Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 142

Thread: koje knjige smatrate precijenjenima

  1. #26
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ??????????????
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  2. #27
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by underwater love View Post
    Ja zaboravih da dodam Hajku i Zlo proljeće, a da da i Svadbu naravno.
    Zajebavaj, zajebavaj...
    Ali kad ti budu klecala staracka kolena i kad budes svodila zivotne racune, uocices jednu ogromnu rupu u svom zivotu, i onda ce biti "Eh, da sam samo poslusala Bonju..."
    Vecina ljudi je zla

  3. #28
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Zajebavaj, zajebavaj...
    Ali kad ti budu klecala staracka kolena i kad budes svodila zivotne racune, uocices jednu ogromnu rupu u svom zivotu, i onda ce biti "Eh, da sam samo poslusala Bonju..."
    I u podnozju kreveta ce mi se prividjati Lado Tajovic :mrgreen:
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  4. #29
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by underwater love View Post
    I u podnozju kreveta ce mi se prividjati Lado Tajovic :mrgreen:
    Upravo tako!
    I ne samo Lado Tajovic, vec i onaj mitski Lalicev junak Lelejske gore!
    Vecina ljudi je zla

  5. #30
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    What?
    Opet ulijeces u stravicnu gresku pokusavajuci da po svaku silu odgovoris provokacijom na provokaciju. Nikad neces odrasti mali veseljace i shvatiti - da ako u momentu nemas dobar odgovor - iskuliraj i kad dodje prilika na neko drugo pitanje - odgovori i na to i na prethodno.

    Strasno

    :ass:
    Provokacija? Ne... ne bih ja to. Samo me plaše ljudi od jedne knjige.:mrgreen:

  6. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Recite kako da ovaj forum bude posjeceniji (tj. citaju ga ljudi dosta ali ne post-uju) kad je knjizevnost nesto sto je stvar ukusa,kao i svaka umjetnost a mnogi strasno subjektivno prihvataju kritike omiljenih im pisaca,tako da ljudi nece da se bakcu sa neistomisljenicima i ubjedjivanjem da nijesu glupi ili nenacitani ako ne vole djelo koje neko drugi obozava!

    Evo cuh ovdje da neki tvrde da je Ana K. precijenjena,drugi rece da vece smece od romana nije uzimao u ruke a ja sam Anu Karenjinu,Rat i mir,Idiota,Karamazove i Onjegina citala bar po 10 puta do sada i uvijek cu im se vracati,dok budem ziva. Zar treba da se stidim sto obozavam taj roman (ANA mi je na 1.mjestu) ako neko drugi misli da je smece?Meni ne smeta bilo kakav komentar (mozda "smece" nije bas prikladno,ali...).

  7. #32
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Evo cuh ovdje da neki tvrde da je Ana K. precijenjena,drugi rece da vece smece od romana nije uzimao u ruke a ja sam Anu Karenjinu,Rat i mir,Idiota,Karamazove i Onjegina citala bar po 10 puta do sada i uvijek cu im se vracati,dok budem ziva. Zar treba da se stidim sto obozavam taj roman (ANA mi je na 1.mjestu) ako neko drugi misli da je smece?Meni ne smeta bilo kakav komentar (mozda "smece" nije bas prikladno,ali...).
    Naravno da ne treba da se stidiš. Ukusi nam se čak poklapaju što se tiče svih ostalih knjiga koje si navela, i ja sam ih čitao po 10 puta (dobro de, Rat i mir samo tri). Samo za Anu i dalje mislim da je smeće i to ću misliti vjerovatno do kraja života. Jasno mi je zbog čega je knjiga bila popularna onda kad je izašla, jasno mi je da je Tolstoj razbijao tabue i čudo činio, ali mi nije jasno zbog čega bi meni danas trebala da se sviđa, tim prije što je (opet naglašavam po mom mišljenju) loše napisana. Dostojevski bi sabio radnju Ane Karenjine u 15 strana. Naravno to je moj stav i svako ima pravo da misli drugačije, čita ono što se njemu sviđa i voli svaku knjigu koju smatra vrijednom ljubavi.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Evo cuh ovdje da neki tvrde da je Ana K. precijenjena,drugi rece da vece smece od romana nije uzimao u ruke a ja sam Anu Karenjinu,Rat i mir,Idiota,Karamazove i Onjegina citala bar po 10 puta do sada i uvijek cu im se vracati,dok budem ziva.
    MOlim te...
    Stavljanjem Ane Karenjine (cija se vrijednost gubi poslije prve recenice) u ravan sa gorepomenutim romanima - pokusavas da joj podignes rejting?

    Kao sto i rece Corwo, ostale knjige su druga prica, ovdje govorimo samo o Ani K. KOja je, po meni - njesra. Vjervoatno je onakva ljubavna prica u vremenu kad je izdata - bila nesto nevjerovatno. Ali iz danasnje prespektive...potpuno obicna knjiga.

    Toliko me je knjiga smorila da sam tek pri samom kraju shvatio da je Anka izvrsila samoubistvo (vidim ne pojavljuje se vise, pa sam morao da se vrcem unazad da provalim dje nestade)
    Vecina ljudi je zla

  9. #34
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Upravo tako!
    I ne samo Lado Tajovic, vec i onaj mitski Lalicev junak Lelejske gore!
    E pa kad je procitas javi se da rasprave vodimo :mrgreen:
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  10. #35
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by underwater love View Post
    E pa kad je procitas javi se da rasprave vodimo :mrgreen:
    Da citam Lelejsku Goru?
    Ti nisi normalna...
    Vecina ljudi je zla

  11. #36
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    MOlim te...
    Stavljanjem Ane Karenjine (cija se vrijednost gubi poslije prve recenice) u ravan sa gorepomenutim romanima - pokusavas da joj podignes rejting?

    Kao sto i rece Corwo, ostale knjige su druga prica, ovdje govorimo samo o Ani K. KOja je, po meni - njesra. Vjervoatno je onakva ljubavna prica u vremenu kad je izdata - bila nesto nevjerovatno. Ali iz danasnje prespektive...potpuno obicna knjiga.

    Toliko me je knjiga smorila da sam tek pri samom kraju shvatio da je Anka izvrsila samoubistvo (vidim ne pojavljuje se vise, pa sam morao da se vrcem unazad da provalim dje nestade)
    pa sad zavisi iz kojeg je ugla posmatras!
    Ako je citas kao prosti ljubavni roman,prica je ****** i nista neobicno,uostalom u vremenu o kojem se govori u romanu bilo je vrlo moderno imati ljubavnika i svaka ga je zena imala a samo je ova napustila muza i promijenila potpuno svoj status.
    ali to je nebitno!Bitan je prikaz jedne zene i njenih strahova (nije to samo TO vrijeme i TA zena)njenog psihickog stanja koje je tako vjesto i realno napisano, kao da je Tolstoj dok je stvarao djelo,nekim cudom postao zena!
    Ne ocekujem od muskog svijeta da razumije strahove i bojazni jedne zene,posto i moj darling ima isto razmisljanje kao vi.

    A sto se rejtinga romana tice,ja mu ga ne mogu podici,ja sam samo jedna slabasna zenica,to su uradili mnogi pametniji i vazniji od mene,a zna se gdje se roman svrstava -u remek djela,ma sta mi o njemu mislili

  12. #37
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kao da je Tolstoj dok je stvarao djelo,nekim cudom postao zena!
    Gej lobi?
    Pa da znas da sam sumnjao u tako nesto. A onda je pokusao sa Rat i Mir-om da to zamaskira. Mada poslije ovoga, mislim da i Rat i Mir zahtijeva sasvim novo citanje

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ne ocekujem od muskog svijeta da razumije strahove i bojazni jedne zene,posto i moj darling ima isto razmisljanje kao vi.
    A daj nemoj - nemoj da nas tako nipodastavas sa tim kvazi-feministickim floskulama.
    Samo prosta i duhovno osakacena osoba (regardless of the sex) moze sebi svjesno uskratiti osjecaja razumijevanja i dijeljenja sa drugom osobom (of the opposite sex ).
    To sto mi se pretjerano ne svidja kako je Tolstoj u tom romanu opisao "strahove i bojazni jedne zene" apsolutno ne znaci da se ne trudim da razumijem "strahove i bojazni" meni dragih zena. Naravno da je pitanje koliko uspijevam - ali i to nema toliko veze sa polom, koliko sa svakom osobom pojedinacno.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    A sto se rejtinga romana tice,ja mu ga ne mogu podici,ja sam samo jedna slabasna zenica,to su uradili mnogi pametniji i vazniji od mene,a zna se gdje se roman svrstava -u remek djela,ma sta mi o njemu mislili
    To sto ga je neko svrstao u remek djela - je potpuno Ok, ali me to uopste ne obavezuje da to misljenje apsolutno i prihvatam. Jednostavno, imam obzira prema njemu i nista vise.
    Vecina ljudi je zla

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Thank u Bonja

  14. #39
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon View Post
    Thank u Bonja
    Sta Thank U? 100 maraka!
    Moram i ja zivjet od necega
    Vecina ljudi je zla

  15. #40
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg View Post
    ??????????????
    pa chudno mi je to da je dervis i smrt precijenjena knjiga...
    nije bas dobio nobela, ali nije ni da je precijenjena...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Gej lobi?
    Pa da znas da sam sumnjao u tako nesto. A onda je pokusao sa Rat i Mir-om da to zamaskira. Mada poslije ovoga, mislim da i Rat i Mir zahtijeva sasvim novo citanje


    A daj nemoj - nemoj da nas tako nipodastavas sa tim kvazi-feministickim floskulama.
    Samo prosta i duhovno osakacena osoba (regardless of the sex) moze sebi svjesno uskratiti osjecaja razumijevanja i dijeljenja sa drugom osobom (of the opposite sex ).
    To sto mi se pretjerano ne svidja kako je Tolstoj u tom romanu opisao "strahove i bojazni jedne zene" apsolutno ne znaci da se ne trudim da razumijem "strahove i bojazni" meni dragih zena. Naravno da je pitanje koliko uspijevam - ali i to nema toliko veze sa polom, koliko sa svakom osobom pojedinacno.


    To sto ga je neko svrstao u remek djela - je potpuno Ok, ali me to uopste ne obavezuje da to misljenje apsolutno i prihvatam. Jednostavno, imam obzira prema njemu i nista vise.
    Mene, koja se oslanjam na muski rod u svakom smislu i "tjeram" ih da se ponasaju prema meni kao prema slabijem polu,si nazvao feministkinjom...MENE Nikad!!!
    I nikad nikoga nijesam,niti cu,nipodastavala pa ni muski rod,koji po tebi ,meni ispade omrazen! pu-pu, daleko bilo i govorila sam iskljucivo o odnosu prema romanu Ana Karenjina a ne o zivotu!

    I naravno da nijesam kritikovala "bezosjecajni" muski rod,prosto mislim da ste vi malo prakticniji od nas zena,jer vidis,mene dirne sudbina i neke imaginarne junakinje iz romana, a tebe ne dotice!
    To ne znaci da cu te proglasiti "bezosjecajnim skotom",a pogotovo ne tvrdim da te ne dotice sudbina,tebi dragih,zenskih osoba!!!

    Sto cu kad sam "boleca"
    Last edited by zvoncica; 15-11-06 at 21:02.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Sjetih se i prokletog pisca zvanog Solohov.

    Do zla boga dosadni pikarski roman Don Kihot i Servantes.

    Ogavna Desanka Maksimovic.

    Rodoljupci na celu sa Jaksicem.
    Poeta Lazarevic cija me pjesma Santa Maria della Salute.

    !!! Pavic !!! Olicenje kica!

    Slozila bih se za Galeba Dzonatana Livingstona.
    Trash pisce pomenusmo: Koeljo, De Melo, Habijanovicka...

    Naravno, Lalic kao licnost, pisac i ovo malo knjiga sto od njega procitah. :trashcom:


    Na konto Ane Karenjina - :trashcom::trashcom::trashcom:
    Toliko!
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  18. #43
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    pa chudno mi je to da je dervis i smrt precijenjena knjiga...
    nije bas dobio nobela, ali nije ni da je precijenjena...
    pa mozda sam bio malo subjektivan.Ipak,mislim da u ex-yu knjizevnosti ima mnogo,aj dobro nema bas mnogo,ali ima dosta,stvarcica koji vise zasluzuju naslov najboljeg ex-yu romana,koji mu masa kriticara(pretezno iz bosne,ali i ostalih) dodjeljuje.tu su andric,pa kish,pa na rubu pameti krlezin.ima ih jos.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  19. #44
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sta je sa britanskom knjizevnoscu? hornby, kureishi? ako mi necete zamjeriti, ja u par njihovih romana sto sam procitao nisam nasao nista pametno, a ni zanimljivo. i iako sam ih nedavno citao, da me ubijes ne mogu tacno da se prisjetim o cemu su te knjige uopste.

    drugo su ishiguro, ian banks, peter ackroyd. ali, ovo je o precijenjenim knjigama...

  20. #45
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by aros View Post
    sta je sa britanskom knjizevnoscu? hornby, kureishi? ako mi necete zamjeriti, ja u par njihovih romana sto sam procitao nisam nasao nista pametno, a ni zanimljivo. i iako sam ih nedavno citao, da me ubijes ne mogu tacno da se prisjetim o cemu su te knjige uopste.
    Da se ponasam kao mladi lavovi crnogorskog postmodenristickog pokreta, sad bih te cerao da ucutis sa svojim kritikama, dok ne proictas svaki moguci rad tih momaka. A ako bi i tada ponavljao svoje nerazumijevanje, onda bih ti rekao da si paglu malo.

    Ali necu. Prihvatam da svako ne moze dozivljavati duh Hornbijevih djela na isti nacin, niti se svakome svidja stil pisanja ovog dvojca. Ja ih obozavam. Ne slazem se s tobom, ali to je tvoj, a ovo moj stav.

    Mogu da razumijem da nista pametno nisi nasao u tim knjigama (mislim, ako ti je i Gorski Vijenac slab po tom pitanju, tesko da ce te ovaj dvojac duhovno obogatiti), ali da ti nisu znaimljive - e to mi nije jasno. ALi dobor, vec zalazimo u subjektivne dozivljaje.

    A reci mi samo, onda - koje su tebi najzanimljivije knjige?
    Vecina ljudi je zla

  21. #46
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blitzkrieg View Post
    pa mozda sam bio malo subjektivan.Ipak,mislim da u ex-yu knjizevnosti ima mnogo,aj dobro nema bas mnogo,ali ima dosta,stvarcica koji vise zasluzuju naslov najboljeg ex-yu romana,koji mu masa kriticara(pretezno iz bosne,ali i ostalih) dodjeljuje.tu su andric,pa kish,pa na rubu pameti krlezin.ima ih jos.
    slazem se. mada je meni selimovic bogomi mnogo prije andrica.
    ja mislim da je andric jedan strashno precijenjeni pisac...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    I ja se slazem za andrica...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  23. #48
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Andric precinjen???

    Andric precinjen???

    Zasto to mislite?
    Vecina ljudi je zla

  24. #49
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eo ga Bonja sa kontriranjem njegovim...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro..ajde Ana Karenjina jeste precjenjena,prihvatam.. Tihi don je takodje previshe obiman.. (pogotovu za ove mladjane te im je Balsha Brkic stub knjizevnosti,zemljo,otvori se..)

    Onda krenuh redom da chitam i dodjoh do posta u kome su "precjenjeni" pazi sad: Djura Jaksic, Lazarevic - Santa maria della salute..i stvarno se nadam,zaista i iskreno da je gospodjica prochitala tu pjesmu..pa bi ondak znala da ju je napisao Laza Kostic. A mozda je samo lapsus u pitanju??!!

    I na kraju vrhunac -Andric je precjenjen?? Zemljo Indijo i braco Indijanci..

    Dobro. Zashto?
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  2. CRNA GORA NOVIJEG VREMENA - MITAR BAKIC
    By gromada in forum Istorija
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-05, 10:38
  3. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36
  4. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •