Page 12 of 50 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 276 to 300 of 1236

Thread: Crnogorski jezik

  1. #276
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gospodo Crnogorci, ja sam Hrvat i znam kako je to kad se velikosrpska mitomanija počne otimati kontroli i kad joj se dozvoli da pomoću svojih bajki, laži i poluistina počne uništavati ili asimilirati sve što nije srpsko. Moram priznati da nisam imao prilike pročitati mnogo tekstova na crnogorskom jeziku, međutim iz onog što sam uspio vidjeti, a što vi uostalom i sami vrlo dobro znate što je i najbitnije, očito je da je crnogorski zaseban jezik srodan sa drugim južnoslavenskim jezicima i nama dosta razumljiv što je prirodno. Želio bih reći da se na velikosrpske bajke koje se šire po netu i novinama iz beogradske tvornice laži ne treba obazirati jer činjenice uvijek pokazuju drugačije stanje stvari nego guslarski mitovi. Evo, i u prethodnom postu Srbin još uvijek želi hrvatski prikazati kao srpski i poziva na neku tradiciju od 150 godina Vukovog uništavanja hrvatskog jezika kao da onih 700 godina razvitka prije toga nama ne bi trebalo značiti ništa ( inače Srbine, na wikipediji postoji preslika dokumenta na kojem Andrić sam piše da mu je materinji jezik hrvatski a on da je Hrvat, srpski je naučio malo kasnije ). Oni znaju da zaboravljanjem svoje kulturne baštine i prihvaćanjem njihove "istine" mi svi zaista postajemo Srbi. Kao što namjerno zaboravljaju da su Vuka svojevremeno napadali da ih želi rasrbit jer im hoće uvest ijekavicu. Vi kao Crnogorci se morate pod svaku cijenu izboriti da crnogorski bude jedini službeni jezik države Crne Gore inače se nikada nećete osloboditi velikosrpstva. Jedva ste se riješili političkog ropstva a sada ako se želite konačno pred cijelim svijetom potvrditi kao zaseban narod i kultura morate se hitno riješiti srpskog jezika, njihove asimilatorske crkve i njihovih mitova koji još imaju pristalica na vašem sjeveru koji se na popisu iz 1991. izjasnio kao crnogorski koliko se ja sjećam. Ja vam kao Hrvat dajem punu podršku u vašim nastojanjima i borbi protiv svetosavske mitomanije kao što su vam je dali i Hrvati iz Boke Kotorske koji su glasali za obnovu crnogorske državnosti a time i oslobođenje Crnogorskog naroda od asimilacije, tj. uništenja. Jer, nadam se da vam je jasno da je referendum slučajno propao slijedila bi vam inkvizicija. Iako sam ja sto posto uvjeren da će se dio tih izgubljenih duša već na sljedećem popisu sjetiti da nisu Srbi samo zato jer su im to stalno tupili iz Beograda.

  2. #277
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobrodošao na crnogorski forum komšija

    i hvala na podršci

  3. #278
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije nerealno.... tako bar ja smatram (a ako se zeli da se jezik zove crnogorski, ponavljam, MORAMO GA ODMAH, ALI NAS ODMAH KODIFIKOVATI!...Hrvati su (Krleza i ekipa oko Lesikografskog zavoda) DECENIJAMA pripremali i definisali hrvatski jezik...pa im je bilo mnogo lakse:
    Predsjednik Crne Gore Filip Vujanović u emisiji TV Crne Gore

    Za crnogorsko-srpski jezik

    PODGORICA – Predsjednik Crne Gore Filip Vujanović kazao je da bi lično volio da se u novom ustavu službeni jezik nazove crnogorskim, ali da ipak preferira kompromisno rješenje, odnosno da to bude crnogorsko-srpski.
    - Moja je želja da se službeni jezik nazove po imenu države, ali je i moja procjena da to nije realno - kazao je on Televiziji Crne Gore.
    Vujanović je istakao da, ukoliko se želi dvotrećinska većina u parlamentu za novi ustav, onda se moraju tražiti kompromisna rješenja.
    - Osnovni prijedlog iz Nacrta ustava da se službeni jezik nazove samo crnogorskim nema dvotrećinsku većinu i, ako želimo kompromis, moramo se dogovarati i tražiti neko srednje rješenje - naveo je crnogorski predsjednik.
    On je rekao da se radi o jedinstvenom jeziku, koji ima četiri naziva na prostoru bivše Jugoslavije.
    - Države koje su proglašavale nezavisnost i jezik su označavale imenom svoje države. Srbi – srpskim, unutar Bosne i Hercegovine – bošnjački, srpski i hrvatski, a budući da je i Hrvatska svoj jezik nazvala imenom svoje države, onda bi bilo za očekivati da i Crna Gora službeni jezik nazove crnogorskim - kazao je Vujanović.
    On je rekao da se na popisu stanovništva 2003. godine izjasnio da govori crnogorsko-srpskim jezikom, navodeći da je cijenio da to predstavlja kompromisno rješenje. On je istakao da je za kompromis, koji bi bio slijeđenje višedecenijskog kompromisa kakav smo imali za vrijeme bivše Jugoslavije. Predsjednik Crne Gore je naveo da su lingvisti, bez obzira na rezerve, upravo bili ti koji su dali zeleno svijetlo da se jezik zove srpsko-hrvatski, odnosno hrvatsko-srpski i da kao takav bude u službenoj upotrebi.
    - Srpsko-hrvatski je dugo bio jezik koji se tako označavao i ne vidim zašto se sada na prostoru Crne Gore ne bi mogla upotrijebiti kompromisna formula crnogorsko-srpski. Zašto bi se oni, koji taj jezik u nazivu doživljavaju srpskim, osjećali povrijeđenim, ako nijesu tu povrijeđenost osjećali kada se on nazivao srpsko-hrvatski - upitao je on. Vujanović je rekao da je stvar dogovora da li će službeni jezik biti crnogorsko-srpski ili srpsko-crnogorski, ali da smatra da je logično da u nazivu prvo bude crnogorski „jer smo u Crnoj Gori kao državi“.
    On je ocijenio da je pitanje službenog jezika prenaglašeno i da se preemotivno doživljava, i iznio uvjerenje da će u nekom budućem ustavu jezik nesumnjivo biti nazvan crnogorskim. (Mina)
    Last edited by Old Bone; 17-03-07 at 13:01.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #279
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xellex View Post
    Gospodo Crnogorci, ja sam Hrvat i znam kako je to kad se velikosrpska mitomanija počne otimati kontroli i kad joj se dozvoli da pomoću svojih bajki, laži i poluistina počne uništavati ili asimilirati sve što nije srpsko. Moram priznati da nisam imao prilike pročitati mnogo tekstova na crnogorskom jeziku, međutim iz onog što sam uspio vidjeti, a što vi uostalom i sami vrlo dobro znate što je i najbitnije, očito je da je crnogorski zaseban jezik srodan sa drugim južnoslavenskim jezicima i nama dosta razumljiv što je prirodno. Želio bih reći da se na velikosrpske bajke koje se šire po netu i novinama iz beogradske tvornice laži ne treba obazirati jer činjenice uvijek pokazuju drugačije stanje stvari nego guslarski mitovi. Evo, i u prethodnom postu Srbin još uvijek želi hrvatski prikazati kao srpski i poziva na neku tradiciju od 150 godina Vukovog uništavanja hrvatskog jezika kao da onih 700 godina razvitka prije toga nama ne bi trebalo značiti ništa ( inače Srbine, na wikipediji postoji preslika dokumenta na kojem Andrić sam piše da mu je materinji jezik hrvatski a on da je Hrvat, srpski je naučio malo kasnije ). Oni znaju da zaboravljanjem svoje kulturne baštine i prihvaćanjem njihove "istine" mi svi zaista postajemo Srbi. Kao što namjerno zaboravljaju da su Vuka svojevremeno napadali da ih želi rasrbit jer im hoće uvest ijekavicu. Vi kao Crnogorci se morate pod svaku cijenu izboriti da crnogorski bude jedini službeni jezik države Crne Gore inače se nikada nećete osloboditi velikosrpstva. Jedva ste se riješili političkog ropstva a sada ako se želite konačno pred cijelim svijetom potvrditi kao zaseban narod i kultura morate se hitno riješiti srpskog jezika, njihove asimilatorske crkve i njihovih mitova koji još imaju pristalica na vašem sjeveru koji se na popisu iz 1991. izjasnio kao crnogorski koliko se ja sjećam. Ja vam kao Hrvat dajem punu podršku u vašim nastojanjima i borbi protiv svetosavske mitomanije kao što su vam je dali i Hrvati iz Boke Kotorske koji su glasali za obnovu crnogorske državnosti a time i oslobođenje Crnogorskog naroda od asimilacije, tj. uništenja. Jer, nadam se da vam je jasno da je referendum slučajno propao slijedila bi vam inkvizicija. Iako sam ja sto posto uvjeren da će se dio tih izgubljenih duša već na sljedećem popisu sjetiti da nisu Srbi samo zato jer su im to stalno tupili iz Beograda.

    A ko je tebi srušio Sneška? Nigde nisam hrvatski prikazivao kao srpski - naprotiv, to su dva jezika koji će biti još različitiji u budućnosti. Ne znam zašto ti lično i dalje koristiš pravila Vukove reforme. To je strano telo koje treba ukloniti.

    Ivo Andrić je Hrvat, i?

    Vuk je naišao na najviše otpora u Srbiji, i? Ijekavica i rasrbljivanje, to veze s vezom nema. Ko menja jezik i zašto? Ja ga sigurno ne menjam niti planiram nešto slično tome. Ko hoće - sve mu najbolje želim.

    Čekaj, ti ne voliš gusle? Zašto Ne valja ti posa.

    Quote Originally Posted by Xellex View Post
    Gospodo Crnogorci, ja sam Hrvat
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:

    Gospodo Crnogorci evo vam primer klona, tip Xellex 2007, obraća se na čistom hrvatskom jeziku, pogon mu je hrvatski grah, malo graha troši a pritom razvija neverovatne efekte, vrlo ekonomično, pravi model za budućnost.
    Last edited by ssin; 21-03-07 at 02:44.

  5. #280
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Prije 20 i kusur godina sam ucio da je Vuk napravio da pisemo ka sto govorimo, e ja vidjeh da ne pisemo ka sto govorimo i tada jos napisah ta tri slova i 'moju' azbuku sam nazva 'crnogorska azbuka'.

    P.S. Tada nijesam ima pojma o politici.
    U tome i jeste tvoj problem sto na sve gledas politicki a ne strucno i objektivno.

    Na ovim prostorima je postojao i postojace srpsko-hrvatski jezik te podjele na regionalnom nivou su trenutne intepretacije pojedinih nacionalizama u koji itekako ubrajam i crnogorski !

  6. #281
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    KAO STO SE NI RAT
    ne smije prepustiti samo generalima, tako se ni imenovanje jezika, pogotovo crnogorskog, ne smije prepustiti samo lingvistima. Nigdje se kao na imenu jezika ne vidi sto je uradjeno od crnogorskog narodnog bica u posljednje dva vijeka, narocito sto je uradjeno u XX vijeku, to jest sto nije uradjeno. Pitanje naroda i jezika kojim taj narod govori, nigdje nije smatrano sporednim pitanjem osim u Crnoj Gori. Odvajkada je crnogorski narod zborio svojim crnogorskim narodnim zborom i jezikom. Crnogorci su svoj jezik stvarali, govorili i pisali njime i prije Njegosa, i prije Petra Prvog, i prije Crnojevica, i prije Balsica, i u Duklji, i prije Duklje!--------------------------------------------------------------------------------

    STRUKTURA CRNOGORSOGA JEZIKA !!!
    Crnogorski jezik vodi podrijeklo od nejedinstvenoga stokavskoga dijalektskoga sistema kao sastavnoga dijela takodjer nejedinstvenogapravoslavnoga jezika. Njegov prauzor je u XVIIIst.izumrli polapski jezik. Danasnja struktura Crnogorskoga jezika uzrokovana je djelovanjem njegovijeh sjedinjavajucijeh i razjedinjavajucijeh cinilaca.Buduci da su ujedinjavajuci cinioci imali premoc u njihovijem medjusobnomedjelovanju , oni su doprinijeli veljoj homogenizaciji istoga jezika.Toga radi on prestavlja opsti naddijalekatski tip jezika u kojem preovladavaju zajednicke osobine u mozaicki povezanom organizmu samo donekle obiljezenijeh Crnogorskijeh mjesnih govora. U stvari , na svijem lingvistickim nivoima organizam o kojemu je rijec posjeduje tri osnovna sloja jezickijeh elemenata.
    Prvi sloj cine elementi juznoslovenskoga i praslovenskoga podrijekla,zajednicki Crnogorcima ,Serbima,Hrvatima, i Bosnjacima. Drugi sloj sacinjavaju elementi sto imaju preteznu i uopste Crnogorsku kolektivnu , interdijalektnu upotrebnu vrijednost. A treci sloj tvore elementi koji u naddijalekatskome tipu Crnogorskoga jezika predstavljaju dijalektizme i provincijalizme, sto su nastali kao produkt plemenske i trokonfesionalne izdjeljenosti Crnogorskoga naroda u novomu vijeku , pa i razlicitijeh prirodnijeh uslova .
    Crnogorski jezik !!!
    Crnogorci zbore i pisu Crnogorskijem jezikom. Oni su stvarali ti jezik u procesu vlastitoga nastanka i razvoja kao samobitan narod i nacija. Posto iskljucivo postoji po Crnogorcima, prema njima ga je i jedino moguce imentovati. U stvari, Crnogorski jezik predstavlja sredstvo za njihovo usmeno i pisano (pecatno) sporazumijevanje, ali i za samoformiranje. kao takav, obuhvata govorni i standardni (knjizevni) pojavni oblik.Govorni mu realizacijski tip sadrzi idiolekte(=jezicki sastav pojedinijeh govornika), mjesne govore, dijalekte i inter(nad)dijalekte kojima zbore Crnogorci u raznijem krajevimaCrne Gore i van nje. A njegov standardni lik nije nista drugo ndo knjizevni jezik sto ga upotrebljavaju u javnom zivotu. Naziv Crnogorski proizilazi iz iz prirodnoga prava svakoga naroda i nacije da jezik kojim zbore i pisu ,sto su ga sazidali, kojima se sluze i sto njima sluzi, nazovu sopstvenijem imenom Crnogorski Jezik .
    Last edited by Zvek_Zivi; 21-03-07 at 10:03.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  7. #282
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xellex View Post
    Gospodo Crnogorci, ja sam Hrvat i znam kako je to kad se velikosrpska mitomanija počne otimati kontroli i kad joj se dozvoli da pomoću svojih bajki, laži i poluistina počne uništavati ili asimilirati sve što nije srpsko. Moram priznati da nisam imao prilike pročitati mnogo tekstova na crnogorskom jeziku, međutim iz onog što sam uspio vidjeti, a što vi uostalom i sami vrlo dobro znate što je i najbitnije, očito je da je crnogorski zaseban jezik srodan sa drugim južnoslavenskim jezicima i nama dosta razumljiv što je prirodno. Želio bih reći da se na velikosrpske bajke koje se šire po netu i novinama iz beogradske tvornice laži ne treba obazirati jer činjenice uvijek pokazuju drugačije stanje stvari nego guslarski mitovi. Evo, i u prethodnom postu Srbin još uvijek želi hrvatski prikazati kao srpski i poziva na neku tradiciju od 150 godina Vukovog uništavanja hrvatskog jezika kao da onih 700 godina razvitka prije toga nama ne bi trebalo značiti ništa ( inače Srbine, na wikipediji postoji preslika dokumenta na kojem Andrić sam piše da mu je materinji jezik hrvatski a on da je Hrvat, srpski je naučio malo kasnije ). Oni znaju da zaboravljanjem svoje kulturne baštine i prihvaćanjem njihove "istine" mi svi zaista postajemo Srbi. Kao što namjerno zaboravljaju da su Vuka svojevremeno napadali da ih želi rasrbit jer im hoće uvest ijekavicu. Vi kao Crnogorci se morate pod svaku cijenu izboriti da crnogorski bude jedini službeni jezik države Crne Gore inače se nikada nećete osloboditi velikosrpstva. Jedva ste se riješili političkog ropstva a sada ako se želite konačno pred cijelim svijetom potvrditi kao zaseban narod i kultura morate se hitno riješiti srpskog jezika, njihove asimilatorske crkve i njihovih mitova koji još imaju pristalica na vašem sjeveru koji se na popisu iz 1991. izjasnio kao crnogorski koliko se ja sjećam. Ja vam kao Hrvat dajem punu podršku u vašim nastojanjima i borbi protiv svetosavske mitomanije kao što su vam je dali i Hrvati iz Boke Kotorske koji su glasali za obnovu crnogorske državnosti a time i oslobođenje Crnogorskog naroda od asimilacije, tj. uništenja. Jer, nadam se da vam je jasno da je referendum slučajno propao slijedila bi vam inkvizicija. Iako sam ja sto posto uvjeren da će se dio tih izgubljenih duša već na sljedećem popisu sjetiti da nisu Srbi samo zato jer su im to stalno tupili iz Beograda.
    Vidim da ti je ovo jedini post ovdje i zamolio bih da nas pustis ovdje da se dogovorimo oko jezika, djavo ga ponio i mi se o jadu crnome zbog toga zabavismo, pa nam ne treba nicije prosvecenje sa strane, bilo odakle dolazilo. Ti si rekao da imas svoj Hrvatski i pusti nas da se izborimo za ono sto zelimo.

  8. #283
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srpsko-crnogorski???? Oce slobodno.:trashcom:
    Ti si zadnji romantik na ovom svijetu,sto se sporo krece i ceka raj...

  9. #284
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    ova generacija politicara rizikuje da bude zabiljezena kao izdajnicka ukoliko bude pravila trule kompromise u vezi jezika i crkve
    Pa politicari su i uveli jezik i crkvu u politiku, gde im nije mesto. Gde se to jos predsednik bavi jezickim pitanjima i govori sta bi on voleo, sta ce morati da bude zbog politickog kompromisa i sta ce biti u buducnosti. Gluposti na kvadrat. Istrosice se i taj politicki adut po pitanju jezika, bice crnogorski jezik u Crnoj Gori, i cime ce onda zamajavati svoje glasace? Pitam se sta ce sledece smisliti. Ne zameri, ali ti, kao i mnogi drugi u CG si se jednostavno "upecao", to je moje iskreno misljenje.

  10. #285
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo pogledaj poslednji popis, tu pise ko govori kojim jezikom i te se cinjenice ne mogu zanemariti.

  11. #286
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Da li postoji zvanican stav DPS o jeziku? Meni izgleda da neko zeli da politicki profitira na ovom pitanju sto je moguce duze. I ko je onda kriv, valjda Vuk Karadzic?

  12. #287
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    samo pogledaj poslednji popis, tu pise ko govori kojim jezikom i te se cinjenice ne mogu zanemariti.
    Neko je politickom odlukom uveo u skole srpski, P O L I T I C K O M odlukom, sada ce u Ustavu biti crnogorski i na sljedecem popisu 60% ljudi ce se izjasniti za crnogorski jezik.
    I sve OK.

    Obrati paznju kako je Marko Miljanov zvao svoj maternji jezik, pravi Dukljanin on bjese.
    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=502528&postcount=24

    Obrati paznju kako je Sveti Petar Cetinjski zvao svoj maternji jezik, i on pravi Dukljanin bjese.
    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=500187&postcount=23
    Last edited by Ćipur; 21-03-07 at 15:45.

  13. #288
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Ćipur;596920]Neko je politickom odlukom uveo u skole srpski, P O L I T I C K O M odlukom, sada ce u Ustavu biti crnogorski i na sljedecem popisu 60% ljudi ce se izjasniti za crnogorski jezik.
    I sve OK.
    Do sledeceg popisa se moraju postovati podaci sa ovog poslednjeg. A to ko je politickom odlukom uveo u skole srpski jezik, iako je to su sad ovi sto pukose od zalaganja za crnogorski, oni su i tada bili na vlasti a bice dok je god ovog avetnoga naroda sa kojima taxiraju gore dolje, srbija crna gora, veliko srpstvo, veliko crnogorstvo i sve tako u krug.
    Pricam o promjenama koje je u svom programu dozivljavala vladajuca partija.

  14. #289
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    [quote=Matadorr;596924]
    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Neko je politickom odlukom uveo u skole srpski, P O L I T I C K O M odlukom, sada ce u Ustavu biti crnogorski i na sljedecem popisu 60% ljudi ce se izjasniti za crnogorski jezik.
    I sve OK.
    Do sledeceg popisa se moraju postovati podaci sa ovog poslednjeg.
    Ne nece se morati postovati. Postovace se kao i prije, P O L I T I C K E odluke. Taj popis nista ne obavezuje, niti u ijednom zakonu pise da ista obavezuje.
    Ionako je crnogorski jezik bio zabranjen do 2 sedmice prije popisa.

  15. #290
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako ne postujes rezultate popisa u svojoj drzavi, onda nemamo sto dalje da pricamo. Toliko o tvojoj doslednosti i borbi za istinu.
    Samo mi nisi odgovorio za ovaj dio gdje sam pominjao vladajucu partiju i njen uticaj na kompletno stanje u Crnoj Gori?

  16. #291
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    ako ne postujes rezultate popisa u svojoj drzavi, onda nemamo sto dalje da pricamo. Toliko o tvojoj doslednosti i borbi za istinu.
    Zasto bi ga postovao?
    Falsifikovan je u dobroj mjeri od SNSa, uradjen je pod pritiskom SPC, SANU, KOSa, beogradskih medija, srtskih politicara ...
    Postovacu rezultate sljedeceg popisa i onog poslije njega.
    Postujem i rezuultate popisa iz 1991.

    Zasto bi neko postovao rezultate popisa iz 2003.
    Ima li neki zakon da se moraju postovati rezultati tog popisa?

  17. #292
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko li je zaboga bio na vlasti kad je odrzan taj popis? Da nisu ovi gore pobrojani od tebe nazvani krivcima za njihov rezultat?
    A inace za sve me njih boli ona rabota, jer su isti kao ovi na vlasti, samo pricam realno i nepristrasno, a ti si mnogo sa svim ovim opterecen.

  18. #293
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaki popis je kretenizam. i svaki je plod propagande ili inercije. aj sad... batalite gluposti jezičari. pardon. jezikoše. legalisti... počkem vi se u salonski legalizam...

    ne mogu da shvatim da na današnji dan, poslije svega, neko misli da je srpski iskonski a ostali ne-e... ili da je ovo nešto više od igre pa ga vikali ovako ili onako. naški ili vaški. nekoga će svrbjet.

    koliko puta se mora ponovit...

    prvo je bilo jajce. pa piplice. pa kokoške. pa onda kokoške počeše zborit. pa onda nađenuše ime tome zborenju. onomatopejski... kokodakanje.

    kako se veli na crnogorskom Ustav? pitanje je sad...

  19. #294
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    kako se veli na crnogorskom Ustav? pitanje je sad...
    trebalo bi da se zove STAV, no nesto mi ne lici na to. Ovaj crnogosrki dualizam se ne moze nazvati STAVom jedne drzave, no mozda za nekih 100 godina i dodjemo do nekih zakljucaka iz kojih ce izrasti hipoteze na kojima cemo bazirati svoje predpostavke i doci do teorija. A pravi STAV jedne drzave necemo imati, jer .... (slobodno dopunite)

    I ko je smislio tu rijec USTAV i sta ona uopste znaci.... svasta.
    Last edited by Ego_and_his_own; 21-03-07 at 19:32.

  20. #295
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    Vidim da ti je ovo jedini post ovdje i zamolio bih da nas pustis ovdje da se dogovorimo oko jezika, djavo ga ponio i mi se o jadu crnome zbog toga zabavismo, pa nam ne treba nicije prosvecenje sa strane, bilo odakle dolazilo. Ti si rekao da imas svoj Hrvatski i pusti nas da se izborimo za ono sto zelimo.
    Cemu takva prica? Zasto ti smeta njegovo misljenje? Sto vise misljenja to bolje!

    Uostalom, ako ti ne smeta misljenje ovih iz Srbije zasto ti smeta od nekog iz Hrvatske?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  21. #296
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Cemu takva prica? Zasto ti smeta njegovo misljenje? Sto vise misljenja to bolje!

    Uostalom, ako ti ne smeta misljenje ovih iz Srbije zasto ti smeta od nekog iz Hrvatske?
    Smeta mi misljenje svih sa strane pa i onih iz Srbije da smo tu jasni! Ovo bi trebali mi sami da rijesimo, bez savjetovanja sa strane, dosta je bilo toga za sve ove godine. Nadam se da sam sad bio jasan. Znaci za sve imam iste arsine.

  22. #297
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    svaki popis je kretenizam. i svaki je plod propagande ili inercije. aj sad... batalite gluposti jezičari. pardon. jezikoše. legalisti... počkem vi se u salonski legalizam...

    ne mogu da shvatim da na današnji dan, poslije svega, neko misli da je srpski iskonski a ostali ne-e... ili da je ovo nešto više od igre pa ga vikali ovako ili onako. naški ili vaški. nekoga će svrbjet.

    koliko puta se mora ponovit...

    prvo je bilo jajce. pa piplice. pa kokoške. pa onda kokoške počeše zborit. pa onda nađenuše ime tome zborenju. onomatopejski... kokodakanje.

    kako se veli na crnogorskom Ustav? pitanje je sad...

    hehe cim popis vam ne ide na ruku onda ga se ne treba drzati. kako providno

    ko sto rece matador na popisu se 60% gradjana izjasnilo da govori srpskim jezikom i sta je tu sporno?

    demokratija je koliko znam vladavina vecine, i po demokratskim principima zvanican jezik treba biti onaj koji govori vecina stanovnistva jedne drzave a ostali jezici trebaju biti manjinski.

  23. #298
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    onda bi sto god nekom ne odgovara moglo da se tumaci na nacin na koji mu pasuje.

  24. #299
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka se napravi referandum pa nek narod odluci kojim jezikom zbori

  25. #300
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111 View Post
    cudo je kad demokratija i evropa prodru duboko,
    Narode ,u Cg je na popisu samo 40% stanovnistva izjasnilo da se OSJECA (sto znaci da se sjutra mogu osjecati znacajno drugacije) nacionalno crnogorcima,
    ostalih 60% se ne osjeca crnogorcima,vecina zato sto misle da je to nacionalno pitanje stvar porijekla ,etnickog pripadnistva ,itd

    u evropi kojoj tezimo postoje relativno neki standardi,
    pa ce ovakvi shrekovi i Phi ,imati sva prava da svoje ideje detaljno obrazloze,
    nije Cg, već CG

    vidim ti ispravljaš druge, a ja ću tebe

    ja prognoziram da će crnogoraca biti sve više, a srba sve manje u crnoj gori

Page 12 of 50 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 27-11-10, 15:19
  2. Replies: 8
    Last Post: 20-11-06, 02:44
  3. PROFESOR SA SORBONE PRIZNAO CRNOGORSKI JEZIK !
    By GRAD in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 68
    Last Post: 21-02-05, 02:52
  4. Crnogorski jezik 1857-a godina:
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-05, 23:00
  5. MATIJA BECKOVIC O GORI CRNOJ!
    By Vidoje in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 07-11-04, 12:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •