Results 1 to 5 of 5

Thread: basara

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default basara

    evo juce sam se dokopao jedne basarine zbirke prica i...
    moram najprije da kazem da sam slabo (nikako) upoznat sa njegovim radom tako da ne znam kakva su mu ostala djela, ali da se najblaze izrazim ovo od juce nikako nije za mene..
    ja tu jednostavno ne mogu da pronadjem nikakav smisao, da shvatim sta je htio da kaze, o cemu se tu radi, sta, gdje, kako, zasto, ko...
    a takve knjige jednostavno ne volim... poslije takvih knjiga imam osjecaj "gdje si bio nigdje, sta si radio nista"..

    misljenja...?
    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    chitaj bicikliste...tek ces se tu zbunit
    inache dobra knjiga za onog ko shvata
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Basara je lik iz Bajine bashte koji je non-stop putovao i pisao.Postoji jedna knjiga u kojoj pishe dozhivljaje sa jednim chovjekom iz CG vlade-Vukovicem.Tako ga je nagrdio u toj knjizi zvek.
    Prva njegova knjiga koju sam procitala bila je "Kinesko pismo" i tu me odushevio,medjutim kad sam uzela "Bicikliste","mongolski bedeker" i "Luni tuni" ostala sam bez teksta.Josh uvijek imam kuci par njegovih knjiga koje josh nisma procitala.Nemam snage.Previshe je nebulozan.Ali obavezno prochitaj "Kinesko pismo".

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je neko preporucio njegovu knjigu ~Nana~. I nigdje to ne mogu da nadjem. Ako ko zna da ima negdje u pg, javite...
    A Basara je foler, no ne znam da li pozitivni. Ima neki kafic u Uzicu dje je visio dok nije bio `poznat. I sad je kao to neko fancy mjesto. Mislim da ga i pominje u nekoj od knjiga...Sada je valjda na Kipru, diplomata, sto li. (Malo trac rubrika).
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  5. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly
    Basara je lik iz Bajine bashte koji je non-stop putovao i pisao.Postoji jedna knjiga u kojoj pishe dozhivljaje sa jednim chovjekom iz CG vlade-Vukovicem.Tako ga je nagrdio u toj knjizi zvek.
    Grijesis, taj Vukovic je njegov prijatelj, novinar iz Pobjede.Mora da si nesto pomijesala.U "Loony toons" a ne "Luni tuni")) kako si napisala, ima jedna scena dje neki tip u kafani kaci Jevrema Brkovica na civiluk
    Zanimljivo zar ne?A inace prvu knjigu koju sam procitao od njega "Ukleta zemlja" sam htio da spalim, nisam mogao da vjerujem da moze neka knjiga da me tako iznervira ali uz malo truda poceo sam da obozavam njegove romaneNjegove Tmuove i Finove.On je najjaci definitvno.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •