Page 32 of 50 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 776 to 800 of 1236

Thread: Crnogorski jezik

  1. #776
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Boro brate, ja ne vidim kako bi mi to pokazali da smo stavili srpskii jezik, da smo kao zreliji? Sprski jezik je u Ustavu pored drugih iz okolih zemalja, a to da bude samo srpski bi pokazali da nemamo ponosa i da nam srbi didktiraju kako ce da se zove nas jezik i kako cemo mi da se zovemo. Pricaj srpski, niko ti ne brani, ali nemoj da umalozavas moj jezik i da nam solis pamet kako cemo da pricamo u CG. Ako hoces da ti je glavni jezik u Ustavu srpski, imas brate Sbriju pa tamo zivi. Samo se zalite na nesto, ali ipak ostajete.

  2. #777
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Kakva apsolutna splačina od rečenice, ali pošto znam da nisi ti njen autor, dobro je nije toliko strašno za tebe.
    Dobro ti vidje da je to recenica ,ma ja ovakvije gluposti te ti nackraba vidjeh masu no opet ,sve vi je zaludu !

    Nije serbaljima stalo ime jezika u Suverenu Drzavu Crnu Goru ,no je njima stalo da sve sto je Crnogorsko poserbe ,mada ce ih zelja minut vise ,oni se ka davljenici fataju za slamcicu !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  3. #778
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    876
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Boro brate, ja ne vidim kako bi mi to pokazali da smo stavili srpskii jezik, da smo kao zreliji? Sprski jezik je u Ustavu pored drugih iz okolih zemalja, a to da bude samo srpski bi pokazali da nemamo ponosa i da nam srbi didktiraju kako ce da se zove nas jezik i kako cemo mi da se zovemo. Pricaj srpski, niko ti ne brani, ali nemoj da umalozavas moj jezik i da nam solis pamet kako cemo da pricamo u CG. Ako hoces da ti je glavni jezik u Ustavu srpski, imas brate Sbriju pa tamo zivi. Samo se zalite na nesto, ali ipak ostajete.
    Cekaj malo.... zvao se sprski nikad crnogorski i to je izmisljen jezik tj jos nije ni izmisljen. Po meni to uopste nije tacno znaci sad Amerikanci nemaju ponosa sto pricaju englski, svi znamo da Srbija ne moze nista da nam diktira ko to misli malouman je. Ja ako ocu da mi je glavni jezik Srpski necu bjezat iz Crne Gore nego cu se borit za to pa kome pukne celo njemu kuku.

    Ja nisam jedan od tih da ako mi nesto smeta da bjezim, to sto mi smeta cu da promijenim i da napravim da je meni lijepo pa ako se tebi ne svidja ti mozes da ides ne zanima me. Ja nisam manji Crnogorac ako pricam Srpski nego se bas ponosim tim jer je Njegos tim jezikom pricao i pisao.

    Nije mi jasno to "ako ti se ne svidja ti idi" zasto ja kao nemam pravo glasa u CG a bogomi svi koji tako misle su se zaebali nikom se ne pomjeram ni centimetar.

    Mogu i ja bit extreman i rec "svi koji budu crnogorski pricali napunit cu ih noga i pocerat" sto mogu da uradim u vecini slucajeva ali zasto bi to radio?

    Takva razmisljanja imaju radikali i imali su Turci kad su napali po svijeta, pa su i mojiom precima govorili "ako ti se ne svidja ti idi ili gini" pa su mu vojvoda Iliko pa Skenderberg kazivali kako im se ne svidja svudje po svijetu tako sto su im glave otvarali. Pa im je i Marko Miljanov na Medun isto tako reka kad je njih 50 pobilo 5 iljada...

    Treba prepoznat patike sa pjace i patike iz butika.

  4. #779
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boromirospg View Post
    ...Po meni to uopste nije tacno znaci sad Amerikanci nemaju ponosa sto pricaju englski,...
    Amerika je zemlja naseljena kolonijama iz Evrope, tj. Englezima i ostalim narodima, i normalno da ce da pricaju Engleski, mada meni ne smeta bilo koji jezik.

  5. #780
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    876
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni meni ne smeta ali pravit se lud pa govorit nije sprski no crnogorski mi je van pameti.

    To bi bilo to na ovu temu od mene, nemam sto vise da dodam.

  6. #781
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Amerika je zemlja naseljena kolonijama iz Evrope, tj. Englezima i ostalim narodima, i normalno da ce da pricaju Engleski, mada meni ne smeta bilo koji jezik.
    Samo pazi - na referendumu povodom izbora zvanicnog jezika - engleski je jedva pobijedio njemacki... Nisu to sve Englezi bili
    Vecina ljudi je zla

  7. #782
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Boromirospg View Post
    Cekaj malo.... zvao se sprski nikad crnogorski i to je izmisljen jezik tj jos nije ni izmisljen. Po meni to uopste nije tacno znaci sad Amerikanci nemaju ponosa sto pricaju englski, svi znamo da Srbija ne moze nista da nam diktira ko to misli malouman je. Ja ako ocu da mi je glavni jezik Srpski necu bjezat iz Crne Gore nego cu se borit za to pa kome pukne celo njemu kuku.

    Ja nisam jedan od tih da ako mi nesto smeta da bjezim, to sto mi smeta cu da promijenim i da napravim da je meni lijepo pa ako se tebi ne svidja ti mozes da ides ne zanima me. Ja nisam manji Crnogorac ako pricam Srpski nego se bas ponosim tim jer je Njegos tim jezikom pricao i pisao.

    Nije mi jasno to "ako ti se ne svidja ti idi" zasto ja kao nemam pravo glasa u CG a bogomi svi koji tako misle su se zaebali nikom se ne pomjeram ni centimetar.

    Mogu i ja bit extreman i rec "svi koji budu crnogorski pricali napunit cu ih noga i pocerat" sto mogu da uradim u vecini slucajeva ali zasto bi to radio?

    Takva razmisljanja imaju radikali i imali su Turci kad su napali po svijeta, pa su i mojiom precima govorili "ako ti se ne svidja ti idi ili gini" pa su mu vojvoda Iliko pa Skenderberg kazivali kako im se ne svidja svudje po svijetu tako sto su im glave otvarali. Pa im je i Marko Miljanov na Medun isto tako reka kad je njih 50 pobilo 5 iljada...

    Treba prepoznat patike sa pjace i patike iz butika.

    Crnogorski nije izmisljen jezik, to je dijalekat "juznoslovenskog jezika" , a posto juznoslovenski jezik ne postoji, mi smo mu dali ime crnogorski, jezik crnogoraca i jezik koji se prica u Crnoj Gori. To sto jezik nikad nije proglasen kao sluzbeni jezik, to je cisto politicko pitanje, jer kroz istoriju su nas vodili ******** ili ljudi koji su naginjali prema srbima. 80% Srbije je iz Crne Gore, pa bi zapravo Srbi, Crnogorci a ne obratno , ali to nije vazno. Vazno je to da smo pokazali zrelost, i ako nismo to uopste trebali i niti je to neko nama uradio iz regiona. Sad ces sigurno da pomenes popis, pa prema popisu ljudi su se izjasnili da govore sprskohrvatski pa je ipak proglasen da je sluzbeni jezik srpski. Poslusaj svoje politicare, i nemoj da postujes ustav, ali ima organa i za(policija,sud....) to , pa kao sto kazu bosanci , "bujrum" .

  8. #783
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    neđe
    Posts
    225
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zvao se sprski nikad crnogorski i to je izmisljen jezik tj jos nije ni izmisljen.
    zvao je srpski poslije tito, pre toga zvao srpski-hrvatski, pre toga zvao 'naski', i nije izmisljen jezik, mogu ja da kazem da srpski je izmisljen jezik ko je vuk karadzic napravio a?

    Crnogorski je naski maternji jezik tako vazda zva'

    evo Tomaš Vukotić veli - "I zar ti skitači ne umiju govoriti po naški, onako čisto crnogorski, ka što je pisano?"

    I njegos je pricao i pisao na Naskom/Crnogorskom
    "Kad slučajno zaželiš radit, śedi, pričekaj, viđećeš, proćiće te."

  9. #784
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boromirospg View Post
    Cekaj malo.... zvao se sprski nikad crnogorski i to je izmisljen jezik tj jos nije ni izmisljen. Po meni to uopste nije tacno znaci sad Amerikanci nemaju ponosa sto pricaju englski,
    Engleski su Englezi donijeli u Ameriku, a Srbi su nas naučili da pričamo ovim jeziko?
    Srbi su donijeli ovaj jezik u Crnu Goru?

  10. #785
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nije jasno sto Srbi gube!
    Srpski jezik je u sluzbenoj upotrebi, mogu dobijati sva dokumenta od institucija drzave na cirilicnom pismu!
    U svim opstinama gdje su Srbi apsolutna ili relativna vecina , srpski ce pored crnogorskog biti sluzbeni jezik itd!
    U skolama ce se i dalje predavati maternji jezik a ucenici ce uz dogovor sa roditeljima taj jezik nazivati kako oni zele.
    Drugo bi bilo da je crnogorski jezik sluzbeni a da se ostali ne pominju!!!!!!
    Znaci samo u protokoralnim i proceduralnim sastancima upotrebljavace se sluzbeni jezik i to od strane zvanicnika vlasti dok opozicija moze sa stranim diplomatama da govori sa jezikom u sluzbenoj upotrebi!!
    Srpski ce biti sluzbeni jezik pored crnogorskog u Savniku, Zabljaku, Pljevljima, Beranama, Bijelom Polju, Andrijevici, Pluzinama.
    Bosnjacki u Rozajama i Plavu
    Albanski u Ulcinju i novoj opstini Tuzi a
    na nivou drzave crnogorski uz ravnopravnu upotrebu i srpskog,hrvatskog,albanskog,bosnjackog...
    Kada se malo bolje razmisli , ovo rjesenje je sasvim solidno!
    Libertas

  11. #786
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zar je Tuzi dobilo opstinu?

  12. #787
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Zar je Tuzi dobilo opstinu?
    Izgleda da ce se dogovoriti!
    I to veoma interesantno kako!
    SDP je protiv ali DPS i opozicija su za!
    DPS se predomislio...
    Libertas

  13. #788
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hm... pa sa srecom Tuzima . Da je vise da na urade ta validna dokumenta... niti primjer nisu uradili ... a je li ovo istina da ce moci i na cirilicu da se izdaju dokumentacija?

  14. #789
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Hm... pa sa srecom Tuzima . Da je vise da na urade ta validna dokumenta... niti primjer nisu uradili ... a je li ovo istina da ce moci i na cirilicu da se izdaju dokumentacija?
    Naravno, ako se bude trazilo!
    Srpski jezik je u sluzbenoj upotrebi te svi ljudi koji govore tim jezikom mogu da traze dokumenta na onom pismu koje odaberu!
    Isto vazi i za Albance,Hrvate,Bosnjake...
    Albanci su to pravo vec koristili u opstini Ulcinj a sada ce moci na teritoriji cijele drzave jer je albanski jezik u sluzbenoj upotrebi u cijeloj Crnoj Gori!!
    Libertas

  15. #790
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Formalno su ovim rjesenjem najvise dobili Crnogorci ali sustinski svi podjednako!
    Sve zavisi od organizacije!
    Ako se Srbi ujedine kao Albanci i zatraze postovanje svojih jezickih prava onda ce u vecini opstina u Crnoj Gori pored crnogorskog , sluzbeni jezik biti i srpski!
    I naravno na nivou cijele drzave srpski ce biti u sluzbenoj upotrebi!
    Hrvati(posto ih ima jako malo ,oko 1%), nece moci ni u jednoj opstini da se izbore da hrvatski ima status sluzbenog jezika pored crnogorskog ali ce taj jezik biti u sluzbenoj upotrebi na nivou citave drzave!
    Bosnjaci ce u Plavu i Rozaju sem sluzbenog crnogorskog imati i sluzbeni bosnjacki jezik a naravno kao i ostali na nivou Crne Gore, bosnjacki ce biti u sluzbenoj upotrebi!
    Svako bi nasao sebe ako bi zelio koristiti prava koja mu se daju ovim ustavom!!
    Libertas

  16. #791
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije u cijeloj drzavi, nego u opstinama gdje su oni vecina, a crnogorski je u cijelu drzavu. Bas me zanima kad ce u Albaniji da bude da stampaju dokumenta na crnogorskom jeziku .

  17. #792
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Službeni jezik u Crnoj Gori je crnogorski jezik.
    Ćirilično i latinično pismo su ravnopravni.
    U službenoj upotrebi su i srpski, bosanski, albanski i hrvatski jezik.
    Libertas

  18. #793
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Skokni onda i do Hrvatske i Bosne...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  19. #794
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo bi protjerivali neistomišljenike... Lijepo

  20. #795
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Izgleda da ce se dogovoriti!
    Dal' da se ismijem ka coek Koji to izbori idu?

  21. #796
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    neđe
    Posts
    225
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tuzi ce uvijek biti u opstini podgorice!!

    izvini ali to je logicno i normalno!
    "Kad slučajno zaželiš radit, śedi, pričekaj, viđećeš, proćiće te."

  22. #797
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boromirospg View Post
    Cekaj malo.... zvao se sprski nikad crnogorski i to je izmisljen jezik tj jos nije ni izmisljen. Po meni to uopste nije tacno znaci sad Amerikanci nemaju ponosa sto pricaju englski, svi znamo da Srbija ne moze nista da nam diktira ko to misli malouman je. Ja ako ocu da mi je glavni jezik Srpski necu bjezat iz Crne Gore nego cu se borit za to pa kome pukne celo njemu kuku.

    Ja nisam jedan od tih da ako mi nesto smeta da bjezim, to sto mi smeta cu da promijenim i da napravim da je meni lijepo pa ako se tebi ne svidja ti mozes da ides ne zanima me. Ja nisam manji Crnogorac ako pricam Srpski nego se bas ponosim tim jer je Njegos tim jezikom pricao i pisao.

    Nije mi jasno to "ako ti se ne svidja ti idi" zasto ja kao nemam pravo glasa u CG a bogomi svi koji tako misle su se zaebali nikom se ne pomjeram ni centimetar.

    Mogu i ja bit extreman i rec "svi koji budu crnogorski pricali napunit cu ih noga i pocerat" sto mogu da uradim u vecini slucajeva ali zasto bi to radio?

    Takva razmisljanja imaju radikali i imali su Turci kad su napali po svijeta, pa su i mojiom precima govorili "ako ti se ne svidja ti idi ili gini" pa su mu vojvoda Iliko pa Skenderberg kazivali kako im se ne svidja svudje po svijetu tako sto su im glave otvarali. Pa im je i Marko Miljanov na Medun isto tako reka kad je njih 50 pobilo 5 iljada...

    Treba prepoznat patike sa pjace i patike iz butika.
    Cisto moje informacije radi da te pitam ko ti je taj vojvoda Iliko?
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  23. #798
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nisam jedan od tih da ako mi nesto smeta da bjezim, to sto mi smeta cu da promijenim i da napravim da je meni lijepo pa ako se tebi ne svidja ti mozes da ides ne zanima me. Ja nisam manji Crnogorac ako pricam Srpski nego se bas ponosim tim jer je Njegos tim jezikom pricao i pisao.
    Upravo je to srz onog sto nazivaju politickom kulturom. Boriti se demokratskim sredstvima da ti bude onako kako ti zelis, bez ekstremizma.

    Srecom, PZP je ucinio da se i srpski moze koristiti ujedno i sa crnogorskim, hrvatskim i bosnjackim, tako da se niko ne osjeca tudjinom u sopstvenoj drzavi.

    Taj kompromis ce upravo i uciniti da mozemo citati Gorski Vijenac a da ne moramo izmisljati raznorazne price djeci, zasto je Njegos pisao srpskim.

  24. #799
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jes vala,
    Njegosh je bio pravi Pirocanac,
    chesto je igrao Moravac,
    volio svirku iz Guche,
    i masnu gibanicu,
    pazio ,
    da ga gluposti ne OPUCHE,
    i volio Tetinu priganicu.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #800
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Službeni jezik u Crnoj Gori je crnogorski jezik.
    Ćirilično i latinično pismo su ravnopravni.
    U službenoj upotrebi su i srpski, bosanski, albanski i hrvatski jezik.
    Da u sluzbenoj upotrebi, to znaci da tamo gdje je vecina npr srbi, da ce se tu sigurno pored crnogorskog uciti sprski ili ce ga nazivati srpski i crnogorski or w/e... ali crnogorski je taj koji je u citavu drzavu. A jos nesto... smijesno mi je to da mi zovemo bošnjački jezik... pa ni sami bosnjaci ga tako ne zovu , nego ga zovu bosanski..

Page 32 of 50 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 27-11-10, 15:19
  2. Replies: 8
    Last Post: 20-11-06, 02:44
  3. PROFESOR SA SORBONE PRIZNAO CRNOGORSKI JEZIK !
    By GRAD in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 68
    Last Post: 21-02-05, 02:52
  4. Crnogorski jezik 1857-a godina:
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-05, 23:00
  5. MATIJA BECKOVIC O GORI CRNOJ!
    By Vidoje in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 07-11-04, 12:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •