Page 30 of 1249 FirstFirst ... 2026272829303132333440801305301030 ... LastLast
Results 726 to 750 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #726
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    @AltaMarea88 , @hercules , @Gagarin
    E vi ste ljudi koje sa merakom čitam. Hvala vam.
    Pridružujem se čestitkama...

  2. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  3. #727
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    "Kako kaže, Univerzitet Crne Gore mora očuvati svoju autonomiju, ostati van domašaja partijskih uticaja"

    Je li moguce da je ovo covjek izgovorio

  4. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  5. #728
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,524
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    703
    Thanked in
    410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ajd da se ne lažemo.
    Medojević, Mandić i Knaežević su bukvalno proglašeni neozbiljnim i nedostojnim da obnašaju vlast.
    Pa naravno da jesu.
    Ne bih ni dvije nacrtane ovce dao da paze , a ne vlast.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  6. The Following User Says Thank You to Isak For This Useful Post:


  7. #729
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Dobro, svaka čast na detaljima djevojci ali trenutni problem društva nije u budžetu nego u ovom divljanju i politikantstvu kojem nema kraja. Evo danas komite, sjutra će opet litijaši, preksjutra će bošnjaci, onda albanci, eto dogodine Na Lovćenu... To su naizgled bezazlene stvari a svi znamo da će eventualan i evidentan pad DPS u Nikšiću dovesti do još većih političkih turbulencija, naročito ako se nastavi sa trobojkama ispred opština kao u Andrijevici, kakvu će to poruku poslati mješovitoj sredini npr. Bijelo Polje? Imaju ljudi koji će riješit fiskalne i ekonomske probleme ali nema ljudi koji će izać na kraj sa pomama i nacionalizmom, i ovim raznoraznim maksimalističkim zahtjevima nacionalističkih struja nove vladajuće većine. Sa ovakvom situacijom, koliko god nam ona izgledala komična u smislu barjačenja i divljanja, ja lično mogu da predvidim vremena nekog vida nasilja i mržnje poput BiH, bez obzira na naš status prve naredne članice EU i tigra evroatlantskih integracija.
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  8. #730
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Moram odgovoriti dragom kolegi remarku .

    Ne bih da duzim, ali hajde da se na kratko osvrnem na jun ove godine. Tada je donesen rebalans budzeta, koji je pripreman u mjesecu kada se CG samoproklamovala corona free destinacijom. U tom dokumentu je konstatovano da ukoliko dodje do pogorsanja epidemioloske situacije, to ce znacajno uticati na makroekonomske projekcije i rezultate u turizmu koji cine preko 1/5 BDP-a. Takodje, treba se sjetiti da se u tom periodu znalo da ce se parlamentarni izbori odrzati 30. avgusta, sto znaci da nije bilo popularno izaci sa previse negativnim projekcijama, vec je uzet prakticno prosjek optimisticnih projekcija SB i projekcija MMF-a, ogradivsi se da ce mnogo toga zavisiti od epidemioloske sitaucije (sto je donekle tacno). Podsjeticu, tada je tadasnji ministar izjavio da nema fiskalnog prostora za usvajanje izmjena Zakona o penzijama, sto se ipak desilo pred izbore, bez ikakve procjene koliko ce to opteretiti budzet (super je sto su poboljsani uslovi za penzionisanje, ali timing je nazalost bio los i politicki obojen).

    Nakon ljetnje sezone, svi smo se uvjerili da su sve prognoze na kojima se zasnivao rebalans budzeta oborene u praksi. Javni dug je rastao, medjunarodne institucije su nam smanjivale prognoze GDP-a (poslednja je bila EC -14.3% GDP). U svoj toj situaciji, mi nemamo dobre prognoze ni za 2021. godinu, jer su prognoze da ce cijela sledeca godina biti manje vise kao ova, jer ce turizam zavisiti od vakcine, koju ce u prvom dijelu sledece godine primiti veoma mali broj ljudi. Broj nezaposlenih je rastao, u zemlji je zavladala politicka nestabilnost jer smo par mjeseci ocekivali formirnaje vlade, a to su sve percepirali medjunarodni subjekti koji imaju interesovanje za CG. Suma sumarum, drzava je stvarno bila na ivici bankrota.

    Imajuci u vidu sav ovaj kontekst, zaduzenje je jedina opcija kako bi se obezbjedila likvidnost. Postoji vise mogucnosti za zaduzenje, i vjerovatno ce morati da koriste jos neke u narednom periodu, ali barem za sada mogu da obezbjede isplatu penzija i socijalnih davanja. Emisija je dobro odradjena, kamata je SUPER imajuci u vidu nas rejting, i svaka im cast na brzini pripreme prospekta i ostalih preduslova za odrzavanje pregovora sa stranim investitorima. Neminovno je da je u svemu ucestvovala i stara vlada, ali od mene imaju jedno veliko BRAVO!

    To je zavrsena prica i sada se treba fokusirati na budzet, tu moraju biti brzi kako bi ispostovali deadlines iz Zakona o budzetu. Koliko sam ih razumijela, taj budzet ce biti ustvari nasminkani budzet stare vlade (gdje ce prakticno grupisati potrosacke jedinice na osnovu nove kategorizacije javne uprave i eventualno skresati odredjene troskove), a njihov budzet ce odraditi u aprilu. To ce biti pravi test za njihovo znanje, posebno imajuci u vidu da se novi ministar nije bavio javnim finansijama, ali vjerujem da jako brzo uci.

    Nezavisno od struke, juce sam sa zadovoljstvom ispratila "Nacisto", kao i konferenciju za javnost, i bila sam jako srecna sto napokon na tv-u mozemo vidjeti neke mlade i pametne ljude, koje krasi njihovo obrazovanje, odnosno najbolja investicija, i nesto sto niko, nikada, i ni pod kojim uslovima ne moze da ti ukrade.
    Zasto onda Jakov i Milojko kazu da bi nas ovih 750 milki trebalo drzati 2 godine?

    Ne mogu a da ne zamislim jos jedno zaduzivanje do kraja iduce godine, a nisam ekspert kao oni.

    Nama turizam iduce godine ako bude 60% iz 2019te mozemo nogama u guzicu. Privreda slajfuje uveliko ove godine, a sigurno ce i iduce, i treba joj zivi kes. Ako ne uspu onih 240 miliona u privredu iodrzavanke likvidnosti i radnih mjesta, zaposlenost ce nastaviti slobodan pad...

    Ili oni sad nesto znaju sto mi ne znamo, pa da cemo nekim cudom vec bit u suficitu 2022?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 11-12-20 at 22:08.

  9. #731
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Moram odgovoriti dragom kolegi remarku .

    Ne bih da duzim, ali hajde da se na kratko osvrnem na jun ove godine. Tada je donesen rebalans budzeta, koji je pripreman u mjesecu kada se CG samoproklamovala corona free destinacijom. U tom dokumentu je konstatovano da ukoliko dodje do pogorsanja epidemioloske situacije, to ce znacajno uticati na makroekonomske projekcije i rezultate u turizmu koji cine preko 1/5 BDP-a. Takodje, treba se sjetiti da se u tom periodu znalo da ce se parlamentarni izbori odrzati 30. avgusta, sto znaci da nije bilo popularno izaci sa previse negativnim projekcijama, vec je uzet prakticno prosjek optimisticnih projekcija SB i projekcija MMF-a, ogradivsi se da ce mnogo toga zavisiti od epidemioloske sitaucije (sto je donekle tacno). Podsjeticu, tada je tadasnji ministar izjavio da nema fiskalnog prostora za usvajanje izmjena Zakona o penzijama, sto se ipak desilo pred izbore, bez ikakve procjene koliko ce to opteretiti budzet (super je sto su poboljsani uslovi za penzionisanje, ali timing je nazalost bio los i politicki obojen).

    Nakon ljetnje sezone, svi smo se uvjerili da su sve prognoze na kojima se zasnivao rebalans budzeta oborene u praksi. Javni dug je rastao, medjunarodne institucije su nam smanjivale prognoze GDP-a (poslednja je bila EC -14.3% GDP). U svoj toj situaciji, mi nemamo dobre prognoze ni za 2021. godinu, jer su prognoze da ce cijela sledeca godina biti manje vise kao ova, jer ce turizam zavisiti od vakcine, koju ce u prvom dijelu sledece godine primiti veoma mali broj ljudi. Broj nezaposlenih je rastao, u zemlji je zavladala politicka nestabilnost jer smo par mjeseci ocekivali formirnaje vlade, a to su sve percepirali medjunarodni subjekti koji imaju interesovanje za CG. Suma sumarum, drzava je stvarno bila na ivici bankrota.

    Imajuci u vidu sav ovaj kontekst, zaduzenje je jedina opcija kako bi se obezbjedila likvidnost. Postoji vise mogucnosti za zaduzenje, i vjerovatno ce morati da koriste jos neke u narednom periodu, ali barem za sada mogu da obezbjede isplatu penzija i socijalnih davanja. Emisija je dobro odradjena, kamata je SUPER imajuci u vidu nas rejting, i svaka im cast na brzini pripreme prospekta i ostalih preduslova za odrzavanje pregovora sa stranim investitorima. Neminovno je da je u svemu ucestvovala i stara vlada, ali od mene imaju jedno veliko BRAVO!

    To je zavrsena prica i sada se treba fokusirati na budzet, tu moraju biti brzi kako bi ispostovali deadlines iz Zakona o budzetu. Koliko sam ih razumijela, taj budzet ce biti ustvari nasminkani budzet stare vlade (gdje ce prakticno grupisati potrosacke jedinice na osnovu nove kategorizacije javne uprave i eventualno skresati odredjene troskove), a njihov budzet ce odraditi u aprilu. To ce biti pravi test za njihovo znanje, posebno imajuci u vidu da se novi ministar nije bavio javnim finansijama, ali vjerujem da jako brzo uci.

    Nezavisno od struke, juce sam sa zadovoljstvom ispratila "Nacisto", kao i konferenciju za javnost, i bila sam jako srecna sto napokon na tv-u mozemo vidjeti neke mlade i pametne ljude, koje krasi njihovo obrazovanje, odnosno najbolja investicija, i nesto sto niko, nikada, i ni pod kojim uslovima ne moze da ti ukrade.
    Ne razumijem kako ovo zaduživanje utiče na isplatu penzija i socijalnih davanja (ajde i plata u javnom sektoru), ako je više puta ponovljeno da ni cent neće otići za tekuću potrošnju?

  10. #732
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Ne razumijem kako ovo zaduživanje utiče na isplatu penzija i socijalnih davanja (ajde i plata u javnom sektoru), ako je više puta ponovljeno da ni cent neće otići za tekuću potrošnju?
    Na način što iz tekućih prihoda (poreza) nećeš vraćati dugove, pa če ti taj novac onda biti raspoloživ da isplatiš plate&penzije.
    Kad bi se mora razduživat iz tekućih prihoda koje skupiš od poreza, taksi itd..., mrka kapa da isplatiš plate i penzije.
    Last edited by Gagarin; 11-12-20 at 22:44.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  12. #733
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Na način što iz tekućih prihoda (poreza) nećeš vraćati dugove, pa če ti taj novac onda biti raspoloživ da isplatiš plate&penzije.
    Kad bi se mora razduživat iz tekućih prihoda koje skupiš od poreza, taksi itd..., mrka kapa da isplatiš plate i penzije.
    Makes sense.

    Da li uopšte kretanje cijena, konkretno ove obveznice, na sekundarnom tržištu utiče više na cijenu (prinos) koji mi plaćamo? Da pokušam da približim:

    Kuponska stopa je 2.875% sto znači da godišnje plaćamo 2.156.250e kamate.
    Kako su obveznice prodate uz diskont od 99.532%, mi ćemo dobiti 746.940.000e, a ne 750 miliona, pa je cijena koju plaćamo (prinos) oko 2.95%.
    Sekundarno kretanje cijena obveznica ne utiče više na naš trošak, mi smo dobili to što smo dobili, i plaćamo fiksne kupone godišnje?

  13. #734
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Ja sam tek sad pogleda emisiju Nacisto sa Ministrima, cuh Kuvajtski kredit, 7 miliona glavnica, 30+ miliona kamat, je li realno ovo, kakve su nama sve neznalice upravljale drzavom, ovo je da zapace coek od muke.
    Nema mi soavanja nocas.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #735
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Makes sense.

    Da li uopšte kretanje cijena, konkretno ove obveznice, na sekundarnom tržištu utiče više na cijenu (prinos) koji mi plaćamo? Da pokušam da približim:

    Kuponska stopa je 2.875% sto znači da godišnje plaćamo 2.156.250e kamate.
    Kako su obveznice prodate uz diskont od 99.532%, mi ćemo dobiti 746.940.000e, a ne 750 miliona, pa je cijena koju plaćamo (prinos) oko 2.95%.
    Sekundarno kretanje cijena obveznica ne utiče više na naš trošak, mi smo dobili to što smo dobili, i plaćamo fiksne kupone godišnje?
    Bravo 5
    Sve je kako veliš. Izuzev ako se neđe ne oparimo pa odlučimo da otkupljujemo na tržištu i smanjujemo dug. Tada opet igra cijena, to ti je jasno, popto vidim da kapiraš.
    Ediit: dodaj nulu na kamatu plaćamo, ondosno 21.562.500 EUR godišnje
    Last edited by Gagarin; 12-12-20 at 05:49.

  15. #736
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    I da ne citiram ostale. Nije sve tako jasno tj crno ili bijelo.
    Imate situaciju iz regiona, Srbija npr. Imali su 2 ministra finansija koji su bili okruženi političarima i koji nisu mogli da izađu na kraj ni da se proslave: Božidar Đelić i Lazar Krstić. Oba su vrhunski sturčnjaci iz svoje oblasti.
    Ovdje je situacija malo drugačija, jer nemaju baš toliko političara u Vladi oko sebe, ali nije da nisu pod pritiskom politike.
    Da se razumijemo, momcima želim sve najbolje i volio bih da uspiju u svojim namjerama.

    Za ove kojima je ovo nezakonito:
    Zakon o budžetu i rebalansu jasno propisuje kako se emituju obveznice. Ne bih trošio više riječi na tu populističku priču.

    Tajno emitovanje obveznica je najveći problem vidim po nekim komentarima.

    Pa samo da pojasnim ukratko: da su se dan prije ili u momentu licitacije javili Mandić Medojević i ostali svi redom koji pričaju protiv ovog zaduživanja ovako kako pričaju, kamatna stopa nam ne bi bila ova - nego x2 najmanje.
    I cijeli posao neće bit tajna, znaće se ko su kupci, koja je kamata, kad dospijeva, koliko je kuponska stopa i sl. Što se ne može reći za neke druge poslove koji su označeni tajnom.

    Drago mi je da su svi poslanički klubovi zatražili materijal. Dobiće ga, i oni koji budu umjeli da ga čitaju bi mogli kolegama iz poslaničkih klupa da pojasne da se nisu zadužili ove 750 miliona da ne bi imali plate poslaničke od 1500+ eura i ostale beneficije svima da im isplate.
    Toliko o tome.
    nije 1500 nego 2500 moramo bruto da racunamo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. #737
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/vlada-uzur...sti-skupstine/
    Da, napravili su kiks. Ne moze se uredbama mijenjati zakon.
    Da li zvuci licemjerno sto su se sad probudili ljudi koji su godinama cutali na opstu praksu DPSa upravljanja drzavom uredbama, o itekako.
    Ali i dalje ne mijenja cinjenicu da je covjek u pravu

  17. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  18. #738
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Niko ne veli da je vazeci idelan ali ove izmjene i dopune... Evo ne znam...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  19. #739
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Niko ne veli da je vazeci idelan ali ove izmjene i dopune... Evo ne znam...
    Jasno je zašto se to radi. Ko je u ovoj zemlji mogao sticati godine radnog iskustva na rukovodećim položajima osim DPS kadrova?

    To je jedan od glavnih problema za izbor "novog Veljovića", jer se traži najmanje 15 godina radnog iskustva, što znači da jedino dolaze u obzir stari kadrovi ove i ovakve policije.

  20. #740
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    A dobro. Ti zakoni su se mijenjali kad je veljovic dobio konkurenciju iz redova UP.
    Jedna od boljih mi je ipak "da je obavljao najodgovornije funkcije" bez ikakve specifikacije sta je to.
    Jedna od milion korisnih nejasnoca u nasim zakonima, koji su sluzili kao nagrada ili kazna, u zavisnosti od situacije.
    U rangu sa "javni interes"

  21. #741
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Za rukovodeca mjesta je bilo x godina na ruk.mjestu ili x+y radnog iskustva. Sada se to potpuno brise i stavlja samo znacajno manje radnog iskustva. Jasno je i meni zasto ali ipak se ide ispod svih kriterijuma...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #742
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Što bi rekao jedan moj prijatelj iz Srbije, kad smo kukali na godine što prolaze i na mlade snage što dolaze, mi smo se trudili da naučimo a ovi danas znaju da ne znaju i boli ih penis zbog toga.
    To se odnosilo na realni sektor i nadam se da neće biti tako i u državnim organima.

  23. #743
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default



    Novi direktor IJZ se bavi genetikom. Zamisli cijeli život se školuješ i baviš se eugenikom na FB. Dr. Mengele.
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  24. The Following User Says Thank You to el_ For This Useful Post:


  25. #744
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Kakva budaletina hahah, ja prvo pomislio da sam u topicu "Smiješne slike" i da je ovo neki random lik, kad ono međutim...

    Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
    War. War never changes.

  26. The Following 3 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  27. #745
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Bravo 5
    Sve je kako veliš. Izuzev ako se neđe ne oparimo pa odlučimo da otkupljujemo na tržištu i smanjujemo dug. Tada opet igra cijena, to ti je jasno, popto vidim da kapiraš.
    Ediit: dodaj nulu na kamatu plaćamo, ondosno 21.562.500 EUR godišnje
    Ipak je kamata koju placamo godisnje 2.156 miliona

  28. #746
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Novi direktor IJZ se bavi genetikom. Zamisli cijeli život se školuješ i baviš se eugenikom na FB. Dr. Mengele.
    kakva avetinja, kuku..
    Last edited by ovizionizi; 12-12-20 at 12:05.


  29. #747
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    "Predsjednik DPS-a Milo Đukanović tvrdi da je u poslednjih 30 godina urađeno za Crnu Goru više nego za bilo kojih 30 godina u njenoj istoriji."

    Milo Đukanović
    11.12.2020

    E ovako govori čovjek bez trunke obraza i savjesti. Da li je ovo moguće ljudi?

  30. #748
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    "Predsjednik DPS-a Milo Đukanović tvrdi da je u poslednjih 30 godina urađeno za Crnu Goru više nego za bilo kojih 30 godina u njenoj istoriji."

    Milo Đukanović
    11.12.2020

    E ovako govori čovjek bez trunke obraza i savjesti. Da li je ovo moguće ljudi?
    Klasican primjer distorzije realnosti. Vrijeme je da prestane da ima ikakav uticaj, pa neka zeni, bratu, sestri i sinu distorzira realnost u 4 zida.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  31. #749
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    "Predsjednik DPS-a Milo Đukanović tvrdi da je u poslednjih 30 godina urađeno za Crnu Goru više nego za bilo kojih 30 godina u njenoj istoriji."

    Milo Đukanović
    11.12.2020

    E ovako govori čovjek bez trunke obraza i savjesti. Da li je ovo moguće ljudi?
    Trump je pred UN reko da je njegova administracija za godinu i po uradila više nego sve administracije u istoriji Amerike. A, sa stanovišta Mila, ne znam tačno na šta misli pod tim "uraditi", uraditi se može i loše i dobro, i neutralno. Tehnički, isto su mogli da govore komunisti, Karađorđevići, Petrovići... Logično je da će se za 30 godina u budućnosti uraditi više nego za bilo kojih 30 godina u prošlosti... pa čak i ako pođemo u kameno doba to će opet biti nešto "urađeno", regresija ili progres. Političari...

    Kapiram da citat uzimate maliciozno i licemjerno ali meni jezički ovo ne zvuči normalno ili sam dokon.

  32. #750
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A śedite. Nekažem ja da niste oboje u pravu.
    Niko više od Mila nije učinio jer nije moga nije bio na vlast, a koliko je to vi možete da se šalite na tu izjavu. Što samo govori koliko je prije urađeno.
    Ja vazda u nesvijest padam kad se śetim da je Univerzitet Crne Gore tek osnovan 1974.
    E Crna Goro... vlast ti je ka Sergej Bubka. Mic po mic rekorde obara vjekovima.
    Last edited by Ego_and_his_own; 12-12-20 at 14:52.

Page 30 of 1249 FirstFirst ... 2026272829303132333440801305301030 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •