Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 48

Thread: Ecdl !!!

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ecdl !!!

    Ovu temu moram postaviti a neznam gdje nadam se da je nećete izbrisat odma.
    U Ponedeljak se u Mojkovcu otvara predstavnistvo kompanije iz PG Digit Montenegro i mislio sam da je ta kompanija BREND u Crnoj Gori i u Mojkovcu ce biti obuka ECDL kandidata za sertifikat koji je priznat u 140 zemalja svijeta. A kandidate ce obucavati osobe koje pojma nemaju niti imaju Višu Racunarsku skolu niti imaj sertifikat ili diplomu nekog naj obicnijeg kursa i nemaju pojma o osnovama racunara tek za njih su aplikativni programi poput Accessa, Excela nesto strano cak i nemaju pojma koja je namjena tih programa i oni ce biti predavači i ispitivaci nemogu da vjerujem da je jedna renomirana kompanija toliko nisko spala.
    Dali bi ste se vi prijavili na takav kurs sa odlicnim poznavanjem Microsoft Office paketa koji ste davno prevazisli a potreban vam je ECDL sertifikat radi zaposlenja dali bi vas nerviralo da vas neko ispituje a pojma nem dali ste uradili tačno ili ne ?!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    A ti si se licno uvjerio u (ne)strucnost gore pomenutih?

    Kao prvo je li Bog dao da se otvaraju takve skole i kursevi a kao drugo ne mogu da se pomirim sa tim sto kazes za Digit tj. nemoguce je da su angazovali nekog KO NEMA POJMA kao sto kazes, i ko ne umije da poducava na tako ozbiljnom i sirokom programu.

    Sto se tice drugog dijela posta upisao bih kurs prije faxa jedino u slucaju da znam da cu posle njega 100% dobiti zaposlenje u struci koju sam upoznao kroz kurs. (i to iskljucivo CISCO ili neki MS-ov napredniji) inace nikad.


  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Digit Montenegro je dao odobrenje nekim lokalnim novinama u Mojkovcu koje se neprodaju u 3 primjerka neka Perspektiva. I ja takođe nemogu da vjerujem da je Digit Montenegro to dozvolio da predavanje drže ljudi koji su stekli znanje na kursu Zavoda za zapošljavanje nevjerovatno a prostorije ni blizu standarda koje se pridržavaju kompanije koje su dobile licencu ECDL.
    Nemogu da vjerujem.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neznam sta sve tacno spada u EDCL ( European Computer Driving Licence ) ali ako je to osnovni rad sa racunarom, Word, Excel, Browser, E-Mail .
    Onda nije vazna neka posebna strucnost u smislu poznavanja racunarckih tehnologija ...

    Covjek koji to predaje treba dobro da radi sa ljudima koji nikad nijesu dotakli racunar, da je strpljiv i sistematican . Sve u svemu da je dobar predavac a ne neki IT ekspert. Naprimjer da moze nekome objasniti sta je to "mis" , cemu sluzi, kako se koristi, ...

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ECDL obuhvata kompletan Microsoft Office 2003 paket i nimalo nije jednostavan Access i Excel zahtijevaju na ispitima veliko znanje jer u 45 min se rešava 45 pitanja a konačan rezultat mora da ima 75 posto tačnih zadataka i proračuna i baza podataka.
    I za predavače i ispitivače JISA daje licencu a licenca se dobija polaganjem ispita i testova.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    BD
    Posts
    673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da ti pomognem spameru...konkretno u tvom slucaju,moras prvo da zavrsis osnovnu skolu,pa srednju,i da budes dobar djak...a onda ovo sto kapetan kaze je potpuno tacno...ne cimaj se prije faxa uopste,prije nego sto ces utvrdit sta ces rabotat...bolje pare na nesto drugo daj...a kad bi gledali generalno,mislim da je tu stvarno bitnije da je neko pedagog,nego nekakvi ekspert,sasvim je dovoljno da zna osrednje te stvari,uslovno receno,i da to ukoliko zna sta je mis fino prenese nekome ko nije u to upucen...ebem li ga,kao da one uciteljice u osnovnoj skoli imaju predstavu o icemu?ali se bave klincima,uce ih tablicu mnozenja,da pisu i pricaju,itd...sasvim dovoljan njihov nivo znanja da bi klince naucile osnove,poenta je da su pedagozi...ista situacija i sa ovime

  7. #7
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kurs je 256 eura, Indeks 37 eura, Ispit 10 eura.
    Ovi kursevi nisu nimalo naivni i ako poneko misli ali za neke početnike i one koji misle da sve znaju oni su teški i od deset kandidata uvijek na ispitima padaju 3 ili 4 kandidata. Nemogu da shvatim poneke koji umisle da sve znaju sve treba prihvatiti malo ozbiljnije.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pa...

    Quote Originally Posted by Captain Jack Sparrow View Post
    Kurs je 256 eura, Indeks 37 eura, Ispit 10 eura.
    Ovi kursevi nisu nimalo naivni i ako poneko misli ali za neke početnike i one koji misle da sve znaju oni su teški i od deset kandidata uvijek na ispitima padaju 3 ili 4 kandidata. Nemogu da shvatim poneke koji umisle da sve znaju sve treba prihvatiti malo ozbiljnije.
    Polako samo - dok citam tvoje postove imam utisak da ti neko otima tastaturu dok kucas
    Ne vjerujem da je Digit dao da obuku rade ljudi koji nemaju minimum makar stecen ECDL sertifikat, jer to nije pravilo. Mislim da ni to nije dovoljno (ispitivaci moraju imati sertifikat).

    Dalje... nije taj ECDL toliko strasan koliko ti govoris o njemu. Makar ne za one koji svakodnevno koriste racunar i Microsoft Office (ali stvarno koriste).

    Zaista. Imam kuci svu literaturu sa obuke (moja sestra je prosla kroz to) i gledala sam i testove. Znam za sestru da u zivotu nije upalila Access, a da ga je prosla iz prve, uz minumalan trud. Moguci razlog: na testovima se dobijaju gotove baze, sa postavljenim tabelama i relacijama. Ako relacija i nema, test kaze bukvalno - postavite relaciju izmedju tabele1 i tabele2 jedan na vise, vise na vise...

    Iz dijela koji se tice IE, Outlooka, te uopste Interneta - napisite mail, posaljite mail, dodajte fajl taj i taj (Attachment)... Jednom sam gledala druga koji je spremao pitanja za test (obuka radjena na bazi ECDL-a, ali nije ECDL) i vidim da se muci sta vise da pita te ljude. Moj predlog da jedan od zadataka bude podesavanje korisnickog naloga u Outlooku je odbio, jer kaze da je to previse.
    Ni ECDL ne zahtijeva to. Makar ne nivo obuke kroz sedam modula, o kojem mislim da ti govoris.
    ECDL ima i vise nivoe, nesto kao Expert, ali ne cini mi se da si o tome govorio.
    Koliko ja kapiram, ti govoris o ECDL-u sa sedam modula, a tu nema teskih pitanja, ponavljam -posebno ne teskih za one koji svakodnevno koriste racunar i Office.

    Evo i malo detalja: http://www.ecdl.co.yu
    Test pitanja
    ECDL sertifikati (ukljucujuci i ispitivace)
    Last edited by danuskica; 05-11-06 at 14:59.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpuno se slažem sa tobom i ja takođe mislim da je za korisnike Microsoft Office paketa ECDL veoma lak korisnike koji ga koriste odavno. Ali ECDL predavači u Mojkovcu nemaju nijedan sertifikat što mi je iznenađujuće da ECDL predavanje u PG u kompaniji DIGIT MONTENEGRO košta 256 eura u Mojkovcu je 99 eura meni je to nekao neozbiljno da u PG čovjek daje toliki novac a isti je ECDL sertfikat sa 7 modula kao da rade nešto na divlje. Ako želite da dobijete taj sertifikat u Mojkovcu je 99 eura ja mislim naj jeftiniji u cijeloj Crnoj Gori od svih kompanija koje imaju licencu.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poštovani posjetioci foruma,

    Zaista mi u početku nije bila namjera da ulazim u krajnje prizemnu polemiku sa Captain-om Jack-om Sparrow-om, odnosno gospodinom Darkom Baltićem iz Mojkovca, međutim nivo nekulture, neznanja i nepismenosti koju je dotični gospodni pokazao na ovom formumu i šire, nije mi dao mira i moram mu odgovoriti, ma koliko se to kosilo sa nekim mojim principima. S obzirom da je dio javnosti već upoznat sa ovim "slučajem", onda treba vidjeti i drugu stranu medalje.

    Naime dotični gospodin je kod nas u Digitu besplatno pohađao ECDL kurseve i besplatno polagao ECDL ispite. Samo ta činjenica bi nekom normalnom i dobronamjernom valjda bila dovoljna da se ne služi ovako prizemnom, podlom i ničim izazvanom komunikacijom. Dakle, umjesto minimuma zahvalnosti za gest koji mu je učinjen sa naše strane, doživjeli smo pljuvanje, povlačenje po IT forumu i lažno klevetanje ECDL kancelariji u Beogradu. Pored toga, zaista me je izenadio nivo nepismenosti gospodina Baltića koji se inače predstavlja kao "novinar". Njegovo loše "snalaženje" sa tastaturom me ne iznenađuje, s obzirom da je jedan ispit pao, a na ostalim pokazao rezutate ispod prosjeka. Dakle, ništa spektakularno i “teško”, kako on to pokušava predstaviti, jer je ECDL program inače namijenjen krajnjim korisnicima, a ne IT specijalistima i radi se o minimumu poznavanja rada na računaru i Office paketa, u skladu sa EU standardima. Nema govora o “teškim” ECDL ispitima za prosječno inteligentnu osobu.

    Istine radi, Digit Montenegro nije otvorio nikakvu kancelariju u Mojkovcu. Gospođa koja je otvorila centar za ECDL trening u Mojkovcu, je to uradila u sopstvenoj organizaciji i nije na nama da to osporavamo na bilo koji način. Mi joj nijesmo dali nikakvu licencu u tom smislu, jer na to i nemamo pravo. Naša saradnja je trebala da se sastoji u tome da se polaznici njenih kurseva kod nas testiraju, kao i bilo koji drugi građani koji se samostalno ili kroz trening u nekom od trening centara pripremaju za polaganje ECDL ispita. Ako poznaju materiju, položiće, ako ne poznaju, neće. Mi bi im obezbjedili literaturu i pomogli da se uspostave ECDL standardi, ali samo kroz konsultatnsku pomoć. ECDL kancelarija je nadležna isključivo za testne i partner centre, a nikako za trening centre koji mogu, a ne moraju imati ECDL licencu. ECDL licencu mora da ima svaki test centar, kao što je Digit Montengero na primjer, a trening centri imaju slobodu da svoj rad organizuju u skladu sa ECDL ili nekim drugim standardima. Bitno je da polaganje ispita bude u skladu sa ECDL standardima. Dakle, dotični gospodin sigurno nije pozvan da se na ovako prizeman način bavi ovim problemom, jer očigledno ne poznaje materiju o kojoj piše. Na kraju ne vidim ništa u tome da neko drži kurs za 99 eura ako u tome nalazi ekonomsku računicu. Čak sam uvjeren da se u ovom slučaju radi o racionalnom sagledavanje teške ekonomske situacije u Mojkovcu i shvatanja realnosti da je i 99 eura previše za većinu stanovnika ovog grada. U tom smislu ovakav gest je krajnje pozitivan, jer se neko sjetio da pokuša da poveća računarsku pismenost i pruži makar neku šansu ljudima od kojih većina jedva sastavlja kraj sa krajem. Dotični “besplatni” gospodin dobro zna da ni on nije bio u mogućnosti da plati svoju ECDL edukaciju i da je i njemu na isti način pružena šansa koju je krajnje nekulturno zloupotrijebio. Što se tiče prizemnog komentara o kursevima Zavoda za zapošljavanje, radi se takođe o neistini, jer su kolege u Zavodu uložile ogroman napor da kreiraju jedan kvalitetan program osnovne obuke u osnovi prilagođen Expert standardu koji je dominantno zastupljen u Njemačkoj. G. Vrabac svakako nije pozvan i stručan da ocjenjuje kvalitet programa obuke Zavoda za zapošljavanje. O časopisu Perspektive koji sam nedavno imao priliku da pregledam, mogu samo reći da je iznad prosjeka i samo neko zlonamjeran i nepismen može da napiše onakav komentar. Ovaj časopis sadržajem i kvalitetom štampe prevazilazi ono što bi se moglo očekivati u ovako maloj sredini i sa ekonomske strane predstavlja hrabar potez.

    I na kraju da krajnje ozbiljno upozorim Kapetana Vrapca. Biznis je ozbiljna stvar, profesionalno bavljenje informatikom, još ozbiljnija. U biznisu i odnosima sa javnošću važe određena pravila u skladu sa zakonom. Klevete, iznošenje neistina i uvreda ugleda kompanije su kažnjivi po zakonu i novčane kazne mogu da budu jako visoke. Gospodine vrabac, manite se ćorava posla i vratite se onome što znate da radite, ako išta uopšte znate, jer ću u protivnom na prvu neistinu koji ubuduće iznesete o mojoj firmi, bilo gdje, sa Vama razgovarati isključivo preko suda i advokata, a bojim se da ćete u tom slučaju morati prodavati dio imovine za podmirenje sudskih troškova. Pazite da se ne pojavite pod nekim drugim imenom, jer bi bilo providno, a moja reakcija bi bila ista! Ja sa Vama neću dalje polemisati na ovom forumu. Jedino mjesto za dalju polemiku može da bude sud. Zato, pamet u glavu!

    S poštovanjem svim posjetiocima foruma

    Izvršni direktor Digit Montenegro d.o.o.
    Duško Petrović, dipl. ing.
    Last edited by Duško; 08-11-06 at 13:25.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zalosno je ko sve moze biti "novinar".
    Zalosno je ko sve moze biti "izvrsni direktor"

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Auuuh sto bi ovo :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Duško View Post
    I na kraju da krajnje ozbiljno upozorim Kapetana Vrapca. Biznis je ozbiljna stvar, profesionalno bavljenje informatikom, još ozbiljnija. U biznisu i odnosima sa javnošću važe određena pravila u skladu sa zakonom. Klevete, iznošenje neistina i uvreda ugleda kompanije su kažnjivi po zakonu i novčane kazne mogu da budu jako visoke. Gospodine vrabac, manite se ćorava posla i vratite se onome što znate da radite, ako išta uopšte znate, jer ću u protivnom na prvu neistinu koji ubuduće iznesete o mojoj firmi, bilo gdje, sa Vama razgovarati isključivo preko suda i advokata, a bojim se da ćete u tom slučaju morati prodavati dio imovine za podmirenje sudskih troškova. Pazite da se ne pojavite pod nekim drugim imenom, jer bi bilo providno, a moja reakcija bi bila ista! Ja sa Vama neću dalje polemisati na ovom forumu. Jedino mjesto za dalju polemiku može da bude sud. Zato, pamet u glavu!
    Ocigledno slabo se upoznajete sa bisnis stvarima, barem sto se legalnsoti tice. Jedna bi stvar da su Vijesti ili Politika pisale nesto o vasoj firmi i vasim kursevima ali misljenja fizickih lica su zasticena od strane zakona. Recimo da neko napise neki "review" na internetu, to niko nemoze legalno teretiti. Tako isto i ovde. Takodje vase pretnje su kranje neprofesionalne i tu bi moglo biti i legalnih akcija protiv vas jer takve pretnje su stvarno nepotrebne.

    A druga stvar kako znate ko je Captain_jack_sparow? Neznate ni ime ni adresu, ko zna mozda je covjek iz Srbije ili neke druge zemlje gdje su zakoni TOTALNO drugaciji.

    Nego manite se ovakvih poslova i probajte da napravite te vase kurseve malo boljima i da zaposljavate malo bolji kadar i da uzmete ove komentare kao sugestije za sta bi trebali da poprvite, a ne da napadate narod po forumima, za sto ja jos nikad nisam cuo da neki "direktor" radi, barem ne na zapadu.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I da odmah pocnete sa kursevima za linux, i softver na linuxu.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    A druga stvar kako znate ko je Captain_jack_sparow? Neznate ni ime ni adresu, ko zna mozda je covjek iz Srbije ili neke druge zemlje gdje su zakoni TOTALNO drugaciji.
    hehe sad neka kapetan tuži duška za špijunažu
    u ozbiljnijim zemljama bi možda mogao da uzme velike pare za to (ako bi ga duško tužio na osnovu foruma)
    ....

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    u ozbiljnijim zemljama bi možda mogao da uzme velike pare za to (ako bi ga duško tužio na osnovu foruma)
    Nebi mogao. Jer je Captain_Jack_Sparow fizicko lice i nema nikakvog dobitka u tome sto je Dusko izgubio pare naspram njega. Barem je tako u USA. Ovde bi Dusko morao dokazati da je Captain_Jack_Sparow imao neku dobit od toga sto je rekao ove stvari na forumu. Ako je Dusko upravu onda bi Microsoft mogao ici okolo i tuziti svakoga ko kaze da je Windows nesiguran i slicno.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    možda se nismo razumjeli (ili se ja nisam dobro izrazio, mada možda i ne poznajem dovoljno dobro pravo).

    mislio sam na to da kad bi Duško stvarno tužio kapetana (kao što prijeti), morao bi da dokaže da je kapetan ustvari ta osoba koja duško kaže da je kapetan, a kako je to u neku ruku privatno, zar nije u pitanju narušavanje privatnosti, možda i špijuniranje, jer nisam siguran koliko smije da objavi tu informaciju (o identitetu), i kako je došao do nje...

    čak štoviše ovdje je Duško naveo i kakvi su rezultati testova, a pitanje je i koliko je to javno (ovo nagađam). možda to i jeste javno, ali ovakvo javno komentarisanje nečijih rezultata je u najmanju ruku neprofesionalno.

    a ako je ovaj Duško stvarno direktor digit-a, i ako su ovi podaci stvarno tačni, nemam što da kažem o digitu jer se ovdje njihov direktor u neku ruku smije čovjeku na njegovim rezultatima "ispod prosjeka" što mislim da ne dolikuje firmi takvog ranga

    Quote Originally Posted by Duško
    Njegovo loše "snalaženje" sa tastaturom me ne iznenađuje, s obzirom da je jedan ispit pao, a na ostalim pokazao rezutate ispod prosjeka
    e sad, možda se ja ne razumijem dovoljno u zakone.
    ....

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ali izgleda da je nekakvi clanak objavljen u nekim novinama u vezi sa ovim pa zato prijeti?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    možda se nismo razumjeli (ili se ja nisam dobro izrazio, mada možda i ne poznajem dovoljno dobro pravo).

    mislio sam na to da kad bi Duško stvarno tužio kapetana (kao što prijeti), morao bi da dokaže da je kapetan ustvari ta osoba koja duško kaže da je kapetan, a kako je to u neku ruku privatno, zar nije u pitanju narušavanje privatnosti, možda i špijuniranje, jer nisam siguran koliko smije da objavi tu informaciju (o identitetu), i kako je došao do nje...
    Ako sud naredi oni mogu imati CafeMontenegro i kapetanov ISP da daju sve informacije vezane za njega, ali da bi to sud uradio Dusko mora imati pravo dobar slucaj i moralo bi da bude nesto "vrijedno" tog truda, nece mu to sve tako lako dati.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    Ako sud naredi oni mogu imati CafeMontenegro i kapetanov ISP da daju sve informacije vezane za njega, ali da bi to sud uradio Dusko mora imati pravo dobar slucaj i moralo bi da bude nesto "vrijedno" tog truda, nece mu to sve tako lako dati.
    e ali poenta je kako Duško zna o kome se radi bez dozvole suda za provjerom IP adresa ili što li već.

    da je Duško zaprijetio rečenicom tipa: provjeriću tvoj identitet (uz dozvolu suda), pa te tužiti, ajde i nekako, ali je Duško imenovao dotičnu osobu (siguran sam 99% bez dozvole suda za provjerom identiteta)

    a ako je samo nagađanje-ne vidim poentu iznošenja rezultata testova potencijalno pogrešne osobe.
    ....

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cyber View Post
    Zalosno je ko sve moze biti "novinar".
    Zalosno je ko sve moze biti "izvrsni direktor"
    Novinar moze biti bilo ko sa voljom da zabada nos u tudje d... (naravno dobar novinar ne moze biti svako).

    Sto se tice direktora covjek je potpuno profesionalno i sto se na ovom forumu rijetko vidja izuzetno pismeno odgovorio, da sam ja na njegovom mjestu vjerovatno mu ne bih ni odgovorio preko foruma nego na neki drugi nacin...
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    e ali poenta je kako Duško zna o kome se radi bez dozvole suda za provjerom IP adresa ili što li već.

    da je Duško zaprijetio rečenicom tipa: provjeriću tvoj identitet (uz dozvolu suda), pa te tužiti, ajde i nekako, ali je Duško imenovao dotičnu osobu (siguran sam 99% bez dozvole suda za provjerom identiteta)

    a ako je samo nagađanje-ne vidim poentu iznošenja rezultata testova potencijalno pogrešne osobe.
    Hahah jbt ti ko da nas ima 600 miliona a ne 600.000
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Duško View Post
    Poštovani posjetioci foruma,
    Poštovani Duško,

    Siguran sam da su Vaša zapažanja usmjerena ispravljanju nepravde koja Vam je navodno učinjena. Takodje, uvjeren sam da kao predstavnik jedne ozbiljne firme nalazite potrebu da o lošem rejtingu, koji vam se nameće, uradite koliko god je u Vašoj moći ne bi li ga vratili na nivo koji, kao zajednica, svakako zaslužujete.

    Ukoliko ste Vi zapravo Duško Petrović, izvršni direktor Digit Montenegra, sa ovlašćenjima direktnog obraćanja javnosti, a ne tek neki elokventni student sa viškom slobodnog vremena, objasniću svoj položaj u cijeloj farsi.

    Sa prepiskom kojom ste zahvatili Gospodina koji utiče na vaš ugled, nemam veze, medjutim, zatečen sam činjenicom da ste toliko sigurni u stvarni identitet korisničkog imena. Analizirajući takvu situaciju, nalazim da je toliko tvrdo ubjedjenje moguće isključivo direktnim uvidom u nečiju privatnost, koja je ostvariva samo uz saradnju sa sudstvom Crne Gore i internet servis provajderom u čijem opsluživanju se nalazi korisnik. Da budem jasniji, ime i prezime osobe koju pominjete, mogli ste da saznate jedino uz sudski nalog.

    Uzdajući se u Vašu profesionalnost i visok rejting Vaše firme, uvjeren sam da ćete na ovom forumu iznijeti dokument (datiran najkasnije na 7. novembar 2006.) na osnovu kojega vam je ISP izdao privatne podatke korisnika pod čijom IP adresom komunicira na forumu ili objasniti na koji način ste do istih došli.

    Do Vašeg, nadam se, brzog odgovora,
    srdačan pozdrav.

    Filip Vujanović, dipl. pravnik
    Predsjednik države Crne Gore.
    Last edited by OutLook; 08-11-06 at 23:21.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Sto se tice direktora covjek je potpuno profesionalno i sto se na ovom forumu rijetko vidja izuzetno pismeno odgovorio, da sam ja na njegovom mjestu vjerovatno mu ne bih ni odgovorio preko foruma nego na neki drugi nacin...
    ahahahaha profesionalan a pise na FORUMIMA . Isto ko sto Bill Gates i Steve Balmer rade non-stop i brane Microsoft :-D

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Pa dobro ne znaci da mu je zabranjeno da pise. Kako bi ti reagovao?!
    She is only here to annoy herself!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ECDL licenca...
    By [azzo-kSv] in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 01-11-05, 22:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •