Page 4 of 11 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 255

Thread: Zapitate li se ikad dragi moji referendumski istomisljenici

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Prestroga si....ipak Milovan nije mladi naivko, a IMA PRAVO NA STAV....nije glasao Hitlera, no kao i 20% Crnogoraca...jednu realnu i obrazlozenu politicku opciju !

    Pozdarv oboma...I TOLERANCIJE MEDUSOBNE ZELIM SVIMA..
    nemo' milovana od mene branit da te lepo molem
    jes opcija je ah mene
    necu da se ponavljam pa da je opisujem opet bez i malo precerivanja
    a sto se tolerancije tice s tim problema nemamo (ha ha)
    odpoz
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  2. #77
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lutkica View Post
    Sto to pokushavash da nam rechesh?
    Da, bas se i ja pitam, pored Lutkice...sto ti to nama pokusavas da kazes..??????
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  3. #78
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    ma nasa sva prica drzavna se svodi na dramu apsurda idealan primjer cekanja godoa...
    cekamo bolje sjutra
    cekamo bolju vlast
    pare
    znanje
    turiste
    kupce
    izvoz
    proizvodnju
    prilike
    a cekamo i da drugi svate da trebaju sami da se sjete jedne tamo crne gore koja je greskom nedje na obali jadrana i ima svasta lepoga pa bi dobro bilo da se nas sjete i da sami sve naprave a mi posle da pricamo eee a da ja nisam..


    Dobro to no rekni ti nama sto si ti konkretno ucinjela da bude Drzavi Crnoj Gori bolje a ??????????
    -----------------------------------------------------------------------




    a kad sam ja nije niko i slicne pricicice koje pocinju..bilo je to davno davno iza 7 mora i 7 gora u zemlji ludaka daleko od ociju razuma i osjecaja za sada tamo je zada juce a juce sjutra...
    svi su drugi krivii sve nam je neko drugi kriv krivi rimljani krvi grci krvi turci krivi rusi krv tito kriva srbija kriva vlast a kakvi smo bolje ne zasluzujemo ..
    covjek je kovac svoje srece a kod nas treba neko da nam se skuje da se sladimo...



    I poslije Mila Tijana !!!!!!!!!!
    -----------------------------------------

    omiljena stilska figura nam je hiperbola od 1 napravimo 10 od 10 1000 pa ko kaze da se cuda ne desavaju..cuda nevidjena su kod nas vec vidjeno sve...
    sanjamo sto cemo kome napricat sjutra u kafanu da nam neki pijani sagovornik kaze e ma sta kazes e svaka ti cast je li obraza ti..a mi jes obraza mi i svo moje 3je djece...
    da smo i 10% na ruke kao na jezik ne bi nas bilo boljih...
    e qq kolike su nam plate
    e sad cemo da strajkujemo sto nijesmo radili predhodnih 20 godina uprava je kriva vrijeme zlo bilo a nama je moglo bit al mi necemo da radimo al ocemo da nam se nerad naplati jer ipak koliko smo snage i znanja utrosili u tih 20 god koliko nismo htjeli da radimo...
    e domaca firma boba ne valja e kupi je stranac prodase drzavu...ajme meni jadni li smo nikakvi... a sve se busamo a sve se na postenje pozivamo a krademo bogu dane i dragocjeno vrijeme...
    a nikako da se pameti dozovemo nikako da se kaze sad je dosta ..oces neces..nudjen cascen...
    e jada ovoga na daleko nema...da se manje cini a da nam vise sve smeta..da se manje radi a bakle se pricaju o znoju i mukama..da se vise trosi a da se manje ima...dje to ima...
    eee iza 7 mora i 7 gora..
    u pm dje oni zive a nije ni cudo..


    Obrazami ovizi " roman " moram da ukoricim na zid ! No da nezaboravim sto ti ono ca rec sad a ????


    Misim stvarno !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  4. #79
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    quote Milovan


    Kad sam napushtio,
    REKOSHE DA SAM KURVIN SIN, JER SAM DOBIO KREDIT ZA KUCU U BOTUNU,
    koji sam lako vratio sa nashim shtampanjem DINARA.

    SVE DA CHOVJEK OCE,
    NE DA BIROKRATIJA, CARINIK; INSPEKTOR; POZORNIK; POSHTAR ; TELEFON; EPCG; RUDNIK UGLJA; PRIVREDNA KO-MORA, KAKADEMIJA, DROVI; MROVI; SHAROVI, SVE JUBILEJ DO JUBILEJA NEZNANIH JUNAKA; PISACA i LISACA; SA BRADOM ZVANJA ILI SRANJA:


    To ti je moj komsija u potpunosti sveta istina !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  5. #80
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da dodam josh jedan PODATAK,

    gradio sam SKADAR NA BOJANU,
    kucu u BRSKUT od KAMENA, u Brskut ako jedan krsh izvadish, sto kubika se OBURDA NA LICE MJESTA.

    Mene je BLIZNJI AUTO PREVOZNIK,
    stotinu KUBIKA KAMENA JE ZAMIO IZ PODGORICE PREKO VJETERNIKA, svaka TURA OD 180-200 EURA,
    da ne pricham o turi iz TIVTA SA CRVENIM KRSHOM ZA KAMIN,
    josh treba PLATIT, da ga DJELJAJU i da GA UZIDJU,
    BOGU DUSHU , BOG JE NECE,
    ALI OCE EURE, po tri put za istu RABOTU,
    DALEKO SE MENE OD KUCE POPISHALI TAKVI RADNICI I ORGANIZATORI,
    UVALIH 50-60 HILJADA,
    josh u nju nijesam OMRKA,
    samo je GljEaM na DIGITALNU SLIKU.

    PA DA RADIM I DA SE MUCHIM,
    NE DUSHE MI VISHE, OD MENE NECE PRAVIT AIVANA; VISHEGA NEGO SHTO JESAM.
    Last edited by milovan; 14-12-06 at 01:08.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #81
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro je da postoji svijest medju gradjanima da su potrebne brze i korjenitije reforme i razvoj od trenutnog. Medjutim, sagledavanje realnosti takodje ne bi bilo na odmet. Od nezavisnosti je proslo tek po godine, tesko je ocekivati cuda, pogotovo sto vecina ljudi poboljsanje priznaje tek kad im se to odrazi na standard. Cinjenica je da politicka volja za reformama postoji, ocigledna je, kao i da su reformski procesi u svim oblastima u toku, negdje intenzivniji negdje sporiji ali idu. Ali tacno je i da imam utisak da nedostaje veci entuzijazam i zajamac koji bi se ocekivali od jedne mlade drzave, zeljne promjena. Stalan pritisak na vlast izrazen kroz gradjanske inicijative je kljucna stvar da bi se stvari odvijale brze.
    Ali, cini mi se da bi i opozicija mogla dati veci doprinos, jer njena uloga nije samo da kritikuje vlast nego i da bude konstruktivna gdje to opsti interes nalaze. Usvajanje novog Ustava je najbolji primjer. Ne iznenadjuju me nimalo partije koje su vazda kontraprotivne, ali ne znam kako PzP pravda suzdrzanost oko Ustava pogotovo kada je proces transparentan, ukljucuje Venecijansku komisiju sto je i preporuka EU, postoji javna rasprava itd. Kompromisa oko drzavnih simbola ne moze biti, i ne shvatam tu pricu o kompromisu od strane PzP-a i da to bude kocnica citavog procesa koja ce mozda dovesti to referenduma, novog natezanja, gubljenja vremena.
    Mislim da je formiranje nove vlade trajalo nedopustivo dugo (bez obzira sto ih je Milo poremetio sa povlacenjem) ako se zna da koalicija ima apsolutnu vlast sto moze samo znaciti da se predugo pregovaralo o foteljama.
    Osim toga, treba imati u vidu da, i pored price kako EU i medjunarodna zajednica ne znam kako podrzavaju Crnu Goru, to i nije bas tako. Dosta se tu taktizira na nacin koji nije ohrabrujuci, a sve po principu da Crna Gora u integracijama ne odmakne mnogo od Srbije. To niti je posteno niti je to CG zasluzila pogotovo posle onih sramnih 55%. Ali CG je vazda bila pastorce medjunarodne zajednice.
    Znaci, moglo bi brze i bolje ali nije bas ni tolika katastrofa. Ono na sto se mora staviti akcenat je obrazovanje koje je kljuc svega, borba protiv korupcije u svim oblicima, nezavisno i reformisano pravosudje, profesionalizacija drzavne uprave (manje ljudi koji vise znaju). U ekonomiji, pored odrzivog turizma (npr. projekat pjesackih staza Orjen-Lovcen-Rumija je sjajan), visoke tehnologije (privuci nekog ko bi investirao u tu oblast), sto vise malog i srednjeg biznisa pogotovo u finalnoj preradi hrane, energetska efikasnost (maksimalna stednja uz nove investicije), uz naravno infrastrukturu i opsti privredni ambijent koji se moze jos unaprijediti (zakon o radu ne valja i odbija investitore, fiskalna politika moze biti jos afirmativnija za biznis).
    Last edited by challenger; 14-12-06 at 14:26.

  7. #82
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    svaki put kad ovima dam neko uslovno povjrenje...
    Bone,

    ovo sto si napisao je predivno svjedocenje stanja svijesti politickog covjeka Crne Gore...

    To si mogao uraditi samo jednom - svaki sljedeci put, tvoji uslovi nisu nista vise do pokusaj moralnog alibija
    Vecina ljudi je zla

  8. #83
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Bone,

    ovo sto si napisao je predivno svjedocenje stanja svijesti politickog covjeka Crne Gore...

    To si mogao uraditi samo jednom - svaki sljedeci put, tvoji uslovi nisu nista vise do pokusaj moralnog alibija
    Bonja,
    Ma nasa percepcija je dosta slicna, ali nam se *ljekovi* razikuju...ti mene zaista podsjecas na jednog prepametnog docenta sociologije na Sorboni, Marokanac...Rauf se zvao....koji je bio maoista i koji bi streljao pola Pariza (to tada), a na kraju OBAVEZNO i mene kao *kolebljivca*, JER TAKVI SU NAJGORI, ZATO STO PASIVNO POMAZU KAPITALISTE....

    sto cu kada sam Hriscanin i kad se trudim da rasudjujem i da sto manje osudjujem jer sam i sam nedostatan i gresan......


    a tebe razumem, ali se ne slazemo...
    STO NE ZNACI DA NECE NAPRAVITI JOS GRESAKA I OVA VLAST, PA DA TI SE JA IZVINIM ZA ODREDJENU TUPOST...a nadam se da nece biti potrebe i da ce tihi Sturanovic lagano zatezati dizgine pravne drzave,iz danna u dan...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  9. #84
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Bonja...
    koji je bio maoista i koji bi streljao pola Pariza (to tada), a na kraju OBAVEZNO i mene kao *kolebljivca*, JER TAKVI SU NAJGORI, ZATO STO PASIVNO POMAZU KAPITALISTE....
    Ove strune mi golicaju dusu...
    Hmmmm, sad sam se bas raznjezio

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    sto cu kada sam Hriscanin i kad se trudim da rasudjujem i da sto manje osudjujem jer sam i sam nedostatan i gresan......
    Bone, jedno je prastati - ali zar ne vidite da zlocinci od nas ne traze oprostaj, vec da se pravimo da zlocina nije ni bilo

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    a tebe razumem, ali se ne slazemo...
    STO NE ZNACI DA NECE NAPRAVITI JOS GRESAKA I OVA VLAST, PA DA TI SE JA IZVINIM ZA ODREDJENU TUPOST...a nadam se da nece biti potrebe i da ce tihi Sturanovic lagano zatezati dizgine pravne drzave,iz danna u dan...
    Volio bih da si u pravu. Ali i dalje mislim da je to neutemeljeni optimizam
    Vecina ljudi je zla

  10. #85
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Apsolutno mislim da je ključ broj 1 (za sve zemlje, a posebno za Crnu Goru), i pitanje svih pitanja - obrazovanje i ulaganje u njega. Obrazovanje u CG za sve, i stipendiranje što više ljudi na kvalitetnim fakultetima u inostranstvu. Uspeh je zagarantovan, to je čarobni štapić, on postoji. Naravno, te ljude treba i zadržati, ali ako se napravi jedno dovoljno veliko jezgro, onda baš ti ljudi sami sebi stvaraju budućnost, ne dozvoljavaju da se centri odlučivanja udalje od njih, i oni utiču na smer svoje zemlje.

    Ako Crna Gora bude otvoreno, demokratsko i građansko društvo, ljudi će dolaziti u nju i postajati Crnogorci. Ako bude zatvorena, autoritarna i plemenska država... zna se već. Spas je obrazovano stanovništvo, sposobno da pogleda i van svog dvorišta i spremno da se nadmeće sa drugima. Uslov za ovo je kvalitetno i široko obrazovanje, puno ulaganja, već za 5-10 godina videće se izvanredni pomaci ako se sada, ovog trenutka ozbiljno krene s tim. Knjige u šake.

  11. #86
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Apsolutno mislim da je ključ broj 1 (za sve zemlje, a posebno za Crnu Goru), i pitanje svih pitanja - obrazovanje i ulaganje u njega. Obrazovanje u CG za sve, i stipendiranje što više ljudi na kvalitetnim fakultetima u inostranstvu. Uspeh je zagarantovan, to je čarobni štapić, on postoji. Naravno, te ljude treba i zadržati, ali ako se napravi jedno dovoljno veliko jezgro, onda baš ti ljudi sami sebi stvaraju budućnost, ne dozvoljavaju da se centri odlučivanja udalje od njih, i oni utiču na smer svoje zemlje.

    Ako Crna Gora bude otvoreno, demokratsko i građansko društvo, ljudi će dolaziti u nju i postajati Crnogorci. Ako bude zatvorena, autoritarna i plemenska država... zna se već. Spas je obrazovano stanovništvo, sposobno da pogleda i van svog dvorišta i spremno da se nadmeće sa drugima. Uslov za ovo je kvalitetno i široko obrazovanje, puno ulaganja, već za 5-10 godina videće se izvanredni pomaci ako se sada, ovog trenutka ozbiljno krene s tim. Knjige u šake.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zvek zivi
    reko ja tebi na ct da su te dzabe u mletke shiljali keve mi
    mili i premili nemoj da se mucis i naprezes svoj mozak rodila te mama za lepse stvari da si dobar lep i nasmijan a sve drugo neka neki novi klinci obavljaju
    a sto sam ja ucinjela da drzavi bude bolje puno OTISLA SAM IZ NJE
    dala sam glas za drzavu (to sam prvo sebi uradila) sta sam jos uradila hm nosim je u srcu volim je vise od svega i sve sto radim ima natpis MADE IN MONTENEGRO
    na istu ne dam nikome , isto tako ni "njoj" nedozvoljavam da mi puni glavu i zamazuje oci
    odupirem se su sve cetiri
    zar to nije dovoljno ima tu jos par stvari da sve ikad sh uradim ce bit za dobro bit iste pa bila to najmanja glupost al za svoju zemlju cu uvozit i glupost ako je ista treba
    od Tijane s ljubavlju
    Last edited by TiJaNaaaA; 14-12-06 at 23:39.
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Apsolutno mislim da je ključ broj 1 (za sve zemlje, a posebno za Crnu Goru), i pitanje svih pitanja - obrazovanje i ulaganje u njega. Obrazovanje u CG za sve, i stipendiranje što više ljudi na kvalitetnim fakultetima u inostranstvu. Uspeh je zagarantovan, to je čarobni štapić, on postoji. Naravno, te ljude treba i zadržati, ali ako se napravi jedno dovoljno veliko jezgro, onda baš ti ljudi sami sebi stvaraju budućnost, ne dozvoljavaju da se centri odlučivanja udalje od njih, i oni utiču na smer svoje zemlje.

    Ako Crna Gora bude otvoreno, demokratsko i građansko društvo, ljudi će dolaziti u nju i postajati Crnogorci. Ako bude zatvorena, autoritarna i plemenska država... zna se već. Spas je obrazovano stanovništvo, sposobno da pogleda i van svog dvorišta i spremno da se nadmeće sa drugima. Uslov za ovo je kvalitetno i široko obrazovanje, puno ulaganja, već za 5-10 godina videće se izvanredni pomaci ako se sada, ovog trenutka ozbiljno krene s tim. Knjige u šake.
    Svaka cast, ssin!

  14. #89
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je najjaca pojava i manifestacija aktuelne utopije u CG kad pocnu na dnevniku da se gadjaju makro i mikro ekonomskim i raznim drugim pokazateljima! Najsimpaticnija i najsurovija laz - 60% gradjana CG izjavilo da je zadovoljno svojim zivotom! Show!

    Moj jedini recept - bice nam bolje onda, i samo onda, kad umre poslednja generacija komunista na vlasti! Pri tom mislim i na pozicije i opozicije!
    Last edited by Gile_sampion; 15-12-06 at 00:13.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion View Post
    Meni je najjaca pojava i manifestacija aktuelne utopije u CG kad pocnu na dnevniku da se gadjaju makro i mikro ekonomskim i raznim drugim pokazateljima! Najsimpaticnija i najsurovija laz - 60% gradjana CG izjavilo da je zadovoljno svojim zivotom! Show!

    Moj jedini recept - bice nam bolje onda, i samo onda, kad umre poslednja generacija komunista na vlasti! Pri tom mislim i na pozicije i opozicije!
    e pa vala si smijesan ako mislis da je ta poslednja generacija samuraja kriva za sve upravo se na cijelom topicku razvukla jedna prica dje smo krivi mi
    sto nam je jedini posao i napredak na jeziku i jacanju hiperbole vidi da ocemo kao st pricamo da ocemo ma ni neron da nam je na celu drzave ne bi nam smetalo da idemo naprijed naslo bi se nacina..
    nego mi necemo mi smo tu da se zalimo i kukamo kako se lose zivi da podvaljujemo komsiji i gledamo tudja posla.
    kad bi bar jednom svako pogledao stanje u svjoj kuci i uvidio greske kod sebe, krenuo da ih popravlja i sredjuje pa ljudi mi ne bi znali niti bi nam bilo vazno ko je na vlasti.
    mi vlas koristimo kao izgovor za sve lose i za svaku podvalu...
    za upiranje prstom
    ja ne branim vlast nego napadam sve nase tetke pletilje koje jezikom i opleti i zapletu.
    posla ima fala baogu da ne stajes godinama al izgleda da ce nam glavni uvoz radnici bit
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  16. #91
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mene kaplju dvije slavine, ne rade dva vodokotlica ili prelijevaju vodu, ne rade tri prekidacha, da vidite kablove i lampe na ljetnjoj terasi, a razvukao sam kilometre kablova, montirao na stitine razvodnih tabli za toplane i kontenjerske brodove, jedan poklopac od zvuchnika u VENTO je pao prije tri godine, imam silikon da ga zalijepim,
    ali kao shto vidite iz prilozenog,
    NEMAM VREMENA,
    NECE BRSKUT IZ MENE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #92
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    e pa vala si smijesan ako mislis da je ta poslednja generacija samuraja kriva za sve upravo se na cijelom topicku razvukla jedna prica dje smo krivi mi
    sto nam je jedini posao i napredak na jeziku i jacanju hiperbole vidi da ocemo kao st pricamo da ocemo ma ni neron da nam je na celu drzave ne bi nam smetalo da idemo naprijed naslo bi se nacina..
    nego mi necemo mi smo tu da se zalimo i kukamo kako se lose zivi da podvaljujemo komsiji i gledamo tudja posla.
    kad bi bar jednom svako pogledao stanje u svjoj kuci i uvidio greske kod sebe, krenuo da ih popravlja i sredjuje pa ljudi mi ne bi znali niti bi nam bilo vazno ko je na vlasti.
    mi vlas koristimo kao izgovor za sve lose i za svaku podvalu...
    za upiranje prstom
    ja ne branim vlast nego napadam sve nase tetke pletilje koje jezikom i opleti i zapletu.
    posla ima fala baogu da ne stajes godinama al izgleda da ce nam glavni uvoz radnici bit
    Posla ima... ali nema radnih mjesta Nadji mi paralelu izmedju te dvije stvari, da to publikujemo i objasnimo svijetu i da se kandidujemo za Nobela za Ekonomiju momentalno Komunisti su svi ovi sto su navikli da lapaju i zive od drzave ko da im je od djeda ostala... dok ih ne pozatvaramo ili dok ne poumiru nema druge... samo nam ostaje ko sto reci dobri Aleksa - Ko psu na sindziru!

  18. #93
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Apsolutno mislim da je ključ broj 1 (za sve zemlje, a posebno za Crnu Goru), i pitanje svih pitanja - obrazovanje i ulaganje u njega. Obrazovanje u CG za sve, i stipendiranje što više ljudi na kvalitetnim fakultetima u inostranstvu. Uspeh je zagarantovan, to je čarobni štapić, on postoji. Naravno, te ljude treba i zadržati, ali ako se napravi jedno dovoljno veliko jezgro, onda baš ti ljudi sami sebi stvaraju budućnost, ne dozvoljavaju da se centri odlučivanja udalje od njih, i oni utiču na smer svoje zemlje.

    Ako Crna Gora bude otvoreno, demokratsko i građansko društvo, ljudi će dolaziti u nju i postajati Crnogorci. Ako bude zatvorena, autoritarna i plemenska država... zna se već. Spas je obrazovano stanovništvo, sposobno da pogleda i van svog dvorišta i spremno da se nadmeće sa drugima. Uslov za ovo je kvalitetno i široko obrazovanje, puno ulaganja, već za 5-10 godina videće se izvanredni pomaci ako se sada, ovog trenutka ozbiljno krene s tim. Knjige u šake.
    Knjige u shake, dragi kolege/ice, pa sa diplomom u rukama, znanjem par svjetskih jezika i nastavljenim studijama.. ostanite/vratite se u CG da odradite pripravnicki (ako u'vatite vezu da vam se omoguci da ga nedje odradite) za 150 eura mjesecno. A kasnije cete imati i do 250 eura. :joint:
    Last edited by independent girl; 15-12-06 at 22:33.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  19. #94
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Apsolutno mislim da je ključ broj 1 (za sve zemlje, a posebno za Crnu Goru), i pitanje svih pitanja - obrazovanje i ulaganje u njega. Obrazovanje u CG za sve, i stipendiranje što više ljudi na kvalitetnim fakultetima u inostranstvu. Uspeh je zagarantovan, to je čarobni štapić, on postoji. Naravno, te ljude treba i zadržati, ali ako se napravi jedno dovoljno veliko jezgro, onda baš ti ljudi sami sebi stvaraju budućnost, ne dozvoljavaju da se centri odlučivanja udalje od njih, i oni utiču na smer svoje zemlje.

    Ako Crna Gora bude otvoreno, demokratsko i građansko društvo, ljudi će dolaziti u nju i postajati Crnogorci. Ako bude zatvorena, autoritarna i plemenska država... zna se već. Spas je obrazovano stanovništvo, sposobno da pogleda i van svog dvorišta i spremno da se nadmeće sa drugima. Uslov za ovo je kvalitetno i široko obrazovanje, puno ulaganja, već za 5-10 godina videće se izvanredni pomaci ako se sada, ovog trenutka ozbiljno krene s tim. Knjige u šake.
    Tacno!

    Pazi slucaj u UK. Godinama poducavam Indijce, Pakistance i Iracane, s tim sto sam im i u skoli predavala. Njihova ambicioznost je neprevazidjena. Cak je trenutno i problem u pojedinim skolama jer Englezi nece da salju svoju djecu u skole u kojoj je pomenuti dominiraju. Nijesu u stanju da im pariraju. Za Indijce moj parner kaze da im je obrazovanost vaznija nego Jevrejima. S knigom u sake osvojit ce svijet a ne sa naoruzanjem.

    Dakle, da, knjigu u sake!!!

    I kada cemo mi otvoriti Univerzitete za one starije koji su propustili skolovanje u mladosti. To je u UK popularno. Svi poslije posla uce.

    Veliki za post!
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  20. #95
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Japan
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Kako je divna ova drzava sa ovim cijelim smetom aktuelnim?Kako sve cvjeta,olosh se trijebi,lopovi bivaju uhapseni,osudjeni,zdravi razum i postenje pobjedjuje,fakultetske diplome dobijaju ono pravo znacenje i vrijednost....ne pobjedjuju preporuke i veze nego pravo znanje i sposobnost....

    Ni u snu nisam moga sanjat da ce mi se ovoliko povracat od toliko zeljene svoje drzave,i glavnih njenih figura,koje bi u svakom iole normalnom drustvu bile inspiracija jedino za kakav strip,ili humoristicku seriju.

    Iskreno eto podijelih svoj neki osjecaj koji gajim vise mjeseci vec,sad me razapnite....nema veze
    Nije mudro vjerovati ovoj Vlasti i ocekivati od njih nesto kada se zna kroz sto su vodili Gradjane.Oni vide CG kao posjed u kome mogu da rade sta hoce i budu zasticeni a mi kao mjesto dje se moze dobro zivjeti.
    Izgleda da je najveca udaljenost izmedju dva mjesta kod nas u CG razdaljina od glave do guzzice kod vecine Glasaca.Kad se prodje ta daljina,bice bolje,biceeee...
    Dosta prenemaganja,prijenimo na trud i rabotu jer ostasmo na sprdnju i sramotu

  21. #96
    Join Date
    May 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj je utisak da stvari u nezavisnoj CG stvarno idu mnogo lose. Cak gore nego sto sam ocekivao. Polako pocinje da me nervira moja drzava.

    Ima jos nesto sto je jako opasno. Drzave koje imaju svemocnu oligarhiju, kriminal u vlasti i sveprisutnu korupciju, a pritom nemaju jake institucije su sklone raspadu. SiCG se nije raspala sto su se Srbi i Crnogorci mrzjeli, nego zato sto nije bila normalna zemlja. 2005. vec niko nije vjerovao da ce to uskoro biti normalna zemlja, cak ni oni koji su glasali za NE na referendumu.

    Crna Gora da se raspadne ili da nestane kao drzava? Zvuci nemoguce? Pa tako se cinilo i za SFRJ 80-h i za SiCG 90-h. Ko ce da drzi Ulcinj u CG, ako u Albaniji stanje bude znatno bolje? I 1912. je zvucalo nemoguce da se CG potpuno izgubi kao drzava.

    Sve se brzo preokrene, nista nije tako opasno kao neuspjeh. A CG je zemlja sa izuzetno neodgovornom elitom. Korupcija je svugdje.

    Da li neko zna kada cemo dobiti crnogorske pasose? Da li neko zna hoce li biti struje 2007? Da li neko zna koliko dugo jos moze da funkcionise ova pruga BG-Bar? Da li neko zna kada ce Herceg-Novi imati vodu? Da li ima jos zemalja u Evropi u kojima se stambene zgrade grade na samoj obali mora?

    Orjentacija na to da se zivi iskljucivo od rasprodaje nekretnina moze biti jako opasna po sam opstanak zemlje. Hrvatska je daleko ispred nas. Sta ce biti sjutra, ako to budu i Srbija, BiH, Albanija? Milovan kaze da treba sacekati 200 godina. Ako se ovako nastavi, Crne Gore moze da ne bude za 20. Ili moze da bude bitno smanjena. Drzava je kao zena, moze da se osvoji, pa da se ponovo izgubi. Ili upropasti.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion View Post
    Posla ima... ali nema radnih mjesta Nadji mi paralelu izmedju te dvije stvari, da to publikujemo i objasnimo svijetu i da se kandidujemo za Nobela za Ekonomiju momentalno Komunisti su svi ovi sto su navikli da lapaju i zive od drzave ko da im je od djeda ostala... dok ih ne pozatvaramo ili dok ne poumiru nema druge... samo nam ostaje ko sto reci dobri Aleksa - Ko psu na sindziru!
    vidi gile ko oce da radi radna mjesta nisu problem taj vec nadje sebi posao i sebi stvori zaradu
    a ko nece dzaba tome vidi da mu svaki dan na vrata dolaze da ga mole da radi, il da mu je posa odma tik uz kucu ne pomaze
    pa da te zamolim batali
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gargamel View Post
    .Polako pocinje da me nervira moja drzava.

    Da ne recem nesto grdje sto ja osjecam...
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  24. #99
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bogomi koko ja vidju posla ima ito dovoljno (no cesovi posa) doje mi jedan prijatelj iz CG tacnije PG i veli (gradi kucu) elektricar (iz Srbije) mu je tarzio 700 eura da mu razvede struju (dan dva posla) ,misim 700 Eura ???? Ja mislim posla ima ,no treba zasuc rukave ,sad oni koji imaju najjace skole nece da se spuste na ti nivo da fizikalisu ali ljudji moji ja imam sina 16 godina pa kad oce da kupi nesto (novi komp garadrobu video spel ) podje samnom na posa i radi taman ka ja u skolu je najbolji ,igra fudbal u IFK Göteborg i sve mu ide od ruke ,ali opet zasuce rukave i radi kad mu treba lova ! Netreba od zdraije ljudji cinjet umne bogalje i kukat za zivijema taman ka da su umrli,nas Balkance stres ubija ne godine !!!!!
    Zivjela ni Drzava i narod ,bice bolje (gore nemoze bit samo bolje ) !!!!!



    ps. potonjijeh 3-4 mjeseca radim 7/30-31 po 10 -12-14 sati ,ostavio 11 kila pa opet ziv i zdrav (samo sa brdo love ) !!!!!


    greska je bila u sakopisu treba da stoji 700 eura !!!
    Last edited by Zvek_Zivi; 18-12-06 at 12:17.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Bogomi koko ja vidju posla ima ito dovoljno (no cesovi posa) doje mi jedan prijatelj iz CG tacnije PG i veli (gradi kucu) elektricar (iz Srbije) mu je tarzio 70 eura da mu razvede struju (dan dva posla) ,misim 700 Eura ???? Ja mislim posla ima ,no treba zasuc rukave ,sad oni koji imaju najjace skole nece da se spuste na ti nivo da fizikalisu ali ljudji moji ja imam sina 16 godina pa kad oce da kupi nesto (novi komp garadrobu video spel ) podje samnom na posa i radi taman ka ja u skolu je najbolji ,igra fudbal u IFK Göteborg i sve mu ide od ruke ,ali opet zasuce rukave i radi kad mu treba lova ! Netreba od zdraije ljudji cinjet umne bogalje i kukat za zivijema taman ka da su umrli,nas Balkance stres ubija ne godine !!!!!
    Zivjela ni Drzava i narod ,bice bolje (gore nemoze bit samo bolje ) !!!!!



    ps. potonjijeh 3-4 mjeseca radim 7/30-31 po 10 -12-14 sati ,ostavio 11 kila pa opet ziv i zdrav (samo sa brdo love ) !!!!!

    Tamo makar znas ako te sunce ne gleda od posla,zasto radis.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Page 4 of 11 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 42
    Last Post: 27-07-06, 14:23
  2. E pa moji dragi forumashi :D
    By Desert Eagle in forum Sex i erotika
    Replies: 23
    Last Post: 12-10-05, 12:41
  3. Dragi moji sugradjani
    By Drug Tito in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 11-02-05, 22:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •