Page 199 of 221 FirstFirst ... 99149189195196197198199200201202203209 ... LastLast
Results 4,951 to 4,975 of 5514

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #4951
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Nema još govora i padu cijena. Pazite, 1741eur kvadrat u Bloku 5 NERENOVIRANA starogradnja. Jest eSplićanka ali minimum još da se uloži 25 000. Znam te stanove, ovo je izvorno stanje. Nenamješten.

    https://www.multitasknekretnine.me/p...ok-5-podgorica


    vidio sam oglas jer jedan priajtelj trazi nesto jednosobno, ali ne bi bas da bankrotira

    Quote Originally Posted by PatakDacha View Post
    Nama je izgleda tesko da progutamo pilulu pod nazivom inflacija.
    u toj piluli nam je, barem kad su nekretnine u pitanju, 90% placebo u vidu pohlepe investitora/prodavaca
    a bome je slicno i u markete - rast profita u odnosu na promet i troskove iz godine u godinu im svjedoci da nije bas sve toliko poskupilo koliko su oni "ratni profiteri"
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  2. #4952
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Da je samo do inflacije cijene bi bile manje za jedno 20-30%, podjite u bilo koju ustanovu gdje se izdaju dokumenti, vise je stranaca no nasih ljudi, cekao sam prije neki dan za novu licnu bilo je 2-3 nasih i jedno 15+ stranaca, u markete vise cujem ruski no naski, vise zamotanih zena u crno odje no u Tursku, njemaca vise no u Njemacku.
    Kad smo kod zena u crnom, sjeo da pojedem nesto Pod volat prije neki dan ulazi njih 10 u restoran mislio sam da je dosao sudnji dan, osjecao sam se u sred Podgorice kao stranac.
    Njemci, Rusi, Ukrajinci, Turci to su nasa braca!

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. The Following 4 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  4. #4953
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    vidio sam oglas jer jedan priajtelj trazi nesto jednosobno, ali ne bi bas da bankrotira



    u toj piluli nam je, barem kad su nekretnine u pitanju, 90% placebo u vidu pohlepe investitora/prodavaca
    a bome je slicno i u markete - rast profita u odnosu na promet i troskove iz godine u godinu im svjedoci da nije bas sve toliko poskupilo koliko su oni "ratni profiteri"
    Dzabe to sve pricas. Nas uvjek nekako pogode neke elementarne nepogode iz zinzibara i uticu na cijenu sljunka koji se za dz nosi iz morace i drveta iz drzavnih suma. Kad bi investitori radili sve po propisu onda bi morali kvadrat po 6000e da naplacuju da bi svoje marze zadovoljili

  5. #4954
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,314
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Evo jedna simbolična od jutros...

    Soho Liko



    Poslato preko goluba pismonoše
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  7. #4955
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PatakDacha View Post
    Nama je izgleda tesko da progutamo pilulu pod nazivom inflacija.
    Nije poenta sam acijenastana jer znamo koliko rastu ali jeste poentada je cijena visoka za ovakav stan. Negoljudi daju oglas kao prodje prodje.

  8. #4956
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Cuh juce od koleginice da je bila u jednosoban stan u Green Level, zvucna izolacina nula, cuje se kada dvije osobe u stanu do pricaju, escajg se cuje kada jedu.

  9. #4957
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,314
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Cuh juce od koleginice da je bila u jednosoban stan u Green Level, zvucna izolacina nula, cuje se kada dvije osobe u stanu do pricaju, escajg se cuje kada jedu.
    Ne cudi me. A sve je vise takvih zgrada.

    Al' kapiram ja i investitore... sto bi se trudio ili vise ulagao kad ces i najgori krs dobro da prodas a nema drzave/instutucije/inspekcije da te kontrolise?

    Ebi, ne vadi.

    Vecina kupaca uopste ne gleda ni kvalitet gradnje, ni izolaciju niti ista. Samo da je malo jeftiniji od ostatka trzista i kupuj. Opet ce se izdat' ka' najbolji ili ce se sjutra prodat' isto nekom ko te stvari uopste ne gleda.

    Kako god okrenes, saldo je nula.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #4958
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ne cudi me. A sve je vise takvih zgrada.

    Al' kapiram ja i investitore... sto bi se trudio ili vise ulagao kad ces i najgori krs dobro da prodas a nema drzave/instutucije/inspekcije da te kontrolise?

    Ebi, ne vadi.

    Vecina kupaca uopste ne gleda ni kvalitet gradnje, ni izolaciju niti ista. Samo da je malo jeftiniji od ostatka trzista i kupuj. Opet ce se izdat' ka' najbolji ili ce se sjutra prodat' isto nekom ko te stvari uopste ne gleda.

    Kako god okrenes, saldo je nula.
    evo ja cu ti reci da sam ja gledao i trazio sve specifikacije pa nista nijesu htjeli dati na papir... na pricu je sve bilo super, a sve su prilike da ce u praksi biti ...cina

    pocev od toga da su mrtvo ladno ofarbali fasadu u drugu boju (osnovna boja je trebala da bude bijela/sedefasta, a ovi su stavili neku boju pijeska na braon... em je vizuelno zgrada grdja, em ce manje svjetla biti jer je tamnija boja em ce da se grije ljeti vise - ali kao sto rece kolega sve moze kad nema kontrole
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  11. #4959
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    vidio sam oglas jer jedan priajtelj trazi nesto jednosobno, ali ne bi bas da bankrotira



    u toj piluli nam je, barem kad su nekretnine u pitanju, 90% placebo u vidu pohlepe investitora/prodavaca
    a bome je slicno i u markete - rast profita u odnosu na promet i troskove iz godine u godinu im svjedoci da nije bas sve toliko poskupilo koliko su oni "ratni profiteri"

    O čemu pričaš, izvini? Postoje ponuda i potražnja, dok god je potražanja veća od ponude, cijene će rasti, ne znam šta tu nije jasno.
    Kakvi ratni profiteri?
    Ratni profiter je ako neko oće da zaradi i napravi što profitabilniji posao? Ti kad radiš, ako radiš, je li tebi cilj da imaš što bolji poslovni uspjeh ili radiš bez ambicije da ostvariš neki cilj?
    Od ove forumaške kuknjave oko nekretnina jedino stoji to da bi kvalitet gradnje trebao da se rigoroznije kontroliše i da tu treba podići standard.
    Čuje se veli sve iz drugog stana. Znam sigurno da LD gradnja nije stavljala gips, pa jesu li ciglu ili blokove, ne znam, ali ovo mi liči na ono da lisica kad joj je groždje visoko kaže da je kiselo.
    Kapitalizam je koncipiran kao survival of the fittest. Ne mogu svi biti uspiješni, niti mogu svi da priušte stan.Neko jer je nažalost fizički onemogućen, a neko jer nema kapacitet potreban za privređivanje.
    Prvi korak individue da izađe iz te nemogućnosti sigurno nije bacanje krivice na nekog drugog, jer kad pogledaš oko sebe, ljudi privređuju. Znači, postoji poslovni ambijent koji ti omogućava da se snađeš.
    Je li teže zaraditi za pristojan život nego u nekim razvijenim zemljama, jeste, ali isto je tako više zemalja u kojima je teže zaraditi nego ođe. A što se tiče razvijenih zemalja i platežne moći prosječnog radnika,
    prije ćeš ođe priuštiti stan sa 1k mjesečno nego u nekoj Švajcarskoj sa 6-7k.
    Slazem se.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to El_NiNhO For This Useful Post:


  13. #4960
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Ovaj Soho liko smo zaboravili u nabrajanju novih zgrada....a biće i tu dobar broj stanova za prodaju,kako bješe 60% prodaja 40% hotel? Kakav smo tu dil napravili,a neće proć 10 godina i te 40% će prepraviti i prodati.
    Mislim da polako pada potražnja za stanovima u Budvi,već sad ima da se nađe jednosoban za 400€ preko cijele godine,što prošle godine nije bilo moguće ispod 600€(čast izuzecima,ovo onako što se tiče oglasa i komentara drugara). Ako nastavi tako trebalo bi da padne i cijena kvadrata. Ko planira neku trgovinu u BD slijedi 3 mjeseca kad uvijek iskoči nešto povoljno,samo treba pratiti i reagovati na vrijeme.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  14. #4961
    Join Date
    May 2016
    Location
    stara varos
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    180
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El_NiNhO View Post
    O čemu pričaš, izvini? Postoje ponuda i potražnja, dok god je potražanja veća od ponude, cijene će rasti, ne znam šta tu nije jasno.
    Kakvi ratni profiteri?
    Ratni profiter je ako neko oće da zaradi i napravi što profitabilniji posao? Ti kad radiš, ako radiš, je li tebi cilj da imaš što bolji poslovni uspjeh ili radiš bez ambicije da ostvariš neki cilj?
    Od ove forumaške kuknjave oko nekretnina jedino stoji to da bi kvalitet gradnje trebao da se rigoroznije kontroliše i da tu treba podići standard.
    Čuje se veli sve iz drugog stana. Znam sigurno da LD gradnja nije stavljala gips, pa jesu li ciglu ili blokove, ne znam, ali ovo mi liči na ono da lisica kad joj je groždje visoko kaže da je kiselo.
    Kapitalizam je koncipiran kao survival of the fittest. Ne mogu svi biti uspiješni, niti mogu svi da priušte stan.Neko jer je nažalost fizički onemogućen, a neko jer nema kapacitet potreban za privređivanje.
    Prvi korak individue da izađe iz te nemogućnosti sigurno nije bacanje krivice na nekog drugog, jer kad pogledaš oko sebe, ljudi privređuju. Znači, postoji poslovni ambijent koji ti omogućava da se snađeš.
    Je li teže zaraditi za pristojan život nego u nekim razvijenim zemljama, jeste, ali isto je tako više zemalja u kojima je teže zaraditi nego ođe. A što se tiče razvijenih zemalja i platežne moći prosječnog radnika,
    prije ćeš ođe priuštiti stan sa 1k mjesečno nego u nekoj Švajcarskoj sa 6-7k.
    Pa i ratni profiter hoce da zaradi i da napravi sto profitabilniji posao. U cemu je razlika?
    Kazes postoji dobar poslovni ambijent, mogao je svako da zaradi samo je trebao kapacitet za privredjivanje? Dodao bih tu i kapacitet za kriminalne radnje.
    Spadaju li u te sto umiju da privredjuju i oni sto su bili uz dps pa im je moglo sve biti, zaobilazili su zakone i dobro se nakrali pa sad izigravaju biznismene i investitore?
    Niko ljepseg zaavicaja nemaaa

  15. The Following User Says Thank You to Crni Zuti For This Useful Post:


  16. #4962
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El_NiNhO View Post
    O čemu pričaš, izvini? Postoje ponuda i potražnja, dok god je potražanja veća od ponude, cijene će rasti, ne znam šta tu nije jasno.
    Kakvi ratni profiteri?
    Ratni profiter je ako neko oće da zaradi i napravi što profitabilniji posao? Ti kad radiš, ako radiš, je li tebi cilj da imaš što bolji poslovni uspjeh ili radiš bez ambicije da ostvariš neki cilj?
    Od ove forumaške kuknjave oko nekretnina jedino stoji to da bi kvalitet gradnje trebao da se rigoroznije kontroliše i da tu treba podići standard.
    Čuje se veli sve iz drugog stana. Znam sigurno da LD gradnja nije stavljala gips, pa jesu li ciglu ili blokove, ne znam, ali ovo mi liči na ono da lisica kad joj je groždje visoko kaže da je kiselo.
    Kapitalizam je koncipiran kao survival of the fittest. Ne mogu svi biti uspiješni, niti mogu svi da priušte stan.Neko jer je nažalost fizički onemogućen, a neko jer nema kapacitet potreban za privređivanje.
    Prvi korak individue da izađe iz te nemogućnosti sigurno nije bacanje krivice na nekog drugog, jer kad pogledaš oko sebe, ljudi privređuju. Znači, postoji poslovni ambijent koji ti omogućava da se snađeš.
    Je li teže zaraditi za pristojan život nego u nekim razvijenim zemljama, jeste, ali isto je tako više zemalja u kojima je teže zaraditi nego ođe. A što se tiče razvijenih zemalja i platežne moći prosječnog radnika,
    prije ćeš ođe priuštiti stan sa 1k mjesečno nego u nekoj Švajcarskoj sa 6-7k.
    vjerovao ili ne, odje se ratno profiterstvo uklapa sto bi rekli - po definicji...
    jer i jedni i drugi koje sam pomemnuo koriste RATOVE zbog koji imamo priliv ljudi u drzavu da steknu korist na neetican nacin

    jeste, cilj svakoga ko radi je da zaradi, ali koliko ce da zaradi na ulozeni euro je ono sto stvari cini (ne)eticnima.
    jer ako je ranije marza na nesto bila 40%, a sad je 80% zato sto si nesoj, a narod mora da jede onda je to neeticno... ako imamo bum sto se tice potraznje na trzistu nekretnina jer se doselilo 100000 ljudi onda je neeticno kucu koju godinama nijesi mogao da prodas za 60000 da prodajes 240000 - to postupanje se i dalje po definiciji zove ratno profiterstvo, a ne zakonima ponude i potraznje... kad na taj nacin vjestacki napumpas sve cijene, to i dalje nijesu zakoni trzista nego ratno profiterstvo - neeticno sticanje bogatstva na tudju muku

    sto se kvaliteta gradnje tice - (Ili vecinom nepostojanja istoga) to je pitanje za sebe... time godinama drzava treba da se pozabavi, pa da se vidi koja su to gradilista u CG dje su nadzornici potisivali knjige, a u koje su se ispisivali i odbijali da potpisu nadzor jer investitori na svoju ruku "izvade" armaturu iz stupova jer im je skupo... da se vidi i ako ej zid od rigipsa sta je izmedju... mnogi ljudi nijesu arhitekte niti gradjevinci da te stvari mogu da ispitaju/znaju prije nego trguju nekretninu - racunaju kupuju stan, tu je sve sto treba da bude

    sto se kisjeloga grozdja tice - vjeruj mi, svima je sladje bilo kad su mogli jednosoban stan da kupe sa ratom od 350e na 25 godina umjesto sto im sat treba 600-650e za to

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Ovaj Soho liko smo zaboravili u nabrajanju novih zgrada....a biće i tu dobar broj stanova za prodaju,kako bješe 60% prodaja 40% hotel? Kakav smo tu dil napravili,a neće proć 10 godina i te 40% će prepraviti i prodati.
    Mislim da polako pada potražnja za stanovima u Budvi,već sad ima da se nađe jednosoban za 400€ preko cijele godine,što prošle godine nije bilo moguće ispod 600€(čast izuzecima,ovo onako što se tiče oglasa i komentara drugara). Ako nastavi tako trebalo bi da padne i cijena kvadrata. Ko planira neku trgovinu u BD slijedi 3 mjeseca kad uvijek iskoči nešto povoljno,samo treba pratiti i reagovati na vrijeme.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
    uh, gledao sam ugovor za Liko SOho... kakav nevjerovatan dokument
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  17. #4963
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El_NiNhO View Post
    O čemu pričaš, izvini? Postoje ponuda i potražnja, dok god je potražanja veća od ponude, cijene će rasti, ne znam šta tu nije jasno.
    Kakvi ratni profiteri?
    Ratni profiter je ako neko oće da zaradi i napravi što profitabilniji posao? Ti kad radiš, ako radiš, je li tebi cilj da imaš što bolji poslovni uspjeh ili radiš bez ambicije da ostvariš neki cilj?
    Od ove forumaške kuknjave oko nekretnina jedino stoji to da bi kvalitet gradnje trebao da se rigoroznije kontroliše i da tu treba podići standard.
    Čuje se veli sve iz drugog stana. Znam sigurno da LD gradnja nije stavljala gips, pa jesu li ciglu ili blokove, ne znam, ali ovo mi liči na ono da lisica kad joj je groždje visoko kaže da je kiselo.
    Kapitalizam je koncipiran kao survival of the fittest. Ne mogu svi biti uspiješni, niti mogu svi da priušte stan.Neko jer je nažalost fizički onemogućen, a neko jer nema kapacitet potreban za privređivanje.
    Prvi korak individue da izađe iz te nemogućnosti sigurno nije bacanje krivice na nekog drugog, jer kad pogledaš oko sebe, ljudi privređuju. Znači, postoji poslovni ambijent koji ti omogućava da se snađeš.
    Je li teže zaraditi za pristojan život nego u nekim razvijenim zemljama, jeste, ali isto je tako više zemalja u kojima je teže zaraditi nego ođe. A što se tiče razvijenih zemalja i platežne moći prosječnog radnika,
    prije ćeš ođe priuštiti stan sa 1k mjesečno nego u nekoj Švajcarskoj sa 6-7k.
    Samo zamisli da je hleb toliko skup da se ne moze bez muke kupit i ne moze ga svako uzet. Osnovno je sredstvo za zivot, isto kao i mjesto dje zivis.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  18. #4964
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,314
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Jel' to prosjecna plata 1k eura u CG? Jel' to uporedjivanje bilo?

    A sto bas sa Svicerskom? Ti danas mozes jeftinije kvadrat stana u Rimu da kupis nego na mnogim mjestima u CG. A o razlici u plati i plateznoj moci valjda ne treba ni govorit'.

    Ne bih ulazio preduboko u problematiku trzista i 'profiterstva' ali da su cijene nenormalne i nenadmasne za vecinu gradjana je gorka cinjenica, kako god pogledas.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  20. #4965
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,862
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Evo vele da odlaze Rusi polako prte za Vijetnam ....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  21. #4966
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    onda je neeticno kucu koju godinama nijesi mogao da prodas za 60000 da prodajes 240000
    Nema toga na ovom forumu koji ne bi prodao tu kucu za 240 000 da moze (a da mu se ista i daje na prodaju). Ne zezaj molim te.

  22. #4967
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,314
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Vidim ja da imamo zalutale komuniste u kapitalistickom svijetu.

    Nego da se ne udaljavamo od teme jer cemo otic' predaleko.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  24. #4968
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Cuh juce od koleginice da je bila u jednosoban stan u Green Level, zvucna izolacina nula, cuje se kada dvije osobe u stanu do pricaju, escajg se cuje kada jedu.
    Još nisam ušla u novogradnju a da se ne čuju zvukovi iz drugog stana. Ali zato sam ušla u starogradnju renoviranu na Trgu Božane Vučinić, za par sati, ama baš niti jedan zvuk se nije čuo a stanovi su sa dvije boćne, i odozgo i odozdo po stan. Ne znam u čemu je fora, moguće deblji zidovi.

  25. #4969
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,805
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Još nisam ušla u novogradnju a da se ne čuju zvukovi iz drugog stana. Ali zato sam ušla u starogradnju renoviranu na Trgu Božane Vučinić, za par sati, ama baš niti jedan zvuk se nije čuo a stanovi su sa dvije boćne, i odozgo i odozdo po stan. Ne znam u čemu je fora, moguće deblji zidovi.
    U moju zgradu (starogradnja),ništa se ne čuje,stanovi sa dvije strane,e sad problem je kad treba unutrašnju stolariju da mijenjaš,pa nema standardnih(gotovih) štokova za tu debljinu zida

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  26. #4970
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    U moju zgradu (starogradnja),ništa se ne čuje,stanovi sa dvije strane,e sad problem je kad treba unutrašnju stolariju da mijenjaš,pa nema standardnih(gotovih) štokova za tu debljinu zida

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    deblji pregradni zidovi, deblja (i viseslojna) izolacija ploce i drugacije podloge (parket vs tarket/laminat) - mnogo manje se cuju (ili cak i ne cuju) i koraci, trcanje djece i slicno

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nema toga na ovom forumu koji ne bi prodao tu kucu za 240 000 da moze (a da mu se ista i daje na prodaju). Ne zezaj molim te.
    nije mi prvi put da mi kazu da sam nakrivo nasadjen :P ne kazem ni da je ispravno, samo eto iz moje vizure je tako

    konkretan slucaj su komsije moga strica, malo mjesto na sjeveru, prodali kucu sa imanjem (nije zar na kraju za svih 240k no su nesto spustili )... nijesam "podrzavao" ni one sto su svojevremeno rusima prodavali imanja za milionske iznose iako je to tad bilo vidno pranje para, odbio sam ponudu za svoju ocevinu i djedovinu koja je bila veca no sto bi sad vrijedjela ta zemlja da je na Jaz
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  27. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  28. #4971
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post

    nije mi prvi put da mi kazu da sam nakrivo nasadjen :P ne kazem ni da je ispravno, samo eto iz moje vizure je tako

    konkretan slucaj su komsije moga strica, malo mjesto na sjeveru, prodali kucu sa imanjem (nije zar na kraju za svih 240k no su nesto spustili )... nijesam "podrzavao" ni one sto su svojevremeno rusima prodavali imanja za milionske iznose iako je to tad bilo vidno pranje para, odbio sam ponudu za svoju ocevinu i djedovinu koja je bila veca no sto bi sad vrijedjela ta zemlja da je na Jaz
    Nisu svi u istoj situaciji. Nisam ni ja za prodaju djedovine po bilo koju cijenu ako te muka ne tjera da je prodajes ili ako ne prodajes za cifru sa kojom si obezbijedio kako sebe, tako mozda i potomke za cijeli zivot (a mnogi jesu, vjeruj mi). Bilo je ljudi koji su prodavali samo da se proda jer su cijene visoke a u sustini bez toga nemaju krov nad glavom, lako je pretpostaviti sta se sa istima i desilo poslije par godina. Tako da se donekle slazemo.

    Moj osvrt je vise bio na one situacije gdje pojedini buku dizu kako se neko iskoristava jer mu se prodaje nesto po 2x vecoj cijeni a tvoj post je aludirao na to (istina, mozda ga pogresno shvatih).
    Hej, trziste ponude i traznje, to su trenutne cijene, nije niko lud da prodaje ispod cijene osim ako ne mora. To je fakat i ne bi ni ti, ni ja, niti iko drugi prodao sada stan za -50% manju cijenu jer smo "dobre cudi" i "zelimo da ucinimo nekome".

    Ista stvar i sa stanarinom. Zasto bi neko izdavao za 250€ ako moze za 750€? Pa ako smo humani ima hiljadu i jedan drugi nacin da se nekome pomogne, uostalom mozda i ne naplacivanje stanarine uopste, jel'?

  29. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  30. #4972
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,314
    Thanks Thanks Given 
    2,801
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Još nisam ušla u novogradnju a da se ne čuju zvukovi iz drugog stana. Ali zato sam ušla u starogradnju renoviranu na Trgu Božane Vučinić, za par sati, ama baš niti jedan zvuk se nije čuo a stanovi su sa dvije boćne, i odozgo i odozdo po stan. Ne znam u čemu je fora, moguće deblji zidovi.
    Naravno da su (mnogo) deblji zidovi i (mnogo) kvalitetnija gradnja kod starogradnje.

    Ja u Zetagradnji sam znao da cujem sve od komsije i kad povisenim tonom pricaju i vodokotlic.

    A u starogradnji nije mogao zid da se istema par dana, sa nekim alatom koji je bio veci i od majstora.

    Ne moze to da se uporedjuje uopste ali toga smo valjda svi svjesni.

    Svaka novogradnja je vrlo slicnog kvaliteta - nikakvog.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  31. #4973
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Ako se u novogradnji izabere stan na zadnjem spratu, jedna strana mu je ka hodniku, druga i treca ka van, a dnevna soba se granici sa necijom spavacom... onda se dosta od curenja buke da zanemariti.

    Mada je upitno koliko ljudi to gleda kad bira poziciju.

  32. #4974
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Pa evo ja sam na zadnjem spratu u identicnoj zgradi preko puta restorana Palate na starom, zgrada stara 10 godina. Tu sam vec pola godine, jos cekam dan da cujem ikoga od komsija, prvih mjesec dana sam mislio da sam sam na citavom spratu jer se apsolutno nista ne cuje.

  33. #4975
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nisu svi u istoj situaciji. Nisam ni ja za prodaju djedovine po bilo koju cijenu ako te muka ne tjera da je prodajes ili ako ne prodajes za cifru sa kojom si obezbijedio kako sebe, tako mozda i potomke za cijeli zivot (a mnogi jesu, vjeruj mi). Bilo je ljudi koji su prodavali samo da se proda jer su cijene visoke a u sustini bez toga nemaju krov nad glavom, lako je pretpostaviti sta se sa istima i desilo poslije par godina. Tako da se donekle slazemo.

    Moj osvrt je vise bio na one situacije gdje pojedini buku dizu kako se neko iskoristava jer mu se prodaje nesto po 2x vecoj cijeni a tvoj post je aludirao na to (istina, mozda ga pogresno shvatih).
    Hej, trziste ponude i traznje, to su trenutne cijene, nije niko lud da prodaje ispod cijene osim ako ne mora. To je fakat i ne bi ni ti, ni ja, niti iko drugi prodao sada stan za -50% manju cijenu jer smo "dobre cudi" i "zelimo da ucinimo nekome".

    Ista stvar i sa stanarinom. Zasto bi neko izdavao za 250€ ako moze za 750€? Pa ako smo humani ima hiljadu i jedan drugi nacin da se nekome pomogne, uostalom mozda i ne naplacivanje stanarine uopste, jel'?
    ja i jesam rekao da je halapljivost investitora odgurala cijelo trziste
    dosao je ogroman broj ljudi sa kesom koji su oni odlucili da im sto vise izmuzu
    to je rezultiralo enornim skokom cijena za kratko vrijeme i naravno da sad ti ili ja ako nesto prodamo papreno spadamo u "zakone trzista", ali je poenta da MORA da postoji neki vid zastite jer je ovako trziste eksplodiralo zbog halapljivih investitora... banalizujem, ali kao sto npr drzava definise maksimalnu prodajnu cijenu litra goriva ili vekne hljeba... jer ovako su samo usrali (da prostis) u prosjecnog gradjanina... mladi bracni par koji bi da se skuci i slicno - to su ljudi koji su u problemu sad, ne ovi te kupuju svoju 12 ili 25 nekretninu


    isto vazi i za izdavanje i za prodaju rast cijena nije pratio razvoj ekonomije vec upliv stranoga kapitala i izbjeglica

    moj duboki naklon imaju ljudi koji nijesu izbacivali stanare da bi izdali stan 2x skuplje i koji se nijesu lakomili da im dupliraju kirije
    i jos jedan pozitivan primjer - prijatelj je sad kupio stan u centru za manje od 1400e/m2, ispostovao covjek cijenu koju su dogovorili prije vise od godinu dana (iako nista tad nije kaparisano, potpisano i slicno)... dogovor je bio da mu proda stan kad on preseli u novi... njega zeznuli investitori i to se oteglo preko godinu, ali bez rijeci covjek ispostovao cijenu... da je bio kao pojedini, mogao je da ne trepne da uzme barem 17003/m2 za njega
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

Page 199 of 221 FirstFirst ... 99149189195196197198199200201202203209 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •