View Poll Results: Da li podrzavate da se zvanicni jezik u Crnoj Gori nazove JUGOSLOVENSKIM?

Voters
72. You may not vote on this poll
  • Da

    15 20.83%
  • Ne

    57 79.17%
Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 145

Thread: Zvanicni jezik JUGOSLOVENSKI

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    "Kud si aknula, dite na izvan, bona bre, sakam te, ce ge vidimo mori da gi ne pometesh.
    I ne brini sakam te, i odistina ce te fukam do zorata, te dua, moja djevojko."


    HAHAHAHAHAHAHAHa jugoslovenska gramatika.
    Last edited by Ego_and_his_own; 30-11-06 at 15:53.

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Izvinjavam se zbopg gramatickih greska, nemojte zamjerit treba se prilagoditi novom jeziku.

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ma glupost cista. Juzno-slovenski bi bio ZAJEDNICKI jezik, tako da bi SVI(sve zemlje dje se govori) trebali da ucestvuju u njegovom definisanju i prihvatanju.
    Sa kime treba da pravimo kompromis? Sa Mandicem i ostalom posrbljenom klapom koja nema postovanja prema drzavnim simbolima Crne Gore, a samim tim ni prema drzavi Crnoj Gori?
    STO su to uradili oni za CRNU GORU te su zasluzili da se kompromis pravi sa njima?
    Zar nije svrha njihovog postojanja da se izbori za prava i zelje cetnicki nastrojenih Srba i ******** u Crnoj Gori, a primarna zelja takvih je nestajanje Crne Gore? Sa takvima treba da pravimo kompromis?

    No kad nemamo mi krstenog politicara da ih zovne na TV duel i da im ga rece fino.
    Last edited by shrek; 30-11-06 at 18:13.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Shrek, ovaj predlog je toliko kretenast da je sasvim moguce da ga neko i javno izgovori i pocne objasnjavati kao nuzan, potreban, evropski.....
    Ali ni to nije kretenluk koliko to, da ce se naci glasnih pristalica koji ce ga pravdati onako kako obicno znaju i umiju - iz malog mozga, ali zato sa dosta decibela. Pustanje ovakvih "buva" je samo probni balon da se mnogi naviknu na tu pricu i poslije je dozivljaju kao nesto najnormalnije

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A kakav je stav ******** povodom ovog predloga?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    A kakav je stav ******** povodom ovog predloga?
    nemoj Shrek tako, imaju pravo da se izjasnjavaju kako god hoce. Srbi - zovi ih Srbima.

    A sad sto se pojedinci medju njima sluze nacional-sovinizom-fashizmom, to neka je njima na cast ne treba generalizovati ljude.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    A kakav je stav ******** povodom ovog predloga?
    Nemam pojma ni da li je to predlog ni kakav ko ima stav i ne bojim se takvih gluposti sto ce ih neko meni nametnuti ili sto ih moze nametnuti. Ovakve gluposti se ne rade nizakoga osim ako nece da se upisu u neku Ginisovu knjigu gluposti i sposobnosti da bas sve pokvare.

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    nemoj Shrek tako, imaju pravo da se izjasnjavaju kako god hoce. Srbi - zovi ih Srbima.

    A sad sto se pojedinci medju njima sluze nacional-sovinizom-fashizmom, to neka je njima na cast ne treba generalizovati ljude.
    Srba u Crnoj Gori nema puno, eventualno 4-5 posto od ukupne populacije. Ostalo su posrbljeni Crnogorci, odnosno ********.
    Srbin se nece prepoznati u ovo ******** vec oni koji zaista to jesu, s' toga ne vidim zasto bi to bilo kome smetalo?
    Neka im je prosto 'Srpstvo', ali neka im ne smeta kad ih zovemo pravim imenom.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    jednom serv uvijek serb....
    To ne vazi u Crnoj Gori. Ovdje je samo klanjanje vlasti trajno Da li je iko cuo da Crna Gora ima disidenta? Ja nisam. Djilasa, ili Pekica ne racunajte. Oni ovdje nisu bili kad su robijali.

  10. #60
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    104
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A reci temi dali ovo znaci da ce crnopgorski lingvisti josh jednom poci korak naprijed i uraditi gramatiku jugoslovenskog jezika?

    Mislim da Krivokapic uopste nije svjestan konsekvenci koje bi takav korak proizveo.

    Ako bude tako - Crna Gora bi morala da odradi citav proces od definisanja gramatike do registracioje u ISO itd.... Mislim da oni nemaju pravo na to a ovakvim izjavama jasno pokazuju da nemaju pojma o cemu pricaju, vec se samo dodvoravaju jednom dijelu opozicije da se ovi ne uvrijede spominjanjem "crnogorskog".

    Sto je za svaku osudu.

    Hahahaha!

    Zna li neko ko su ti "crnogorski lingvisti"????
    Last edited by Elizabeta; 30-11-06 at 19:05.

  11. #61
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako ih nema...kupicemo ih...
    nije crnogorac nikad bio cicija...
    kad mozemo ferarije i mercedese kupovat keshom... kupicemo i te struchnjake

  12. #62
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    ih...
    nije crnogorac nikad bio cicija...
    k
    dodaj slobodno za razliku od komsija nam
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  13. #63
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ja bih samo primjetio da u poll-u stoji jugoslovenski iako to niko nije pominjao. Dakle u pitanju je juznoslovenski. Cini se kao namjerna greska, no ajde.

    Strasno mi je smjesno koliko se forumasa popali na pitanja crkve i jezika, pa to je stvarno strasno. Ocekivao bi covjek da ste sto bolji od onih zatucanih nesrecnika sa crnogorskih sela , a vi ste izgleda 100 puta crnji od njih. Ovo je ko kad u sred ozbiljne rasprave u parlamentu neko pomene crkvu ili jezik pa svi zapjene i zaborave o cemu su pricali prije toga.

    Drzavu smo dobili ,a imam li nesto protiv da se izmjene 2 stiha u himni da bi je prihvatila cijela Crna Gora , pa naravno da nemam. Bolje da se ne pominje crkva ako je ona kamen spoticanja .... ITD. Kako ce se jezik zvat mnogo mi je manje bitno od nekih krucijalnih zivotnih stvari,cak sto vise sve cujem nesto kroz vazduh PUC PUC. Ja cu ga uvjek zvati crnogorski pa mogu oni svi tamo dubiti na glavi , ali ako treba naci neki kompromis da svima bude pomalo krivo ali da niko nije previse nezadovoljan ili pak presrecan ja sam i za to.

  14. #64
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisi ti vidio intelektualce kako se pale u slo, cro, bih, kosovu a da ne spominjem memorandumsku elitu srbije...kad su u pitanju takva elitna pitanja.
    jezik je za intelektualce krucijalna 'stvar'...za one koji to nisu, vrijedi im koliko i dnevna doza mlijeka za 'obraz'...

  15. #65
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    nisi ti vidio intelektualce kako se pale u slo, cro, bih, kosovu a da ne spominjem memorandumsku elitu srbije...kad su u pitanju takva elitna pitanja.
    jezik je za intelektualce krucijalna 'stvar'...za one koji to nisu, vrijedi im koliko i dnevna doza mlijeka za 'obraz'...

    Ti "intelektualci" na koje se pozivas su usrecili pomenute zemlje. A samo mi objasni sto pominjes gospodu iz SLO , koji su i za vrijeme SFRJ imali svoj slovenacki jezik. Il ti imas nekih saznanja da su se njihovi intelektualci palili na pitanja jezika ? Izvini Lady al moram primjetiti da ti spadas u ove prvopomenute "intelektualce" - nikako ne mijesati sa istim iz SLO[prim. aut.]

  16. #66
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala sto si primijetio... sta da ti kazem...
    rekla sam vec da ni ta SLO koju svi drze 'nevinom' nije bila mirna po pitanju jezika u ex YU...no, ajd... a kad vec reche gospoda...to su bili drugovi iz SLO , seljachka omladina doshkolovavana u BG... i imali su trzavica u dokazivanju vrijednosti SLO jezika na nivou drzavne administracije... izgleda da su neki zaboravni...
    ne zanima me ni SLO ni bilo koja drzava, samo CG..
    brishem i ovo..
    Last edited by LadyDaytona; 30-11-06 at 19:55.

  17. #67
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Bone, moze tebe da nervira ovo sto si nabrojao - ali mene "nervira" kako ijedna punoljetna osoba moze da prisije Ranku Krivokapicu medalju na kojoj pise da je SKORO NAJVISE DOPRINEO STVARANJU NEZAVISKE CG.
    Niti se Rankov doprinos moze razmatrati na takav nacin - niti je on ista velik. Da je on koga ubijedio da "predje na drugu stranu" - tesko, jer je svojim rezonovanjem samo odbijao ljude od ideje (naravno ne toliko koliko je to radila praksa DPS vrhuske).

    Da je patriota - na rijec jeste. Da je obrazovan - to priznajem. Da je informisan - ne znam. Da l' poznaje politicki trenutak - to je dokazao samo jednom - kad je "uspio da u fer unutarstranackoj borbi" pobijedi kandidata Zarka Rakcevica i time zacementira SDP uz DPS i trasira put unistavanja identiteta ove partije.

    Uostalom, frizura mu je katastrofalna - i s obzirom da nas predstavlja van zemlje, onakve bi se stvari trebale zakonom regulisati.


    Bone, je l' se ti to sprdas sa ovim narodom odje? Crnogorci ne postuju autoritete???
    Pa ima li naroda na ovom svjetskom saru koji toliko obozava autoritetete kao Crnogorci?
    Pogresne autoritete, na pogresan nacin...dok ih se plase.

    A Rankov doprinos podcjenjujes....samim postojanjem koalicije i dao je legitimitet DPS-u i ulaznicu u EU kao kandidata za Socijalisticku internacionalu.
    U SDP, u principu i nema slabih kadrova na mjestima koje pokrivaju.

    NESLAZEMO SE...TACKA!

    POzddav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  18. #68
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Drzavu smo dobili ,a imam li nesto protiv da se izmjene 2 stiha u himni da bi je prihvatila cijela Crna Gora , pa naravno da nemam. Bolje da se ne pominje crkva ako je ona kamen spoticanja .... ITD. Kako ce se jezik zvat mnogo mi je manje bitno od nekih krucijalnih zivotnih stvari,cak sto vise sve cujem nesto kroz vazduh PUC PUC. Ja cu ga uvjek zvati crnogorski pa mogu oni svi tamo dubiti na glavi , ali ako treba naci neki kompromis da svima bude pomalo krivo ali da niko nije previse nezadovoljan ili pak presrecan ja sam i za to.

    Approved by Bone!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zar nije cinicno nazivati svoje jezik imenom koji nije nazvan ni kad se drzava tako zvala? Zar nije cinicno obnoviti svoju svoju drzavu i kao da se neko stidi svega svojega trgovati sa jezikom, himnom, zastavom, a sve to uvijati u neke oblande toboznjeg pomirenja. Zar nije cinicno ne nazvati ga crkveo-slovenski pa da odjednom njim govori 300 meleona ili Indoevropski pa da zadovoljimo vala sve i svakoga? Zar nije cinicno da je Crna Gora jedina od svih iz SFRJ u svoj Ustav stavila srpski jezik i pokazivala kako je dobro biti veci katolik od pape?
    Tih cinizama bi se moglo nabrajati bar par dana, a ako je istina da je nesto tako predlagao Ranko Krivokapic trebao bi pod hitno, ali bas pod hitno, otici na pregled u ustanovu koju imamo i ne treba daleko oditi.

    Cinizam, dragi Hari, jeste kada opravdavas svoje greske tudjim greskama. Cinizam je reci: ubij i drugi to rade; kradi, i drugi to rade; budi egocentricni nacionalsovinista - i drugi su takvi.

    Mozemo mi nazvati svoj jezik crnogorskim - nema tu problema, imamo vecinu u parlamentu, mozemo ga nazvat kako nam fikne. No, kad sve to prodje (mislim na 5-6 godina protesta, vadjenja djaka iz skola, trazenja autonomnih jezickih podrucja, tabla sa po 4-5 jezika, trazenja prevodioca i drugih zajebancija) - mozda shvatimo da nam je najbolje bilo da ga nazovemo ruskim, da sebi ustedimo napora kasnijeg mijenjanja.

    Dakle, prodajemo zemlju naveliko, firme, prirodu; moral i gu*icu smo prodali odavno ali nam je izgleda sad vrlo bitno da zadrzimo naziv jezika. I to onako beskompromisno i inadzijski, kako smo navikli i kako samo mi znamo. Ne zbog toga da bi zadrzali "crnogorstvo", jer je valjda i svakoj budali jasno da smo 1400 godina uspjeli da zadrzimo ovaj svoj identitet ne nazivajuci svoj jezik crnogorskim, i pored uticaja Italije, Grcke, Turske, Austrije, Albanije i drugih nacija koje ne zbore ovim nasim jezikom - vec izgleda da bi metnuli jedan dobar buttplug onijema nasima sto sebe nazivaju Srbima.

    I dok tako ksenofobicno pazimo naziv svoga jezik, jednog dana cemo shvatit, da nam djeca bolje zbore engleski i ruski i dok se okrenemo moracemo slat svoju djecu za Zagreb, Beograd i Sarajevo da bi ih ucili jeziku svojih predaka. Jer sta je 600.000 stanovnika kada ce 10% otic zbog bijele kuge, 20% ce pobjec zbog siromastva i sto nece moci placat stanarinu Rusima i Ircima, 30-40% ce zborit srpski, 10% bosnjacki, 5% albanski i 2-3% hrvatski. A ovo sto je ostalo ko zna koji ce jezik zborit.

    Govoreci generalno o bivsoj Jugoslaviji, pravimo iste greske i u privredi i skolstvu, kao sto smo uradili i sa jezikom. Stranci nas fino podijelise, pa nas jeftino otkupise. Umjesto, kao i ovdje u Skandinaviji, da se konsolidujemo da bi odrzali vlasnistvo nad ovim nasim podrucjem, mi podijelismo ionako polupropalu privredu u paramparcad i dadosmo stranim multinacionalnim kompanjiama (koji niti placaju poreze niti brinu o ovoj drzavi jer ovdje ne zive) da haraju zemljom. Tako ce biti i sa jezikom, jer neces moci raditi u hotelima i ostalim preduzecima ako ne budes znao engleski a crnogorski ce ti jedino biti potreban dok su ti baba i djed zivi. Poslije njih uopste ti nece biti potreban.

    Zato, ako zelimo da ocuvamo jezik moramo se udruzit sa ovim ostalima koji govore isti jezik kao i mi, krenuti dobrim primjerom, raditi na razvitku juznoslovenske saradnje oko ocuvanja naseg zajednickog jezika, pomagati jedno drugom u skolovanju nase djece, osnivate zajednicke katedre na univerzitetima, pomagati knjizevnicima da prosire svoja trzista na sve juznoslovenske zemlje, prevoditi aplikacije i drugi softwer u nas, juznoslovenski, jezik - jer sve to jednostavno ne mozemo uraditi sami. I ono sto Turcima nije poslo za rukom kroz 500 godina, mi cemo izgubiti zbog ksenofobicnosti i za truli Mammon za 50 godina.

  20. #70
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se izvinjavam..ali nesto mi nije jasno...
    jel sve ovo sto si napisao znachi da si ti za 'jugoslovenski' jezik, a ne za crnogorski?

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Juznoslovenski, mila moja moracanko.

  22. #72
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sad sam i morachanka?
    OK, znachi ti si za juznoslovenski ...sve u svemu nisi za crnogorski...podvucheno!

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oprosti, ucinje mi se da se jedaman rekla da si moracanka. no, nije to bitno.

    Bolje je i crnogorski nego sadasnji srpski u ustavu, ali na duze staze mislim da je juznoslovenski najbolja varijanta.

  24. #74
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogli bi se pojedini odje malo dozvat pameti...

    Mislim da je svima jasno da je prijedlog da se jezik nazove "juznoslovenski" bio knjishki primjer "brain fart-a" (sto bi braca amerikanci rekli) nasheg dragog pre$ednika skupshtine, isto tako je ochigledno da se isti nece uzet ni u razmatranje, a kamoli shto drugo...

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post
    Cinizam, dragi Hari, jeste kada opravdavas svoje greske tudjim greskama. Cinizam je reci: ubij i drugi to rade; kradi, i drugi to rade; budi egocentricni nacionalsovinista - i drugi su takvi.
    Beranac, velikodusno je s tvoje strane sto ne pomenu bacanje atomske bombe na Hirosimu kao poredjenje sa najnormalnijom na svijetu sitnicom da imamo svoj jezik. Imali su Crnogorci i vremena i mogucnosti i uslova i podsticanja da pokazu egocentricni nacionalsoviniza pa ga nekako ne pokazase. Malo je vjerovatno da ce nazivanjam jezika svojim imenom sve to izazvati i da ce ta lavina zahvatiti Crnu Goru. To je malo vjerovatno, ali Crnogorci padaju na medalje i velike rijeci kosmopolitizma pa lako mogu i na tvoju pricu. Juznoslovenstvo se raspade na najkrvaviji i najzvjerskiji nacin na nasim terenima, pa ce ga sad 700 iljada Crnogoraca odroditi nazivajuci svoj jezik tim imenom.
    Nije to cinizam vec parodija i udaranje na megalomanske odlike Crnogoraca koja ih je vazda debelo kostala. Bivalo je i tako da su drugi vazda ginuli do zadnjeg Crnogorca, pa su Crnogorci i srbovali i sa Japanom ratovali i branili Staljina..., a za sve to dobro dobijali po prknu.
    Za promjenu bilo bi dobro da se bas onako dobro okrenu i na svoje dobro, dobro misle i da vide kako ce svi noge polomiti da ce crnogorce i brinu o njima.
    Mozemo mi nazvati svoj jezik crnogorskim - nema tu problema, imamo vecinu u parlamentu, mozemo ga nazvat kako nam fikne. No, kad sve to prodje (mislim na 5-6 godina protesta, vadjenja djaka iz skola, trazenja autonomnih jezickih podrucja, tabla sa po 4-5 jezika, trazenja prevodioca i drugih zajebancija) - mozda shvatimo da nam je najbolje bilo da ga nazovemo ruskim, da sebi ustedimo napora kasnijeg mijenjanja.
    Najbolje bi stvarno bilo da se Ustavom zabrani sve sto ima i c od crnogorskog da se neko ne naljuti, svi se na celavo osisati da se Peco ne osjeca diskriminisan, a u skole staviti one poznate slike heroja zadnjih ratova i sve ce krenuti idealnim tokom sloge i blagostanja.
    Da ne bih koristio slican populizam i pitao sta ce biti ako Crnogorci pocnu vaditi djake iz skola, traziti skole na crnogorskom, table i ostale zajebancije podrazumijevam da oni trebaju da se zrtvuju samo ne shvatih po kojoj narodnoj "pametniji popusta" ili one "pusti muvu na dlan ona hoće u usta".
    Zato, ako zelimo da ocuvamo jezik moramo se udruzit sa ovim ostalima koji govore isti jezik kao i mi, krenuti dobrim primjerom, raditi na razvitku juznoslovenske saradnje oko ocuvanja naseg zajednickog jezika, pomagati jedno drugom u skolovanju nase djece, osnivate zajednicke katedre na univerzitetima, pomagati knjizevnicima da prosire svoja trzista na sve juznoslovenske zemlje, prevoditi aplikacije i drugi softwer u nas, juznoslovenski, jezik - jer sve to jednostavno ne mozemo uraditi sami.
    Kako je sve to fino i idilicno dok se cojek ne probudi. Sa takvim elanom nece biti vise gladnih na svijetu u Somaliji ce djeca da izvolijevaju da li koristiti linux, a Bil Gejts se zaposliti u Radoje Dakic kao portir u trecu smjenu
    I ono sto Turcima nije poslo za rukom kroz 500 godina, mi cemo izgubiti zbog ksenofobicnosti i za truli Mammon za 50 godina.
    Vjerovao ili ne ti isti Turci nijesu zabranjivali da narod govori svojim jezikom ni u zatvore trpali kad su nosili narodnu nosnju.

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 27-11-10, 15:19
  2. Ustav i naziv sluzbenog jezika
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 97
    Last Post: 04-10-06, 16:38
  3. Maternji Jezik
    By pera63 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 49
    Last Post: 03-05-05, 10:49
  4. PROFESOR SA SORBONE PRIZNAO CRNOGORSKI JEZIK !
    By GRAD in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 68
    Last Post: 21-02-05, 02:52
  5. MATIJA BECKOVIC O GORI CRNOJ!
    By Vidoje in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 07-11-04, 12:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •