Results 1 to 6 of 6

Thread: Najljepsa priroda na Balkanu

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Najljepsa priroda na Balkanu

    Reporteri švajcarske televizije završili snimanje filma o Prokletijama

    Najljepša priroda na Balkanu


    Plav, 9. decembra (FoNet) - Reporteri švajcarske televizije završili su ovih dana snimanje filma o Prokletijama, budućem nacionalnom parku Crne Gore.
    Kako je FoNetu rekao poznati alpinista i glavni asistent TV ekipe iz te zemlje Herman Langford, cilj trodnevnog boravka TV ekipe je snimanje visokih vrhova Prokletija i drugih detalja na njima. "Iskoristili smo veoma lijepo vrijeme i boravili u dolini Grebaja i na planini Valušnica, odakle smo snimili vrhove Karanfile koji se odatle vide kao na dlanu. Takođe, snimli smo i dio najteže alpinističke staze na zupčastom vrhu Koplje", rekao je Langford.
    On je dodao da će sredinom februara iduće godine, ako budu dobri vremenski uslovi, ponovo doći kako bi snimili izvor, kanjon i vodopad Grlja kod Vusanja, Ali-pašine izvore, najviši vrh Crne Gore - Zla Kolata, 20-tak pećina, Plavsko, Hridsko i Visitorsko jezero i druge turističke vrijednosti ovog kraja.
    "Želimo da uradimo tročasovnu TV emisiju pod naslovom “Biseri divlje lepote” i animiramo švajcarsku javnost da posjete najljepšu prirodu na Balkanu", rekao je Langford.

    Sve veci broj reportera iz raznih djelova svijeta promovisu nasu zemlju u inostrtan
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRECHIMIR View Post
    Reporteri švajcarske televizije završili snimanje filma o Prokletijama

    Najljepša priroda na Balkanu


    Plav, 9. decembra (FoNet) - Reporteri švajcarske televizije završili su ovih dana snimanje filma o Prokletijama, budućem nacionalnom parku Crne Gore.
    Kako je FoNetu rekao poznati alpinista i glavni asistent TV ekipe iz te zemlje Herman Langford, cilj trodnevnog boravka TV ekipe je snimanje visokih vrhova Prokletija i drugih detalja na njima. "Iskoristili smo veoma lijepo vrijeme i boravili u dolini Grebaja i na planini Valušnica, odakle smo snimili vrhove Karanfile koji se odatle vide kao na dlanu. Takođe, snimli smo i dio najteže alpinističke staze na zupčastom vrhu Koplje", rekao je Langford.
    On je dodao da će sredinom februara iduće godine, ako budu dobri vremenski uslovi, ponovo doći kako bi snimili izvor, kanjon i vodopad Grlja kod Vusanja, Ali-pašine izvore, najviši vrh Crne Gore - Zla Kolata, 20-tak pećina, Plavsko, Hridsko i Visitorsko jezero i druge turističke vrijednosti ovog kraja.
    "Želimo da uradimo tročasovnu TV emisiju pod naslovom “Biseri divlje lepote” i animiramo švajcarsku javnost da posjete najljepšu prirodu na Balkanu", rekao je Langford.

    Sve veci broj reportera iz raznih djelova svijeta promovisu nasu zemlju u inostrtan
    Svaka cast!

    Pogotovo sto se radi o, i kod nas nedovoljno prezentiranim, Prokletijama, riznici ljepote i divljine. Mogu da mislim za neku godinu, kad se razmile ljubitelji ovakvih krajeva, alpinisti, planinari, biolozi, ornitolozi i njihova logistika, kako ce i ovaj dio Crne Gore dozivjeti preporod. Manje je poznato da su dva vrha Prokletija koji pripadaju Crnoj Gori (mada u neposrednoj blizini albanske granice) visociji od Durmitora, tako da su to i najvisociji vrhovi crnogorski. Neophodno bi bilo sa Albanijom napraviti neki dogovor da na tom velelepnom masivu bez problema granicu prelaze svi ti promoteri prirodnih ljepota, jer se granica i vrzma nerijetko oko samih vrhova Prokletija.

    Nema sta, vijest za pohvalu!

    P.S. Evo jedan od sajtova planinarskih drustava sa pohoda na Prokletije:
    http://gorica.fotopic.net/c1039291.html
    Last edited by forumen; 10-12-06 at 08:40.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Svaka cast, bas mi je milo.

    Nije mi samo jasno kakve ovo veze ima sa politikom ?
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Komsija, ovaj dio foruma se zove Buducnost Crne Gore i sto prije shvatimo i uradimo da nam ta buducnost zavisi od politike bice bolje. Tu emisiju trebala bi prikazati i nasa televizija jer sam ubijedjen da vise od pola nasih ljudi ne samo sto nije tamo bila vec nije ni za mnogo toga cula. Divimo se svemu i svacemu sto je tudje nesvjesni koliko smo sami bogati, ali to ne vidimo, ne znamo i sto je najgore necemo da saznamo.
    Dolaze stranci da nam to pokazu, a mi se zadovoljavano time da sve znamo sta je rekao ili uradio ovaj ili onaj politicar i u tome vidimo i tako gradimo buducnost. Mozda kad saznamo vise o Prokletijama nekad ih i zapitamo zasto nista ili bas nista nijesu uradili, ne rade i nece uraditi dok mi ne pocnemo postavljavati tako jednostavno "zasto".

  5. #5
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Cafe del Montenegro > Politika > Buducnost Crne Gore

    ok, samo sto i nasa kultura mnogo djeluje na to, one oluine od kola recimo, pa poneka manja deponija...
    mislim da se slazes ja stvarno cesto tuda prolazim
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ...Divimo se svemu i svacemu sto je tudje nesvjesni koliko smo sami bogati, ali to ne vidimo, ne znamo i sto je najgore necemo da saznamo.
    Dolaze stranci da nam to pokazu, a mi se zadovoljavano time da sve znamo sta je rekao ili uradio ovaj ili onaj politicar i u tome vidimo i tako gradimo buducnost...
    Ljetos sam imao priliku da u dva navrata nekim poznanicima iz inostranstva pokazujem ljepote cg primorja i zaledja. I po pravilu, kazu mi: 'Vi nijeste ni svjesni kakvu ljepotu imate!'. Ja se izvlacim da jesmo svjesni, mada, s obzirom koliko je sve to kultivisano i prilagodjeno posjetiocu, ispada da smo nesvjesni i da je prepusteno samo sebi... A tek planine tipa Prokletija, koje 99,9% cg stanovnistva nije nikad posjetilo... kakvu li smo tu tek divljinu nesvjesni da posjedujemo... Ali, stvari se mijenjaju. U pravu si: Stranci ce nas natjearati da shvatimo kakve vrijednosti imamo! !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljepsa Niksicanka
    By NSX in forum Centralni
    Replies: 132
    Last Post: 14-09-11, 13:12
  2. Najljepsa sentis pjesma?
    By ciara in forum Muzika
    Replies: 51
    Last Post: 26-11-08, 12:32
  3. Islam na Balkanu (predosmanlijsko doba)
    By The Severed Garden in forum Istorija
    Replies: 9
    Last Post: 21-04-06, 23:14
  4. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  5. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •