Results 1 to 8 of 8

Thread: Iron Maiden - A Matter of Life and Death

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iron Maiden - A Matter of Life and Death

    Izgleda da je album izasao 5. Septembra ove godine, tek sam danas saznao, igrom slucaja, sto nije cudno s obzirom da ne slusam niti se zanimam za tu vrstu muzike poslednjih godina (osim povremenog preslusavanja starih stvari). Tako, volio bih da znam je li neko slusao... Skinuo sam neke djelove sa soulseek-a i svidio mi se pocetak od For the Great Good of God, ali me je malo razocarala nakon mirnijeg dijela kada ulijecu gitare i pocinje... vika. The Reincarnation of Benjamin Breeg ima sladak pocetak, kao da je sa Somewhere In Time.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve sto mogu da kazem je da ja volim maidene
    hallowed be thy name je veoma znacajna pjesma za mene
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Primjecuje se zvucni efekat koji koriste na gitarama, isto kao i na Dance of Death, nekako ispeglan zvuk gitare, a smeta mi neki novi stil refrena sa kojima su krenuli na pretproslom albumu, previse bucno, a manje melodicno. Ocigledno da ovaj album nece biti nista posebno, sto je i bilo za ocekivati, ali vjerovatno bolji od albuma prethodnika. Ipak, moze se izdvojiti po neka pjesma koja ce onima koji su preslusali vecinu albuma biti interesantna, za sad mi je najljepsi pocetak od For the Great Good of God. Dobri su, vrte manje-vise isti nacin sviranja skoro 30 godina, al' se na svakom albumu nadje ponesto sto odusevi pravog fana (ovo sve vazi pod uslovom da ih cujete jednom u pola godine). Nemaju neki procenat ucinka po albumu, slazem se i ja s tim.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    857
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam tek sinoc saznao za album, i skinuo "Reincarnation...". Ni ja ih takodje ne slusam u poslednje vrijeme,ali mi je milo da sam cuo nesto novo. Pjesma ce, izgleda zbog duzine, biti izuzeta sa top lista, ukoliko sam dobro razumio ono sto pise na njihovom sajtu.
    "Dance of death" nije toliko lose zvucao (produkcijski), mada mi nije nesto bio interesantan. B.N.W., Somewhere in time, Virtual i F.O.T.D ostaju moji "miljenici".
    ...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako im je dobra obrada *Communication Breakdown* od Zeppelin-a.....skoro bolja od FENOMENALNOG originala...a i (valjda poslednji) DVD*Live in Rio 2003*...VELIKI BEND...U SVAKOM SMISLU (pjevacki, sviracki, kompozitorski, showmen)!
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi li primijetio kako su nekako bučniji od kad se Smith vratio, ali samo u izdanjima uživo? Nije to ni toliko čudno kad imaju 3 gitare sa distorzijama na desetki, a Dickinson i dalje može dobro da potegne.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad bolji!
    Mozda bi Janick Gers trebao vise da svira distorzivno (sa vibratorom, na zvuk) a Smith i Murray *paralele* -duple soloe, ali ZNAJU ONI STO RADE i to je za postovanje....niko ih nije jos nadmasio, a momci najvise vjezbaju i *rade* bas u metalu kao stilu (tresh, nu, speed...itd)...vjezbaju po 12 sati....ali Maiden su jos pojam,po meni.Dickinson je kao Dzeger....tim je sve receno..
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Maiden 20 godina istu stvar svira, vishe su presrali...
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 30
    Last Post: 19-03-15, 15:27
  2. TeXtovi Pjesama
    By Insane in forum Muzika
    Replies: 136
    Last Post: 02-10-12, 13:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •