Results 1 to 17 of 17

Thread: antivirus-firewall ?!

  1. #1
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    where amazing happens
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default antivirus-firewall ?!

    sto biste mi preporucili za zastitu kompjutera, evo nema 2 nedjele sto sam formatovao pc, a opet sam morao sinoc, muka je sto nisam usao na nesigurne sajtove, kaspersky mi je bio updatovan .. prc
    sto mislite za tandem nod32-zonealaram ?


    ps; kaspersky nikad vise, coce ubija ram memoriju a jos da te virusi zajebavaju.. dno

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CodeName_22 View Post
    sto biste mi preporucili za zastitu kompjutera, evo nema 2 nedjele sto sam formatovao pc, a opet sam morao sinoc, muka je sto nisam usao na nesigurne sajtove, kaspersky mi je bio updatovan .. prc
    sto mislite za tandem nod32-zonealaram ?


    ps; kaspersky nikad vise, coce ubija ram memoriju a jos da te virusi zajebavaju.. dno
    nod i zonealarm su drzali godinu dana moj komp cisti kao suzu, malo oni, malo ja

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kasperski je Kralj !!!

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih preporučio Agnitum outpost za firewall.Mnogo je bolji od Zone alarma koji je samo izvikan a nije uopšte toliko dobar.
    Što se tiče antivirusa kaspersky ili nod 32 koji ti više odgovara,mada nod 32 troši manje resursa.
    U svakom slučaju dobro bi bilo imati dva antivirusa,a pošto nije dobro instalirati više od jednog antivirusa,treba uzeti portabilnu verziju koja radi bez instalacije a ovo postoji i za Kaspersky,nod 32,AVG i Avast.
    Evo par linkova za portabilne antiviruse
    http://katz.ws/search/portable
    http://www.phazeddl.com/search.php?q=portable&page=1

    Znači instaliraš jedan antivirus regularno,a drugi ili više njih ne instaliraš već skineš njihove portabilne verzije.
    Na portabilnim antivirusima uglavnom ne radi real time zaštita ali to ionako treba da odradi regularno instalirani antivirus.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li ko Kaspersky 6 a da nije šerver već orginal ?!

  6. #6
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    U svakom slučaju dobro bi bilo imati dva antivirusa,a pošto nije dobro instalirati više od jednog antivirusa
    Samo mi objasni kako bi i instalirao vise od jednog. Za ovo sam cuo samo jednom i svi su se krstili i zvali tog momka da im objasni kako je uspio. U principu dobre antiviruse je NEMOGUCE instalirati zajedno.

    Kasperski 6.0 ne preporucujem nikom. Postao je ono sto je bio i ostao Norton AV. Za slabije masine bih preporucio NOD32 zadnju verziju ili BitDefender, a od AV-a koji se ne instaliraju Sysclean je otac, majka, i brat od sure za sve ostalo

    Izbjegavajte ZoneAlarm, bez ako ne mozete da nadjete nista drugo. Uz malo vise paznje sta radis i Win firewall je bolji od njega. Zasto je dobar- jer nije tezak za upotrebu, ostalo nije nista posebno i jako je tezak kad zaglupi. Posebno ga izbjegavajte ako imate LAN mrezu, a nemate iskustva sa firewall-ovima. NAdjite nesto drugo i malo se pomucite da naucite kako radi, i poslije nekog vremena bicete jako zadovoljni
    Last edited by Hell Raiser; 06-11-06 at 00:07.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.free-av.com/
    http://www.sunbelt-software.com/Kerio-Download.cfm //poslije 40 dana ti se iskljucuju neke opcije i ostalo ti ostaje dzabe, istalirash ga u learning modu, kreirash mu pravila prvih nekoliko puta za programe a kasnije nece ni osjetit da ti je na kompu
    Last edited by robi; 06-11-06 at 00:03.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Samo mi objasni kako bi i instalirao vise od jednog. Za ovo sam cuo samo jednom i svi su se krstili i zvali tog momka da im objasni kako je uspio. U principu dobre antiviruse je NEMOGUCE instalirati zajedno.

    Kasperski 6.0 ne preporucujem nikom. Postao je ono sto je bio i ostao Norton AV. Za slabije masine bih preporucio NOD32 zadnju verziju ili BitDefender, a od AV-a koji se ne instaliraju Sysclean je otac, majka, i brat od sure za sve ostalo

    Izbjegavajte ZoneAlarm, bez ako ne mozete da nadjete nista drugo. Uz malo vise paznje sta radis i Win firewall je bolji od njega. Zasto je dobar- jer nije tezak za upotrebu, ostalo nije nista posebno i jako je tezak kad zaglupi. Posebno ga izbjegavajte ako imate LAN mrezu, a nemate iskustva sa firewall-ovima. NAdjite nesto drugo i malo se pomucite da naucite kako radi, i poslije nekog vremena bicete jako zadovoljni

    Ja imam zonealarm, i eth i wirelless mrezu, i nikakvog problema evo godinu dana. Svima preporucujem

  9. #9
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Spale, svako ima neko svoje vidjenje stvari. Postujem sto si napisao, ali i ponovo podvlacim, umije da zaglupi i ko ne zna sta da radi sa njim(ili bilo kojim firewall-om) imace problema. Meni je napravio milion puta probleme sa HP1100 stampacem koji je radio kao mrezni. Zaglupljivao je na racunarima na kojima se svako malo nesto instaliralo/uninstaliralo. Samo kazem da sa malo volje da se nesto nauci, ima boljih od njega. Kasperski internet security je milion puta bolje rjesenje, kao i BlackIce.
    Kao sto rekoh za pocetnike i one kojima treba resenje a da ne moraju da se maltretiraju oko podesavanja i ucenja naprednih opcija ZA jeste idealno rjesenje

  10. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kupite cisco pix ;-)

  11. #11
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Samo mi objasni kako bi i instalirao vise od jednog. Za ovo sam cuo samo jednom i svi su se krstili i zvali tog momka da im objasni kako je uspio. U principu dobre antiviruse je NEMOGUCE instalirati zajedno.

    Kasperski 6.0 ne preporucujem nikom. Postao je ono sto je bio i ostao Norton AV. Za slabije masine bih preporucio NOD32 zadnju verziju ili BitDefender, a od AV-a koji se ne instaliraju Sysclean je otac, majka, i brat od sure za sve ostalo

    Izbjegavajte ZoneAlarm, bez ako ne mozete da nadjete nista drugo. Uz malo vise paznje sta radis i Win firewall je bolji od njega. Zasto je dobar- jer nije tezak za upotrebu, ostalo nije nista posebno i jako je tezak kad zaglupi. Posebno ga izbjegavajte ako imate LAN mrezu, a nemate iskustva sa firewall-ovima. NAdjite nesto drugo i malo se pomucite da naucite kako radi, i poslije nekog vremena bicete jako zadovoljni
    Treba instalirati samo jedan antivirus koji će biti regularno instalirana aplikacija.
    Gore sam postavio linkove za download portabilnih antivirusa ,za sada postoje verzije za Kaspersky,Nod 32,avg i avast.Kada skineš takvu portabilnu verziju antivirusa,on se neće instalirati već se samo svoje fajlove iskopirati na lokaciju na hard disku koju odabereš,neće ništa zapisivati u registru niti ubaciti neki svoj servis,pa neće biti u nikakvom konfliktu sa regularno instaliranim antivirusom.Ovakvi portabilni antivirusi mogu da se redovno ažuriraju i vrše on demand skeniranje,ali nemaju real time protection(za to ipak treba instalirani antivirus) ali za to ionako služi regularno instalirani antivirus.Na ovaj način se može koristiti više od jednog antivirusa na jednom windowsu.
    Što se tiče firewalla zone alarm je veoma problematična zaštita,nije uopšte dorastao agnitum outpostu koji pruža mnogo bolju bezbednost,a u odnosu na njega je ZA obična igračka za decu.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Captain Jack Sparrow View Post
    Ima li ko Kaspersky 6 a da nije šerver već orginal ?!
    KIS 6.0.0.303e , original.
    Why?

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bate View Post
    kupite cisco pix ;-)

    hehehe i pola bubrega da prodam ...dobro ne bash pola ali 1/4 mozda

  14. #14
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prema hrvatskom PC Chip-u: za antivirus su odabrali Avast, a za firewall Comodo(bili su u konkurenciji i kerio i zone i josh desetak njih). E sad ... probaj pa vidji!
    Ima josh jedna extra stvar a to je paket zakrpa za windows: autopacher xp http://www.softpedia.com/get/Tweak/S...tcher-XP.shtml
    Jes da je 300 i neshto mb, ali ako imate adsl ovo vrijedi skinut. Dodje .net2, directx, sve zakrpe sa microsoftovog sajta, all in one.
    Ko vidi drvece u vodi, taj vidi i ribe na grani

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj paket zakrpa je smece koje nikad vishe nebih instalirao... Sj*be ti kompjter skroz.... Ne preporuchujem ga nikom....
    A shto se tiche antivirusa, po 20 put na ovim forumima preporuchujem NOD32+Spyware Doctor 3.5+neki firewall (mada nije potreban)....

  16. #16
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ga instalirao na 5 + moj rachunara do sad, i nidje nema ni traga problemu. Mada sve je moguce. Iz mjere predostroznosti, postoji i mogucnost selekcije paketa za instalaciju. Ne mora se instalirat full.
    Shto se tiche priche o antivirusima necu da ulazim polemiku koji je bolji od kojega. Avast ima bar 3-4 puta nedeljno nove definicije shto je vishe nego pristojno, a ako birate izmedju krakovanog NOD-a i besplatnog avasta mislim da bi izbor trebao da bude jasan. Ako placate licence onda ok, svakome na volju.
    Ko vidi drvece u vodi, taj vidi i ribe na grani

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Kaspersky AntiVirus + Kaspersky Antihacker...
    Troše resurse ali meni je to milije jer vidim da nešto rade...
    Ne kažem da su najbolji, jer sa drugima nemam ni upola iskustva, ali mislim da rade svoj posao
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Firewall problem
    By McS in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 04-02-05, 01:28
  2. Panda Titanium AntiVirus 2004
    By Vlado in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 23-09-04, 18:36
  3. Norton AntiVirus 2005 beta
    By Chegevara in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 30-06-04, 03:29
  4. rupe u sistemu firewall Symanteca
    By Hari Krisna in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-04, 17:01
  5. Antivirus ili Firewall
    By Mungos in forum Software
    Replies: 17
    Last Post: 24-03-04, 02:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •