Results 1 to 22 of 22

Thread: Nasilje u školi

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Exclamation Nasilje u školi

    "Budućnost Crne Gore", evo kakva nam je I niko se nije oglasio povodom slučaja

    Pošto su svi mediji danas prećutali ovaj dogadjaj, a član moje familije je direktno bio ugrožen, ja ćutati neću. I da nije on u pitanju, zar je dotle došlo da ovaj narod sve trpi, da se svega boji, da mu možete napraviti što hoćete i nikome ništa.

    U osnovnoj školi "Ilija Kišić" u Zelenici, maloljetni dječak, učenik sedmog razreda, na sred časa je izvadio pištolj i slučajno sebe ranio u nogu. Moje malo drago biće je sjedalo samo dvije klupe daleko. Kad samo pomislim šta se moglo desiti srce me boli. Ne mogu čitav dan doći sebi. I to je valjda prirodno što svak prvo pomisli na svoje, a onda na sve ostale...Koliko je učenika bilo u razredu? Da li je iko svjestan da su njihovi životi danas bili smrtno ugroženi? Što se ovo dešava? Ne smijete dijete u školu poslat. Sistem totalno poremećenih vrijednosti. Ejjjj, pištolj na sred časa!!!! Ispaliti metak u učinoci?? I zamislite direktora koji poslije svega vraća djecu u učinocu i nastavlja sa nastavom. Zvao me mali na telefon sav uznemiren. Otišao je poslije normalno na trening ali znam ga, boji se, potresen je...

    I ima li ikoga da se zapita šta se dešava? Inače, dječak je pištolj nosio često u školu, prijetio ostalim djacima, stavljao im pištolj pred licem...A oni su svi ćutali jer im je projetio da će ih ubiti. Nije ovo nimalo smiješno, tužno je i žalosno. Oće li se iko oglasiti povodom slučaja ili će biti "pala muva na medjeda". Zamsilite strah tih trinaestogodišnjaka. Vjerujete li da djeca već medju sobom pričaju da će u školu nositi pancire :S.

    Ne znam, ne znam...Bijesna sam, i ja uznemirena. Čovjek ne zna kako da reaguje. Šta da kaže. Uh kad samo pomislim šta je moglo biti... ((

    Razmislite dobro svi...

    Text je sa mog bloga i ne znam da li odgovara forumu, m,aad to je manje bitno. Bitnije je dje ide ova zemlja? Šta će biti od ove djece kada odrastu? Postoji li više u Crnoj Gori porodica. Jer niko me ne može ubijediti da se sve ne nosi iz porodice....

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Strah me da ni panciri vise ne pomazu... U mom razredu su se vadili trombloni na sred casa prema tome, ovo i nije toliko "strasno"...

    Nazalost, najgore od svega je sto nas ovakve stvari vise ne iznenadjuju i sto smo svi svjesni da se to desava, a niko nema mudaH da potegne pricu o tome...

    Pa u Srbiji nakon ubistva osnovca i srednjoskolca nozem i pistoljem su uvedeni skolski policajci, ali ni to nije bilo dugoga vijeka... Svega par nedelja...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #3
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Nema tu roditelja,treba li su ga tuc od malija nogu,pa da vidis kako bi miran bio,pistolj mu ne bi pada na pamet.Raspusteno dijete.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ima li taj srecko roditelja? :mad:
    A taj direkotr imalo mozga? Mangup treba iz skole da leti momentalno i u Dobrotu na ispitivanje :mad:.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nazalost proteklih 15 godina ljudi su mnoge nenormalne stvari uzeli za normalno te na taj nacin izgubili osjecaj

    da ima imalo pameti i sto bi rekli ''da ima drzave'' otac tog djeteta bi sad na robiju zavrsio..ali ne...ne bi me cudilo da mu otac bude ponosan sto mu sin zna pistoljem rukovat..a eto..omaklo mu se da opali..naucice..jos je mali..

    uzas

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    meni je samo drago sto ovoj drugoj djeci nije nista bilo.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Nema tu roditelja,treba li su ga tuc od malija nogu,pa da vidis kako bi miran bio,pistolj mu ne bi pada na pamet.Raspusteno dijete.
    Imam svojih petoro i od mojih supruga dvoje troje, na prste mogu izbojit moje intervencije NASILNE sa djecom, ali ni jedno od njih, ni mrava nebi zgazili.

    Nasilno VASPITANJE,
    NASILJE RADJA NASILJE, i ONO DOLAZI OD OCA KOJI BIJE SUPRUGU I DJECU, OD BRATA KOJI BIJE SESTRU I TO IDE DALJE PREKO SHKOLE NA ULICU I U DRUSHTVO KAO CJELINU; BRKOVICA PISCA NA KNJIGU SHIPKAMA; NA PRAVNIKA STUDENTA PESNICAMA.

    Sa nasiljem se prvo treba izboriti sa SAMIM SOBOM,
    i u svojoj FAMILIJI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    :-(ludo vrijeme a ljudi jos ludji!!!
    Sigurna sam da ce "tata" djecaka koji je pucao,koliko sjutra pricati sa neskrivenim ponosom i sa notom humora (jer je to "strasno duhovito")u svom izlaganju,o "podvigu" svog nasljednika!

    Nije dijete krivo,ono radi kako su ga naucili,tata bi trebao da zavrsi u zatvoru,a mali da se podvrgne pregledima kod psihologa i psihijatara i da bude pod budnim okom nadleznih (posto mu roditelji nijesu sposobni da ga vaspitaju)

  9. #9
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A vala ga pojedini zaprdnjaviste ka najbolji, shto ce tata chinjet i shto misli ne znate, pa nemojte ni prichat...

    A ovo je sluchaj za socijalnu sluzhbu, ako tako neshto kod nas uopshte i postoji...

  10. #10
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Strashno je to shto se deshava po shkolama,gde su pojedina deca izlozhena svakodnevnom teroru druge,agresivne dece . Takvi sluchajevi se ne shvataju ozbiljno,zatashkavaju se,a agresivnost se mnozhi i nazhalost dovodi do rizika da se zavrshi fatalno. Nasilje radja nasilje. Bila je neka akcija u Bg,protiv nasilja u shkolama,ali mislim da je od svega toga ostala samo reklama i prazna pricha. Deci ostaje strah i trauma sa kojima se nose roditelji ,a ne neko nadlezhan.
    Iskreno se nadam da ce se napraviti korak ka reshenju ovog velikog problema,jer ovakvih primera ima puno,ne samo po pitanju pretnji oruzhja i sl,vec i fizichkog i psihichkog zlostavljanja. Za osudu je shto se ne preduzimaju drastichne mere,jer su ovakve stvari itekako ozbiljne.


  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica, Budva..
    Posts
    836
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U moju srednju skolu se na sred dvorista pucalo iz tetejca, citav sanzera, decko bio mrtav pijan....

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To treba cesce da se desava
    Liberal !

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    A vala ga pojedini zaprdnjaviste ka najbolji, shto ce tata chinjet i shto misli ne znate, pa nemojte ni prichat...

    A ovo je sluchaj za socijalnu sluzhbu, ako tako neshto kod nas uopshte i postoji...
    postoji ali nijesam sigurna kako rade svoj posao!
    i ne zezaj Nikollaki,da ne treba krivit roditelje?!E, vala ne znam bi li mogla sto momku od 18 i vise godina,ali imam jednoga od 12,5 godina pa neka ode u skolu onako kako mu ja ne dozvolim ako smije, a ne pistolj iz kuce krisom da mi uzme?! samo i iskljucivo roditelje krivim za to sto se desilo i morali bi odgovarat zajedno sa djetetom,neka osjete posledice!

  14. #14
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam nidje ni reka da ne treba krivit roditelje, apsolutno ih treba krivit, ali chisto sumnjam da mu je otac napunio pishtolj da mu ga i reka mu: Sine fino se provedi u shkolu, samo se nemoj upucat u nogu!...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    A ovo je sluchaj za socijalnu sluzhbu, ako tako neshto kod nas uopshte i postoji...
    Pomijesao si sluzbe jer taj kreten koji je dozvolio da se pistolj nadje u ruke ocigledno ne bas normalnog djeteta napravio je par krivicnih prestupa. Svaki od roditelja ostale djece ima pravo da pokrene krivicnu prijavu protiv direktora skole i roditelja tog djeteta koje je donijelo pistolj, za ugrozavanje zdravlja i zivota svog. Najtragicnije u tome je sto ce svi cutati da se ne zamjere, direktor zataskavati sprave , novinari se praviti da je to djecji nestasluk.... i sve tako do jednog dana kad kasno za neko dijete.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa zar su tim roditeljima 'jeftina' djeca, pa ne smiju reagovati? Sta ce ta djeca uopste shvatiti od kukavica - svojih roditelja? Da ih svaki manijak moze progoniti?
    Uzas...
    Ne bih ja chekala nikog... vidio bi taj roditelj sto je dao djetetu 'igrachku' sta znachi argumentovano 'prevaspitavanje' ....sud i ostale zezancije...kasnije.
    Last edited by LadyDaytona; 24-11-06 at 16:41.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pomijesao si sluzbe jer taj kreten koji je dozvolio da se pistolj nadje u ruke ocigledno ne bas normalnog djeteta napravio je par krivicnih prestupa. Svaki od roditelja ostale djece ima pravo da pokrene krivicnu prijavu protiv direktora skole i roditelja tog djeteta koje je donijelo pistolj, za ugrozavanje zdravlja i zivota svog. Najtragicnije u tome je sto ce svi cutati da se ne zamjere, direktor zataskavati sprave , novinari se praviti da je to djecji nestasluk.... i sve tako do jednog dana kad kasno za neko dijete.
    Mislio sam na to da se dijete oduzme nesposobnom kretenu, koji drzhi oruzhje i municiju u kucu na dohvat djeteta... Nadam se da sam u tom sluchaju potrefio sluzhbu :P

    Kako vele ono u americke filmove - treba da prodjesh milion testova da mi moga da vozish auto, a svaki kreten mozhe da napravi dijete kad oce :P

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MIslila sam da do toga nece doci kod nas, ali sam se prevarila... katastrofa. Tu je pitanje odgovornosti: sto roditelja, sto nadleznih u skoli i ostalih faktora.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Imam svojih petoro i od mojih supruga dvoje troje, na prste mogu izbojit moje intervencije NASILNE sa djecom, ali ni jedno od njih, ni mrava nebi zgazili.

    Nasilno VASPITANJE,
    NASILJE RADJA NASILJE, i ONO DOLAZI OD OCA KOJI BIJE SUPRUGU I DJECU, OD BRATA KOJI BIJE SESTRU I TO IDE DALJE PREKO SHKOLE NA ULICU I U DRUSHTVO KAO CJELINU; BRKOVICA PISCA NA KNJIGU SHIPKAMA; NA PRAVNIKA STUDENTA PESNICAMA.

    Sa nasiljem se prvo treba izboriti sa SAMIM SOBOM,
    i u svojoj FAMILIJI.

    Batina je iz raja izasla,i bas ti sto su tukli malo svoje,djeca su ispala normalna,postena i dobra,a ovi koji nijesu,vidis li sto cine,pistolje u skolu nose!

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Nisam nidje ni reka da ne treba krivit roditelje, apsolutno ih treba krivit, ali chisto sumnjam da mu je otac napunio pishtolj da mu ga i reka mu: Sine fino se provedi u shkolu, samo se nemoj upucat u nogu!...
    jos bi samo trebalo da mu je napunjen pistolj dao da nosi u skolu!!!Onda bi trebao ici u zatvor do kraja zivota!

    Dijete od 13 god ne moze znati gdje je i ima li pistolj u kuci,ukoliko to nije vidjelo ili prisustvovalo kad se vadio,gledao isl.
    Cula sam od oca, ciji je sin svojom nogom,namjerno, slomio sve kosti stopala jedne djevojcice iz odjeljenja,kako nakon par mjeseci,pada od smijeha i prica taj dogadjaj,i konstatuje-jado moj,zamisli kako je jak kad je nagazio i sve joj koscice polomio hahahahaha-sto da seocekuje od toga djeteta?!
    Prvo je lomio a sljedece je ubistvo!

    sa djecom treba mnogo pricati i uciti ih,prvo na sopstvenom a onda i na primjeru drugih ljudi.
    Ako treba i udariti (kad bas zas..e),sto da ne! A kazne tipa zabrana izlaska nedelju,dvije,nema kompa,nema fudbala,igrica,tv...to ti je kod mene redovna pojava,ali uz detaljno objasnjenje,zasto je kaznjen.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Batina je iz raja izasla,i bas ti sto su tukli malo svoje,djeca su ispala normalna,postena i dobra,a ovi koji nijesu,vidis li sto cine,pistolje u skolu nose!
    Nijesam pristalica NASILJA, psihichkog i fizichkog,
    ako djeca VOLE SVOJE RODITELJE,
    strah od gubitka te LJUBAVI je NAJBOLJA BATINA.

    Po mom skromnom mishljenju i STOGODISHNJEM radnom stazu, ako pomnozim godine vaspitavanja sa njihovim godinama,
    da KUCNEM U DRVO i zahvalim GOSPODU BOGU ZA MILOST,
    za sad se samo PONOSIM, bez BATINA na svoje naslednike.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #22
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Prvo je lomio a sljedece je ubistvo!
    Hehehehehe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tuce i nasilje na CG ulicama...
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 60
    Last Post: 02-11-06, 00:13
  2. Replies: 76
    Last Post: 11-01-06, 23:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •