View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 309 of 330 FirstFirst ... 209259299305306307308309310311312313319 ... LastLast
Results 7,701 to 7,725 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #7701
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Nisam uspio pogledati tu izjavu pa ne znam da li je u pitanju epidemiolog Milena Popovic Samardzic, ako jeste zaista ona razumio sam da radi u Institutu za javno zdravlje.
    Rjesenja o samoizolaciji pak ne izdaje Institut vec ih izdaje zdravstveno sanitarna inspekcija tako da vjerujem da im se razmisljanja ne poklapaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #7702
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Nisam uspio pogledati tu izjavu pa ne znam da li je u pitanju epidemiolog Milena Popovic Samardzic, ako jeste zaista ona razumio sam da radi u Institutu za javno zdravlje.
    Rjesenja o samoizolaciji pak ne izdaje Institut vec ih izdaje zdravstveno sanitarna inspekcija tako da vjerujem da im se razmisljanja ne poklapaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Možeš li mi napisati žalbu na ovo moje rješenje o samoizolaciji i predati u dva primjerka pošto ja ne smijem da izlazim.

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk

  3. #7703
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Da, u pitanju je Milena Popovic Samardzic, imate njeno gostovanje jutros na RTCG.
    I meni je rjesenje izdala zdravstveno sanitarna inspekcija i tamo fino pise od dana kada sam im kazao da su mi poceli simptomi.
    Ja sam i bio ubijedjen do sada da se bas na ovaj nacin izdaje rjesenje o izolaciji dakle od trenutka prvih simptoma pa 10 dana, ali izgleda se ovdje ne zna ni ko pije ni ko placa.

  4. #7704
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Možeš li mi napisati žalbu na ovo moje rješenje o samoizolaciji i predati u dva primjerka pošto ja ne smijem da izlazim.

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk
    Pise li ti u pouci da mozes neposredno ili predajom na posti. Znaci moras izaci iz samoizolacije da bi se zalio na samoizolaciju, kao mala kvakica 22


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  6. #7705
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Pise li ti u pouci da mozes neposredno ili predajom na posti. Znaci moras izaci iz samoizolacije da bi se zalio na samoizolaciju, kao mala kvakica 22


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tako nekako.

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk

  7. #7706
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Da, u pitanju je Milena Popovic Samardzic, imate njeno gostovanje jutros na RTCG.
    I meni je rjesenje izdala zdravstveno sanitarna inspekcija i tamo fino pise od dana kada sam im kazao da su mi poceli simptomi.
    Ja sam i bio ubijedjen do sada da se bas na ovaj nacin izdaje rjesenje o izolaciji dakle od trenutka prvih simptoma pa 10 dana, ali izgleda se ovdje ne zna ni ko pije ni ko placa.
    Svakako je inspektor samostalan u svom radu i ne mora da slusa nicije instrukcije i da sam odluci tako da je vjerovatno u tvom a mozda i u ostalim slucajevima vjerovao onome sto mu kaze stranka i prihvatio onaj dan kada si mu ti rekao da si osjetio simtome.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #7707
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Niti sam ja sugerisao inspektorki niti mi je imala razloga progledat kroz prste sto veli zvoncica jer je niti znam niti sam je gledao.
    U svakom slucaju, znam dosta slucajeva i prije moje zaraze da su ljudima izdavali rjesenje o izolaciji od trenutka prvih simptoma,
    tako da sam prosto u cudu okle sad ova prica ovdje na forumu...

  9. #7708
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Niti sam ja sugerisao inspektorki niti mi je imala razloga progledat kroz prste sto veli zvoncica jer je niti znam niti sam je gledao.
    U svakom slucaju, znam dosta slucajeva i prije moje zaraze da su ljudima izdavali rjesenje o izolaciji od trenutka prvih simptoma,
    tako da sam prosto u cudu okle sad ova prica ovdje na forumu...
    Nisam ni napisao da si ti sugerisao. Jednostavno, inspektor dobije od IJZ da je licu dijagnostifikovana zarazna bolest i da treba u izolaciju. Po pravilu bi ovaj postupak trebao ici odmah ali zbog obima posla to jednostavno nije moguce.
    Kada se lice kontaktira poslije par dana svakako je paradoksalno odredjivati samoizolaciju unatrag, pa makar bio i datum testiranja a da ne govorimo o datumu simptoma (o kojem moze imati samo izjavu bolesnog lica koja je, slozicemo se, krajnje subjektivna).
    U konkretnom slucaju, inspektor je odlucio da upise datum koji si mu ti naveo kao datum pojave simptoma, nista vise od toga


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  11. #7709
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Bingo No to nikoga nije nikad interesovalo a pogotovo ne sada sa Omicron varijantom.
    Dotakli su se ovog pitanja kada je bilo tumacenje prava na 100% pokriveno bolovanje. Tada je Fond za zdravstvo, kao subjekt na ciji teret najvise padaju isplate posebno kada je full pokriveno bolovanje, iznio stav da je placeno 100% bolovanje samo ono bolovanje koje glasi na period u kojem je bila odredjena samoizolacija. Njihovo tumacenje je bilo da je lice bolesno od Covid-a samo u tom periodu a da su eventualna ostala bolovanja koja bi uslijedila poslije isteka perioda samoizolacije samo za druge bolesti kao posledica Covid ili sanacija Covid stanja i da ne bi trebala biti pokrivena 100%.
    Onda su shvatili da bi prema takvom tumacenju, svi koji su preminuli nakon perioda samoizolacije (dosta njih i u bolnici i nekoliko sedmica nakon zarazavanja) ne bi preminuli od Covida jer nisu ni bili bolesni od Covid nakon isteka 14 ili 10 dana, vec od drugih bolesti ili stanja ali ne direktno od Covid, i da bi statistika u tom slucaju bila bitno drugacija a direktna smrtnost od Covid mnogo manja, tako da vise to niko nije pominjao


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #7710
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    U svakom slucaju, znam dosta slucajeva i prije moje zaraze da su ljudima izdavali rjesenje o izolaciji od trenutka prvih simptoma,
    Ocigledno je da nisu ni u ovome usaglaseni. Apsolutno svako koga poznajem (a sad su to vec stotine pozitivnih) a da je imao COVID19 je dobio izolaciju od prvog pozitivnog testa, isto tako i ja.

  13. #7711
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,126
    Thanks Thanks Given 
    1,314
    Thanks Thanks Received 
    291
    Thanked in
    149 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ocigledno je da nisu ni u ovome usaglaseni. Apsolutno svako koga poznajem (a sad su to vec stotine pozitivnih) a da je imao COVID19 je dobio izolaciju od prvog pozitivnog testa, isto tako i ja.
    Evo i ja isto.
    Prvi simptomi 30.12.
    Pozitivan test 02.01.
    Samoizolacija 02.01. do 12.01.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  14. The Following User Says Thank You to Shadow'91 For This Useful Post:


  15. #7712
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Niti sam ja sugerisao inspektorki niti mi je imala razloga progledat kroz prste sto veli zvoncica jer je niti znam niti sam je gledao.
    U svakom slucaju, znam dosta slucajeva i prije moje zaraze da su ljudima izdavali rjesenje o izolaciji od trenutka prvih simptoma,
    tako da sam prosto u cudu okle sad ova prica ovdje na forumu...
    Budi realan...kako u epidemiološko složenoj situaciji, kakva je COVID, neko može ostaviti na povjerenje pacijentu dan početka samoizolacije tj simptoma bolesti? Ako živimo u svijetu gdje je vrijeme novc, i gdje bi svaki čovjek koji se bavi privatnim biznisom za par dana lažirao podatke jer mu TREBA da bude u funkciji zbog posla....Onog momenta kad imaš medicinski dokaz da si bolestan može ti se vrijeme samoizolacije odrediti.....test je medicinski dokaz...sa druge strane, uzmimo da si ti, ja ili bilo ko drugi, pošao kod doktora 1. januara sa simptomima, a testirao se po preporuci covid doktora tek 3. posto je neko pravilo da od 3-5 dana se simptomi razvijaju dovoljno da bi se virus mogao detektovati u organizmu, onda ne bi bilo nista čudno da tvoja covid ljekarka odredi samoizolaciju od 1, jer zna otkad su ti simptomi počeli.....medjutim, epidemiolozi, tj sanitarni inspektori ispred sebe imaju samo prijavu iz Doma Zdravlja sa punkta za testiranje na kojoj piše da je taj i taj pozitivan tog i tog dana.....on ne moze drugačije da reaguje...da li će u razgovoru sa tobom da prosudi drugačije, njegova je odluka....svejedno, nije ispravno da ti vjeruje na rijec.
    Kao što ti rekoh mi smo imali tri puta "produžvanje" tj mijenjanje datuma samoizolacije....prvo nam se sin testirao 2. februara, pa smo svi sjedjeli kuci dok negativan test nije stigao, to je bilo negdje do 7. pa je onda 10 dobio ponovo temperaturu, pa se 12. testirao, pa nam svima izolacija napisana do 27. februara, pa sam ja oko 15. dobila temperaturu, 17. se testirala i opet 14 novih dana za sve i posle moj muz 19. dobije simptome, ali tek kad je upalu plua dobio su ga testirali negdje 25. te mi opet u novu turu uglavnom tek 12. marta smo bili "slobodni"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #7713
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Kao sto sam napisao u nekom prethodnom postu, epidemiolog Milena Popovic Samardzic je jasno objasnila jutros na Rtcg u jutarnjem da rjesenje o izolaciji startuje danom prvih simptoma, i ja tu vise nemam sta da dodam.

  17. #7714
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Dobro je ako ona i bez posla ne ostane,jer pricha neshto o chemu telad pored nje nemaju pojma...
    ...

  18. #7715
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Kao sto sam napisao u nekom prethodnom postu, epidemiolog Milena Popovic Samardzic je jasno objasnila jutros na Rtcg u jutarnjem da rjesenje o izolaciji startuje danom prvih simptoma, i ja tu vise nemam sta da dodam.
    Znaci kazem im osjetio sam prije 10 dana simptome i nemam izolaciju?
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  19. #7716
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Kao sto sam napisao u nekom prethodnom postu, epidemiolog Milena Popovic Samardzic je jasno objasnila jutros na Rtcg u jutarnjem da rjesenje o izolaciji startuje danom prvih simptoma, i ja tu vise nemam sta da dodam.
    Ali na kraju,ne pišu dr epidemiolozi rješenje o izolaciji,nego,vjerovatno neka pravnica inspektorka sanitarna

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  20. #7717
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Moje rješenje je startovao pozitivnim testom iako sam simptome imao noć ranije (zbog toga sam se i testirao).

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #7718
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Da, u pitanju je Milena Popovic Samardzic, imate njeno gostovanje jutros na RTCG.
    I meni je rjesenje izdala zdravstveno sanitarna inspekcija i tamo fino pise od dana kada sam im kazao da su mi poceli simptomi.
    Ja sam i bio ubijedjen do sada da se bas na ovaj nacin izdaje rjesenje o izolaciji dakle od trenutka prvih simptoma pa 10 dana, ali izgleda se ovdje ne zna ni ko pije ni ko placa.
    Slikaj to rješenje pa postavi na forum...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  22. #7719
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ne zelim da dokazujem nikom nista, pa uostalom rijec doktora je dovoljna, samo sam naveo kakav je slucaj kod mene i kako na to gledaju epidemiolozi i sanitarni inspektori koji su mi i izdali rjesenje.
    Da li je nesto realno, apsurdno, paradoksalno ili ne, pa molim vas mi zivimo u takvoj drzavi dje nista nema veze s vezom, i sad vi pokusavate po nekim pravilima ili zdravom razumu da igrate...

    7:00

    Last edited by stara.dama; 08-01-22 at 09:38.

  23. #7720
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Ja se vratih sa puta juce - pozitivan test. Na granici ne bjese sanitarnih nego mi policajac kaze ajde kod prvog doktora i lijeci se. Ovo mi je 6ti dan simptoma i jos cu 2 bit u karantin pa idem da odradim pcr.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  24. #7721
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Ne zelim da dokazujem nikom nista, pa uostalom rijec doktora je dovoljna, samo sam naveo kakav je slucaj kod mene i kako na to gledaju epidemiolozi i sanitarni inspektori koji su mi i izdali rjesenje.
    Da li je nesto realno, apsurdno, paradoksalno ili ne, pa molim vas mi zivimo u takvoj drzavi dje nista nema veze s vezom, i sad vi pokusavate po nekim pravilima ili zdravom razumu da igrate...
    To sta je doktorica rekla je totalno nebitno jer ona ne donosi rjesenja o samoizolaciji. Mislim da niko ne pokusava da igra po nekim "pravilima" i zdravom razumu vec samo prenosimo kakvu smo situaciju mi imali. Evo pa i na forumu nema skoro pa nikoga (barem ne da se izjasnio) da mu je rjesenje o samoizolaciji dato od dana prvog simptoma.

    Inace ovdje zdravog razuma nema odavno, pa tako i pojedine EU zemlje vec vise od godinu dana propisuju izolaciju od prvog simptoma a ne od pozitivnog testa.

  25. #7722
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Doktorica nema dodirne veze sa tim, a može i da izjavljuje da je zemlja ravna ploča, rešenje o izolaciji nije njjena nadležnost, već sanitarnog inspektora.
    Forever young, i want to be forever young

  26. #7723
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/apel-doma-zdravlja-bar/
    Apel DZ Bar,nemote nam dolazit,da ve' zamolimo

  27. #7724
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,495
    Thanks Thanks Given 
    1,640
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    https://www.cdm.me/drustvo/apel-doma-zdravlja-bar/
    Apel DZ Bar,nemote nam dolazit,da ve' zamolimo
    @Fidel Castro Ovi moraju da imaju neki dil sa ovim privatnim laboratorijama. Na bulevar svaki dan po 10 ljudi najmanje ceka

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  28. #7725
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ako doktori kažu da je u pitanju blaža forma onda bi valjalo IJZ da ovo pročita pa da ukinu sve ove budalaste mjere
    She is only here to annoy herself!

Page 309 of 330 FirstFirst ... 209259299305306307308309310311312313319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •