Results 1 to 19 of 19

Thread: Razgovor za posao :)

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Razgovor za posao :)

    Jeste li bili kaT na razgovoru za posao? Tj. job interview-u (oh, ovo je bash fancy ). A jeste sigurno (dobro, znam kako se kod nas dolazi do posla, znam da sve ide preko veza i vezica, ali nije sad rijech o tome :P)
    Kako je bilo? (Jesu li imali glupave zahtjeve kao:"Kazhi mi neshto o sebi?” What on Earth da ti kazhem ) Jeste li imali razgovor sa psihologom, radili psiho testove u okviru svega toga? (Pitanja tipa: Da li biste ubili zivotinju? Neeeeeee )

    P.S. Nemojte samo imena preduzeca navodit’, gre’ota je
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam moj "intervju" pismeno obavila.
    mada se to kod nas ja mislim malo suptilnije sprovodi.ono nije bas "dobar dan, dobar dan. recite mi sta ste u horoskopu"
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ja sam moj "intervju" pismeno obavila.
    mada se to kod nas ja mislim malo suptilnije sprovodi.ono nije bas "dobar dan, dobar dan. recite mi sta ste u horoskopu"
    zasto lazes tebe su s vrata pitali sto si u horoskopu i rekli horoskop ces sredjivat za novinu
    ti velis Bik oni Bik odlicno nana odlicno i razgovor po razgovor dodje i do texta:P


    a sh se mene tice dje god da udjem pitau me ocu l ostat da radim za njih prosto me grle poslom:P
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    mada se to kod nas ja mislim malo suptilnije sprovodi.ono nije bas "dobar dan, dobar dan. recite mi sta ste u horoskopu"
    Ahahhaha A naravno da nije tako (makar se nadam da nije) ali ima tu bisera, ima
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    zasto lazes tebe su s vrata pitali sto si u horoskopu i rekli horoskop ces sredjivat za novinu
    ti velis Bik oni Bik odlicno nana odlicno i razgovor po razgovor dodje i do texta:P


    a sh se mene tice dje god da udjem pitau me ocu l ostat da radim za njih prosto me grle poslom:P
    ne znam jesi jos bila tu jednom, kad je falilo karaktera za neki horoskopski znak i zovu me da dopunim. reko "ljudi, kako da dopunim horoskop kad ga ja ne radim?"... i da skratim - dopunim ja neki znak sa rechenicom "pripadnici ovog znaka ce danas imati problema sa probavnim traktom"

    independent, sudeci po tome kakvi su poslodavci - a medju privatnicima obichno ima "sluchajeva" ne mos vjerovatno ni zamislit sto se desava na intervjuu. pretpostavljam da trebas se obuc ni previse provokativno ni zatvoreno, da trebas bit uglavnom vesela i ozbiljna od mogucih raspolozenja- ni lascivna ni previse poletna nego ono.. sredina - odje na shalu sve pali, i trebas pokazat kako bi strasno zeljela da radis taj posao, ne samo zbog para, nego i zato sto ti se djasvi. Ono... malo lake psihologije nije na odmet, i nikako, ali nikako ne prichati o brachnom statusu
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ne znam jesi jos bila tu jednom, kad je falilo karaktera za neki horoskopski znak i zovu me da dopunim. reko "ljudi, kako da dopunim horoskop kad ga ja ne radim?"... i da skratim - dopunim ja neki znak sa rechenicom "pripadnici ovog znaka ce danas imati problema sa probavnim traktom"
    hahah znam znam :lolblue: to mi je i pripomoglo pri pisanju prethodnog posta :lolblue:
    Last edited by TiJaNaaaA; 24-11-06 at 16:45.
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se bas i ne sjecam kako je sve tacno islo (prije 2 godine).
    To za psihologa prvi put cujem, ja uglavnom nisam imao.
    Bilo je njih troje, pravnik, buduci sef sektora i tip iz struke koji je bio tu da provjeri znanje.
    Uglavnom me smarao ovaj tehnicar. Kasnije kada sam primljen, bio je jedan kraci razgovor sa generalnim directorom gdje je bila malo opstija tema, opustenija...
    Razgovori za posao su cool :mrgreen:
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    promonte u razvoju ja samo srednju zavrsio i prijavljujem se u promonte, koji je tad bio jedini operater i ubijao od posla cini mi se vise nego sad.
    posao za teh. na terenu.
    izasao oglas u novinama i ja onako iznuren stalnim glupim intervjuima za vozace magacionere i bla bla, kazem sebi ma pokusacu pa nek sve ide u p.m.
    razgovor prvi cisto radi upoznavanja, veoma korektno.
    test prvi iz engleskog na univerzitetu - prodjosmo nas 12 od 247 dalje.
    test drugi iz eng. tj. razgovor sa predsjednikom menadzerom i jos nekim ne znam - "odlicno, dodji za 2 dana, da se jos malo upoznamo"
    razgovor zadnji - test zadnji - znanje o tehnici - ishod: odusevljeni oni, ja jos vise.
    oni: zvacemo te sjutra da ti kazemo kad da dodjes, i donesi radnu knjizicu.
    ja(krecem prema vratim): (veeeeeeeeeeeeeeeeliki osmjeh.) ok. hvala vam.
    oni: e, a jesi li zavrsio vojsku?
    ja: nisam
    oni: uf....
    dalje naslutite sami

    tad sam odlucio da naredni intervju bude i posljednji i da prihvatam rabotu sto prije. srecom tako je i bilo. i traje to hvala Bogu
    i zadovoljan sam poslom nema sta ali ali ali ali ... (PROMONTE)
    JDGFBSKGVSDKYGRFKUYBYFOVBUGRFY

  9. #9
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam bila na par razgovora z posao iliti kako se to lijepo zove"kvalifikacionih razgovora".priznajem, nije bilo u cg-u, ali su prilichno razlichiti svi bili, u zavisnosti od toga za shta konkurishesh, odnosno oblasti i interesovanja, ali ti redovno na osnovu nekih primjera i rjeshavanja nekih nazovi"situacija", donose odluku o tome koliko si kompatibilan za odgovarajutje radno mjesto ...nije mi se deshavalo prechesto da to pitaju, jer to obichni ide u nekom formularu, application form-u...itd...itb...sve vrline, mane, i svashta josh neshto...sve u svemu...meni su to neki tako smijeshni razgovori jer neki ne vode nikud...ama bash nikud!:mad: :dring:

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaposlim se,preko veze naravno,i sad radi fore, preduzece mora konkurs da objavi,i ja radi formalnosti,da se prijavim,podjem na biro, a tamo uvedu neko novo pravilo,kao uce nas "kako da nadjemo posao?",hahahhaha
    i ako ne idesh na te chasove,uvode se "sankcije",na karju im rekoh "deha me en paz!".
    I lost my watch….now I’m lost in time

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Cool

    Kod naspomoraca posao se dobija samo na intervju, ili telefonom ili lično.

    Na ovu moju sadašnju kompaniju crew menager je lično došao da porazgovara sa kandidatima iz Njemačke.

    Sve na Engleski i tako to.


  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG
    Posts
    437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma girl dekoltiraj se, pominici malo i to je to, pusti pricu!
    MAKE LOVE NOT SEX!!!

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ne znam jesi jos bila tu jednom, kad je falilo karaktera za neki horoskopski znak i zovu me da dopunim. reko "ljudi, kako da dopunim horoskop kad ga ja ne radim?"... i da skratim - dopunim ja neki znak sa rechenicom "pripadnici ovog znaka ce danas imati problema sa probavnim traktom"

    independent, sudeci po tome kakvi su poslodavci - a medju privatnicima obichno ima "sluchajeva" ne mos vjerovatno ni zamislit sto se desava na intervjuu. pretpostavljam da trebas se obuc ni previse provokativno ni zatvoreno, da trebas bit uglavnom vesela i ozbiljna od mogucih raspolozenja- ni lascivna ni previse poletna nego ono.. sredina - odje na shalu sve pali, i trebas pokazat kako bi strasno zeljela da radis taj posao, ne samo zbog para, nego i zato sto ti se djasvi. Ono... malo lake psihologije nije na odmet, i nikako, ali nikako ne prichati o brachnom statusu
    za koju to novinu sredjujes horoskop, da ga vise ne citam?! ahhahaha
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  14. #14
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam se bila prijavila na recepciju jednog hotela u Becice, posto mi je ovo moje primorsko mjesto dosadilo bilo, pa aj da se zezam malo tamo.
    Tri osobe, direktor hotela, stranac, direktorka kadrovske i jos jedna zena koja je sve nesto piskarala, mislim da je bila psiholog. POcesmo odmah s vrata na engleskom, a cim procitase da znam i njemacki, odmah se prebacismo i na taj jezik. A kad je direktor poceo jos i na italijanskom, nisam znala vise koji jezik zborim! Vidim moj fajl ispred njih, sve odstampali, pa i slike... Malo mi je bilo zao ljudi koji su sredovjecni, njih nisu ni ispitivali... Ne znam, bi mi malo bzvz. Elem, sjutradan sam odmah bila pozvana da odem na obuku, sve mi placeno, od preko 100 kandidata mene su pick. Na zalost, morala sam odbit, zbog posla koji je iskrsao na faxu u Baru. Sigurna sam da bih se dobro provela, drustvo na samom intervujuu je bilo extra:-) A za ovaj drugi posao- po preporuci, mada je to nesto honorarno bilo, nista za stalno.
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    mn.nk.pg.gr.at.
    Posts
    1,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo kroz ta "glupa" pitanja koja vam nijesu ni na kraj pameti da ce vas iko tamo pitati se najbolje vidi ko je sposoban za rad na odredjenom poslu i kako se snalazite u iznenadnim situacijama. Vas kroz intervju (u ozbiljnoj firmi i formi) ne provjeravaju samo kroz znanje engleskog, struchno znanje i tako dalje nego su sva ta slozena i "glupa" pitanja prozeta raznim vidovima testova koje vi u stvari i ne primjecujete odgovarajuci, a koja za cilj imaju da vas provjere na bazi timskog rada, leadership-a, donoshenja vaznih odluka u nedostatku vremena i informacija i snoshenja odgovornosti za iste i josh mnogo drugih stvari. Oni su vec unaprijed upoznati kroz vashu biografiju koju ste morali poslati kad ste aplicirali za posao sa kojeg univerziteta dolazite i shto vam je struka. Odlichno su upoznati i sa kvalitetom univerziteta sa kojeg dolazite tako da ako imate dobre ocjene sa istog ne treba previshe provjeravati vashe znanje. Strani jezici se lako provjere, tako da ono shto je njima tada bitno je da, sa obzirom na to da znaju da ste jezichki i struchno dobro potkovani, provjere jeste li neki njunjo koji ce da sjedi i da se snebiva u svakoj malo ozbiljnijoj situaciji ili ste chovjek od akcije koji se lako uklapa u timski rad, koji je sposoban da donese vaznu odluku onda kada za to ima najmanje vremena etc. "Think Business" shto bi rekao moj profesor, vrijeme je novac i shto vishe vremena potroshite snebivajuci se pred iznenadnim situacijama to ste svoju firmu vishe koshtali.
    Na mom univerzitetu polazem ispite koje se tichu ovih stvari tako da to zasigurno nijesu "glupa" pitanja tipa "Dje bi poveo direktora na vecheru" nego pitanja iza kojih se krije odgovor na to da li ste sposobni da radite u ozbiljnoj firmi ili ne.

    Eto, ukratko ...
    -dico tibi verum libertas optima rerum nunquam servili sub nexy vivito fili-

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E, slazem se da su ta pitanja bitna, da je vazno da vide kakav si – polagala sam i ja HR management :P
    Ali treba voditi racuna o kojem trzistu je rijec Stvar je u tome da kod nas i intervjue i testove i sve ostalo vezano za zaposljavanje rade ljudi koji blage veze nemaju s tim. Nacin na koji pitaju, sto oni izvlace iz toga.. Kod nas je najbitnije na razgovoru za posao da nemas svoje misljenje i da ne cijenis sebe i svoje znanje, nego da se predstavis ka’ neki ocajnik kojeg ce poslodavac, s 8 osnovne, da zaposli eto.. iz sazaljenja Gotovo da je tako.. Tako da sto se tice leadership-a, teamwork-a i sl.. Hm.. njih samo interesuje oces li ti njih dobro slusat
    Dalje osim pitanja koja bi mogla biti ‘normalna’ i ocekivana.. cesto postavljaju vrlo indiskretna i irelevantna, na vrlo nepristojan nacin.. Dobro, i ta pitanja mogu biti od koristi - isprovociraju te, vide kako reagujes.. ali opet, vodimo racuna o tome KO to radi A ima cak i muvanja Tako da... (Pricam iz licnog i iskustva svojih kolega.)
    Mada, ovdje je ipak rijec o nekim nizim pozicijama – prvi posao/pripravnicki/ i sl.. Za npr. poziciju managera sektora vjerovatno ce biti druga prica
    A s druge strane, neko poput npr. mene i tebe koji smo ‘upuceni’ u tu ‘materiju’ moze lagano da isfolira odgovore? Posebno kad te ispituju iskompleksirani tipovi koji nista ne znaju
    Na sljedecem razgovoru cu poslodavcu traziti CV da vidim je li kompetentan da me intervjuise
    Last edited by independent girl; 06-12-06 at 10:41.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    mn.nk.pg.gr.at.
    Posts
    1,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Vas kroz intervju (u ozbiljnoj firmi i formi) ..."
    Ogradio sam se ja na vrijeme od nashih firmi Kod nas nema 5 firmi koje bi valjano i ozbiljno pristupile ovim stvarima
    -dico tibi verum libertas optima rerum nunquam servili sub nexy vivito fili-

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Meni je najjace bilo u Bg kad sam konkurisa za jednu banku,i ima sam razgovor sa nekim ka menagerom,pa onda sa psihologom i onda test,brate pa u LEGIJU kad primaju manje dave.
    Uglavnom pored svih nekih nebuloznih pitanja ima i KO JE NAPISAO OLIVER TVISTA,i tu su uglavnom popadali ka bravi
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    KO JE NAPISAO OLIVER TVISTA,i tu su uglavnom popadali ka bravi
    :lolblue: Nachitani narod..

    Bolje je pitanje wannabe managera:"Ajde kazi mi nesto na engleskom, bilo shto." - kako me to ko ne pita, tachno znam shto bih rekla..

    Jedna od najjachih izjava poslodavca, u mom skromnom iskustvu u komunikaciji sa istima, je:"Mi se trudimo da na ovim razgovorima budemo korektni. Da ne bude $utra kad se sretnemo u kafic ili nedje drugo, priche - a znam ja njih, bio sam ja kod njih, keakva su to meagarad." Odmah sam pozeljela da se zaposlim tu
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Momir Bulatovic: "Pravila cutanja"
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 37
    Last Post: 01-11-10, 18:51
  2. Za sve one kojima trebaju pare i posao!!!
    By marink in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 03-05-05, 17:42
  3. Potrebni ljudi za posao
    By banjar in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •