Page 175 of 221 FirstFirst ... 75125165171172173174175176177178179185 ... LastLast
Results 4,351 to 4,375 of 5514

Thread: [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

  1. #4351
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,717
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    To ispada da je zgrada nelegalno useljena, miko zakonskih normi?
    Zgrada je upisana u katastar svi papiri 1/1
    Zgrada ima upotrebnu dozvolu.
    Kako su to izmuvali a da nemaju još satove ne znam.
    Prvih 3 4 mjeseca voda isto nije bila preko satova nego jedan sat dolje i investitor plaća za sve. Valjda mu se više isplati da on plaća struju nego penale za nezavršenoh 70-80 stanova koliko li ima ne znam.

    Zgrada đe je MVE antiseptici

    Edit: sad zvah kumaru. Kaže dobili su rješenje da im se odobrava izrada Trafostanice, ali još nisu počeli...
    Last edited by pauki; 01-09-23 at 14:14.

  2. #4352
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Zgrada je upisana u katastar svi papiri 1/1
    Zgrada ima upotrebnu dozvolu.
    Kako su to izmuvali a da nemaju još satove ne znam.
    Prvih 3 4 mjeseca voda isto nije bila preko satova nego jedan sat dolje i investitor plaća za sve. Valjda mu se više isplati da on plaća struju nego penale za nezavršenoh 70-80 stanova koliko li ima ne znam.

    Zgrada đe je MVE antiseptici

    Edit: sad zvah kumaru. Kaže dobili su rješenje da im se odobrava izrada Trafostanice, ali još nisu počeli...
    Ne moze se upisat nijedan objekat u katastar bez onoga dokumenta dje se provjeravaju instalacije struje i uzemljenje i sklopke i sve sto ide sa tim procesom. A to ne mogu dok se ne prikace na mrezu. Zastida od drzave, za saku dolara bi prodali sve zivo.
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  3. #4353
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Vjerovatno je i Cedis nešto kriv pa su ga zato pustili da improvizuje.
    Cedis u principu insistira da montiraju TS, a ne čudi me što kasne. Kasne na svim zgradama.
    Ko im je direktor, koliko se razumije u posao i po kojim kriterijumima postavljaju odgovorne ljude.... dobro je što uopšte nešto završe.
    Cedis je prije više godina dozvolio Mtelu da postavi optiku preko Cedisovih stubova. I zauzvrat dobio pola vlakana.
    Mislim da ni dan danas ne koriste ni jedno to vlakno, nego drugom operateru plaćaju zakup optike.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  4. #4354
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    693
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    To ce bit zgrada na Zabjelo dje su stanari susjedne zgrade haos napavili da se ne montira TS blizu njihove zgrade, nova zgrada sa svim dozvolama ali jbg kad smo tu dje smo...

    Sent from my RMX2202 using Tapatalk

  5. #4355
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Vjerovatno je i Cedis nešto kriv pa su ga zato pustili da improvizuje.
    Cedis u principu insistira da montiraju TS, a ne čudi me što kasne. Kasne na svim zgradama.
    Ko im je direktor, koliko se razumije u posao i po kojim kriterijumima postavljaju odgovorne ljude.... dobro je što uopšte nešto završe.
    Cedis je prije više godina dozvolio Mtelu da postavi optiku preko Cedisovih stubova. I zauzvrat dobio pola vlakana.
    Mislim da ni dan danas ne koriste ni jedno to vlakno, nego drugom operateru plaćaju zakup optike.
    Elektroprivreda je to odradila isto, koriste tu optiku u malom obimu a zauzvrat je mtel ustedio milione...

    Ko zna kakvi su tu sve dogovori pali, nisu dzabe pricali da ce mtel da preuzme brAco.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  6. #4356
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    pola pola ide odlicna je to priča za optiku nece biti cedis nikad na gubitku....
    nego nije tema to odje....


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  7. #4357
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Na konto price greote, mladi brani par se gurka u jednosoban stan za 300€, trudnica “bez para” placa 500.

    Gledajte ovo, ali neee nece mladi bracni par u 100m2, hoce centar da se moze spusti direkt u kafanu i kladionicu. Po kuca ima odlicnih stanova ali nece “sitorinja” tamo.







  8. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  9. #4358
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Mi smo na Zlaticu do prije 3 godine izdavali dvosoban sprat kuce, namjesten, 100m2, 500m2 dvorista okolo, na 10-15min pjeske od skole, supermarketa, poste, doma zdravlja... za 250e. I nije moglo preko toga, takvo je trziste...

    Imamo 900m2 plac ispod ovog, i mislio sam da napravim na sprat kucu, po stan 70-80m2, dvosobni ili trosobni, ali kad znam da ih sigurno ne mogu izdat makar po 400e, ne radi mi se.

    Prosto se narod prije tiska u 40-50m2.



    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  10. #4359
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Seljacka prica po mom misljenu (greote nema), samo hocu da kazem ko nema da plati u City ima na 2 km od centra 300 jeftinije. Kompleksi.

    Eto majci dragog djeteta dvoriste, takodje je tu i parking da ne mora placat garazu 50-70€.

    Studenti nece daleko, no da mu je fakultet preko ulice. Ne moze se koristit autobus, biciklo, trotinet, daleko bilo pjeske.

    Moze student iz Zete do fakulteta busom, no onaj iz Berana mora bit do 300m udaljen.

    Da li ja samo pogresno razmisljam jer sam iz radnicke familije pa sam morao koristit buseve, pjeske, divlje taksije. Moze bit da je do mene da imam pogresnu percepciju da je normalno koristit noge i javni prevoz.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to GaD For This Useful Post:


  12. #4360
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Sve zavisi da li stanodavac živi u istoj toj kući. Ne bih nikada iznajmio stan đe će me stanodavac kontrolisat 24/7

  13. #4361
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    To je taj izbor, imas 500-700 za jednosobni za troclanu familiju u City, a ako si “sirotinja” nije tesko rec gazdi “dobar dan” kad ga sretnes i zovis u 100m2 za 350€

    Stim sto ja mislim da to nije tako da ce gazda po cijeli dan bit kod tebe u dnevnu, imaju ljudi svog posla.

    Evo jos jedan. Npr za tri studenta



  14. #4362
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Stvar je u Lokaciji uzimas stan blizu posla , npr zivis na zlatici za 300 eura , radis u Rtcg drugo radi u kbc, djeca su ti jedno u elektro drugo u gradjevinsku trece na fakultet nesto nije isplativa ta zlatica za 300 eura....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  15. #4363
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,717
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Ja msm da si ti kolega promašio temu.

    Stan u kući je uvjek jeftiniji.
    Kum moj izaje 200€ sprat kuće u Zagorič.
    On živi na prizemlje iznad stanari. Na 100 jada je našao stanare za 200€ da žive s njim u kuću.
    Dok recimo stan duplo manje kvadrature se izdaje 400€-500€ jer nije u kuću.
    Razlog je jednostavan u stan ne živiš sa gazdom. Neće ti reć a viđi ostavio je prozor otvoren a vjetar duva, viđi koga je doveo u 3h po ponoći, viđi ostavio je klimu da radi cio dan a pošao na more, ostavio smeće na terasu da smrdia nije tu itd itd
    Niko ne želi da ga gazda kontroliše, nije poenta da se ne javi nego oće svako malo privatnosti.
    U zgradu je drugačije, niko te ne pita niti koga zanima ko je kad i s kim došao, radi li klima ili je ugašena itd itd.
    Ovo je samo dio primjera što navedoh.

  16. The Following User Says Thank You to pauki For This Useful Post:


  17. #4364
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Mi smo zvijeli kao podstanari u kuci (dok je postojao Radoje Dakic) ostali odlicni prijatelji sa gazdama dan danas.

    Nego, isto mislim da nije promasena tema od stane mene jer je promasena onog momenta kada se napisano “greote trudnica i mladi bracni par”

    Zasto je tu promasena, jer naslov teme sadrzi rijec “TRŽIŠTE” i stava sam ako neko hoce da bude human onda ne ulazi u pricu tržista vec radi ono sto mu je u srecu i to ostavi za sebe.

    Sa druge strane ako je nekome skupo u centru za 3sobni stan (jedno dijete elektro, drugo trgovinska - ta prica) 1200€ neka mi ne kuka ako moze na Zlaticu sa 350€.

    Mjesecna autobuska karta za dvoje djece Besplatna. Muz i zena mogu jednim kolima i da potrose 100€ goriva (tesko ali neka je 100€)

    Ukupan trosak 450€ a u centru 1200€, razlika 750€.
    Last edited by GaD; 02-09-23 at 13:26.

  18. #4365
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,045
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    mi smo zivjeli u centar, pa kod udovica, u skolu do pejtoba5,6,7,8 razred sa 2A, srednju vec na zabjelo pjeske, lakse je kad imas sa kim, pa onda 2x u zagoric, pa iz zagorica na konik. a stvarno nemam komplekse za dio grada i bas me briga koji je.
    neka ne zamjeri kolega, koga briga dje je tebi posao, ljudi putuju i sa ct i nk u pg na posao, a ne kroz podgoricu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #4366
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Zlatibor jeftiniji od Kolasina, Kolasin ide ka “zlatiborizaciji”.

    Stim sto Zlatibor ima mnogo vise mogucnosti za razvoj.


    https://www.instagram.com/reel/CwNfo...c4MTIwNjQ2YQ==

    Zlatibor nema skijaliste potanje je i koliko ce se moci koristiot u Kolasinu kako ce klima sa se mijenja.

  20. #4367
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Mi smo zvijeli kao podstanari u kuci (dok je postojao Radoje Dakic) ostali odlicni prijatelji sa gazdama dan danas.

    Nego, isto mislim da nije promasena tema od stane mene jer je promasena onog momenta kada se napisano “greote trudnica i mladi bracni par”

    Zasto je tu promasena, jer naslov teme sadrzi rijec “TRŽIŠTE” i stava sam ako neko hoce da bude human onda ne ulazi u pricu tržista vec radi ono sto mu je u srecu i to ostavi za sebe.

    Sa druge strane ako je nekome skupo u centru za 3sobni stan (jedno dijete elektro, drugo trgovinska - ta prica) 1200€ neka mi ne kuka ako moze na Zlaticu sa 350€.

    Mjesecna autobuska karta za dvoje djece Besplatna. Muz i zena mogu jednim kolima i da potrose 100€ goriva (tesko ali neka je 100€)

    Ukupan trosak 450€ a u centru 1200€, razlika 750€.
    Ako je prosječna plata 700 eura, četvoročlana porodica, ukupan prihod 1400, za dvosoban stan sa režijama(ili ratu za kredit+režije) u PG je potrebno minimum 700 eura, to je polovina prihoda...
    Tako da ne znam koji normalan mladi par koji nema naslijeđen stan i riješeno stambeno pitanje može da se odluči za život i stvaranje porodice u Podgorici i CG uopšte

  21. #4368
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Zlatibor nema skijaliste potanje je i koliko ce se moci koristiot u Kolasinu kako ce klima sa se mijenja.
    Da su Njemci ovako šifrovali poruke, ne bi rat izgubili.

  22. The Following 6 Users Say Thank You to Conto For This Useful Post:


  23. #4369
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Ako je prosječna plata 700 eura, četvoročlana porodica, ukupan prihod 1400, za dvosoban stan sa režijama(ili ratu za kredit+režije) u PG je potrebno minimum 700 eura, to je polovina prihoda...
    Tako da ne znam koji normalan mladi par koji nema naslijeđen stan i riješeno stambeno pitanje može da se odluči za život i stvaranje porodice u Podgorici i CG uopšte
    Nisam siguqan ni da je blizu 700 u praksi....medijalna tu oko 550 plafon.... mislim da ogromna većina bračnih parova u državi nema ni blizu 1400e mjesečno, eto možda tu oko 1100-1200....
    Kako žive na te plate i plaćaju kiriju, podižu djecu, pojma nemam eto.... o kupovini ili gradnji mogu da sanjaju
    Last edited by lucke91; 02-09-23 at 18:35.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  24. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:

    GaD

  25. #4370
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Conto View Post
    Da su Njemci ovako šifrovali poruke, ne bi rat izgubili.
    Heheh kako me nasmija ali istina ziva sto si napisao


    Htio sam reci, Zlatibor nema skijalite a pitanje je koliko ce se moci koristiti u Kolasinu zbog klimatskih promjena i sve manje snijega.

  26. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  27. #4371
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Zlatibor jeftiniji od Kolasina, Kolasin ide ka “zlatiborizaciji”.

    Stim sto Zlatibor ima mnogo vise mogucnosti za razvoj.


    https://www.instagram.com/reel/CwNfo...c4MTIwNjQ2YQ==

    Zlatibor nema skijaliste potanje je i koliko ce se moci koristiot u Kolasinu kako ce klima sa se mijenja.
    Budvanizacija Kolašina. Prave se hoteli, neplanski, sa ucrtanim DUPovima kako kome odgovara, bez riješene kanalizacije i puteva. Greota šta mi radimo od onakvog potencijala.
    Slazem se.

  28. #4372
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Stvarno, da li postoji uopste kanalizacija u Kolasinu? Ako je ima, dokle je stigla u opste stigla?

    Sta rade zgrade koje nemaju pristup kanalizaciji, septicka? Ko to posle odrzava septicku?

    Mislim da nisam na ovom forumu procitao, neko napisa da Tre Cane u Budvi nisu nakacene na kanalizaciju vec imaju septicku koju prazne?
    Last edited by GaD; 02-09-23 at 22:19.

  29. #4373
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,715
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Za Kolasin je vec kasno, sad ne treba dati da se unisti najljepsa priroda u ovom dijelu Evrope - Dolina Grebaje i Prokletije

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  30. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:

    acs

  31. #4374
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Sa onakvim odnosom mjestana ne treba im niko sa strane da bi ga unistili. Godisnje tamo budem 2 puta i iznova se svaki put razocaram sto rade onom predivnom mjestu.

    Nadam se da ce nesto uspjeti da se desi sa ona dva hotela na Plavskom jezeru (sto se grade) u smislu da ce to biti dobro napravljeno i da ce mjestani skapirati kako funckionise turizam i odnos prema prirodi.

    Mada tek u te krajeve ne postoji infrastruktura za neki ozbiljan i ekoloski turizam. Kanalizacija, ja vjerujem ne postoji a hoces da pravis hotele uz Plavsko jezero.

  32. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  33. #4375
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default [TRŽIŠTE] Cijene | ponuda | potražnja

    Moze li neko da mi objasni zasto su stanovi u Ulcinju sa normalnim cijenama?

    Kakva je gradnja? Jesu li legalne? Mislim ako je sve legalno i ok gradnja da ce ovo za 5 godina biti 2500€ a krenu prve jace investicije, a moraju krenuti dolje.





    Last edited by GaD; 03-09-23 at 07:59.

Page 175 of 221 FirstFirst ... 75125165171172173174175176177178179185 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  2. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  3. Švabe vs Žabari
    By Senna in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 72
    Last Post: 27-06-07, 13:34
  4. kad veza postanje nja nja nja
    By touch_of_pink in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 20-03-06, 16:26
  5. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •