Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 57

Thread: Skilica: Katastrofalan poraz Grka (Vizantinaca) u Duklji, oktobra 1042. godine

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Arrow Skilica: Katastrofalan poraz Grka (Vizantinaca) u Duklji, oktobra 1042. godine

    Jovan Skilica o tome kako je arhont Drača, u pokušaju da kazni Vojislava pretrpio strašan poraz (1042)





    Izvorni tekst je markiran. Komentari su Dr Rotkovića.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sretan praznik Dukljani,Crnogorci!

    Ćipure navrati ponekada ovamo... http://p104.ezboard.com/fistorijabal...t=226&stop=242


    previše je načertanija,a premalo objektivnih...
    4.ožujka 852 god "Dux Chroatorum iuvatus munere divino"

  3. #3
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    504
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cek po ovome mi smo nekakvi Tribali ? nikad cuo za sad...
    najveca bitka u istoriji crne gore !...Samo da je 40 000 grka poginulo,e to mi je vec malo cudno...nesto mi je to premnogo

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Exclamation "Vijesti", 08. oktobar 2008., spomenik našim precima koji su porazili Grke 1042. god

    Obelisk sjeća na junaštvo


    OTKRIVEN SPOMENIK POBJEDNICIMA TUĐEMILSKE BITKE


    Bar - Otkrivanjem spomenika dukljanskim pobjednicima bitke 7. oktobra 1042. godine protiv vizantijske vojske, u Baru je juče svečano obilježen Dan Vojske Crne Gore (VCG). Deset metara visoki i dvadeset tona teški obelisk, rad akademskog vajara Pavla Pejovića, dominira platoom iznad Tuđemila na obroncima Sutormana.
    Na njemu je ispisana posveta: “Pobjednicima sa Tuđemila 1042. Spomenik je vašeg junaštva Crna Gora i njena sloboda” a u potpisu je Vlada Crne Gore.
    Uz najviše vojne počasti, spomenik je otkrio, a potom i poljubio ministar kulture, sporta i medija Branislav Mićunović. Nakon toga je počasni stroj VCG ispalio tri plotuna, a predstavnici Vojske, državnih institucija, SUBNOR-a i lokalnih vlasti uz zvuke vojnog orkestra položili vijence na spomenik.
    -Juče smo svi položili crnogorske zakletve, danas smo dobili nove uniforme i na naše veliko zadovoljstvo otkrili spomenik bitke po kojoj obilježavamo Dan VCG. Zahvaljujem Vladi koja je izdvojila sredstva za izgradnju ovog spomenika, Ministarstvu kulture koje je pokrenulo ovu inicijativu, te gradonačelniku i svim građanima Bara što su izabrali ovo predivno mjesto odakle se vidi sva ljepota Crne Gore, i morska prostranstva i visoke planine. Budite sigurni da ćemo izgraditi vojsku koja će biti vaš ponos i garant mira i stabilnosti Crne Gore - kazao je viceadmiral Dragan Samardžić, v.d. načelnika Generalštaba VCG.
    Gradonačelnik Bara Žarko Pavićević čestitao je Vojsci praznik, dodajući da su u Baru posebno ponosni što je 7. oktobar izabran za Dan Vojske.
    Među brojnim zvanicama bili su savjetnik predsjednika države za bezbjednost Vuk Bošković, komandant Mornarice kapetan bojnog broda Rajko Bulatović, visoki oficiri VCG, potpredsjednik Opštine Bar Dragan Simović, predsjednica SO Bar Branka Nikezić, predstavnici javnog, političkog, privrednog i kulturnog života države i stanovništvo Bara i Tuđemila.
    Obelisk u Tuđemilima jedan je od pet postavljenih na mjestima najvećih crnogorskih pobjeda - ove godine su postavljeni na Grahovcu i Fundini, a 1996. na Krusima i Martinićima.

    R. P.

    http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=283418

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Smile "Pobjeda", Društvo - Srijeda, 08. oktobar 2008. godine

    JUČE U BARU POVODOM DANA VOJSKE CRNE GORE


    Otkriven spomenik dukljanskim ratnicima


    Bar, 7. oktobra - Povodom Dana Vojske Crne Gore danas je otkriven spomenik pobjednicima - dukljanskim vojnicima iz bitke od 7. oktobra 1042. protiv vizantijske armade. Dvadeset tona težak i deset metara visok obelisk rad je akademskog vajara Pavla Pejovića u Tuđemilima na Sutormanu. Uz najveće vojne počasti spomenik je otkrio ministar kulture, sporta i medija Branislav Mićunović. Viceadmiral Dragan Samardžić, vd načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore zahvalio je Vladi koja je izdvojila sredstva za izgradnju ovog spomenika i Ministarstvu kulture koje je pokrenulo inicijativu kao i gradonačelniku Bara Žarku Pavićeviću i građanima koji su upravo ovu lokaciju odredili za postavljanje obeliska. "Odavde se šire vidici nove crnogorske vojske, koji će nas voditi na put saradnje i partnerstva sa svim zemljama u regionu. Ona će biti ponos garant mira i stabilnosti".

    Gradonačelnik Bara Žarko Pavićević, čestitao je pripadnicima Vojske praznik, istakavši da je posebno ponosan na činjenicu da je 7. oktobar označen kao praznični dan. To je slavna bitka i velika pobjeda dukljanske vojske nad vizantijskim osvajačima. Time smo dobili nezavisnost i utrli put suverenoj Crnoj Gori " - naglasio je Pavićević. Otkrivanju spomenika prisustvovali su predstavnici javnog, političkog, privrednog i kulturnog života iz države i Bara, a u umjetničkom programu nastupali su glumci Ivana Mrvaljević i Danilo Čelebić.


    J. Lj. M.

    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...0-08&id=150561

    .

  6. #6
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    130
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jovan Skilica o tome kako je arhont Drača, u pokušaju da kazni Vojislava pretrpio strašan poraz (1042)

    Iz knjige :arrow: Dr Radoslav Rotković: Kraljevina Vojislavljevića


    Pomenuti događaj je opisalo više vizantijskih hroničara Skylitzes( Skilica), Zonaras, Kekaumenos,Glycas.

    Šta su tačno oni pisali imate na britanskom akademskom sajtu posvećenom vizantiji.Evo linkova:

    Pažljivo pročitajte pomenute tekstove vizantijskih hroničara ( engleski prevod) da bi imali potpuniji uvid u pomenuti događaj.

    Svi citati imaju označenu stranicu u originalu i kratak zapis na grčkom.

    http://www.pbw.kcl.ac.uk/

    http://www.pbw.kcl.ac.uk/pbw/apps/na...D=17308#108510



    Rotković je u svom citatu Skilice namerno izostavio ko ih je čekao na prolazima u klancima-citat:

    Pillaged the plains of Triballos while the Serbs occupied the passes awaiting his return, and on his way back his army was attacked with stones and arrows from above, and as a result some 40,000 men were killed while he escaped through the mountains ( Skylitzes 424.79-425.97 .






  7. #7
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Only facts View Post


    Rotković je u svom citatu Skilice namerno izostavio ko ih je čekao na prolazima u klancima-citat:

    Pillaged the plains of Triballos while the Serbs occupied the passes awaiting his return, and on his way back his army was attacked with stones and arrows from above, and as a result some 40,000 men were killed while he escaped through the mountains ( Skylitzes 424.79-425.97 .
    Aj prevedi precizno što piše ovđe.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    130
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajd kad tražiš:

    Harao je planinama Tribala dok su Srbi zauzeli prolaze čekajući njegov povratak , i na povratku njegova armija je napadnuta kamenjem i strelama odozgo i kao rezultat nekih 40 000 ljudi je pobijeno , dok je on pobegao preko planina. Skilica strana 424.79-425.97

    Sad uporedi ovaj izvorni tekst sa Rotkovićevim. Gde su kod Rotkovića Srbi?

  9. #9
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Only facts View Post
    Ajd kad tražiš:

    Harao je planinama Tribala dok su Srbi zauzeli prolaze čekajući njegov povratak , i na povratku njegova armija je napadnuta kamenjem i strelama odozgo i kao rezultat nekih 40 000 ljudi je pobijeno , dok je on pobegao preko planina. Skilica strana 424.79-425.97

    Sad uporedi ovaj izvorni tekst sa Rotkovićevim. Gde su kod Rotkovića Srbi?
    Ne znam ja đe je to kod Rotkovića, i da li to uopšte postoji, dakle, Tribali i Srbi su dva pojma, zar ne?
    Tribali su ustvari sinonim za Dukljane, jer je ipao u zemlju Tribala, jel tako?

  10. #10
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    130
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili pogledaj šta Kevkamen kaže o istom događaju:

    Invaded Diokleia with his 40,000-strong army to plunder, but on his way back through the kleisourai via which he had arrived he was defeated by Tribounios the Serb (Voislav 101), who had in the meantime occupied the passes ( ἀλλὰ ἀπὸ κακοβουλίας, μᾶλλον δὲ ἀπειρίας ἑάλω Kekaumenos 104.13-20

    I prevod:

    Okupirao je Duklju sa svojom 40 000 ljudi snažnom armijom da bi pljačkao, ali na njegovom povratku kroz klisure kroz koje je prošao bio je poražen od Tribunijusa Srbina Vojislava koji je u međuvremenu zauzeo prolaze. Kevkamen str. 104.13-20.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    130
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ti ne bih sad sve citirao i prevodio još i Glykasa i Zonarasa , imaš te hroničare i njihove zapise gore na linku.

    Kako god okreneš katastrofalan poraz Grka u Duklji ( naslov tvog topika ) je zadat od strane Srba.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Only facts View Post
    Ili pogledaj šta Kevkamen kaže o istom događaju:

    Invaded Diokleia with his 40,000-strong army to plunder, but on his way back through the kleisourai via which he had arrived he was defeated by Tribounios the Serb (Voislav 101), who had in the meantime occupied the passes ( ἀλλὰ ἀπὸ κακοβουλίας, μᾶλλον δὲ ἀπειρίας ἑάλω Kekaumenos 104.13-20

    I prevod:

    Okupirao je Duklju sa svojom 40 000 ljudi snažnom armijom da bi pljačkao, ali na njegovom povratku kroz klisure kroz koje je prošao bio je poražen od Tribunijusa Srbina Vojislava koji je u međuvremenu zauzeo prolaze. Kevkamen str. 104.13-20.
    Čista laž, Kekavmen Vojislava zove - D U K Lj A N I N! :arrow: https://forum.cdm.me//showthread.php?t=21078


    A Zonara je nevažan jer samo prepisuje od Skilice.

    Quote Originally Posted by Only facts View Post
    Da ti ne bih sad sve citirao i prevodio još i Glykasa i
    Samo izvoli, citiraj ga!
    Last edited by Ćipur; 08-10-08 at 23:41.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    130
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čista laž, Kekavmen Vojislava zove - D U K Lj A N I N! :arrow: https://forum.cdm.me//showthread.php?t=21078
    Daj ne skači znamo da ga je jednom pomenuo kao Dukljanina, ali tri puta kao Srbina. I šta ti to znači čista laž , imaš citate , imaš bookmark u vizantijskim hronikama, Britanski akademski sajt.


    A Zonara je nevažan jer samo prepisuje od Skilice
    Evo šta kaže Zonara:
    When the ravaging of Voislav (Voislav 101) was reported to the emperor (Konstantinos 9), Konstantinos 9 wrote to Michael 114 that he should engage with Stephen ( Zonaras 17.20.8

    Kad su pustošenja Vojislava prijavljena caru Konstantinu IX, Konstantin IX je pisao Mihajlu da napadne Stefana Vojislava.

    O istoj pobuni piše i Glycas koga si tražio:

    Ordered by the emperor (Konstantinos 9) to deal with the rebellion in Serbia, he gathered a 60,000-strong army and marched into the land of the Triballoi but attacked in such an unskilful manner that he caused 40,000 men and 7 generals to fall ( ἀνεπιστημόνως πάνυ τοῖς Σέρβοις προσβαλών Glykas 594.3-7

    Po naredbi cara Konstantina IX da uguši pobunu u Srbiji ,skupio je armiju od 60 000 ljudi i marširao je na zemlju Tribala , ali je napao na takav nevešt način da je izgubio 40 000 ljudi i 7 generala....

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    252
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    cipure,unishtio te je.svako vidi da si spreman prihvatit se bilo kakve dogme samo da bi odbranio stav koji se kupuje na trafikama.ali,ne uspijeva ti

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Only facts View Post
    Daj ne skači znamo da ga je jednom pomenuo kao Dukljanina, ali tri puta kao Srbina. I šta ti to znači čista laž , imaš citate , imaš bookmark u vizantijskim hronikama, Britanski akademski sajt.
    Travunjanin Srbin ne znači ništa, znači da je rođen u Travuniji, a po Vizantijskom shvatanju u Travuniji su živjeli socijalni sloj - Srbi.
    Kekavmen ne kaže da su u Duklji živjeli Srbi, on kaže da je Vojislav Travunjanin, da bi se na drugom mjestu popravio nazvao ga DUKLjANINOM!

    Ja sam večeras postavio Kekavmenovo svjedočenje o Grčkom porazu u Tuđemilima.
    U koju zemlju kaže Kekavmen da su ušli Vizantinci????

    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=37845

    O istoj pobuni piše i Glycas koga si tražio:

    Ordered by the emperor (Konstantinos 9) to deal with the rebellion in Serbia, he gathered a 60,000-strong army and marched into the land of the Triballoi but attacked in such an unskilful manner that he caused 40,000 men and 7 generals to fall ( ἀνεπιστημόνως πάνυ τοῖς Σέρβοις προσβαλών Glykas 594.3-7

    Po naredbi cara Konstantina IX da uguši pobunu u Srbiji ,skupio je armiju od 60 000 ljudi i marširao je na zemlju Tribala , ali je napao na takav nevešt način da je izgubio 40 000 ljudi i 7 generala....
    Što kaže Glykas, u čiju je zemlju ušao vojskovođa Grčki???

  16. #16
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    130
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ćipure Egzekutor ti je sve rekao. Svaka dalja diskusija je izlišna.Umorio sam se.
    Lepo sam napisao da pažljivo pročitaš citate i izvedeš zaključak. E sad ti konstantno izvodiš pogrešan zaključak i vičeš laž jer si zaslepljen. Tu nema pomoći

  17. #17
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    cipure,unishtio te je.svako vidi da si spreman prihvatit se bilo kakve dogme samo da bi odbranio stav koji se kupuje na trafikama.ali,ne uspijeva ti
    On me je uništio??? ha ha h ha

    Izvukao je par zbunjenih vizantijskih hroničara koji nemaju pojma ko je ko na Balkanu i koji uostalom kažu da su Grci upali u zemlju Tribala.

    A onih 50 vizantisjkih, vatikanskih i ostalih izvora koje sam do sada postavio, fino je prećutao.

    Što njih ne komentariše? :lolblue:

    https://forum.cdm.me//showpost.php?p=682418&postcount=4

    Momak se bavi klasičnim fintama kakademika iz SANU. Nađe jedan dvomisleni dokument koji neđe pominje Srbiju i socijalni sloj Srbe, prećuti 50 ostalih dokumenata i sve proglasi za Srbe. Stara finta kakademika SANU.

    :lolblue:

  18. #18
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Only facts View Post
    Ćipure Egzekutor ti je sve rekao. Svaka dalja diskusija je izlišna.Umorio sam se.
    Lepo sam napisao da pažljivo pročitaš citate i izvedeš zaključak. E sad ti konstantno izvodiš pogrešan zaključak i vičeš laž jer si zaslepljen. Tu nema pomoći
    Pa lažeš bato, jer je Kekavmen isti taj Kekavmen Vojislava zvao Dukljanin.
    Znači prikazao si poluistinu, a poluistina je veća neistina od obične laži.
    A taj isti Kekavmen na trećem mjestu zemlju u koju je ušla vizantijska vojak, kako zove???
    U koju zemlju kaže Kekavmen da su ušli Vizantinci????

    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=37845

  19. #19
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Podgorichanin View Post
    Cek po ovome mi smo nekakvi Tribali ? nikad cuo za sad...
    najveca bitka u istoriji crne gore !...Samo da je 40 000 grka poginulo,e to mi je vec malo cudno...nesto mi je to premnogo
    Zašto premnogo ?

  20. #20
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Only facts View Post
    Da ti ne bih sad sve citirao i prevodio još i Glykasa i Zonarasa , imaš te hroničare i njihove zapise gore na linku.

    Kako god okreneš katastrofalan poraz Grka u Duklji ( naslov tvog topika ) je zadat od strane Srba.
    A jesu li nosili šajkače? U protivnom nijesu Srbi.
    Last edited by FORMICA; 23-11-08 at 13:45.

  21. #21
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    U ovom postu napisao sam mu da citira Skilicu.

    https://forum.cdm.me//showpost.php?p...3&postcount=18

    Nista nije odgovorio, naravno, nema sto ni reci.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Pa da to tako ide.

  23. #23
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa, covjek ne zna cemu da vjeruje?!? Samo cinjenicama ili tumacenjima. Linkovi koji upucuju na izvore su razliciti i ne moze se reci koji je vjerodostojniji?! Ipak sam misljenja da je manje vazan izvor http:/forum.cafemontenegro.com//

  24. #24
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    130
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U ovom postu napisao sam mu da citira Skilicu.

    https://forum.cdm.me//sho...3&postcount=18

    Nista nije odgovorio, naravno, nema sto ni reci
    Dugo nisam bio na ovom forumu i uvek ista priča.Umorio sam se.

    Rotković je citirao Skilicu iz Vizantijskih izvora za istoriju naroda Jugoslavije. Skiličino poglavlje je obradio J.Ferluga na koga se i Ćipur više puta pozivao.

    Rotković piše:
    " on upade u zemllju Tribala, prolazeći putevima strmim i kršnim i vrletnim i tesnim tako da uporedo nisu mogla ni dva konjanika da idu..."
    Rotković tu stavlja tri tačke. Zašto?? Zato što ne želi da se vide sledeće rečenice :

    он упаде у земљу Трибала261 (εις Τριβαλλούς), пролазећи путевима
    стрмим и кршним и врлетним и тесним тако да упоредо нису мо-
    гла ни два коњаника да иду.262 Срби су њима, како се при-
    ча263, намерно дозволили и допустили да улазе, док се он (se. Михаи-
    ло) није бринуо нити o повратку нити je остављао довољно јаку ст-
    ражу по теснацима. Проваливши овај je пустошио и палио поља док
    су Срби заузели и чували теснаце и стрмовита места на путу264__

    Ovo je kopirano iz pdf knjige Vizantijski izvori za istoriju naroda Jugoslavije.Knjigu imate na sajtu Istorija Balkana.

    Vidi se da se Ferlugin prevod poklapa sa onim na britanskom sajtu stim što sam ja pogrešno preveo polja "plains" kao planine. Ali suština je ista Rotković namerno izostavlja rečenice u kojima se pominju Srbi i to se graniči sa falsifikatom jer je cilj njegove knjige da dokaže kako Srba nema u Duklji.

    Da Formice nisu nosili šajkače jedino si to u pravu.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    130
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh nisam uspeo da tehnički sredim post. Kad kopiram iz pdf a i Worda uvek se javi ovo Font Times New Roman:mad::mad::mad:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 19:53
  2. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 12:42
  3. TITO i njegove zene...
    By Jim Morrison in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 04-05-10, 18:23
  4. Jedina Istina
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 44
    Last Post: 27-11-04, 13:39
  5. Malo 'nedavne' istorije!
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-04, 09:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •