Page 207 of 315 FirstFirst ... 107157197203204205206207208209210211217257307 ... LastLast
Results 5,151 to 5,175 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #5151
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nikad mi neće biti jasan stav dobrog dijela Crnogoraca, da smo mi manje vrijedni od jednog Njemca npr i da zaslužujemo da se sa nama ophode kao sa stokom...

    Hajde da sprovedemo mali cdm eksperiment, da vidimo jesmo li mi baš stoka, ili je to ipak sistematsko uništavanje identiteta i svojeg JA na Balkanu, kako bi se lakše vladalo...

    Da počnemo... Eksperiment je vrlo jednostavan... Uzmite papir i olovku, na lijevoj strani napišite “Uzoran građanin koji poštuje mjere”, na desnoj strani napišite “STOKA”... Sad krenite redom od svojih ukućana, bliže i dalje rodbine, prijatelja, drugova, poznanika, pa sve do forumaša i likova koje znate preko društvenih mreža, i upisujte ih u odgovarajuću kolonu...

    Kod mene je rezultat “Uzorni građani 100+”, “STOKA 0”... Kad napišete sopstvenu listu, razmislite malo o rezultatima, i ako neko ima par slučajeva na pogrešnoj strani, da li svi oni na pravoj treba da ispaštaju...?

    P.S. Nećemo se izboriti za bolje śutra, i za bolji tretman, dok ne počnemo sebe cijeniti malo više...
    #fakenews

  2. The Following 6 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #5152
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Taj eksperiment i nije nesto. AKo uzmemo tvoje rezultate i recimo na primjer moje, vidjecemo da se i ja i ti druzimo ili smo u rodbinskim vezama sa ljudima koji postuju pravila. Ajde da krenemo gradom pa svakoga koga zateknemo na ulici u vrijeme kad treba da je kuci, ili ujtro kad podjemo u prodvanicu da one koji drugima duvaju za vrat, ili one sto rostiljaju, druze se po desetoro na kakva malo skrovitija mjesta, popisemo na drugu stranu, pa da vidimo dje smo. Kad neki autorite, predsjednik, policajac, vatrogasac,doktor ....kaze njemcu da nesto uradi (nemoj sad da idmo u neku krajnost) on ce da poslusa, nece da ulazi u raspravu sa njim, sto, zasto, ko je to naredio, poziva se na Ustav (koji vjerovatno nikad u zivotu nije vidio), iznosi svoje misljenje o ljudskim pravima, i ako je mozda samo vozac kamiona. E nasi ljudi odma ulaze u rasprave, negodovanja, odma pocinjemo da ih ucimo poslu,....Jos jedan primjer, cekam danas ispred pekare red, desetak ljudi, distanca minimum dva metra, i svi sto je na travnjak pored trotoara, liše mene. I ako ima dovoljno sirine da stanu u kolonu na trotoaru. To se njemcu ne moze deseti, cak i ako mu se desi neko ce ga od pristunih opomenuti. Nas bas briga. Sto je svacije, to je nicije. E tu smo mi daleko iza njih. U Frankfuru postoji park (neogradjen) koji je pun zeceva, nikad se nije desilo d aje neko ubio zeca i odnio. Sto mislis, koliko bi kod nas trajali. Sve su to sitnice koje na kraju, kad podvuces, postaju stakve stvari da smo mi 100 godina iza njemaca.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. The Following 4 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  5. #5153
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Za Indiju su ovo precizni podaci, broj zaražnih 65200, broj umrlih 6, dobili batine motkom po goozici, 64230, odvaljeni od batina motkom po goozici 236843.

  6. #5154
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nikad mi neće biti jasan stav dobrog dijela Crnogoraca, da smo mi manje vrijedni od jednog Njemca npr i da zaslužujemo da se sa nama ophode kao sa stokom...

    Hajde da sprovedemo mali cdm eksperiment, da vidimo jesmo li mi baš stoka, ili je to ipak sistematsko uništavanje identiteta i svojeg JA na Balkanu, kako bi se lakše vladalo...

    Da počnemo... Eksperiment je vrlo jednostavan... Uzmite papir i olovku, na lijevoj strani napišite “Uzoran građanin koji poštuje mjere”, na desnoj strani napišite “STOKA”... Sad krenite redom od svojih ukućana, bliže i dalje rodbine, prijatelja, drugova, poznanika, pa sve do forumaša i likova koje znate preko društvenih mreža, i upisujte ih u odgovarajuću kolonu...

    Kod mene je rezultat “Uzorni građani 100+”, “STOKA 0”... Kad napišete sopstvenu listu, razmislite malo o rezultatima, i ako neko ima par slučajeva na pogrešnoj strani, da li svi oni na pravoj treba da ispaštaju...?

    P.S. Nećemo se izboriti za bolje śutra, i za bolji tretman, dok ne počnemo sebe cijeniti malo više...
    Niko nije rekao da smo manje vrijedni, mi kad pođemo u Njemačku veoma brzo prihvatamo njihove standarde ponašanja, u suprotnom to košta, pa se brzo "naviknemo" da recimo sortiramo smeće, ne bacamo žvakaće gdje stignemo, stavimo kesu za smeće na kantu čim prije nego ubacimo prvo smeće u istu itd. Ono što mi nazivamo diktaturom oni zovu građanskom disciplinom i normalnim društvenim ponašanjem. Problem smo ipak MI, i naše poimanje slobode zvane boli me kujac za sve. Na žalost to se dosta promijenilo i tamo tako da disciplina koja je svojsvena starijim generacijama nije baš mlađima ali red i dalje postoji kao i kazne za nepoštivanje reda a tamo nema privilegija, uCrao si platićeš pa da si gradonačelnik ili premijer, niko te neće pokrivati ni spašavati. U tome se razlikujemo.

  7. #5155
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Taj eksperiment i nije nesto. AKo uzmemo tvoje rezultate i recimo na primjer moje, vidjecemo da se i ja i ti druzimo ili smo u rodbinskim vezama sa ljudima koji postuju pravila. Ajde da krenemo gradom pa svakoga koga zateknemo na ulici u vrijeme kad treba da je kuci, ili ujtro kad podjemo u prodvanicu da one koji drugima duvaju za vrat, ili one sto rostiljaju, druze se po desetoro na kakva malo skrovitija mjesta, popisemo na drugu stranu, pa da vidimo dje smo. Kad neki autorite, predsjednik, policajac, vatrogasac,doktor ....kaze njemcu da nesto uradi (nemoj sad da idmo u neku krajnost) on ce da poslusa, nece da ulazi u raspravu sa njim, sto, zasto, ko je to naredio, poziva se na Ustav (koji vjerovatno nikad u zivotu nije vidio), iznosi svoje misljenje o ljudskim pravima, i ako je mozda samo vozac kamiona. E nasi ljudi odma ulaze u rasprave, negodovanja, odma pocinjemo da ih ucimo poslu,....Jos jedan primjer, cekam danas ispred pekare red, desetak ljudi, distanca minimum dva metra, i svi sto je na travnjak pored trotoara, liše mene. I ako ima dovoljno sirine da stanu u kolonu na trotoaru. To se njemcu ne moze deseti, cak i ako mu se desi neko ce ga od pristunih opomenuti. Nas bas briga. Sto je svacije, to je nicije. E tu smo mi daleko iza njih. U Frankfuru postoji park (neogradjen) koji je pun zeceva, nikad se nije desilo d aje neko ubio zeca i odnio. Sto mislis, koliko bi kod nas trajali. Sve su to sitnice koje na kraju, kad podvuces, postaju stakve stvari da smo mi 100 godina iza njemaca.
    Ajde da uzmemo, koliko ima privedenih zbog kršenja mjera, oko 800...? Koliki je to procenat u odnosu na broj stanovnika CG...?

    Viđeh i ja u par noći u centaru Berlina kako nakon noćnog izlaska seru i pišaju po ulicama, kako se stotine ljudi valjaju odvaljeni od ko zna čega, svakakvih boleština, a to ne doživjeh u CG za 30+ godina, pa ništa... Ti ako misliš da je Njemac bolji od tebe, ja ti ne mogu pomoći... Ja želim da mene, moju rodbinu, pijatelje i drugove tretiraju kao uzorne i normalne građane što i jesmo, a da taj vrlo mali i ograničen broj neposlušnih sistem isprati i kazni...

    Znaš li koliko različitih nacionalnosti živi u Njemačkoj...? Jesu li se oni odjednom emancipovali ili...? Misliš li da je ovim hiljadama balkanaca koji su pošli u Njemačku u poslednje par godina zabranjen izlazak, ili ih konačno tretiraju kao ljude...?
    #fakenews

  8. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  9. #5156
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Niko nije rekao da smo manje vrijedni, mi kad pođemo u Njemačku veoma brzo prihvatamo njihove standarde ponašanja, u suprotnom to košta, pa se brzo "naviknemo" da recimo sortiramo smeće, ne bacamo žvakaće gdje stignemo, stavimo kesu za smeće na kantu čim prije nego ubacimo prvo smeće u istu itd. Ono što mi nazivamo diktaturom oni zovu građanskom disciplinom i normalnim društvenim ponašanjem. Problem smo ipak MI, i naše poimanje slobode zvane boli me kujac za sve. Na žalost to se dosta promijenilo i tamo tako da disciplina koja je svojsvena starijim generacijama nije baš mlađima ali red i dalje postoji kao i kazne za nepoštivanje reda a tamo nema privilegija, uCrao si platićeš pa da si gradonačelnik ili premijer, niko te neće pokrivati ni spašavati. U tome se razlikujemo.
    Tačno tako, hajde onda da i mi pokušamo uvesti taj red, a ne da nas tretiraju kao stoku... Hajde da i ođe košta onoga ko krši pravila, ali da ostali koji ih poštuju budu tako i tretirani... Npr, čim je bilo volje brzo su nas disciplinovali sa pojasevima, evo sad i sa pušenjem u zatvorenom, što će reći da kad se želi, pravila se mogu striktno sprovoditi... Posebno u situaciji kad ti od poštovanja pravila zavisi život...
    #fakenews

  10. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  11. #5157
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ajde da uzmemo, koliko ima privedenih zbog kršenja mjera, oko 800...? Koliki je to procenat u odnosu na broj stanovnika CG...?

    Viđeh i ja u par noći u centaru Berlina kako nakon noćnog izlaska seru i pišaju po ulicama, kako se stotine ljudi valjaju odvaljeni od ko zna čega, svakakvih boleština, a to ne doživjeh u CG za 30+ godina, pa ništa... Ti ako misliš da je Njemac bolji od tebe, ja ti ne mogu pomoći... Ja želim da mene, moju rodbinu, pijatelje i drugove tretiraju kao uzorne i normalne građane što i jesmo, a da taj vrlo mali i ograničen broj neposlušnih sistem isprati i kazni...

    Znaš li koliko različitih nacionalnosti živi u Njemačkoj...? Jesu li se oni odjednom emancipovali ili...? Misliš li da je ovim hiljadama balkanaca koji su pošli u Njemačku u poslednje par godina zabranjen izlazak, ili ih konačno tretiraju kao ljude...?
    Ti imas 30+, ja 40+, pa sam imao priliku da vidim u sred Podgorice ono sot ti mozda nisi, dje su pojedinci isli goli ka od majke rodjeni, radio devedesetih po kafanama, da ti ne pricam cega sam se sve nagledao. Ne mozemo poredjivati pojedinacno je li svaki Njemac bolji od Crnogoraca, ima ih boljih a ima i gorih, ali bez neke, ne vaze za jednu od najdisiplinovanijih nacija u svijetu. U najvecem broju slucajva, oni koji prednjace u kriminalu u Njemackoj, nisu Njemci po porijeklu, i to su ti uglavnom balkanci, turci i arapi, rumuni, bugari. Sto se tice zabrane izlaska, jednako je za sve nacije. Svaka drzava za sebe sprovodi strategiju borbe sa ovom pandemijom, kad se sve zavrsi vidjecemo rezultate. A siguran budi da nas njemci nikad nece tretirati kao sebi ravne. Ako nista drugo, a ono sto smo mi Balkanci uradili jedni drugima devedesetih. Mozemo mi da mislimo za sebe sto ocemo, ali vidi se dje su oni a dje smo mi. To je najbolji pokazatelj.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  12. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  13. #5158
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Berlin danas...

    Zamislite šta rade ludi njemački policajci, idu sa metrom i mjere rastojanje između ljudi... Ako je rastojanje manje od 1.5m, šta mislite da se desi...? Ne, zeznuli ste se, ne trpaju vas u maricu kao najvećeg kriminalca, već vam napišu kaznu od 25€..

    Budi kao Njemačka...

    Sent using Tapatalk
    Znači tamo policija nije skup iskompleksiranih ljudi sa sponzorušom na čelu???

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

  14. #5159
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ok, svak ima pravo na mišljenje, uvažavam... Ti nastavi da podržavaš tretiranje većine uzornih građana kao da su stoka, zbog malog procenta neposlušnih, a ja ću da se borim da nas tretiraju kao Njemce, i da kažnjavaju samo neposlušne...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  16. #5160
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ti imas 30+, ja 40+, pa sam imao priliku da vidim u sred Podgorice ono sot ti mozda nisi, dje su pojedinci isli goli ka od majke rodjeni, radio devedesetih po kafanama, da ti ne pricam cega sam se sve nagledao. Ne mozemo poredjivati pojedinacno je li svaki Njemac bolji od Crnogoraca, ima ih boljih a ima i gorih, ali bez neke, ne vaze za jednu od najdisiplinovanijih nacija u svijetu. U najvecem broju slucajva, oni koji prednjace u kriminalu u Njemackoj, nisu Njemci po porijeklu, i to su ti uglavnom balkanci, turci i arapi, rumuni, bugari. Sto se tice zabrane izlaska, jednako je za sve nacije. Svaka drzava za sebe sprovodi strategiju borbe sa ovom pandemijom, kad se sve zavrsi vidjecemo rezultate. A siguran budi da nas njemci nikad nece tretirati kao sebi ravne. Ako nista drugo, a ono sto smo mi Balkanci uradili jedni drugima devedesetih. Mozemo mi da mislimo za sebe sto ocemo, ali vidi se dje su oni a dje smo mi. To je najbolji pokazatelj.
    Na 1000 primjera ću dokazati da su ne samo Njemci nego generalno germani i skandinavci bar 300x kulturniji i discipinovaniji od nas Balkanaca. Normalno je da u svakom žitu ima kukolja ali po nekad mi se čini da je kod nas na Balkanu teško naći žito u kukolju. Možemo za to tražiti razloge i opravdanja tipa 500 god. turskog ropstva i kulturne deformacije sa orijentalnim dominacijom što je realno, objektivan razlog. Razlika okupacijske ostavštine Austrougarske i osmanlija je uočljiva i na google earth. Loš smo narod ljudi, svojeglavi, prkosni, zatucani, još robujemo seljačkim primitivnim običajima, nismo spremni da se mijenjamo, još smo civilizacijski daleko od westworld, shvatite to bez kompleksa, što prije utulimo to u glavu prije ćemo se pogledati u ogledalo otvorenih očiju i reći - stvarno smo nikakvi, treba da se mijenjamo kao pojedinci, a kad se promijenimo promijenit će se i društvo i svima će nam biti bolje. Oni koji neće da se prilagode civilizaciji će strčati , padati u oči , neće se više utapati u gomili.
    Last edited by Tivatech; 13-04-20 at 01:02.

  17. The Following User Says Thank You to Tivatech For This Useful Post:


  18. #5161
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ok, svak ima pravo na mišljenje, uvažavam... Ti nastavi da podržavaš tretiranje većine uzornih građana kao da su stoka, zbog malog procenta neposlušnih, a ja ću da se borim da nas tretiraju kao Njemce, i da kažnjavaju samo neposlušne...

    Sent using Tapatalk
    Aoooo, moooj brate, kakvo tretiranje vecine gradjana zbog manjine. Jesi li nedje procitao da naradba vazi za neke, a za neke da ne vazi? Oni koji postuju, postuju i dalje, oni koji ne postuju, bice kaznjeni. Sto je problem? Sto neki nisu postovali, pa smanjeno vrijeme izlazaka? Mogli su da to vrijeme ogranice i bez nekog posebnog objasnjenja. Svi po raznim grupama i forumima pricaju "ja vido one dje setaju, ja vidio one dje rostiljaju.." Super, idi prijavi, budi savjestan gradjanin a ne on line borac za ljudska prava, jednakost, ovo ono. Ali neko ce ti od tih zbog kojih sad trips rec d asi spijun pa neces zbog toga. Vidis kad procitas zakon o javnom redu i miru, svi smo dovedeni u brazdu zbog nekih koji vole da prave probleme. Vidis, udari ti neko samar na ulicu, ti ga ispresavijas, onako od srca i fino odgovaras za prekomjernu upotrebu sile. Pa? Zakoni, kazne, sudovi, policija, sve je to zbog manjine. I vecina u nekim segmentima trpi zbog toga. Njemac kad vidi komsiju dje baca limenke u kontejner za papri, on ga fino prijavi, a odje odma etiketiraju spijun. Mi prvo treba da se izborimo za licnu kulturu, ono sto iz kuce ponesemo, ono sto nas otac i majka uce, pa onda da idemo dalje.

    Ne shvati ovo da namecem neki moj stav, da sam u pravu (daleko od toga) jednostavno je to moje vidjenje stvari. Ja sam malo opsuteniji po nekim pitanjima, ne tangiraju me mnogo, tako i za ove zabrane, za neke druge opet skocim ka crijevo na zar...sve u svemu lijepo se ispricasmo
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  20. #5162
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ok, svak ima pravo na mišljenje, uvažavam... Ti nastavi da podržavaš tretiranje većine uzornih građana kao da su stoka, zbog malog procenta neposlušnih, a ja ću da se borim da nas tretiraju kao Njemce, i da kažnjavaju samo neposlušne...

    Sent using Tapatalk
    Za šta se ti zapravo zalažeš? Da nam NKT uvede vanredno stanje (što mi je suludo nakon ovih tvojih postova koje si ovdje dosad pisao ) ili ako ne uvede vanredno stanje da nas PUŠTI da živimo prema svojoj SAVJESTI tj da pokažemo da smo u većini zapravo vrlo uzorni građani koji će da poštuju zdravstvene preporuke od stručnih ljudi iz NKT i Ministarstva zdravlja i da je samo manjina ona koja krši preporuke i radi njih nećemo mi koji smo uzorni da trpimo!

    Ili Vanredno stanje?

    Ili nas puštite da poštujemo preporuke oko higijene i socijalne distance?

    One koji ne poštuju u aps!
    A nas uzorne puštite da živimo!

    Ako ti vjeruješ u ovo, pod uslovom da sam te razumjela mada ruku na srce ne vjerujem da je realna ovolika kontradikrtornost (vanredno uvedi/pušti nas da živimo ), onda si u zabludi, vjerujem, strašnoj zabludi...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  22. #5163
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ja ne znam od pocetka sto se kod nas ne pisu novcane kazne pa eventualno ako ima povratnika privodjenje. Prvo, svakog to najvise zaboli i ispunjava svrhu a ovako samo dizes tenziju i srdzbu, drugo, mi nemamo ni uslova ni kapaciteta za toliko pritvorenih, trece, samim njegovim smjestanjem povecavas troskove a sa kaznama bi imao prilive...
    Pa za 95% kršenja mjera se ne privodi, nego uzmu podatke i krivično se odgovara u redovnom postupku, odnosno ideš odma kući, i stigne ti poziv da se javiš tužiocu. A za 99% tih u redovnom postupku ide institut odloženog gonjenja, tj tužilac i ti se dogovorite da ti platiš nekom tamo domu u Bijeloj 100-200-300 Evra, i krivično gonjenje se "odlaže" (nema ga). To nije sporazum o priznanju krivice, jer ti posle odloženog gonjenja ne ostaje "dosije" (kaznena evidencija), što je često veći problem od kazne.

    Lišavaju se slobode, kolko ja vidim, ovi što baš ćeraju kontru (gazde kafića, ili oni sa Kučkih Korita), i ova bezbjednosno interesantna lica.

    A ja ne znam kako ti zamišljaš da se pišu nalozi, tj kazne, kao u saobraćaju, kad za to nema zakonskog osnova. Policajac mora da sprovodi zakon, i da obavijesti tužioca da je uočio ponašanje koje je osnov sumnje da je počinjeno KD, bla, bla. Na to ga obavezuju ZKP i KZ, zakon o unutrašnjim poslovima i sl. Zakon o zašiti stanovništva od zaraznih bolesti ima kaznene odredbe, ali je isto najmanja kazna 100 Evra, ali nisu sveobuhvatne kao član KZ-a... A i državi je lakše da ide na krivično djelo, bolje nas isprepada...

  23. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  24. #5164
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Za šta se ti zapravo zalažeš? Da nam NKT uvede vanredno stanje (što mi je suludo nakon ovih tvojih postova koje si ovdje dosad pisao ) ili ako ne uvede vanredno stanje da nas PUŠTI da živimo prema svojoj SAVJESTI tj da pokažemo da smo u većini zapravo vrlo uzorni građani koji će da poštuju zdravstvene preporuke od stručnih ljudi iz NKT i Ministarstva zdravlja i da je samo manjina ona koja krši preporuke i radi njih nećemo mi koji smo uzorni da trpimo!

    Ili Vanredno stanje?

    Ili nas puštite da poštujemo preporuke oko higijene i socijalne distance?

    One koji ne poštuju u aps!
    A nas uzorne puštite da živimo!

    Ako ti vjeruješ u ovo, pod uslovom da sam te razumjela mada ruku na srce ne vjerujem da je realna ovolika kontradikrtornost (vanredno uvedi/pušti nas da živimo ), onda si u zabludi, vjerujem, strašnoj zabludi...
    Može li razlika izmedju ovoga sad i zvanično proglašenog vanrednog stanja ... stvarno ne znam razliku ...

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

  25. #5165
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Ovo jeste 'vanredno stanje' po svim definicijama, samo što oni neće nikad proglasiti jer im mnogo više odgovara ovaj način. :stupid:
    Last edited by Sharpz; 13-04-20 at 03:10.

  26. #5166
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Vi zamislite da su ga proglasili. Bice vam lakse


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  27. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  28. #5167
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Za šta se ti zapravo zalažeš? Da nam NKT uvede vanredno stanje (što mi je suludo nakon ovih tvojih postova koje si ovdje dosad pisao ) ili ako ne uvede vanredno stanje da nas PUŠTI da živimo prema svojoj SAVJESTI tj da pokažemo da smo u većini zapravo vrlo uzorni građani koji će da poštuju zdravstvene preporuke od stručnih ljudi iz NKT i Ministarstva zdravlja i da je samo manjina ona koja krši preporuke i radi njih nećemo mi koji smo uzorni da trpimo!

    Ili Vanredno stanje?

    Ili nas puštite da poštujemo preporuke oko higijene i socijalne distance?

    One koji ne poštuju u aps!
    A nas uzorne puštite da živimo!

    Ako ti vjeruješ u ovo, pod uslovom da sam te razumjela mada ruku na srce ne vjerujem da je realna ovolika kontradikrtornost (vanredno uvedi/pušti nas da živimo ), onda si u zabludi, vjerujem, strašnoj zabludi...
    Mislim da sam bar 10ak puta rekao za šta se zalažem... Prve mjere su bile odlične, čak su donesene na vrijeme, što me iznenadilo i što sam pohvalio... Takođe dale su rezultate, nakon početnih, kad nije bilo ograničeno međugradsko kretanje, svadbe i sahrane, klasteri su se javljali od kontakata ostvarenih većinom na poslu i kućnih druženja...

    Zalažem se da se mjere koje očigledno daju rezultate ne pooštravaju, već da se kazne samo oni koji ih krše... Tj ograničenje okupljanja na otvorenom za sve koji nijesu članovi istog domaćinstva, uz striktno pridržavanje mjera fizičke distance... Uz otvorena izletišta, šetališta i parkove... Bez ograničenja kretanja u večernjim satima i vikendom, prvo je nelogično jer nikog nema na ulici, drugo je kontraproduktivno jer stvara gužve subotom i poneđeljkom... Obavezne maske, rukavice i dezinfekciona sredstva u marketima i na poslu, ako imate kontakt sa drugima... Bez hapšenja i tretiranja onih koji ih krše kao kriminalaca, već za novčane kazne... Zalažem se za mjere koje su u većini normalnih zemalja, a koje nijesu uopšte lagane... Nemojte samo da mi govorite kako ste u kristalnoj kugli viđeli da to kod nas ne može, jer uopšte nijesmo ni pokušali... Veli išla je policija po Gorici i upozoravala narod, nema šta da upozoravaš, oderi po džepu, pa ćeš viđet kako se poštuje...

    Mi smo imali ogromnu sreću i prednost, da donesemo mjere prije zvanično potvrđenih slučajeva i to je uticalo na relativno mali broj klastera, a onda su iz NKT sebi napravili medveđu uslugu, znaš zašto, jer smo previše rano navalili na ovako teške mjere... Sad ne mogu ni da popušte, jer će narod misliti da je opasnost prošla, i dolazi do katastrofe... Zbog STRAHA, od uništenog zdravstva, i zbog toga što im je bilo lakše da treniraju strogoću, nego da nas tretiraju kao normalne i dostojanstvene građane i obezbjede poštovanje mjera, sad smo zaključani kućama i vjerovatno ćemo ostati zaključani poprilično dugo...

    Sent using Tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 13-04-20 at 08:35.
    #fakenews

  29. #5168
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ne znam da li postavljam pitanje na pravom mjestu, pa cu zamoliti moderatore da premjeste post ukoliko je potrebno. Interesuje me da li se neko od vas, koji zivite u stambenim zgradama, sretao u doba pandemije sa komsijama koji upravo u ovom periodu krecu da kompletno renoviraju stan? Takva je situacija u zgradi gdje ja zivim, tacnije, nove komsije su krenule sa renoviranjem par dana prije uvodjenja restrikcija od strane NKT i nakon sto su restrikcije stupile na snagu prekinuli su radove. Medjutim, danas nam javljaju da ce da krenu sa grubim radovima! Da li je to zabranjeno? Zvala sam gradjevinksu inspekciju i komunalnu da pitam da li je to u skladu sa novim pravilima i mjerama koje je donijelo NKT, al niko mi nije znao dati odgovor.
    Last edited by AltaMarea88; 13-04-20 at 08:45.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  30. #5169
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ako komunalno ne zma onda ko bu trebao znati ! Iako gledano logicki gradjevina nije zabranjena, plus zbog toga rade prodavnice gradj materijala . Vjetovano je dozvoljeno uz postovanje preporuka o distanciranju i zastiti

  31. #5170
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Nije zabranjeno ali moraju postovati pravila NKT-a koja se odnose na radnike na gradilistima.

  32. #5171
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    šta znači "grubi radovi" u renoviranju? Potporne zidove ne smiju dirat...mada ima genija koji i to prepravljaju.
    She is only here to annoy herself!

  33. #5172
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    šta znači "grubi radovi" u renoviranju? Potporne zidove ne smiju dirat...mada ima genija koji i to prepravljaju.
    da izbiju plocice iz kupatila, vecina razbije zidove posebno ka terasama. sto rece najcesce i pregradne zidove soba....
    na zalost za @AltaMarea88, mogu da renoviraju bez problema.
    nema razlike da li se radi o zgradi/kuci u izgradnji ili renoviranju postojeceg.
    cak ako je firma u pitanju, a ne samostalni majstori, mogu da rade i vikendima unutar policijskog sata.
    ono sto treba da znas je da i dalje podlijezu komunalnim ogranicenjima rada i kada smiju ili ne da prave buku

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  34. #5173
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    BALKAN - Broj zaraženih na 1 milion stanovnika:

    Slovenija 480
    Crna Gora 341
    Hrvatska 288
    S. Makedonija 266
    Srbija 218
    BiH 199
    Albanija 125

    BALKAN - Broj testiranih na 1 milion stanovnika:

    Slovenija 13355
    Hrvatska 2642
    Crna Gora 2520
    S. Makedonija 2362
    BiH 1630
    Srbija 842
    Albanija 833
    Desetak dana kasnije:

    BALKAN - Broj zaraženih na 1 milion stanovnika:

    Slovenija 580
    Crna Gora 435
    Srbija 415
    S. Makedonija 397
    Hrvatska 390
    BiH 308
    Albanija 155

    BALKAN - Broj testiranih na 1 milion stanovnika:

    Slovenija 16764
    Crna Gora 4568
    Hrvatska 3990
    S. Makedonija 3867
    BiH 3345
    Srbija 2096
    Albanija 1347

    BALKAN - Broj umrlih na 1 milion stanovnika:

    Slovenija 25
    S. Makedonija 16
    BiH 12
    Srbija 9
    Albanija 8
    Hrvatska 6
    Crna Gora 5

  35. The Following 2 Users Say Thank You to MRDzA For This Useful Post:


  36. #5174
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    da izbiju plocice iz kupatila, vecina razbije zidove posebno ka terasama. sto rece najcesce i pregradne zidove soba....
    na zalost za @AltaMarea88, mogu da renoviraju bez problema.
    nema razlike da li se radi o zgradi/kuci u izgradnji ili renoviranju postojeceg.
    cak ako je firma u pitanju, a ne samostalni majstori, mogu da rade i vikendima unutar policijskog sata.
    ono sto treba da znas je da i dalje podlijezu komunalnim ogranicenjima rada i kada smiju ili ne da prave buku

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

    Hvala puno na odgovoru, ti si jedini izgleda razumio moje pitanje! Znam da gradjevinski radovi nisu zabranjeni u ovom periodu, ali pitanje je koliko je solidarno renovirati stan u doba kada nas nadlezni organi pozivaju da ostanemo u svojim kucama, a vi kao novi komsija i neko ko treba da svakodnevno zivi u ovoj zgradi, odlucite se da bas u doba pandemije busite ljudima iznad glave? Pri tome, mnogi ljudi rade od kuce u ovom periodu, mnogi imaju djecu i male bebe koje imaju neki svoj dnevni ritam, a mnogi su i penzioneri koji nemaju kud da izadju u ovom periodu.

    Dakle, dolazim do zakljucka, da kod nas ono sto nije zabranjeno od strane NKT moze slobodno da se obavlja, a solidarnost...ma koga briga za to!
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  37. #5175
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Čuješ "solidarnost" hahah, najbolje da čekaju dok svi vi pođete neđe pa tek onda ljudi da se usele.

    Iskreno mi je drago što ćeš slušati malo muzike.

    Solidarnost goes both ways. ride:

Page 207 of 315 FirstFirst ... 107157197203204205206207208209210211217257307 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •