Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 239

Thread: Sveto Trojstvo

  1. #76
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    I najveci grijeh je to shto su nam nametali da zhena treba da bude pristojna i da se pravi kako je ne zanima sex radi zadovoljstva, nego chisto zbog radjanja djece. Ja se chudim kako do sad vec nismo postale frigidne.
    Dobrog seksa nema bez radosnog zeninog sudjelovanja....
    Last edited by odli; 31-12-06 at 02:32.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ihtus777, sex je NAZALOST postao zanat!
    Never Complain, Never Explain

  3. #78
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ja nisam rekao da je Crkva cetiri zida,a ako sam rekao evo sad se ispravljam,Crkva je mjesto gdje obitava Gospod BOG,`Gdje su dvoje ili troje sabrani u moje ime Ja Sam tu`,vec sam ti o ovome pisao.
    Pitao sam te koji je to rat izazvala Pravoslavna Crkva,ne katolicka....
    Sto se tice dokaza,da li je BOG ovlastio svestena lica da `otpustaju grehove` ili ne,naci ces dokaz u Svetom Pismu.

  4. #79
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Ihtus777, sex je NAZALOST postao zanat!
    Sex postaje zanat,ali nikad nece postati zanat.....

  5. #80
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Crkva je mjesto gdje obitava Gospod BOG,
    A Gospod Bog (treba da) obitava u nama..... "Mi smo crkva Boga zivoga" (2. Kor. 6:16)
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako nece postati kad je vec postao ili ti to jos nijesi vidio cuo saznao?

  7. #82
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Pa ja nisam rekao da je Crkva cetiri zida,a ako sam rekao evo sad se ispravljam,Crkva je mjesto gdje obitava Gospod BOG,`Gdje su dvoje ili troje sabrani u moje ime Ja Sam tu`,vec sam ti o ovome pisao.
    Pitao sam te koji je to rat izazvala Pravoslavna Crkva,ne katolicka....
    Sto se tice dokaza,da li je BOG ovlastio svestena lica da `otpustaju grehove` ili ne,naci ces dokaz u Svetom Pismu.
    Narodi se shirom svijeta mrze jer su razlichite vjere. Mi se radjamo bez svih tih gluposti. Al nas od rodjenja hrane izopachenim mislima. Sta se desilo sa ex-YU? Je li Sarajevo bilo razdvojeno na pravoslavni i muslimanski dio? Ne stavljam vecu krivicu ni na jedne ni na druge, ali da su predstavnici i crkve i dzamije imali ishta ljudsko u sebi - nikad ne bi to dozvolili. Pih! Koliko ljudi ce rec` posle ludih 90-h kako mrzi Muslimane? I nemoj se pravit` da to nisi chuo, jer ja znam da jesi i ti i svako. Bljak.
    Never Complain, Never Explain

  8. #83
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je tacno,ali nemoze da se zaustavi voda kad pukne ustava.Kako ces ti rec za vrijeme rata ljudima da stanu ako ne vojnom intervencijom?Kako ces da sprijecis rat kad je rat planiran iz svetskih centara moci?Nemozes,ni ti ni iko drugi!!!!Mrznju Pravoslavna Crkva ne podstice,ko je izveo bio muftiju beogradskog kad su zapalili dzamiju?Amfilohije!To sto Crkva gleda kriricki na situaciju to je sasvim opravdano,ali ne potstice mrznju!
    Malo smo se udaljili od teme pa bi bilo dobro da se na nju vratimo :-)

  9. #84
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Moskva
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Duhovnost je nesto s cim se ne radjas vec ga stices, i to treba da bude tvoja intima a ne da se busis u prsa pokazujuci svima kakav si vjernik. I da smo svi zivjeli tako, ratova ne bi ni bilo. No kao sto velis hrane nas izopacenim mislima, sto jes' , jes'
    Zena ima PROBLEM za svako RJESENJE

  10. #85
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    A Gospod Bog (treba da) obitava u nama..... "Mi smo crkva Boga zivoga" (2. Kor. 6:16)
    Slazem se....

  11. #86
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari je pitao u čemu se sastoji grijeh onih koji idu u javnu kuću? Naravno da je to grijeh jer je jedna od deset Božijih zapovijesti ne čini preljubu. Međutim, Biblija je mač sa dvije oštrice, tako da Harijeva tvrdnja može biti na mjestu jer, čitajmo:
    I David posla da propitaju za ženu i rekoše: Nije li to Vitsaveja kći Elijamova, žena Urije Hetejina? I David posla poslanike da je Dovedu; i kad dođe k njemu, on leže s njom, a ona se beše očistila od nečistote svoje; posle se vrati svojoj kući.
    A ujutru napisa David knjigu Joavu, i posla po Uriji. A u knjizi pisa i reče: Namjestite Uriju gdje je najžešći boj, pa se uzmaknite od njega da bi ga ubili da pogine. I iziđoše ljudi iz grada i pobiše se s Judom. I pogibe iz naroda nekoliko sluga Davidovih; pogibe i Urija Hetein. (Samuilo 11, 3-17)

    Dakle radi se o slavnom kralju Davidu, navedenom kao Božijem miljeniku i predaku Isusa Hrista, koji je isplanirao ubistvo muža žene koju je htio za sebe. Pa ako je ovakvo što mogao uraditi Božiji poslanik zašto onda i mi nebismo mogli bludničiti!
    Osim ovog teksta ima još jedan koji ide u prilog Hariju:
    I javiše Tamari govoreći: eto svekar tvoj ide u Tamnu da striže ovce svoje. A ona skide sa sebe udovačko ruho svoje, i uze pokrivalo i pokri lice, i sjede na raskršće na putu koji ide u Tamnu. Jer vidje da je Silom odrastao a nju još ne udaše za nj. A Juda kad je vidje, pomisli da je k-u-r-v-a, jer bješe pokrila lice svoje. Pa svrnu s puta k njoj i reče joj: pusti da legnem s tobom. Jer nije poznao da mu je snaha. A ona reče: šta ćeš mi dati da legneš sa mnom? A on reče: poslaću ti jare iz stada. A ona mu reče: ali da mi daš zalog dokle ga ne pošlješ. A on reče: kakav zalog da ti dam? A ona reče: eto, prsten i rubac, i štup što ti je u ruci. I on joj dade, te leže s njom, i ona zatrudnje od njega. (Postanak 38, 14-18)
    Po urađenim djelima Juda nije zaslužio da mu se pomene ime u Bibliji jer je kao što vidimo grešan. Mislio je da je u pitanju k-u-r-v-a, pri tom nije znao da mu je snaha, jer ona bijaše pokrivena. U nastavku teksta ne pominje se da je bilo ko kažnjen zbog ovih prljavih postupaka. Da li to znači da smo i mi slobodni prilaziti *****ma koje nađemo pored puta a da nam ne bude grijeh? Da li je Hari u pravu kada pita u čemu je grijeh ići u javnu kuću? Čitajući Bibliju mogli bi smo zaključiti da jeste. Međutim, kao što i sami vidite ovi tekstovi ne mogu biti od Boga. Ovi Biblijski tekstovi su nastali od ljudi i oni su umetnuti u Bibliji. Postavlja se pitanje šta je to onda u Bibliji od Boga a šta od ljudi? Kada pročitate Kuran, shvatićete a možda i nećete. Vjera je stvar spoznaje a ne stvar nasljedstva od predaka.
    Last edited by Mabus; 28-12-06 at 22:24.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A ti bi to skrio Mabuse? Zar to nije odlika ljudi,a odlika Bozija da otkriva istinu?

    Sto bi jevreji cuvali dokument koji diskriminise njihovog kralja? Jeli? Cini mi se da tu nema logike..... za tako nesto jedino objasnjenje stoji da iza toga ima neke pouke?

    Aj procitaj malo vise o davidovom zivotu.... moguce da nadjesh tu pouku.

    The greatest obstacle to discovery is not ignorance -- it is the illusion of knowledge.
    Last edited by Ego_and_his_own; 29-12-06 at 00:36.

  13. #88
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ego, možda i ne bi bilo toliko strašno da Božiji poslanik počini neki manji grijeh, ali počiniti ovakav grijeh je besmisleno. Jedan Božiji poslanik spava sa tuđom ženom i time čini nevažećom jednu od deset Božijih zapovijesti - "ne čini preljubu". U stvari pročitaj ti tekst o Davidu koji sam ja napisao pa mi reci koja je "pouka" navedenog teksta. Drugi Božiji poslanik misleći da je žena k-u-r-v-a prilazi joj i nudi joj materijalnu dobit za seksualne usluge. Dakle, ovo ne može biti istina. Koja je pouka ovoga teksta? Da li to znači da smo i mi slobodni prilaziti takvim ženama na takav način? Izabrani ljudi od Boga ne mogu biti ovakvi. Stravično je i tragično ako stvarno misliš da su navedeni Biblijski tekstovi tačno prenesena istina.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ego, možda i ne bi bilo toliko strašno da Božiji poslanik počini neki manji grijeh, ali počiniti ovakav grijeh je besmisleno. Jedan Božiji poslanik spava sa tuđom ženom i time čini nevažećom jednu od deset Božijih zapovijesti - "ne čini preljubu". U stvari pročitaj ti tekst o Davidu koji sam ja napisao pa mi reci koja je "pouka" navedenog teksta. Drugi Božiji poslanik misleći da je žena k-u-r-v-a prilazi joj i nudi joj materijalnu dobit za seksualne usluge. Dakle, ovo ne može biti istina. Koja je pouka ovoga teksta? Da li to znači da smo i mi slobodni prilaziti takvim ženama na takav način? Izabrani ljudi od Boga ne mogu biti ovakvi. Stravično je i tragično ako stvarno misliš da su navedeni Biblijski tekstovi tačno prenesena istina.
    Mabuse ti trazish od mene da ti pokazem ono sto necesh da vidish i
    ti to vidish kako ti hocesh. Nije cjelovito da citash pasuse vec procitaj o njemu i njegovom zivotu, vidjecesh da je pun raznih okolnosti. A sto mislish ti da je on pisao one psalme?

  15. #90
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Mabuse ti trazish od mene da ti pokazem ono sto necesh da vidish i
    ti to vidish kako ti hocesh. Nije cjelovito da citash pasuse vec procitaj o njemu i njegovom zivotu, vidjecesh da je pun raznih okolnosti. A sto mislish ti da je on pisao one psalme?
    Pasusi su mnogo bitni. Ali, ukoliko budeš čitao Mojsijevo petoknjižje, onakvo kako ga Biblija prenosi, vidjećeš da je Mojsije u stvari ratni zločinac, po Bibliji. Ali on to nije bio. Kuran ga opisuje na potpuno drugačiji način.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Pasusi su mnogo bitni. Ali, ukoliko budeš čitao Mojsijevo petoknjižje, onakvo kako ga Biblija prenosi, vidjećeš da je Mojsije u stvari ratni zločinac, po Bibliji. Ali on to nije bio. Kuran ga opisuje na potpuno drugačiji način.
    Nije bitno nista kad imash predrasude Mabuse. One su duvoljne za zakljucak. Medjutim nije dovoljno po jednoj rijeci suditi o covjeku.
    Last edited by Ego_and_his_own; 29-12-06 at 21:28.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Jesi pogrijesio ti kad Mabuse?

  18. #93
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Jesi pogrijesio ti kad Mabuse?
    Naravno da jesam. Sam Kuran kaže da su ljudi stvoreni kao slabašna bića. U Kuranu je 3 puta i sam Muhammed s.a.v.s. opomenut zbog grešaka.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  19. #94
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse, molim te.... Pa prestani da stalno izvlacis stvari iz Starog zavjeta izvadjene iz konteksta, to stvarno nema smisla za one koji znaju malo vise o svemu tome...

    Prvo, rekosmo da za Hriscane odavno vazi novi zavjet ljubavi.

    Drugo, knjige Starog zavjeta su jevrejske knjige.U doba starog zavjeta je samo svestenicima bilo dozvoljeno da tumace Zakon, a oni se u tome nisu oslanjali samo na knjige "starog zavjeta" , nego su im glavni vodic u tumacenju bila "tajna znanja" u vidu Mishne i Zohara (koja su samo svestenici znali), koja su objasnjavala starozavjetne price na logican nacin. I danas bi se bilo koji upuceni Jevrejin mogao samo nasmijati na slijepo citiranje Starog zavjeta izvadjeno iz konteksta kao sto ti radis, izvini....

    I ova prica o npr. Tamari uopste nije slucajno u Starom zavjetu, i zapravo je vrlo znacajna, ali to je duza prica....Nije sve tako jednostavno i jednoslojno u Starom zavjetu kao sto Mabuse ti nastojis prikazati....
    Last edited by odli; 31-12-06 at 02:56.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  20. #95
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja samo čitam kako je napisano.
    Odli, skoro sam pročitao jedan tvoj komentar koji se tiče obrezanja u kojemu si kazala kako je obrezivanje zdravo ali kako obrezani curama ne gode. Kažeš da je Novi Zavjet u gornjem komentaru tvoja knjiga, međutim, šta Novi Zavjet kaže!? Novi Zavjet ide mnogo dalje od obrezanja, u njemu se kaže direktno iz Isusovih riječi da se radi carstva nebeskog treba uškopiti! A šta je to škopljenje? To je odsjecanje da ne kažem čega. Dakle u jevanđelju po Mateju se kaže:
    …ima uškopljenika koji su sami sebe uškopili carstva radi nebeskog. Ko može primiti neka primi. (Matej 19, 12)
    Šta reći povodom ovih propoveda Hristovih? Umesto da osudi taj zvjerski antiljudski obred – škopljenje, on ne samo da ga ne osuđuje, već kaže da su to različiti nivoi tog herojskog postupka. I najviši stepen škopljenja to je – kada čovek sam sebe škopi. Zašto? Radi čega? Ispostavlja se, radi Hristovog carstva nebeskog.
    Očigledno, u Hristovom carstvu nebeskom sa očima, rukama i nogama hodaju samo impotenti i uškopljenici. Lijepo je carstvo nebesko, zar ne? Ima li još onih koji žele da dospiju u hrišćanski raj? Nešto se ne čuje entuzijazam.
    Osim toga knjiga za koju kaže Odli da je njena govori direktno iz Isusovih riječi a po Jevanđelju po Mateju - da onaj čovjek koji oženi puštenicu čini preljubu. Čitajmo:
    Nego ja vama kažem: Ako ko pusti svoju ženu, osim za *****rstvo, i oženi se drugom, čini preljubu; i koji uzme puštenicu čini preljubu. (Matej 19, 9)
    Po navedenom tekstu, ukoliko je žena razvedena ona nema prava da uredi svoj lični život.
    Pročitajmo odmah šta se kaže dalje:
    Rekoše mu učenici njegovi: Ako je tako čovjeku sa ženom, nije se dobro ženiti (Matej 19, 10)
    A on im reče: Ne mogu svi primiti te riječi do oni kojima je dano. (Matej 19, 11)
    Dakle učenici Isusovi kažu da je bolje ne ženiti se na što im Isus tj. Matej odgovara prevedeno “tako je”! Zar nije ispravno da Božiji poslanik kaže: “Šta je vama momci, ženite se, stvarajte porodicu, vaspitavajte djecu!? Ali Hristos nije tako rekao, njemu porodice i djeca po Novom Zavjetu nisu potrebni.
    Eto to je samo jedan dio Novog Zavjeta koji su takođe Jevreji ili Hrišćani uređivali a za koji Odli kaže da je njena Knjiga. Ovako nešto Isa a.s. nije mogao reći. Ovo, kao i mnoge druge stvari u Novom Zavjetu su ljudi umetnuli.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Doista, ima za ženidbu nesposobnih koji se takvi iz utrobe materine rodiše. Ima nesposobnih koje ljudi onesposobiše. A ima nesposobnih koji sami sebe onesposobiše poradi kraljevstva nebeskoga. Tko može shvatiti, neka shvati.

    A moze i da preskoci ....

    Odvratiću od znamenja Mojih one koji se budu bez ikakva osnova na Zemlji oholili. I kakav god oni dokaz vide neće ga vjerovati: ako vide Pravi put - neće ga kao put prihvatiti, a ako vide stranputicu - kao put će je prihvatiti. To zato što će dokaze Naše poricati i što će prema njima ravnodušni biti. (Al-A'raf, 146)
    Last edited by Ego_and_his_own; 01-01-07 at 02:09.

  22. #97
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi,slavite li vi ovu novu malo,a?
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  23. #98
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Doista, ima za ženidbu nesposobnih koji se takvi iz utrobe materine rodiše. Ima nesposobnih koje ljudi onesposobiše. A ima nesposobnih koji sami sebe onesposobiše poradi kraljevstva nebeskoga. Tko može shvatiti, neka shvati.
    Koliko ja umijem da čitam u ovim citatima se govori o uškopljenicima a ne o nesposobnima. Međutim sve i da se tumači kao o nesposobnim opet je glupo da neko samog sebe onesposobi kraljevstva radi nebeskoga. Ne vidim nikakvu mudrost u ovim riječima. Znači li to da treba da se na neki način onesposobimo da bi ušli u raj!? Da sebi osječemo ruku ili nogu ili da poludimo!? Da izvadimo sebi jedno oko ili šta!? Zar nije ispravnije da Božiji poslanik kaže ljudima nemojte biti nesposobni!?
    Što se tiče onog kuranskog ajeta, naravno da se sa njim slažem. Još da vidim kako će Odli da mi protumači škopljenje, jer ona je majstor za tumačenje.
    Last edited by Mabus; 01-01-07 at 12:10.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vjerujte u ono što objavljujem, čime se potvrđuje da je istinito ono što vi imate, i ne budite prvi koji u to neće vjerovati. I ne zamjenjujte riječi Moje za nešto što malo vrijedi, i samo se Mene bojte! (Al-Baqara, 41)

    Istina od Gospodara tvoga dolazi, zato ne budi nikako od onih koji sumnjaju! (Al-Baqara, 147)

    O vjernici, budite uvijek pravedni, svjedočite Allaha radi, pa i na svoju štetu ili na štetu roditelja i rođaka, bio on bogat ili siromašan, ta Allahovo je da se brine o njima! Zato ne slijedite strasti - kako ne biste bili nepravedni. A ako budete krivo svjedočili ili svjedočenje izbjegavali - pa, Allah zaista zna ono što radite. (An-Nisa', 135)

    O vjernici, dužnosti prema Allahu izvršavajte, i pravedno svjedočite! Neka vas mržnja koju prema nekim ljudima nosite nikako ne navede da nepravedni budete! Pravedni budite, to je najbliže čestitosti, i bojte se Allaha, jer Allah dobro zna ono što činite! (Al-Ma'ide,8 )

    Ako sumnjaš u ono što ti objavljujemo, upitaj one koji čitaju Knjigu, prije tebe objavljenu. Tebi Istina od Gospodara tvoga dolazi, i nikako ne budi od onih koji su u sumnji. (Yunus, 94)

    Zato ti pozivaj i budi istrajan, onako kako ti se naređuje, a ne povodi se za prohtjevima njihovim, i reci: "Ja vjerujem u sve knjige koje je Allah objavio, i naređeno mi je da vam pravedno sudim; Allah je i naš i vaš Gospodar, nama naša, a vama vaša djela; nema potrebe da jedni drugima dokaze iznosimo; Allah će nas sve sabrati, i Njemu će se svi vratiti." (Aš-Šura, 15)
    Last edited by Ego_and_his_own; 01-01-07 at 14:01.

  25. #100
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse..
    Prvo, ja nisam nikad doslovno rekla da curama ne prijaju obrezani momci; malo si me pogresno shvatio....

    Drugo, na konto ove insinuacije kako u neb. kraljevstvo mogu samo uskopljenici, evo sto mislim o tome : :shock:

    Ja mislim da covjek kao pojedinac jos i moze dospjeti u raj, ali moje ti je misljenje da u nebesko kraljevstvo ne moze dospjeti covjek sam, nego samo u paru sa voljenim bicem suprotnog pola sa kojim je postigao savrseno jedinstvo u ljubavi na svim razinama bitisanja (ko je to osjetio, sigurno ce da se slozi da je ljubavno jedinstvo sa voljenim bicem = nebeskom kraljevstvu... )
    .... pa mi se cini da je to nebesko kraljevstvo nazalost poprilicno prazno, dok je raj nesto popunjeniji....


    Quote Originally Posted by Mabus
    …ima uškopljenika koji su sami sebe uškopili carstva radi nebeskog. Ko može primiti neka primi.

    (Matej 19, 12)....
    Rekoše mu učenici njegovi: Ako je tako čovjeku sa ženom, nije se dobro ženiti (Matej 19, 10)
    A on im reče: Ne mogu svi primiti te riječi do oni kojima je dano. (Matej 19, 11)
    Dakle učenici Isusovi kažu da je bolje ne ženiti se na što im Isus tj. Matej odgovara prevedeno “tako je”!
    Odakle ti zakljucak da je Isus tu (ili bilo gdje...) rekao da se ne treba zeniti? Ne-ne!
    On je tu lijepo jasno i glasno rekao "ne mogu svi skontati sto ja hocu ovime reci, vec samo oni kojima je dano da razumiju, tj. koji su na malo visoj od samo puke doslovne razine... Pa zna se da je Isus stoput rekao "Govorim vam u pricama jer sad jos ne mozete da razumijete"... Dakle, jasno je da se njegove rijeci cesto ne mogu interpretirati doslovno, kao ni mnogo shtoshta iz ostatka Biblije...


    Quote Originally Posted by Mabus
    Eto to je samo jedan dio Novog Zavjeta koji su takođe Jevreji ili Hrišćani uređivali a za koji Odli kaže da je njena Knjiga. Ovako nešto Isa a.s. nije mogao reći. Ovo, kao i mnoge druge stvari u Novom Zavjetu su ljudi umetnuli.
    Pa vidis da je i tebi jasno da Isus takve rijeci nije mislio bash doslovno; tako misle i hriscani, pa ne vidim onda u cemu je tvoj spor sa njima oko toga???

    A inace, ovo sto stalno govoris o tome da su ljudi umetali i iskrivljavali biblijske rijeci, bilo bi lijepo da sve to navedes konkretno, jedno po jedno, i das pravo znacenje svega toga, kako bi trebalo zapravo da glasi, pa ko je umetao, zashto, itd.... na posebnom topicu...
    Last edited by odli; 02-01-07 at 02:00.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da li je Isus Bog?
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 301
    Last Post: 15-03-08, 10:19
  2. Sveto rekao - ne
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 23-09-05, 20:28
  3. Sveto, Milo i Davinic iznajmljuju satelit?
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 25-08-05, 01:17
  4. OJADISE ovi nasi (Sveto) CHETNIKE (srpske poreske obveznike)
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 24-01-05, 07:40
  5. Marovic: Prica o nezavisnoj Crnoj Gori nevazna
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 17-11-04, 20:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •