Page 250 of 726 FirstFirst ... 150200240246247248249250251252253254260300350 ... LastLast
Results 6,226 to 6,250 of 18127

Thread: Ukrajina - stanje na ratištu

  1. #6226
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,750
    Thanks Thanks Given 
    1,490
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    1,710 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ja ovo napisah prije skoro dva mjeseca.
    Nema tu denacionalizacije.
    Cilj je kontrola Crnog mora, poslije toga moze UKR u Nato koliko hoce. Samo da se ne ulazi u domet ruske mornarice

    Ne bih ja to nista diro
    Ratni ciljevi se mijenjaju u skladu sa stanjem na terenu.

    Nema nikakve dileme da je prvobitna zamisao bila ulazak u Kijev i instalacija marionetske vlasti.
    To bi bila savremena iteracija operacije Dunav iz 1968. godine, gdje je očekivana dezintegracija ukrajinske odbrane na sjeveru Ukrajine uz "token resistance" onako kako se desilo na izlazu iz Krima i prema Hersonu.
    Rusi bi ušli u Kijev i instalirali novu vlast, a najozbiljnije ukrajinske trupe u Donbasu bi bile dovedene pred svršen čin, pritisnuti da kapituliraju, opkoljeni i odsječeni od bilo kakve logistike.

    Taj plan je neslavno propao.
    Glede novih ciljeva:
    Rusi sa trenutnim snagama kojima raspolažu ne mogu da unište ukrajinsku vojsku u Donbasu a zatim zauzmu Nikolajev (500k stanovnika) pa da pređu 3 rijeke do Odese, i onda zauzmu Odesu od milion stanovnika.
    Fantazije.
    Last edited by ASC; 22-04-22 at 13:35.

  2. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  3. #6227
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    "Ipak, najbliži sam tome da shodno situaciji Ukrajina ima potencijal da se odbrani, ima volju, vremena, ljudstva i oružija."

    ljudstva i oružja sve manje, čak su i zapadne države ispraznile magacine, USA je već isporučila trećinu javelina koje je imala a Kanada gotovo sve raketne bacače, takođe i ostale države koje su htjele su isporučile manje više pola rezervi

    Kini ekonomski odgovara dok god se Rusi i zapad kolju, njima ovakva situacija odgovara još 100 god i ne treba im ništa da talasaju
    She is only here to annoy herself!

  4. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  5. #6228
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    302
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pao veliki transportni avion koji je prenosio oruzje donirano sa zapada.

    https://www.novosti.rs/planeta/svet/...usija-ukrajina

    U jednom napadu unisteno 15 ukrajinskih oklopnih vozila.

    https://www.novosti.rs/planeta/svet/...usija-ukrajina
    Last edited by podgoričanin; 22-04-22 at 14:29.
    Last edited by podgoričanin: 21-12-2050 at 00:00

  6. #6229
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Da, kada bi bilo drugacije od onoga sto @safra pise.
    Ovo je sad najveci izazov zapadu, veci i od onog u kubanskoj raketnoj krizi.
    Svi su stavili karte na sto. Amerika moc i ekonomiju, EU svoj integritet
    Vec se polako pripremaju mediji izjavama da Kina pomaze za sada indirektno rusima kroz obavjestajne podatke.
    Sto rece @safra, svijet je spreman.
    Ukoliko rusi izbiju na Dnjepar, sve su karte otvorene pa i nuklearni rat.


    Ne bih ja to nista diro

  7. #6230
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ratni ciljevi se mijenjaju u skladu sa stanjem na terenu.

    Nema nikakve dileme da je prvobitna zamisao bila ulazak u Kijev i instalacija marionetske vlasti.
    To bi bila savremena iteracija operacije Dunav iz 1968. godine, gdje je očekivana dezintegracija ukrajinske odbrane na sjeveru Ukrajine uz "token resistance" onako kako se desilo na izlazu iz Krima i prema Hersonu.
    Rusi bi ušli u Kijev i instalirali novu vlast, a najozbiljnije ukrajinske trupe u Donbasu bi bile dovedene pred svršen čin, pritisnuti da kapituliraju, opkoljeni i odsječeni od bilo kakve logistike.

    Taj plan je neslavno propao.
    Glede novih ciljeva:
    Rusi sa trenutnim snagama kojima raspolažu ne mogu da unište ukrajinsku vojsku u Donbasu a zatim zauzmu Nikolajev (500k stanovnika) pa da pređu 3 rijeke do Odese, i onda zauzmu Odesu od milion stanovnika.
    Fantazije.
    Sve je to ok, samo ajde na sta sam tacno mislio.
    Da su uspjeli za 10 dana da osvoje Kijev i namjeste vlast koja im odgovara.
    Imao bi referendum u ovim oblastima o kojima pricam. Marionetska vlada bi priznala rezultate referenduma i priznala otcjepljenje teritorija i prisajedinjenje Rusiji.
    Malo toga sta se desava sa ukrajincima bi zanimalo ruse.
    Ovo bi bio integralni dio njihove teritorije i bilo kakav napad na taj dio bi se zavrsio bacanjem nuklearki na drzavu koja krene.
    Nadam se da ti je sad blize, na sta mislim, kad pricam o tome

    Ne bih ja to nista diro

  8. #6231
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,750
    Thanks Thanks Given 
    1,490
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    1,710 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sve je to ok, samo ajde na sta sam tacno mislio.
    Da su uspjeli za 10 dana da osvoje Kijev i namjeste vlast koja im odgovara.
    Imao bi referendum u ovim oblastima o kojima pricam. Marionetska vlada bi priznala rezultate referenduma i priznala otcjepljenje teritorija i prisajedinjenje Rusiji.
    Malo toga sta se desava sa ukrajincima bi zanimalo ruse.
    Ovo bi bio integralni dio njihove teritorije i bilo kakav napad na taj dio bi se zavrsio bacanjem nuklearki na drzavu koja krene.
    Nadam se da ti je sad blize, na sta mislim, kad pricam o tome

    Ne bih ja to nista diro
    U slučaju da su to uspjeli, drugi dio priče ne bi bio nužan.
    Cijela Ukrajina (liše krajnjeg zapada, koji bi bio amputiran) bi bila uvučena u neki tijesni savez ili konfederaciju zajedno sa Rusijom i Bjelorusijom.
    Eno su Bjelorusi "izglasali" na referendumu ukidanje nenuklearnog statusa, što otvara mogućnost pozicioniranja ruskog nuklearnog oružja u Bjelorusiji tj. njihovo uvlačenje ruski nuklearni kišobran.
    Tako da ta priča koju pominješ za njih potencijalno već važi, a nisu integralni dio Rusije.

    Mimo toga bi se na kulturnom planu radilo na integraciji Ukrajinaca u "ruski svijet" i ruski identitet na duže staze.
    Eno već vele da učitelji sa Krima dolaze u Hersonsku oblast da "dijele iskustva" i pomažu oko obrazovnog sistema i organizacije nastave.
    Last edited by ASC; 22-04-22 at 14:46.

  9. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  10. #6232
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,704
    Thanks Thanks Given 
    3,578
    Thanks Thanks Received 
    8,669
    Thanked in
    4,670 Posts

    Default

    mislim da je ovo jedna od rijetkih izjava na ovom fonu od kad je počeo rat, a da dolazi sa jake adrese

    British Prime Minister Boris Johnson said Friday that Russia has a "realistic possibility" of winning the war in Ukraine, calling the situation there "unpredictable" at the moment.

    ne može se znati šta su ciljevi Rusije, jer kao što vidimo mijenjaju se na nedeljnom nivou. mogu zauzeti istok UKR i uspostaviti neku kontrolu nad Azovskim i Crnim morem i reći od nas dovoljno. a mogu krenuti i u osvajanje Odese. indikativno je što ameri potenciraju priču kako očekuju da sukob traje duže, ne pričaju napamet, siguran sam. sa druge strane bilo kome nekakav svjetski sukob ne odgovara baš nikome. loše je svakako što se svi naoružavaju

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #6233
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,177
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Boris je nedavno izjavio da bi dijalog sa Putinom bio kao pregovor sa krokodilom koji ti drži nogu u ustima.

    U prevodu,nemoguć.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  12. #6234
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Nema Crnog mora bez Odese @outline.
    Zatvaranjem Odese se vraca na period SSSR. Turska bi bila primorana da postuje ko ulazi kroz Bosfor, a trenutna setnja US i UK brodova za elektronsko ratovanje ce biti ogranicena na obale bugarske i rumunije

    Ne bih ja to nista diro

  13. #6235
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,704
    Thanks Thanks Given 
    3,578
    Thanks Thanks Received 
    8,669
    Thanked in
    4,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nema Crnog mora bez Odese @outline.
    Zatvaranjem Odese se vraca na period SSSR. Turska bi bila primorana da postuje ko ulazi kroz Bosfor, a trenutna setnja US i UK brodova za elektronsko ratovanje ce biti ogranicena na obale bugarske i rumunije

    Ne bih ja to nista diro
    ne znam kojom strategijom i taktikom misle da osvoje Odesu. dva mjeseca rata, oni tek treba narednih dana da stave Mariupolj pod svoju kontrolu. sa tim što ne vjerujem da će UKR tamo neku kontraofanzivu raditi tako da možemo reći da će biti ruski. istok UKR vidimo da gađaju stalno (i jako). pitanje je i kako će oružje dolaziti sad do vojnika u ovom dijelu UKR, a bez njega realno teško mogu da se drže. razumijem izjave koje dolaze sa svake strane, ali ne vjerujem da je Johnson ovo reka eto reda radi

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #6236
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,387
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    "Ipak, najbliži sam tome da shodno situaciji Ukrajina ima potencijal da se odbrani, ima volju, vremena, ljudstva i oružija."

    ljudstva i oružja sve manje, čak su i zapadne države ispraznile magacine, USA je već isporučila trećinu javelina koje je imala a Kanada gotovo sve raketne bacače, takođe i ostale države koje su htjele su isporučile manje više pola rezervi

    Kini ekonomski odgovara dok god se Rusi i zapad kolju, njima ovakva situacija odgovara još 100 god i ne treba im ništa da talasaju
    Odgovara ovo i USA kako god da okrenes. Lockheed Martin, Boeing, Raytheon i ostatak kompanije trljaju ruchice i uzivaju. Nebitno je gdje je rat dokle god ga ima ili pak straha od istog, njima je dobro, to je taj moto.

  15. #6237
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Jer su se zajebali kao vecina u istoriji
    Kao sto rekoh, inflacija uzima svoj danak. Bukvalno Baiden svaki dan govori naciji kako je za njihov tezi zivot kriv Putin.
    Ocekivali su da se Rusija "zapadnizovala" i da ce finansijski pritisak uticati na stanovnistvo.
    Ono sto se pokazuje je da nije. I da rusi zive od mitologoje i da im se moze prodati prica zapad protiv njih i da ih mrze katolicko/protestantske drzave kao bastion pravoslavlja. Sto znaci da ovaj rat nije ni blizu kraju.
    Pa dokle ide, Indijci su Borisa obukli ko klovna i vukli ga po medijima... I opet su im tuki udarili. Isto i Kina. Kupuju ne od rusa, vec ucesca zapadnih firmi, cimajuci ih da ce im rusi to nacionalizovati....
    Svasta se desava daleko od tog bojnog polja

    Ne bih ja to nista diro

  16. #6238
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    302
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ruska vojska zaplijenila ogromne kolicine naoruzanja

    Last edited by podgoričanin: 21-12-2050 at 00:00

  17. #6239
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,177
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    https://twitter.com/ukraine_world/st...ycpBGcOuA&s=19


    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  18. #6240
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoričanin View Post
    Ruska vojska zaplijenila ogromne kolicine naoruzanja

    "Ogromne količine" je priča za budale. S obzirom da se radi o skladištu iz sovjetskog vremena impresionira me nesposobnost ruske strane da skladište nije gađano.

  19. The Following User Says Thank You to siux For This Useful Post:


  20. #6241
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,177
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Ima li gdje spisak tih 20?

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  21. #6242
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ispraznili magacine? Na tu priču se primaš
    to su priče sa zapadnih adresa ne sa ruskih

    https://www.csis.org/analysis/will-u...runs-out-tanks

    a Rusija neće napasti NATO jer nema kapacitet u ljudstvu za to(koje bi bilo raspoloženo za tako nešto), evo se i sa Ukrajinom muče 2 mjeseca
    She is only here to annoy herself!

  22. #6243
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,821
    Thanks Thanks Given 
    2,228
    Thanks Thanks Received 
    585
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Sve mi se cini da ce ovaj rat dugo potrajati

  23. #6244
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,750
    Thanks Thanks Given 
    1,490
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    1,710 Posts

    Default



    Mislim da bi Rusija trebala da uloži u neke protivpožarne sisteme.
    Ne znam ko im je ovo do sad radio, ali ništa ne valja, a svako malo nekome ispadne opušak od cigare.

    -----------------------------------------
    Ukrinform
    Macron announces supply of Milan anti-tank systems, Caesar howitzers to Ukraine

    Nakon češke Dane ovo je drugi tip samohodne haubice koju dobijaju Ukrajinci.
    Amerikanci i Kanađani su poslali vučenu haubicu M777.
    Last edited by ASC; 22-04-22 at 21:11.

  24. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  25. #6245
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Salju ameri i kanađani M777 howitzers. Pojačavaju ih maksimalno.

    Pitam se zašto Ukri ne gađaju krimski most

    Ps: ovaj lki definitivno nije dobro
    Ovo sam se ja pitao od pocetka rata, i jos ne mogu da shvatim zasto nije napravljeno. I jos poneki most koji spaja Krim sa Ukrajinom. Masu bi usporili ruski dotur opreme.

  26. #6246
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,177
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Kažu da ima Parkinsonovu bolest.

    Zato ovako čvrsto drži ruku za sto..anyway smanjio je dužinu stola.

    Kad pričamo o tehnologiji ja ne znam jel igdje u svijetu koriste i ruski električni brijač.

    Ovo na konto neke objave evo kupio sam ruski brijač ali ne radi.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  27. #6247
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Ovo sam se ja pitao od pocetka rata, i jos ne mogu da shvatim zasto nije napravljeno. I jos poneki most koji spaja Krim sa Ukrajinom. Masu bi usporili ruski dotur opreme.
    Можда нису у могућности.Кримски мост је од најближе територије која је на почетку рата била под контролом Украјине удаљен око 150км.
    Нека сигурнија зона за дејство по мосту је била још даља, свакако ван домета Точки, да не говоримо о каснијим помјерањима фронта још даље од моста.
    Е сад Украјинци имају и Хрим 2, по домету сличну руском Искандеру, али је упитно да ли је до почетка дејстава почела серијска производња, односно да ли се располаже са довољним бројем ракета за напад на добро штићени обкекат.

    Напад авионима би захтијевао ангажман можда и свих преосталих летјелица које Украјина има, са огромним ризиком и малим шансама за успјех.

    Што се тиче Перекопа (спој Крима са Украјином), то је мочвара, плитко и лако за прегазити.
    Last edited by BAR; 22-04-22 at 22:50.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  29. #6248
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    104
    Thanked in
    58 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ispraznili magacine? Na tu priču se primaš

    U prevodu, da Rusija napadne NATO ovi bi skončali konvencionalno za mjesec dana?

    Ljudstva je sve manje na obje strane tako da ta razmjera ostaje ista kao na početku, pritom, briti su javili da su nastavili obuku u Kijevu i Lavovu. Ljudi se obučavaju za artiljeriju,dronove, tenkove koji stižu. Rat se neće skorije završavati plus imaš dosta plaćenika.

    Mislim da brojnost neće biti problem ali kvalitet hoće zbog iskustva itd, s tim da je to problem i druge strane.

    Te rezerve su uvijek vojna tajna. Vjerujem da se isporučuje mnogo više oružija nego što se javnosti daje do znanja. Treba opravdati povećanje vojnih budžeta na konto kukanja kako ponestaje oružija i municije za odbranu.

    Isto tako vojna industrija na zapadu će lakše i brže da povećava kapacitete od Rusije koja zavisi od zapadne tehnologije i biće u problemu da uopšte proizvodi rakete i ostalu opremu.

    Nijesam siguran koliko Kini odgovara nikad veće jedinstvo zapada i američko poklapanje Evrope sa kojom pokušava da uspostavi jake ekonomske odnose.

    Kini bi odgovaralo da je Rusija ostvarila svoj naum i pokorila ukrajinu za kratak vremenski period.

    Oni žele da talasaju makar kad je Tajvan u pitanju i za to se spremaju. Međutim, za razliku od rusa oni su proračunati i zbog toga im treba rješenje razlomka u Ukrajini.

    Kini ne može da odgovara ovakav geopolitički i ekonomski povratak amerike koja će oružije i "usluge" bezbjednosne zaštite da proda po visokoj cijeni.
    https://www.csis.org/analysis/will-u...an%20in%201994.

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  30. #6249
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    104
    Thanked in
    58 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    to su priče sa zapadnih adresa ne sa ruskih

    https://www.csis.org/analysis/will-u...runs-out-tanks

    a Rusija neće napasti NATO jer nema kapacitet u ljudstvu za to(koje bi bilo raspoloženo za tako nešto), evo se i sa Ukrajinom muče 2 mjeseca
    indirektno su vec u ratu,samo da ne dodje do direkne konfrontacije,onda smo ga...

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  31. #6250
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,177
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Ne mogu doći do direktne konfrontacije.

    Barem je Engleska kolijevka sarkazma.

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

Page 250 of 726 FirstFirst ... 150200240246247248249250251252253254260300350 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem SAMSUNG: S4 MINI (stanje 7/10), J5 2015 (stanje 10/10), S7 EDGE (stanje slomljen)
    By vuk92 in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-19, 13:23
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32
  4. O Đurdevu uranak se sprema, ništa lepše od
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-04, 23:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •