Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 128

Thread: Nacistička novina - DAN, sprda se sa žrtvom užasne torture

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Thumbs down Nacistička novina - DAN, sprda se sa žrtvom užasne torture

    Nacistička novina se sprda sa žrtvom užasne torture, obratite pažnju na naslov.
    Po naslovu bi se dalo zaključiti da je oštećeni napravio dobar biznis kad mu je srpska policija u Peći UŽARENOM LEMILICOM urezala ime MILO.


    "Dan", 25. 12. 2006.
    ---------------------


    ROŽAJSKI SUD DONIO PRESUDU U SLUČAJU SOKOLA RUGOVCA



    Milo na grudima, osam hiljada u džepu


    Advokat Velija Murić saopštio je juče da je rožajski Osnovni sud u predmetu zlostavljanje Sokola Rugovca, kojem je u Peći policija 1998. godine urezala na grudima ime "Milo", ranije dosuđene iznose praktično umanjio pa je oštećenom za fizičke bolove što mu je užarenom lemilicom na grudima upisivano ime dosudio 3.500 eura.
    Za duševne bolove zbog naruženosti, sud je Rugovcu dosudio 1.250 eura, a za pretrpljeni smrtni strah 3.500 eura, naravno sa kamatom, ali svakako ne od nastanka događaja ili podnošenja tužbe već od dana kada je taj sud obavezao Republiku Srbiju, odnosno MUP Srbije, da Sokolu plati štetu.

    -To je iznos koji će biti isplaćen Sokolu što vječno nosi Milovo ime na svojim grudima. Drugostepeni sud po žalbi Sokola Rugovca u ponovljenom postupku odlučuje tek prvog decembra ove godine i potvrđuje presudu rožajskog suda. Očigledno je u ovom slučaju zatajila nečija savjest. Da li je to savjest spore ili, pak, nedostižne pravde, preko poslenika sudova, koji nijesu htjeli ili nijesu umjeli da preko sudskih odluka osjete bol žigosanja živog čovjeka uz prijetnju smrću, sasvim je svejedno. Izvjesno je da je Soko Rugovac pored bola i posljedica koje je doživio i koje će trpjeti čitavog svog života zbog zlostavljanja od pripadnika službe zadužene da ga zaštiti, ovih dana dobijajući presudu bjelopoljskog Višeg suda, doživio dodatni bol i to onaj bol koji se može doživjeti od nepravde. Zbog toga, ja kao njegov punomoćnik odlučan sam da u njegovom slučaju idem do kraja. Vrhovnom sudu ću podnijeti reviziju radi provjere nižestepenih presuda, a ako i ta najviša sudska instanca ne zadovolji potrebni nivo zakonske i ljudske pravde, zatražiću sudsku zaštitu pred međunarodnim sudom u Strazburu - najavio je Murić.
    Soko Rugovac je nakratko došao iz inostranstva gdje boravi sa porodicom praktično u izbjeglištvu. On je izjavio da je potresen ne samo onim što je doživio 1998. godine u pećkoj policiji od tadašnjih pripadnika MUP-a Srbije, već i odlukom Višeg suda u Bijelom Polju.

    - Nažalost, presuda Višeg suda u Bijelom Polju i rožajskog Osnovnog suda, koje su autistične prema ljudskom bolu i pravdi, dovoljno govore da mnogi još uvijek žive u onom vremenu. Žao mi je što ovako mislim kada su u pitanju i sudske instance koje su se bavile mojim slučajem. Ja sam i pored svega pravio planove da se sa porodicom vratim u Crnu Goru, ali me je ovakva presuda pokolebala i dovela u dilemu da li to da učinim u ovom vremenu ili ću morati sačekati neke srećnije dane - kazao je Rugovac.

    M.V.R
    Last edited by Ćipur; 10-02-07 at 09:36.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ocigledno je da tekst itekako govori o tome kako je presuda uvredljiva, a dodijeljeni novac manji od premalog. Ima novina i naslova koji vise lice na nacizam
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    "DAN" se sprda sa ostecenim, naslov je jasan.
    Nacisti se sprdaju sa zrtvama, ako su iz druge nacije.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno sramota od naslova, međutim, jedina novina koja se može povezivati sa nacističkom propagandom u CG je REPUBLIKA.

    Nacisti se sprdaju sa žrtvama? Jeste, to im je bilo ključno obilježje!

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Stvarno sramota od naslova, međutim, jedina novina koja se može povezivati sa nacističkom propagandom u CG je REPUBLIKA.
    Mozes to obrazloziti u vezi Republike?

  6. #6
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Opštepoznato je da je NOĆ najlažavija novina u CG

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Opštepoznato je da je NOĆ najlažavija novina u CG

    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DAN je jedina novina na prostoru CG koja ne pise ono sto rezim hoce.Naravno da je napadnuta sa svih strana jer je jedina svijetla tacka koja govori da u Cg ima malo DEMOKRATIJE

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    DAN je jedina novina na prostoru CG koja ne pise ono sto rezim hoce.Naravno da je napadnuta sa svih strana jer je jedina svijetla tacka koja govori da u Cg ima malo DEMOKRATIJE
    DAN je jedina novina koja govori PROTIV svoje drzave na svaki moguci nacin. nikad, ali nikad jos nisam procitao nesto sto se tice CG a da me obradovalo iz toga smeca od novina. da se sto pitam odavno bi ih ugasio, zanavijek
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default Dan = - Ckl

    DAN je novina u kojoj ja prepoznajem mrznju prema svemu sto nije srpsko (isti je slucaj samo obrnuto i sa CKL-om). Ne bitno da li je u pitanju kolumna, politika, drustvo, crna hronika, sport ili mali oglasi, uvijek provijava nekakva netrpeljivost u kombinaciji sa sprdacinom.

    Ukoliko postoji neko u Crnoj Gori ko to ne vidi, taj se od mene dijametralno razlikuje kao da dolazi sa druge planete.

    Jako je tuznu da u Crnoj Gori postoje ljudi koji vjeruju tome smecu i ja ih licno posmatram kao vanzemaljce.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  11. #11
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    DAN je jedina novina na prostoru CG koja ne pise ono sto rezim hoce.Naravno da je napadnuta sa svih strana jer je jedina svijetla tacka koja govori da u Cg ima malo DEMOKRATIJE
    Za DAN je demokratija kako je ovaj nesrecnik "zaradio" 8000 eura?

    Milo na grudima, 8000 u dzep! :hammer:

    Naslov sugerise da je u pitanju dobar biznis!
    Last edited by Ćipur; 26-12-06 at 11:43.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice View Post
    DAN je jedina novina koja govori PROTIV svoje drzave na svaki moguci nacin. nikad, ali nikad jos nisam procitao nesto sto se tice CG a da me obradovalo iz toga smeca od novina. da se sto pitam odavno bi ih ugasio, zanavijek
    Taman tako.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    DAN je jedina novina na prostoru CG koja ne pise ono sto rezim hoce.Naravno da je napadnuta sa svih strana jer je jedina svijetla tacka koja govori da u Cg ima malo DEMOKRATIJE
    Radosave bio sam prisutan trima događajima o kojima su izvještavale novine NOĆ. "Veeruj"* mi da ni slova ni zapete ni tačke nijesu prenijeli istinito. Ne samo da su slagali o događajima nego su i iskonstruisali novu priču naravno u slavu Srpstav. Zato mi se povraća kad god vidim te novine.:mad:
    * ovo Veeruj mi je iz one reklame za X-He
    Last edited by FORMICA; 26-12-06 at 18:19.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    DAN je najvece s**** od novine, mada se i Vijesti u zadnje vrijeme nesto "seljace".Republika je losa,namrtvo.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice kvaliteta: bas se ne mozemo pohvaliti da su nam novine nesto; Pobjeda - k'o uvijek, pise onako kako vlasti naredjuju; bivsa Publika iliti danas Republika - stvorena da se vjerovatno popune radna mjesta... Vijesti - kako kad; jedino sto valja je dio vezna za kulturu subotom, a DAN - ma...

    Sve u svemu, zacin C... :roll:
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja moram da primjetim da za vas svako onaj ko je na referendumu glasao NE je protiv CG.Naima ja sam glasao NE ali volim Cg kao i vi nisam protiv nje samo imam drugacije misljenje od vas.Ja naprimjer smatram da bi CG bilo bolje u zajednici sa Srbijom.Tako je mislilo i 185.000 gradjana CG koji isto tako vole CG.Pustite te Titoisticke fazone "proti drzave" za mene je drzava njiva prostor na koji mi imamo privremenu tapiju koju u grob nositi necemo.Tako da taj prostor je uvjek primamljiviji ako je sirok i ako nije opasan ogradom (granicama) zato nam i treba EU.Sto se tice novine DAN cjenim ih zbog toga sto nisu stali u kolektivno urlikanje o Crnogorstvu vec ostali dosljedni i ostavili mogucnost da se cuje i druga stana.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeste radosave ti bolje od tamo znas kakav je dan, nego mi iz cg, uh ....
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    jeste radosave ti bolje od tamo znas kakav je dan, nego mi iz cg, uh ....
    Citam ga na internetu svaki DAN

  19. #19
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ?ipur View Post
    Mozes to obrazloziti u vezi Republike?
    Ne mogu. Pročitaj izvještaje sa www.amncg.com pa će ti biti jasno. Ili čitaj Republiku neko vrijeme. Joakim Gerbels je očigledan ideološki uzor uredniku.Ako ne shvatiš - ne mogu ti ništa. Što se ostalih novina tiče, DAN i POBJEDA su otprilike u istom rangu, VIJESTI odskaču kad je objektivost i profesionalizam u pitanju. Mada bi se i njima moglo štošta zamjeriti.
    Last edited by Corwin; 26-12-06 at 21:27.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    DAN, suvisno je spominjati tu novinu, bolje bi bilo da pricam o SVETU ili SCANDALU, mislim da su bolje a DAN i Revija D :burp: :burp: :burp:
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  21. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DAN je najocitije ugrozavanje zivotne sredine zabiljezeno od kad je poceo da se proizvodi papir. Svaka diskusija na tu temu je prazna, potpuno.

    Lose je, jako lose ako nekog Srbina predstavlja DAN, jer samo takav, potpuno instrumentalizovan, odlicno sluzi DPS-u.

    Koliki stepen demokratije je u CG, najocitije govori cinjenica da novina poput DAN-a moze da postoji. Po tome, CG je daleko ispred Evrope...

  22. #22
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Ne mogu. Pročitaj izvještaje sa www.amncg.com pa će ti biti jasno. Ili čitaj Republiku neko vrijeme. Joakim Gerbels je očigledan ideološki uzor uredniku.Ako ne shvatiš - ne mogu ti ništa.
    Navedi neki tekst, citiraj Republiku, fino, kao sto sam ja pokazao naci tekst DANa.

    Šuplje priče je lako pričati, potkrijepi nečim.

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Ja moram da primjetim da za vas svako onaj ko je na referendumu glasao NE je protiv CG.Naima ja sam glasao NE ali volim Cg kao i vi nisam protiv nje samo imam drugacije misljenje od vas.Ja naprimjer smatram da bi CG bilo bolje u zajednici sa Srbijom.Tako je mislilo i 185.000 gradjana CG koji isto tako vole CG.Pustite te Titoisticke fazone "proti drzave" za mene je drzava njiva prostor na koji mi imamo privremenu tapiju koju u grob nositi necemo.Tako da taj prostor je uvjek primamljiviji ako je sirok i ako nije opasan ogradom (granicama) zato nam i treba EU.Sto se tice novine DAN cjenim ih zbog toga sto nisu stali u kolektivno urlikanje o Crnogorstvu vec ostali dosljedni i ostavili mogucnost da se cuje i druga stana.
    Pušti prazne svetosavske mitove, nnjih je lako brčkati, najlakša stvar na svijetu, tekst sam konkretno iznio, što veliš na tekst???
    Milo na grudima, 8000 u džep, što kažeš, dobar biznis aaa?
    Last edited by Ćipur; 26-12-06 at 22:02.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ?ipur View Post
    Milo na grudima, 8000 u džep, što kažeš, dobar biznis aaa?
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: ahahah kako se ismijah hahahahahah

    Kolko se dobija za Marovica?

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nishta novo pod kapom nebeskom

    Ko josh "Dan" uzima za ozbiljno?
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: ahahah kako se ismijah hahahahahah

    Kolko se dobija za Marovica?
    Pa takav su naslov stavili, ali to nije bas duhovito kad znamo sto je coek pretrpio.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •