Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast
Results 176 to 200 of 230

Thread: Off topic: anti-piracy alliance?

  1. #176
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Nadam se da mi ovdje niko ne uzima za zlo to sto pokusavam da istaknem cinjenicu da su postojali ljudi koji su pokusali da rade po zakonu i zbog nelojalne konkurencije nijesu uspjeli u tome. Bili su jedini i svi glasnogovorni dusebriznici koji su mogli njih da zastite, jednostavno nijesu! Necete mi zamjerit sto mi sve izgleda nekako neprirodno.

    Ne bih da se izdajem nizacijeg prijatelja. Vlasnike Cineme zapravo i ne poznajem (osim iz vidjenja, kada smo cesto pricali o pirateriji) ali mi je jako krivo sto su o$etili najgoru mogucu Crnu Goru, koju ces nadam se ti promijeniti i svojim prijateljima pruziti sansu da opet pokusaju, ovaj put sa adekvatnom konkurencijom, koju nijesi pruzao ranije.

    Pozdrav
    Zamolio bih te da ne pricas nesto sto ne znas i o stvarima u koje nisi upuce. Dakle, MATRIX NIKAD nije Cinemi bio nelojalna konkurencija, kao sto rekosmo ranije, kad se pojavio prvi piratski DVD, i Matrix i Cinema su imali preko 1500 ORIGINALNIH DVD naslova. Nelojalna konkurencija na polju DVD filmova je natjerala I MATRIX I CINEMU da u svoju ponudu uvrste piratska DVD izdanja, i to je ucinjeno nakon prilicno vremena otkako se pojavio prvi piratski DVD u PG. Nadam se da ti je sad jasnija situacija, i zamolio bih da ne izigravas advokata ljudima, jer ocigledno nisi ni priblizno upucen u stvari koje su se desavale zadnjih 7 godina a vezane su za DVD filmove i klubove.
    Ovim postom zavrsavam pricu koju si zapoceo, jer se nadam da ti je mnogo toga sad jasnije vezano za relacije izmedju ova dva kluba.

    Pozdrav
    Last edited by I.R. Baboon; 23-11-06 at 09:12.

  2. #177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Mislim da je neistina da je Matrix bio primoran da drzi piratske DVD filmove.
    Matrix je imao od samog pocetka najvecu kolekciju divljih Divx filmova koje je izdavao po euro iako im je nabavna cijena bila manja od eura.
    Moglo vam se tada jer nijeste imali nikakvu konkurenciju.
    Cinjenica je da kada se otvorio Matrix DVD pirata NIJE BILO, a da ih je bilo cisto sumnjam da se nebi ponovila ista stvar kao i sa Divx-ima.
    Koliko sam ja upucen (a jesam) problem je u selektivnom radu inspekcija koji su se navrzli klubovima i CD sopovima u centru dok se po tuskoj i velikoj pijaci diskovi prodaju za 1 euro.
    Nemam nista protiv da se ljudi bore za svoj opstanak, ali im prica o tome da su poceli sa piraterijom kad su morali ne drzi vodu zbog Divx-a, igrica te muzike koje imaju od samog starta.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  3. #178
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Mislim da je neistina da je Matrix bio primoran da drzi piratske DVD filmove.
    Matrix je imao od samog pocetka najvecu kolekciju divljih Divx filmova koje je izdavao po euro iako im je nabavna cijena bila manja od eura.
    Moglo vam se tada jer nijeste imali nikakvu konkurenciju.
    Cinjenica je da kada se otvorio Matrix DVD pirata NIJE BILO, a da ih je bilo cisto sumnjam da se nebi ponovila ista stvar kao i sa Divx-ima.
    Koliko sam ja upucen (a jesam) problem je u selektivnom radu inspekcija koji su se navrzli klubovima i CD sopovima u centru dok se po tuskoj i velikoj pijaci diskovi prodaju za 1 euro.
    Nemam nista protiv da se ljudi bore za svoj opstanak, ali im prica o tome da su poceli sa piraterijom kad su morali ne drzi vodu zbog Divx-a, igrica te muzike koje imaju od samog starta.
    Necu da te ubjedjujem da li smo bili primorani ili ne, mozes samo da mi vjerujes na rijec, ako hoces. Cinjenica je da su se prvi piratski DVD pojavili u novembru a da je prvi piratski DVD u MATRIXU bio izlozen u julu naredne godine. Budi siguran da nismo morali da NIKAD ne bi u MATRIXU vidio ni jedan PIRATSKI DVD.
    Sto se tice ostalih stvari, ne zelim da se vracam unazad, zakon je kao sto rekose mnogi ovdje postojao, dodushe, niko nije znao za njega, i primjenjivao se 0%. Sad je donesen novi zakon, pompezno najavljivan. E sad, iz razloga navedenih dosta puta u prethodnim postovima, ako je vec donesen zakon , mi zelimo da se on postuje. Zasto? Zato sto nam odgovara da se postuje, nista drugo. U tome ne vidim nista lose, i kao sto pomenusmo dosta puta do sad, trudicemo se da uticemo na to da se postuje. I nista drugo....

    Pozdrav

  4. #179
    Join Date
    May 2006
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ovako...Ne vjerujem da cu se vise oglasavati na ovu temu, jer stalno ponavljamo iste stvari, pa cu da kazem sljedece:
    Prije nego sto je ovaj novi Zakon stupio na snagu, 01.01.2006. godine bili smo svjedoci da su se mnogi crnogorski pjevaci zalili na to kako nemaju zasticena autorska prava, kako zbog toga ne mogu da rade svoj posao, itd...a kada bi se svi oni skupili na gomilu (osim par izuzetaka, koji su ionako otisli u Srbiju) ukupno ne bi mogli da prodaju 100 svojih nosaca zvuka.Medjutim, taj zakon za njih je nosio drugi problem, kojeg tada nijesu bili svjesni, a to je da na svojim nastupima (od kojih zive, osim onih koji imaju i drzavni posao) ne bi mogli da BESPLATNO pjevaju pjesme drugih autora, vec bi za svaku pjesmu morali da placaju tzv. tantijeme...E, kada su u pocetku sprovodjenja zakona razne inspekcije dolazile u lokale u kojima pjevaju i trazile da im daju spisak pjesama (bilo je i toga u pocetku) shvatili su da je vrag odnio salu, pa su prestali da se oglasavaju povodom zastite svojih prava...
    Matrix i Mozart ocigledno nijesu izvukli pouku iz svega ovoga, nego su posto je pritisak popustio (na srecu svih nas, mislim, jer, kako neko rece, ne bismo mogli odgledati krsten film niti slusati krstenu muziku sa nasim standardom) sada oni ti koji se trude da se sve to kao istjera do kraja, iako bi morali prije svega imena da promijene u Tatrix i Kozart, a ostalih posljedica niko nije svjestan...
    Proporucujem im da nastave da rade svoj posao kao i do sada (a nije im lose), da se manu stvari o kojima ne znaju previse, a za nekih 10-ak godina kad CG bude u EU i mi budemo imali plate po 2-3000 eura, i bez njihove asistencije cemo kupovati originale po 20-30 eura...

    sto bi rekli u Evropi:
    hvala
    Last edited by hard worker; 23-11-06 at 10:26.

  5. #180
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se imena klubova tice ziva istina. Ne moze to djelovat ozbiljno kad predvode ljudi ciji klubovi jedan ima logotip i imidz koji krsi autorska prava, a drugi ime.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  6. #181
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znas li kad cemo u CG imati plate po 2-300 eura ako se zakoni ne budu poshtovali? NIKAD. Ovdje ne mislim samo na zakon o autorskim pravima, vec i na ostale zakone koji se ne postuju, a omogucavaju da pare idu u nelegalne tokove. Da bi mogao da imas platu o kojoj pricas, ipak treba puniti drzavni budzet nekim porezima i slicno, jel da? A kupovanjem diskova na ulici, iznajmljivanjem piratskih izdanja po divljim klubovima i slicno, te pare nikako ne mogu da odu nidje bez u dzepove ljudi koji ih prodaju. (ovdje potpada i bilo koja prodaja robe na crno). Dakle, svakim nasim uvozom filmova, budzet se popuni za odredjenu svotu novaca - porez, carina i slicne stvari. Svaka tri mjeseca mora da se trazi dozvola za uvoz, koja se isto tako placa drzavi,i to ne malo para. Dakle, mislim da od nelegalnog poslovanja niko nema koristi, ni mi a ni ljudi koji kupuju stvari van legalnih prodavnica. Zasto bi neko ko obuce perjanu jaknu (izvinjavam se DIDi, obecao sam da ih necu pominjat') i stane na ulicu i zaradi npr. 50 eura dnevno (puta 30 dana = 1500 eura) bio pametniji i ispravniji od npr tebe (ne poznajem te, ne znam dje radis i koliko zaradjujes, uzeh te kao primjer) koji radis za 200-250 eura mjesecno, ides svaki dan na posao, ako radis za nekoga bivash peglan po cijeli dan a ako radis privatno imas gomilu drugih briga i problema svaki dan???
    Ispravi me ako grijesim.

    Da ne bude sad da branim drzavu, vladu i ostalo, jos jednom cu da se izjasnim: branim svoj posao!

  7. #182
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    ako znash koliki je ovo grad i da se sve zna....vrlo lagano mogu ali bash dosta da urade,puno vishe nego shto moze drzava sa zaposlenima kojima je chikom klepio pare da bi ih nauchio kako da chitaju serijske od windowsa i nishta vishe....
    A ti strucnjak, jesi li bio mozda na obuci trzisne inspekcije pa znas sta su ljudi naucili ?
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  8. #183
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Znaci Divix-i su jedno a piratski DVD drugo.
    Mozda Divix moze da pruzi bolji kvalitet od piratskog DVDa ili je razlog jer je cijena iznajmljivanja piratskog DVD-a bila tri puta manja od originala pa samim tim i mogucnost za zaradu. Tada je u vasem klubu bio apsurd da se najnoviji hitovi mogu iznajmiti za 0.5 eura sa odlicnom slikom i 5.1 zvukom a da se original niskobudzetni film rentira za 1.5 eura.
    Treba nesto da vam bude jasno. Prica od prije tri godine kad vam se nije moglo od guzve uci u klub se ne moze ponoviti iz sledecih razloga.
    Prije tri godine je doslo da znacajnog pada cijena DVD plejera i svi su pohrlili da ih kupe. Svi su onda htjeli da isprobaju to cudo i dive se kristalno jasnim pokretnim slikama. Ta histerija je splasnula a donekle je odrzava veoma niska cijena filmova na pijaci i ovih originala za 1.39 eura. 99.9 % nece (ili ce veoma rijetko) iznajmiti film za 1.5 eura.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  9. #184
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Znaci Divix-i su jedno a piratski DVD drugo.
    Mozda Divix moze da pruzi bolji kvalitet od piratskog DVDa ili je razlog jer je cijena iznajmljivanja piratskog DVD-a bila tri puta manja od originala pa samim tim i mogucnost za zaradu. Tada je u vasem klubu bio apsurd da se najnoviji hitovi mogu iznajmiti za 0.5 eura sa odlicnom slikom i 5.1 zvukom a da se original niskobudzetni film rentira za 1.5 eura.
    Treba nesto da vam bude jasno. Prica od prije tri godine kad vam se nije moglo od guzve uci u klub se ne moze ponoviti iz sledecih razloga.
    Prije tri godine je doslo da znacajnog pada cijena DVD plejera i svi su pohrlili da ih kupe. Svi su onda htjeli da isprobaju to cudo i dive se kristalno jasnim pokretnim slikama. Ta histerija je splasnula a donekle je odrzava veoma niska cijena filmova na pijaci i ovih originala za 1.39 eura. 99.9 % nece (ili ce veoma rijetko) iznajmiti film za 1.5 eura.
    Ogradio sam pricu na DVD ali kad vec insistiras objasnicu ti. Mogucnost zarade na piratskom DVD/Divx-u je neuporedivo veca nego kad izdajes original, jer prazni DVD kosta 20 centi, izdaje se po klubovima za 1 euro, a kod nas je bio 50 centi, koliko je (tad) kostao prazni dvd. Original (u prosjeku) kosta 18-20 eura a izdaje se 1.5 eura, pa se preracunaj i vidji kako stoje stvari. Cijene se formiraju na osnovu nabavne cijene, tako da mislim da apsurda nije bilo.
    Sto se tice guzvi u Matrixu, ne sjekiraj se oko toga nista, ima guzve dovoljno, jer ipak u PG ima dovoljan broj ljudi koji znaju zbog cega su kupili dobre plejere i surround sisteme, pa samim tim i zele da gledaju iskljucivo originalna DVD izdanja kojih kod nas mogu da nadju u izobilju...

    Te originale po 1.39 ne zelim da komentarisem, samo neka su zdravo...

    Eto toliko

  10. #185
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uffffff...

    Nemam snage zivota mi. Uzivajte u plemenitosti. Pocnite od ovoga vBullitin, ne ciljam ni nasto ipak se valja provjerit, prije no ovu djecu na oglase sprijecite da zarade 20 centi.

    Znas li kad cemo u CG imati plate po 2-300 eura ako se zakoni ne budu poshtovali? NIKAD. Ovdje ne mislim samo na zakon o autorskim pravima, vec i na ostale zakone koji se ne postuju, a omogucavaju da pare idu u nelegalne tokove. Da bi mogao da imas platu o kojoj pricas, ipak treba puniti drzavni budzet nekim porezima i slicno, jel da?
    Zanimljivo... Jako... Ne mogu da se uplicem, ovo sam cisto primijetio.

    Uzivajte ljudi i sve najbolje zelim.

  11. #186
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Posto mi ekonomija nikako nije slaba strana reci cu ti da nije korektno da tako pricas.
    Istina je da original kosta vise ali posle inicijalnih 10 izdavanja (koji su nista za toliki broj clanova) zarada je tri puta veca na originalima.
    A originali se mogu izdavati samo ako se sprijeci "nelojalna konkurencija".
    Jos jednom ja nemam nista protiv da stitite svoj posao ali me vasa prica vrijedja jer se osjecam da mislite da su ljudi koji vas slusaju ili neupuceni ili retardirani.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  12. #187
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos View Post
    Posto mi ekonomija nikako nije slaba strana reci cu ti da nije korektno da tako pricas.
    Istina je da original kosta vise ali posle inicijalnih 10 izdavanja (koji su nista za toliki broj clanova) zarada je tri puta veca na originalima.
    A originali se mogu izdavati samo ako se sprijeci "nelojalna konkurencija".
    Jos jednom ja nemam nista protiv da stitite svoj posao ali me vasa prica vrijedja jer se osjecam da mislite da su ljudi koji vas slusaju ili neupuceni ili retardirani.
    ...ukoliko se disk prije toga ne osteti, polomi, ukrade i sl. Da li mislis da je stvarno potrebno disk izdati 10 puta i da ti poslije toga sve ostaje cisto??? Posto ti je ekonomija jaca strana, razmisli malo o cijeni zakupa, platama ljudi koji rade, porezu, firmarini, kaznama koje inspekcije pishu ako ti je radno vrijeme postavljeno malo u krivo i sl... Uzmi samo to u obzir, a ima jos mnooogo toga sto je izostavljeno.
    Ipak, ako vec tvrdis da je zaradan na origanilima toliko veca, i da se na njima toliko dobro zaradjuje, zasto nisi drzao klub sa originalima???
    Zao mi je ako je neko stekao utisak da mislimo da je neupucen ili retardiran, nije bila namjera.
    Ja bih sad zamolio administratora/moderatora da zakljuca ovaj topic posto se dosta pricalo i pljuvalo po Matrixu, i lijepo bi bilo da se ova prica sad zaustavi. Ko zeli da uzima originale, zna dje ih moze uzeti, bitno je da postoje mjesta dje je to moguce uraditi.
    Nadam se samo da cu biti nekad u prilici da komantarisem rad nekoga od vas koji ste ovako svesrdno bili protiv bilo kakvog pokusaja da se nesto popravi.

    Hvala i do vidjenja.
    Last edited by I.R. Baboon; 23-11-06 at 12:30.

  13. #188
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by I.R. Baboon View Post
    zakon je kao sto rekose mnogi ovdje postojao, dodushe, niko nije znao za njega

    ahahahahhha! Vrrrrh! :lolblue: Niko nije znao za njega? Pa ste u neznanju drzali pirate (muziku, DVD, divx, mp3...) sve te godine? Vrrrh!

  14. #189
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Sto se imena klubova tice ziva istina. Ne moze to djelovat ozbiljno kad predvode ljudi ciji klubovi jedan ima logotip i imidz koji krsi autorska prava, a drugi ime.
    ocigledno nas ima koji kapiramo neke stvari!
    Pogledajte koliko Citroen placa na ime "picasso" (za svoj model xara picasso) Pikasovoj fondaciji! Recimo toliko da se razmislja(lo) o promjeni imena za novi model, da nosi ime Tuluz de Lotreka. A pitajte gazdu Mozarta kolko on placa (naravno, ne sumnjam da ce, kao i nasi Matrixovci i njihova prica da ono "the" pravi ogromnu razliku , i ovi iz Mozarta tvrditi da su mislili na nekog drugog Mozarta ).

    Kolko vam treba puta postavit to pitanje da bi odgovorili na njega? Do tad, za mene ste pirati, i ne radite legalno! I za mene i za bilo koji zakon koji se doslovno sprovodi.

    Hvala!

  15. #190
    Join Date
    May 2005
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoji Picasso fondacija - dakle, vjerovatno je ime zasticeno autorskim pravima. Matrix ime cisto sumnjam da je zasticeno. To ti je kao recimo da ne smijes da stavis u prodavnici natpis cokolada na polici gdje se nalaze cokolade, jer postoji film koji se zove Cokolada. E sad sto se tice samog lika koji glumi u filmu Matrix za to bi vjerovatno mogao da ih tuzi kad bi za nasu drzavu vazio takav medjunarodni zakon. Medjutim, mi nemamo zakon koji ce da ti brani da na reklami ili bilo cemu slicnom koristis lik nekog glumca sa Tajvana, iz Kine ili Amerike, tako da se Matrix za sad pridrzava vazecih zakona, makar koliko sam ja informisan.

  16. #191
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ground View Post
    Postoji Picasso fondacija - dakle, vjerovatno je ime zasticeno autorskim pravima. Matrix ime cisto sumnjam da je zasticeno. To ti je kao recimo da ne smijes da stavis u prodavnici natpis cokolada na polici gdje se nalaze cokolade, jer postoji film koji se zove Cokolada. E sad sto se tice samog lika koji glumi u filmu Matrix za to bi vjerovatno mogao da ih tuzi kad bi za nasu drzavu vazio takav medjunarodni zakon. Medjutim, mi nemamo zakon koji ce da ti brani da na reklami ili bilo cemu slicnom koristis lik nekog glumca sa Tajvana, iz Kine ili Amerike, tako da se Matrix za sad pridrzava vazecih zakona, makar koliko sam ja informisan.
    lose si informisan Pogledaj im logo! Pogledaj im web site! Il pokusaj da osnujes u CG softversku firmu pod imenom "Microsoft" i cekaj koliko ce proci prije nego ti doleti tuzba (oni su malo agilniji od Warner Brosa, za sad).

    i procitaj sta pise na omotu svakog originalnog DVD-a iz USA npr.

  17. #192
    Join Date
    May 2005
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cg. View Post
    lose si informisan Pogledaj im logo! Pogledaj im web site! Il pokusaj da osnujes u CG softversku firmu pod imenom "Microsoft" i cekaj koliko ce proci prije nego ti doleti tuzba (oni su malo agilniji od Warner Brosa, za sad).

    i procitaj sta pise na omotu svakog originalnog DVD-a iz USA npr.
    Ali Microsoft ipak ima predstavnika ovdje tj. zvanicno posluje u nasoj zemlji. Mada ne tvrdim da sam u pravu sto se tice ovoga gore

  18. #193
    Join Date
    May 2006
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by I.R. Baboon View Post
    .
    Ja bih sad zamolio administratora/moderatora da zakljuca ovaj topic posto se dosta pricalo i pljuvalo po Matrixu, i lijepo bi bilo da se ova prica sad zaustavi. Ko zeli da uzima originale, zna dje ih moze uzeti, bitno je da postoje mjesta dje je to moguce uraditi.
    Nadam se samo da cu biti nekad u prilici da komantarisem rad nekoga od vas koji ste ovako svesrdno bili protiv bilo kakvog pokusaja da se nesto popravi.
    Samo ovo i zavrsavam...
    Ako ste odlucili da JAVNO branite to NESTO za sta se zalazete, morate biti spremni i da javnost JAVNO reaguje na to sto radite...

  19. #194
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li mi samo neko objasnit shta mislite da postignete sa ovim anti-piracy?

    Ja razumijem je manje prihoda u DVD klubovima od kad "nema" pirata, sad je druga situacija i mnogo razlichita od one u kojoj je pocheo da posluje Matrix, sad klubovi moraju da privuku ljude a ne piratski filmovi.

    Je li brisanje postova ljudi koji prodaju pirate i osnivanje antipiracy-alliance sve?

    Shto ne otvorite bioskop?
    Shto ne napravite video-on-demand?

    Lako je radit preprodaju.
    Last edited by eskim; 23-11-06 at 16:14.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  20. #195
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim View Post
    Moze li mi samo neko objasnit shta mislite da postignete sa ovim anti-piracy?
    i ja sam slicno pitanje postavio pri pocetku ove price...medjutim zbog nekog meni nepoznatog razloga(mozda nisu vidjeli) nisam dobio odgovor..ali ni to me uopste ne brine jer zna se...od ovoga nema nishta samo pricha u prazno

  21. #196
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim View Post
    Moze li mi samo neko objasnit shta mislite da postignete sa ovim anti-piracy?

    Ja razumijem je manje prihoda u DVD klubovima od kad "nema" pirata, sad je druga situacija i mnogo razlichita od one u kojoj je pocheo da posluje Matrix, sad klubovi moraju da privuku ljude a ne piratski filmovi.
    pa oni su po mom misljenju napravili vise problema sebi zbog ovoga iz razloga sto su ali bas poranili.... licno im zelim svako dobro u radu jer su ipak imali neku ideju, radnost i ako im je neko pomogao sto se novca tice neka je.... bilo bi dobro da ovu pricu svodimo kraju jer se dosta toga i reklo.... pustite momke neka rade svoj posao, sad hoce ovako pa se bunite a kada su radili po vasem ukusu i izdavali neke smijesne nekvalitetne kopije za mnoge od nas vjecno prazan novcanik tad vam nije smetalo i niste se bunili? Ljudi nije matrix kriv, nekad ce to stvarno morati da bude legalno, pa sto ako su prodavali pirate jel to znaci da moraju dovijeka da osjecaju neku krivicu? Ko hoce original neka kupuje i iznajmljuje, ko nece neka skida sa interneta ili iznamljuje kopije i zbogom djaci skola se kreci ada stvarno treba li da im oci izvadite sto oce legalno? ajte batalite......

  22. #197
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    i ja sam slicno pitanje postavio pri pocetku ove price...medjutim zbog nekog meni nepoznatog razloga(mozda nisu vidjeli) nisam dobio odgovor..ali ni to me uopste ne brine jer zna se...od ovoga nema nishta samo pricha u prazno
    cilj je da ochuvaju svoju guzicu zbog izbora posla kojim su krenuli da se bave(legalnim iznajmljivanjem i prodajom legalnih diskova)...

    ja nisam osoba koja to podrzava...jednostavno kazem da ih u potpunosti shvatam...i da bi ja isti uradio to da se bavim poslom kojim se oni bave...jer stvarno ne znam chovjeka koji prvo gleda na ostale pa tek na sebe....niti bilo kog koji ce zarad nepoznatih ljudi da odvaja sebi hleb iz usta....eto toliko...

    ako ti ocesh da zaradish poshteno a svi drugi oko tebe to ne rade...i tebi posao i zarada opada zbog toga....ocesh li da kazesh sebi...ma kakve veze ima,ja sam dobar chicha...ako ne bude ishlo zatvoricu firmu,necu imati chime da izdrzavam sebe i svoju porodicu i to je to...ili cesh da uradish neshto povodom toga????

    eto...sad vam se otvara shansa da otvorite legalni dvd klub i postanete konkurencija njima ako im ova kampanja dobro krene...easy as that...

    ja stvarno ne vidim zashto vam nije jasan razlog toga shto oni rade kad je vishe nego ochigledan


    i josh jedna stvar....kad na kraju mjeseca svedete struju,vodu,telefon(3 put skuplje nego inache),plate radnicima,osiguranje za radnike,eventualne shtete,zakup prostora,nabavku,carinu na robu,poreze na milion i jedan nachin, i josh milion stvari...pa tome dodate na 6000 chlanova bar 1000 stalnih mushterija,prijatelja i sl kojima necete naplatiti kashnjenje ili uopshte naplatiti iznajmljivanje....i svedete rachun....vidjecete koliko para treba da se zaradi a ne ode u minus....

    kad bi rachunica bila 20e original dvd a ja ga izdam za mjesec dana 30 puta po jedan ipo euro....svako bi bio multimilioner u crnu goru....ne prichajte neshto o chemu nemate pojma...otorite firmu pa kad vidite inspekcije kad vam se navrane(minimalna kazna je 300e obichno,a sve i da ste 100% legalni uvijek ce te imati neshto shto nije),poreze na svakakve gluposti(primjer: potrebno je platiti 500e da bi ste mogli koristiti blagodeti kontejnera pa chak i ako svaki peti dan iznosite smece) i milion drugih stvarchica koje vam se tokom mjeseca skupe...nije sve tako prosto....
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 23-11-06 at 17:31.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  23. #198
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nemam nista protiv Matrixa (mali milion dobrih filmova sam da vidio kod njih i nidje drugo) samo hocu da kazem da se sistem uz koji su nastali sad okrenuo protiv njih i ochekivao sam da ce da naprave nesto novo, nesto sto ce opet da dovete klijente a ne da brishu postove za prodaju pirata kada ce ih to spasit.

    A ti deviljesus kada niko nema firmu odje i ne zna kako idu stvari pa si napisa roman.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  24. #199
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim View Post
    Ja nemam nista protiv Matrixa (mali milion dobrih filmova sam da vidio kod njih i nidje drugo) samo hocu da kazem da se sistem uz koji su nastali sad okrenuo protiv njih i ochekivao sam da ce da naprave nesto novo, nesto sto ce opet da dovete klijente a ne da brishu postove za prodaju pirata kada ce ih to spasit.

    A ti deviljesus kada niko nema firmu odje i ne zna kako idu stvari pa si napisa roman.
    pa eskim....ako imash ti ili bilo ko drugi firmu i znash na koji nachin se radi...kako mozesh da dozvolish sebi da postavish pitanje...shta ce im ovo??? pochet se od necheg mora...pa bilo to zabrana na forumima ili bilo shto drugo...

    ja ne solim pamet ni tebi ni drugim...ali ochigledno se ne moze razgovarati ni na civilizivan nachin jer se onda neko pravi pametan...a kad je omalovazavanje onda opet ista stvar....niste mi jasni nikako...
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 23-11-06 at 18:01.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  25. #200
    Join Date
    May 2006
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zakljucajte ovo, jos cu se rasplakati zbog Matrixa...:blah:

Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •