Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 137

Thread: Windows Vista !!!

  1. #26
    Blackout Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    Mislim da ce se to i desiti s obzirom da mi je i drugi download pukao ZBOG ADSL-a !!!!!!!!
    Ako se ne varam ti si na VRS tako da ti je to nausput da se ne muchish sa skidanjem (i ja sam jednom prbao da skidam dodushe FC5 isto mi se desilo)

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blackout View Post
    Ako se ne varam ti si na VRS tako da ti je to nausput da se ne muchish sa skidanjem (i ja sam jednom prbao da skidam dodushe FC5 isto mi se desilo)
    Jes' mi na usput no ne stizem ako mi vjerujes....a kad sam na faxu nemam ni dvd ni nista kod sebe

    Evo 43%...ako se ne skine ujutro idem (nadam se da tamo ima nekog subotom)


  3. #28
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    where amazing happens
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto ce vam to ******, samo ce vam nagrditi pc

  4. #29
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CodeName_22 View Post
    sto ce vam to ******, samo ce vam nagrditi pc
    uh kad vidim ovakve komentare :burp:

  5. #30
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    where amazing happens
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izvini care, stvarno ne znam sto mi je to trebalo

  6. #31
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sto se mucite da downlodirate Vistu ako neko hoce nek mi salje dvd i ja cu da izkopiram..... ali ima neki problem na vistu jer nije original i nemoze da se instalira nijedan program, niti nema updates, ala ima one crackove i cuda ma da ja se nisam bas ono toga bavio.....

  7. #32
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Evo neka moja iskustva. Posto mi brat radi u jednoj MS partner firmi imao sam priliku da instaliram i Betu i rc1 zajedno sa office 2007 prije nekog vremena. Instalirana je na 2 racunara ali mislim da je onaj slabiji daleko interesantniji vecini. konfiguracija je AMD 2000+(1.67ghz), 1gb DDR1, fx 5200pro, msi kt ploca

    rc1 radi na ovoj konfiguraciji bez problema, malo se duze ucitava ali nista strasno. rc1 ima malo drugaciji GUI od bete tako da prosjecna graficka moze da ga potegne bez problema. office je malo sporiji, ali je sad i on graficki doradjen, tako da za kratko vrijeme nisam uspio da provalim da li to usporava rad racunara. Inace je daleko bolji i konforniji za rad nego ijedan do sad.

    Beta je vec druga prica, graficki je jako zahtjevna ali je ipak radila bez problema. office se ucitavao ko photosop CS2. Nisam pokusavao sa instalacijama igrica i nekih dodatnih stvari, jer sam ga brzo sklonio sa tog racunara, tako da ne znam da li bi ista ozbiljnije htjelo da radi na ovom racunaru. Problem je sa drajverima. Za plocu nisam uspio da nadjem, dok za ostale tu i tamo nema problema.

    Ono na sta svi moraju da se naviknu je potpuno drugacija organizacija stvari. Nema skoro nikakve veze sa prethodnim winOS. ovo me je malo iznenadilo posto rc1 nije toliko strasno promjenjen, pa je snalazenje lako, dok kod Bete(za koju se smatra da je to najvjerovatnije finalna verzija) okruzenje vise podsjeca na MAC OS nego na ijedan win, sto na samom pocetku moze da predstavlja problem

    Toliko za sad. OS je jako dobar, tako da se nadam da ce win konacno poceti da lici na ozbljan softver, s obzirom da je(koliko sam cuo) uglavnom napisan od pocetka, tako da pretpostavljam da ce se naici na probleme kompatibilnosti softvera

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koja vam je muka ljudi da instalirate bete i rc1, ka' da nemam sistema na svijetu, mimo viste

  9. #34
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Nije nikakva muka, nego cisto testiranje da se vidi kako nesto radi. Mislim da niko to ne instalira preko postojeceg OS-a nego na poseban HD pa kad ima vremena ili zelje upali i testira(bar ja to radim). Licno misljenje je da je za dva koplja bolja od XP-a, cak i rc1 verzija, o Beti nema ni govora. kao sto prije napisah, beta je najvjerovatnije finalna verzija Viste, i ako je budu mijenjali bice to neko peglanje koje neces primjetiti ni u mjesec dana koriscenja.

  10. #35
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad da mi neko objasni kako se briše postojeći operativni sistem Windows jer sa tim nemam iskustva možda je za vas to jednostavno ali ja sa tim još nisam radi pa kad nabavim disk Viste da nemam problema kako ću ga izbrisat a kako instalirat ?! Možete mi poslat i na PM ali baš ono detaljno da nebi šta pogriješio.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Hell
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @hell raiser : Respect !

    @ dzeki boy: Da reinstaliras os trebaju ti :
    -Cd sa os-om (da se sa njega moze bootovat)
    -Malo mozga
    -Malo iskustva

    Prve dvije stvari nadam se da imas, ali bez trece ne isprobavaj ni slucajno.

    U bios podesi da ti prvo bootuje s cd-a. Ubaci cd sa osom koji oces da instaliras i samo pici (pucaj yes, kad pita dje da instalira formatiraj tu participaciju /formatirati = pobrisati sve/) i samo pici dalje.
    Ja bih ti toplo preporucio da prvi put nadjes nekoga ko to zna i da gledas i ucis posto ces 90% sigurno nesto sjebati onda - kod servisera.
    Puno srece !

  12. #37
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaDDoX View Post
    @hell raiser : Respect !

    @ dzeki boy: Da reinstaliras os trebaju ti :
    -Cd sa os-om (da se sa njega moze bootovat)
    -Malo mozga
    -Malo iskustva

    Prve dvije stvari nadam se da imas, ali bez trece ne isprobavaj ni slucajno.

    U bios podesi da ti prvo bootuje s cd-a. Ubaci cd sa osom koji oces da instaliras i samo pici (pucaj yes, kad pita dje da instalira formatiraj tu participaciju /formatirati = pobrisati sve/) i samo pici dalje.
    Ja bih ti toplo preporucio da prvi put nadjes nekoga ko to zna i da gledas i ucis posto ces 90% sigurno nesto sjebati onda - kod servisera.
    Puno srece !
    Čitava ta priča da je za čistu reinstalaciju Windowsa neophodno formatiranje je obična urbana legenda.Samo treba izbrisati folder windows i instalirati nov sistem.To se može uraditi sa nekom live distribucijom Linuxa ili Hiren boot cd-om.Prethodno bi valjalo da se dislocira folder My documents na drugu particiju ili u drugi folder na c particiji.
    Nakon ovakve čiste instalacije windowsa i drajvera treba probati pokretanjem izvršnih fajlova iz program files da li i koji programi rade bez ponovne instalacije,a one koji ne rade reinstalirati.Veliki broj programa koji su bili instalirani u prethodnom sistemu će i dalje raditi,pa neće morati da se ponovo reinstaliraju i opterećuju registar.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Hell
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa fala bogu.
    Ja sam coeku pbjasnio kako da reinstalira os na najlaksi moguci nacin a ne da muke muci oko ireninog cd-a i dos-a...
    Last edited by MaDDoX; 05-11-06 at 21:18.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Čitava ta priča da je za čistu reinstalaciju Windowsa neophodno formatiranje je obična urbana legenda.Samo treba izbrisati folder windows i instalirati nov sistem.To se može uraditi sa nekom live distribucijom Linuxa ili Hiren boot cd-om.Prethodno bi valjalo da se dislocira folder My documents na drugu particiju ili u drugi folder na c particiji.
    Nakon ovakve čiste instalacije windowsa i drajvera treba probati pokretanjem izvršnih fajlova iz program files da li i koji programi rade bez ponovne instalacije,a one koji ne rade reinstalirati.Veliki broj programa koji su bili instalirani u prethodnom sistemu će i dalje raditi,pa neće morati da se ponovo reinstaliraju i opterećuju registar.
    sve je to OK ali nesto nisam siguran kako ce instalacija Viste proci na ovaj nacin. Za nekoga ko ovo nije radio nikad, ovo predstavlja najlaksi nacin da nesto zajebe(posebno posto je rekao da nije nikad ni instalirao Win). Zar niko vise ne cita sta ko pise. Ovo bi on zajebao i da instalira isti operativni a ne potpuno novi, za koji se jos uvijek ne zna sta je od softvera kompatibilno sa njim. Vec sam rekao ja sam imao problema sa drajverima za maticnu, koje nisam uspio da nadjem. Sta mislis koliko bi bilo pametno da sam uradio kako si ti napisao. Tek je downgrade operativnog posao a da ne radis formatiranje sistema

  15. #40
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaDDoX View Post
    pa fala bogu.
    Ja sam coeku pbjasnio kako da reinstalira os na najlaksi moguci nacin a ne da muke muci oko ireninog cd-a i dos-a...
    Lepo sam napisao da je u pitanju Hiren boot cd,a nikakvu Irenu nisam pominjao.

  16. #41
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Lepo sam napisao da je u pitanju Hiren boot cd,a nikakvu Irenu nisam pominjao.
    O ljudi. Kad vec preporucujes nesto, tipa hiren's boot cd(kad vec ispravljas zove se ovako), mogao si mu i reci sta sa njega da koristi. Ti to postavi ka da je to neka verzija LiveOS-a, pa kad se podigne ti samo klikaj i sve ce se samo zavrsiti.

    I da. Kad obrises folder Windows, na koji nacin operativni ce da nadje koji je softver bio insaliran, pa da moze da se pokrene softver???? Sve mi se cini da si za ovo, ka i za hiren's boot cuo od nekoga. Da te prosvijetlim. Na ovaj nacin samo ces sacuvati podatke na HD-u, ali nijedan softver NECE raditi bez ponovne instalacije
    Last edited by Hell Raiser; 05-11-06 at 23:33.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Hell
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Lepo sam napisao da je u pitanju Hiren boot cd,a nikakvu Irenu nisam pominjao.
    Cemu ovo vodi....
    Eto ti si u pravu, samo da budes srecan.

    Irenin disk je must have !
    Ja imam neki nabudzeni bootcd od 670mb ... Ima i irenu i jos milijardu stvari na njega (nisam nista ni isprobavao tako da nemam pojma sto je sto ).

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    koliko god ima irena?

  19. #44
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Izvinajvam se maddox. Uglavnom ne volim da komentarisem nesto na ovaj nacin (tipa must have), ali me lik malo iznervira na brzinu sa postom, posebno sto covjeka koji nikad nije nesto radio uci kako nesto ne treba da se radi, posebno sto mu preporuci jedan od najriskantnijih nacina instalacije OS-a. Vjerovatno sam bio pod utiskom jcerasnje prepirke na slicnu temu, kad sam rekao ljudi pogledajte sta pise u uputstvu pa radite, na sta sam dobio odgovor "a sta oni znaju, meni je rekao taj i taj da to moze tako, njemu radi". I da, obrisacu predhodni post

  20. #45
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    O ljudi. Kad vec preporucujes nesto, tipa hiren's boot cd(kad vec ispravljas zove se ovako), mogao si mu i reci sta sa njega da koristi. Ti to postavi ka da je to neka verzija LiveOS-a, pa kad se podigne ti samo klikaj i sve ce se samo zavrsiti.
    hiren's boot cd koji ima razne verzije ms dos-a sa podrškom za ntfs.Ms dos je operativni sistem a pošto se butuje sa cd-a takođe je i live.Ako je problem dos i zadavanje komandi,hiren's boot cd ima i mini 98 grafičko okruženje(nešto slično kao windows 98 ali mnogo manje)iz kojeg se svakako može kliktanjem izbrisati folder windows.
    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    I da. Kad obrises folder Windows, na koji nacin operativni ce da nadje koji je softver bio insaliran, pa da moze da se pokrene softver???? Sve mi se cini da si za ovo, ka i za hiren's boot cuo od nekoga. Da te prosvijetlim. Na ovaj nacin samo ces sacuvati podatke na HD-u, ali nijedan softver NECE raditi bez ponovne instalacije
    Stvarno me čudi da nisi upoznat sa činjenicom da posle čiste instalacije windowsa ranije instalirani programi iz prethodnog windowsa mogu sasvim lepo raditi bez ponovne instalacije,samo treba pronaći njihov izvršni fajl u program files(ili u nekom drugom folderu gde su iskopirani) i pokrenuti ga.Sve zavisi od toga da li navedeni program skladišti neke bitne fajlove u windows folderu ili zapisuje neka svoja podešavanja u registru.Ako program ne zavisi od fajlova u windows fascikli ili registra on radi bez problema bez ponovne instalacije.Treba samo sačuvati fasciklu tog programa i sve je u redu.Većina programa zaista i radi bez reinstalacije(neke verzije winampa,bsplayer,partition magic,system mechanic,spybot,ad-aware,Nero,paragon partition manager,sisoft sandra,everest,firefox,opera,netscape,thunderbird, Fix it utilities,winrar,open office,abiword,atlantis nova,acrobat reader 4 i 5 i 6,fox it reader,acdsee 2.4,irfan view,xn view,fast stone image viewer,audio catalyst,radlight,audiograbber,registry mechanic,azureus,limewire itd).Mnogo je takvih programa,ja koristim windows još od 95-ice i uglavnom sam čuvao programe iz program files i posle nekoliko godina i više reinstalacija windowsa imam preko 10 gb ovakvih programa,koji svi rade bez ikakve reinstalacije i čim instaliraš windows možeš ih odmah koristiti.Po meni reč je o čistom dobitku,jer možeš koristiti brdo programa a ne opterećivati registar i usporavati sistem,a možeš odmah posle čiste instalacije windowsa i drajvera imati sistem sa punom funkcionalnošću,sa aplikacijama za sva namene od open office,photo viewera,raznih plejera,pa do raznih sistemskih alatki.Naravno,ovakvim pristupom windows može trajati mnogo duže nego inače.
    Neki programi zahtevaju ponovnu instalaciju(diskeeper,Ms office,acronis disk director suite,acdsee-novije verzije,skoro svi antivirusi i firewallovi-mada agnitum outpost radi bez instalacije)jer ubacuju dll fajlove u windows folder ili zapisuju svoja podešavanja u registru pa moraju da se reinstaliraju,ali većina programa može da radi i bez toga.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post

    Stvarno me čudi da nisi upoznat sa činjenicom da posle čiste instalacije windowsa ranije instalirani programi iz prethodnog windowsa mogu sasvim lepo raditi bez ponovne instalacije,samo treba pronaći njihov izvršni fajl u program files(ili u nekom drugom folderu gde su iskopirani) i pokrenuti ga.
    Izgleda da ti nekontas da on stavlja VISTU koja ima i drugaciji registry i drugacije ponasanje za svaki novi program.

  22. #47
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    Izgleda da ti nekontas da on stavlja VISTU koja ima i drugaciji registry i drugacije ponasanje za svaki novi program.
    Sve što sam napisao važi i za Vistu.Probao sam i znam da je tako.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Sve što sam napisao važi i za Vistu.Probao sam i znam da je tako.
    bolje mu je da sve cisto uradi.

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Hell
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da on nece to nikako uradit pored ovih nasih savjeta (svadja)
    Neka svako instalira kako mu je milo i neka ne smara sa svojim saznanjima, ukljucujuci i meni. Dosadismo i bogu i narodu.
    Je*bali vas Program Files-i.

  25. #50
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me instaliranje tok instalacije Windowsa XP takođe i Viste u detalje određivanje particije i formatriranje u NTFS formatu da napravim neku skripticu pa da pičim po njoj bez greške ?!
    MaDDoX mi je dosta objasnio na PM Hvala.
    Kad bi od vas imao ko svoj servis pa da ja to vidim to bi bilo najbolje.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Trikovi!
    By Djetic in forum Internet
    Replies: 53
    Last Post: 10-04-07, 17:07
  2. Microsoft Windows Media Player 11
    By stefke in forum Software
    Replies: 62
    Last Post: 29-01-07, 00:57
  3. Novi windows ce se zvati...
    By hercules in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 24-07-05, 07:15
  4. Katastrofa od podizanja sistema zvanog XP
    By hercules in forum Software
    Replies: 43
    Last Post: 11-04-05, 15:31
  5. 600 kompjuterskih knjiga na DVD-u,4 eura
    By petrucci in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 7
    Last Post: 08-02-05, 22:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •