Results 1 to 19 of 19

Thread: Vista gets HACKED

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Vista gets HACKED

    Despite being touted as the most secure version of the Windows operating series, Microsoft's upcoming Vista has already been hacked at a hackers' conference last week, reports CNET News.com. Microsoft handed out early copies of their new operating system to attendees at the Black Hat hacker conference last week, inviting them to take their best shot at hacking into it.
    The company hoped to convince the industry that their latest operating system will be the most secure and malware-proof system on the market.
    The result has been a mixed grill of sorts, with Polish researcher Joanna Rutkowska demonstrating that the security systems in Vista can be sidestepped by using a piece of malicious software that she named "Blue Pill", according to CNET News.com.
    However, Microsoft wasn't too perturbed by this.
    "Microsoft is investigating solutions for the final release of Windows Vista to help protect against the attacks demonstrated," said a Microsoft employee at the conference, adding that the company is "working with our hardware partners to investigate ways to help prevent the virtualisation attack used by the Blue Pill".
    Despite this apparent setback, the reception from corporate security representatives was generally favourable, according to Computerworld.com.
    "On the surface, it does seem like they've come around a corner and are committed to doing things right," Rick Ebert, a security representative from the California Institute of Technology, told Computerworld.com, adding that he was impressed by the security changes and additions that Microsoft built into Vista.
    Vista is the first of Microsoft's products that the company is sending through its "Security Development Lifecycle", which aims at getting rid of all security vulnerabilities before a product is shipped.
    "If you think of basic security flaws as low-hanging fruit, then we've taken away all of the watermelons lying on the ground," Andrew Cushman, director of security engineering at Microsoft, explained to Computerworld.com.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Hell
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahahaha.
    Vidjecete kad 30tog januara izadje oficijelna desktop verzija viste, a 20 dana prije nhe oficijelna piratska verzija

    Restecper 2 Blue Pill and company, long live Piracy !

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    danas je vec dostupna vista da se skine sa neta final version

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Niksic, Crna Gora
    Posts
    852
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Daj link, da skidamo
    Koja bi trebala da bude optimalna konfiguracija za pokretanje/koriscenje Viste
    There are no wrong choices; there are only different choices.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Nista ispod 1gb rama i videa 128mb (256mb idealno) ....:trashcom:


  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,999
    Thanks Thanks Given 
    1,377
    Thanks Thanks Received 
    1,690
    Thanked in
    961 Posts

    Default

    može i na 512 rama i grafička od 128 ne mlatite !

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Batan View Post
    Daj link, da skidamo
    Koja bi trebala da bude optimalna konfiguracija za pokretanje/koriscenje Viste
    Dacevicu, razocarao si me sad. Vista, vista, ne nego nitendo, mora svako u nk imati vistu i novi fotoshop i max i sve moguce... Cuvaj prostor na disku za linux bre

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,999
    Thanks Thanks Given 
    1,377
    Thanks Thanks Received 
    1,690
    Thanked in
    961 Posts

    Default

    evo lik sa benchmarka vec instalirao
    http://img295.imageshack.us/my.php?image=clipiv1.jpg

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    može i na 512 rama i grafička od 128 ne mlatite !
    jel to sa Aero ili bez? i koliko ti RamA ostane prazno? ja sam gledao frajera koji je igrao neku igricu, mislim da je bio HL2 i na Visti mu je trebalo 1.7gb memorije.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    može i na 512 rama i grafička od 128 ne mlatite !
    Ja sam instalirao neku Beta2 verziju na
    Athlon 3000+
    i 1 GB RAM-a
    Odma cim se sistem podigne zauzme pola rama
    Lijepo izgleda - providni prozori i ostala sminka...
    Pitam se sta li su stavili da zauzima toliko memorije

    Nijesam ispitao da li ima prednosti i koje su jer sam morao da reinstaliram mashinu.

    P.S.
    Sjetih se rijeci Iva Andrica "Svaka rijec povlaci pomisao na svoju suprotnost"
    Ima operativni sistem s' prozorima koji staje na jednu disketu.
    www.menuetos.org
    Sta sve moze da stane na disketicu.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,016
    Thanks Thanks Given 
    4,838
    Thanks Thanks Received 
    9,921
    Thanked in
    3,759 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    jel to sa Aero ili bez? i koliko ti RamA ostane prazno? ja sam gledao frajera koji je igrao neku igricu, mislim da je bio HL2 i na Visti mu je trebalo 1.7gb memorije.
    Vjerovatno dok je jos bila u beta verziji..nadam se da su final optimizovali

  12. #12
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li se sa vistom dobija dirext x10?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bLaCkEr View Post
    Vjerovatno dok je jos bila u beta verziji..nadam se da su final optimizovali
    nemogu je oni nikad toliko optimizirati da sad odjednom uzima pola memorije. Mogu je nekih 10-15% optimizirati ali nikako 50% ili vise. Promisli malo kako programiranje radi, sta se desava kad kompajliras i slicno.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    nemogu je oni nikad toliko optimizirati da sad odjednom uzima pola memorije. Mogu je nekih 10-15% optimizirati ali nikako 50% ili vise. Promisli malo kako programiranje radi, sta se desava kad kompajliras i slicno.
    pa sad u teoriji i može. same SIMD optimizacije mogu da donesu mnogo, a ako su njih izostavili ranije radi kompitabilnosti i lakšeg testiranja (mada mi je to malo glupo, ali od MS-a me nebi čudilo). takođe i optimizacija rada sa 64-bita može da donese par procenata (ne mislim samo na prekompajliranje, nego i pisanje koda koji bolje koristi prednosti 64 bita), paralelizacija (koju je dosadašnji win dosta slabo radio) može da znači takođe (ako je u beta verziji bila slabija jer vista ionako mnogo kasni-pa su možda kao beta izbacili nešto tek da mogu da kažu da rade na tome)....

    još ako su spriječili poneko (eventualno) curenje memorije.....

    ranije se nešto šuškalo da bi za moglo da se desi da se u visti kad upališ igru neki procesi isključe (ili snime na HDD da ne bi nepotrebno zauzimali resurse), ali da li se od toga odustalo, ili su to bila samo nagađanja, ili toga ima-ne znam. možda je i to optimizacija koja je stavljena tek u finalnu verziju (mada s druge strane možda toga i nema),...

    možda su optimizovali i grafički interfejs,...

    mislim može dosta da se postigne optimizacijom, ali isto sumnjam da je to baš tako bilo. vidjećemo-biće valjda neki test uskoro
    ....

  15. #15
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Mislim da ga nece bas toliko optimizovati. Kako nedje vidjeh/procitah morali su izac u susret proizvodjacima softvera koji nisu htjeli da svoj softver pisu od pocetka pa su dodati neki djelovi iz prethodnih OS da bi pojedini softveri radili kako treba. mislim da je najveci uticaj tu imao Adobe jer sumnjam da su htjeli da ispocetka rade nesto tipa CS2 ili ilustratora da bi mogli da rade na Visti, tako da necemo se usrecit, posebno sa manjim hardverskim konfiguracijama, bar jos jedno dvije tri godine dok se ne pojave novi programi/igrice

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi svatate da je ovo Beta verzija ili cak neka RC verzija sto znaci da je code-freeze odavno na stanju tako da nikakvog koda koji se koristi za testiranje nema prisutnog, sve debug stvari su izbacene i sve se tretira kao finalni produkt tako da nema sanse sad da oni neke ogromne optimizacije prave. Poprave par stvarcica i to je to. Nego eto vidicemo, VISTA je vec izasla za korporacije pa cemo viditi.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    Vi svatate da je ovo Beta verzija ili cak neka RC verzija sto znaci da je code-freeze odavno na stanju tako da nikakvog koda koji se koristi za testiranje nema prisutnog, sve debug stvari su izbacene i sve se tretira kao finalni produkt tako da nema sanse sad da oni neke ogromne optimizacije prave. Poprave par stvarcica i to je to. Nego eto vidicemo, VISTA je vec izasla za korporacije pa cemo viditi.

    potpuno si u pravu. Ocekivati sada da se nesto popravi cisto sumnjam, posebno kad je vec izasla u prodaju

  18. #18
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,463
    Thanks Thanks Given 
    5,596
    Thanks Thanks Received 
    5,060
    Thanked in
    2,112 Posts

    Default

    da ako su makli one ruzne animirane karaketere iz poseranog search-a. Onaj search ne vrijedi 5 para.
    I da ako su makli onu opciju View - Tiles i da normalno pri ukljucenju bude instaliranju bude View- icons. Ka da ljudi nemaju vid.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    proba li ko ovo,vidim da dexon ima u prodaji?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Windows Vista !!!
    By Captain Jack Sparrow in forum Software
    Replies: 136
    Last Post: 20-05-07, 00:30
  2. Win Vista Red Theme for Nokia Series 60 OS8
    By RedhaT_Boy69 in forum Nokia
    Replies: 8
    Last Post: 03-06-06, 23:49
  3. Win Vista Blue Theme for Nokia Series 60
    By RedhaT_Boy69 in forum Nokia
    Replies: 0
    Last Post: 02-06-06, 09:55
  4. MS Vista / Office 12
    By Matador in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 19-03-06, 21:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •