Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 163

Thread: Reakcija Srpske liste na dolazak Agim Cekua u Podgorici.

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao uvjek do sada poslednjih 16.godina Crnogorska vlada pokazala zrelost i pokazala regionu sta znaci DEMOKRATIJA,kada takvi koraci dolazu od strane jedne zemlje iz bivse YU koja nije dozvolila da se u njenoj teritoriji lije ni kapi krvi kao CG neostaje nista drugo nego skidati kapu SVAKA CAST vladi CG.

    Ja licno kao obican gradjanin Kosova Albanske nacionalnosti sam se plasio da nebi slucajno nas premijer gospodin Ceku zaboravio da se zahvaluje CG vladi i CG narodu za ono sto su uradili za nas narod u najtezim vremenima zasta sam napisao mnogo puta na ovom forumu kada nas narod krenuo u kolonama po snegu satima po planinama CG da spasi zivot od raznih paravojnih,vojnih i policijskih formacija.

    CG je vec tada dok se ratovalo u Bosni,Hrvatskoj i na kraju na Kosovo bila protiv rata i krvoprolica ali za inteligentno resenje za stolom i ako NAZALOST nije uspela dalje od svojih granica ali unutar CG vlada nije dozvolila da se lije krv i ako su iz srbije dosli vetrovi takvog pokusaja.

    Bez obzira na status Kosova mi smo susjedi sa Crnom Gorom i Crnogorskim narodom,moramo saradjivati ekonomski i u svim pogledima da bi kasnije zajednicki isli dalje u eroatlanticke integracije,bilo bi ljepo da se i srbija pridruzi ovome primeru Crne Gore jer Crna Gora je primer za sve iz bivse YU kako treba saradjivati sa susjedima i kako treba ici napred a ne vratiti se nazad kao sto srbija cini.

    Volja naseg naroda na Kosovo mislim vecine je za Nezavisnot a mislim da nije ni u interesu same Srbije da Kosovo ostane deo Srbije,ni veliki svetski analiticari koji su upoznati sa politikom balkana nevide da bi to bilo dugorocno resenje jer nije ostavljen nikakav prostor o bilo kakvom politickom suzivotu medju srbima i albancima a razlog znamo svi zbog cega.

    Na drugu stranu nasa vlada i sada i poSle statusa mora da se zalaze svim sredstvima i svojom snagom da obezbede manjinama a posebno srbima bezbedan zivot,slobodno kretanje,krov nad glavom i radna mjesta da bi i oni zivjeli i imali potpuno sva prava kao vecina,nasa vlada i nas narod na Kosovo nesme nikada sebi dozvoliti da se srbima na kosovo desi nesto slicno niti priblizno toga sto je nama ucinio prosli rezim srbije, jer mi bar za takve stvari imamo izkustva dosta kako i sta znaci kad nismo imali nikakva prava zato se treba boriti da sve manjine na kosovo se osecaju sigurni da zive u miru i grade svoju buducnost kako je najbolje.

    Mogu slobodno reci da nezavisnost Kosova neresava sve probleme,tek posle toga treba uraditi najvise da se ta drzavnost ostvari u svim pogledima a posebno kada su u pitanje manjine,zato bi mogli da uzmemo primer u Crnoj Gori.

    Kosovo bez ekonomske saradnje sa regionom a posebno sa Srbijom tesko moze napredovati ali to ostavimo vremenu jer se nadam da ce buduce generacije krenuti jednom za sva vremena integracijama i ici napred kao citav savremeni svet,evorpska granica od 1.01.2007 dolazi na vratima srbije pa nebi bilo pametno da se stanje pogorsava.

    Mi Albanci znamo dosta dobro razliku izmedju PRAVIH Crnogoraca i Srba to pricam iz iskustva a to se moze cuti od svakog Albanca a posebno onih koji su zivjeli u susedstvo sa njima,razlika je KAO DAN I NOC,drugi je mentalitet PRAVIH CRNOGORACA a drugi je Srba time hocu reci da svi Crnogorci Pecanci govorim o pravim Crnogorcima koji su od 1989/1999 radili u drzavnim sektorima bilo gdje racunajuci ovdje policiju i sve ostale organe nisu primeceni nijedni teski slucajevi da su ZLO naneli nasim civilima rec je za Pec i okolino a to je Istok,Klina,Decane i Pec,povukli su se sa te tragedije kada su vidjeli jer nisu mogli da podnesu TO GOVORIM STO SAM OCIMA VIDEO I STO SE GOVORI I DAN DANAS OD NASEG NARODA zato imamo dobre odnose,imacemo i u buduce,zasada CG je najbolji susjed naseg naroda,u CG nas narod desetine hiljada godisnje provedu od zavrsetka rata letovanje na CG primorju,u CG je najveca ekonomska saradnja a takav bi trebao biti ceo region posebno iz bivse YU.

    Kada vidite one nacionaliste koji sebe u CG nazivaju srbima i jos uvjek kao da brane one zaboravljene parole "srbija do tokija" "niko nesme da nas bije" "karlobag,karlovac,virovitica"i ostale parola da se protive posete i slovenaca i albanaca i svih koji dolazu u CG sa dobrim namerama zaboravljaju da je sada vec 21.vjek i da nas region jednom za uvjek treba da se okrene ka savremenom svetu a ne vratiti se kamenom dobu oni izlazi i prostetuju posete susednih zemalja u CG i ako Kosovo jos uvjek nije drzava ali bice u skoro ako BOG DA.

    Ja licno prolazim najmanje pet puta godisnje po CG i uvjek mi se cini da sam negdje u Inostranstvo i ako je i CG imala ekonomske probleme i to sve zbog politike beograda,cinilo ůi se uvjek da sam negdje na zapadu,kulturna policija,dobri putevi,sredjene plaze,stvarno SVAKA CAST.

    CRNA GORA JEST MALENA
    ALI JE CASNA I POSTENA.
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Pozivanje nikog drugog nego Cekua u ovom trenutku je skroz nepromisljena provokacija ne samo Srbije (a valjda bi CG vlada ipak trebala kontati da je CG bitniji dobar odnos sa Srbijom gdje zive stotine hiljada Crnogoraca nego sa nekakvim malim Kosovom (pa sve i da jeste nezavisno ko sto nije), odakle su CG gradjani protjerani na uzasan nacin...), nego i blentava provokacija pola sopstvenog stanovnistva....

    To nikako nije dobar politicki potez ni po kojoj osnovi; primanje Cekua (pa bas tog ozloglasenog tipa...ma nek je stoput premijer ili sta vec, on je ljudi optuzen za uzasne ratne zlocine jos iz doba rata u Hrvatskoj... Ko se grozi Mladica i Karadzica, mora se jos stoput vise groziti na Cekua...!) je mogao da savjetuje samo neko nedobronamjeran prema Crnoj Gori.
    A prihvatiti takav savjet je mogao samo ili ocajnik ili onaj ko se posvadjao s mozgom...





    Ovo uopste ne stoji... Patriota i drugih ima medju svim slojevima stanovnistva...

    Ok. Slozicu se sa Odli da se moglo bez ovoga u ovom momentu. Moglo se zbog onog normalnog i zdravog dijela Srba u Srbiji, koji se takodje bore protiv extremizma u Srbiji, kao i zbog dijela nasih sunarodnika koji su istinski za Crnu Goru a borave ili zive tamo.
    Ostajem pri tome, da u slucaju da Kosovo postane Nezavisno, pored svih nasih odnosa sa Srbijom, treba da nastojimo da gradimo odlicne odnose sa tom potencijalnom drzavom.

    Samo sloj ljudi koji sam naveo moze da se prima na patriotizam(idiotizam) koji mu servira Srpska (Radikalna) Lista.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  3. #28
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tebi fala sto nas isfali ovoliko(tacno me je sramota bilo)
    A to sto je primljen Agim, pola(vjerovatno i vishe) Crne Gore je shvatilo NEGATIVNO!

    Samo da znash, za vrijeme ratova CG jeste ratovala, a ni u Srbiji se ne bi prolivala krv da vi niste bili na kosovu!
    Last edited by BITANGA; 04-11-06 at 22:01.
    Reč nastala od nemačkih reči bitte (molim) i danke (hvala).

  4. #29
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Ok. Slozicu se sa Odli da se moglo bez ovoga u ovom momentu. Moglo se zbog onog normalnog i zdravog dijela Srba u Srbiji, koji se takodje bore protiv extremizma u Srbiji, kao i zbog dijela nasih sunarodnika koji su istinski za Crnu Goru a borave ili zive tamo.
    Ostajem pri tome, da u slucaju da Kosovo postane Nezavisno, pored svih nasih odnosa sa Srbijom, treba da nastojimo da gradimo odlicne odnose sa tom potencijalnom drzavom.

    Samo sloj ljudi koji sam naveo moze da se prima na patriotizam(idiotizam) koji mu servira Srpska (Radikalna) Lista.

    e ovako shrek, posto se slazesh da smo mogli bez ovoga, jos kad kosovo nije "nezavisno" zasto bi podrzavao takav potez CG vlasti?
    ili ga ne podrzavash?
    Reč nastala od nemačkih reči bitte (molim) i danke (hvala).

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se neslazem sa time,u srbiji nije proliveno krvi uopste ali van granica srbije,srbija je imala u planu da ostvari "vliku srbiju" ako se nevaram,zato su poceli da pucaju prvo u sloveniji,posle hrvatskoj i na kraju na kosovo,njima nisu smetali samo albanci koje ubijaju,kolju,siluju i pljackaju vec 100.godina ali svi nesrbi bivse YU,plan zna i svako dete a to je bio "velika srbija"sto nije to uspelo to je druga stvar,dakle nije bilo samo zbog nas nego zbog same srbije,a ja neznam da je CG ratovala niti da je ijedanmetak spaljen tamo.
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BITANGA View Post
    e ovako shrek, posto se slazesh da smo mogli bez ovoga, jos kad kosovo nije "nezavisno" zasto bi podrzavao takav potez CG vlasti?
    ili ga ne podrzavash?
    Ne podrzavam ga. A naveo sam i zbog koga u prethodnom postu.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #32
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbija kao jedna drzava treba da realizuju da dolazi do zavrsetka filma "Bure Baruta" tako da u tom slucaju treba da se okrene ka normalizaciji politickih odnosa sa susjedima i pocnu s pisanjem nove stranice srpske istorije.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  8. #33
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StrongBoss View Post
    Ja se neslazem sa time,u srbiji nije proliveno krvi uopste ali van granica srbije,srbija je imala u planu da ostvari "vliku srbiju" ako se nevaram,zato su poceli da pucaju prvo u sloveniji,posle hrvatskoj i na kraju na kosovo,njima nisu smetali samo albanci koje ubijaju,kolju,siluju i pljackaju vec 100.godina ali svi nesrbi bivse YU,plan zna i svako dete a to je bio "velika srbija"sto nije to uspelo to je druga stvar,dakle nije bilo samo zbog nas nego zbog same srbije,a ja neznam da je CG ratovala niti da je ijedanmetak spaljen tamo.

    E ovako, klalo se na sve strane!
    U Hrvatsku su klali srbe i protjerali ih! ("to zna svako dete")
    Na Kosovu su Albanci klali sve nealbance cak su spaljivali i vjerske objekte, i naravno procerali srbe i crnogorce!!! ("to zna svako dete")
    Reč nastala od nemačkih reči bitte (molim) i danke (hvala).

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajmo malo o temi sad
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da srbiji je potrebno da skine ovu staru garnituru kao sto su kostunica(milosevic2)tomislav nikolic(vodja partije koja je klala svugdje po bivsoj YU) i drugi politicari koji imaju isti program kao milosevica samo takozvanim "demokratski"nista se nije promenilo od miloseviceveg vremena,u srbiji je bio jedan covjek koji je nazalost ubijen a to je po mom mislenju bio pokojni Zoran Dzindjic,taj je imao u planu da povede srbiju u velikoj EU porodici ali nazalost ove bande ubise ga.
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BITANGA View Post
    E ovako, klalo se na sve strane!
    U Hrvatsku su klali srbe i protjerali ih! ("to zna svako dete")
    Na Kosovu su Albanci klali sve nealbance cak su spaljivali i vjerske objekte, i naravno procerali srbe i crnogorce!!! ("to zna svako dete")
    Nemojte misliti da ja kazem da Albanci nisu pocinili zlocine,ja sam uvjek rekao da RAT JE RAT neko je stradao vise neko manje ali su svi ucestvovali,samo sto izmedju srba i nas albanaca je bila velika razlika jer srbi su bila organizovana redovna vojska sa dobrovoljcima da nenabrajam "skorpione" i razne paravojne bande,kao "seseljovci" "crvene beretke" i tako dalje nas narod se branio kalasnikovima protiv jedne silne drzave dok ta silna drzava je proterivala SILOM MILION ALBANACA smerom CG ,Makedonija i Albanija.

    Za prosli rat su KRIVI SAMO SRBI I NIKO VISE,da nije medjunarodna zajednica intervenisala i spasila ljudsku tragediju 21.vjeka na Kosovo nas nebi danas nijednog bilo.

    Malo u vezi Teme ja mislim da ce Ceku ili ko god bio premier Kosova jos godinu najkasnije posetiti i Beograd zvanicno posle nezavisnosti Kosova mislim ako se pitanje resava demokratski a ako ne onda nepitajte za ceo region.
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dodvornicko-ulizicka politika premijera zarad ocuvanja ambijenta antisrpske histerije je svakom normalnom covjeku ocigledna.... to su politicki poeni da bi vladajuca partija zadrzala biracko tijelo nehriscanskog zivlja u cg uvijenog u formu takozvane multikulturalnosti...

    samo pazite kakvo je licemjerstvo da milo djukanovic cesto puta je znao pomenuti takozvane velikosrpske pretenzije vlade srbije na celu sa vojislavom kostunicom a kao najkukavniji djacic presutkuje velikoalbanske projekte na kosovu kao i u crnoj gori i prima ni manje ni vise nego premijera jednog takvog veljenacionalnog albanskog projekta.... e to se zove moralna bijeda jednog politicara, na zalost prvog covjeka vlade..... gdje su sada pitam se svi veljecrnogorci koji su se zgrozavali kalasnjikova vojislava kostunice, da malo placinjaju nad redenicima agima cekua? O ne, Agim Ceku nije Srbin, a to nije isto..... najljepse je o ovakvima kazao Njegos, zato ga i mrze...... al steta pa se ne moze citirati, ima ovdje preosjetljivih na istine....

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slicna prica kao i kad je bilo nato bombardovanje
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon View Post
    antisrpske histerije

    presutkuje velikoalbanske projekte na kosovu kao i u crnoj gori
    I$$$, evo se rasplakah... Jadni Srbi sa tako lijepim namjerama prema Crnoj Gori a mi im vracamo antisrpskom histerijom... Umjesto da i mi sa njima zapjevamo 'Nije ovo Montenegro vec Junacko Srpsko leglo' mi pocesmo 'antisrpsku histeriju'.

    Objasni malo bolje te 'velikoalbanske projekte' u Crnoj Gori. Ja nesto nisam upoznat sa njima, kao ni sa problemima sa Nasim Albancima.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #40
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije svega, rijetko dobar potez CG vlade. Prosto da covjek ne povjeruje da jedna losa vlast moze napraviti tako drastican iskorak.

    StrongBoss, postovanje za divne postove, ipak, u CG, nazalost, demokratska svijest nije toliko zrela koliko zapravo mislis, medjutim, po tom pitanju, lideri smo na Balkanu. Narocito u urbanim sredinama.
    Proci ce koja godina dok svijest novog vremena posadi razuma ljudima koji, cini mi se, nijesu makli od '90. Sreca je za svakoga, pa i za samog phenomenon-a (koji to jos ne vidi), DA JE JEDNA DRZAVA SPREMNA SVAKOME DA BUDE PRIJATELJ!

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    cini mi se da je ipak malo preuranjeno sa ovakvim potezom.
    Nemam nista protiv da kad se regulise status Kosova (ma kakav bio) dodju i predsjednik i premijer u zvanicnu posjetu CG ali ovako

    Ne znam da li je zvanicno Ceku optuzen za zlocine (valjda se ne bi setao da jeste) ali svi smo slusali price o tome...definitivno pogresan momenat

  17. #42
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A tebi je nejasan buduci status Kosova?

  18. #43
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Primanje Čekua od strane crnogorskih zvaničnika znači de facto priznavanje nezavisnosti Kosova od strane C.Gore i mešanje u unutrašnje stvari Srbije.U ovom momentu kada se vode pregovori o statusu Kosova jasno je na čiju se stranu stavila C.Gora i da drži stranu Albancima.
    Očigledno je reč o smišljenoj provokaciji jer nije trenutak odabran slučajno.
    Srpska vlast je očekivano reagovala veoma mlako nekim neubedljivim protestima,umesto da preduzme oštre diplomatske i pravne mere,i da jasno stavi do znanja da onaj ko prima zločinca Čekua,nije dobro došao u Srbiji i da sa Srbijom ne može imati dobre odnose.
    Srbija treba oštrim merama,pogoršavajući položaj crnogorskih državljana u Srbiji da stavi do znanja da će ovakvo provociranje Srbije imati svoje nedostatke i negativne efekte na građane C.Gore i da će diplomatskim aktivnostima sa Čekuom,morati da računa na vrlo loše odnose sa Srbijom.

  19. #44
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gledajuci iz ugla iz kojega gledate ti i ostali doajeni demokratije po SRS-sl kljucu, stvari su takve kakve kazes. Medjutim, posmatrajuci iz neostrascenog ugla, kakav politicari i treba da zauzimaju, Crna Gora je primila zvanicnika, isto kao sto prima i Srpske zvanicnike.

    Bas me interesuje, magistre, kako se to CG umijesala u vase unutrasnje poslove?
    Last edited by OutLook; 05-11-06 at 03:32.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije tesko reci jednu recenicu kao sto je "ceku je zlocinac" ili nesto slicno,nemojte misliti da medjunarodna zajednica bi postedila Cekua ako bi se o nesto slicno sumnjalo,i bivsi premier Haradinaj je bio premijer Kosova ali MZ mislila da je pocinio zlocine i odveli ga u Den Haag i jos uvjek i ako se brani na slobodu mora ici jos tamo da odgovara.

    Za Srbiju svaki Albanac Kosova koji je na bilo koji nacin branio svoja prava ili branio kucni prag i civile je "zlocinac"cak su jedno vreme rekli da je i Adem Demaci "zlocinac" a on i dan danas brani svim sredstvima manjine posebno srpsku manjinu na Kosovo,onda su neke struje osudili i pokojnog Dr.Rugovu za "zlocinca" a taj je covjek primio nekoliko svetskih nagrada za MIR.

    Moguce je sve ali treba dokazati ako bilo koji Albanac pocinio bilo gdje zlocine jer za Cekua se kaze da je za vreme rata u Hrvatskoj pocinio zlocine a dokaze se to treba kazniti sve redom,ali ako je to samo politicka igra onda to na kraju krajeva samo odebljava srbiji stari sistem 90.tih godina koji je naneo najvise stete samoj srbiji i srpskom narodu.

    Neko gore ovdje napisao da nije u CG Demokratija kako se meni cini ali kako meni izgleda,nemogu reci da je demokratija u CG kao u na primer u Beneluksu negdje ali mogu rijeci da je jedina Drzava u regionu gdje se vidi demokratija.

    Albanaca ima i u Crnoj Gori ali imaju sva prava i ucestvuju u sve institucije drzave Crne Gore postuju zakone i zasto bi imali nekih problema.

    Ja sam ubedjen da nije doslo 1989.te godine do ukidanja autonomije Kosova od strane milosevica i da nije proterivao 420.000 Albanaca sa radnih mjesta i da nije doveo 50.000 trupa vojske i policije da pljacka i maltretira nas narod na nacin kojeg znamo nebi nikada do ovoga doslo i tesko bi Kosovo postalo Nezavisna,da bi Kosovo postala nezavisna suverena zemlja zato je dao najveci doprinos milosevic,vlada srbije tadasnja i ako nas narod je skupo platio.

    Ja mislim da ce i srbija brzo okrenuti ledja MRZNJI,nacionalizmu,sovinizmu i poceti da svim mogucim sredstvima radi za bolji razvoj,bolju ekonomiju,dobre susedske odnose sa svima u regionu i jednog dana ulazimo svi zajedno u porodici EU-je gdje nam je mjesto.

    Pokusavao sam uvjek ovako uzivo da objasnim srbima da nas narod na Kosovo smatra Crnogorski narod prijateljom jer to su pokazali u delo kad je nama bila najpotrebnija pomoc,nas narod to nece nikada zaboravljati.
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  21. #46
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    , Crna Gora je primila zvanicnika, isto kao sto prima i Srpske zvanicnike.
    Srbija je međunarodno priznata država,član OUN i nije isto primati njene zvaničnike i Čekua koji je premijer otcepljenog dela teritorije koji nije priznat od nijedne države na svetu čak ni od Albanije
    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    ,
    Bas me interesuje, magistre, kako se to CG umijesala u vase unutrasnje poslove?
    Kosovo je i danas deo Srbije,njegov status se tek rešava a dok se ne reši ono je deo Srbije.
    Đukanović se ovim direktno meša u unutrašnje stvari Srbije i staje na stranu albanske strane u pregovorima oko statusa Kosova iako C.Gora nije učesnik u pregovorima.
    Nikakve koristi nema C.Gora od ovakvih diplomatskih kontakata,pa je očigledno reč o smišljenoj provokaciji Srbije da bi se videla reakcija Srbije.
    Pošto Milo sam provocira i ispituje kakve su reakcije Srbije,treba mu ispuniti želju i reagovati adekvatno.
    Kao prvi korak,Srbija treba da poveća školarine vašim studentima za jedno 5-6 puta,i da im naplaćuje nekoliko puta više nego ostalim stranim studentima.Zatim treba zatvoriti razne zdravstvene ustanove,VMA,KBC-ove i klinike za državljane C.Gore tako što će se odrediti tržišne cene veće nego za sve ostale strance.Srbja treba da zabrani zapošljavanje bilo kojeg državljanina C.Gore na teritoriji Srbije,sve dok ima nezaposlenih srpskih državljana i drugih stranaca,i da dovede crnogorske državljane u nepovoljniji položaj u odnosu na druge strance.
    Milo želi i čeka reakciju Srbije i ne treba mu je uskratiti.

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Srbija je međunarodno priznata država,član OUN i nije isto primati njene zvaničnike i Čekua koji je premijer otcepljenog dela teritorije koji nije priznat od nijedne države na svetu čak ni od Albanije

    Kosovo je i danas deo Srbije,njegov status se tek rešava a dok se ne reši ono je deo Srbije.
    sve si rekao

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Primanje Čekua od strane crnogorskih zvaničnika znači de facto priznavanje nezavisnosti Kosova od strane C.Gore i mešanje u unutrašnje stvari Srbije.U ovom momentu kada se vode pregovori o statusu Kosova jasno je na čiju se stranu stavila C.Gora i da drži stranu Albancima.
    E kako lupetas sve ti prosto. Srbija pregovara sa tim istim premijerom Kosova i da li to znaci da priznaje nezavisnost Kosova? Ceku je izabran uz saglasnost UN koja tamo de facto komanduje i znaci li to da je priznala nezavisnost?
    Cekua primaju i predstavnici UN pa nam reci kakve bi sankcije trebale biti za tu organizaciju?
    To sto ste ste vi u Ustavu napisali da je to dio Srbije, a o tome jos pregovarate sa Albancima to je vasa volje, vas problem.... i na svu srecu to vise nicim ne utice na Crnu Goru. Stvarno je Stijepovic trebao sa Ljajicem ili Kostunicom trebao razgovarati o povratku izbjeglica na Kosovo jer to je vasa teritorija i tako vam pise u Ustavu. Probudite se vec jednom i pogledajte stvari onakve kakve stvarno jesu jer niko vam nije kriv kad sanjate neki lijep san, a kad se probudite toga nema.
    Svi koji zajedno sa vama ne mrze Albance odma postaju antisrbi, srbomrsci.... i napadaju vase nacionalne interese, Ceku vam je ratni zlocinac, a Raso i Ratko nacionalni junaci... e stvarno je tuga da u tome imate sve manje i manje saradnika i istomisljenika.
    Jedno je za vas ipak dobro sto sve vise Srba uvidja da ste tom sljepocom dosli u corsokak, a to je dobar put do otreznjenja.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kaze provjereni ekspert DusanP da treba Srbija da pritisne Crnogorce u Srbiji, e da bi Srbija kaznili Mila?! Kakve veze oni imaju sa tim? I koga da kazni: sefa policije, direktora BIA, predsednika Ustavog suda? I ostalih 250.000, po Kostunicinoj procjeni, drzavljana Crne Gore u Srbiji. Da ih povjesha, sto ne stane po banderama, u aps, a kad se prepune apsane, deportacija u CG. Onda bi se Milo o jadu zabavio, pa bi gumicom izbrisao slikanje sa Cekuom. Ajde, DusanePsilni, ne laprdaj.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp
    Pošto Milo sam provocira i ispituje kakve su reakcije Srbije,treba mu ispuniti želju i reagovati adekvatno.
    Kao prvi korak,Srbija treba da poveća školarine vašim studentima za jedno 5-6 puta,i da im naplaćuje nekoliko puta više nego ostalim stranim studentima.Zatim treba zatvoriti razne zdravstvene ustanove,VMA,KBC-ove i klinike za državljane C.Gore tako što će se odrediti tržišne cene veće nego za sve ostale strance.Srbja treba da zabrani zapošljavanje bilo kojeg državljanina C.Gore na teritoriji Srbije,sve dok ima nezaposlenih srpskih državljana i drugih stranaca,i da dovede crnogorske državljane u nepovoljniji položaj u odnosu na druge strance.
    Milo želi i čeka reakciju Srbije i ne treba mu je uskratiti.
    Je li moguce da ovo prica coek koji sebe naziva demokratom? Silnih li grudi cestitih...

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •