Page 4 of 30 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 745

Thread: Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato, druze moj, sto su mnogo ljudi zavisni od tog stranog drzavljanstva. Ili zbog posla, ili zbog firme ili zbog hiljadu stvari koje jedno drzavljanstvo daje. I zato ga se nije lako odreknut. I zasto bi smo? Da bi tebi udovoljili?

    Sta mislis: Da li ces mi biti vazniji ti, ta partija koja predlaze ovaj zakon i nezavisna Crna Gora - ili s druge strane garancija da se uvijek mogu vratit u svoju domovinu, ocuvati svoje vlasnistvo - pa to i podrazumjevalo rizik da se vratimo u bratski zagrljaj Srbije? A, sta mislis?

    Mislite da ce dijaspora preko ovoga preci tek onako? Na referendum se nije islo jer mnogima nije mnogo znacilo da li je Crna Gora nezavisna ili ne - ali sta mislis kad im se zaprijeti gubljenjem drzavljanstva i potencijalno imovine? Cik pogodi sta ce se onda desiti? Cik pogodi kako ce Srpska lista da iskoristi cijelu ovu pricu?

    Mnogi dijasporci koji su bili za zajednicu su u procesu prihvatanja Crne Gore kao nezavisne drzave - sta mislis kako ce ovaj zakon da utice na taj proces?

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Beranac, i to ti je sredjeno. Od danas vise ti ne treba viza za CG ( Hari sredio pod hitno) a hotele ne mogu srediti jer privatno to ka i tvoja djedovina pa ne mogu nista uraditi. Niko te ne tjera niti te moze natjerati da se odreknes djedova i predaka ako sam ne uradis. Nedje si debelo pogresno procitao ako si razumio da to neko pa i ja trazi od tebe. Ne samo da ne trazim vec mi se pomalo i gade oni koji nadju nekakv toboznji razlog pa se odricu Crne Gore. Ne trebaju moj Beranac takvi nikome pa ni Crnoj Gori samo sto to oni jos nijesu to shvatili.
    Dragi Hari, vize se mogu uvesti iz dana u dan. Da li ti mozes garantovati da se nece uvesti? Da li mozes garantovati da mi se nece moci uzeti imovina? Ili mojoj djeci? Pa, jevi ga, do juce sam skoro bio pocasni gradjanin zato sto sam za nezavisnu, a danas me ucjenjujete. Sta li ce se tek sjutra desit.

    U vezi ovoga da li sam ja potreban Crnoj Gori ili ne - neka to ostane izmedju Crne Gore i mene. A to sto ti se gadim - tvoja stvar.

  3. #78
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ja cu moje sve da prepishem mojima u CG ... i mirna CG...
    Ne bih se ja ovoliko sjekirala oko ovoga a-a... ovo nije zdravo jok.
    p.s. nisu me mamili na CG patriotizam sa imovinom pa necu ni ja svoju djecu. Ako ne vole CG samu po sebi, e bogami je nece voljet ni sa kucama ni sa imanjima.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ces cuvat drzavu kad se tako lako odrices djedovine? Ili si je vec prodala Rusima? I kako ces sjutra djeci objasnit da moraju vizu za Maticu?

    Mama voljela Crnu Goru, pa se odrekla nje. Ne samo za nju, no i za djecu. Toliko je voljelaaa.

    Kako cuvate djedovinu, tako cuvate i drzavu.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Zato, druze moj, sto su mnogo ljudi zavisni od tog stranog drzavljanstva. Ili zbog posla, ili zbog firme ili zbog hiljadu stvari koje jedno drzavljanstvo daje. I zato ga se nije lako odreknut. I zasto bi smo? Da bi tebi udovoljili?
    Opet ti mene u to mijesas, a ti izbrao dje je bolje i kako bolje i jos bi nagradu u obliku drzavljanstva extra da sto nedajboze ne izgubis. Jos ne znas sta bi moga izgubiti ali za onako za svaki slucaj pricas i ono sto nikakve veze nema kao na primjer ovo:
    Sta mislis: Da li ces mi biti vazniji ti, ta partija koja predlaze ovaj zakon i nezavisna Crna Gora - ili s druge strane garancija da se uvijek mogu vratit u svoju domovinu, ocuvati svoje vlasnistvo - pa to i podrazumjevalo rizik da se vratimo u bratski zagrljaj Srbije? A, sta mislis?
    Jos imas iracionalni strah da ti je nesto zabranjeno, oduzeto, ugrozeno ali ne znas sta. Shvati da kao gradjanin Evrope mozes da ides i vracas se dje god ti padne na pamet a imovinu tvoju niko ne dira i ne brani ti da mijenjas drzavljanstva ka rukavice, ako neki drugi posao to zahtijeva.
    Mislite da ce dijaspora preko ovoga preci tek onako? Na referendum se nije islo jer mnogima nije mnogo znacilo da li je Crna Gora nezavisna ili ne - ali sta mislis kad im se zaprijeti gubljenjem drzavljanstva i potencijalno imovine? Cik pogodi sta ce se onda desiti? Cik pogodi kako ce Srpska lista da iskoristi cijelu ovu pricu?
    Chek djavole. Nije nista znacilo oce li biti drzava ili nece a sad vazno drzavljanstvo A nijesi mi treba pominjati sta ce reci SL jer od $ekirancije necu moci zaspati, ali ako su izdurali da im Srbija ne da grupno drzavljanstvo na oruk dako prebole i ovo a vazda imaju demokratsko pravo da izaberu drzavu i drzavljanstvo samo to ne shvati da sad Hari nekoga cera na to.
    Mnogi dijasporci koji su bili za zajednicu su u procesu prihvatanja Crne Gore kao nezavisne drzave - sta mislis kako ce ovaj zakon da utice na taj proces?
    Ovaj zakon im ne smeta da prelaze nikakve faze, a brzo su se prilagodili na zakone zemlje koju su izabrali za svoj zivot, a mnoge ovo ne dotice kao ni tebe jer ako mi nadjes i zapetu koja moze tebe ticati ja cu se objesiti.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    U vezi ovoga da li sam ja potreban Crnoj Gori ili ne - neka to ostane izmedju Crne Gore i mene. A to sto ti se gadim - tvoja stvar.
    Beranac, providno i nimalo elegantno za forumasa sa kojim se znam dosta godina na ovom forumu. Nije upuceno tebi i jasno pise da je za one koji se odricu svoje djedovine i svoje Crne Gore. Nije fino izvrtati rijeci jer onda vec prelazimo okvire korektne diskusije. Mozda ti pokusam i neuspjesno objasniti ali nikako uvrijediti .

  7. #82
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja cu CG da prodam amerima hahahahahaaaaaaa samo josh da mi daju punomoc da potvrdim prodaju
    Ja se ne odrichem nego ostavljam mojima koji su u CG. Nikud ja to iz CG necu ponijeti, niti ce moji. Tako da za Ochevinu, djedovinu, i sve ostalo ne brinem.
    A djeca ako budu voljela CG nek zarade, stvaraju i nek kupuju sami, mama im nece braniti.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Opet ti mene u to mijesas, a ti izbrao dje je bolje i kako bolje i jos bi nagradu u obliku drzavljanstva extra da sto nedajboze ne izgubis. Jos ne znas sta bi moga izgubiti ali za onako za svaki slucaj pricas i ono sto nikakve veze nema kao na primjer ovo:
    Mijesam tebe jer propagiras to da mi se oduzme drzavljanstvo. Sjutra ces glasat za ovaj zakon, jer se nijesi pravovremeno odjavio.


    Jos imas iracionalni strah da ti je nesto zabranjeno, oduzeto, ugrozeno ali ne znas sta. Shvati da kao gradjanin Evrope mozes da ides i vracas se dje god ti padne na pamet a imovinu tvoju niko ne dira i ne brani ti da mijenjas drzavljanstva ka rukavice, ako neki drugi posao to zahtijeva.
    To nije iracionalni strah. Ako se nekome oduzme drzavljanstvo u drzavi gdje je zabranjeno da licno stranci imaju posjed, onda to nije iracionalno!! To sto ja zivim u Evropi ne znaci da imam pravo na licno vlasnistvo u Crnoj Gori! Uostalom sta mislis kako ce reagovati drzavljani Australije, Svajcarske, Kanade, Juzne Afrike koji nijesu clanovi EU?


    JA NE MIJENJAM DRZAVLJANSTVA KA RUKAVICE, NO SU ME TI I TVOJI PAJTASI U DPS-U SVOJOM IRACIONALNOM POLITIKOM NAGNALI DA MORAM DA UZMEM JE*ENO DANSKO POSLIJE 35 GODINA U OVOJ DRZAVI! Shvatas li?


    Chek djavole. Nije nista znacilo oce li biti drzava ili nece a sad vazno drzavljanstvo
    Mnogima nije znacilo toliko, ali pitaj ih koliko ce im znacit kada im dodje vlasnistvo u pitanje. Ovo ce vas pokopat. Pazi sta ti kazem.

    Ovaj zakon im ne smeta da prelaze nikakve faze, a brzo su se prilagodili na zakone zemlje koju su izabrali za svoj zivot, a mnoge ovo ne dotice kao ni tebe jer ako mi nadjes i zapetu koja moze tebe ticati ja cu se objesiti.
    Ja znam kako se ja osjecam. Pokusaj da nazoves par svojih rodjaka sto su uzeli strano drzavljanstvo, pa se vrni opet kad cujes odgovor.

  9. #84
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Mijesam tebe jer propagiras to da mi se oduzme drzavljanstvo. Sjutra ces glasat za ovaj zakon, jer se nijesi pravovremeno odjavio.




    To nije iracionalni strah. Ako se nekome oduzme drzavljanstvo u drzavi gdje je zabranjeno da licno stranci imaju posjed, onda to nije iracionalno!! To sto ja zivim u Evropi ne znaci da imam pravo na licno vlasnistvo u Crnoj Gori! Uostalom sta mislis kako ce reagovati drzavljani Australije, Svajcarske, Kanade, Juzne Afrike koji nijesu clanovi EU?


    JA NE MIJENJAM DRZAVLJANSTVA KA RUKAVICE, NO SU ME TI I TVOJI PAJTASI U DPS-U SVOJOM IRACIONALNOM POLITIKOM NAGNALI DA MORAM DA UZMEM JE*ENO DANSKO POSLIJE 35 GODINA U OVOJ DRZAVI! Shvatas li?




    Mnogima nije znacilo toliko, ali pitaj ih koliko ce im znacit kada im dodje vlasnistvo u pitanje. Ovo ce vas pokopat. Pazi sta ti kazem.



    Ja znam kako se ja osjecam. Pokusaj da nazoves par svojih rodjaka sto su uzeli strano drzavljanstvo, pa se vrni opet kad cujes odgovor.
    Ako Beranac ili Milovan NISU ZADOVOLJNI i ako ih ovo ovako pogadja-MIJENJAJMO TO!

    Jer ko je taj majcin sin koji je vise Crnogorac i koji ostade Crnogorac, koji KONKRETNO LJUBI SVOJU CRNU GORU I NJENU DJECU, posle toliko vremena....
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #85
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovi DPS/ovci su u CG 35 god na vlasti? chudo...novi momenti...
    p.s. Hari zar ti nisi Liberal?

    p.. ja kao Svajcarkinja podrzavam ovaj zakon i da svi koji smo van CG ostavimo braci i rodbini imovinu u CG. To je najpravednije.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Beranac, providno i nimalo elegantno za forumasa sa kojim se znam dosta godina na ovom forumu. Nije upuceno tebi i jasno pise da je za one koji se odricu svoje djedovine i svoje Crne Gore. Nije fino izvrtati rijeci jer onda vec prelazimo okvire korektne diskusije. Mozda ti pokusam i neuspjesno objasniti ali nikako uvrijediti .
    Mea culpa. Pogresno sam procitao post.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    Ovi DPS/ovci su u CG 35 god na vlasti? chudo...novi momenti...
    p.s. Hari zar ti nisi Liberal?
    Draga, ja 35 godina nijesam morao da trazim tudje drzavljanstvo dok ne dodje DPS na vlast. Jasnije sad? Ili je vrijeme da pajkis?

  13. #88
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma sto mene briga za tvojih 35 gasterbajterskih godina..ionako si se odrekao drzavljantva kad ti je odgovaralo...tvoja stvar i ne zanima me.
    Ja sam rekla da podrzavam ovaj zakon i da sve ostavimo svojima u CG. Najpravednije.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ako Beranac ili Milovan NISU ZADOVOLJNI i ako ih ovo ovako pogadja-MIJENJAJMO TO!

    Jer ko je taj majcin sin koji je vise Crnogorac i koji ostade Crnogorac, koji KONKRETNO LJUBI SVOJU CRNU GORU I NJENU DJECU, posle toliko vremena....
    Pogadja bogami. Vjeruj mi.

    Dosta od mene o ovoj temi ovdje.

  15. #90
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A bogami ko da ga je neko tjerao.. sta koga briga za 35 god gasterbajterstva, ispisa iz zemlje nakon 'sluzenja' vojnog roka, da ne bi bio pozivan u rezervu, djedovinu i kako ce ko vaspitat djecu da idu na imovinu a ne u domovinu itd koja duSa i ququmavchenje tja...maaaa ovo je fantastichan zakon i realno gledajuci treba tako.
    Pozdravljam ovaj zakon!
    Ionako nishta nece uteci iz CG, pa nema mjesta panici.

    p.s. samo da mi daju punomoc da prodam CG-u Americi i sve ok.
    Last edited by LadyDaytona; 25-12-06 at 00:31.

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ako Beranac ili Milovan NISU ZADOVOLJNI i ako ih ovo ovako pogadja-MIJENJAJMO TO!

    Jer ko je taj majcin sin koji je vise Crnogorac i koji ostade Crnogorac, koji KONKRETNO LJUBI SVOJU CRNU GORU I NJENU DJECU, posle toliko vremena....
    Bone, manimo se patetike nego kao pravnik objasni sta im je to ugrozeno ovim zakonom a ne svidje li se njima ili ne

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    Ovi DPS/ovci su u CG 35 god na vlasti? chudo...novi momenti...
    p.s. Hari zar ti nisi Liberal?

    p.. ja kao Svajcarkinja podrzavam ovaj zakon i da svi koji smo van CG ostavimo braci i rodbini imovinu u CG. To je najpravednije.
    U CG vise se ne broji sta si vec sta ti drugi kaze da si. Sto si vise branis to je za one sto kazu jaci dokaz pa nek svak stavlja dje oce i kako mu kad odgovara Hari je demokrata

  18. #93
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim da se nekim ljudima prividjaju neka chudesa pa... bolje da pitam direktno

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo direktno kod Harija nema nista sakriveno, a zna Beranac dobro koliko imam veze sa DPS-om, ali mu valjda sad to pase za opstu sliku i iracionalni strah da mu se nesto uzima.

  20. #95
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekoh ja da taj strah za imovinom nije zdrav...zato ja fino prepisujem sve mojima, sto da napadam i vrijedjam ljude bzvze po forumu zog nekog zakona - svasta.
    sto ono kazu 'niko nista nije ponio sa sobom na onaj svijet, pa im zalud alapljivo sakupljanje i nervoza oko istoga'.
    Last edited by LadyDaytona; 25-12-06 at 01:17.

  21. #96
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A upravo je Crna Gora emigraciona zemlja, ali ona se eto odrice svojih ljudi, jer suludo je ocekivati da ce neko na duzi rok sacuvati osjecaj crnogorske pripadnosti i eventualno se vratiti ukoliko ga se drzava odrekla. Dakle, nisu samo Balkanske zemlje vec vecina emigracionih kao i mnoge druge koje to nisu, ali su nasle za shodno da primjenjuju pluralitet drzavljanstva.
    E onda sam ja SULUD,
    ni lud,
    se nebi odreka Crne Gore,
    dok u mene bono srce bije, nema te SRBIJE ili KRALJEVINE DANSKE, za koju bi proda ONAJ CRNOGORSKI PASOSH, KOJI NASHI MILICAJCI; ZAHEBASHE PRIJE NEGO SE IZPILJIO IZ SHTAMPE; RAZNIM PROVIZIJAMA I LOPOVLUKOM,
    UMJESTO DA GA NOSIM SA PONOSOM PRED POVORKOM NA CRVENI JASTUK,
    OD LOPOVLUKA I PROVIZIJA,
    FATA ME MUKA,
    A JA BRUKA,
    CHEKAM 37 godina,
    na CRNOGORSKI; A ONI USERU RABOTU; PRVOM PRILIKOM ; DA NESHTO LICHNO USHICARE.

    AJDE SAD, SNADJI SE MAJCHIN SINE,
    NECESH DANSKI POSHTENI,
    I EVO TI OVAJ NASH , SAMO SHTO NIJE PONOVLJEN TANDARA -MANDARA CRNOGORSKE MILICIJE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #97
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    E svi bi da platonski vole Crnu Goru a da se sto dalje od nje odmaknu Nema 'kud koja Crnogorka' nego zasukati rukave u Crnu Goru.
    Milovane gledaj kako se ona buni pa joj nadji nekoga zbog koga ce zaboraviti i CH i USA i Juznu Koreju
    E moj Hari,

    Da je Milodarki i jedan Crnogorac bio do koljena,
    nebi ona lutala po bijelome svijetu, da nadje sebi ravnoga.

    Josh se taj Vukashin nije rodio, za moju Milodarku,
    neka uche i studiraju, kad joj stignu do pojasa, mozda se sagne i primijeti nashe gore list i od njega napravi Klintona,
    da Monike chekaju u red, i na koljena, kud on prodje.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #98
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ako Beranac ili Milovan NISU ZADOVOLJNI i ako ih ovo ovako pogadja-MIJENJAJMO TO!

    Jer ko je taj majcin sin koji je vise Crnogorac i koji ostade Crnogorac, koji KONKRETNO LJUBI SVOJU CRNU GORU I NJENU DJECU, posle toliko vremena....
    Ja nikad nijesam trazio DANSKO DRZAVLJANSTVO,
    dhjeca su pod uticajem majki, od kojih sam razveden , uzimala DANSKE PASOSHE,
    ovaj punoljetni od 20 godina , sa rodjakom Valentinom, na moj prijedlog da ulozi molbu za DANSKI pasosh,
    A SHTO TI NIJESU UZEO DANSKI PASOSH ?, pita me sin.
    Bog je sudio da se rodim u CRNOJ GORI,
    i to nijesam zelio da mijenjam, reko sinu , sa izvjesnim ponosom.

    A VALA NECU NI JA; MIJENJAT BOZIJU VOLJU, BOZA TI VJERA,
    NO SAM I JA CRNOGORAC I TAKO CE OSTAT.

    Sakrih se u sobu, i sakrih suze RADOSNICE, koje naviru pod stare dane bez NAJAVE.

    ZAKLJUCHAK.

    MENE NE INTERESUJE LICHNI INTERES,
    NEGO SU INTERESI DRZAVE CRNE GORE, IZNAD MOJIH I MOJE DJECE,
    NE ZELIM TOJ DHJECI JOSH JEDAN VIJEK LUTANJA U VREMENU I PROSTORU, TOJ DHJECI KOJA SU VEZALA SUDBINU ZA TAJ KRSH CRNOGORSKI; SVIH KLASA I RASA, NJIMA MORA CRNA GORA BITI MAJKA, A NAMA SHTO LUTAMO TRBUOM ZA KRUOM;
    NEKA BUDE MACEHA.

    DANSKA KOLIKO JA ZNAM,
    NE DOZVOLJAVA DVOJNO DRZAVLJANSTVO; NEGO SE MORAMO ODRECI SVOG DRZAVLJANSTVA; SHTO SU NEKI ZADRZALI DVA PASOSHA; TO JE VISHE TOLERISANJE ; ZBOG DUGOG CHEKANJA NASHE BIROKRATIJE DA POSHALJE ISPISNICE.

    SHJUTRA CU PROVJERIT, JER IMAM NEKOLIKO POZNANIKA KOJI SU NA STEND BAJ.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ja nikad nijesam trazio DANSKO DRZAVLJANSTVO,
    dhjeca su pod uticajem majki, od kojih sam razveden , uzimala DANSKE PASOSHE,
    ovaj punoljetni od 20 godina , sa rodjakom Valentinom, na moj prijedlog da ulozi molbu za DANSKI pasosh,
    A SHTO TI NIJESU UZEO DANSKI PASOSH ?, pita me sin.
    Bog je sudio da se rodim u CRNOJ GORI,
    i to nijesam zelio da mijenjam, reko sinu , sa izvjesnim ponosom.

    A VALA NECU NI JA; MIJENJAT BOZIJU VOLJU, BOZA TI VJERA,
    NO SAM I JA CRNOGORAC I TAKO CE OSTAT.

    Sakrih se u sobu, i sakrih suze RADOSNICE, koje naviru pod stare dane bez NAJAVE.

    ZAKLJUCHAK.

    MENE NE INTERESUJE LICHNI INTERES,
    NEGO SU INTERESI DRZAVE CRNE GORE, IZNAD MOJIH I MOJE DJECE,
    NE ZELIM TOJ DHJECI JOSH JEDAN VIJEK LUTANJA U VREMENU I PROSTORU, TOJ DHJECI KOJA SU VEZALA SUDBINU ZA TAJ KRSH CRNOGORSKI; SVIH KLASA I RASA, NJIMA MORA CRNA GORA BITI MAJKA, A NAMA SHTO LUTAMO TRBUOM ZA KRUOM;
    NEKA BUDE MACEHA.
    Lijepo je procitati nesto ovako, bas lijepo. Svaka cast Milovane. Tesko je sakriti ponos na takvog sina i njega nekako ne zulja taj zakon sta ce biti sa onima kojim zbog nekih razloga ne valja drzavljanstvo crnogorsko.

  25. #100
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Lijepo je procitati nesto ovako, bas lijepo. Svaka cast Milovane. Tesko je sakriti ponos na takvog sina i njega nekako ne zulja taj zakon sta ce biti sa onima kojim zbog nekih razloga ne valja drzavljanstvo crnogorsko.
    Hvala Hari,

    Zuljaju ga ovi danski zakoni,
    malo , malo pa zategnu za STRANCE, ali je lakshe chovjeku, kad ga zuljaju tudje cipele, kad ponovo obuje svoju obucu,
    proci ce bez zuljeva.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 4 of 30 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 01:51
  2. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 17:36
  3. Replies: 20
    Last Post: 11-02-13, 11:39
  4. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 22:19
  5. Crnogorsko
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 25
    Last Post: 27-08-11, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •