Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 128

Thread: Nacistička novina - DAN, sprda se sa žrtvom užasne torture

  1. #26
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,424
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    zar se 'dan' jos uvijek stampa? :devil:
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor View Post
    zar se 'dan' jos uvijek stampa? :devil:
    Treba se pitati da li i ostale novine stampaju... ionako svi isto pisu svaki dan; samo se mijenjaju datumi.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion View Post
    Treba se pitati da li i ostale novine stampaju... ionako svi isto pisu svaki dan; samo se mijenjaju datumi.
    grijesis, republika obicno ima bajate vijesti od dan dva
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  4. #29
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Eo dvije i od mene.Jednom sam čita jedan članak u Dan o onoj tobože izbjegnutoj željezničkoj nesreći, u Mijatovo Kolo,u jun ljetos.Kao to je bila izjava nekog putnika što je bio u onaj brzi 813,koji je "vidio kako se na istom kolosjeku približava teretni voz velikom brzinom" pa je u panici kao izbacio kćerku napolje.Poznajem situaciju i znam da od toga nije moglo bit ništa ali kako će da reaguje onaj koji se ne razumije,nego vjeruje svemu što pišu?Zanimljivo je da ljudi koji znaju da je to bila laž i dalje kupuju Dan.Samo mu vjerujem dok ga nosim u WC...


  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi nece da se bakcu sa knjigama, a za novine ne treba mnogo vremena da se procitaju. Dovoljno je da vidis naslove i objasnjenje ispod naslova... kao da si sve procitao.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  6. #31
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ali naš narod kao da je glup, ili možda bez ovoga "kao"... Gledam ponekad skupštinu,oni se tamo zajebavaju,nešto se ka prepiru oko nečega,a boli njih k**** za narod,bar vecinu njih.Ja evo čekam da oni napune dzepove pa možda nešto ostane i za nas,ali ne vjerijem,vecina naših političara ima dzepove bez dna...


  7. #32
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ?ipur View Post
    Navedi neki tekst, citiraj Republiku, fino, kao sto sam ja pokazao naci tekst DANa.

    Šuplje priče je lako pričati, potkrijepi nečim.
    Mrzi me da tražim. Pročačkaj one izvještaje, naćićeš desetine primjera. Već godinu i po čitam tu novinu svakodnevno, tako da znam o čemu pričam.

  8. #33
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a neka sto je sovinisticka novina nego su novinari nepismeni i zivo bi volio da znam sto imaju od diploma ta gamad
    Liberal !

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Ja moram da primjetim da za vas svako onaj ko je na referendumu glasao NE je protiv CG.Naima ja sam glasao NE ali volim Cg kao i vi nisam protiv nje samo imam drugacije misljenje od vas.Ja naprimjer smatram da bi CG bilo bolje u zajednici sa Srbijom.Tako je mislilo i 185.000 gradjana CG koji isto tako vole CG.Pustite te Titoisticke fazone "proti drzave" za mene je drzava njiva prostor na koji mi imamo privremenu tapiju koju u grob nositi necemo.Tako da taj prostor je uvjek primamljiviji ako je sirok i ako nije opasan ogradom (granicama) zato nam i treba EU.Sto se tice novine DAN cjenim ih zbog toga sto nisu stali u kolektivno urlikanje o Crnogorstvu vec ostali dosljedni i ostavili mogucnost da se cuje i druga stana.

    Kameno je ti volis kad bi da prepustis da se drugi pitaju sa njom i da se pretopi u nesto drugo. Mislis da bi neko nesto pitao Crnu Goru u unutrasnjoj i inostranoj politici da smo (p)ostali privezak Srbiji? Kao i uvijek, vlast iz Srbije bi gledala da podrzi i dovede neku marionetsku garnituru na celo Crne Gore koja bi slijepo pratila naredjenja iz Beograda i koja se ne bi pitala sa svojim gacama.

    Zasto ti je jos milo da zavisis od Srbije osim sto si gladan tudjih teritorija?

    A sto se NOC-i tice, urlikali su i urlicu i dalje oni iz sveg mozga ali protiv Crnogoraca i drzave Crne Gore. To im je glavna svrha postojanja, a ti to izgleda izuzetno cijenis kod njih.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  10. #35
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ?ipur View Post

    kada je taj sud obavezao Republiku Srbiju, odnosno MUP Srbije, da Sokolu plati štetu.
    Ovde je reč o drastičnom kršenju suvereniteta Republike Srbije,jer sud strane države ne može suditi u postupku gde se kao strana u sporu pojavljuje Republika Srbija.To spada u isključivu nadležnost pravosudnih organa Srbije.
    Ovakva presuda ništa neće značiti jer se mora prvo priznati a onda izvršiti u Republici Srbiji a to neće biti moguće jer će to nadležni Okružni sud odbiti kao nezakonito.
    Takođe,nije moguće da se Republika Srbija obaveže na plaćanje u evrima,već samo u dinarima ili u stranoj valuti u dinarskoj protivrednosti uz preciziranje po kojem kursu.
    Znači presuda je neizvršiva i nema nikakvu pravnu važnost u Srbiji i samo je dokaz kako sudsttvo C.Gore krši suverenitet Republike Srbije.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Ovde je reč o drastičnom kršenju suvereniteta Republike Srbije,jer sud strane države ne može suditi u postupku gde se kao strana u sporu pojavljuje Republika Srbija.To spada u isključivu nadležnost pravosudnih organa Srbije.
    Ovakva presuda ništa neće značiti jer se mora prvo priznati a onda izvršiti u Republici Srbiji a to neće biti moguće jer će to nadležni Okružni sud odbiti kao nezakonito.
    Takođe,nije moguće da se Republika Srbija obaveže na plaćanje u evrima,već samo u dinarima ili u stranoj valuti u dinarskoj protivrednosti uz preciziranje po kojem kursu.
    Znači presuda je neizvršiva i nema nikakvu pravnu važnost u Srbiji i samo je dokaz kako sudsttvo C.Gore krši suverenitet Republike Srbije.
    Dušane čini mi se da si u pravu. A ima li kakvog značaja da smo tad bili u zajednici država (ili državnoj zajednici) ili je bila SRJ?

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Ali naš narod kao da je glup, ili možda bez ovoga "kao"... Gledam ponekad skupštinu,oni se tamo zajebavaju,nešto se ka prepiru oko nečega,a boli njih k**** za narod,bar vecinu njih.Ja evo čekam da oni napune dzepove pa možda nešto ostane i za nas,ali ne vjerijem,vecina naših političara ima dzepove bez dna...
    Konacno si shvatio kako nasa drzava funkcionise... aplauz.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  13. #38
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Dušane čini mi se da si u pravu. A ima li kakvog značaja da smo tad bili u zajednici država (ili državnoj zajednici) ili je bila SRJ?
    Mislim da nema značaja što je na početku postupka bila zajednica jer je Republika Srbija u međuvremenu izgubila mogućnost da se pojavljuje kao stranka u postupcima u C.Gori.Drugim rečima izgubila je procesnu sposobnost da bude tužena pred sudovima C.Gore,jer je strana država.
    Takođe je pitanje ko je u postupku od maja 2006 pa do presude,zastupao Republiku Srbiju pred crnogorskim sudom jer to čini Republički Javni pravobranilac Srbije kao zakonski zastupnik a on ne sme da ide pred strane sudske organe jer je on nadležan da postupa samo pred sudovima Srbije,a u drugim državama on je običan građanin a tamo Srbiju zastupaju diplomate a ne pravobranilac.
    Takođe,nemoguće je da Republički Pravobranilac Srbije direktno komunicira sa sudskim organima strane države već se to čini posredno putem ministarstava pravde i spoljnih poslova
    Inače sve da je presuda i zakonita i u skladu sa međunarodnim pravom,u Srbiji mora da se vodi poseban postupak priznanja i strane sudske odluke,jer crnogorska presuda nema nikakvu važnost u Srbiji dok je sudski organi Srbije ne priznaju.
    Last edited by dusanp; 27-12-06 at 22:25.

  14. #39
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Dušane čini mi se da si u pravu. A ima li kakvog značaja da smo tad bili u zajednici država (ili državnoj zajednici) ili je bila SRJ?
    Naravno da ima. Dusan nije u pravu nego mlati kao i obicno.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemojte se vrijedjati...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  16. #41
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion View Post
    Nemojte se vrijedjati...
    Ne vrijedjam se, mlada gospodjice.

  17. #42
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Naravno da ima. Dusan nije u pravu nego mlati kao i obicno.
    Nema nikakve veze šta je bilo na početku postupka jer sud odlučuje po stanju u momentu presuđenja a ne podnošenja tužbe.Tako će ova presuda nositi datum od decembra 2006 godine,a još nije ni pravosnažna,pa ako bude žalba ima da bude pravosnažna tek negde2007 godine.Znači doneta je presuda u decembru 2006 godine protiv strane države,u momentu kada su Srbija i C.Gora odvojene države,a to što je postupak započeo u vreme postojanja državne zajednice nije od značaja.
    Mislim da ne treba posebno objašnjavati da odluke crnogorskih vlasti bilo zakonodavnih(parlament),izvršnih(vlada i uprava),takođe i sudskih,uopšte ne mogu obavezivati vlasti Republike Srbije,jer je to normalna posledica nezavisnosti 2 republike.
    Ko meni ne veruje,neka malo zdravorazumski rezonuje i zapita se,da u slučaju da Republika Srbija odbije da dobrovoljno isplati dosuđenu sumu novca,kako će se ova presuda prinudno izvršiti?
    Koji će crnogorski sud moći da pristupi nekom žiro-računu Republike Srbije i da izvrši prenos novca?
    Zato je ova presuda suda u Rožajama obična politička ujdurma,jer crnogorsko pravosuđe sudi i osuđuje tamo gde je to nemoguće(ovaj predmet)a tamo gde može i mora da sudi(ubistvo novinara Jovanovića)oslobađa okrivljenog,što znači da je potpuno zavisno od aktuelne vlasti.

  18. #43
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    DAN je jedina novina na prostoru CG koja ne pise ono sto rezim hoce.Naravno da je napadnuta sa svih strana jer je jedina svijetla tacka koja govori da u Cg ima malo DEMOKRATIJE
    Jedino novinare ovog lista ubijaju,a to ipak o nečemu govori.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Jedino novinare ovog lista ubijaju,a to ipak o ne?emu govori.
    sto govori? da im se novinari bave nekim mutnim radnjama van novina??? (da budem ovako bezobrazan) daj pustite se naklapanja
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  20. #45
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    where amazing happens
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svakako najçitanije novine u zemlji tako da ..

    ps. didi nemoj bas sve da cistis

  21. #46
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by ^the books of knjige^ View Post
    a neka sto je sovinisticka novina nego su novinari nepismeni i zivo bi volio da znam sto imaju od diploma ta gamad
    kad vidim "Цолониа" ili "Ејзбрн",sloshi mi se.

    neobrazovanijih novinara teshko da ima u CG.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  22. #47
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Nema nikakve veze šta je bilo na početku postupka jer sud odlučuje po stanju u momentu presuđenja a ne podnošenja tužbe.Tako će ova presuda nositi datum od decembra 2006 godine,a još nije ni pravosnažna,pa ako bude žalba ima da bude pravosnažna tek negde2007 godine.Znači doneta je presuda u decembru 2006 godine protiv strane države,u momentu kada su Srbija i C.Gora odvojene države,a to što je postupak započeo u vreme postojanja državne zajednice nije od značaja.
    Gosn Dusane, pravnice (valjda?)

    Mislite da u interesu istrage, izricanja presude, nikakvu ulogu ne igra vrijeme odigravanja zlocina. Pitajte Dr Kalasnjikova i iznesite jos jedan potpuno maglovit odgovor.

    Poz

    svakako najçitanije novine u zemlji tako da ..
    Cini mi se da su Vijesti najcitanije. Sa razlogom, svakako. Mada jeste to za cudjenje.

    Quote Originally Posted by Radosav
    DAN je jedina novina na prostoru CG koja ne pise ono sto rezim hoce. Naravno da je napadnuta sa svih strana jer je jedina svijetla tacka koja govori da u Cg ima malo DEMOKRATIJE
    Varas se Radosave. DAN pise upravo ono sto "rezim" (kako je plitka samo ta rijec) hoce. Najsladji politicki dar -od nacije napraviti stereotip.

  23. #48
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Ovde je reč o drastičnom kršenju suvereniteta Republike Srbije,jer sud strane države ne može suditi u postupku gde se kao strana u sporu pojavljuje Republika Srbija.To spada u isključivu nadležnost pravosudnih organa Srbije.
    Ovakva presuda ništa neće značiti jer se mora prvo priznati a onda izvršiti u Republici Srbiji a to neće biti moguće jer će to nadležni Okružni sud odbiti kao nezakonito.
    Takođe,nije moguće da se Republika Srbija obaveže na plaćanje u evrima,već samo u dinarima ili u stranoj valuti u dinarskoj protivrednosti uz preciziranje po kojem kursu.
    Znači presuda je neizvršiva i nema nikakvu pravnu važnost u Srbiji i samo je dokaz kako sudsttvo C.Gore krši suverenitet Republike Srbije.
    Ma sto ni naprica ti hhahaha ito o zakonu, moralu ahahhaha ,sto ako nekome ko nije serbalj okines usi nos ruke uzarenijem gvozdjem iztetoviras ****** na tijelo pobijes 300000 ljudji zena djece ,sto ako malacko punis lednjace lesevima naroda i bacas u rijeke po serbiji a ???? Ali kumim ve kapicom nemo ko da krsi veljserbaljske zakone !
    I KAKO TE NIJE STOD I SRAM NIKAD NI NECE BIT JASNO !


    baj d vej "NOC" najvece smece daleko u Evropu !!!!!
    Last edited by Zvek_Zivi; 28-12-06 at 02:07.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  24. #49
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default re

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion View Post
    Konacno si shvatio kako nasa drzava funkcionise... aplauz.

    Dobro,ranije nisam ni pokušavao da shvatim ali vidim da "kočimo uzbrdo".
    Znaju li političari da ih je narod izabrao da ga prestavljaju i da rade za njega a ne da se zajebavaju u parlament,ka što čine ovi naši?Mene je sramota od našega parlamenta.Neka to, nego ga još na satelit prenose...

    Kako bi ono,"čega se pametan stidi,budala se ponosi"...


  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Salis li se da onu smijuriju prenose na satelitski?
    QQ nama, ne daj boze ko ono da gleda. A koje se pare dijele strankama sramota...
    Ima na topik Partije kao preduzeca. Bruka.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •