Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 230

Thread: Off topic: anti-piracy alliance?

  1. #51
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    ja samo da kažem da mi je bilo muka kad sam vidio ko je osnovao antipiratsko bla bla bla udruženje, i šta sad pričaju, a sjećam se gdje sam kupovao/iznajmljivao prve piratske igrice, divx itd...
    mada, da sam toliko zaradio od piraterije, i ja bih se sad pravio legalista i na sva zvona propagirao legalizam

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    prokrij ga!

  3. #53
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ cg.
    Niko ti nije branio da se prvi sjetis prije 7 godina da otvoris DVD klub pa da i ti kupis STANOVE (iako ti ova konstatacija ne stoji, ali dobro, ocigledno si vrhunski informisan), ali ti si u periodu kad smo mi otvorili klub i dalje umjesto DVD pisao 9D (de-ve(t)-de) i dolazio u MATRIX da vidis chega je to u stvari klub.

    Drugo, kao sto Stane rece, svako ima pravo da formira cijenu na osnovu troskova koje ima. Mi smo samo diskove prodavali po cijeni za koju nam se isplatilo da ih prodajemo i tu je kraj, nko te nije tjerao da ih kupujes u MATRIXU, uvijek si mogao da na pijaci kupis jeftinije. Sveako moze da bira dje ce da kupuje stvari, neko voli u legalnoj prodavnici, neko na ulici i pijaci, to je stvar izbora.

    @ Hard worker

    Nije MATRIX donio zakon o autorskim pravima, pa da ti sad dizes graju oko toga kako smo ga mi donijeli da bi sebi stvorili josh i josh para. Zakon je donijela drzava, i kad je vec donesen, mi mislimo da je bolje da se isti poshtuje, tako da tvoja prica nema bas pretjeranog smisla. Kao sto je receno u prethodnim postovima, dok nije bilo zakona, nije bilo ni price o tome. Matrix je poslednji u PG uveo DVD pirate i to je cinjenica. U Matrixu je uvijek cijena izdavanja pirata bila ubjedljivo najmanja u Podgorici, cak manja nego sto je danas u ostalim klubovima.
    Sto se tice tvog pominjanja topica Najnovije igre za samo 1 euro, nece ni to moci dovijeka da traje, samo ti toliko mogu reci...

    Eto toliko za sad....

  4. #54
    Join Date
    May 2006
    Location
    Montenegro
    Posts
    824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    ja samo da kažem da mi je bilo muka kad sam vidio ko je osnovao antipiratsko bla bla bla udruženje, i šta sad pričaju, a sjećam se gdje sam kupovao/iznajmljivao prve piratske igrice, divx itd...
    mada, da sam toliko zaradio od piraterije, i ja bih se sad pravio legalista i na sva zvona propagirao legalizam

    da nije neko od nas poricao da smo drzali pirate pa ti se toliko smucilo? da nemas neko pametnije rjesenje za situaciju u koju nas je stavila drzava ovim zakonom?
    jos jednom da ponovim da matrix nikad nije nista krio i shishnjario kao sto mnogi to rade sad! sve sto smo radili otvoreno smo radili jer je to bilo dozvoljeno! da ti nije ko branio da ti isto uradis?!?!?!
    da zakljucimo: matrix nije podrum, niti pijaca, niti gepek od kola! matrix je legalni dvd klub i jedini je takav u podgorici! ako smatrate da postoji neko ko bi mogao bolje da uradi ovo sto mi radimo sad predlozite ga, ja cu ga podrzati!
    do tad bih molio za tishinu!


    hvala

  5. #55
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CInjenica je da je ogromna ljubomora u pitanju. Niko nikome nije branio da otvori nesto slicno Matrixu i da zaradi. Koliko ja znam nidje ne postoji zabrana za takvo shto.
    I dalje, nemojte samo da se snebivate i gnushate, uzmite radite neshto u zivotu, otvorite privatni posao, iznajmite prostor, zaposlite radnike, placajte ogromne harache drzavi, pa kad pored vas otvori shishnjar i iz gepeka prodaje slicnu robu kao i vi po nizim cijenama, cutite i nemojte branit svoj posao, tako vam je najbolje...

  6. #56
    Join Date
    May 2006
    Location
    Montenegro
    Posts
    824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cg. View Post
    1. nije bitno ko je skup, a ko jeftin? Hahah, don't make me laugh!
    nisam htio da te nasmijem, ali ima jedna stara izreka sa centimetrima i metrima, znam da se pominje prkno i glava?!

    Quote Originally Posted by cg. View Post
    2. pricas o tome kako ja treba da citam tvoje postove, a prosipas (malo je reci) nebuloze da sam kao JA bio TEBI konkurencija, da ja drzim DVD klub, i jos cak znas da sam prodavao manje nego ti? ALOOOO??
    samo ti citaj! od citanja ti ne moze lose bit, a sto se tice konkurencije, daleko od toga da mislim da si mi bio konkurencija! mislim da si bio jedan od bubuljicavih djecaka koji su kuci narezivali diskove i prodavali ih za burek i jogurt!

    Quote Originally Posted by cg. View Post
    3. kupili ste stanove od piraterije, a sad kritikujete ljude koji rade to isto (zakon je postojao i tad i sad, i ni tad ni sad se ne sprovodi kako treba, al ste se vi malo zayebali, pa ste mislili da ce u ovu drzavu nesto po zakonu pocet da se radi, pa su vam sad krivi pirati, a daleko manje drzava).
    hehe, nikad neces znati koliko smo zaradili, i koliko stanova imamo! :twist:

    Quote Originally Posted by cg. View Post
    4. Zadatak za tebe: citati postove prije nego sto "odgovoris"
    izgleda da si jedan moj post ipak procitao, i odma me citiras! sad samo nastavi tako i za koju godinu moci ces ravnopravno da razgovaras sa ljudima ovdje! "ponavljanje je majka znanja!"


    hvala

  7. #57
    Join Date
    May 2006
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by I.R. Baboon View Post
    @ cg.
    to je stvar izbora.

    @ Hard worker

    Nije MATRIX donio zakon o autorskim pravima, pa da ti sad dizes graju oko toga kako smo ga mi donijeli da bi sebi stvorili josh i josh para. Zakon je donijela drzava, i kad je vec donesen, mi mislimo da je bolje da se isti poshtuje, tako da tvoja prica nema bas pretjeranog smisla. Kao sto je receno u prethodnim postovima, dok nije bilo zakona, nije bilo ni price o tome. Matrix je poslednji u PG uveo DVD pirate i to je cinjenica. U Matrixu je uvijek cijena izdavanja pirata bila ubjedljivo najmanja u Podgorici, cak manja nego sto je danas u ostalim klubovima.
    Sto se tice tvog pominjanja topica Najnovije igre za samo 1 euro, nece ni to moci dovijeka da traje, samo ti toliko mogu reci...

    Eto toliko za sad....
    Nije MATRIX donio zakon o autorskim pravima, ALI JE ODLUCIO DA GA SE PRIDRZAVA KAD JE NJEMU ODGOVARALO (ponavljam se, ali sto cu, kad moram).Zakon je postojao, ali ga drzava nije sprovodila! Sto tada nijeste digli frku i pozivali se taj zakon (citao sam ga i vjerujte mi da je i u njemu sve bilo sasvim OK formulisano)?
    Sta sad treba da radite, da progonite te nesretnike koji sigurno nece zaraditi za stanove kao sto ste vi, cujem a ne znam, zaradili? To je stvarno u najmanju ruku licemjerno.
    I ne znam zasto se ti i brko nervirate ovoliko ako ste u pravu...
    No hard feelings...
    Last edited by hard worker; 18-11-06 at 13:58.

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,370
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Lagano ljudi, iskulirajte samo :-)
    Ja bih ovoj neutralnoj populaciji na forum dao besplatnu clanarinu

    Sad jedno pitanje bih imao ako se mogu ubacit kako :-)
    Sto ce bit sa televizijama koje same prikazuju piratske filmove?
    Jedino RTCG,Atlas i Pink ja mislim postuju ta pravila i niko vise?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  11. #61
    Join Date
    May 2006
    Location
    Montenegro
    Posts
    824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hard worker View Post
    Nije MATRIX donio zakon o autorskim pravima, ALI JE ODLUCIO DA GA SE PRIDRZAVA KAD JE NJEMU ODGOVARALO (ponavljam se, ali sto cu, kad moram).Zakon je postojao, ali ga drzava nije sprovodila! Sto tada nijeste digli frku i pozivali se taj zakon (citao sam ga i vjerujte mi da je i u njemu sve bilo sasvim OK formulisano)?
    Sta sad treba da radite, da progonite te nesretnike koji sigurno nece zaraditi za stanove kao sto ste vi, cujem a ne znam, zaradili? To je stvarno u najmanju ruku licemjerno.
    I ne znam zasto se ti i brko nervirate ovoliko ako ste u pravu...
    No hard feelings...

    citaj, sve je vec pisalo! https://forum.cdm.me/showpost.php?p=495884&postcount=14


    hvala

  12. #62
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Zakon nije bio van funkcije nego se jednostavno nije primjenjivao, da je kome trebalo znas li kako bi ga primijenili.
    She is only here to annoy herself!

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ljudi o cemu pricamo ovdje? O antipirateriji ili o tome sto je neko kupio stanove za vrijeme neprimjenjivana zakona o pirateriji?? Na stranu to sto info nije tacna nego glupost ljubomornog celjadeta! Hard Worker zakon je donesen sredinom prethodne godine i odluceno je da POCNE DA SE PRIMJENJUJE OD PRVOG JANUARA 2006-TE!! Od tog dana do sad su se zatvorila 4 LEGALNA dvd kluba?! 2 Cinemina, 1 Matrixov i Kum2! Zasto? Ne znam za Kum2 ali Cinema i Matrix su imali po makar 2000 originalnih diskova, zasto bi takvi klubovi bili zatvoreni? Zato sto je clan npr Matrixa3 mogao da ode u divlji klub koji je 100-200 metara dalje i uzme piratski disk! Bez ikakvih problema! Tuzno malo a? Je li tuzno sto inspekcija udje u dvd klub u sred centra grada i gleda jednu policu sa originalima a ne gleda one koji cirkulisu? Pa opet, je li tuzno Da im se nadju pirati, da im se napise kazna i da se ne naplati? Mozda treba neko od vas da se opeche da bi priznali da JESTE, TUZNO JE! Tuzno je da je 10-tak radnika ostalo bez posla jer se POSTOVAO ZAKON! OSTALI BEZ POSLA JER IM VLASNICI KLUBOVA NISU TRAZILI DA NOSE PERJANE JAKNE ,LJETOS NA 40 STEPENI, I IZ NJIH VADE PIRATE!?

    Hvala
    Last edited by kefalo; 18-11-06 at 14:36.

  14. #64
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stane Dolanc nesretni View Post
    sto se tice konkurencije, daleko od toga da mislim da si mi bio konkurencija! mislim da si bio jedan od bubuljicavih djecaka koji su kuci narezivali diskove i prodavali ih za burek i jogurt!


    aj ne ******!
    ja nema sta da se nerviram, nit sam bio, nit cu bit pirat, nervirate se vi, svaki dan ste na gubitku stotine eura, potiskivanjem piraterije ce da dodje p2p, pa vam ni tad nece bit dobro, a onda cete, ko kino kultura, da kazete da je Matrix kulturno nasljedje crne gore i da drzava treba da ulaze u vas kako biste opstajali! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Uzmite 2 bensica dnevno i neka vam propaganda po foruma!
    Last edited by DIDI; 18-11-06 at 18:31. Reason: bez vrijedjanja!!!!!

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    je moguce da smo dosli do toga da se ljudima ne moze objasnit sta znaci legalno a da te oni koji znaju sta znaci gledaju kao magarca jer neces da radis nelegalno?????

  16. #66
    Join Date
    May 2006
    Location
    Montenegro
    Posts
    824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cg. View Post
    aj ne ****!
    ovo dovoljno govori o tebi!


    hvala
    Last edited by DIDI; 18-11-06 at 18:31.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cg. View Post
    aj ne ****!
    ja nema sta da se nerviram, nit sam bio, nit cu bit pirat, nervirate se vi, svaki dan ste na gubitku stotine eura, potiskivanjem piraterije ce da dodje p2p, pa vam ni tad nece bit dobro, a onda cete, ko kino kultura, da kazete da je Matrix kulturno nasljedje crne gore i da drzava treba da ulaze u vas kako biste opstajali! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Uzmite 2 bensica dnevno i neka vam propaganda po foruma!
    ja bih voljela da znam svrhu tvog postojanja! ne pisanja po forumu, jer je nema, vec postojanja!!!
    zaboga, jesi li tezak sam sebi kao meni sad????
    "tezak" nije prava rijec! malo mi se zeludac muti na ovu tvoju zivotnu filozofiju!
    Last edited by DIDI; 18-11-06 at 18:32.

  18. #68
    Join Date
    May 2006
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta ce vam ovo "hvala" na kraju svakog posta. Jeli to neki novi EVROPSKI standard?

  19. #69
    Join Date
    May 2006
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kefalo View Post
    Ljudi o cemu pricamo ovdje? O antipirateriji ili o tome sto je neko kupio stanove za vrijeme neprimjenjivana zakona o pirateriji?? Na stranu to sto info nije tacna nego glupost ljubomornog celjadeta! Hard Worker zakon je donesen sredinom prethodne godine i odluceno je da POCNE DA SE PRIMJENJUJE OD PRVOG JANUARA 2006-TE!! Od tog dana do sad su se zatvorila 4 LEGALNA dvd kluba?! 2 Cinemina, 1 Matrixov i Kum2! Zasto? Ne znam za Kum2 ali Cinema i Matrix su imali po makar 2000 originalnih diskova, zasto bi takvi klubovi bili zatvoreni? Zato sto je clan npr Matrixa3 mogao da ode u divlji klub koji je 100-200 metara dalje i uzme piratski disk! Bez ikakvih problema! Tuzno malo a? Je li tuzno sto inspekcija udje u dvd klub u sred centra grada i gleda jednu policu sa originalima a ne gleda one koji cirkulisu? Pa opet, je li tuzno Da im se nadju pirati, da im se napise kazna i da se ne naplati? Mozda treba neko od vas da se opeche da bi priznali da JESTE, TUZNO JE! Tuzno je da je 10-tak radnika ostalo bez posla jer se POSTOVAO ZAKON! OSTALI BEZ POSLA JER IM VLASNICI KLUBOVA NISU TRAZILI DA NOSE PERJANE JAKNE ,LJETOS NA 40 STEPENI, I IZ NJIH VADE PIRATE!?

    Hvala
    Samo da reagujem na dio kad je zakon donesen...Novi zakon je donesen tada kada ti kazes ali je godinama unazad postojao zakon kojim je to bilo regulisano ali se nije primjenjivao

    Hvala
    Last edited by hard worker; 18-11-06 at 15:01.

  20. #70
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala

    hvala

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    zakon koji se ne primjenjuje kao i da ne postoji, zato je i napravljen novi!

    Nema na cemu

  22. #72
    Join Date
    May 2006
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kefalo View Post
    zakon koji se ne primjenjuje kao i da ne postoji, zato je i napravljen novi!

    Nema na cemu
    Trebalo bi onda ponovo novi da se napravi, posto se ni ovaj ne primjenjuje!

    hvala

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    A ko je trebao da ga primjenjuje?! Ti i ja?!
    She is only here to annoy herself!

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    inspekcije, policija... ja i ti ne svakako!

    @ hard

    ovaj se sprovodi, ali selektivno

  25. #75
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hard worker View Post
    Trebalo bi onda ponovo novi da se napravi, posto se ni ovaj ne primjenjuje!

    hvala
    E upravo tu upadamo mi, da bi se zakon primjenjivao,PREMA SVIMA JENDAKO!

    hvala

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •