Page 10 of 30 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 226 to 250 of 745

Thread: Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    uf, patrijoto, patrijoto... jel te zabolje...

    aj laku noj...
    Beranac, takvi kao ti mene ne mogu uvrijediti pa se dzabe ne trudi i ne trpaj velike ljude u isti kos sa sobom mada je tvoja potreba onako sa ljudske strane i razumljiva, ali svak bira svoje drustvo.
    Last edited by Hari Krisna; 28-12-06 at 20:45.

  2. #227
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lutkica View Post
    Prije nekoliko godina, jedan moj dobri prijatelj mi reche da on ima samo svoju, privatnu Crnu Goru, u podrumu svoje kuce. Dok tu njegovu Crnu Goru nijesam po$etila, nijesam vjerovala da tako nesto moze da postoji. Cush Crna Gora u podrumu! Ma je on zaista ima; u podrumu svoje kuce, daleko od geografske Crne Gore, ma mnogo blizu nego pojedincima koji je nikada fizicki nijesu napustili.

    Niko njemu Crnu Goru oduzeti ne moze. Ni Milo, ni Ranko, ni Janko, ni Marko. Niti jedan zakon o drzavljastvu. Tako ni meni.

    Nego, sto cemo mi sa onim globalnim zagrijavanjem? Polarni medjedi jos nijesu zaspali, ptice selice zbunjene i ne znaju trebaju li lecet juzno li $everno...itd.

    Amin Rado!
    Rad mene mogu je i naopachke okrenut.I Beranca za preshjednika ako im fikne.E je ambasadora mnogo.Posle 21 Maja,moj podrum nije samo podrum ,no tvrdjava.Elem,mozete trkeljat i prosjake pored princheva.Mene necete.Zalog mi je jedini ono grobova shto je na shkrljevicu....Shto se tiche nekretnina,uveliko je rasprodaja..pa ko vishe ponudi, ne?
    Djeca moja ce uvijek znati,okle im je krlja.....
    Eto toliko...ja odo iduce nedjelje kod mrchke u krilo za blage dane....
    puno pozdrava svim dijasporcima iz tvrdjave jamerichke


    ps.Shto se tiche zagrijavanja,kod mene u pusti shjever nema snijega,vele da ce pochet Palme sadit...dako i nama krene pa da rasprodajemo ! dolazit ce se u boku na ice fishing
    Last edited by Berankrsh69; 28-12-06 at 21:12.
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  3. #228
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Vidim da se povlači argument da će neko da izglasa novi referendum za ukidanje nezavisnosti CG. Zanimljivo je kako svi gube iz vida stav Srbije, kao da se Srbija o jednom tako važnom pitanju ne bi ni pitala.

    Sa velikim stepenom uverenja (preko 90%) tvrdim da Srbija nikad neće pristati na neki oblik nefunkcionalne zajednice kao što je to bila ona sa Crnom Gorom. Zašto bi Srbija pristala na tako nešto, sada kada konačno zaokružuje svoju državnost? I kada je polako krenula da se uz velike muke i otpore ekonomski i strukturno oporavlja...? Opet u carstvo neodgovornosti gde se ne zna ko pije ko plaća? Mi bi radije da nam Crna Gora bude bratska i prijateljska zemlja kao što je to uvek bilo, sve do 1918.

    O zakonu: meni zvuči restriktivno i konzervativno, možda je to dobro, možda loše, to ne znam. Možda je to u ovom periodu pravi put, mislim da mogu da razumem pozitivne strane. Ali znam da ponekad što se više opireš, više propadaš. Sloboda je mač sa dve oštrice, ali - napravi ograničenja i očekuj probleme, to je opšti zakon. Biće da se ovde ipak radi i o strahu vlasti od dela sunarodnika koji su izvan uticaja novca i medija crnogorske oligarhije.

    Inače se najviše slažem s ovim što je Lutkica gore napisala.

  4. #229
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lutkica View Post
    Ma je on zaista ima; u podrumu svoje kuce, daleko od geografske Crne Gore, ma mnogo blizu nego pojedincima koji je nikada fizicki nijesu napustili.

    Niko njemu Crnu Goru oduzeti ne moze. Ni Milo, ni Ranko, ni Janko, ni Marko. Niti jedan zakon o drzavljastvu. Tako ni meni.
    Bravo, ziva istina!

  5. #230
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako sad bravo, a on ne kuka ovudijen da mu nesto uzese, da nece ko imati djecu nauciti kako se voli Crna Gora ili propasti neke njive i livade.... Nema zakona za ljubav prema Crnoj Gori i kome to nije tamo dje niko ne moze uzeti ili na silu staviti dzaba mu i zakoni i pasosi i racunanje sta se vise isplati i advokati i organizacije i djavo zna sta jos.

  6. #231
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Vidim da se povlači argument da će neko da izglasa novi referendum za ukidanje nezavisnosti CG. Zanimljivo je kako svi gube iz vida stav Srbije, kao da se Srbija o jednom tako važnom pitanju ne bi ni pitala.

    Sa velikim stepenom uverenja (preko 90%) tvrdim da Srbija nikad neće pristati na neki oblik nefunkcionalne zajednice kao što je to bila ona sa Crnom Gorom.
    O zakonu: meni zvuči restriktivno i konzervativno, možda je to dobro, možda loše, to ne znam. Možda je to u ovom periodu pravi put, mislim da mogu da razumem pozitivne strane. Ali znam da ponekad što se više opireš, više propadaš. Sloboda je mač sa dve oštrice, ali - napravi ograničenja i očekuj probleme, to je opšti zakon. Biće da se ovde ipak radi i o strahu vlasti od dela sunarodnika koji su izvan uticaja novca i medija crnogorske oligarhije.
    Prica o drzavnoj zajeBnici Srbije i Crne Gore, kao i drugih balkanskih drzava, je zavrsena, bogu fala, za sva vremena. Ako ikad primirisemo EU, bice zajednice i to je to. Jedan istorijski proces je zavrsen, okoncan je kako je i zasluzio i kraj. Za sve je tako najbolje. Cak kad bi sad i nekom cudom i Srbija i Crna Gora slozne i zagrljene dosle kod medjunarodne zajednice e mi smo se pomirili, odgovor bi bio mrs da vi ne *****o oca. Ali ne brini, niko normalan o tome ne razmislja (osim ekstremni nacionalisti ali oni politicki nisu normalni), postoji jos samo paranoja kao steceni refleks kod nekih koji su predugo cekali svoju drzavu.
    Sto se tice ovoga o zakonu moguce je da jedan dio istine lezi i u tome da se nastavi sa potpunom kontrolom svega i svacega, ali to se mnogo bezbolnije rjesava sredjivanjem birackog spiska, tj. brisanjem onih koji u Crnoj Gori ne zive.

  7. #232
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako mislite da ce nam sa EU odmah biti med i mlijeko, varate se...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  8. #233
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kako sad bravo, a on ne kuka ovudijen da mu nesto uzese, da nece ko imati djecu nauciti kako se voli Crna Gora ili propasti neke njive i livade.... Nema zakona za ljubav prema Crnoj Gori i kome to nije tamo dje niko ne moze uzeti ili na silu staviti dzaba mu i zakoni i pasosi i racunanje sta se vise isplati i advokati i organizacije i djavo zna sta jos.
    Opet ti meni neke njive pripisujes, ja sa nekorektnijim sagovornikom nijesam polemisao, jos si moderator. Bruka!
    Ali evo da ti pokusam objasnit, mada si ti prilicno beznadezan slucaj. Mozes ti meni (i takvi ka ti) 100 puta uskratit drzavljanstvo koje ja imam (da ne bi opet truca kako se ne moze uzet nesto sto se nema) ali se moj odnos prema Crnoj Gori ne moze promijenit, ni na koji nacin. Ne znam bas ocu li je smjestit u neki podrum ali znam dje je nosim, vise no mnogi sto se u nju kunu, takvu kakva je, a mogla bi dosta bit bolja (a sto nije dostinom je i zato sto poceraste mnoge koji znaju znanje). Ovdje je jedino pitanje zasto bi se Crna Gora odricala svojih ljudi (a drzavljanstvo je jedini pravni okvir kojim se to regulise). Da je ono nevazno nebi se ni tolika prica o tome potezala.
    Ja sam pokrenuo ovu pricu da bih dobio neki smislen odgovor cime je ovakvo rjesenje u predlogu zakona motivisano, sto je razlog, i zasto je to bolje za Crnu Goru. Dostina ljudi je dala neko misljenje, oni koji ne znaju rekli su, jedino se ti boris sa nevidljivim protivnikom, komentarises nesto non-stop ali sve gore od goreg, potpuno bezveze. Dakle, da te podsjetim, tema nije negativno raspolozenje prema ljudima koji pored crnogorskog imaju jos neko drzavljanstvo (jer ti to svo vrijeme prilicno bezuspjesno i iznad svega maliciozno, zamjenom teza pokusavas predstaviti kao odricanje od Crne Gore, sto li) nego zasto dvojno drzavljanstvo nije prihvatljivo rjesenje za Crnu Goru, a jeste za mnoge drzave, kao i za skoro sve emigracione. Znaci, ako nemas nista pametno da kazes, a dosad nisi imao, pusti tu patriJotsku prdnjavu.

    Podsjeticu i tebe i druge na izjave crnogorskih zvanicnika o dvojnom drzavljanstvu jer je to bila navlaka za mnoge (kao npr za mene) da mogu uzeti i drugo drzavljanstvo (kad vec nisam bio uslovljen odricanjem od crnogorskog). Podsjeticu te i na Deklaraciju (donesenu prije referenduma) Vlade CG o odnosima sa Srbijom poslije referenduma (eno je na vladinom sajtu) u kojoj se kaze da drzavljani Srbije u Crnoj Gori mogu birati koje ce drzavljanstvo ili imati DVOJNO. Znaci, Srbijanci u CG mogu dvojno, a Crnogorci diljem svijeta ne mogu. Kakva je to diskriminacija sopstvenih drzavljana. Ajde jadan ne sprdaj se...

  9. #234
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oooooooooo... polako momci... :roll:
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  10. #235
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion View Post
    Ako mislite da ce nam sa EU odmah biti med i mlijeko, varate se...
    Naravno da nece, ali kakva ce biti neka drzava zavsi od njenih gradjana i njihove sposobnosti da je naprave po svojoj mjeri i potrebama. U svakom slucaju za drzave kao sto su balkanske jeste uspjeh i vazno da budu u EU jer je to znak da su vec znacajno napredovale u dostizanju odredjenih standarda i da je vlastodrscima znatno umanjen manevar raznoraznog manipulisanja i zloupotrebe vlasti.
    A meda i mlijeka ce bit onoliko kolko ga se napravi.

  11. #236
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Naravno da nece, ali kakva ce biti neka drzava zavsi od njenih gradjana i njihove sposobnosti da je naprave po svojoj mjeri i potrebama. U svakom slucaju za drzave kao sto su balkanske jeste uspjeh i vazno da budu u EU jer je to znak da su vec znacajno napredovale u dostizanju odredjenih standarda i da je vlastodrscima znatno umanjen manevar raznoraznog manipulisanja i zloupotrebe vlasti.
    A meda i mlijeka ce bit onoliko kolko ga se napravi.
    Tesko je nas ukrotiti takve kakvi smo... mi smo jedino dobri i poslusni samo kad smo pod okupacijom.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  12. #237
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Znaci, ako nemas nista pametno da kazes, a dosad nisi imao, pusti tu patriJotsku prdnjavu....
    Jedinu prdnjavu prosipate odje ti i Beranac prodali ste se da bi sebi olaksali zivot ili nesto drugo i sta sad ocete da svi mi sakama u glavu zbog toga.... pa jos pricas i ti o patriotskoj prdnjavi pricas Da si o tome mislio prije par mjeseci ne bi sad ovuda kukumavcio. Budi jadan musko pa snosi posljedice za ono sto si sam uradio, a ne krivi nikoga jer kako ste krenuli jos ce i Kofi Anan biti kriv sto ste htjeli tudje drzavljanstvo. Eva ako vam je lakse vala cu napisati da mi vas je zao i na srce bole vase patnje.
    Ajde jadan ako ste vidjeli da vas zbog toga ne cijene ni ti koji vam dadose drzavljanstvo ne prenosite svoje frustracije na druge, napisite fino molbu da vam daju crnogorsko drzavljanstvo, pa ce vam se ta sitna trgovina brzo zaboraviti. Postavljas argumente koje sam ne razumijes ili izmisljas, a ne znas napisati jednostavno sta ti je oduzeto nego pricas da ti je Milo nesto obeca i jos hoces da te neko ozbiljno shvata.

  13. #238
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Polu riba , a polu djevojka,
    jedno ime a drugo prezime,
    jedna majka sa Cetinja,
    podnivila oba sina,
    jedan gleda,
    put Cipura,
    onaj drugi put KO-sova,
    bez osnova,
    ne dade se,
    da se dira,
    i obadva abortira,
    da pod ovim ,
    plavim nebom,
    jadni narod, nadje mira,
    Mrdovic nas, s´krevetima,
    bombardira,
    A Kujundzic, sa Shavnica,
    POKOLJENJA NEKA NOVA,
    crnogorska,
    gorska zdrava,
    ne nikakvi polutani,
    nego pravi GORSKI,
    zdravi, chili,
    pored vitih jela brdskih,
    pokoljenja nova nichu,
    pauchinu sa ochiju,
    svojih MICHU.
    samo chista, bistra voda,
    nasheg roda,
    zna za CIPUR,
    dje se stani i skameni,
    sloboda, nasheg roda.

    MRDOVICU I KUJUNDZICU,
    od moje malenkosti i polupismenog brskutcanina. KRAJ 2006,
    godine kad je CRNE GORA ponovo STEKLA SLOBODU,
    ZA SVOJA NEKA NOVA POKOLJENJA,
    KOJIMA CE MRDOVICI I KUJUNDZICI BITI UZOR;
    KAKO SE VOLI LJUTI KRSH; I DA SE CRNA GORA NE NOSI NA OPANKE PO BIJELOME SVIJETU,
    A AKO IZUMRU BIJELI MEDJEDI,
    GRADJANI CRNE GORE; SVIH KLASA I RASA,
    NEKA ZIVE SLAVNO, DOK JE SVIJETA I VIJEKA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #239
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ssin: Biće da se ovde ipak radi i o strahu vlasti od dela sunarodnika koji su izvan uticaja novca i medija crnogorske oligarhije.
    I mene se cini da je ovo u pitanju. Svakome je vise jasno da je vrijeme nekakvih novih referenduma passé.

    Vecina dijaspore jeste antiDpS-ovska (ne anticrnogorska), a Savjet Evrope ih je uslovio time da svi drzavljani imaju pravo glasa u matici, sto je bomba ispod sadasnje vlasti. Sada, manje od pola clanova SE ne prihvata ovaj modus operandi, i ne dozvoljava da puko drzavljanstvo odredjuje i izborno pravo, ali nasi se ne smiju suprostavit SE jer bi time otezali ulazak u EU.

    Sta radit? Oduzimaj drzavljanstva!
    Last edited by Beranac; 29-12-06 at 08:48.

  15. #240
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Polu riba , a polu djevojka,
    jedno ime a drugo prezime,
    jedna majka sa Cetinja,
    podnivila oba sina,
    jedan gleda,
    put Cipura,
    onaj drugi put KO-sova,
    bez osnova,
    ne dade se,
    da se dira,
    i obadva abortira,
    da pod ovim ,
    plavim nebom,
    jadni narod, nadje mira,
    Mrdovic nas, s´krevetima,
    bombardira,
    A Kujundzic, sa Shavnica,
    POKOLJENJA NEKA NOVA,
    crnogorska,
    gorska zdrava,
    ne nikakvi polutani,
    nego pravi GORSKI,
    zdravi, chili,
    pored vitih jela brdskih,
    pokoljenja nova nichu,
    pauchinu sa ochiju,
    svojih MICHU.
    samo chista, bistra voda,
    nasheg roda,
    zna za CIPUR,
    dje se stani i skameni,
    sloboda, nasheg roda.

    MRDOVICU I KUJUNDZICU,
    od moje malenkosti i polupismenog brskutcanina. KRAJ 2006,
    godine kad je CRNE GORA ponovo STEKLA SLOBODU,
    ZA SVOJA NEKA NOVA POKOLJENJA,
    KOJIMA CE MRDOVICI I KUJUNDZICI BITI UZOR;
    KAKO SE VOLI LJUTI KRSH; I DA SE CRNA GORA NE NOSI NA OPANKE PO BIJELOME SVIJETU,
    A AKO IZUMRU BIJELI MEDJEDI,
    GRADJANI CRNE GORE; SVIH KLASA I RASA,
    NEKA ZIVE SLAVNO, DOK JE SVIJETA I VIJEKA.
    Matija Beckovic ovo bolje ne bi srocio, nit bi Kilibarda pocetkom 90-tih ovo bolje reka! Alal ti vjera patrijotska i dobrodosa nam nazad u 12. vijek!

  16. #241
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Taman sam i ja hteo hteo da citiram Milovana Crna Gora je istinski zemlja čuda. Kako je ne voleti? Svaki drugi čovek je pesnik, prorok ili vođa, pa zato ima najviše sukobljenih ideja i interesa nego čini mi se igde drugde na svetu. Onda taj ponos, prkos, tvrdoglavost. I ona ničeovska volja za moć. Jesu li to planine, voda, vazduh, ili se nešto emituje iz zemlje? Teško je tu očekivati dugoročno nekakvu harmoniju, mada ipak mislim da su prošla vremena kad je brat ubijao brata.

    edit: volja ne zelja
    Last edited by ssin; 29-12-06 at 16:14.

  17. #242
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam ja nista protiv pjesnika. Poezija je alatka kao i svaka druga alatka. Bitno je "sta je pjesnik htio da kaze" - kada se guslarstvom u drugi red stavlja pamet.

  18. #243
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lutkica View Post

    Nego, Hari, u kojoj si ti vremenskoj zoni?
    U DPS+1. To je patrijotska zona gdje sunce uvek sja i dje je vrijeme uvijek pet do dvanaest.

  19. #244
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Stvarno greota od tebe Otkako te sutnuse iz DPS propagande sve mislis da se neko polomi da zauzme tvoje mjesto. Odmori malo mozda ces im ti opet valjati mozda ce sjetiti oni tebe i ti opet zasijati punim sjajem. Vole oni takve koji nikad ne znaju dje ce i sta ce sa sobom pa ti je ljubomora neopravdana i samo te tjera u nepotrebne apatije. Sad je vec cijena 3 centa za one njive jer vidju da si u panici

  20. #245
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Taman sam i ja hteo hteo da citiram Milovana Crna Gora je istinski zemlja čuda. Kako je ne voleti? Svaki drugi čovek je pesnik, prorok ili vođa, pa zato ima najviše sukobljenih ideja i interesa nego čini mi se igde drugde na svetu. Onda taj ponos, prkos, tvrdoglavost. I ona ničeovska želja za moć. Jesu li to planine, voda, vazduh, ili se nešto emituje iz zemlje? Teško je tu očekivati dugoročno nekakvu harmoniju, mada ipak mislim da su prošla vremena kad je brat ubijao brata.
    Mi smo zemlja cuda... :smile:
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  21. #246
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    U DPS+1. To je patrijotska zona gdje sunce uvek sja i dje je vrijeme uvijek pet do dvanaest.
    Ima u DPS dosta kvalitetnih ljudi, kao i onih drugih. Ovdje se radi o crnogorskom nacionalizmu koji je na zalost podosta zahvatio drustvo, a podjednako je opasan kao srpski. Ako neko uspije da urusi Crnu Goru sad kad je nezavisna, bice to novopeceni crnogorski nacionalisti, koji svoj nacionalizam smatraju manje opasnim, ili cak bezopasnim, sto je ogromna zabluda. Ali naravno, vazda ce neko drugi bit kriv, oni u stvari neprestano traze nekog krivca, potencijalnog protivnika na koga treba, u zavisnosti od potrebe, uperiti prstom. Crnogorski i srpski nacionalizam su samo isti odraz u ogledalu, savrseno se dopunjuju, i na ovim prostorima proizilaze jedan iz drugog. I jedni i drugi se zaklinju simbolima, nepovratno zagledani u proslost, nerijetko cenzurisanu i preradjenu, tradicionalisti su, a modernizam, demokratija, ljudska prava i slobode kai i gradjansko drustvo sa im samo deklarativne kategorije, koje niti razumiju niti im iskreno streme.
    Crna Gora vise nego ikad, bas sad kad je nezavisna, treba gradjanski, demokratski zaokret, treba snaznu liberalnu opciju, koja ce pomesti nacionaliste svih boja.

  22. #247
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by challenger View Post
    Ima u DPS dosta kvalitetnih ljudi, kao i onih drugih. Ovdje se radi o crnogorskom nacionalizmu koji je na zalost podosta zahvatio drustvo, a podjednako je opasan kao srpski. Ako neko uspije da urusi Crnu Goru sad kad je nezavisna, bice to novopeceni crnogorski nacionalisti, koji svoj nacionalizam smatraju manje opasnim, ili cak bezopasnim, sto je ogromna zabluda. Ali naravno, vazda ce neko drugi bit kriv, oni u stvari neprestano traze nekog krivca, potencijalnog protivnika na koga treba, u zavisnosti od potrebe, uperiti prstom. Crnogorski i srpski nacionalizam su samo isti odraz u ogledalu, savrseno se dopunjuju, i na ovim prostorima proizilaze jedan iz drugog. I jedni i drugi se zaklinju simbolima, nepovratno zagledani u proslost, nerijetko cenzurisanu i preradjenu, tradicionalisti su, a modernizam, demokratija, ljudska prava i slobode kai i gradjansko drustvo sa im samo deklarativne kategorije, koje niti razumiju niti im iskreno streme.
    Crna Gora vise nego ikad, bas sad kad je nezavisna, treba gradjanski, demokratski zaokret, treba snaznu liberalnu opciju, koja ce pomesti nacionaliste svih boja.
    Nacionalizam je uvijek bio opasan, bez obzira na drzavu... ako vec treba napredak, onda treba svima dati priliku da se pokaze da hoce da pomogne drzavi, bez obzira na vjeroispovjest, nacionalnu pripadnost itd.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  23. #248
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Taman sam i ja hteo hteo da citiram Milovana Crna Gora je istinski zemlja čuda. Kako je ne voleti? Svaki drugi čovek je pesnik, prorok ili vođa, pa zato ima najviše sukobljenih ideja i interesa nego čini mi se igde drugde na svetu.


    serbija prednjaci puno ispred nas po tome pogledu !!!!!
    -----------------------------------------------------------


    Onda taj ponos, prkos, tvrdoglavost. I ona ničeovska želja za moć.

    to su vrline naske i nista tu nema lose !
    ----------------------------------------------------

    Jesu li to planine, voda, vazduh, ili se nešto emituje iz zemlje? Teško je tu očekivati dugoročno nekakvu harmoniju, mada ipak mislim da su prošla vremena kad je brat ubijao brata.

    ta vremena su odavno pasala u nas ,sad je Crnogorac do Crnogorca ka jedan !

    Zivjela ni Suverena Drzava Crna Gora !!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  24. #249
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Jedinu prdnjavu prosipate odje ti i Beranac prodali ste se da bi sebi olaksali zivot ili nesto drugo i sta sad ocete da svi mi sakama u glavu zbog toga.... pa jos pricas i ti o patriotskoj prdnjavi pricas Da si o tome mislio prije par mjeseci ne bi sad ovuda kukumavcio. Budi jadan musko pa snosi posljedice za ono sto si sam uradio, a ne krivi nikoga jer kako ste krenuli jos ce i Kofi Anan biti kriv sto ste htjeli tudje drzavljanstvo. Eva ako vam je lakse vala cu napisati da mi vas je zao i na srce bole vase patnje.
    Ajde jadan ako ste vidjeli da vas zbog toga ne cijene ni ti koji vam dadose drzavljanstvo ne prenosite svoje frustracije na druge, napisite fino molbu da vam daju crnogorsko drzavljanstvo, pa ce vam se ta sitna trgovina brzo zaboraviti. Postavljas argumente koje sam ne razumijes ili izmisljas, a ne znas napisati jednostavno sta ti je oduzeto nego pricas da ti je Milo nesto obeca i jos hoces da te neko ozbiljno shvata.
    Pregrub si Dr. Krisna. Ako je neko uzeo drugo drzavljstvo, ne znachi da se prodao. Da je sebi olaksao zivot - tu se slazem.

    Najveci broj tih ljudi se nikada nije odricao crnogorskog drzavljastva. Zasto bi onda morali da pishu molbe da im se da to drzavljstvo?

    Meni licno je mali posa. Ovo ti/vi najiskrenije velim. Trenutno posjedujem samo jedno, ono crnogorsko. Ukoliko mi nam padne da apliciram za drzavljastvo zemlje u kojoj trenutno zivim, to cu uraditi bez emotivnog razmisljanja o crnogorskom krshu, njeguskom prshutu, bokeljskim mandarinama i narandzama, skorupu, porodicnoj imovini....I sigurno necu dozvoliti da me neko ucjenjuje nekakvim emocijama.

    Nemojte da se tako olako odrichete ljudi koji (vise) ne zive u Crnoj Gori. Mnogi od nas su bolji predstavnici zemlje iz koje smo dosli no ijedan predstavnik sa diplomtskim imunitetom i diplomatskim privilegijama.

  25. #250
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    'Vako....2003 zapucam u zemlju nedodjiju,dojavio sam preko Rima.Sad treba se vrcat...e, zhena i troje djece imaju jamerichke pasoshe,ja ka Hari patriota sa nashim.Zbog slijepaca montengro avio kompanije koju sam u Rimu chekao sa 7 sati kashnjenja i zbog njihovog reda letenja,bio sam primoran da uzmem kartu i u povratku da prespavam u Rim.Morao sam ici u Zhabarsku ambasadu u Baru da mi daju vizu jerbo moram konachit sa nashim pashoshem.U ambasadi doceka me jedna nasha odiva,tako nashminkana u trenutku sam pomislio da sam nedje u bordel svratio.Dobar dan,Dobar dan.taka i taka stvar,evo rezervaciuja hotela,evo pasoshi zhene i djece mi.Gospodine zashto nijeste bachili ovaj pasosh,pa kao vashi ostali ukucani da krshteno putujete!...pogledam je,nemogu da vjerujem...da skratim prichu....dotichna mi nije taj dan dala vizu nego poslije 4 dana..a zna da sam shljegao iz Berana za vizu...
    Poenta?...
    Sad da trazhim drzhavljanstvo? da stojim u red i odgovaram brkatim kravama da me ucenjuju sa mojim drzhavljanstvom?Neka fala...
    Kako reche Dirty Hari ,shto da se kuchobecamo kad smo se prodali....
    Iduce nedjelje dolazim u nedodjiju opet.Da popunim prazne vrece kokoshara i najvecih glibaca na balkanu....
    Elem,ne zhivim vishe tamo .Drzhavljanstvo Crnogorsko mi ne treba.Doci cu kad me zelja mine da obidjem onih par grobova i nekoliko zhivija sa kim sam se ispiljio....

    Ps.Globalno je zagrijavanje...zna li ko eli je prohodan put smrti do berana?moze li se autom?
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

Page 10 of 30 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 01:51
  2. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 17:36
  3. Replies: 20
    Last Post: 11-02-13, 11:39
  4. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 22:19
  5. Crnogorsko
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 25
    Last Post: 27-08-11, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •