Results 1 to 11 of 11

Thread: Emir Kusturica: Srbim sam ali i Crnogorac, Brdjanin

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Emir Kusturica: Srbim sam ali i Crnogorac, Brdjanin

    Ево га још један балканоид-ћешњо-ћетник који врши велику нужду по новонацијама и ХРТ-ТвБиХ-CNN верзији историје

    EMIR KUSTURICA:
    SRBIN SAM I PRAVOSLAVAC

    Od stalnog dopisnika

    - PRAVOSLAVNI sam hrišćanin - izjavio je reditelj Emir Kusturica u intervjuu francuskom "Figarou", koji je izašao povodom predstavljanja njegovog najnovijeg filmskog ostvarenja "Život je čudo", na 57. filmskom festivalu u Kanu.
    Kusturica je, odgovarajući na pitanje "kako se danas definiše", odgovorio:
    - Moja porodica je poreklom srpska, pravoslavna. Moj otac je rođen kao musliman, ali je, pre svega, bio Srbin. Moja majka je takođe iz muslimanske porodice. Ali, ona se ne identifikuje ni sa jednom religijom. Veruje u snagu ljubavi. Ja svoju nacionalnost zasnivam na svom jeziku. Ranije, to je bio srpskohrvatski. Danas je to srpski. Ovo nacionalno kulturno nasleđe definiše, dakle, moj identitet. Ali, ja se osećam takođe i Crnogorcem, jer mentalitet brđana je blizak mom.
    Kusturica je, takođe, istakao da se njegov pogled na rat nije promenio ni za dlaku.
    - Sve je počelo demokratskim izborima, kada su ljudi glasali za predstavnike nacionalista. Rat je počeo u aprilu 1992. godine. Malo posle toga, takođe u 1992, Dejvid Oven, izaslanik UN, stvorio je mirovni plan. Svi su bili saglasni da ga potpišu. Ali, kada se Alija Izetbegović vratio u Sarajevo, ambasador SAD je od njega zatražio da to ne uradi - kazao je Kusturica.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    citala sam u novine da gradi neki kompleks na Zlatibore. A zena mu je Srpkinja ... jos kada bi poceo da pravi filmove a da ne budu samo cigani ili komunizam bilo bi super.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    On /Emir Kusturica) je prije svega ciganin i to ona najgora kalanstura.

    Pih!!! :?


    P.S.

    A tebi je ovo vezano za Buducnost Crne Gore,a?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako se vec pitas, pa on nas predstavlja u cio svijet! Doprinosi svjetlijoj buducnosti Crne Gore!
    A kakve veze sa ovim forumom ima tvojih zadnjih 6 topika?

    I jos nesto, on je ciganin Bosnjacima samo. Dok ga cio svijet postuje.

    I jos pametni Dobruski kaze ciganin prije svega, pih,... Dobruski je nazista mrzi Cigane.

    E Dobruski fasiste, lijepo je kako polako otkivas svoje pravo lice, Dobruski fasisto i nacisto!


  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde Shocker ne zajebaji...cujes mu samo pricu..Srbin sam i pravoslavac.."moj otac je rodjen kao musliman,ali je prije svega bio srbin :shock: (debilno)"moja majka je iz muslimanske porodice"....
    ps"postoji ona stara za cigane "prodao veru za veceru"... :arrow: Emir Kusturica :!:

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    On /Emir Kusturica) je prije svega ciganin i to ona najgora kalanstura.

    Pih!!! :?


    P.S.

    A tebi je ovo vezano za Buducnost Crne Gore,a?
    Ciganin? Da to uporedjivanje Roma s najnizom vrstom ljudskih bica ne zvuci nacisticki, fasisticki, rasisticki, a?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PHANTOM
    Ajde Shocker ne zajebaji...cujes mu samo pricu..Srbin sam i pravoslavac.."moj otac je rodjen kao musliman,ali je prije svega bio srbin :shock: (debilno)"moja majka je iz muslimanske porodice"....
    ps"postoji ona stara za cigane "prodao veru za veceru"... :arrow: Emir Kusturica :!:
    Onda su svi Muslimani duse prodane. Ako ides tim redom.
    A kod nas je ostala jedna..
    :arrow: Nikad vjere u Turcina!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    On /Emir Kusturica) je prije svega ciganin i to ona najgora kalanstura.

    Pih!!! :?


    P.S.

    A tebi je ovo vezano za Buducnost Crne Gore,a?
    Last topics started by Dobrusky:

    - 9.Maj (Buducnost Crne Gore)
    - Podsecanje na druga Tita (Buducnost Crne Gore)
    - Savet Evrope-Srbima zabranjen pristup (Buducnost Crne Gore)
    - Iracka tragedija (Buducnost Crne Gore)
    - Srbija na popravnom ... ili? (Buducnost Crne Gore)
    - Presuda sa uticajem na buducnost Crne Gore...? (Buducnost Crne Gore)
    - Miloševica brani vrh srpske crkve (Buducnost Crne Gore)
    - Pravoslavni fundametalizam i extremizam u Sandzaku. (Buducnost Crne Gore)

    Иначе Јанко има ли каквих вести из КПД? Је ли мушко или женско, је ли Изета касни, је ли Неша Штрбачки постао отац?
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sasvim je razumljivo da Kusturici "ne ide" da se osjeca muslimanom!

    U vrijeme kada se Emir Kusturica razvijao u umjetnika, Sarajevo je bilo centar kulture. Medjutim, da li ste primjetili da su sarajevskom kulturnom scenom dominirali Srbi i Hrvati, dok muslimana tamo tako reci nije ni bilo. Oni su dominirali onom drugom, nekulturnom scenom, a kako je Kusturica rano dobio ambiciju da ostavi traga u kulturi (a ne u nekulturi), bilo je prirodno da se druzi (a kasnije i poistovecuje) sa Srbima i Hrvatima, narocito Srbima.

    Primjetimo da Kusturica nije jedini, no samo jedan od trojice muslimana iz BiH koji su ostavili nekakvog traga u kulturi, svi do jednog odbacivsi pogano muhamedanstvo: Emir Kusturica, Mersad Berber i Mesa Selimovic.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sarajevo ljuuubaaviii mooojaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    eh shta moji poshteni i dobrodushni boshnjani napravishe od onakvog grada, zemlja im kosti isturala dabogda!!!

    siiiikteeeeerrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja srecem Rome po Londonu u underground-u, koji otpjevaju po neku romsku pjesmu, kao djurdjevdan i tako nesto, a onda idu sa ceduljom u kojoj pise da je on Bosnac izbjeglica i tako prose.

    Isto je i sa ciganinom Emirom. Odrastao je u ciganskom predgradju Sarajeva a onda se spajdasio sa Neletom i ostalim iz "Zabranjenog Pusenja". Njihova misija je bila da ismijavaju Bosnjake gdje god stignu i tako pripreme psiholoski nase katile na zlocin. Njegov uspon je bio vise politicki nego sto su to njegove kreatorske sposobnosti. Naime u svakom njegovom "remek" djelu zapaza se izraziti aniimozitet prema Bosnjacima, kao napr. navodna prodaja djece i td., zasta je morao dobiti ogromne pare. Tako je iscjedio i Milosvicevu kasu snimajuci srpske nacional-romantisticke bljuvotine tokom rata.

    Sta od cigana ocekivati nego da da guze ko god trazi, za pare naravno.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •