Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 283

Thread: CG Clubbing Clubbing !! !!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cush, da objasnim...mogu do sjutra o tome da pricam, a opet ce ostat po starome. Jos kad skoche debilchad sa foruma, sa 3 snimljena mixa, koji misle da sve znaju... neka hvala. Mozda nedje kad budem ima vremena i volje...

    Uglavnom, to ne pochinje sad. Pochelo je odavno...nekad ga ima, nekad nema. Nekad se dolazilo na zurke zbog muzike, danas zbog fotografija na net. Nije bilo kompleksa "Aeaeaea vidji ovoga seljaka, kakvi su mu prelazi.." a isto tako nije bilo furanja od strane DJ-eva sa nadrkanim spravicama, izbukanim mixevima, i ostalim glupostima...Chini mi se da je dostupnost internetu, svake budale, unishtila sve to. "Scena" je odavno pochela da se gradi... Ne znam shto ovo napisah, nema koristi a i shkodice...
    Jedva cekam da se javi neko sad, sa komentarom tipa "Pf...ovaj nikad laser nije vidio..."

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    swe je to fino... al po twom strucnom misljenju u kom je stadijumu scena u crnoj gori sada?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na pochetku sigurno nije...

  4. #4
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E ovako,poshto se svaki topic pretvori u slichnu diskusiju,nichim izazvanu,napisacu neshto na off temu..Naravno iznijecu svoje misljenje i,ako moze,da nastavimo prichu ako postoji zelja za tim,na nekom drugom topiku…Neka ovaj ide svojim putem

    Ako ocemo da prichamo o klubskoj sceni onda moramo reci shta chini jednu klubsku scenu…Ovo ne govorim nikome posebno,da se nako odma’ ne nadje uvrijedjen i prokomentarise da mu solim pamet,nego samo iznosim ono shto,valjda,svi znamo…

    1.Klubovi...
    2.Dj’s koji se pored dj-inga bave produkcijom…Shto znachi da su izdali,izdavaju ili rade na tome...i tako postaju reprezenti jednog podneblja i jedne scene…
    3.Informaciona infrastruktura,obavijeshtenost…Tu mislim na radio emisije,TV emisije,magazine koji se bave elektronskom muzikom i cjelokupnom e kulturom…
    4.Konstantan broj zurki razlichitih stilova elektronske muzike..Pod ovim mislim na zurke domacih dj i na zurke uz gostovanje stranaca razlichitih stilova,a znamo koliko je to chesto kod nas…Ne ulazim u razloge,manje vishe su svima jasni…
    5.Odredjen broj uzivalaca ove muzike koji bi,svakako,trebao biti veci od sadashnjeg…
    6,I sveukupna prepoznatljivost jednog podneblja po svim gore navedenim stvarima…Dakle i po klubovima i po producentima,deshavanjima i slichno…Kako bi se moglo uopshte prichati o postojanju jedne scene…

    Dje smo mi…

    Nemamo ni jedan klub…Dakle drzava Crna Gora nema ni jedan klub a ocemo da prichamo o sceni u Crnoj Gori…Postojalo je par ranije u PG,sad vishe ne,ali i da su josh ti klubovi “zivi” opet se ne moze govoriti o postojanju jedne ukupne scene,na nivou drzave(jer se scene ne prave po opshtinama i naseljima) koja se temelji na 1 ili 2 kluba u jednom gradu….Klubovi predstavljaju glavnu infrastrukturu da bi uopsthe klubska scena disala…To valjda svi znamo…
    A,opet,ne moze se govoriti o sceni ako se u par tih klubova forsira jedan pravac ili dva…Dakle prosto je besmisleno richati o tome…

    DJ’s imamo i ima ih sve vishe…To mi je bash milo…Potreban je kvantitet da bi isplivao kvalitet a uz pravu informisanost i saradnju,svi koji krenu da se bave dj-ingom,su potencijalno “extra” dj-evi i mozda buduci producenti,zashto da ne…Nazalost ni 10 % ovih dj o kojima pricham nema priliku da bude upoznato sa ljudima,da ih ljudi chuju…Neka su na pochetku,neka im je mix losh,neka im je izbor stvari losh…To nije najbitnije trenutno,pogotovo na pochetku…Treba ohrabrivati svaki pokushaj,pogotovo kad znamo u kakvim uslovima zivimo i kakava je sveukupna situacija po pitanju svega pa i popularnosti elektronske muzike…Ono shto je bitnije od ovoga jeste,koliko se nashih dj bavi produkcijom,koliko njih je izdalo neki material??Koliko ih je imalo neki booking sa strane??
    Ovo su stvari koje chine jednog dj i koje chine da se jedna scena razvija,razvije i bude prepoznatljiva….Pored Krivog iz HN koji je izdao neki material nemamo nishta…A i to je zanemarljivo malo da bi prichali o nekoj sceni…

    Informisanost,mediji,magazini…Osim par radio emisija koje idu 1 nedjeljno nemamo nishta…Nemamo magazin elektronske muzike,nemamo vishe radio emisija koje su uchestalije i duze..Ne zato shto fail ljudi koji bi to radili,da se razumijemo,neko zato shto trenutna situacija nije naklonjena ovom vidu zabave…Bez obzira na razloge,tako je…

    O broju i uchestalosti zurki,razlichitih pravaca nema potrebe da govorim….Svi znamo kakva je situacija…Ne moze se govoriti o sceni a misliti se na Tropikanu i 20 m kvadratnih njenog prostora…To nije scena…Da budem jasan,ovo nije upuceno maliciozno na rachun Tropikane i deshavanja u njoj,bash suprotno..Pala mi je na pamet jer je trenutno aktuelna Milo mi je da postoji takvo mjesto koje odrzavaju ljudi koji vole to shto rade ali ne mozemo govoriti o jednoj sceni…Pogledajte scene u okruzenju..Iako ne prejake ipak mnogo zaostajemo za njima,ne po kvalitetu dj i sl,mislim da toga nama ne fail,vec po svemu ostalom..Jednostavno nismo dovoljno organizovani i ne postoje uslovi da se radi na tome kvalitetno i "kvantitetno"

    Broj ljudi koi slusa i posjecuje ove dogadjaje koji se,s’ vremena na vrijeme organizuje je solidan,ali moze biti puno bolji…Razlog tome je,po meni,sve gore pomenuto…Nedostatak klubova,ne informisanost itd itd…


    Kada budemo imali,bar od svega po “malo”,onda mozemo prichati o sceni u Crnoj Gori i njenom stanju…Vlado,tachno je to shto kazesh da je pochelo ranije…Jeste,i znam da Martin nije mislio da kaze da pochinje od sad ili od prije par mjeseci…Poenta je da se scena josh uvijek radja,ovo su pocheci…Nije bitno kada je odredjeni process zapochet.bitno je kada se jedna faza procesa zavrsi da bi se moglo preci na sledecu…Nazalost,mi smo na pochetku svidjalo se to nekome ili ne…Ako bi se mogla uopshte napraviti neka podijela perioda u razvoju jedne scene na pochetak,srednje razvijenu scenu i razvijenu scenu,onda smo mi definitivno na pochetku….A od nas,koji se na ovaj ili onaj nachin bavimo muzikom,i od ljudi koji slushaju muziku zavisi kada cemo moci prichati o Crnogorskoj sceni i svemu ostalom vezano za istu…

    Ja oduzih,zanio sam se neshto…Volim da,kad iznesem neki stav,to obrazlozim…Da ne bi bilo….

    E da…07.01 ludnica
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder View Post
    A ovo je pochetak?
    ne,ovo je kraj

    @intruder,dje ces za novu?
    oli u neki nas klub,da slusas nekog vrhunskog dj-a?
    Last edited by smith; 15-12-06 at 23:40.
    YOU CAN FOOL SOME PEOPLE SOMETIMES
    BUT YOU CAN'T FOOL ALL THE PEOPLE ALL THE TIME

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Jeste,i znam da Martin nije mislio da kaze da pochinje od sad ili od prije par mjeseci……
    Da bi istu rechenicu zavrshio sa:

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Poenta je da se scena josh uvijek radja,ovo su pocheci
    Aj se presaberi, pa napishi neshto opet

    Inace ovoliki post bash nije imao efekta, a ni poentu. Ovo me podsjeca na ono kad pitaju Miss Svijeta, koja je njena zelja, a ona kaze "Pa...da ne bude gladnih i da svi budu srecni".

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ao shto chini Dovla
    Shta ti nije jasno?
    Stvaranje jedne scene je proces,i kazem da nije mislio da kaze da je taj proces pocheo juche ili prije par mjeseci...Pocheo je ranije ali josh uvijek taj proces traje...
    Svi tvoji postovi imaju efekta....Imash odredjenu ciljnu grupu koja ih guta
    Pogotovo je zanimljivo tvoje razmisljanje da imamo razvijenu scenu ...Iznenadio si me...

    p.s.u chemu je problem sa tobom,pokushavam da te shvatim?
    ja sa tobom razgovaram na normalan nachin,ne sa tobom vec sa svakim,a ti izvlachis iz konteksta neke potpuno
    beznachajne stvari...i stalno potenciras neku raspravu...
    da te zamolim,ako ne mozemo fino da batalimo komunikaciju....

    Ae iskuliraj malo....
    Last edited by Serhi; 15-12-06 at 23:51.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Ao shto chini Dovla
    Shta ti nije jasno?
    Stvaranje jedne scene je proces,i kazem da nije mislio da kaze da je taj proces pocheo juche ili prije par mjeseci...Pocheo je ranije ali josh uvijek taj proces traje...
    Svi tvoji postovi imaju efekta....Imash odredjenu ciljnu grupu koja ih guta
    Pogotovo je zanimljivo tvoje razmisljanje da imamo razvijenu scenu ...Iznenadio si me...

    Ae iskuliraj malo....
    Spushtite se vi na zemlju prijatelju, pa ce sve bit dobro. Pravilo se vecih i boljih zurki u PG i CG DOSTA prije vas, a to shto ne znate za te zurke, to je vash problem. Jatnopri.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    O kom spushatnju ti prichash??U chemu je problem?
    Shta sam ja to rekao da bih istakao sebe,nashu org ili neku nashu zurku??
    Nishta od toga nisam spomenu niti sam imao namjeru a to shto ti imash odredjene fiksacije ili frustracije...Lijechi ih na nekom drugom...Ni jednom nisam rekao da nije bilo zurki...Ponovo izvlachish iz konteksta,rekao sam da sve to nije dovoljno da bi se moglo prichati o jednoj sceni...A ti dechkonja,pazi kako prichash,ako ne mozes fino da smo zdra'o...Prijatno
    Last edited by Serhi; 15-12-06 at 23:56.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  10. #10
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder View Post
    Chini ti se...neka ti neko nedje, na tenane, objasni period od '96-'00...
    nije ni cudo sto je sad malo zatisje
    poslije onolikog gruvanja od 96 do 00
    moralo je malo stati:roll:
    YOU CAN FOOL SOME PEOPLE SOMETIMES
    BUT YOU CAN'T FOOL ALL THE PEOPLE ALL THE TIME

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    367
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Meni fali tople vode u bojler pa ako bi ko moga da mi je izmilsi dobro bi bilo...
    Ne zajebavajte se ljudi... Na kakvom pochetku??? Chega??? Misliet li da ce za 20 godina bit bolje??? Ocemo li i tada bit na pochetku...
    Stvarno ne znam o chemu se radi... razumijem da su neki ljudi otkrili muziku prije 2-3 godine, forume prije godinu i po i sad prosipaju muda... Stvarno ste mrzni brate s tom prichom...

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zasto batali to pisanje Cule,vidim da ti je dobro bilo krenulo...
    Ako si mislio na mene,mnogo grijeshish a i ti to sam znash
    Za 20 godina ce scena biti na vecem nivou,nadam se...Ne znam jesam li shto pogrijesio u onome shto sam naveo??Shta po vama,istomislenicima,chini jednu scenu???Bash me zanima...Shta ste se pomamili na ovaj moj post nije mi jasno....I batalite sa tim peckim postovima,*****skim prozivkama i slichno...I da batalimo razgovor ako cemo ovako prichati...Pokusavam da razgovaram i komuniciram sa svima onako kako sam nauchio,a to je kulturno i da postujem tudji stav o necemu....ali izgleda da sa pojedinim ljudima treba postupati ka' sa psima...
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serhi View Post
    Zasto batali to pisanje Cule,vidim da ti je dobro bilo krenulo...
    Ako si mislio na mene,mnogo grijeshish a i ti to sam znash
    Za 20 godina ce scena biti na vecem nivou,nadam se...Ne znam jesam li shto pogrijesio u onome shto sam naveo??Shta po vama,istomislenicima,chini jednu scenu???Bash me zanima...Shta ste se pomamili na ovaj moj post nije mi jasno....I batalite sa tim peckim postovima,*****skim prozivkama i slichno...I da batalimo razgovor ako cemo ovako prichati...Pokusavam da razgovaram i komuniciram sa svima onako kako sam nauchio,a to je kulturno i da postujem tudji stav o necemu....ali izgleda da sa pojedinim ljudima treba postupati ka' sa psima...
    Cush cush, ovo je Crna Gore - nema labavo. A rechi mi samo ovo - radis li na tri gramofona stvarno ili se rechenica "combining various styles on three decks" sluchajno nashla na tvom majspejsu?

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Stvarno ... "three decks",ima vishe nachina da se to protumachi...ako znash shta su deckovi(gram.CD...)....Radilo se i na tri druze,i sad se radi kad postoji prilika za to...Ponovo ne razumijem na shta ciljash sa ovim??
    Ja sam ti neshto rekao....


    edit...drago mi je da smo raschistili neke stvari ...samo u buduce budi direktniji

    poz
    Last edited by Serhi; 17-12-06 at 12:54.
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Question CG Clubbing Clubbing !! !!

    Ima li nam spasa ?!
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    moze li to pitanje malo konkretnije da bi znali o cemu zapravo da pricamo
    this is pointless

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro si rekao.
    Misim da ima spasa.
    Treba samo jedan dobar klub.
    Vjerujem da će ga ubrzo i biti.

  18. #18
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Mislio sam da ce te shwatit`.. ali u prawu si trebao sam bolje da forumulishem pitanje..
    Htio sam da se nadowezhem na prichu sa onog famoznog topic-a "kandi bar 07.01" ,bash me interesowalo shta ce ostali "dj-ewi" da kazhu.. poshto se sprema chistka.. na wec pomenutom forumu

    Na kakwom je niwou CG CLubbing,ima li ga uopshte ?


    @Derivt: Hoce li bit` u Centru ?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by derivat View Post
    Dobro si rekao.
    Misim da ima spasa.
    Treba samo jedan dobar klub.
    To je ono,shto sam izmedju ostalog i ja rekao...Da trenutno nemamo ni jedan dobar klub u drzavi...Neki misle drugachije...
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    treba nam klubcina brate, bar 300m2 i to samo igrackog dijela
    extra sound i rasvjeta, laseri, projektori,dim masine i sl.
    i da se svakog vikenda dovode ogromna imena poput ovih odavde
    http://www.residentadvisor.net/dj.asp

    al to nije neophodno dovoljno bi bilo i zapusteno skladiste
    jel neko gledao film GROOVE?
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Mungos View Post
    treba nam klubcina brate, bar 300m2 i to samo igrackog dijela
    extra sound i rasvjeta, laseri, projektori,dim masine i sl.
    i da se svakog vikenda dovode ogromna imena poput ovih odavde
    http://www.residentadvisor.net/dj.asp
    ewo recimo ti da imash neke pare..
    da li mislish da bi ih izbio sa owakwom omladinom i publikom ?
    i da li mislish da bi uspio da izfinansirash swa ta gostowanja ?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to i jeste fora! ne moze se otvorit' klub koji ce pravit zurke 2-3 puta mjesecno (koje bi i uspjele), a ako se budu pravile svake nedelje, taj vlasnik bi morao da ima brdo para i da bukvalno ne zna sto ce s njima, jer bi naravno isao u minus za svaku...

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobra promocija je kljuch... dzaba i klub i pare i sve ako ljudi ne znaju

  25. #25
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    promocija i jeste najvaznija, ali dzabe ti promovises kad ne moze neko svake nedjelje da izdvoji po recimo 5 e za ulaz i + pice koje bi popio tamo ... losa ekonomska situacija je dovela do stagnacije ... my opinion

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 17-02-05, 13:01
  2. Montenegro Clubbing
    By maxmax in forum Muzika
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-04, 08:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •