Results 1 to 7 of 7

Thread: organizacije za zastitu zivotne sredine

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default organizacije za zastitu zivotne sredine

    Danas kad sam isla od Podgorice ka Cetinju, u koloni sam naisla na auto koje je imalo prikolicu, a na prikolici olupina starog juga! Naravno, dje bi islo to auto, nego nedje da se trsi te olupine! Skrenuli su na skretnicu izvise PG (prema onom brdascu na kojem je crkva) i sigurno ga tamo ostavili! Iskreno, puka mi je film zbog toga ali ja nista tu nijesam mogla uraditi, pomisljala sam da zovnem policiju (njima bi to bilo smijesno), pa me interesuje da li postoji neka organizacija, neki broj ili mail na koji se o tome moze javiti i da li ima ikakve vajde to raditi?


  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    vjerovatno ima sluzba pri gradskoj cistoci koja to radi,ali slaba vajda jer nas narod se za hiljadu godina nece redu naucit!

    Na putu prema Niksicu,malo izvise onog zavoda za djecu ometenu u razvoju,Komanski most,narod je napravio deponiju,koju su ljudi iz gradske cistoce lijepo ocistili,sredili i stavili zelenu tablu,zabranjeno bacanje smeca, i mislis da to postuje ko?
    Ladno,pod okriljem mraka dodju kamionom i istovare olupine,stare sporete,shut od maltera,kamenja,cigala i ko zna od cega!
    Stoka!!!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravu ste za to sto pominjete,ne znam koja organizacija se bavi ocuvanjem i zastitom sredine ,u ovom sl CG.
    Ipak,moram da pomenem da sam bila prijatno iznenadjena akcijom(ne znam da li je politika imala veze sa tim) cishcenja i uklanjanja smeca i raznih otpadaka kraj puteva. Konkretno govorim za primorje.
    Sve je bilo uredno upakovano u kese,koje su kasnije odneshene.
    Za razliku od prethodnih godina,ovo je za pohvalu.
    Josh samo kada bi se praktikovalo svake godine.


  4. #4
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ajrin View Post
    U pravu ste za to sto pominjete,ne znam koja organizacija se bavi ocuvanjem i zastitom sredine ,u ovom sl CG.
    Ipak,moram da pomenem da sam bila prijatno iznenadjena akcijom(ne znam da li je politika imala veze sa tim) cishcenja i uklanjanja smeca i raznih otpadaka kraj puteva. Konkretno govorim za primorje.
    Sve je bilo uredno upakovano u kese,koje su kasnije odneshene.
    Za razliku od prethodnih godina,ovo je za pohvalu.
    Josh samo kada bi se praktikovalo svake godine.
    Sto se tice ciscenja i same akcije, ja znam da se vec dvije godine uspjesno sprovodi na putu Cetinje - Lovcen, ali koja je vajda kad nakon mjesec dana Sevrlja (mjesto po kraj toga puta) je puna smeca!


  5. #5
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    koliko sma ja informisan iz dnevnih novina u toku februara mjeseca ove godine bi trebalo da pocne sa radom komunalna policija, i to ce biti pod njihovom nadleznoscu, e sad kako se ce ponasati to tek predstoji da se vidi..

    u svakom slucaju to je zalosno sto sve narod radi... to se cesto desava u ulici koja ide pored titexa (mislim da se zove 8.mart) dje ces redovno da vidis da se smece ili olupine automobila, stari sporeti i sl. baca na obali Morace, ovo je samo jedan od more primjera kakvih se mogu vidjeti po CG
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cula sam i ja za tu policiju, ali mislim da ce raditi samo na teritoriji PG, a nazalost potrebna i je i u druge gradove


  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    cula sam i ja za tu policiju, ali mislim da ce raditi samo na teritoriji PG, a nazalost potrebna i je i u druge gradove
    slazem se sa tobom... mada znas da u poslednje vrijeme na zalost sve krece iz pg pa se polako siri, tako da i to daje neku nadu, nego kako kaze jedna stara poslovica ``lis magarce dok zelena trava nikne``
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Tumor Mediterana
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 23
    Last Post: 07-11-10, 17:20
  3. Svjetski dan zivotne sredine
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-05, 20:29
  4. Deklaracija nr.2
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 21-04-05, 11:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •