Page 21 of 30 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast
Results 501 to 525 of 745

Thread: Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)

  1. #501
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da zivim inostranstvu (na primjer u Americi) i ako bi morao da biram, odrekao bi se crnogorskog drzavljanstva, iako mi je Crna Gora vise u srcu nego li Amerika. Iako ja tu gubim, ne bi me to poremetilo da se i dalje zalazem da CG ne smije imati zakon da ljudi mogu imat dvojno drzavljanstvo. To sto bi ja izgubio CG drzavljanstvo smatrao bi licnom zrtvom koju podnosim za ocuvanje drzavnosti Crne Gore. Jer ako ja ne mogu imati crnogorsko drzavljanstvo onda ne mogu imati ni onih 260,000 koji zive u Srbiju.

    Nekada smo davali zivote za Crnu Goru, ali sad dajemo samo drzavljanstva. Ja bih odrecuci se crnogorskog drzavljanstva bio srecan jer podnosim zrtvu za Crnu Goru. Suverenisti tako gube jedan glas (moj), ali unionisti gube 260,000 glasova. Pravo da vam kazem bio bih ponosan na priznanicu dje pise da sam vratio CG drzavljanstvo, jer bi ta priznanica bila potvrda moje zrtve za Crnu Goru.

  2. #502
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bojim se da okvirno spadas pod onom drugom kategorijom. Naravno, s izvjesnom rezervom zato sto te ne znam.

    Vidis patriotizam (onaj pozesivni) zivi od ksenofobije. A ksenofobicare je lako zaplasit. Na to DPS i racuna.

    Trebas razmisliti trezveno i upitati sebe "a zasto Ilic i Kostunica ovo vec nijesu uradili prije 5 godina? Zasto tih 250.000 mrskih nam izdajica nijesu nahrlili u Crnu Goru i opustosili sve vec davno? Pokusaj sam da odgovoris na ovo pitanje, prije no sto ti dam odgovor.

    U zakonu i dalje postoji rezidencijalni uslov da bi ostvario glasacko pravo, zakon koje mnoge drzave u Evropi i svijetu koriste. Zakon koji je ispravan i koji nam je i osigurao nezavisnost tj. da se vecinska volja onih koji zive u Crnoj Gori ispostuje. Ja iz istog principa nijesam isao da glasam na referendumu dok evo npr. Hari i bratija jesu.

    Oduzimanje drzavljanstva nikoga nece spasiti! To je prvi i osnovni fakat koji treba da shvatis! Sta ako od tih 250.000 samo 50 uzme srpsko drzavljanstvo a ovi ostali ne? Sta onda? Sta si onda ucinio osim sto si antagonisao veliki dio Crnogoraca koji zive u inostranstvu? Sta ako na sledecim izborima izglasaju da vrate drzavljanstva ili da maknu rezidencijalni uslov? Sta onda?

    Stvar je u tome da ce biti tesko naci ekspozituru u Crnoj Gori onima koji zele da je pripoje ili sruse, ako je drzava zdrava i funkcionalna. Ubijedjen sam da cak ni Mandic u slucaju da osvoji vlast ne bi vratio Crnu Goru u neko stanje gdje bi sam bio doveden u podredjenu poziciju srpske politicke scene. Nezavisnost je slatka i niko ne odbija secer.

    Zato se Crna Gora brani u Crnoj Gori a oruzje su demokratija, pravna drzava, funkcionalne institucije, tolerancija i ljubav. Sve stvari koje DPS nije uspio da ostvari i zato igra na ovu kartu gdje pokusava Crnogorce u inostranstvu da prikaze kao divlje i mahnite neprijatelje.

    A sta su oni uradili za svoje drzavljane u inostranstvu? Tkz. ambasada Vojvodicke u Beogradu ne postoji, tj. nije otvorena za stranke, sto znaci da su Crnogorci bez ikakve zastite u Srbiji. To isto vazi za Kosovo, Kopenhagen i London. Obilazili su nas samo pred referendum gdje su nas molili da se vratimo i glasamo - sto je gledajuci iz danasnje perpektive teska ironija. Koliko je kulturnih drustava otvoreno u inostranstvu? Koliko je knjiga poslato da se nasa djeca mogu skolovati na maternjem jeziku? Neka mi neko odgovori JEDNU JEDINU stvar koja je Vlada u poslednjih 15 godina uradila za Crnogorce u inostranstvu? One Crnogorce koje su cak i u teskim ratnim vremenima dolazili, trosili, slali i investirali u Crnoj Gori ne osvrcujuci se partijskoj pripadnosti i nacionalnosti.
    Last edited by Beranac; 09-09-07 at 08:31.

  3. #503
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kod Pera na Bukovicu View Post
    Da zivim inostranstvu (na primjer u Americi) i ako bi morao da biram, odrekao bi se crnogorskog drzavljanstva, iako mi je Crna Gora vise u srcu nego li Amerika. Iako ja tu gubim, ne bi me to poremetilo da se i dalje zalazem da CG ne smije imati zakon da ljudi mogu imat dvojno drzavljanstvo. To sto bi ja izgubio CG drzavljanstvo smatrao bi licnom zrtvom koju podnosim za ocuvanje drzavnosti Crne Gore. Jer ako ja ne mogu imati crnogorsko drzavljanstvo onda ne mogu imati ni onih 260,000 koji zive u Srbiju.

    Nekada smo davali zivote za Crnu Goru, ali sad dajemo samo drzavljanstva. Ja bih odrecuci se crnogorskog drzavljanstva bio srecan jer podnosim zrtvu za Crnu Goru. Suverenisti tako gube jedan glas (moj), ali unionisti gube 260,000 glasova. Pravo da vam kazem bio bih ponosan na priznanicu dje pise da sam vratio CG drzavljanstvo, jer bi ta priznanica bila potvrda moje zrtve za Crnu Goru.
    Quote Hari:
    --------------------------------------------------------------------------------

    Beranac sto preskoci one sebi slicne. Preskoci one koji niti znaju koje su nacije, ni kom narodu pripadaju, niti koga ni zasto podrzati nego samo idu za necijom slanom rukom i kako im sopstvena guzica diktira. Taj mentalni sklop bi promijenio iljadu pasosa, iljadu misljenja, iljadu nacija za neku mrvicu koju im neko (chu neko - bilo ko) cusne sa stola. Ma potpuno si ti u pravu da Hariju zbog kriminala ne daju drzavljanstvo i pn je ogreza u teski kriminal pa da ti kazem jos jedan. Stvarno je kriminal da takve kao Hari, ti i tebi slicni ne mozete uvrijediti, cak naprotiv dobro dodjete kao neki etalon da sve treba uraditi a ne biti u drustvu sa takvim jer slucajno srusena mrvica sa stola moze dovesti da se ispovracu da na licu mjesta vide koliko daleko moze ici (zamalo ne rekoh ljudsko) ponizenje.
    Ne sjekiraj se ti Beranac za Harija, a za tebe ce vazda naci neko za kim ces trckarati, moliti, cviliti, ubjedjivati.... neki i to vole da se osjecaju veliki pored malih .


    POTPISUJEM U POTPUNOSTI Zvek_Zivi_Cetinjanin !!!!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  4. #504
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Bojim se da okvirno spadas pod onom drugom kategorijom. Naravno, s izvjesnom rezervom zato sto te ne znam.

    Vidis patriotizam (onaj pozesivni) zivi od ksenofobije. A ksenofobicare je lako zaplasit. Na to DPS i racuna.

    Trebas razmisliti trezveno i upitati sebe "a zasto Ilic i Kostunica ovo vec nijesu uradili prije 5 godina? Zasto tih 250.000 mrskih nam izdajica nijesu nahrlili u Crnu Goru i opustosili sve vec davno? Pokusaj sam da odgovoris na ovo pitanje, prije no sto ti dam odgovor.
    Probali su, ali tada drzavljani nijesu imali pravo glasa, samo gradjani su to pravo imali.

    Danas je CG nezavisna drzava i situacija je potpuno drukcija zbog toga sto ce drzavljani morat imat pravo glasa.

  5. #505
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Novi obrt u svoj ovoj prichi, i odmah da kazem provjerena informacija - Toma Nikolic dolazi u Pg sledece nedjelje na press sa predstavnicima Srpske Liste, gdje ce se objelodaniti dogovor parlamentarne vecine u Srbiji da Srbima u Crnoj Gori jednostrano ponude drzavljanstvo Srbije, bez prethodnog dogovora sa crnogorskim vlastima, pri tom ne trazeci od njih da se odreknu drzavljanstva Crne Gore. Krajnje jednostavno zele da izbjegnu sukob sa vlastima u CG, oni spisak ljudi kojima daju drzavljanstvo nijesu u obavezi da proslijede drzavnim organima Crne Gore!

    Sad, sve to zvuci jako zbunjujuce, i jako politikantski - ali ja znam npr da sam svoje drzavljanstvo BiH "pridodao" crnogorskom (pravo koje sam stekao drzavljanstvom roditelja) bez obaveze da to prijavim bilo kom drzavnom organu Crne Gore! I mislim, a nijesam siguran, da ne postoji evidencija o crnogorskim drzavljanima hrvatske nacionalnosti koji imaju dvojno drzavljanstvo, ili Albanaca koji uz crnogorsko imaju i albansko, ili americko, ili shvajcarsko...

    Sta mislite o svemu ovome?
    Imas pravo, nije postojala evidencija. No, DPS ima bazu podataka dje se zna ko je dosad moga glasat, a ko ne, tako da mislim da Toma neuspjesno probat da upise u CG biracki spisak sadasnje gradjane Srbije (koji imaju CG drzavljanstvo), a koji nijesu bili u spisak do sad.

    Osim toga, DPS ce nac nacin da sazna ko je drzavljanin Srbije, a istovremeno i CG, tako da je moguce da svojerucno i tiho (da se ne bi dizala prasina u medije) izbrisu te ljude iz spiska glasaca, a kad ovi dodju da im Vlast reche "vi ne mozete glasat, vi ste drzavljanin druge drzave i budite srecni sto ne idete u zatvor, jer je krivicno djelo to ne prijavit" - tako da bi ti ljudi cak i srecni sto ne idu u zatvor napustili biracka mjesta. Zbog toga mislim da Srbija ipak to nece uradit (krijuci Crnogorcima davat drzavljanstva), jer bi im se obilo o glavi.

  6. #506
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Ja iz istog principa nijesam isao da glasam na referendumu dok evo npr. Hari i bratija jesu.
    Ti i principi? Vicevi su na drugom mjestu Beranac nego nijesi bio jer si opet radi svoje g.. izracunao da ti tako bolje pa ko god pobijedi ti spreman i sretan da se priklonis. Najradije bi ti prije podne zaokruzio "ne" a poslijepodne "da" kad bi tako mogao pokazati principe, samo sto jos nidje to nijesu principi pa ti pogledaj dje si jer sa Harijem i bratijom nijesi, to je sigurno, a nijesi nikad ni bio na svu srecu. Imam jedan nadam se dobar predlog za tebe da oglasis strajk gladju pa ce ti Rocen dati pasos koji ces moci koristiti pod nazorom.

  7. #507
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Promace mi ovo:

    Quote Originally Posted by Beranac View Post

    Ja iz istog principa nijesam isao da glasam na referendumu dok evo npr. Hari i bratija jesu.

    Beranac, diskvalifikova si se za bilo kakvu pricu.

  8. #508
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Diskvalifikova'? A jel' bogati? Po kojem principu? Da jednom rukom branim Crnogorcima iz Srbije da glasaju - a sam da dodjem da glasam?

    Tvoja diskvalifikacija ovdje dodje ka' kompliment.



    Harris, ne trtljaj. Je si li u inostranstvu 10 godina? Jesi. Je si li u zakonski propisanom roku odjavio mjesto prebivalista? Nijesi. Je si li glasa'? Jesi. Je si li branio Crnogorcima iz Srbije da glasaju? Jesi.

    'bem vam principjelnost.

  9. #509
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kod Pera na Bukovicu View Post
    Probali su, ali tada drzavljani nijesu imali pravo glasa, samo gradjani su to pravo imali.
    Nijesu probali u tome je stvar. Da su zaista mislili to da urade 90% onih Crnogoraca bi prijavilo mjesto prebivalista u CG vec 2002 i time ostvarili pravo.


    Danas je CG nezavisna drzava i situacija je potpuno drukcija zbog toga sto ce drzavljani morat imat pravo glasa.
    Opet neznalicke price. U Danskoj gubis pravo glasa poslije par godina u inostranstvu. Engleska poslije 7 koliko se sjecam.

  10. #510
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Diskvalifikova'? A jel' bogati? Po kojem principu? Da jednom rukom branim Crnogorcima iz Srbije da glasaju - a sam da dodjem da glasam?

    Tvoja diskvalifikacija ovdje dodje ka' kompliment.



    Harris, ne trtljaj. Je si li u inostranstvu 10 godina? Jesi. Je si li u zakonski propisanom roku odjavio mjesto prebivalista? Nijesi. Je si li glasa'? Jesi. Je si li branio Crnogorcima iz Srbije da glasaju? Jesi.

    'bem vam principjelnost.
    Najvise je ljudi u dijaspori upravo iz Sandzaka i Tuzi i Ulcinja koji su zbog Miloseviceve politike prije 15-20 godina emigrirali za Ameriku. Zbog politickog stanja u koje se CG nalazila oni nijesu mogli ni morali da se odjave iz CG. Pravda postoji zato sto su upravo ti ljudi dosli 21-og maja i udarili tacku na snove o veliko srbiji.

    Beranac, ja ne znam koje principe pratis ali ako si bio protiv svoje drzave zbog nekih administrativnih razloga, onda ti moram rec da si ogrijesio (najblaze receno).

  11. #511
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kod Pera na Bukovicu View Post

    Beranac, ja ne znam koje principe pratis ali ako si bio protiv svoje drzave zbog nekih administrativnih razloga, onda ti moram rec da si ogrijesio (najblaze receno).
    Administrativnih razloga? Opet DPS-ovsko tumacenje zakona i morala. Zamisli da su 250.000 Crnogoraca iz Srbije takodje tumacili zakon kao sto ga ti radis.

    Pih. (najblaze receno)

  12. #512
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Administrativnih razloga? Opet DPS-ovsko
    Znaci svako ko ne misli ka ti je DPS-ovac? Treba bi hladnije glave da pristupas diskusijama. Sad pocinjem da shvatam zasto nijesi glasa za drzavu (veca ti je mrznja prema odredjenim osobama, nego li ljubav prema domovini).

  13. #513
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Decko ti si ovdje od juce. DPS sam podrzavao sa jako stisnutim nosem jer bez njegove beskompromisne zelje za vlascu i neprekosnovenim talentom da lazu i manipulisu - tesko da bi ostvarili nezavisnu Crnu Goru. A bez nezavisne Crne Gore bi bilo bespredmetno pricati o demoktratizaciji nase mile zemlje.

    Razlika izmedju tebe i mene jeste sto je tebe culo mirisa iznevjerilo - a ja sam prestao da drzim nos.

  14. #514
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Decko ti si ovdje od juce. DPS sam podrzavao sa jako stisnutim nosem jer bez njegove beskompromisne zelje za vlascu i neprekosnovenim talentom da lazu i manipulisu - tesko da bi ostvarili nezavisnu Crnu Goru. A bez nezavisne Crne Gore bi bilo bespredmetno pricati o demoktratizaciji nase mile zemlje.

    Razlika izmedju tebe i mene jeste sto je tebe culo mirisa iznevjerilo - a ja sam prestao da drzim nos.
    hahahahahahaha dobar si

  15. #515
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Harris, ne trtljaj. Je si li u inostranstvu 10 godina? Jesi. Je si li u zakonski propisanom roku odjavio mjesto prebivalista? Nijesi. Je si li glasa'? Jesi. Je si li branio Crnogorcima iz Srbije da glasaju? Jesi.

    'bem vam principjelnost.
    Beranac izdaju te nervi pa kao i obicno si u dubokoj koliziji sa istinom, ali to nije cudo jer kad se zivi u stalnim kombinacijama sta se isplati, kako se kome namjestiti za neku korist .... onda se pogubis. Budi cojek bar jedan dan, da vidis da je to fino jer ja nijesam mogao nikome zabraniti i to znaju i svi maloumni jer postoji Zakon ko i kad moze glasati. Vjerovao ili ne u tom Zakonu ne pise da je potrebna Harijeva dozvola ili Berancevo postenje i principijelnost.
    Znaci da te tri stvari jednake nuli nijesu mogle uticati na glasanje i samo je u pitanju dobro znana tvoja istina
    Niti sam se morao odjavljivati niti bilo dje prijavljivati jer je sve bilo u okviru jedne izborne jedinice, a zar ti postenjacino malo prije ne napisa da samo iz principa nijesi glasao? Kad si lagao sokole sad ili par postova ranije?
    Ajde se saberi pa se odluci da li je moja kriminogenost razlog sto se ne smijem prijaviti u inostranstvo ili sto ocu da smuvam pa da glasam i tebi naudim. Nije ti nimalo lako vidju lijepo, ali i sam vidis da ne zasluzujes nase drzavljanstvo. Sramota bi bilo kako god okrenes i obrnes a i ne kukas ti bez neke koristi. Ne moze se vrijedjati bas toliko novi crnogorski pasos,a zbog tvojih trauma poslacemo ti neku fotokopiju da vidis kako izgleda.

  16. #516
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li neko na ovih 20 strana objasnio koje su to opasnosti za Crnu Goru ako dozvoli dvojno državljanstvo?

  17. #517
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Je li neko na ovih 20 strana objasnio koje su to opasnosti za Crnu Goru ako dozvoli dvojno državljanstvo?
    Podji na par zadnjih postova prethodne stranice.

  18. #518
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Danmark
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Beranac....
    Kolko ih je doslo iz Danske da glasaju za i protiv nezavisnosti 21. maja?

  19. #519
    Join Date
    May 2007
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    А шта са људима као ја? Имам држављанство друге државе, а 2003 сам добио држављанство СЦГ (сад Црне Горе). Живим у Херцег Новом од 1990.

  20. #520
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ti si madjar po najnovijem hahahahahahaha ! A sto se cini od Beranca i nekolicine brate mili hahahahahahah ! Beranac fino ti ovizi komsija moj sa Bukovice obrazlozi ,zaradi interesa Crne Gore bilo koje zrtve su neznatne no zaldu on to tebe !
    ps Zvek_Zivi_Cetinjanin !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  21. #521
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PCNEN: Crnogorci dobijaju srpsko državljanstvo

    Na vanrednoj sjednici Skupštine Srbije u toku je rasprava o Predlogu izmjena i dopuna Zakona o državljanstvu, u kome je predviđeno da crnogorski državljani koji žive u Srbiji omogući dobijanje državljanstva Srbije pod olakšanim uslovima.

    Ministar unutrašnjih poslova Srbije Dragan Jočić je izjavio da su izmjene i dopune zakona neophodne kako bi se ta oblast nakon raspada državne zajednice Srbije i Crne Gore pravno uredila, prenosi agencija Beta.


    On je, obrazlažući Predlog izmjena i dopuna Zakona o državljanstvu, rekao da su nakon osamostaljivanja Crne Gore, crnogorski državljani u Srbiji postali nedržavljani i dodao da se zakon mora izmijeniti kako bi se njima omogućilo dobijanje državljanstva Srbije pod olakšanim uslovima.

    "Crnogorsko državljanstvo je strano državljanstvo. Na ovaj način se omogućava crnogorskim državljanima u Srbiji, kojih ima oko 250.000, da mogu biti primljeni u državljanstvo Srbije, što nije uslovljeno brisanjem sadašnjeg državljanstva", rekao je Jočić.

    Zamjenik šefa poslanicke grupe Srpske radikalne stranke Aleksandar Vučić je rekao da se izmenama i dopunama zakona o državljanstvu nagrađuju 'separatisti' koji su radili na štetu Srbije i najavio da će ta stranka podnijeti amandman da se državljaninom Srbije smatra i državljanin druge države, pripadnik drugog naroda, ako potpiše izjavu da Srbiju smatra svojom državom.

    Državljanstvo uz pismenu izjavu
    Predloženim izmjenama Zakona o državljanstvu regulisalo bi se državljanstvo crnogorskih građana poslije raspada državne zajednice, tako što bi oni građani koji su 3. juna 2006. godine imali prebivaliste na terioriji Srbije državljanstvo dobili uz pismenu izjavu da se smatra državljaninom Srbije i uz zahtjev za upis u evidenciju državljana Srbije.

    "Mi ovim zakonom određujemo odnos prema našem narodu, kako bi Srbi koji žive van granica Srbije mogli bar da se pohvale da imaju srspko državljanstvo", kazao je Vučić i najavio da će u Skupštinu doći i predstavnici Srpske liste iz Crne Gore, prenosi Tanjug.
    Lider Liberalno - demokratske partije Čedomir Jovanović je najavio da ta stranka neće glasati za zakon i ukazao da problem državljanstva mora biti riješen u dogovoru sa Crnom Gorom koja tom problemu pristupa na drugačiji način od Srbije.

    Jovanović je upozorio da "Srbija, menjajući zakon bez dogovora sa Crnom Gorom, šalje poruku da je nezavisnost te države samo privremeno stanje, a cenu takve nerealne politike uvek plaćaju Srbi".

    Šef poslaničke grupe Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić kazao je, kako su prenijeli beogradski mediji, da će socijalisti podnijeti amandman kako bi se svim Srbima, bez obzira na mjesto prebivališta, omogućilo da dobiju srpsko državljanstvo.

    On je kazao da će socijalisti podržati izmjene Zakona o državljanstvu samo ako se prihvate zahtjevi Srba iz Crne Gore, odnosno da državljani Srbije koji imaju prebivališite u Crnoj Gori mogu da dobiju crnogorsko državljanstvo ako to žele, pod istim uslovima koji važe za Crnogorce u Srbiji.


    ----------



    Dakle, to je prvi korak. Sad cemo da vidimo kako ce da se oglasi Podgorica.

  22. #522
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E bice KAUBOJACA iz Crne Gore,
    jer je POJEDINCIMA, FANJELA uvijek bila bliza od KOSHULJE,
    mnogi su OTVARALI KISHOBRAN NA CETINJE I PODGORICU,
    kad pada KISHA U MOSKVU I PRED MOSKVU U BEOGRADU.

    Nema takvih MITOMANA, ni RAVNA NITI MOKRA GORA,
    kao OVA NASHA "CRNA",
    kad oni ZAPNU ZA MARKSA I ENGELSA, ZA TITA I STALJINA, ZA MIRU I SLOBA, ZA VOJA MIROTOCHIVOG I VOJISLAVA BLAZENOGA HASHKOGA,
    niko im to iz GLAVE NE MOZE IZBIT,
    JER SVUDJ SU STRAZE DJENERALA DRAZE,
    PA SE NADRAZE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #523
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Donatore,
    da prostish fanjela se UBUDJALA!!!!ZA OCHI UJEDA!!!...NA PRANJE JE POD HITNOOOOO!...pa kad ZAMIRISHETE,javite za PREOBUKU!!!.....ja lichno bi GO ka od majke rodjen i pored koshulja i fanjela...
    Otkako poche ovo cakulanje,zaisto me je probudilo shto se tiche oblachenja, i prekjuche uzeh USA of A....vakat je i bilo....jebe vi se..jedan manje za VAS!...raduje me samo kad dodjem kod ona dva groba...ostalo mi je sve u PODRUM!
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  24. #524
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mene je ISKRENO ZAO SHTO GUBIMO TAKVE LJUDE,
    nijesi ni PRVI, NITI POSLEDNJI,
    KOJI JE DIGAO RUKE; I OD KOSHULJE I OD FANJELE,
    a da SMRDI, SMRDI,
    ZA OCHI SHTIPA OVE SHTO NESHTO VIDE,
    ali nas SLIJEPCI VODE KROZ VJEKOVE,
    pa GUBE ONE KOJE TREBA DA IZVEDU; NA PRAVI PUT.

    Neka je tebe SRECNO TO NOVO STANJE,
    da nam ti i tvoji napunite po sto godina, sa dobrim zdravljem, SRECNI I ZADOVOLJNI.

    A DIVLJA LJEPOTA,
    NEKA NASTAVI DA DIVLJA,


    U CIJELI BRSKUT; NIJESAM VIDIO STOG SIJENA;
    ILI NE DAJ BOZE POKOSHENU LIVADU ILI SHARULJU; BALJUSHI ILI MRKULJU,

    GOVEDA VIDISH SAMO SA MINISTROM IZ DPSa NA DRZAVNU BASTILJU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #525
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Srbi iz Crne Gore dobijaju srpsko drzavljanstvo

    Nek ti je srecno, Beranseljo.

    Evo za koji mjesec trkni do srpske ambasade i uzmi jos i srpsko. Za svaki slucaj...

    Eto Srbija okuplja svoj narod i daje im drzavljanstva jer im taj narod ne predstavlja prijetnju vec resurs. Dok ovi nasi zbog fotelja oduzimaju i ovima sto imaju. Bruka.





    Srbi iz Crne Gore dobili dvojno državljanstvo

    ~Član 23 stav 1 Zakona o državljanstvu Republike Srbije mijenja se i glasi: "Pripadnik srpskog naroda koji nema prebivalište na teritoriji Republike Srbije ima pravo da bude primljen u državljanstvo Republike Srbije bez otpusta iz stranog državljanstva.

    Ministar policije Srbije Dragan Jočić izjavio je juče za "Dan" da je na njegov predlog Vlada usvojila amandmane na izmjene i dopune Zakon o državljanstvu koji ide u načelu.

    Jočić je najavio da će se u Skupštini "usvojiti amandmani kojim Srbija mora da obezbijedi povoljniji položaj pripadnicima srpskog naroda u drugim državama, što je naša ustavna obaveza".

    / To znači da će pripadnici srpskog naroda koji nemaju prebivalište na teritoriji Srbije imati pravo da dobiju državljanstvo Srbije po olakšanim uslovima / rekao je Jočić za "Dan", objašnjavajući da se neće tražiti otpust iz državljanstva druge zemlje.

    / Podaci o dobijenom državljanstvu mogu se davati samo na lični zahtjev kako se ne bi mogli zloupotrijebiti / kazao je Jočić nakon jučerašnjeg razgovora sa liderom "Srpske liste" i predsjednikom Srpske narodne stranke (SNS) Andrijom Mandićem.

    Izmjene i dopune Zakona o državljanstvu bile su prva tačka dnevnog reda jučerašnjeg skupštinskog zasjedanja. Poslanička grupa Demokratska stranka Srbije (DSS) / Nova Srbija (NS) podnijela je amandman na Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o državljanstvu Srbije, kojim su otvorena vrata
    Srbima, ma gdje živjeli, da dobiju srpsko državljanstvo.

    Član 23 stav 1 Zakona o državljanstvu Republike Srbije mijenja se i glasi: "Pripadnik srpskog naroda koji nema prebivalište na teritoriji Republike Srbije ima pravo da bude primljen u državljanstvo Republike Srbije bez otpusta iz stranog državljanstva ako je navršio 18 godina života i nije mu oduzeta poslovna sposobnost i ako podnese pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatra svojom državom".

    Promijenjen je i član 14 Predloga zakona o državljanstvu, pa dosadašnji stav 3 i 4 postaju stav 2 i 3. U obrazloženju se navodi: Činjenica državljanstva je važno statusno pitanje svakog pojedinca i predstavlja lični podatak, za čije korišćenje i pribavljanje važe pravila o zaštiti ličnih podataka. U tom cilju neophodno je da se obezbijedi odgovarajuća zaštita tog podatka od neovlašćenog pristupa i eventualne zloupotrebe, kako u evidencijama državljanstva tako i u javnim ispravama koje se izdaju na osnovu tih evidencija. U tom se predviđa izdavanje uvjerenja o državljanstvu samo na lični zahtjev".

    Zamjenik šefa poslaničke grupe SRS-a Aleksandar Vučić najavio je da će i ta stranka podnijeti amandman da se državljaninom Srbije smatra i državljanin druge države ako potpiše izjavu da Srbiju smatra svojom državom.

    / Mi ovim zakonom određujemo odnos prema našem narodu, kako bi Srbi koji žive van granica Srbije mogli bar da se pohvale da imaju srpsko državljanstvo / kazao je Vučić.
    / Srbi iz Crne Gore ne smiju biti odbačeni od strane Srbije. Amandmanom SRS-a nešto malo bi za njih bilo učinjeno / naglasio je Vučić.

    M.B./M.Nj.

    I Dinkić "za"

    Potpredsjednik Skupštine Srbije i G17 plus Miloljub Albijanić kazao je da je amandman da Srbi, ma gdje živjeli, dobiju dvojno državljanstvo, podnesen u ime Vlade.
    / Amandman je prihvatljiv za gotovo sve poslaničke grupe, jer je dobro napisan. Srbi izvan Srbije dobiće pravo na sticanje dvojnog državljanstva / izjavio je Albijanić za "Dan".

    Olakšice za 250.000 građana

    Obralažući izmjene i dopune Zakona o državljanstvu u Skupštini Srbije, Jočić je kazao da će biti riješeno pitanje crnogorskih državljana koji žive u Srbiji poslije raspada državne zajednice.
    Državljani Crne Gore koji su 3. juna 2006. godine imali prebivalište u Srbiji pod olakšanim uslovima moći će da steknu srpsko državljanstvo bez otpusta iz crnogorskog.
    Jočić je objasnio da su poslije osamostaljenja Crne Gore crnogorski državljani koji žive u Srbiji izgubili njeno državljanstvo a zakonskim izmjenama će oko 250.000 tih građana dobiti državljanstvo Srbije pod olakšanim uslovima.

    Podržao i Tadić

    Šef poslaničkog kluba Demokratske stranke (DS) Nada Kolundžija rekla je da će ova stranka podržati amandman DSS/NS da pripadnici srpskog naroda koji nemaju prebivalište na teritoriji Srbije dobuju pravo da budu primljeni u državljanstvo Srbije.

Page 21 of 30 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 01:51
  2. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 17:36
  3. Replies: 20
    Last Post: 11-02-13, 11:39
  4. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 22:19
  5. Crnogorsko
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 25
    Last Post: 27-08-11, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •