Page 19 of 21 FirstFirst ... 915161718192021 LastLast
Results 451 to 475 of 514

Thread: Gradnja kuće od nule

  1. #451
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Koje su to dobre / najbolje firme za izgradnju kuce u CG?
    Objekat se nalazi blizu PG i potrebno mi je nastaviti sprat na postojeci (ploca je vec tu) i naravno krov. Jedan covjek mi je trazio 105 hiljada grube gradnje za oko 100m2 sprata i krov.
    Bjezi od tog

    Послато са SM-S908E помоћу Тапатока

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Jovanavalic For This Useful Post:


  3. #452
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    E junacki zaista. Dobar mu je racun,da je sa sve namjestajem, opet bi zaradio.

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Dutch For This Useful Post:


  5. #453
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Malo je nezahvalno komentarisat ovako napamet, bez nekih dodatnih informacija.
    100 m2 sprata i krov zvuci prosto nemoguce da je neko dao cijenu 105k za samo grube radove. Imas li taksativno sta ulazi u cijenu?

  6. #454
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Valjda ima, ako sve materijal i usluge nije po tackama, ne znam...
    Ipak je rijec o velikom poslu a ne zidanje supe.

  7. #455
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    121
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Svakako je mnogo trazio. Digli su cijene masovno jer imaju masu posla i samo lupe cijenu pa oces ili neces... makar sam ja takva iskustva imao u ove zadnje godinu dana... bukvalno su cijene varirale do 50%...

    Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  8. #456
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    ako, podržavam
    She is only here to annoy herself!

  9. #457
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,858
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Hvala puno svima na info . Interesovalo me da znam okvirno koliki mi je trosak ta stavka


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    https://www.facebook.com/share/v/SE4...ibextid=xfxF2i


    https://www.facebook.com/share/v/SE4...ibextid=Le6z7H


    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  10. #458
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Dobre cijene , ja sam i u drugoj temi komentarisao kako je i zanatlijama dosla Evropa sad . Ali opet kao sto ja volim da neko postuje moj rad tako i ja postujem tudji

    U sustini to je to sto ste rekli , lijepi poslovi 150-200e , kacenje solje, umivaonika , tusbaterija i bojler (masinu cu ja sam zakacit ako mi postavi cesmu )


    E sad sledece pitanje dje kupiti najpovoljnije vodovodni materijal i ima li neko preporuku koji ugradni vodokotlic i solju uzet (da je neka srednja klasa dobar odnos ulozeno/dobijeno ) . Gledao sam neke cijene od 150e pa do 500e vj ima i skuplje . Mada racunam da taj ugradni vodokotlic moram odmah sad uzet kad bude radio vodoinstalaciju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  11. #459
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,858
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Nisu problem cijene kod majstora nego sto je svako majstor ko kupi busilicu u Okov

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  12. The Following 4 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  13. #460
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Da nije neko radio kuću od početka u NK? Interesuje me koliko bi moglo izać priključci projekat i građevinska dozvoza? Od centra 2-3km mislim da je Kličevo?

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  14. #461
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Dobre cijene , ja sam i u drugoj temi komentarisao kako je i zanatlijama dosla Evropa sad . Ali opet kao sto ja volim da neko postuje moj rad tako i ja postujem tudji

    U sustini to je to sto ste rekli , lijepi poslovi 150-200e , kacenje solje, umivaonika , tusbaterija i bojler (masinu cu ja sam zakacit ako mi postavi cesmu )


    E sad sledece pitanje dje kupiti najpovoljnije vodovodni materijal i ima li neko preporuku koji ugradni vodokotlic i solju uzet (da je neka srednja klasa dobar odnos ulozeno/dobijeno ) . Gledao sam neke cijene od 150e pa do 500e vj ima i skuplje . Mada racunam da taj ugradni vodokotlic moram odmah sad uzet kad bude radio vodoinstalaciju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    najpovoljniji materijal i slicno za nas je nekad davno bilo u Tolose gore posle groblja na krivinu
    nego mi se cini da je brko umro (ako nije pu pu) ne znam ko sad vodi i kako posao

    od kvaliteta - name se GEBERIT pokazao odlicno i znam da jos par njih ima isti model, bez zamjerke
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  15. The Following 3 Users Say Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  16. #462
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    U moj komsiluk, Matino. Oni su uvoznici za dosta cega(Marbo,Herc,Tesy,Geberit itd). Imaju i salon preko puta Vezir zgrade,pored one apoteke, al nikad nijesam usao pa ne znam dal moze preko njih trgovina. Jos ako znas nekog majstora, fin popust daju njima.

  17. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  18. #463
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Malo je nezahvalno komentarisat ovako napamet, bez nekih dodatnih informacija.
    100 m2 sprata i krov zvuci prosto nemoguce da je neko dao cijenu 105k za samo grube radove. Imas li taksativno sta ulazi u cijenu?
    Dao je cijenu na osnovu projekta koji posjedujem. Ploca od prizemlja vec postoji tako da ce radit zidove (unutrasnje i spoljasnje) i na njih krov. Ici ce i plafon / ploca. Iskljucivo grubi radovi.
    Ja kad sam cuo cijenu, zabezeknuo sam se.

  19. #464
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Istražujem nešto razliku između: prvo ozidati zidove, pa naliti stubove i ploču ili naliti stubove i ploču pa ozidati zidove?

    Naiđem na članak prof dr Milana Kekanovića (zidane konstrukcije njegova oblast) koji kaže „Pravilo je da se najpre moraju ozidati zidovi, pa se tek onda betoniraju vertikalni serklaži i nalivaju stubovi. Danas se to pravilo apsolutno nigde ne poštuje. Najpre se izbetoniraju stubovi i betonski zidovi, izliju ploče do poslednje etaže, i onda se između zida. U slučaju potresa, na takve zidove se ne može računati, njih beton nije učvrstio”, objašnjava profesor Kekanović.

    Raspitivao sam se kod nekih majstora isto svi preporučuju da se prvo ozidaju zidovi pa onda stubovi.
    Par njih mi kaže da u slučaju da ozidaš prvo stubove i ploču pa onda zidove, da zadnji blok lijepe ili pur pjenom ili malterom i da uvjek se desi da kod nalijeganja terena prvo tu ispuca.

  20. #465
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Oduvijek se tako i radilo. Za manje objekte je laksi rad uz sigurnost. Blok sluzi kao stranica oplate, beton ga veze i to je to. Jedino je teze razbijat zidove, ako imas namjeru to nekad raditi. Nije previse znacajno, al sa takvim zidanjem podizes i nosivost ploce,koliko toliko.

  21. #466
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Istražujem nešto razliku između: prvo ozidati zidove, pa naliti stubove i ploču ili naliti stubove i ploču pa ozidati zidove?

    Naiđem na članak prof dr Milana Kekanovića (zidane konstrukcije njegova oblast) koji kaže „Pravilo je da se najpre moraju ozidati zidovi, pa se tek onda betoniraju vertikalni serklaži i nalivaju stubovi. Danas se to pravilo apsolutno nigde ne poštuje. Najpre se izbetoniraju stubovi i betonski zidovi, izliju ploče do poslednje etaže, i onda se između zida. U slučaju potresa, na takve zidove se ne može računati, njih beton nije učvrstio”, objašnjava profesor Kekanović.

    Raspitivao sam se kod nekih majstora isto svi preporučuju da se prvo ozidaju zidovi pa onda stubovi.
    Par njih mi kaže da u slučaju da ozidaš prvo stubove i ploču pa onda zidove, da zadnji blok lijepe ili pur pjenom ili malterom i da uvjek se desi da kod nalijeganja terena prvo tu ispuca.
    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Oduvijek se tako i radilo. Za manje objekte je laksi rad uz sigurnost. Blok sluzi kao stranica oplate, beton ga veze i to je to. Jedino je teze razbijat zidove, ako imas namjeru to nekad raditi. Nije previse znacajno, al sa takvim zidanjem podizes i nosivost ploce,koliko toliko.

    gradjevina se znacajno mijenja - ako zidamo kucu, lakse i isplativije je da se zida, pa nalivaju studovi/cerklazi i potom ploca
    ako zidas zgrade ti blokovi ne sluze nicemu sem da razdvoje prostorije - ali ostatak se gradi tako da nosi sve sto treba evo barem 100 godina
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #467
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jovanavalic View Post
    Jedno pitanje u vezi parcele

    Postojeca parcela od oko 900 kvadrata na njoj se nalazi kuca od 100 kvadrata u osnovi,da li mogu dodatno tu parcelu odvojit novom od 300-350 kvadrata da dobijem UTU uslove za gradnju nove kuce pored stare.
    Odvojeno od komsije gtanica 2m sve po propisima,samo me zanima to koliko objekata mogu na 1 parceli. Zauzetnost,izgradjenost sve ispostovano.


    Послато са SM-S908E помоћу Тапатока
    Ćao, tu ima više faktora da li može.
    Prvi je svakako koji su koeficijenti dati za tu URBANISTIČKU parcelu, koja ne mora da se poklapa sa katastarskom.

    Ako je urbanistička=katastarska, onda gledaš koliko je m2 "pod objektima" dato na toj parceli.
    Ako je dato 100m2, onda su parametri "potrošeni" sa tim jednim objektom.

    U svakom slučaju, možeš tu parcelu izdijeliti (mislim da je baš 300m2 minimum za urbanizovanu parcelu), i onda se parametri dijele shodno kvadraturi.

    I onda parcela od 600m2 ima 2/3, dok ova od 300m2 ima 1/3 datih parametara za tu "urbanističku" parcelu.


    Matematika je egzaktna nauka, samo treba izračunati....
    Pozzzz....


    P. S.
    Sad vidim zadnju rečenicu, kako je zauzetost ispostovana, ako je već ozidano max što može m2 pod objektima, dijeljenjem parcele ne dobijaš pravo na novi objekat....

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  23. #468
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,412
    Thanks Thanks Given 
    4,166
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    241 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Istražujem nešto razliku između: prvo ozidati zidove, pa naliti stubove i ploču ili naliti stubove i ploču pa ozidati zidove?

    Naiđem na članak prof dr Milana Kekanovića (zidane konstrukcije njegova oblast) koji kaže „Pravilo je da se najpre moraju ozidati zidovi, pa se tek onda betoniraju vertikalni serklaži i nalivaju stubovi. Danas se to pravilo apsolutno nigde ne poštuje. Najpre se izbetoniraju stubovi i betonski zidovi, izliju ploče do poslednje etaže, i onda se između zida. U slučaju potresa, na takve zidove se ne može računati, njih beton nije učvrstio”, objašnjava profesor Kekanović.

    Raspitivao sam se kod nekih majstora isto svi preporučuju da se prvo ozidaju zidovi pa onda stubovi.
    Par njih mi kaže da u slučaju da ozidaš prvo stubove i ploču pa onda zidove, da zadnji blok lijepe ili pur pjenom ili malterom i da uvjek se desi da kod nalijeganja terena prvo tu ispuca.
    Da...gledao sam jednu zgradu u Budvi bas to se komentarisalo. Uglavnom lose je kad se samo popuni od zadnjeg bloka, a bolje je kad se ankerisu za plocu pa popuni, tako sam shvatio.

    Sent from my phone

  24. #469
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Postoje propisi vezani za zidane konstrukcije kojima su pokrivene neke od ovih stvari o kojima ste govorili.

    Za zgrade blokovi nemaju nikakvu ulogu nosivosti u smislu konstrukcije jer to je uloga armirano betonskih (ili nekih drugih) elemenata.

    Manji objekti (koji nisu u sistemu ab konstrukcije, vec zidane konstrukcije) cesto se izvode na nacin koji je neko gore opisao - prvo se ozidaju/betoniraju zidovi, tek onda se naliva ploca iznad.
    Da skratim, koju god varijantu radili, svakako bih preporucio da se konsultujete sa strucnim licem, jer na ovaj nacin moze doci do promjene statickog sistema

  25. #470
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,858
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Dje je najeftinije uzeti metalne cijevi i kutije?

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  26. #471
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Eurometali, kod Hifa pumpe,posle kruznog kod Kipsa

  27. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  28. #472
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da li je neko radio visoko potkrovlje nekih 90-100 kvadrata ploce,savjeti neki

    Послато са SM-S908E помоћу Тапатока

  29. #473
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Ja pogodih vodoinstalatera. Jedva nadjoh nekog da je slobodan u ove mjesec dana da nije tamo za 3mj. Prvi trazio 250e grubi radovi i 100e sanitarije ali je zauzet do juna . Sa ovim sto sam se dogovorio moze pocet za 15tak dana 300e grubi radovi

    sad je dilema dal geberit ili grohe ugradni vodokotilic , bas je velika razlika u cijeni a meni su zvucno ovako poznata oba brenda


    E sad josh nac keramicara , zvao sam par njih 15e je ugl. kvadrat al dvojica su mi rekli da im se ne isplati da rade kupatilo po kvadratu jer tu ima 4 dana posla a malo kvadrata nego da dogovaraju djuture kad pogledaju kupatilo na lice mjesta
    i svi se cekaju mjesec i vise
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  30. #474
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    E kakve price, ne isplati im se i 4 dana. Meni su moje za dan zavrsili i sledeci fugovali. 6 ili 7kv kupatila. Do plafona sve

  31. #475
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    To ti je fora majstora ne isplati im se, probaju jaču cijenu pa đe upali upali.

    Kum moj radi sprat kuće i mislim da su ga odrali majstori. Za ruke mu je uzeo za 65m˛ sprata (stubovi i ploča pa zidanje ) 4800€, i to sa ploče kreću, s tim da mu je platio 4000€ a još nije rašalovano i 800€ kad ozidaju (a još ni blokove nije kupio)...

    On mene ubjeđuje kako je super prošao jer se "cijene kreću od 70 do 80€ po m˛ za ruke".

Page 19 of 21 FirstFirst ... 915161718192021 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [DILEMA] Gradnja kuće ili stan?
    By karamazov in forum Arhitektura, građevina i urbanizam
    Replies: 110
    Last Post: 13-08-21, 09:08
  2. Gradnja kuće sistemom ključ u ruke
    By Grdoba in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 19-04-13, 09:48
  3. Razlika izmedju nule i uzemljenje
    By Visi elektriskie in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 25-12-10, 12:44
  4. Divlja gradnja u Herceg Novom...
    By super kojot in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 29-10-06, 22:49
  5. LSCG ispod nule
    By amaro99 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 04-10-04, 20:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •