Page 45 of 50 FirstFirst ... 35414243444546474849 ... LastLast
Results 1,101 to 1,125 of 1236

Thread: Crnogorski jezik

  1. #1101
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E mi smo jedina nacija koja se sa nepismenoscu bori standardiaciom nepravilnosti :P

    Nemam nista protiv crnogorskog jezika, ali izmisljati ovakve ... pa malo je reci gluposti, da bi se neko osjetio vecim crnogorcem od Njegosa ima smisla kolko i napisat u zakoniku da je ispravno preticat' na punu jer, zaboga, svi to rade...
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  2. #1102
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Iceburn View Post
    E mi smo jedina nacija koja se sa nepismenoscu bori standardiaciom nepravilnosti :P..
    E sto jes, jes. Treba pravilno pisati.

  3. #1103
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Znaci li to da Austrijanci i Svajcarci nemaju nacionalni identitet zato sto nemaju austrijski, odnosno svajcarski jezik?
    Austrijci su Germani, a Svajcarci su nacija sastavljena od tri etnosa (talijanskog, francuskog i njemackog (germanskog)).
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  4. #1104
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Jeftina je prica da nema identiteta bez posebnog jezika...
    Nije to jeftina prica i potpuno se odnosi i na Austrijance. Austrijanci pricaju njemacki jezik i oni ce ti svi rec da su etnicki Njemci.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  5. #1105
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Izgleda si zaboravio da je u CG pored crnogorskog sluzbeni jezik i srpski, sto znaci da bi ti mogao da naucis i srpski pored crnogorskog kojeg nikada nisi ucio, ali imas volju, valja ce ti, govori crnogorski da te "ceo svet razume" .
    Ja sam ucio srpskohrvatski, tako da mi je naziv "srpski ijekavskog izgovora" stran naziv.

    P.S. U drugi razred osnovne sam primijetio da nam fale par slova i da nije potpuno tacno da pisemo ka sto pricamo, tako da je potpuno logicno da se taj proces kodifikacije crnorskog jezika konacno treba prives kraju.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  6. #1106
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Covjek je napravio kiks, sto je tebe silno obradovalo, blagos...
    Hari, hari... Ako je doslo do toga da stavove svojih neistomisljenika moras minirati na ovako infantilan nacin, onda to samo govori o tvojoj malicioznosti i ni o cemu drugom. Ili polemisi korektno, ili pritisni ono "back" i vrati se na maticnu stranicu foruma.
    Quote Originally Posted by Iceburn View Post
    Nemam nista protiv crnogorskog jezika, ali izmisljati ovakve ... pa malo je reci gluposti, da bi se neko osjetio vecim crnogorcem od Njegosa ima smisla kolko i napisat u zakoniku da je ispravno preticat' na punu jer, zaboga, svi to rade...
    Ovo je mnogo dobro receno...
    Last edited by Flippy; 27-01-08 at 20:06.

  7. #1107
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceburn View Post
    E mi smo jedina nacija koja se sa nepismenoscu bori standardiaciom nepravilnosti :P
    A ti si tu da presudiš što je pravilno, a što nepravilno?

    Vukov jezik je pravilan?

  8. #1108
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Znaci, dezinformisan sam??? Vrh!
    Znaci, kada neko bude rekao: "Bio sam u PodgoricU", to ce i dalje biti nepravilno? Banja...
    Ih kako ti je banja, mogu mislit kako se osjecas uzvisenijim od "obicne raje".

    Sto ne podjes u BG, tamo ti svi pricaju pravilno?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #1109
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by m_a_r_k_o-___--- View Post
    Hari, moras malo da zagrijes stolicu sa tim Crnogorskim, i dalje ti se srpska ijekavica omakne
    Okle znas da nije hrvatska ijekavica, ili bosanska?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  10. #1110
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceburn View Post
    E mi smo jedina nacija koja se sa nepismenoscu bori standardiaciom nepravilnosti :P

    Nemam nista protiv crnogorskog jezika, ali izmisljati ovakve ... pa malo je reci gluposti, da bi se neko osjetio vecim crnogorcem od Njegosa ima smisla kolko i napisat u zakoniku da je ispravno preticat' na punu jer, zaboga, svi to rade...
    Milo mi je sto si pomenuo Njegosa, jer je Njegos pisa "na Lovcen", a ne "na Lovcenu".
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  11. #1111
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Flippy, vidju lijepo da se ti opet śekiras. Mani djaola jer prvo padezi, pa ono da ne razumijes sta znaci "ako", sad to sto se ja sa cojekom slozih da treba ispravno pisati.... tacno se bojim da će nekoga srce okinuti dok dodje ta gramatika. Polako čoče, cuvaj zdravlje , a ako budes zapinja sa tom novom gramatikom pomagaćemo ti samo bez śekirancije.

  12. #1112
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    A ti si tu da presudiš što je pravilno, a što nepravilno?

    Vukov jezik je pravilan?
    Kolko ja znam Vuk nije smisljao gramatiku nego Danicic, a gramatika je skup pravila po kojima se neki jezik koristi, nemoj molim te da mijesas jezik i gramatiku. Jedno je, receno matamatickim jezikom, skup a drugo funkcija, tj. jedno su elementi a drugo su pravila... A ta pravila su vazila 160 godina, pa ne vidim razlog zbog cega bi sad trebalo u gramatiku ubacivati elemente koji joj ne priapadaju... samo zato sto ga ti koristis? Iz kog razloga treba da se degradira jezik uvodeci pravila koja mu ne pripadaju. Poredjenje sa preticanjem na punoj ili prelaskom ulice van pjesackog prelaza ti najbolje oslikava o cemu se radi... To sto vecina nesto cini, ne daje mu legitimitet, i umjesto "legalizovanja" neispravnog bolje poraditi na instruisanju onih koji grijese (mada je sada koliko vidim postala moda da se grijesi i u padezima i u pravopisu, valjda se tako coveku cini da je veci Crnogorac).
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  13. #1113
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Milo mi je sto si pomenuo Njegosa, jer je Njegos pisa "na Lovcen", a ne "na Lovcenu".
    Kad je Njegos "pisa'" gramatika jos nije ni postojala.
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  14. #1114
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Nije to jeftina prica i potpuno se odnosi i na Austrijance. Austrijanci pricaju njemacki jezik i oni ce ti svi rec da su etnicki Njemci.
    Austrijska nacija ne trazi da se njihov jezik preimenuje u austrijski niti da se njihova drzava pripoji Njemackoj. Prica da su Austrijanci etnicki Njemci ne stoji jer Austrijanci nisu postali od Njemaca, vec su i jedni i drugi potomci istog naroda koji je stvorio dvije nacije, njemacku i austrijsku. Slicno tome mozemo govoriti i o Srbima i Crnogorcima. Crnogorci nisu etnicki Srbi, vec i i jedni i drugi poticu od istog naroda koji je kasnije stvorio srpsku i crnogorsku drzavu/naciju. To sto se kroz istoriju u CG stalno provlaci prica o srpstvu Crnogoraca kao i crnogorskom porijeklu mnogih Srba samo je ocigledan pokazatelj etnicke bliskosti, ili cak istosti Srba i Crnogoraca. U tom smislu se moze govoriti i o bliskosti Austrijanaca i Njemaca.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  15. #1115
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceburn View Post
    Kad je Njegos "pisa'" gramatika jos nije ni postojala.
    Kako god da okrenes Njegos nije pisa Vukovom gramatikom, vec (crnogorskim) narodnim jezikom.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  16. #1116
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    [B][COLOR=DarkGreen]Austrijska nacija ne trazi da se njihov jezik preimenuje u austrijski niti da se njihova drzava pripoji Njemackoj. Prica da su Austrijanci etnicki Njemci ne stoji jer Austrijanci nisu postali od Njemaca, vec su i jedni i drugi potomci istog naroda koji je stvorio dvije nacije, njemacku i austrijsku.
    Grijesis. Austrijci, Bavarci itd. su sve njemacki narodi. Prije 150 godina svi njemacki narodi osim Austrijaca su sklopili drzavni savez i nazvali zemlju Njemacka. To je isto ka sto su svi jugoslovenski narodi osim Bugara (a Bugari isto spadaju u juzne Slovene) stvorili Jugoslaviju. Same te cinjenice ne iskljucuju da su Austrijci i dalje njemacki narod i da su Bugari i dalje juznoslovenski narod.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  17. #1117
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako se ta pravila nijesu poshtovala 160 godina, niti je narod bolio q.rac za propisana pravila, slushali su majku koja ih je zadojila, i zborili i tvorili,
    na svoj jezik, pa ako nekome smeta NAROD,
    eno Vezirov most i Mugijev Milenijum,
    pa GLAVACHKE U MORACHU.
    A Vuk je od davno pojeo magarca, pa ostasmo ZIVI I ZDRAVI, nikad one knjige iz Manastira Morachkog nije vrnuo iz Becha, bio je LJUKAV ka LJISICA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #1118
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Kako god da okrenes Njegos nije pisa Vukovom gramatikom, vec (crnogorskim) narodnim jezikom.
    I tebi da kazem... Vuk nije napisao gramatiku, vec Danicic. A Njegos je pisao kako je znao, moglo bi se reci "po sluhu" tj. onako kako je govorio... ali to ne znaci da je to ispravno, opet ti kazem, to sto vecina nesto rade, pa makar i Njegos to cinio (koji, istini za volju, drugacije nije ni znao, jer gramatike nije ni postojalo pa je svako izmisljao svoja pravila, manje-vise kako se sad cini) ne znaci da je to ispravno, al valjda smo malo evolurali od 1835. do danas i u gramatickom smislu).
    Last edited by Iceburn; 27-01-08 at 21:00.
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  19. #1119
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ako se ta pravila nijesu poshtovala 160 godina, niti je narod bolio q.rac za propisana pravila, slushali su majku koja ih je zadojila, i zborili i tvorili,
    na svoj jezik,
    Eto, mogu svatit da neko iz nekih kompleksa ne zeli da prica ka mu svi iz okruzenja, vec bira ciste knjizevne izraze, ali nikad necu moc svatit Crnogorca koji kaze "Gdje si"! No, mudri ce vazda bit.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  20. #1120
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic View Post
    Grijesis. Austrijci, Bavarci itd. su sve njemacki narodi. Prije 150 godina svi njemacki narodi osim Austrijaca su sklopili drzavni savez i nazvali zemlju Njemacka. To je isto ka sto su svi jugoslovenski narodi osim Bugara (a Bugari isto spadaju u juzne Slovene) stvorili Jugoslaviju. Same te cinjenice ne iskljucuju da su Austrijci i dalje njemacki narod i da su Bugari i dalje juznoslovenski narod.
    Nece biti bas tako. Njemci su narod nastao od zapadnogermanskih plemena, bas kao i Austrijanci. Jugoslovenski narodi su potomci juznoslovenskih plemena. Dok su se zapadnogermanska plemena okupila u dva naroda/nacije, juznoslovenska su se cijepala na mnogo vise naroda/nacija.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #1121
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ja bi da se vratimo do amebe da konacno i to rasclanimo: iz kojeg smo dijela njene celije mi a iz kojeg srbi, hrvati i drugi...

  22. #1122
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da kazem da ovdje imamo sukob interesa, sto je jako popularno u nasem drustvu danas, pa eto ga i ovdje!
    Ucesnik u raspravi ovdje je takodje i moderator pa onda moze da izbrise svaki post koji mu se ne svidja, sto sa mojim vrlo cesto cini!
    Last edited by Hari Krisna; 27-01-08 at 21:13.

  23. #1123
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceburn View Post
    I tebi da kazem... Vuk nije napisao gramatiku, vec Danicic. A Njegos je pisao kako je znao, moglo bi se reci "po sluhu" tj. onako kako je govorio... ali to ne znaci da je to ispravno, opet ti kazem, to sto vecina nesto rade, pa makar i Njegos to cinio (koji, istini za volju, drugacije nije ni znao, jer gramatike nije ni postojalo pa je svako izmisljao svoja pravila, manje-vise kako se sad cini, al valjda smo malo evolurali od 1835. do danas i u gramatickom smislu).
    Cisto da te citiram, jer ni ti veze nemas sto si napisa.

    Ne sluzi narodni jezik gramatici, no gramatika treba da standardizuje narodni jezik. Ta gramatika koja je stvorena je stvorena za sve juznoslovenske narode (mislim na Crnogorce, Bosance, Srbe i Hrvate) i mora se jedan govor uzet za standard i uzet je hercegovacki govor. Zbog toga su svi ostali govori postali nepravilni. Medjutim, posto se raspala velika drzava i posto su narodi tih drzava odlucili da promijene kompromisno ime jezika (srpsko-hrvatski) i nazovu ga svako svojim imenom, tako su isto odlucili i da prilagode gramatiku svojem lokalnom govoru (jer vise nije bilo potrebe za kompromisnom gramatikom).

    Hrvati su prilagodili gramatiku, Bosanci takodje. Mi i Srbi tek skoro promijenisno ime jezika u svoje narodno ime (u Srbiju je do prije par godina zvanican jezik bio srpsko-hrvatski), tako da je potpuno normalno da prilagodjavanje gramatike slijedi.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  24. #1124
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CRNOGORSKI JEZIK

    Zovite ga kako goj ocete,
    Njemu nista ne moze da smeta –
    Ni lingvisti, niti komunisti,
    Ni cetnici narodni stetnici,
    Ni vjeciti tudji poslusnici,
    Emisari, razni mesetari,
    Zlice, klice, trice i zagucci.
    Ni pravnici, cobani travnici.
    Bolje od njig znaju moji djaci;
    Oni znaju prvjenac kakav je,
    Iz cijeg je kotla protekao.
    Njega stvori moj Narod iskonski!

    Jezik, dobro svakoga Naroda,
    A Narod je, zna se,
    Neunistiv!
    Izgubis li jezik, izgubljen si.
    Tvoj je dokle tvoje ime nosi,
    Sve “strucnjake” druge ja prezirem.
    A jezik sam sebi ime dava,
    Njime gore i litice disu.
    Od Paracin i od Malu Krsnu
    Drugacije i zbore i pisu

    Ako cemo o kandzi i pandzi,
    (Zna se dobro
    Njino podrijetlo),
    K Crnoj Gori
    Ne okreci glavu.
    Sveta Zemlja cuva obicaje.

    Svako nase i dijete malo
    Dobro pamti narav akcenata.
    Nas uzlazni,
    A njin je silazni
    Pa vidjite kako vi se slaze
    Sa uvetom ili s usesima.

    Pravopis je nasemu narodu
    Jaco bratstvo
    I jaco jedinstvo,
    A danas je sve to razgradjeno.
    Sad ne treba garkat u zenicu,
    Pogotovu cistu crnogorsku.
    Kuca, kuca i kuca su troje
    Za cetvrto ja nemam vremena!

    Tri ni slova nijesu od viska!
    Sve dodajte, ne oduzimajte,
    Dosta ste se naoduzimali.
    Crna Gora zna svoje medjase;
    Iz Nje sto je eto vi ga coce,
    U Njoj sto je to je samo Njeno,
    I svacije ko posteno oce.
    I da nema nista sem jezika,
    Nikad nece biti siromasna.

    Vuk je jedan jezik biljezio
    Crnogorcu, Srbinu, Hrvatu
    A Gaj za sve do Crnoga mora.
    Vuk stokavac,
    Ljudevit kajkavac,
    Ijekavac i jedan i drugi.

    Ja Beograd zovem Biogradom,
    A Spljet Splitom;
    Eto kakav sam ti,
    Ijekavac od ijekavaca,
    Dignula me blagozvucnost na se.
    Vi zborite drugo sta ocete,
    Crnogorski i mislim i zborim,
    Crnogorski i pisem i disem!

  25. #1125
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Don_Sharky View Post
    ja bi da se vratimo do amebe da konacno i to rasclanimo: iz kojeg smo dijela njene celije mi a iz kojeg srbi, hrvati i drugi...
    Cush ga, ada mi smo vec bicari bili dok su se oni dijelili po amebama :P
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

Page 45 of 50 FirstFirst ... 35414243444546474849 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 27-11-10, 15:19
  2. Replies: 8
    Last Post: 20-11-06, 02:44
  3. PROFESOR SA SORBONE PRIZNAO CRNOGORSKI JEZIK !
    By GRAD in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 68
    Last Post: 21-02-05, 02:52
  4. Crnogorski jezik 1857-a godina:
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-05, 23:00
  5. MATIJA BECKOVIC O GORI CRNOJ!
    By Vidoje in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 07-11-04, 12:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •