Page 423 of 497 FirstFirst ... 323373413419420421422423424425426427433473 ... LastLast
Results 10,551 to 10,575 of 12406

Thread: Korisnicki problemi sa T-COM internetom

  1. #10551
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    I meni je crkao jedan port na pirelli, ali mi ne pada na pamet da mijenjam za ono smece od ZTE. Ne znam koliko ga prodaju ali je na aliexpres 20$
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. #10552
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Znači da se nemam što zajebavat da prihvatim da mi ugrade ZTE? Meni je Zyxel kojeg sam sam kupio trenutno, a pretpostavljam da samo ZTE ugrađuju.

  3. #10553
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ne ZTE nikako, ovaj me je danas zvao i rekao oces da ti ga zamijenim, ja rekoh ne, nego mi nabavi pirelli, ja nemam, ja reko' ja necu zte, pa aj sacekaj me do kraja nedelje, da vidim dako ga nabavim pa cu doci da ti ga ugradim, samo me nazovi u cetvrtak da ne zaboravim. E to je prica.
    Necu ja da kupujem ruter jer to je njihovo da mi osposobe da ono sto placam da mi radi. Nije mi problem da ih zovem svaki dan i da im prijavljujem problem dok mi ga ne naprave.

  4. #10554
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    A da jasno, ja sam se peglao i preko agencije i sa njima i sa mtelom i to mi nije nikakav problem. Ali neću da mi donose to smeće ako znam da će me glava boljet od njega i da ću morat sa nekim da se svađam + da me blokira net svako malo.

  5. #10555
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Inace nije Pirelli nego ADB. Ne pravim se pametan, samo kazem

    edit:
    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Recite mi jel promijenjeno što u vezi novih centrala i onih rutera(što li su već)? Kad je krenulo da se to instalira bilo je problema što sa brzinom što sa blokiranjima raznim. A danas su zvali po treći put da i mene to zamijene al nisam bio kući a od ranije sam mojim rekao da izbjegavaju to dok ne dođe zadnja. E danas je gospođi/ca priprijetila čak da će pretulit telefon ako ne pristanemo na zamjenu pa me interesuje jesu li te greške popravljene više da to normalno radi?
    Ma šta promijenjeno... A to oni hoće svima da ga stave(IMS), a to što su nekima linije i ovako u raspadu, to njih ne zanima. O tim stvarima ne odlučuju ljudi koji tamo znaju nešto, nego neki "stručnjaci" drugog tipa...
    Last edited by SpellStealer; 26-08-14 at 23:49.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  6. #10556
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Na sajtu ima stoji ZTE i Pirelli a sad ne znam koji je taj ADB. Mene i ovako zna ponekad da malo zašteka tj da u pojedinim periodima izgleda ka da je torrent na skidanju a kamoli mi još takva neka raga treba. Al kako je ova gospoja odgovorila " a mi ćemo vam telefon ugasit" bogme ka da ga džabe daju a ne net i telefon 30e mjesečno.

  7. #10557
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Mene taj ZTE sasvim fino služi. Jedino imam zamjerku na wifi range. Ono je kriminal stvarno, da se ne mogu iz spavaće sobe konektovati preko telefona (razdaljina 6-7 metara od rutera, kroz zidove i vrata).
    In vino veritas

  8. #10558
    Join Date
    May 2007
    Posts
    627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Onda i nije nesto fino to?

  9. #10559
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Pa, ovo na šta se većina žali, meni je ok. Nema prekida u konekciji. Ali, kao što rekoh, range je kriminalan.
    In vino veritas

  10. #10560
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Nije ni meni prekidao u konekciji, ali moram da sjedim pored njega da bih imao signal, a to nije nesto za sta zelim da dajem pare. Iz dnevnog podjem na terasu, otvoreni prozori i vrti da ti Google otvori 2 minuta. Treba uzet sve te zte u direktoru T-coma i ostalim glavasima ih nabit u g00zicu. Mozda ce tad imat dometa. Kinezi jedni! (ovo kinezi nije bilo na rasistickoj osnovi, nemam nista protiv kineza)

  11. #10561
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Sad su zvali opet, rekoh im dođite ali samo sa Pirelli aparatom, ZTE neću prihvatiti. Ova je zapisala isključivo Pireli pa da vidimo što će bit . Ako probaju na foru da uvaljaju vratiću ih nazad.

  12. #10562
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Evo meni moj Pirelli proradi sam od sebe. Zazvoni mi fixni rekoh sto bi. I eto sad sve radi. Zvah ovog momka, trebao je da dodje danas da mi mijenja ruter, nasao je neki REPARIRANI, jer kaze da ih nemaju. Pa rece da mi ga onda ne mijenja nego neka mi ostane moj dok radi, pa ako ponovo ne bude radio da ga zovnem da mi ga zamijeni.
    Oprema je top!

  13. #10563
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Tačno vidim servisera kako dolazi na vrata, ja mu tražim da vidim ruter a on mi pokazuje ZTE i okreće put bijelog Picom kombija.

  14. #10564
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nisu oni serviseri , oni su monteri.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  15. #10565
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    220 ping mi je prema serveru u pg na speedtest.net ... cim panu vise od 2 3 kapi kise haos se pravi ...
    VRHOVNI

  16. #10566
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    Sto se desava sa internetom? Na bittorentu mi je brzina 2.2 MB/s, a inace je tu oko 500 kB/s? Jesu li konacno povecali brzinu ili je neka greska?
    jes, i meni neki dan slican 'problem' , pa sam provjerava na sajtu i odje da je nijesu povecali, kako ne. zbilja ne znam sto je to moglo bit, poslije se nije desavalo.
    1993-2020

  17. #10567
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,172
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    1,639
    Thanked in
    843 Posts

    Default

    recite mi koja je muka sa ovim bijelim zte ruterima sto crkavaju na najmanju grmljavinu?
    i mogu li da vratim moj stari zyxel sa kojim nikad nisam imao problema?

  18. #10568
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,956
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Jeftino oce da prodje Telekom i bas ga nije mnogo briga za nase probleme sa njima. Moze im se...

  19. #10569
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja trenutno koristim ZTE taj bijeli i juce nisam imao net 7 8 sati zbog kise.

  20. #10570
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    current operation is ineffective please check whether lan host mac address i legal

    Ima li neko da mi objasni sta je ovo?

    Otvorio sam portove juce, preko noci se promijenila ip adresa i sada mi javlja ovaj ERROR kad pokusam opet da ih otvorim.

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    Rijesio sam ovo bez ukljucivanja WDS-a, ali sad imam problem sa port forward-om... ne mogu ni jedan port da forwardujem ni na jednu lokalnu IP adresu, izbacuje gresku:
    'Current Operation is ineffective, please check whether LAN Host MAC Address is legal'. Pojma nemam sta ovo znaci,da li se nekome desavalo?
    Evo, isti ovaj problem. Kao i ovaj korisnik kojem ne vidim da je neko pomogao.
    Last edited by samson; 06-09-14 at 14:40.

  21. #10571
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Imao sam isti problem na tom uredjaju i poslije zamjene uredjaja sve fercera kako treba
    Who let the dogs out

  22. #10572
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Dobio si isto ZTE? Problem je sto sam ja portove otvorio bio i promijenila se adresa na koje sam ih otvorio i od tada javlja ovaj error.

    Bio sam u poslovnici i prijavio problem. I naveo iskljucivo da mi ne donose ZTE uredjaj po cijenu raskida ugovora. Receno je da ce u ponedjeljak doci neko da zamijeni ovo smece. Sve im ***** da im ***** sve po spisku. A pola ljudi na 1500 ne zna sta pricam, sta ih pitam. Ali nije njihova krivica, leb zaradjuju kako znaju i umiju.

  23. #10573
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    Probaj da odradis factory reset. Ako nakon konfigurisanja i restarta (promjene adrese) vidis isti problem onda je to neki bug u zte firmwareu


    Sent from my iPad using Tapatalk

  24. #10574
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Nasao sam na netu da je problem do ZTE Rutera. Tj do privatne i javne ip adrese. Kako sam procitao, da je javna ip ja bih mogao portove da otvorim. Samim tim ne postoji resenje za ovo sem novi ruter. Kao sto rekoh poslao sam zahtjev, bio u poslovnici i rekli su u ponedjeljak da ce doci. Uz ovo poceli su neki novi problemi da mi se javljaju na istom ZTE ruteru(Kidanje wirlesa, kidanje neta, mrzne slika na odredjene kanale, nestabilan internet). Ma sve najgore sto moze.

    Jos ja mjesec dana se zovem sa njima da dodju i rijese fiksni telefon. Oni dodju i zamijene ruter star 5,6 godina. Bijeli onaj pirelli sa antenom. I stave jedan ZTE. Ovaj samo sto je izasao iz kuce lik, a 10min proslo nije ja sam ga zvao jer je slika zamrzla, a net se prekinuo. Odmah sam tu vidio da ce biti muke. On dosao opet i zamijeni taj ZTE sa drugim. Sad ovaj drugi pravi probleme.

    Ako ne donesu Pirelli ruter planiram da raskinem ugovor i da ih tuzim. Jer pored ovih problema koje sam imao prije pola godine ponudili mi sestri 3 mjeseca hbo paket. Prvi mjesec je bio besplatan, posle toga 2 mjeseca naplatili. I to ja nisam pitao, nego placao.(jer ja racune placam kad platu primim) Mislio da je ona to sama aktivirala

    Mislim, sta reci, sve najgore sto se njih tice. Bar je moje takvo iskustvo. Jos imam dva moba kod njih aktivna. Sve ukupno dajem svaki mjesec 80 - 100e, a oni me jebu. Raspitao sam se i preko tuzbe mogu da fino prodjem. Pa cemo vidjeti sta ce biti. Monopolisti ..nije im dosta sto nam smijesne usluge naplacuju papreno, nego se jos sprdaju sa nama.

  25. #10575
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default Korisnicki problemi sa ADSL-om

    Javna mora biti da bi napravio port forward... Probaj ovo sto sam vec napisao.

    I pozovi 1500 da ti provjere paricu. Ako odradis factory reset mozda ti nece raditi fixni ako si na IMS, jer router izgubi podesavanja za SIP. Sredice ti to sa 1500

    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by Sale; 06-09-14 at 17:47.

Page 423 of 497 FirstFirst ... 323373413419420421422423424425426427433473 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Problemi sa mtelovim internetom
    By BigDogMne in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 19-04-17, 21:48
  2. Problemi sa mobilnim internetom - m:tel?
    By uzitulovac in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 15-01-16, 22:44
  3. ProMonte korisnicki servis
    By Vidocq in forum Operatori
    Replies: 9
    Last Post: 10-09-10, 23:53
  4. "ProMonte korisnicki servis, DOBRODOSLI"
    By Kris in forum Operatori
    Replies: 7
    Last Post: 10-10-06, 11:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •