Results 1 to 9 of 9

Thread: Pomoć oko ADSL over wireless

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default Pomoć oko ADSL over wireless

    Pokušaću da vam dočaram stanje . Najbolje bi bilo da mi pomogne neko ko je uspio već ovo. Ako je uopšte moguće. Znači, želim da sharujem internet konekciju sa desktopa na laptop putme wirelessa. E ako ne može zalud mi je sva naredna pisanija ali ajde.
    ADSL modem je D-Link 360r (kojeg ne mogu naći uopšte na D link siteu. Vjerovatno neko smeće koje su nam uvalili kao santis). U desktop računar imam D link mrežnu karticu pošto je ploča starija i nema mrežu. Wireless kartica na desktopu je Asus WL-138g V2. Sve to lijepo radi na desktopu.
    E sad, meni je sve vezano za posao na laptop i ništa mi ne znači ADSL na desktopu. Krajnja solucija su kablovi po kući i dijeljenje veze preko switch-a.
    E sad, računari se dobro vide u wireless mreži i tu pretsaje svo njihovo druženje. Laptop vidi konekciju ADSL na desktopu ali sasvim pasivno. Sve što se može napraviti je da diskonketuješ desktop. IP adrese sam ispodešavala, shareovala konekciju, isključila firewall na oba računara, itd. Pokušala napravit bridge connection i što sve ne. googlala do ure iza ponoći... .
    Konekcije koje se mogu iskoristiti na desktopu su znači Local area connection (mrežna kartica pomoću koje je spojne na adsl modem), wireless konekcija i ADSL nalog.
    Na laptop wireless i Internet gateway (internet konekcija koju on vidi sa desktopa).
    Situacija vam je takva. ja samo želim konekciju na svoj laptop bez kablova. Tražim li mnogo?
    Svaki savjet je dobrodoišao a ko ima malo više vremena neka mi korak po korak objasni što mi je činjet.
    Ako sam u svemu ovome odvalila neku glupost praštajte. Do sad se nijesam susretala sa ovim
    Fala unaprijed
    P.S. Možda mi se sve ovo vraća što pljujem po T Com-u i lopovskoj akciji Surf paket

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...wireless+mreza

    Evo djuzla je fino objasnio kako sve radi...

    Koliko sam shvatio to je ad-hoc mreza jel?


  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Probaj da napravis PPPoE vezu na desktopu
    She is only here to annoy herself!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Pokušaću da vam dočaram stanje . Najbolje bi bilo da mi pomogne neko ko je uspio već ovo. Ako je uopšte moguće. Znači, želim da sharujem internet konekciju sa desktopa na laptop putme wirelessa. E ako ne može zalud mi je sva naredna pisanija ali ajde.
    ADSL modem je D-Link 360r (kojeg ne mogu naći uopšte na D link siteu. Vjerovatno neko smeće koje su nam uvalili kao santis). U desktop računar imam D link mrežnu karticu pošto je ploča starija i nema mrežu. Wireless kartica na desktopu je Asus WL-138g V2. Sve to lijepo radi na desktopu.
    E sad, meni je sve vezano za posao na laptop i ništa mi ne znači ADSL na desktopu. Krajnja solucija su kablovi po kući i dijeljenje veze preko switch-a.
    E sad, računari se dobro vide u wireless mreži i tu pretsaje svo njihovo druženje. Laptop vidi konekciju ADSL na desktopu ali sasvim pasivno. Sve što se može napraviti je da diskonketuješ desktop. IP adrese sam ispodešavala, shareovala konekciju, isključila firewall na oba računara, itd. Pokušala napravit bridge connection i što sve ne. googlala do ure iza ponoći... .
    Konekcije koje se mogu iskoristiti na desktopu su znači Local area connection (mrežna kartica pomoću koje je spojne na adsl modem), wireless konekcija i ADSL nalog.
    Na laptop wireless i Internet gateway (internet konekcija koju on vidi sa desktopa).
    Situacija vam je takva. ja samo želim konekciju na svoj laptop bez kablova. Tražim li mnogo?
    Svaki savjet je dobrodoišao a ko ima malo više vremena neka mi korak po korak objasni što mi je činjet.
    Ako sam u svemu ovome odvalila neku glupost praštajte. Do sad se nijesam susretala sa ovim
    Fala unaprijed
    P.S. Možda mi se sve ovo vraća što pljujem po T Com-u i lopovskoj akciji Surf paket
    to sto ti trazis, sam uptravo ja kuci napravio.otvori link sto ti je dao kapetani pri dnu sam napisao kako sve podesiti,pa javi sto si uradila.
    p.s. mozes li na lap topu da vidis sherovane foldere sa dektopa?

  5. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Hvala vam svima ljudi. Čim dodjem doma isprobaću sve što ste mi rekli pa vam javim .
    Djuzla i to ću ti danas provjeriti pa ti javim .

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Ipak sam sve ovo za sada odradila preko BT i super radi. Ali mi djavo ne da mira dopk ne sredim i ovaj wireless pa ću opet noćima stajati za računarom i daviti Djuzlu . Hvala još jednom puno

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zovi ga neka dodje i sredi ti to, lakse ti je no da se sama mucis

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Hehe Iggy,
    možda bi mu bilo ilakše doć iz Pg nego sva ova gnjavaža koju je pretrpio preko MSN-a. faal i tebi na pomoći, koristilo je i za BT

  9. #9
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam imao isti problem i resio sam ga na sledeci nacin.
    imam adsl modem siemens ima ip adresu 192.168.1.1 preko njega idem na internet, slicno je i sa d-link-om samo se moras rucno konektovati.
    na racunaru integrisani lan, postavio sam ip: 192.168.1.2, SM:255.255.255.0
    DG:192.168.1.1 i DNS:195.66.160.1 (internet provajder ICG).
    Serovao sam konekciju.
    Druga mrezna (wireless) na desktop racunaru podesio sam: ip: 10.0.0.1
    SM:255.0.0.0, DG: 192.168.1.2, DNS 195.66.160.1 dao sam neko ime ad-hoc mrezi.(moras podesiti wireless ad-hoc copmputer to computer mrezu i dati joj neko ime)
    Na Lap topu Wireless karticu sam podesio da radi u ad-hoc modu i podesi sledece parametre: ip: 10.0.0.2, SM:255.0.0.0, DG: 10.0.0.1, DNS 195.66.160.1.
    Sad mi radi sve na lap topu Windows mreza i adsl tj internet.
    Nadam se da sam bio od pomoci.
    Last edited by senad; 09-02-07 at 02:09.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ADSL...DA ili NE
    By EsCaPe in forum Internet
    Replies: 405
    Last Post: 22-09-08, 00:05
  2. ADSL besplatan 16. i 17. januara
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 56
    Last Post: 01-12-06, 14:39
  3. Besplatan ADSL servis do početka septembra
    By helpdesk in forum Internet
    Replies: 34
    Last Post: 18-08-05, 12:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •