Page 18 of 50 FirstFirst ... 814151617181920212228 ... LastLast
Results 426 to 450 of 1236

Thread: Crnogorski jezik

  1. #426
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sto jes, jes. U Crnu Goru sve se radi ekspresno pa ekspresno povratise drzavnost pravdajuci se i kusom i repatom sto su tako nakaradni pa oce svoju drzavu. Sad se pravdaju za jezik, pa ce za crkvu.... i samo je pitanje vremena kad ce se Crnogorci nekome pravdati sto i gace nose.
    Nikome CG-orci netreba da se pravdaju sto ce svoj jezik da nazovu Crnogorskim.Samo nevalja sto drugima oduzimaju to pravo.Jer kako sebi tako i bliznjemu svojemu...

  2. #427
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sto jes, jes. U Crnu Goru sve se radi ekspresno pa ekspresno povratise drzavnost pravdajuci se i kusom i repatom sto su tako nakaradni pa oce svoju drzavu. Sad se pravdaju za jezik, pa ce za crkvu.... i samo je pitanje vremena kad ce se Crnogorci nekome pravdati sto i gace nose.
    Krisnu za pre$ednika (crnogorskim napisano)

  3. #428
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Nikome CG-orci netreba da se pravdaju sto ce svoj jezik da nazovu Crnogorskim.Samo nevalja sto drugima oduzimaju to pravo.Jer kako sebi tako i bliznjemu svojemu...
    Kome se to pravo oduzima ,volio bih da znam posto sam neupucen?

  4. #429
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PERPER View Post
    Kome se to pravo oduzima ,volio bih da znam posto sam neupucen?
    SRBIMA gospodine.Iz svih skola je izbacen da bi se uveo maternji a sad kad se ozakoni Crnogorski Srbskoga nece vise biti.Jer boze moj da traze svoj jezik a pricaju isti ka i Crnogorci.Nesto je trulo u zemlji Danskoj

  5. #430
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    SRBIMA gospodine.Iz svih skola je izbacen da bi se uveo maternji a sad kad se ozakoni Crnogorski Srbskoga nece vise biti.Jer boze moj da traze svoj jezik a pricaju isti ka i Crnogorci.Nesto je trulo u zemlji Danskoj
    Mislis li da Crnogorci imaju pravo na svoj jezik u Srbiji bratskoj?

  6. #431
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sto jes, jes. U Crnu Goru sve se radi ekspresno pa ekspresno povratise drzavnost pravdajuci se i kusom i repatom sto su tako nakaradni pa oce svoju drzavu. Sad se pravdaju za jezik, pa ce za crkvu.... i samo je pitanje vremena kad ce se Crnogorci nekome pravdati sto i gace nose.
    Crnogorci naravno nisu ekspresno povratili državnost. Da li je to dobro ili, ne..drugo je pitanje. Niko te neće pitati zašto hoćeš državu nego sam sebe treba da pitaš - šta će mi država?

    Jezik..potpuno druga stvar. Crkva...treća stvar, nema nikakve veze ni sa prvim ni drugim... tu tek ostajem bez teksta i komentara...sve u svemu, mogu samo da žalim što dozvoljavate takve stvari..gledao sam na B92 malo CG skupštinu kad se natežu kojim jezikom govore..., onog Strunjaša i još neke.. Kome to treba... gde su deklaracije o jeziku, gramatike, naučni radovi, rečnici ... nema veze, tu su političari...sada će imati večnu municiju i temu za raspravu... oni će nam sve reći...danas i sutra

  7. #432
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozda je to druga stvar, treća stvar, stopedestcetvrta stvar samo sve one imaju jedan zajednicki imenilac - sta ce Crnogorcima ista svoje kad im je bolje nase. Onda se nadje par jadova koji se tako pravdaju da se prosto smuci cojeku. Sinn, postoji jedna stara dosta jednostavna čobanska igra koja se igra pljosnatim bubuljima i zove se plovkanje. Kad bi se sjutra neko sjetio da to uvede makar i kao igru na susrete pcelara, naslo bi se bar stotinak koji bi shvatili kao neki atak na necija nacionalna osjecanja, gnusno prisvajanje tradicije...., pada se saveka sa plovkanjem bar dok to ne postane olimpijska disciplina i jos trista cuda, a onda bi se branici opet bacili na pravdanje da to nije jer.... nego..... i od svega toga plovkanje bi omrznulo i onima koji jedva cekaju da se oprobaju u toj viteskoj disciplini koja jos nije nema svoj savez, pravila, dresove i prosto sumnjam da za nju zna i nas pre$ednik Olompijskog komiteta.

  8. #433
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    495
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jezik bi trebao da se zove Srpsko-Crnogorski ravnopravno.

  9. #434
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hahhahahahahahahahahahaha ranopravno hahahahahahahahahaha ! Misim stvarno misim znas !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  10. #435
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Milojugend u akciji

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    isto kao sto je crnogorcima u srbiji dozvoljeno da imaju svoj jezik, CRKVU, naciju i sve ono sto traze domaci izdajnici i prodane duse ovdje, treba ispostovat.
    Tako je demokrato , snošljivošću u budućnost !

  11. #436
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    isto kao sto je crnogorcima u srbiji dozvoljeno da imaju svoj jezik, CRKVU, naciju i sve ono sto traze domaci izdajnici i prodane duse ovdje, treba ispostovat.
    Kad u Srbiji bude 32% Crnogoraca nema te sile koja ce im zabraniti da imaju svij jezik i crkvu i fakultete.Oko toga nebi bilo spora pa i Hrvati u Srbiji imaju svoj jezik mada ih je samo nekoliko procenata.Tako kad se ovdje diskutuje o jeziku valja se imati na umu da se radi o veoma velikoj populaciji Srba u CG.A danas tamo nema ni jedne skole u kojoj se uci Srpski jezik.

  12. #437
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Kad u Srbiji bude 32% Crnogoraca nema te sile koja ce im zabraniti da imaju svij jezik i crkvu i fakultete.Oko toga nebi bilo spora pa i Hrvati u Srbiji imaju svoj jezik mada ih je samo nekoliko procenata.Tako kad se ovdje diskutuje o jeziku valja se imati na umu da se radi o veoma velikoj populaciji Srba u CG.A danas tamo nema ni jedne skole u kojoj se uci Srpski jezik.
    pa ni u Crnoj Gori nema Crnogoraca za to sto su naumili a ne u Srbiji

  13. #438
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Demijan View Post
    ponavljam, posto ti je ovo vrijedjanje ostavljeno 'milojungend' - neka si se prepoznao!
    OK momak, probaću opet.
    Ako to doživljavaš kao vrijeđanje (a razbacivanje "domaćim izdajnicima" i "prodanim dušama" začudo smatraš uobičajenom komunikacijskom metodom) - onda žalim zbog napisanog, jer nemam namjeru vrijeđati ikoga.

  14. #439
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Kad u Srbiji bude 32% Crnogoraca nema te sile koja ce im zabraniti da imaju svij jezik i crkvu i fakultete.
    U pravu si Radosave!

    Ali Radosave,

    ali kod nas su politički Srbi! Srbi koji su se proglasili Srbima prije neku godinu, kad se raspao DPS. To si smetnuo s uma. Srpski identitet naših Srba je jadan i tužan, vrlo slab.

  15. #440
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zasto su Crnogorci protiv toga da u ustavu stoji i srpski i crnogorski jezik... evo svi napali na Srbe kako oni oce ne znam ni ja sta a u sustini nista vise a bogami ni manje ne trazimo nego sto hoce Crnogorci. E jedino ako smatrate da nemamo ta prava onda ne valja rabota...

  16. #441
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Kad u Srbiji bude 32% Crnogoraca nema te sile koja ce im zabraniti da imaju svij jezik i crkvu i fakultete.Oko toga nebi bilo spora pa i Hrvati u Srbiji imaju svoj jezik mada ih je samo nekoliko procenata.Tako kad se ovdje diskutuje o jeziku valja se imati na umu da se radi o veoma velikoj populaciji Srba u CG.A danas tamo nema ni jedne skole u kojoj se uci Srpski jezik.
    Ima 32% onih koji se izjashnjavaju tako a kojih je`92 bilo 10%-15% a `45 8%...Ne zaboravi da se drzava zove Crna Gora kolko da ti je s mukom, a sile ima jer Albanaca ima 2 miliona pa ne vidjeh da se i jedan zvanicni jezik zove Albanski.
    Za sad je ravnopravno pa se zove maternji a stvari ce se promijenit...
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  17. #442
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    zasto su Crnogorci protiv toga da u ustavu stoji i srpski i crnogorski jezik... evo svi napali na Srbe kako oni oce ne znam ni ja sta a u sustini nista vise a bogami ni manje ne trazimo nego sto hoce Crnogorci. E jedino ako smatrate da nemamo ta prava onda ne valja rabota...
    Zato Sto se ovo zove Crna Gora i ne mozete u drzavi Crnoj Gori trazit isto shto i Crnogorci i . (slovima - tacka). U principu mislim da se oficijalni jezik treba da zove Crnogorski a ostali jezici kako godj oce.Sto smo se poslije tolko godina izborili za ono shto su nam Srbi i njihovi poslushnici 1918 u krv oteli, zato Kovacu pa da od sad kujesh bolje...
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  18. #443
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    zasto su Crnogorci protiv toga da u ustavu stoji i srpski i crnogorski jezik... evo svi napali na Srbe kako oni oce ne znam ni ja sta a u sustini nista vise a bogami ni manje ne trazimo nego sto hoce Crnogorci. E jedino ako smatrate da nemamo ta prava onda ne valja rabota...
    Ovo nije tacno ,serbi oce serbiju do Toki(j)a i nazat preko Milwokiya,a mi bi samo Crnu Goru i ono sto je Crnogorsko ! No zapitali se ti sto to cijeli svijet se obrnu protiv serba a ne protiv Crnogoraca ?????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  19. #444
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    zasto su Crnogorci protiv toga da u ustavu stoji i srpski i crnogorski jezik... evo svi napali na Srbe kako oni oce ne znam ni ja sta a u sustini nista vise a bogami ni manje ne trazimo nego sto hoce Crnogorci. E jedino ako smatrate da nemamo ta prava onda ne valja rabota...
    Neće biti Kovaču. Neće Srbi samo jezik nego i svi Crnu Goru, naravno bez Crnogoraca. E jedino ako misliš da Crnogorci nemaju pravo na to da u svojoj državi svoj jezik nazivaju svojim imenom onda ne valja rabota Boga mi...:mad:

  20. #445
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac
    Zasto su Crnogorci protiv toga da u ustavu stoji i srpski i crnogorski jezik... evo svi napali na Srbe kako oni oce ne znam ni ja sta a u sustini nista vise a bogami ni manje ne trazimo nego sto hoce Crnogorci. E jedino ako smatrate da nemamo ta prava onda ne valja rabota...
    A jel? Prije referenduma bila je prica "iskljucivo srpski jezik, iskljucivo srpska crkva" pa cak i "ujedinjenje sa Srbijom", pa "nikakav kompromis, nikakva nezavisnost". A sad, kad djavo odnese zajednicu, moze i kompromis, daj sta das?

    Dzabe te demokratske fore sad kad se svi ovdje dobro znamo (mislim na CG).

  21. #446
    Join Date
    May 2004
    Location
    PrekoMoracki fucmut:)
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imate li vi svi vrućega ljeba kad ustanete ujutru? što se zamlaćujete kad vas niko ništa neće pitat, odlučiće političari kako im se digne ona rabota.
    Još jedna pobeda i titula...

  22. #447
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ja bih da zvanični jezici u cijeloj Crnoj Gori budu crnogorski i srpski. U svim opštinama u kojima ima više od 20% Albanaca, Bošnjaka, Hrvata i njihovi jezici bi trebali biti u službenoj upotrebi.
    Ukoliko na sledećem popisu broj Srba ili Crnogoraca padne ispod 20% i za njih bi važilo pravilo za svaku opštinu posebno.

  23. #448
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Stradivari
    Crna Gora je zemlja Crnogoraca i svih drugih koji su u njoj rođeni a nijesu Crnogorci. Isto tako zvanični jezik je crnogorski a niko nikom ne brani da govori i kineskim ako hoće. Tamo đe ima dovoljno drugih (koji nijesu Crnogorci) neka bude i njihov jezik u službenoj upotrebi i to je sve.:dring:

  24. #449
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Nazalost takve stvari nece prihvatiti danasnji ultra-liberalisti koji su do prekjuce bili ekstremni zagovornici posrbljavanja.

  25. #450
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ja bih da zvanični jezici u cijeloj Crnoj Gori budu crnogorski i srpski. U svim opštinama u kojima ima više od 20% Albanaca, Bošnjaka, Hrvata i njihovi jezici bi trebali biti u službenoj upotrebi.
    Ukoliko na sledećem popisu broj Srba ili Crnogoraca padne ispod 20% i za njih bi važilo pravilo za svaku opštinu posebno.

    Kak sad to?
    Boj ne bije svijetlo oruzije,već boj bije lobi u američkom kongresu.....

Page 18 of 50 FirstFirst ... 814151617181920212228 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 49
    Last Post: 27-11-10, 15:19
  2. Replies: 8
    Last Post: 20-11-06, 02:44
  3. PROFESOR SA SORBONE PRIZNAO CRNOGORSKI JEZIK !
    By GRAD in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 68
    Last Post: 21-02-05, 02:52
  4. Crnogorski jezik 1857-a godina:
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-05, 23:00
  5. MATIJA BECKOVIC O GORI CRNOJ!
    By Vidoje in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 07-11-04, 12:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •