Page 208 of 315 FirstFirst ... 108158198204205206207208209210211212218258308 ... LastLast
Results 5,176 to 5,200 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #5176
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Hvala Sharpz na komentaru.
    Komsije imaju rjeseno stambeno pitanje, ovo im je po njihovim rijecima 4. stan.
    Over.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  2. #5177
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,844
    Thanks Thanks Given 
    1,506
    Thanks Thanks Received 
    5,004
    Thanked in
    2,345 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Hvala puno na odgovoru, ti si jedini izgleda razumio moje pitanje! Znam da gradjevinski radovi nisu zabranjeni u ovom periodu, ali pitanje je koliko je solidarno renovirati stan u doba kada nas nadlezni organi pozivaju da ostanemo u svojim kucama, a vi kao novi komsija i neko ko treba da svakodnevno zivi u ovoj zgradi, odlucite se da bas u doba pandemije busite ljudima iznad glave? Pri tome, mnogi ljudi rade od kuce u ovom periodu, mnogi imaju djecu i male bebe koje imaju neki svoj dnevni ritam, a mnogi su i penzioneri koji nemaju kud da izadju u ovom periodu.

    Dakle, dolazim do zakljucka, da kod nas ono sto nije zabranjeno od strane NKT moze slobodno da se obavlja, a solidarnost...ma koga briga za to!
    Svaki grad ima propisano za stambene zgrade koji je to period tisine. U Budvi to je od 14 do 18 i od 22 do 06. U tom periodu ne smije biti gradjevinskih radova u zgradi (kao ni ostalih radova koji emituju buku).

    Sent from my Motorola 8400

  3. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  4. #5178
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Desetak dana kasnije:

    BALKAN - Broj testiranih na 1 milion stanovnika:
    Crna Gora 4568

    BALKAN - Broj umrlih na 1 milion stanovnika:
    Crna Gora 5
    Crna Gora ima 3 umrla?

    Ni broj testiranih nije tačan, po WM je 2869 ukupno, Hrapović kaže da je 3.272
    HRAPOVIĆ: Od kada je registrovan prvi slučaj obolijevanja od virusa korona u Crnoj Gori 17. marta, testirane su 3.272 osobe, inficirano je 272, na bolničkom liječenju je 41 pacijent, a tri osobe su nažalost izgubile bitku sa ovom bolešću. Pod nadzorom epidemioloških službi je 7.605 osoba.
    https://www.cdm.me/drustvo/hrapovic-...polovini-maja/

  5. #5179
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,809
    Thanks Thanks Given 
    2,154
    Thanks Thanks Received 
    4,713
    Thanked in
    2,513 Posts

    Default

    Ovo se odnosi na milion stanovnika, lakse je za uporedjuvanje statisticki izmedju zemalja.
    Na sta bi to licilo da 90% zemalja svijeta pravi paralelu na milion stanovnika, a ovih 10% u odnosu na svoj broj stanovnika koji je ispod milion?
    Last edited by technus; 13-04-20 at 10:50.
    Forever young, i want to be forever young

  6. #5180
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,093
    Thanks Thanks Given 
    5,113
    Thanks Thanks Received 
    2,473
    Thanked in
    1,332 Posts

  7. #5181
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,626
    Thanks Thanks Given 
    7,586
    Thanks Thanks Received 
    4,650
    Thanked in
    1,797 Posts

    Default

    Ovaj tekst je totalno konfuzan i kontradiktoran... Prvo kažu da je u karantinu i samoizolaciji 75 hiljada, što je za zemlju od 95 miliona minoran broj, pa kasnije govore da je cijela zemlja u karantinu... Zatim pričaju o masovnom testiranju, a kažu da je odrađeno 120 hiljada testova, što je za toliku zemlju smiješno malo, tek oko 1200 testova na 1m stanovnika... Crna Gora u odnosu na broj stanovnika testira 3 puta više od Vijetnama, a mi ne testiramo masovno...

    Nikad mi neće biti jasni naši novinari, koji pišu ovakve testove, a podaci su vrlo lako dostupni... Evo ko procentualno najviše testira...

    Last edited by MeDo_JE; 13-04-20 at 11:30.
    #fakenews

  8. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  9. #5182
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Crna Gora ima 3 umrla?

    Ni broj testiranih nije tačan, po WM je 2869 ukupno, Hrapović kaže da je 3.272

    https://www.cdm.me/drustvo/hrapovic-...polovini-maja/
    Za statistiku moraš odrediti broj ljudi na kojem upoređuješ, da ne bi poredio apsolutne brojke. Totalno je svejedno da li je 456.8 testiranih na 100.000 stanovnika, ili 4568 na 1.000.000 stanovnika. Ista priča je i za broj umrlih.

  10. The Following User Says Thank You to MRDzA For This Useful Post:


  11. #5183
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,966
    Thanks Thanks Given 
    2,433
    Thanks Thanks Received 
    4,571
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Izgleda da ce mać Faučija.


  12. #5184
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    i treba, pa nek se zaposli kod Bila
    She is only here to annoy herself!

  13. #5185
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,966
    Thanks Thanks Given 
    2,433
    Thanks Thanks Received 
    4,571
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Zasto treba? Zato sto je Fauci realan i za razliku od narandzastog prica istinu?


  14. #5186
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    aham da, istu onu istinu kao kad je SZO rekla da ne treba zatvarati granice prema Kini i da se virus ne prenosi sa čovjeka na čovjeka

    hoće da ispituju detaljno ljekove za šta treba pola godine a ovo će za par mjeseci da se završi a do tada umiru ljudi, nema toga lijeka koji će spasit svakoga al što bar dio da se ne izliječi ako već može
    She is only here to annoy herself!

  15. #5187
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,146
    Thanks Thanks Given 
    5,713
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Srbija +424 za 24h... ukupno 4154

    Previše

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. #5188
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,928
    Thanks Thanks Given 
    3,630
    Thanks Thanks Received 
    8,788
    Thanked in
    4,741 Posts

    Default

    http://rs.n1info.com/Vesti/a588620/U...ra-u-Nisu.html


    Sumnja se da on, kao ovlašćeno lice Gerontološkog centra u Nišu, nije preduzeo sve neophodne mere i radnje kako bi sprečio širenje zarazne bolesti COVID-19, usled čega je u ovoj ustanovi zaraženo 135 korisnika usluga i četvoro zaposlenih, dodaje se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #5189
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

  18. #5190
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ovo se odnosi na milion stanovnika, lakse je za uporedjuvanje statisticki izmedju zemalja.
    Na sta bi to licilo da 90% zemalja svijeta pravi paralelu na milion stanovnika, a ovih 10% u odnosu na svoj broj stanovnika koji je ispod milion?
    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Za statistiku moraš odrediti broj ljudi na kojem upoređuješ, da ne bi poredio apsolutne brojke. Totalno je svejedno da li je 456.8 testiranih na 100.000 stanovnika, ili 4568 na 1.000.000 stanovnika. Ista priča je i za broj umrlih.
    Znam da je to na milion stanovnika, ali da bi se odredio taj broj, treba tačan broj testiranih. Moja konstatacija je da tačan broj testiranih nije 2869, već 3272. Što znači i da je broj testiranih na 1 mil veći.

    Zanimljiva je brzina razvoja pandemije. Za prvih 1,000,000 zaraženih, trebalo nam je 90 dana. Za drugih 1,000,000 treba nam 12 - 13 dana. Zaista se razvija brzo.
    Last edited by Stewie; 13-04-20 at 19:20.

  19. #5191
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Mislim da sam bar 10ak puta rekao za šta se zalažem... Prve mjere su bile odlične, čak su donesene na vrijeme, što me iznenadilo i što sam pohvalio... Takođe dale su rezultate, nakon početnih, kad nije bilo ograničeno međugradsko kretanje, svadbe i sahrane, klasteri su se javljali od kontakata ostvarenih većinom na poslu i kućnih druženja...
    Jesi, istina i ja bih slagala kad bih rekla da mi nije jasno što ti želiš, mada me jesi malo "pogubio" kad si onako ljut zbog pooštravanja mjera, tražio vanredno stanje...Dakle, ti misliš da su one početne mjere sasvim dovoljne i da bi i sad imali iste ove rezultate koje imamo sa ovim pooštrenim mjerama, kao i sa tim prvim (znam da misli na onaj set nakon zabrane sahrana i svadbi) i da su sve ove naknadne uzalud donesene?
    Ja se ne slažem sa ovim, ali zbilja ne mogu dokazati da sam u pravu....vjerujem da su mjere ostale kao te prve sedmice, da bi danas imali mnogo goru situaciju....Tuzi su inače buknuli tih dana i HN takođe...da nijesu bili oštri ljudi bi bili mnogo opušteniji...

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Zalažem se da se mjere koje očigledno daju rezultate ne pooštravaju, već da se kazne samo oni koji ih krše... Tj ograničenje okupljanja na otvorenom za sve koji nijesu članovi istog domaćinstva, uz striktno pridržavanje mjera fizičke distance... Uz otvorena izletišta, šetališta i parkove... Bez ograničenja kretanja u večernjim satima i vikendom, prvo je nelogično jer nikog nema na ulici, drugo je kontraproduktivno jer stvara gužve subotom i poneđeljkom... Obavezne maske, rukavice i dezinfekciona sredstva u marketima i na poslu, ako imate kontakt sa drugima... Bez hapšenja i tretiranja onih koji ih krše kao kriminalaca, već za novčane kazne... Zalažem se za mjere koje su u većini normalnih zemalja, a koje nijesu uopšte lagane... Nemojte samo da mi govorite kako ste u kristalnoj kugli viđeli da to kod nas ne može, jer uopšte nijesmo ni pokušali... Veli išla je policija po Gorici i upozoravala narod, nema šta da upozoravaš, oderi po džepu, pa ćeš viđet kako se poštuje...
    Kako si to zamislio? Evo, ja sam sasvim sigurna da noću nema "nikog na ulici" kako ti reče, samo zato što je to zabranjeno...ako bi bilo dozvoljeno, onda bi mnooogo više naroda bilo na ulicama a samim tim i tih koji ti dišu za vrat jer se ne informišu, nije ih briga, vjeruju da je sve ok i da je on supermen kojemu tako neki presmEšni virus ne može ništa....

    takođe, ja ne izlazim svakodnevno, ali izađem jednom u pet dana da potrgujem nešto i ne pamtim ovoliko malo automobila u sred dana iako se to može nazvati sa masu kola na ulici ali prvo, još mi parking nije bio problem, još mi se nije desilo evo mjesec da zaglavim u koloni i sl problemi koje smo svakodnevno imali što znači da je definitivno manja gužva na ulicama...U prodavnici sačekam 15 minuta ali kasa je odmah slobodna kako joj priđeš..(trgujem u Našem diskontu) tako da nijesam ni na gužvu naišla...a i nije gžva zbog mjera, Medo, nego zbog ljudi koji svaki dan idu u nabavku....evo ne znam, ja imam porodicu i nijesam kupila više od 10 kg brasna, 4 litre ulja, 2 kg šećera i još nemah potrebu da opet nabavljam...i to sam kupia prije svih mjera...što ljudi čine nije mi jasno, preprodaju?! Ili spremaju da preprodajju? Danas nijesam izlazila, recimo, iako je bio vikend i nijesam imala potrebe ni zbog čega danas da izlazim...što su danas nagrnuli (kako ti kažeš) po prodavnicama? Ne znam...ali sam sasvim sigurna da bi nagrnuli i da nema mjera, kao što nagrću svake subote i ponedeljka otkako je uvedena neradna nedelja....ili ti tvrdiš da to nije istina?
    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Mi smo imali ogromnu sreću i prednost, da donesemo mjere prije zvanično potvrđenih slučajeva i to je uticalo na relativno mali broj klastera, a onda su iz NKT sebi napravili medveđu uslugu, znaš zašto, jer smo previše rano navalili na ovako teške mjere... Sad ne mogu ni da popušte, jer će narod misliti da je opasnost prošla, i dolazi do katastrofe... Zbog STRAHA, od uništenog zdravstva, i zbog toga što im je bilo lakše da treniraju strogoću, nego da nas tretiraju kao normalne i dostojanstvene građane i obezbjede poštovanje mjera, sad smo zaključani kućama i vjerovatno ćemo ostati zaključani poprilično dugo...

    Sent using Tapatalk
    Slažemo se da nam je zdravstvo uništeno! I nijesmo ga mi uništili, i tu se slažemo....jedino što ja mislim da je "bolje spriječiti nego liječiti" tako da smatram da su mjere top skrojene za nas ovakve kakvi smo i za naše zdravstvo ovakvo kakvo je...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #5192
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/svijet/globus...sticu-imunitet
    Šef Svjetske zdravstvene organizacije (SZO) za hitne slučajeve dr Majkl Rajan rekao je na današnjem brifingu da se pretpostavlja da bi ljudi koji su bili zaraženi korona virusom i koji imaju dokazani nivo antitela trebalo da imaju određeni stepen zaštite, ali da "mi jednostavno još uvijek ne znamo koliko dugo taj vremenski period traje".

  21. #5193
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,626
    Thanks Thanks Given 
    7,586
    Thanks Thanks Received 
    4,650
    Thanked in
    1,797 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Jesi, istina i ja bih slagala kad bih rekla da mi nije jasno što ti želiš, mada me jesi malo "pogubio" kad si onako ljut zbog pooštravanja mjera, tražio vanredno stanje...Dakle, ti misliš da su one početne mjere sasvim dovoljne i da bi i sad imali iste ove rezultate koje imamo sa ovim pooštrenim mjerama, kao i sa tim prvim (znam da misli na onaj set nakon zabrane sahrana i svadbi) i da su sve ove naknadne uzalud donesene?
    Ja se ne slažem sa ovim, ali zbilja ne mogu dokazati da sam u pravu....vjerujem da su mjere ostale kao te prve sedmice, da bi danas imali mnogo goru situaciju....Tuzi su inače buknuli tih dana i HN takođe...da nijesu bili oštri ljudi bi bili mnogo opušteniji...


    Kako si to zamislio? Evo, ja sam sasvim sigurna da noću nema "nikog na ulici" kako ti reče, samo zato što je to zabranjeno...ako bi bilo dozvoljeno, onda bi mnooogo više naroda bilo na ulicama a samim tim i tih koji ti dišu za vrat jer se ne informišu, nije ih briga, vjeruju da je sve ok i da je on supermen kojemu tako neki presmEšni virus ne može ništa....

    takođe, ja ne izlazim svakodnevno, ali izađem jednom u pet dana da potrgujem nešto i ne pamtim ovoliko malo automobila u sred dana iako se to može nazvati sa masu kola na ulici ali prvo, još mi parking nije bio problem, još mi se nije desilo evo mjesec da zaglavim u koloni i sl problemi koje smo svakodnevno imali što znači da je definitivno manja gužva na ulicama...U prodavnici sačekam 15 minuta ali kasa je odmah slobodna kako joj priđeš..(trgujem u Našem diskontu) tako da nijesam ni na gužvu naišla...a i nije gžva zbog mjera, Medo, nego zbog ljudi koji svaki dan idu u nabavku....evo ne znam, ja imam porodicu i nijesam kupila više od 10 kg brasna, 4 litre ulja, 2 kg šećera i još nemah potrebu da opet nabavljam...i to sam kupia prije svih mjera...što ljudi čine nije mi jasno, preprodaju?! Ili spremaju da preprodajju? Danas nijesam izlazila, recimo, iako je bio vikend i nijesam imala potrebe ni zbog čega danas da izlazim...što su danas nagrnuli (kako ti kažeš) po prodavnicama? Ne znam...ali sam sasvim sigurna da bi nagrnuli i da nema mjera, kao što nagrću svake subote i ponedeljka otkako je uvedena neradna nedelja....ili ti tvrdiš da to nije istina?
    Slažemo se da nam je zdravstvo uništeno! I nijesmo ga mi uništili, i tu se slažemo....jedino što ja mislim da je "bolje spriječiti nego liječiti" tako da smatram da su mjere top skrojene za nas ovakve kakvi smo i za naše zdravstvo ovakvo kakvo je...
    Naljutio sam se zbog vanrednog stanja, jer po ustavu samo u toku ratnog i vanrednog stanja se smije ljudima ograničavati kretanje... Znam da postoje zakoni, koji su citirani više puta, ali ustav > zakon... Nego eto, prešao sam preko toga, jer je to priča za sud, ne za forum, a bojim se da će država dobro da plati odštetu...

    Ja mislim da mjere, ne početne, već mjere prije ograničavanja kretanja od 19-5, su bile više nego dovoljne (u teoriji i jesu), i da smo trebali bar da pokušamo da iskontrolišemo njihovo sprovođenje, a ne odmah jače mjere ako vidimo ljude na ulici... Imaš dovoljno policije, kreni sa kažnjavanjem, kad se udari po džepu brzo se red uspostavi Postoji mogućnost da ovo nijesu uradili jer znaju da je ograničavanje sprovedeno neustavno, a kasnije bi ih ti svi kažnjeni masakrirali na sudu, ovo je samo pretpostavka, realnija mogućnost je da su pooštrili mjere jer im je to jednostavno lakše, a znaju da Crnogorci mogu dosta da trpe, pa zašto da ne...

    Siguran sam jer vidim, kad si doma po cijeli dan, nekad je uživanje samo posmatrati spoljašnjost... A i dosta ostalih foumaša se složilo da su rijetko koga uveče viđali na ulici...

    Ne tvrdim da nije istina, nagrnuli bi u svakom slučaju, samo je mnogo manja gužva ako imaš više vremena na raspolaganju, što je, jelte, osnovna logika... Ima dosta ljudi koji i dalje rade, pa moraju da žure u prodavnicu prije zatvaranja (nejasno mi je što su uopšte ograničili rad prodavnica do 18h, vjerovatno su već imali pripremljenu zabranu kretanja, pa su unaprijed ograničili i prodavnice)...

    Na kraju, apsolutno sam za to da se mjere pooštravaju u mjestima i djelovima gradova đe se eventualno pojavi neki klaster... Ali mi je nejasna logika da su iste mjere npr na Žabljaku ili u Pljevljima, đe nema nijednog slučaja (uz to je zabranjen međugradski saobraćaj), kao u PG ili u Tuzima... Ako već donesene mjere daju rezultate, a viđeli smo da daju, zašto ih pooštravati...? Jasna je meni logika, bolje spriječiti nego liječiti, ali nije ovo kuga ni ebola niti bilo šta slične smrtnosti, i ne prenosi se baš tako lako kako bi se moglo zaključiti iz ovih mjera...

    P.S. Da se razumijemo, ja sve mjere poštujem (Mugoša potvrdio da šetnja nije zabranjena ), vjerovatno ću poštovati i sve naredne koje se donesu, pa bile i potpuni karantin... Ali kad mislim da nam krše ustav i ograničavaju slobodu bez razloga, ne mogu da ćutim...


    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  22. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  23. #5194
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/svijet/globus...-2009-4vm8wevr
    Prikupljeni podaci iz više zemalja daju jasniju sliku o ovom virusu, njegovom ponašanju, načinu kako da se zaustavi. Znamo da se covid-19 brzo širi i znamo da je smrtonosan: 10 puta smrtonosniji od pandemije gripa 2009.", rekao je Gebrejesus na brifingu za novinare u Ženevi

  24. #5195
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    966
    Thanks Thanks Received 
    1,182
    Thanked in
    631 Posts

    Default

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...mjera-20200413

    Sto se Francuza tice oni su najavili ukidanje mjera od 11. Maja..
    Last edited by Dzi; 13-04-20 at 22:12.

  25. #5196
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Naljutio sam se zbog vanrednog stanja, jer po ustavu samo u toku ratnog i vanrednog stanja se smije ljudima ograničavati kretanje...
    Sent using Tapatalk
    Nije tačno. Sloboda kretanja se može ograničiti radi sprječavanja širenja zaraznih bolesti i bez uvođenja vanrednog stanja.

  26. #5197
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Francuski predsjednik najavi ublažavanje mjera od 11. maja. Na osnovu čega? Situacija u Francuskoj ne daje prostor za takav optimizam.

  27. #5198
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,626
    Thanks Thanks Given 
    7,586
    Thanks Thanks Received 
    4,650
    Thanked in
    1,797 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nije tačno. Sloboda kretanja se može ograničiti radi sprječavanja širenja zaraznih bolesti i bez uvođenja vanrednog stanja.
    Ustav CG se ne bi složio sa tobom... Znam da postoji zakon, ali ustav > zakon...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  28. #5199
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    2,262
    Thanks Thanks Received 
    3,417
    Thanked in
    1,506 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Naljutio sam se zbog vanrednog stanja, jer po ustavu samo u toku ratnog i vanrednog stanja se smije ljudima ograničavati kretanje... Znam da postoje zakoni, koji su citirani više puta, ali ustav > zakon... Nego eto, prešao sam preko toga, jer je to priča za sud, ne za forum, a bojim se da će država dobro da plati odštetu...


    Sent using Tapatalk
    Član 39 Ustava Crne Gore

    Jemči se pravo na slobodu kretanja i nastanjivanja, kao i pravo napuštanja Crne Gore. Sloboda kretanja, nastanjivanja i napuštanja Crne Gore može se ograničiti ako je to potrebno za vođenje krivičnog postupka, sprječavanja širenja zaraznih bolesti ili iz razloga bezbjednosti Crne Gore.
    Kretanje i boravak stranaca uređuje se zakonom.

    https://www.paragraf.me/propisi-crne...crne-gore.html

    Eto sto kaze najvisi pravni akt drzave

    Medo, procitaj prije nego napises onako nesto. Ne trci pred rudu.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  29. The Following 4 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  30. #5200
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ustav CG se ne bi složio sa tobom... Znam da postoji zakon, ali ustav > zakon...

    Sent using Tapatalk
    Član 39

    Jemči se pravo na slobodu kretanja i nastanjivanja, kao i pravo napuštanja Crne Gore. Sloboda kretanja, nastanjivanja i napuštanja Crne Gore može se ograničiti ako je to potrebno za vođenje krivičnog postupka, sprječavanja širenja zaraznih bolesti ili iz razloga bezbjednosti Crne Gore.

    Edit:
    Mexiko me preteče.
    Last edited by Ostoja; 14-04-20 at 00:26.

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 208 of 315 FirstFirst ... 108158198204205206207208209210211212218258308 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •