Page 16 of 214 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast
Results 376 to 400 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #376
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    To je jasno. Dogovor o nenapadanju. Ja tebi, ti meni.

    U situaciji kad ova trojna nova ekipa u CG trenutno stice vise postovanja kod ljudi u Srbiji od Vucica i SNS ekipe + ovih u CG sto izigravaju kosovsku srpsku listu + komplet srpske opozicije. Nemojte misliti da Vucic ne vidi sta se dogadja.

    Pomalo cak podseca na istoriju, osokoljeni Djedo sad kao Njegos sa moralne visine slobodarise, (da ne kazem srbuje) vise od srpskih vlasti, trazi novog Karadjorda, a Vucic kao Milos mora da sece srpske glave i daje je sultanima.

    Ima vise razloga zasto su ove promene u CG neugodne za vlast u Srbiji u ovom trenutku. Doduse, za razliku od vecine ljudi u Srbiji, ja mislim da ne treba iz CG podmetati klipove Vucicu, kao sto on to njima iz straha radi, iako i ja pozdravljam promene u CG. Na domaku smo da zivimo konacno svi u ovom nesrecnom regionu koliko-toliko kao normalni ljudi, samo jos malo volje fali.
    Како се подмећу клиппви вучићу из црне горе, и од кога?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #377
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post

    Да мандић а и кнежевић ако се не уразуми дођу на ниво дедића и жижића.
    Mandic ne verujem, a Knezevic mozda, ako se smiri malo.

    Nekad i ostar treba biti, npr. kad se cera guvernadur koji samo ljubi cekine.

    Ali biti u opoziciji i biti na vlasti to su dve sasvim razlicite stvari.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  3. #378
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Malcice si promasio poentu. Ili ja nisam bas dobro napisao. Dritan i Zdravko se trose na dnevnoj osnovi, nas Aleksa zasjeo na lijepo mjesti dje ne boli glava, a mozes samo da skupljas fine poene ako ti je IQ veci od Brajovicevog (sto priznaces nije tesko).
    Iskulirao sastanak sa vladikama jer je no-no za dosta crnogorskih biraca.
    Mislim da su krenuli u pripreme za naredne izbore. Ovaj brat prije nego sto ode u WC razmisli kako ce to da mu utice na rejting.
    Da zalegne nedje dje ga moze politicki kostat? How yes no.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nije ni ta tvoja formula tako jednoznacna. Jeste predsjednik skupstine upadljivo mjesto sa malo rizika, ali donosi i malo profita. Ako ti je cilj partijsko zaposljavanje nemas gdje, skupstina ako ima kapacitet od 20 novih radnih mjesta da si srecan. Ako ti je cilj da cinis nesto i da pokusas time da steknes popularnost opet nemas prostora, ne mozes da reformises, pregovaras, zakljucujes sporazume, ulazes, lansiras projekte. Kao i uvijek i svugdje - malo rizika malo i dobitka.

    Tvoj ton je i inace bio podrugljiv glede privlacenja bivsih DPS biraca. Ja mislim - kamo srece da svi se svi iz opozicije toliko trude da ih privuku i da svi budu sto uspjesniji.

  4. #379
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Mandic ne verujem, a Knezevic mozda, ako se smiri malo.

    Nekad i ostar treba biti, npr. kad se cera guvernadur koji samo ljubi cekine.

    Ali biti u opoziciji i biti na vlasti to su dve sasvim razlicite stvari.
    To vam je nesto ovako:
    Izašao mladić u diskoteku s visokom devojkom i pita je: - Koliko si visoka? - 185 cm. A ti? - I ja isto, ali ne znam šta mi je danas.
    Nego, ljudi su podlozni emocijama, samoubjedjenju, i sve ce to doci na svoje kad se otvore arhive drzavne i crkvene.. Predvidjam da ce polako ici od proleca sledece godine, i da ce se izmanipulisane duse smiriti i u SR i u CG..
    Srbija i dalje krije od mass javnosti (MSM u SR) iako su sve sluzbene info odavno objavljene na netu da je bila kolonija USA od 48. da je sluzbenica vojnih udruzenja zapada od starta.. a sta ocekivati tek od CG koja je prepuna kompleksa inferiornosti a samim tim i limitirana vjekovnim cenzurama..
    Bice sve ok i u SR i u CG.. Lokalna Politika i politicari su totalno nebitni u svemu ovome.

    Srecom pametniji razmisljaju i paze a ne izlozene marionete..
    Sloboda ..

    Hvala Lepo

  5. #380
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Како се подмећу клиппви вучићу из црне горе, и од кога?

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tradicionalni kosovski klipovi od Amfilohija i ovi novi, iako opravdani, 'Milo kamioni avioni' kllipovi od Krivokapica.

    Da ne mislis da branim Vucica. Samo mislim da je trenutak za Srbiju osetljiv i da je Vucic duboko usao u pricu koju ako on sad ne zavrsi mozda nijedan srpski politicar nikad nece, jer je u jedinstvenoj poziciji. Naravno govorim o tzv. izdaji Kosova, a u stvari o nekom resenju koje bi trebalo svima u regionu da omoguci da zivimo normalnije, a posebno tim ljudima koji zive tamo.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  6. #381
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Mandic ne verujem, a Knezevic mozda, ako se smiri malo.

    Nekad i ostar treba biti, npr. kad se cera guvernadur koji samo ljubi cekine.

    Ali biti u opoziciji i biti na vlasti to su dve sasvim razlicite stvari.
    Њих двојица а и медојевић знају колико могу да изгубе.
    Медојевић је схватио, и извукао пзп из скупштинског клуб дф-а, почео причу о западу и нато-у, и може се очекивати да и званично иступи из дф.

    Мандић и Кнежевић не морају да мијењају причу, нек се србује и даље, само да се не конфротирају са кривокапићем и остатком власти.
    Не тражи се много, али изгледа да је и то превише.

    Ако буду ишли до краја, да се због шићарџијсе приче руши влада имам осјећај да ће МБЦ да им поцијепа странку за секунд, и поведе пола чланства код кривокапића.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  7. #382
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    ....

    Nakon odgledanog intervjua kod Komnenića koji nije bio na fonu na kojem je inače što donekle razumijem, zaista mogu reći da se radi o retorički potkovanim čovjekom od kojeg se sigurno može nešto naučiti. Ugodno ga je slušati i ima dosta tečne misli.

    Međutim smatram da je ...
    Sve sto navodis je tacno, ali Crnogorac ima jedan daleko sustinskiji fail kao savjetnik premijera - ocigledno je sklon izjavama i pojavljivanjima u javnosti. Savjetnici to rade u rijetkim prilikama kad treba nesto pojasniti oko izjava i politike njihovog sefa. Osnovni zadatak savjetnika je da cini posao svog sefa laksim. Nazalost, Crnogorac svojim izjavama "ja licno mislim ovo o Vucicu/Taciju/Kavaji" samo komplikuje ionako zapetljanu situaciju u kojoj je Krivokapic.

  8. The Following 5 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  9. #383
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...manjiše doživljaj i dođoše kod njega da kleknu da smiri svoje. Ispao je pobjednik 100% iz toga duela...
    Opet ti sa subjektivnim interpretacijama necega o cemu pojma nemas :-) Kako znas ko je kleknuo? Kako znas da nije Vucic kleknuo? Novine javise da je razgovor bio "pristojan uzevsi u obzir odnose u kojima su".

    Izbjegavaj preslikavanje onoga sto bi ti volio da se desilo u svoju percepciju realnosti.

  10. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  11. #384
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Bice sve ok i u SR i u CG.. Lokalna Politika i politicari su totalno nebitni u svemu ovome.

    Srecom pametniji razmisljaju i paze a ne izlozene marionete..
    Sloboda ..

    Hvala Lepo
    Ja se slazem, ali znate kako, u skladu sa dometima, prema svecu i tropar. Mi pricamo o onome na sta mozemo da uticemo, tj. dnevnoj politici. I to je domet nas kao clanova foruma i ovog politickog foruma. A u RL svako svoj manje ili vise dosadni posa.

    "Bolji i viši pođoše boljima i višijema, a ja jedva i vas dopadoh!".
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  12. The Following User Says Thank You to ssin For This Useful Post:


  13. #385
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Tradicionalni kosovski klipovi od Amfilohija i ovi novi, iako opravdani, 'Milo kamioni avioni' kllipovi od Krivokapica.

    Da ne mislis da branim Vucica. Samo mislim da je trenutak za Srbiju osetljiv i da je Vucic duboko usao u pricu koju ako on sad ne zavrsi mozda nijedan srpski politicar nikad nece, jer je u jedinstvenoj poziciji. Naravno govorim o tzv. izdaji Kosova, a u stvari o nekom resenju koje bi trebalo svima u regionu da omoguci da zivimo normalnije, a posebno tim ljudima koji zive tamo.
    Амфилохије ће га критиковати и даље, то је његово мишљење и неће га промијенити.

    Кривокапић га је напао вјероватно због ове тројице који га опструирају, и опет кажем ако могу доћ до договора о ненападању нека буде тако, ако не идемо даље па до нечијег краја.

    Вучић нека ради то због чега је доведен, њему не може бити пријетња кривокапић, амфилохије може, али ако један владика може да уруши човјека који има апсолутну власт у другој држави, онда нису баш доброг извођача радова нашли његови налогодавци.

    Ако признање косова зависи од амфилохија, о јаду ће се забавит.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  15. #386
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...Realno sagledaj. Spočitava mi se da sam bot DPS (najprofitabilniji trenutno posa na svijet), što naravno niđe veze, ali stvarno ovaj stepen uključenja Crkve u stranačka dešavanja devalvirače joj ugled. Sviđale se nekom litije ili ne, one su pokazale koliki joj je ugled. I sad će to da se suturiše. A i za društvo je bolesno da je Amfilohije maltene mandatar u sijenci.
    Realno, niko ne moze ocekivati da crkva izadje iz politike dok ne obezbijedi povlacenje zakona. Zbog toga su usli u politicki zivot, zbog toga su oborili DPS i idiotski bi bilo da izadju dok se ne osigura vlada koja ce da to sprovede.

    Ovo sto ti pricas je golo spinovanje, jer si svjestan da bi samo politicki moron ostavio posao nezavrsen u ovoj, najlaksoj i zadnjoj fazi.

  16. #387
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Može Knežević da maše papirima koliko hoće, finanisiranje političkih partija iz inostranstva ionako nije dozvoljeno. Nije ni čudo što nema dokumenata koji to dokazuju jer bi sami sebe osudili. Sa druge strane, funkcionera df-a ima u Srpskoj kući poprilično, a oni su dobili milione i milione od Vučića. Ali to se ne računa jer nisu pare legle na račun df-a nego na račun Srpske kuće a odatle na privatne račune funckionera df-a koji su u vlasničkoj strukturi kuće.

    O parama koje su ulazile u kampanju df-a na dpsovski način, odnosno tako što nezaposleni ljudi doniraju po nekoliko hiljada eura, suvišno je i pričati.
    Last edited by ćepanica; 26-09-20 at 12:36.

  17. #388
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Može Knežević da maše papirima koliko hoće, finanisiranje političkih partija iz inostranstva ionako nije dozvoljeno. Nije ni čudo što nema dokumenata koji to dokazuju jer bi sami sebe osudili. Sa druge strane, funkcionera df-a ima u Srpskoj kući poprilično, a oni su dobili milione i milione od Vučića. Ali to se ne računa jer nisu pare legle na račun df-a nego na račun Srpske kuće a odatle na privatne račune funckionera df-a koji su u vlasničkoj strukturi kuće.

    O parama koje su ulazile u kampanju df-a na dpsovski način, odnosno tako što nezaposleni ljudi doniraju po nekoliko hiljada eura, suvišno je i pričati.
    Oni koji osudjuju bi trebali da pokazu neki validan dokument kao inicijatori da bi mogla da se pokrene optuzba. Sve sto je legalno to je do zakona, a zakon izglasava Skupstina. Ko je bio u vecini svih ovih decenija? Ko je izglasavao sta je htio i u 3 ujutro?
    Stvarno da smo toliko naivni i kucni ljubimci bi pisali viceve.


    Hvala Lepo

  18. #389
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ако признање косова зависи од амфилохија, о јаду ће се забавит.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja sam mu mnogo zamerio zbog mnogo stvari od ranije. Da ne nabrajam sad sve. Ima i na ovom forumu sam dosta govorio o tome.

    Ali, njegov uticaj ne samo u CG i SRB, ne treba potceniti. Ne radi se samo o njemu kao pojedincu.

    Dok sam ziv, nece mi biti jasno kako Milo nije znao sa kim ulazi u otvoreni sukob. Milo je dokazano vest i pametan, ali ovde je ispao glup kao tocak.
    Milosevic ni formalno ni sustinski nije shvatio berlinski zid, mozda je Milo shvatio formalno ali nije sustinski, ne znam. Mozda je to razlog.

    Komunizam je ruzna proslost Evrope. Antifasizam i borci i tradicije iz WW2 nisu svi bili komesarski proizvod. 99% nije bilo. I isto toliko ljudi nije sanjalo da prosipa ideolosku mrznju, nego su sanjali slobodu i jednakost (naivno ali legitimno, jer ljudi nisu i ne mogu biti jednaki ni po cemu osim kao gradjani pred zakonom).
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  19. #390
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Амфилохије ће га критиковати и даље, то је његово мишљење и неће га промијенити.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nije Vule glup. Milo je otišao i ne mora da ovo radi za njega. Oni su setlment sta ko kome duguje u kešu odradili. Nema tu sentimentalnosti. Ovim samo pritiska Amfilohija da bira izmedju CG i Kosova. “Evo ti CG al u priznanje Kosova se ne plekaj. “

    Nisam suguran da Amfilohije može da priušti otvoreni sukob sa Vučićem i ostalima koji bi se Vuletu pridruzili kad dodje da Kosovo mora da se prizna


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Caesar; 26-09-20 at 12:57.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #391
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Ok, dobro dosli u novu normalnost. Vladike crkve, ciji je headquarter Patrijarsija u Srbiji i koja se zove Srpska Pravoslavna Crkva sa Peedsjednikom Srbije pregovaraju o sastavljanju Vlade u Crnoj Gori. Jesam li nesto preskocio?
    I to je Ok. Super da znam gdje zivimo.

    Federacija je pojam samostalnosti u odnosu na ovakvu situaciju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  21. #392
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,696
    Thanks Thanks Given 
    3,572
    Thanks Thanks Received 
    8,661
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nisam suguran da Amfilohije može da priušti otvoreni sukob sa Vučićem i ostalima

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    mislim da je obrnuto. ne smije Vučić da dozvoli da krene u sukob sa Amfilohijem. itekako ima problema u svom dvorištu. 100% sam siguran da nije očekivao onoliki broj ljudi na ulicama Beograda (a znamo koliko su batina popili iako narod ništa radio nije, sukobe sa policijom su izazivali ekipe zadužene za to), Vlada još nije formirana, pregovori u Americi koji su sve bez uspješni. može on pričati da je čitao dokument onaj ali reakcija dok je Trump pričao o selidbi ambasade sve govori.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #393
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ok, dobro dosli u novu normalnost. Vladike crkve, ciji je headquarter Patrijarsija u Srbiji i koja se zove Srpska Pravoslavna Crkva sa Peedsjednikom Srbije pregovaraju o sastavljanju Vlade u Crnoj Gori. Jesam li nesto preskocio?
    I to je Ok. Super da znam gdje zivimo.

    Federacija je pojam samostalnosti u odnosu na ovakvu situaciju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mislim da se ne sastavlja Vlada gore no se trguje Kosovom. Cijena demokratije u CG ce biti priznato Kosovo od strane Srbije gdje Amfilohije nece dizat tenzije zarad politickog mira u CG.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #394
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nisam suguran da Amfilohije može da priušti otvoreni sukob sa Vučićem i ostalima koji bi se Vuletu pridruzili kad dodje da Kosovo mora da se prizna

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moze, zato sto se spinuje patriotizam Aca Srbina.

    Vucic je vec sada zrtva sopstvenog spina i svojih raznih svinjformera. Smesno, ali moze biti i jako lose za nas u Srbiji. Videcemo kako ce spin ici dalje, ako se ne promeni, bogami ode i Aco Srbin u ****.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  24. #395
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

    Quote Originally Posted by outline View Post
    mislim da je obrnuto. ne smije Vučić da dozvoli da krene u sukob sa Amfilohijem. itekako ima problema u svom dvorištu. 100% sam siguran da nije očekivao onoliki broj ljudi na ulicama Beograda (a znamo koliko su batina popili iako narod ništa radio nije, sukobe sa policijom su izazivali ekipe zadužene za to), Vlada još nije formirana, pregovori u Americi koji su sve bez uspješni. može on pričati da je čitao dokument onaj ali reakcija dok je Trump pričao o selidbi ambasade sve govori.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Naravno pa zato i pregovaraju. Kad Vule prizna Kosovo biće frka i poslednje sto mu treba Amfilohije i litije u BG. Samo kazem ako se Amfilohiju otvore dva fronta, jedan u CG a drugi u Srbiji da li ce imati snage za to. Nisam siguran samo to kazem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Caesar; 26-09-20 at 13:15.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #396
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ssin, nakon izbora, jedinu dnevno politicku kontrolu koju ima gradjanin, jeste u etickom smislu. Ako je izmaltretirana porodica iz bilo cijeg razloga, treba reagovati masovno. Ako je necije dijete zloupotrijebljeno - takodje, ako je bilo koje bice ljudsko ili koje god omalovazeno, terorisano itd..
    To je jedina kontrola na koju ima pravo gradjanin, da ukaze sta je neprihvatljivo i neljudski - ako vec bilo ko uzleti da izigrava Boga nad covjekom, ili sta vec..

    A ovo sto citamo na forumu (cast izuzecima dakako) - ovakav, onakav, ovakvica - onakvica... to vise narod ni uz cikaru ne dozvoljava sebi.

    Etika, odbrana slobode neduznih i to je to.

    Hvala Lepo

  26. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  27. #397
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Oni koji osudjuju bi trebali da pokazu neki validan dokument kao inicijatori da bi mogla da se pokrene optuzba. Sve sto je legalno to je do zakona, a zakon izglasava Skupstina. Ko je bio u vecini svih ovih decenija? Ko je izglasavao sta je htio i u 3 ujutro?
    Stvarno da smo toliko naivni i kucni ljubimci bi pisali viceve.


    Hvala Lepo
    "Ova institucija nauke, umjetnosti i kulture Srba u Crnoj Gori uspostavljena je odlukom predsjednika Republike Srbije Aleksandra Vučića. Duboko zahvalan srpski narod Crne Gore"
    Ovaj natpis stoji na ulazu u ,,Srpsku Kuću".
    Ako ćemo vjerovati izvršnom direktoru (a zašto ne bi?) Emilu Labudoviću tražili su povrat od pola miliona eura PDV-a (na osnovu kupovine prostora) jer su institucija kulture, pa ne bi trebalo da su u sistemu PDV-a. Isti Emilo Labudović kaže da ne bi opstali 24 časa da ih ne finansira Srbija. Predsjednik Srbije je izjavio da je sa 3,4 miliona eura učestvovao u osnivanju ,,srpske kuće". d.o.o. Srpska Kuća (da, registrovana kod privrednog suda kao preduzeće) ima 27 vlasnika od kojih je većina funkcionera Nove Srpske Demokratije (Strahinja Bulajić,Budimir Aleksić, Slaven Radunović, Milutin Đukanović, Bećir Vuković, Goran Kiković, Dragica Perović,...). Dakle, ništa nije nelegalno, nema finansiranja partije iz inostranstva, d.o.o. Srpska kuća je već privatna firma iz CG i može (kao i svaka firma, uostalom) da prima uplate iz inostranstva.

    Sent from my Motorola 8400

  28. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  29. #398
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Eto... identicno kao sto imaju i druge drzave i u CG.. Sa zapada najvise.
    Koji su tu onda uticaji itd..
    Nego, to sto je legalno, nema razloga da se komentarise..
    Bar ja..

    Hvala Lepo

  30. #399
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ok, dobro dosli u novu normalnost. Vladike crkve, ciji je headquarter Patrijarsija u Srbiji i koja se zove Srpska Pravoslavna Crkva sa Peedsjednikom Srbije pregovaraju o sastavljanju Vlade u Crnoj Gori. Jesam li nesto preskocio?
    I to je Ok. Super da znam gdje zivimo.

    Federacija je pojam samostalnosti u odnosu na ovakvu situaciju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tesko je CG i Srbiju posmatrati izolovano, ni istorijski, ni kulturno, ni ekonomski, iako smo uvek bili razlicite drzave. Cak i kada smo bili u nekakvim zajednicama, sto se uvek pokazalo losim resenjima, sustinski smo bili dva entiteta, dve drzave.

    Vidi, srazmeran uticaj CG na Srbiju je uvek bio veci nego Srbije na CG. Cak i dan danas je tako.

    Ako smo vas mi okupirali 1918, vi ste nas 1945, i to brutalnije. Karikiram da napravim poentu. To nije bila okupacija ni 1918, ni 1945. To smo samo mi.

    To ti je stara normalnost i realnost na koju ces uvek moci da racunas, cak i u izuzetnim situacijama kao sto su ratovi, okupacije, vlast DPS i slicno.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  31. #400
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Tesko je CG i Srbiju posmatrati izolovano, ni istorijski, ni kulturno, ni ekonomski, iako smo uvek bili razlicite drzave. Cak i kada smo bili u nekakvim zajednicama, sto se uvek pokazalo losim resenjima, sustinski smo bili dva entiteta, dve drzave.

    Vidi, srazmeran uticaj CG na Srbiju je uvek bio veci nego Srbije na CG. Cak i dan danas je tako.

    Ako smo vas mi okupirali 1918, vi ste nas 1945, i to brutalnije. Karikiram da napravim poentu. To nije bila okupacija ni 1918, ni 1945. To smo samo mi.

    To ti je stara normalnost i realnost na koju ces uvek moci da racunas, cak i u izuzetnim situacijama kao sto su ratovi, okupacije, vlast DPS i slicno.
    Ok, dakle racunamo da nam vladu formiraju Vladike SPC i predsjednik Srbije.
    I pomalo (oko 35% Becko i Dritan).
    A iducu vjerovatno samo Vladike i Vucic kojem je realno u interesu da ima jedno Nato zemlju gdje su Srbi vode glavnu rijec i on se dosta pita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

Page 16 of 214 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 03:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 05:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 13:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •