Page 62 of 124 FirstFirst ... 125258596061626364656672112 ... LastLast
Results 1,526 to 1,550 of 3077

Thread: Popis 2023

  1. #1526
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,466
    Thanks Thanks Given 
    4,232
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Jednostavno da se prihvati program koji je jasan i koji vodi ka konacnom rjesenju.

    Sve crnogorsko je srpsko ili antisrpsko.

    Bira se po potrebi.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  2. #1527
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    1,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Kako da ne...nisu ni tada bile samo dvije strane a definitivno nisu ni sad. Ta prica da se bira izmedju velikosrpskog nacionalizma koji jurisa na Dubrovnik...i mila djukanovica koji nema sta nije prodao i unistio...plasira se i dan danas a na to se moze primiti taman neki okoreli glasac dps-a koji se plasi da mu drzavu ne ponesu za srbiju.
    Crne Gore ima, članica je UN i NATO pakta, biće i u EU... to je poenta cijele priče.
    Živio 21 maj ...
    Velikosrpski nacionalizam nije jurišao samo na Dubrovnik nego na sve ostale uključujući kasnije i juriš na CG...i taj juriš traje i dalje...samo je to sad religijsko medijski parizer juriš...

  3. The Following User Says Thank You to citizen For This Useful Post:


  4. #1528
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HighCastle View Post
    Kako da nam kažeš da ništa nisi pročitala od Njegoša a da nam to ne kažeš direktno 

    Bez šale, barem se Njegošu ne može spocitat da nije dovoljno puta naglasio ko su Crnogorci. Mada može neko ko ga nije pročitao, nesto ne vjerujem da bi pričala o temi o kojoj ništa ne znaš, OPET, nakon onog prosipanja sa Bratić i Sdt 
    Za tebe jedno osvježenje
    Attachment 178069
    Ne znam, nane nešto mi se čini da sam ja čitala sa razumijevanjem, a ti sa željom da izmeu redova i u onome što Njegoš piše nađeš srbovanje i potvrdu srpskoga identiteta....ali to je smo tvoj problem...ja sam sa mojim načisto, vazda je bio crnogorski pjesnik, i srećom, svuda u svijetu ga tako zovu osim u komšijskoj državi...samo je tamo srpski pjesnik. A i nešto bih se zaklela da pola riječi ne bi umio prevest? Bi? (ovi preko granice, srećom, ne razumiju pa im se može oprostit)
    A što se Bratićke tiče, ne znam o čemu se radi i kakvo prosipanje tj čije....skoro bih se zaklela da nemam pojma kakve veze ima ona i sdt tj što sam ja mogla u tom smislu da se "prospem"? Sanjaš? Stvarno me zanima?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #1529
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Popis nisu samo 3 pitanja.
    Popis treba da nam kaže koliko je zapravo ljudi napustilo CG i pošlo za "boljim životom".
    Svjesni nijeste koliko je mladih ljudi napustilo CG, a tek koliko će tek da ih ode.
    Tako da bolje da se zapitamo oko drugih pitanja, a ne jezik,nacionalnost ili vjeroispovjest.
    Potpuno nebitna pitanja...
    Bitnije pitanje je zašto je u CG porast bijele kuge, zašto imamo ovoliki broj imigranata, kako će to da utiče na životni standard itd.
    Ovo su bitnija pitanja...
    Razmislite malo o tome...

  6. The Following 3 Users Say Thank You to pauki For This Useful Post:


  7. #1530
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Popis nisu samo 3 pitanja.
    Popis treba da nam kaže koliko je zapravo ljudi napustilo CG i pošlo za "boljim životom".
    Svjesni nijeste koliko je mladih ljudi napustilo CG, a tek koliko će tek da ih ode.
    Tako da bolje da se zapitamo oko drugih pitanja, a ne jezik,nacionalnost ili vjeroispovjest.
    Potpuno nebitna pitanja...
    Bitnije pitanje je zašto je u CG porast bijele kuge, zašto imamo ovoliki broj imigranata, kako će to da utiče na životni standard itd.
    Ovo su bitnija pitanja...
    Razmislite malo o tome...
    Starosna struktira stanovnistva od ovih koji su ostali...
    Ovaj grafik treba da bude klasicna piramida, znaci da je najvise mladjih, pa onda srednjih godina, a da je najmanje starih.

    Kod nas se izgubio taj oblik piramide, tj znatno manje je mladjih, a sve je vise srednjevjecnih i starijih...

    Jako nepovoljno za razvoj drzave, i to znacajno usporava komplet razvoj i napredak...

    Ni 1991 nije bila dobra piramida, 2011 znacajno gora slika, a ocekujem jos goru sliku sad 2023....

    2033 mozemo ocekivat obrnutu piramidu.
    Da ne pricamo 2043 i 2053, nece bit ni 300 000 ljudi u drzavu, osim ako nam se dosele filipinci, indijci, banglades....

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  8. #1531
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Evo Picula otkloni sve dileme-popis podrzavaju dakle bojkota nema sve ide normalno.
    Last edited by kurogane; 17-10-23 at 21:41.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  9. #1532
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Ali teorija da ako se poveca procenat broja odredjenog narod se gubi gradjanski karekter drzave. To se po meni granici sa nekim suludim ideologijama iz proslog vijeka. Mogu razumjeti da neko zeli da se poveca procenat svog naroda, ali ove teorije zaista uzas, jer izgleda da gradjanska drzava ne podrazumijeva da neki narod ne moze biti dio toga.

  10. The Following User Says Thank You to Brk For This Useful Post:


  11. #1533
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    135
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Sto se nas a i izgleda i EU, ves masina buducnosti nikad nece oprati....

  12. #1534
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Upozoravajuća poruka poslanika Evropskog parlamenta: Osvijestite se, spriječite zatiranje Crnogoraca kao zasebne nacije i stvaranje mini Bjelorusije u srcu Evrope

    https://www.cdm.me/politika/upozorav...u-srcu-evrope/

    Love, peace and respect.

  13. #1535
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Kako ovo i zašto su im saopštenja puna ekavice?
    Hoće li se u Srbiji unositi podaci i ima li iko to da kontroliše i nadgleda?

    Love, peace and respect.

  14. #1536
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Mne, sto vas ispali ovako Picula?

    Pazi se da te ne posrbi popisivac, drzi anti srbski stit na ulazna vrata, pa i kad ti u kucu udje popisivac, ti ces bit zasticen od posrbljavanja.



    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  15. #1537
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Mojsije po običaju spinuješ i lažeš. Picula je jasno rekao šta je rekao i ja se u potpunosti slažem sa njim. Od prve do zadnje.

    Čak sam i prenio njegovu izjavu na temi iz raznih medija.

    Toliko o tome.

    Sanjaš li mini Bjelorusiju, aj priznaj barem jednom reci istinu?
    Love, peace and respect.

  16. #1538
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Picula je, u obrazloženju zašto su podnijeli amandman kojim se od CG traži odlaganje popisa, pojasnio da ne predlažu (podržavaju) bojkot no predlažu odlaganje jer je popis ispolitizovan preko svake mjere. Parafraziram ga, ali tačno.

    Vijesti su ga isparafrazirale navodeći u naslovu teksta dio njegove rečenice, koji tako samostalno izdvojen znači nešto sasvim drugo, čak suprotno od onoga što je govorio, i zavrćele spin. Nešto što smo gledali i gledamo non-stop, sa svih strana.

    Činjenica da se u EP govori o zahtjevu za odlaganjem popisa od CG, pa mu se time čak i dovodi u pitanje regularnost, više govori u prilog zlom DPS-u, no ovoj vašoj sprdnji.

    Čija je suština, da i nju parafraziram, da je sasvim normalna stvar to što, sa jedne strane, skače sve živo, od zvaničnih adresa ove i susjednih država, pa sve do popova i svetaca i davnašnjih kraljeva, careva i župana, da nabjeđuje jedan dio populacije što i kako treba da popiše, a da je skroz nenormalno i za sprdnju što ima nekih kojima to smeta.

    Pusta priča, i sa jedne i sa druge strane. I inače će se ova kampanja vratit autorima kao bumerang, jer koliko se god i kako popisalo, do potrebne većine za izmjene Ustava nikad stić neće, ali homogenizovat drugu stranu oće.

    Ali je zbilja i ovoga izvrtanja stvari naglavačke dostalo.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  18. #1539
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Mojsije po običaju spinuješ i lažeš. Picula je jasno rekao šta je rekao i ja se u potpunosti slažem sa njim. Od prve do zadnje.

    Čak sam i prenio njegovu izjavu na temi iz raznih medija.

    Toliko o tome.

    Sanjaš li mini Bjelorusiju, aj priznaj barem jednom reci istinu?
    Kakva bjelorusija druze, mi smo kambodza najobicnija pod zapadnim kreditorima, pod kinezima kao Laos i Sri Lanka.
    Prepoznati uz albaniju kao tranzitna ruta za najteze droge, i kao na siciliju srasla Vlada sa organizovanim kriminalom.

    To su nam tvoji dali.



    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  20. #1540
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/evropski...nose-na-popis/

    Živo me interesuje što mislite o ovome
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  21. #1541
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Ulazimo u četvrtu godinu od promjene vlasti.

    Treći izvještaj i treća rezolucija EP. Svaki put gore nego prethodni. Sada se već kristalno pominje nazadovanje.

    Dežurnima sve teže da objasne da je sve to direktna zasluga DPS-a. Sve teže objasnit kako ova država u poslednje tri godine čak nije uspjela ni da oformi funkcionalna tijela za pregovore, a ne što drugo.

    Naravno, prvo što se dešava je uobičajena humoristika. Bukvalno oni isti koji su tri godine nazad bukali na sav glas kako će nas Kinezi odnijet u Šangaj (jer su nam dali kredit po povoljnijim stopama nego što je EU ikad ijedan dala), sad humorišu kako će nas Srbi odnijet u Čačak (jer nam se miješaju u popis, ali i u izbore i tako neke druge stvari).

    Naravno, sledeće što slijedi, Evropski parlament, i parlamentarci, su totalno nevažna, besposlena i neuticajna skupina bašibozuka. To smo slušali i nakon prethodna dva izvještaja i rezolucije. Pretpostavljam da je to zbog toga što većina ne zna da, po osnovu ove rezolucije, Evropska komisija, nešto kao EU Vlada, ima obavezu da sačini svoj papir, kojim će implementirati zaključke iz rezolucije EP i pretvoriti ih u set konkretnih mjera, po kojima će, između ostaloga, EU nastupati dalje prema nama.
    Pretpostavljam da je nepoznata i činjenica da svaki od pomenutih parlamentaraca, pa imao u svojoj zemlji i -4% (minus četiri odsto) birača, u EP ima tačno jedan glas.
    I da je takvih bilo cirka 529.

    Zanimljivost. Hoće li nam Preshjednik sad morat proširit onu njegovu nadu da Picula nije u službi DPS-a i na ostalih 528 poslanika? Pitam iz ugla čisto diplomatskih nijansi, kad ono kao ljudi mnogo oprezno vagaju i odmjeravaju što pričaju, jer u međunarodnim odnosima svaka riječ ima svoju težinu, i nije zgodno kad preteža.

    I, povratak na temu. Sad imamo i zvanični stav u kojem nam se predlaže odlaganje popisa, zbog neregularnosti (politizacije) uslova.
    Naravno da po njemu ne moramo, i vjerovatno nećemo postupit. Nemamo ni obavezu.
    Naravno da mrčni DPS sad tek može lijepo viđet koliko je trebalo da bukaju oko neregularnosti uslova, ali ponajjače iz ugla isključivanja opozicije, totalne netransparentnosti, upitnog kadra sa upitnim obukama i upitnim motivima, a ne da se zamlaćuje sa bojkotima.

    Najzanimljivije od svega, kako će se vlast koja sprovodi popis, u kojem inače u nekoliko lokalnih samouprava čak nemaju ni formalne uslove da ga sprovedu, u svjetlu ovog poziva iz EP, povezat na lopinjanje DPS-a kao opravdanje
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. The Following 4 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  23. #1542
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,271
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Komedija se nastavlja.
    Mozda misli da ce ga pitati kolike su mu rate za stambene kredite.


  24. #1543
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Ti i dalje misliš da se popisuje broj nekretnina?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #1544
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Samo da pitam, koliko puta dolaze na ista vrata? Tj. ako ne zateknu nikoga u stanu npr. u 10h ujutru, pa ni popodne, kad dolaze ponovo? Koliko puta pokusavaju?
    Ostave li kakav kontakt za zakazivanje?
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  26. #1545
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Valjda bi trebalo unaprijed da se dogovori termin za dolazak.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  27. #1546
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Maloprije me pita komsinica najozbiljnije-što ćeš,oli im otvarat kad dodju?
    Snage nemam.
    Samo se nadam da cu uspjeti potomstvo da usmjerim da zivot nastave nedje drugo,to me drzi jednio.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  29. #1547
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Samo da pitam, koliko puta dolaze na ista vrata? Tj. ako ne zateknu nikoga u stanu npr. u 10h ujutru, pa ni popodne, kad dolaze ponovo? Koliko puta pokusavaju?
    Ostave li kakav kontakt za zakazivanje?
    Dobro je pitanje skroz, mene zanima isto...
    Bio sam odlucio da se ne izjasnjavam ili budem aboridzin, ali moramo nagurati procenat braco crnogorci.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  30. #1548
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    https://www.cdm.me/politika/evropski...nose-na-popis/

    Živo me interesuje što mislite o ovome
    A iskreno ako se gospodin Picula protivi, možda bismo se stvarno trebali popisat.

  31. #1549
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Show program

    https://standard.co.me/drustvo/skand...ciran-u-srbiji


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    War. War never changes.

  32. #1550
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,924
    Thanks Thanks Received 
    4,199
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ulazimo u četvrtu godinu od promjene vlasti.

    Treći izvještaj i treća rezolucija EP. Svaki put gore nego prethodni. Sada se već kristalno pominje nazadovanje.

    Dežurnima sve teže da objasne da je sve to direktna zasluga DPS-a. Sve teže objasnit kako ova država u poslednje tri godine čak nije uspjela ni da oformi funkcionalna tijela za pregovore, a ne što drugo.

    Naravno, prvo što se dešava je uobičajena humoristika. Bukvalno oni isti koji su tri godine nazad bukali na sav glas kako će nas Kinezi odnijet u Šangaj (jer su nam dali kredit po povoljnijim stopama nego što je EU ikad ijedan dala), sad humorišu kako će nas Srbi odnijet u Čačak (jer nam se miješaju u popis, ali i u izbore i tako neke druge stvari).

    Naravno, sledeće što slijedi, Evropski parlament, i parlamentarci, su totalno nevažna, besposlena i neuticajna skupina bašibozuka. To smo slušali i nakon prethodna dva izvještaja i rezolucije. Pretpostavljam da je to zbog toga što većina ne zna da, po osnovu ove rezolucije, Evropska komisija, nešto kao EU Vlada, ima obavezu da sačini svoj papir, kojim će implementirati zaključke iz rezolucije EP i pretvoriti ih u set konkretnih mjera, po kojima će, između ostaloga, EU nastupati dalje prema nama.
    Pretpostavljam da je nepoznata i činjenica da svaki od pomenutih parlamentaraca, pa imao u svojoj zemlji i -4% (minus četiri odsto) birača, u EP ima tačno jedan glas.
    I da je takvih bilo cirka 529.

    Zanimljivost. Hoće li nam Preshjednik sad morat proširit onu njegovu nadu da Picula nije u službi DPS-a i na ostalih 528 poslanika? Pitam iz ugla čisto diplomatskih nijansi, kad ono kao ljudi mnogo oprezno vagaju i odmjeravaju što pričaju, jer u međunarodnim odnosima svaka riječ ima svoju težinu, i nije zgodno kad preteža.

    I, povratak na temu. Sad imamo i zvanični stav u kojem nam se predlaže odlaganje popisa, zbog neregularnosti (politizacije) uslova.
    Naravno da po njemu ne moramo, i vjerovatno nećemo postupit. Nemamo ni obavezu.
    Naravno da mrčni DPS sad tek može lijepo viđet koliko je trebalo da bukaju oko neregularnosti uslova, ali ponajjače iz ugla isključivanja opozicije, totalne netransparentnosti, upitnog kadra sa upitnim obukama i upitnim motivima, a ne da se zamlaćuje sa bojkotima.

    Najzanimljivije od svega, kako će se vlast koja sprovodi popis, u kojem inače u nekoliko lokalnih samouprava čak nemaju ni formalne uslove da ga sprovedu, u svjetlu ovog poziva iz EP, povezat na lopinjanje DPS-a kao opravdanje
    Samo jedno zapažanje. Pošto kažeš da nije zasluga DPS-a. Podrškom DPS-a je izabrana vlada na čelu sa Driatanom koja evo i dalje traje i na koju toliko kukumačete. A tada ste je zdušno podržavali samo da maknete "apostole". I opet Srbi krivi

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  33. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


Page 62 of 124 FirstFirst ... 125258596061626364656672112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Španska Liga 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-23, 10:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •