Page 24 of 30 FirstFirst ... 14202122232425262728 ... LastLast
Results 576 to 600 of 745

Thread: Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)

  1. #576
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne zezam, znam na sta mislim i zato isto sam protiv toga. Bosnjaci su jer su muslimani ili sta O-o?

  2. #577
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Ne zezam, znam na sta mislim i zato isto sam protiv toga. Bosnjaci su jer su muslimani ili sta O-o?
    Ne zamaraj se tim pitanjima idi juri curice. Nego jesi li bio skoro u Beogradu, ipak si ti naše đače. Ne bi bio toliki mangup da nisi prošao beogradsku školu

  3. #578
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kamo srece,
    da je DIJALOG VLASTODRZACA S i CGe,
    na 4umskom nivou,
    svi bi bili SRECNI I VESELI,
    ali nas uvijek vode SLIJEPCI, do prvoga zida.

    Ovo je MJEHUR OD SAPUNICE,
    koji nece trajati dugo, CRNA GORA ce biti STABILNA I BOGATA SESTRA SRBIJI, sa DINASTIJOM PETROVICA NA CHELU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #579
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Daj Bože. Iako nemam poverenja u vlasti Srbije, život i ljudi će polako sami dosta toga da srede. Crna Gora će biti bogatija od Srbije i ljudi će se grabiti za njen pasoš. Imam osnova da mislim tako.

  5. #580
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je racunica odje vrlo prosta.

    Ako se vidi da je Ustav moguce donijeti konsenzusom u Skupstini RCG taj clan ce izozstati.

    Ako se ne nadje kompromis nego bude referendum i po pitanju Ustava, a o Ustavu se izjsnjavaju Drzavljani, mislim da ce proci taj famozni 24. clan, iz straha od dualnih CG-SR Drzavljana.

    Eto vam odgovora.

    Samo da pomenem jos i to da Ronaldinjo, ako zatrazi Spansko drzavljanstvo, PO ZAKONU SPANIJE GUBI BRAZILSKO DRZAVLJANSTVO. Nemojte da pisete neprovjerene stvari na furume, ono, bas je bezveze.

  6. #581
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da pomenem jos i to da Ronaldinjo, ako zatrazi Spansko drzavljanstvo, PO ZAKONU SPANIJE GUBI BRAZILSKO DRZAVLJANSTVO. Nemojte da pisete neprovjerene stvari na furume, ono, bas je bezveze.
    Samo 3 drzave u Evropi ne daju dvojno drzavljanstvo. Sve ostale daju.

    Challenger, zao mi je ali jos nijesi dao niti jedan argument, vec se sve svodi na nake "potencijalne opasnosti" i slicno. Nijesi obrazlozio kakve su to potencijalne opasnosti.

    Imamo vise scenarija:

    1) Srbija nudi drzavljanstvo svim Srbima u Crnoj Gori.

    Recimo da svi oni prihvate dvojno drzavljanstvo. Gdje tu lezi opasnost za Crnu Goru? Opasnost tek postoji ako Vlada oduzme drzavljanstvo tim drzavljanima. To je tek opasno i vjerovatno bi dovelo do gradjanskog rata ili neke vrste bune - mozda pokusaja otcepljenja sjevera i drugih teritorija gdje Srbi cine vecinu, jer se time obespravljuje 1/3 stanovnistva.


    2) Crna Gora dozvoljava svim Crnogorcima u Srbiji da dobiju dvojno drzavljanstvo.

    Ako to urade onda ti ljudi i dalje moraju da ispune rezidencijalni uslov da bi glasali u Crnoj Gori. Tako je barem u Danskoj, Engleskoj i mnogim drugim evropskim drzavama.

    Ako ostane status quo - tj. ako Srbija povuce svoj prijedlog o davanju drzavljanstva, ti ljudi su i dalje drzavljani Crne Gore i mogu eventualno traziti pravo glasa u Crnoj Gori.


    Ja mislim da bi trebali slijediti primjer Hrvatske - tj. da se dijasporskim glasovima da dva mandata u Skupstini i nista vise. Time dijaspora ima kakav takav uticaj, ali ne toliki da moze da ugrozi demokratsko pravo onih sto zive u zemlji. Eventualno dodati uslov koji im zabranjuje izlaz na referendumima ako su vani vise od 4 godina.

    Jos da dodam oko ovih komentara koji kazu da su Srbi u Crnoj Gori neprijatelji Crne Gore. Ne znam zasto ovakvo razmisljanje:

    - je su li Srbi priznali referendum?
    - je su li izbacili balvane na ulice?
    - je su li osnovali neku gerilu?
    - je su li osnovali sopstveni parlament?
    - je li je nesigurno kretati se po Beranama, Kolasinu ili Niksicu?
    - je su li podmetali bombe?
    - je su li vrsili atentate?
    - je su li sabotirali zeljeznice i pruge?

    Da jesu (da su npr. bacili dvije tri bombe u Budvi i na kojem avionu - a lá Bin Laden) kako bi turisticka sezona 2007-8-9-10 izgledale? Kako bi trziste nekretnina izgledalo? Kako bi budzet drzave izgledao? Koliko bi drzava bila drzava?

    Mislim da Srbe u Crnoj Gori ne treba satanizirati. Inace, ako ih budete nonstop tjerali u cosak, onda ce se naci neki idiot i uraditi jednu od ovih gore navedenih stvari i onda je vrag tek sve popio.
    Last edited by Hari Krisna; 02-10-07 at 18:09.

  7. #582
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Samo 3 drzave u Evropi ne daju dvojno drzavljanstvo. Sve ostale daju.
    Koje to tri Beranac? Napisi pa da nadjemo jos koju

  8. #583
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cudo, nakon brisanja posta dozvolishw mi da ovaj nimalo kontroverzni post poistavim.

    Nakon tri dana citanja ovog topika prosto ne mogu a da se ne osvrnem na bezobrazne, nipodastavajuce, maliciozne, nekulturne, postove koji su upuceni Berancu. Stvarno, nikada mi ne bi palo na pamet da one koji su uzeli drzavljanstvo neke druge drzave nazivam IZDAJNICIMA CG. Ma, iako nijesam uzela UK drzavljanstvo, no imam samo ovo crnogorsko, to mi, ni u ludilu, ne daje za pravo da ovudijen sheirim ka dzelat, pa svakome ko je drzavljanin neke druge drzave , mimo CG, o'kidam glave. Cak, drznuti se i okarakterisati ih kao LJUDSKE SPLACINE KOJE HOCE DA SJEDE NA DVIJE STOLICE odje, na ovom Forumu, predstavlja izuzetnu hrabrost, zar ne? Moze li se ovo servirati intelektualnom svijetu. Ne, jadni ne bili, no bi se i oni sa dva grama mozga 'otvorenijeh, zjapecih usta' zabezeknuli.

    Nego, dje smo bili, sto smo cinjeli, kakve smo uspjehe pobrali ovijeh decenija? Dr Hari i druzina nijednom se Berancu ne obratishe, onako, glasno, da se zaori iz pluca

    'Svaka cast srpskim veljenacionalistima na vjecno izdrzljivoj borbi, te uspijevaju i sada, nakon skoro 90 godina, oduzimati drzavljanstvo nasijem Crnogorcima, vazda lojalnim drzavljanima Crne Gore.'

    Prosha referendum, ojha! Dobili drzavu,o kojoj smo sanjali, a izgubili drzavljanstvo. Cetnici i partizani zauzeli busije, opet, u 2007-oj. Generali, marshali, pichkonje iz drugog svjetskog, i treceg balkanskog rata, svaki shupak sa medaljom: ratnom, mirovnom, ratzamirovnom, naprasno se se probudishe u onom podrumu (Underground, film) i zavikashe glasom 'Vidji, pichke ti, rat je odavno prosha... mimo nas! Sad cemo svijem onijem gadovima iz inostranstva oduzet drzavljanstvo, za inat. Ma, i onome sto u Jamerici posjeduje CG u podrumu. A-a, nije htio iz podruma, da ga kaznimo, danu da se usaglasimo!!! Miiiir tamo, eeeeeeeeeejjjjjjj, aha, USA drzavljanstvom (Berankrsh)'.

    I tako, jedan korak naprijed, dva unazad, rekoshe mi da su, ipak, danas, dozvolili cetnickim familijama da stave ime i prezime na grobove njihovih najblizih. Ono, jes, kasnimo za Spanijom, kada su davnijeh godina rekli da svi poginuli u gradjanskom ratu, te su zasluzili da idu u istu grobnicu, jer, zaboga, svi su se borili, iz idejnih razloga, za tu istu Spaniju. No, mi, vazda pjani od napumpane velicine, ne stigosmo dalje od drzavljanstva.

    Ojjjjjjjj, ruuuuuk, zaboljeshe me ruke od rada po Crnoj Gori, dodushe samo tokom ljeta i ono malo mjeseci dok skolski raspust traje, ali, uhhhhhh, dic Crnogorca iz kreveta je velji posa'. Blago vi ga dok vam buduci stranci, Crnogorci, zamijetaju stog sijena, muzu krave, ciste glib kucni, silju pozamashnu svotu da prezivite dok guzicu ne umijete pomjerit sa jednog kaucha na drugi, i kalkulishete kako cete od nashe 'krvavo zaradjene' nadnice, naravno, od $ednika na dvije stolice, obezbijedit' sebi kablovsku televiziju, da sto bolje prkno zavalite i tupite o velelepnom crnogorskom drzavljanstvu. I da vi asfaltiramo put. I prdnjavimo po CG konzulatima, ka Berankrsh, sa nafrakanim kravama, koje savjetuju da se odreknemo ovog CG drzavljanstva, e-ja, rad lakseg zivota po aerodromima, e to nije rad CG pisljivijeh kompanija no svjetskijeh, ahahah.

    Znate, nakon ovog topika, a nakon DOBRO ANALIZIRANIH POSTOVA Beranca, Berankrsha, Challenger-a, ssin-a dolazim do zakljucka da ako treba da gubimo drzavljanstvo, MI, koji smo u drugoj drzavi neka tako i bude. Vlast oce da nas mrsnhe, mrshucemo i mi nju.

    Ja cu opet ponoviti, na zadovoljstvo Dr Harija, da nikada nijesam trazila drzavljanstvo UK, i bila sam ponosna, ali, sada, kada vlast trazi da se zbog nas zastiti od veljesrpskog nacionalizma onda ja idem TRK sjutra za UK drzavljanstvo. Novac koji nijesam trazila za avionsku kartu tokom glasanja za nezavisnu CG neka daju kojem seljanu u CG da sakupi stog sijena, striktnopo instrukcijama Milovana, Beranca ili Berankrsha, pod uslovom da ne pitaju koja mu je politicka obojenost.

    Jadan onaj moj stari, trunuo je 4 godine u koncentracionom logoru, pod Italijanima i Njemcima, proveo Golgotu svog zivota, radi nas, da z\ivimo u slobodi, sami, bez patronizma ostalijeh drzava, a ja sjutra idem da iznevjerim sva njegova ocekivanja. I nije lako, ali ovo sto procitah na ovom Forumu je inicijalna kapisla. Ja ga u red sa Dr Harijem necu. Radije cu sa Berankrshem i Berancem, Challengerom, iako dijametralno suprotnog misdljenja, ssinom i svim poshtenim ljudima na ovoj kugli zemaljskoj.

    Pozdrav
    Last edited by cvrchak; 02-10-07 at 23:40.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  9. #584
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postavio bih no se bojim da ce da izbrises. Ali znaj da je i ovaj post "saved". No, ajde radi ovog ostalog naroda.


    Kao sto vidimo u svakoj drzavi se direktno ili indirektno priznaje. U 90% slucajeva bez ikakvih limitacija, u nekoliko slucajeva sa limitacijama i na kraju imamo par drzava koja ne priznaju de jure ali u praksi to nista ne znaci jer ne oduzimaju drzavljanstva.



    Albanija:
    PRIZNAJE.
    http://travel.state.gov/travel/cis_p.../cis_1076.html

    Portugalija:
    PRIZNAJE.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Portuguese_nationality_law
    Portugal allows dual citizenship. Hence, Portuguese citizens holding or acquiring a foreign citizenship do not lose Portuguese citizenship.


    Spanija:
    PRIZNAJE.
    http://delacuetara.joseph.9business....htm#Derivative way


    Finska:
    PRIZNAJE.
    http://www.joensuu.fi/dce/background...olicies_FI.htm
    The most important change was that the new law allows multiple citizenship. In this way a Finn who acquires a foreign citizenship will not lose his/her Finnish citizenship,

    France:
    PRIZNAJE.
    http://www.joensuu.fi/dce/background...olicies_FR.htm
    France is one of the countries where dual citizenship is allowed.

    UK:
    PRIZNAJE.
    In principle, dual citizenship is allowed in the United Kingdom
    http://www.joensuu.fi/dce/background...olicies_UK.htm

    Grcka:
    PRIZNAJE SELEKTIVNO.
    Today Greece allows dual citizenship “selectively”.
    http://www.joensuu.fi/dce/background...olicies_GR.htm

    Irska:
    PRIZNAJE.
    http://eucitizenship.blogspot.com/20...tizenship.html


    Madjarska:
    PRIZNAJE.
    http://eucitizenship.blogspot.com/20...tizenship.html


    Italija:
    PRIZNAJE.

    Latvija:
    INDIREKTNO PRIZNAJE.
    http://eucitizenship.blogspot.com/20...tizenship.html


    Poljska:
    INDIREKTNO PRIZNAJE.
    Polish law does not forbid a Polish citizen from becoming the citizen of a foreign state but Polish authorities will only recognize the Polish citizenship.

    Slovacka:
    PRIZNAJE.
    http://eucitizenship.blogspot.com/20...tizenship.html

    Srbija:
    PRIZNAJE.

    Hrvatska:
    PRIZNAJE.

    BiH:
    PRIZNAJE.
    http://www.culture.gouv.fr/entreelib...bosniatxt.html


    Spanija:
    PRIZNAJE SELEKTIVNO - TJ. SVIM DRZAVAMA GDJE SE GOVORI SPANSKI. Takodje INDIREKTNO PRIZNAJE SVE time sto osobu sa dvojim drzavljanstvom samo smatra svojim drzavljaninom.

    Norveska:
    PRIZNAJE sa izvjesnim ogranicenjima.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Norwegi...al_citizenship
    persons born outside Norway to a Norwegian citizen who acquire the citizenship of the country of birth (for example, a person born to Norwegian parents in the United States).

    Kipar:
    PRIZNAJE.

    Litvanija:
    PRIZNAJE.
    http://www.warsawvoice.pl/view/862/
    Under an act of parliament signed by President Valdas Adamkus, Lithuania has accepted the existence of dual citizenship in its legislation. Is this important for Poles living in Lithuania?

    Belgija:
    PRIZNAJE sa limitacijama. (od 9. juna je nastupio novi zakon).
    http://en.wikipedia.org/wiki/Belgian...al_citizenship
    Generalno priznaje sa odredjenim limitacijama.
    - As of June 9, 2007, a person acquiring another nationality will not lose Belgian nationality.



    Holandija:
    PRIZNAJE sa limitacijama.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dutch_n...al_citizenship
    Although Dutch law restricts dual citizenship, it is possible for Dutch citizens to legally hold dual citizenship in a number of circumstances, including:

    Danska:
    PRIZNAJE.
    Danska priznaje sa odredjenim limitacijama.

    Ceska:
    Priznaje ali sa vecim limitacijama:
    Exception: Belgian children born abroad, who received the citizenship of country of birth, may hold dual citizenship until age 18.

    Slovenija:
    NE PRIZNAJE SE, MADA JE ZAKON U PROMJENI.
    Slovenian expatriates who may had involuntarily fled the country, as well as their descendants, are the only categories of people in the dual citizenship category. This policy is now in flux; any questions regarding the possibility of dual citizenship should be directed to the Slovenian Consul.

    Svedska:
    NE PRIZNAJE. MADA SE DIJASPORI PRAVE VELIKI USTUPCI!
    Children who obtains a foreign citizenship through birth abroad or by having parents of different nationalities may retain dual citizenship

    Austrija:
    NE PRIZNAJE OSIM SVOJOJ DIJASPORI.
    http://eucitizenship.blogspot.com/20...tizenship.html
    Generalno ne priznaje, ali sva djeca rodjena u inostranstvu mogu zadrzati dvojno drzavljanstvo. Dakle svojoj dijaspori se cine veliki ustupci.

    Exception: Child of Austrian citizens who was born in a foreign country and acquired citizenship according to the other country's laws. Also, in exceptional cases, Austrian authorities may permit an Austrian citizen who obtains a new citizenship to retain their Austrian citizenship.

  10. #585
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Nakon tri dana citanja ovog topika prosto ne mogu a da se ne osvrnem na bezobrazne, nipodastavajuce, maliciozne, nekulturne, postove koji su upuceni Berancu. Stvarno, nikada mi ne bi palo na pamet da one koji su uzeli drzavljanstvo neke druge drzave nazivam IZDAJNICIMA CG. Ma, iako nijesam uzela UK drzavljanstvo, no imam samo ovo crnogorsko, to mi ni u ludilu ne daje za pravo da ovudijen sheirim ka dzelat, pa svakome ko je drzavljanin neke druge drzave , mimo CG, o'kidam glave. Cak, drznuti se i okarakterisati ih kao LJUDSKE SPLACINE KOJE HOCE DA SJEDE NA DVIJE STOLICE odje, na ovom Forumu, predstavlja izuzetnu hrabrost, zar ne? Moze li se ovo servirati intelektualnom svijetu. Ne, jadni ne bili, no bi se i oni sa dva grama mozga 'otvorenijeh, zjapecih usta' zabezeknuli.

    Nego, dje smo bili, sto smo cinjeli, kakve smo uspjehe pobrali ovijeh decenija? Dr Hari i druzina nijednom se Berancu ne obratishe, onako, glasno, da se zaori iz pluca

    'Svaka cast srpskim veljenacionalistima na vjecno izdrzljivoj borbi, te uspijevaju i sada, nakon skoro 90 godina, oduzimati drzavljanstvo nasijem Crnogorcima, vazda lojalnim drzavljanima Crne Gore.'

    Prosha referendum, ojha! Dobili drzavu,o kojoj smo sanjali, a izgubili drzavljanstvo. Cetnici i partizani zauzeli busije, opet, u 2007-oj. Generali, marshali, pichkonje iz drugog svjetskog, i treceg balkanskog rata, svaki shupak sa medaljom: ratnom, mirovnom, ratzamirovnom, naprasno se se probudishe u onom podrumu (Underground, film) i zavikashe glasom 'Vidji, pichke ti, rat je odavno prosha... mimo nas! Sad cemo svijem onijem gadovima iz inostranstva oduzet drzavljanstvo, za inat. Ma, i onome sto u Jamerici posjeduje CG u podrumu. A-a, nije htio iz podruma, da ga kaznimo, danu da se usaglasimo!!! Miiiir tamo, eeeeeeeeeejjjjjjj, aha, USA drzavljanstvom (Berankrsh)'.

    I tako, jedan korak naprijed, dva unazad, rekoshe mi da su, ipak, danas, dozvolili cetnickim familijama da stave ime i prezime na grobove njihovih najblizih. Ono, jes, kasnimo za Spanijom, kada su davnijeh godina rekli da svi poginuli u gradjanskom ratu, te su zasluzili da idu u istu grobnicu, jer, zaboga, svi su se borili, iz idejnih razloga, za tu istu Spaniju. No, mi, vazda pjani od napumpane velicine, ne stigosmo dalje od drzavljanstva.

    Ojjjjjjjj, ruuuuuk, zaboljeshe me ruke od rada po Crnoj Gori, dodushe samo tokom ljeta i ono malo mjeseci dok skolski raspust traje, ali, uhhhhhh, dic Crnogorca iz kreveta je velji posa'. Blago vi ga dok vam buduci stranci, Crnogorci, zamijetaju stog sijena, muzu krave, ciste glib kucni, silju pozamashnu svotu da prezivite dok guzicu ne umijete pomjerit sa jednog kaucha na drugi, i kalkulishete kako cete od nashe 'krvavo zaradjene' nadnice, naravno, od $ednika na dvije stolice, obezbijedit' sebi kablovsku televiziju, da sto bolje prkno zavalite i tupite o velelepnom crnogorskom drzavljanstvu. I da vi asfaltiramo put. I prdnjavimo po CG konzulatima, ka Berankrsh, sa nafrakanim kravama, koje savjetuju da se odreknemo ovog CG drzavljanstva, e-ja, rad lakseg zivota po aerodromima, e to nije rad CG pisljivijeh kompanija no svjetskijeh, ahahah.

    Znate, nakon ovog topika, a nakon DOBRO ANALIZIRANIH POSTOVA Beranca, Berankrsha, Challenger-a, ssin-a dolazim do zakljucka da ako treba da gubimo drzavljanstvo, MI, koji smo u drugoj drzavi neka tako i bude. Vlast oce da nas mrsnhe, mrshucemo i mi nju.

    Ja cu opet ponoviti, na zadovoljstvo Dr Harija, da nikada nijesam trazila drzavljanstvo UK, i bila sam ponosna, ali, sada, kada vlast trazi da se zbog nas zastiti od veljesrpskog nacionalizma onda ja idem TRK sjutra za UK drzavljanstvo. Novac koji nijesam trazila za avionsku kartu tokom glasanja za nezavisnu CG neka daju kojem seljanu u CG da sakupi stog sijena, striktnopo instrukcijama Milovana, Beranca ili Berankrsha, pod uslovom da ne pitaju koja mu je politicka obojenost.

    Jadan onaj moj stari, trunuo je 4 godine u koncentracionom logoru, pod Italijanima i Njemcima, proveo Golgotu svog zivota, radi nas, da z\ivimo u slobodi, sami, bez patronizma ostalijeh drzava, a ja sjutra idem da iznevjerim sva njegova ocekivanja. I nije lako, ali ovo sto procitah na ovom Forumu je inicijalna kapisla. Ja ga u red sa Dr Harijem necu. Radije cu sa Berankrshem i Berancem, Challengerom, iako dijametralno suprotnog misdljenja, ssinom i svim poshtenim ljudima na ovoj kugli zemaljskoj.

    Pozdrav
    Hvala, Cvrcak.

    Istrajacemo i necemo dozvolit da nas proceraju (sa foruma i iz drzave).

  11. #586
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Hvala, Cvrcak.

    Istrajacemo i necemo dozvolit da nas proceraju (sa foruma i iz drzave).
    neko vas cera sa foruma? volio bi da znam ko, al argumentovano!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  12. #587
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Litvanija: PRIZNAJE. Sta ti jadan pricas, procitaj proteste njihove dijaspore od prije neki dan, a to sto se tebi ucinjelo je nekakv zahtjev njihovih manjina prije svega Rusa da mogu imati dvojno drzavljanstvo i traze referendum o tome. Nadam se da su ti bar neki od navoda tacniji odo ovoga

  13. #588
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitaj osobu koju brise postove bez ikakvog razloga. Pitaj osobu koja umjesto da moderira - provocira, imputira i vrijedja.

    Nije jedini nacin mrsnuti nekoga banom. Mada bi to i preferirao ako se vec mora.

  14. #589
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Opet lazes Beranac? Moram brisati dje mi prijetis da me srce ne okine od straha kad bih stalno citao Kako si samo jadan sve ti prosto, zaboravljas Beranac da se svaki izbrisani vidi, a ne laskaj sebi das si ti toliko vrijedan da bih ja tebe vrijedjao.

  15. #590
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa, ako se vidi sta sve brishes, dobro po mene, zar ne. Inace, od sada skupljam dokumentaciju, pa ti brisi.

  16. #591
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Ne zamaraj se tim pitanjima idi juri curice. Nego jesi li bio skoro u Beogradu, ipak si ti naše đače. Ne bi bio toliki mangup da nisi prošao beogradsku školu
    Nisam bio u BG skoro , ali zivjeo sam tamo ranije. Prosao sam samo 1 razred BG skole xD. haha.

  17. #592
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Pitaj osobu koju brise postove bez ikakvog razloga. Pitaj osobu koja umjesto da moderira - provocira, imputira i vrijedja.

    Nije jedini nacin mrsnuti nekoga banom. Mada bi to i preferirao ako se vec mora.
    ja reko sa argumentima, da mi dokazes, al ih ne vidjeh,
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #593
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Didi, brishu se i moji postovi, bez ikakvog razloga. Evo, ovaj zadnji, osvanu, najzad.
    Last edited by cvrchak; 02-10-07 at 23:19.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  19. #594
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Nisam bio u BG skoro , ali zivjeo sam tamo ranije. Prosao sam samo 1 razred BG skole xD. haha.
    Aha dovoljno je to

  20. #595
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nego, tragikomedija se nastavlja.

    Moje dijete, dok jos drzim crnogorsko/yu drzavljanstvo ima pravo da naslijedi crnogorsko drzavljanstvo,ovu novu kategoriju, jer kao drzava nikada nijesmo ni postojali od kad znam za sebe, je li?. Dakle, moj Chiro ce biti UK i crnogorski drzavljanin, a ja, kada uzmem UK drzavljanstvo, nakon Chirovog prava na nashe drzavljanstvo, postacu samo UK drzavljanin. GO ON CHIRO, BE BETTER MONTENEGRIN THAN MUMMY!!!

    Prijevod:

    Navali, Chiro, budi bolja Crnogorka od majke Britanke!!!

    Debelo se ismijah ovom zakljucku.
    Last edited by cvrchak; 03-10-07 at 00:21.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  21. #596
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    neko vas cera sa foruma? volio bi da znam ko, al argumentovano!
    Sta su argumenti didi? Da nadjem post gdje neko kaze "mrs sa foruma?"

    Zar nije dovoljno kada se odredjeni broj aktivnih clanova zali i cudi zbog brisanja sa jedne i dopustanja svakakvih uvreda sa druge strane?

    Posle nekog vremena se i ne trudis da pises.

    Ovaj post ce i onako biti izbrisan kao offtopic.

  22. #597
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Cvrčak ne brini sve će ovo da se sredi čim malo splasnu političke tenzije, aranžmani će sami od sebe početi da se stvaraju, realnost će se uvažiti, jer sloboda je došla- samo još malo ljudi treba da se naviknu na nju. Prošlo je vreme arhitekti društva, onih koji bi da "oblikuju bolje sutra" i onih koji znaju bolje od nas šta je za nas dobro. Samo neka je slobode i mira.

  23. #598
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ako necu uzet sva ova drzavljanstva ja se pomamio...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #599
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Cudo, nakon brisanja posta dozvolishw mi da ovaj nimalo kontroverzni post poistavim.

    Nakon tri dana citanja ovog topika prosto ne mogu a da se ne osvrnem na bezobrazne, nipodastavajuce, maliciozne, nekulturne, postove koji su upuceni Berancu. Stvarno, nikada mi ne bi palo na pamet da one koji su uzeli drzavljanstvo neke druge drzave nazivam IZDAJNICIMA CG. Ma, iako nijesam uzela UK drzavljanstvo, no imam samo ovo crnogorsko, to mi, ni u ludilu, ne daje za pravo da ovudijen sheirim ka dzelat, pa svakome ko je drzavljanin neke druge drzave , mimo CG, o'kidam glave. Cak, drznuti se i okarakterisati ih kao LJUDSKE SPLACINE KOJE HOCE DA SJEDE NA DVIJE STOLICE odje, na ovom Forumu, predstavlja izuzetnu hrabrost, zar ne? Moze li se ovo servirati intelektualnom svijetu. Ne, jadni ne bili, no bi se i oni sa dva grama mozga 'otvorenijeh, zjapecih usta' zabezeknuli.

    Nego, dje smo bili, sto smo cinjeli, kakve smo uspjehe pobrali ovijeh decenija? Dr Hari i druzina nijednom se Berancu ne obratishe, onako, glasno, da se zaori iz pluca

    'Svaka cast srpskim veljenacionalistima na vjecno izdrzljivoj borbi, te uspijevaju i sada, nakon skoro 90 godina, oduzimati drzavljanstvo nasijem Crnogorcima, vazda lojalnim drzavljanima Crne Gore.'

    Prosha referendum, ojha! Dobili drzavu,o kojoj smo sanjali, a izgubili drzavljanstvo. Cetnici i partizani zauzeli busije, opet, u 2007-oj. Generali, marshali, pichkonje iz drugog svjetskog, i treceg balkanskog rata, svaki shupak sa medaljom: ratnom, mirovnom, ratzamirovnom, naprasno se se probudishe u onom podrumu (Underground, film) i zavikashe glasom 'Vidji, pichke ti, rat je odavno prosha... mimo nas! Sad cemo svijem onijem gadovima iz inostranstva oduzet drzavljanstvo, za inat. Ma, i onome sto u Jamerici posjeduje CG u podrumu. A-a, nije htio iz podruma, da ga kaznimo, danu da se usaglasimo!!! Miiiir tamo, eeeeeeeeeejjjjjjj, aha, USA drzavljanstvom (Berankrsh)'.

    I tako, jedan korak naprijed, dva unazad, rekoshe mi da su, ipak, danas, dozvolili cetnickim familijama da stave ime i prezime na grobove njihovih najblizih. Ono, jes, kasnimo za Spanijom, kada su davnijeh godina rekli da svi poginuli u gradjanskom ratu, te su zasluzili da idu u istu grobnicu, jer, zaboga, svi su se borili, iz idejnih razloga, za tu istu Spaniju. No, mi, vazda pjani od napumpane velicine, ne stigosmo dalje od drzavljanstva.

    Ojjjjjjjj, ruuuuuk, zaboljeshe me ruke od rada po Crnoj Gori, dodushe samo tokom ljeta i ono malo mjeseci dok skolski raspust traje, ali, uhhhhhh, dic Crnogorca iz kreveta je velji posa'. Blago vi ga dok vam buduci stranci, Crnogorci, zamijetaju stog sijena, muzu krave, ciste glib kucni, silju pozamashnu svotu da prezivite dok guzicu ne umijete pomjerit sa jednog kaucha na drugi, i kalkulishete kako cete od nashe 'krvavo zaradjene' nadnice, naravno, od $ednika na dvije stolice, obezbijedit' sebi kablovsku televiziju, da sto bolje prkno zavalite i tupite o velelepnom crnogorskom drzavljanstvu. I da vi asfaltiramo put. I prdnjavimo po CG konzulatima, ka Berankrsh, sa nafrakanim kravama, koje savjetuju da se odreknemo ovog CG drzavljanstva, e-ja, rad lakseg zivota po aerodromima, e to nije rad CG pisljivijeh kompanija no svjetskijeh, ahahah.

    Znate, nakon ovog topika, a nakon DOBRO ANALIZIRANIH POSTOVA Beranca, Berankrsha, Challenger-a, ssin-a dolazim do zakljucka da ako treba da gubimo drzavljanstvo, MI, koji smo u drugoj drzavi neka tako i bude. Vlast oce da nas mrsnhe, mrshucemo i mi nju.

    Ja cu opet ponoviti, na zadovoljstvo Dr Harija, da nikada nijesam trazila drzavljanstvo UK, i bila sam ponosna, ali, sada, kada vlast trazi da se zbog nas zastiti od veljesrpskog nacionalizma onda ja idem TRK sjutra za UK drzavljanstvo. Novac koji nijesam trazila za avionsku kartu tokom glasanja za nezavisnu CG neka daju kojem seljanu u CG da sakupi stog sijena, striktnopo instrukcijama Milovana, Beranca ili Berankrsha, pod uslovom da ne pitaju koja mu je politicka obojenost.

    Jadan onaj moj stari, trunuo je 4 godine u koncentracionom logoru, pod Italijanima i Njemcima, proveo Golgotu svog zivota, radi nas, da z\ivimo u slobodi, sami, bez patronizma ostalijeh drzava, a ja sjutra idem da iznevjerim sva njegova ocekivanja. I nije lako, ali ovo sto procitah na ovom Forumu je inicijalna kapisla. Ja ga u red sa Dr Harijem necu. Radije cu sa Berankrshem i Berancem, Challengerom, iako dijametralno suprotnog misdljenja, ssinom i svim poshtenim ljudima na ovoj kugli zemaljskoj.

    Pozdrav
    Land of the FREE and Home of the Brave!OJHA!
    Ja izabrao,nije me niko cerao.I mogu ti rec pitam se koji sam brav bio da ne uradih prije 10 godina.Ali fala tamo njima, dje nacheshe ovu temu tako da me CHETNIKAKOLJACHA uputishe na pravu stranu....
    Elem,iduce nedjelje idem put besudne da obidjem grobove.Posle toga pravac u Beranski MUP da im dam Pasosh od jedne zemlje koje vishe nema....meni vishe ne treba i da im stra slijem(olova im nece trebat) da se ne boje mojega Srpskoga nacionalizma da cu im na put stanut.Na putu dje kipre grobove pale, i dje djecu glavom mlate po betonu i dje COA brat od velikoga brata bije sharzherom posred vilica istovremeno kupujuci banke pored gladne djece CRNOGORSKE...mene frajeri necete JEBAT u zdrav mozak sa pozorsihtima koja cemi zastava vijat povishe tintare,zaboravljajuci da mi je plata 100 eura....
    Puno pozdrava iz Podruma!
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  25. #600
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Challenger, zao mi je ali jos nijesi dao niti jedan argument, vec se sve svodi na nake "potencijalne opasnosti" i slicno. Nijesi obrazlozio kakve su to potencijalne opasnosti.
    Prvo i osnovno, ja nikad nisam bio protiv dvojnog drzavljanstva, niti ga samo po sebi smatram losim rjesenjem. Naprotiv, u nekim normalnim okolnostima, koje imaju sve ove zemlje koje si ti nabrojao, i za drzave koje imaju veliku dijasporu, to je pozeljno. Na tome se zasnivala sva moja ranija argumentacija u prilog tome.
    Medjutim, tada nije bila aktuekna, niti sam je ocekivao, prica o ovakvom dvojnom drzavljanstvu, kada se ono nudi iskljucivo na ovnovu nacionalne odrednice (da li cu sad stvarno da ponavljam istu pricu?). Ono sto nisi naveo je da osim par izuzetaka, nijedna od tih zemalja ne daje dvojno drzavljanstvo tako lako, a pogotovo ne nekome ko u tim drzavama niti zivi, niti iz njih vuce porijekolo, niti je tamo rodjen. E, sto je mnogo mnogo je. Dakle, potpuno je jasno kako to pogadja i ugrozava Crnu Goru, jer vjerovatno ne bi bilo primjera u svijetu da u jednoj drzavi 20-30% (a mozda i vise) njenog domicilnog stanovnistva ima dvojno drzavljanstvo. I to, a ovo je krucijalno, da je iskljucivi razlog za uzimanje tog drugog drzavljanstva nelojalnost Crnoj Gori kao drzavi. Postoji mnogo nacina na koji se ta nelojalnost gotovo svakodnevno istice, prije svega od politickih predstavnika crnogorskih Srba (nepostovanje drzavnih simbola, nazivanje drzave kvazi drzavom i drzavolikom tvorevinom, nepriznavanje rezultata referenduma sto je juce ponovio Predrag Popovic itd., a ide se daleko cak do nepriznavanja crnogorske nacije). Da ne govorimo o tome da dobar dio politickog establismenta u Srbiji manje ili vise, cesce ili redje, otvoreno ili precutno, ali konstantno podrzava takvo ponasanje. E sad, ako ti u svemu tome ne vidis nikakvu potencijalnu opasnost za destabilizaciju Crne Gore, onda ti ja tu nista ne mogu, ti jednostavno drugacije mislis. U stvari, to vise i nije potencijalna destabilizacija, Srbija je doista Crnu Goru vec destabilizovala ovim zakonom.
    Posto uzimanje drzavljanstva drzave iz koje nisi, ni rodjenjem ni porijeklom, niti u njoj zivis, nema nikakvu svrhu, sustinski ti dakle ne donosi gotovo nikakvu korist, srpski i crnogorski pasos ce vjerovatno uvijek imati slicnu vrijednost (dobar dio tih ljudi nikad nije ni imala pasos, ili ga je rijetko koristila) a nacionalno (dakle emotivno) se svejedno izjasnjavas kako ti je volja, onda mi ti objasni koji je razlog za TOLIKOM jagmom za tim drzavljanstvom, ako nije ocigledna manifestacija nelojalnosti Crnoj Gori kao drzavi?

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Imamo vise scenarija:

    1) Srbija nudi drzavljanstvo svim Srbima u Crnoj Gori.

    Recimo da svi oni prihvate dvojno drzavljanstvo. Gdje tu lezi opasnost za Crnu Goru? Opasnost tek postoji ako Vlada oduzme drzavljanstvo tim drzavljanima. To je tek opasno i vjerovatno bi dovelo do gradjanskog rata ili neke vrste bune - mozda pokusaja otcepljenja sjevera i drugih teritorija gdje Srbi cine vecinu, jer se time obespravljuje 1/3 stanovnistva.
    To da Srbija nudi drzavljanstvo svim Srbima nije nikakav scenario, vec realnost. Gdje je opasnost sam vec objasnio i ponovio.
    Sto se tice posledica kako ih ti vidis, zar ti se ne cini vrhunskim cinizmom da jednoj drzavi priznajes pravo da potpuno nerezonski, i bez dogovora sa susjednom drzavom koje se to tice, nudi drzavljanstvo njenim drzavljanima, a njoj onda ne priznajes makar isto pravo da potpuno legitimno, i sto je vec prije toga bilo izvjesno, donese zakon kojim polazeci od svojih interesa zabranjuje dvojno drzavljanstvo. I jos navodis nekakve kataklizmicke posledice, secesije, ratove, cuda. Ti se dakle ne bavis uzrokom vec posledicama onako kako ih vidis, a za mene je to cinizam. Ja se pak bavim i uzrokom i nacinom da se njegove lose posledice eliminisu ili umanje. A pazi, ako neko misli da moze da pravi haos jer mu se ne svidja zakon koji je potpuno u skladu sa medjunarodnim standardima, jer je izabrao da se povinuje zakonu druge drzave koji mu se vise svidja, onda je to cinizam na kvadrat.

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    2) Crna Gora dozvoljava svim Crnogorcima u Srbiji da dobiju dvojno drzavljanstvo.
    Pa da nije bilo ovoga, najnormalnije bi bilo da Crna Gora dozvoli dvojno drzavljanstvo, da bi kao i druge drzave omogucila dijaspori da ostvari veca prava i sigurniji status u drzavama u kojima zivi, a da ne izgubi crnogorsko. I tu ne vidim nikakav problem, tim prije sto je za pravo glasa neophodan uslov prebivaliste. Tako bi o Crnoj Gori odlucivali samo oni koji u njoj zive, a sa dijasporom bi se zadrzala cvrsca veza, od cega se moze imati dosta koristi. Ali ovako...krivi Srbiju a ne Crnu Goru.

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Jos da dodam oko ovih komentara koji kazu da su Srbi u Crnoj Gori neprijatelji Crne Gore. Ne znam zasto ovakvo razmisljanje:

    - je su li Srbi priznali referendum?
    - je su li izbacili balvane na ulice?
    - je su li osnovali neku gerilu?
    - je su li osnovali sopstveni parlament?
    - je li je nesigurno kretati se po Beranama, Kolasinu ili Niksicu?
    - je su li podmetali bombe?
    - je su li vrsili atentate?
    - je su li sabotirali zeljeznice i pruge?

    Da jesu (da su npr. bacili dvije tri bombe u Budvi i na kojem avionu - a lá Bin Laden) kako bi turisticka sezona 2007-8-9-10 izgledale? Kako bi trziste nekretnina izgledalo? Kako bi budzet drzave izgledao? Koliko bi drzava bila drzava?
    Odgovor na prvo pitanje je da nikad nisu priznali referendum, niti izgleda imaju namjeru. Naprotiv, to sa ponosom isticu, a kao sto rekoh, juce je to ponovio Popovic iz NS. Da li ti stvarno mislis, i na osnovu cega, da vecina Srba iz CG (rukovodeci se izjavama njihovih politickih predstavnika, njih samih u direktnom razgovoru ili na forumima, crkvenih predstavnika, itd.) dozivljava Crnu Goru svojom drzavom, cija se drzavnost zeli. Ajde ljudi ne sprdajte se, to ide toliko daleko da oni navijaju protiv crnogorskih drzavnih timova, sto sam se uvjerio vise puta i nisam mogao da vjerujem. Beranac, radi se o jednoj vrlo prostoj stvari: Srbi iz Crne Gore njenu drzavnost nisu htjeli, Crnu Goru smatraju srpskom teritorijim, malo mozda specificnom u odnosu na Srbiju, ali srpskom Spartom kako to vole da kazu, sebe i sve Crnogorce smatraju najcistijim Srbima, a mnogi bi kad bi se pitali Crnu Goru ukinuli i kao Republiku (kao sto i jeste u jednom periodu bila anektirana). Crnu Goru dakle ne dozivljavaju kao maticnu vec kao macehinsku drzavu koja je silom nesrecnih okolnosti nametnuta, sa nadom koja se neprestano hrani, da je to samo privremeno. Nisu ti ljudi avetni da se late bombi, balvana, sabotaza, gerile (mada neki jesu, sjeti se onih bataljona i slicno), Beranac, uozbilji se, to je potpuno pogresna prica, i nije nikakav argument. I sreca sto su ljudi u CG ipak dosta zabrinuti za sopstvenu guzicu i posledice onoga o cemu im glave ponekad razmisljaju, pa shodno tome ispadaju mudriji nego sto stvarno jesu.

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Mislim da Srbe u Crnoj Gori ne treba satanizirati. Inace, ako ih budete nonstop tjerali u cosak, onda ce se naci neki idiot i uraditi jednu od ovih gore navedenih stvari i onda je vrag tek sve popio.
    Ko ih satanizuje? Ja medju njima imam i rodbinu i prijatelje i kumove, kao i svaki Crnogorac, svasta, kakva prica. Ja samo mislim da je njihov politicki stav vis-a-vis crnogorske drzavnosti pogresan.

Page 24 of 30 FirstFirst ... 14202122232425262728 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 01:51
  2. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 17:36
  3. Replies: 20
    Last Post: 11-02-13, 11:39
  4. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 22:19
  5. Crnogorsko
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 25
    Last Post: 27-08-11, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •