View Poll Results: abortus

Voters
44. You may not vote on this poll
  • za

    33 75.00%
  • protiv

    11 25.00%
Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 152

Thread: AbORTus (i nezeljena trudnoca)

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question AbORTus (i nezeljena trudnoca)

    nezeljena trudnoca i abortus da li je moralan ili ne da li podrzavate abortus ili ne
    razlozi za i protiv?
    da li je abortus cedomorstvo?
    i ako je bas bas nesrecan slucaj da li treba obavijestiti oca ili sve na svoju ruku treba uzeti ?
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  2. #2
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu samo da glasam...jer su opcije za i protiv..a nemoguce je tako odgovoriti.Ja sam protiv abortusa svakako kao nacina kontracepcije,medjutim postoje slucajevi kada abortus prosto mora da se uradi,ukoliko nesto nije u redu sa plodom,itd...
    Zalosno je sto je nekim zenama,abortus kao dobar dan..njih to ni najmanje ne pogadja..to je tako tuzno..Nezeljena trudnoca?Cudi me da postoji,obzirom kakava sve kontracepcija postoji..(najcesce pravdanje"pukao nam je kondom") ma da...hajd molim te...postoji i pilula 72 sata posle(ako se ne varam),ako je tolika frka..Ma sve mi je bolje od abortusa...
    Da li treba obavestiti oca?Naravno..podrazumeva se.
    little bit of chocolate can always make you happy

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stavi jos i treci odgovor, odgtovor tipa: protiv abortusa sam, ali zena ima pravo na izbor, tj., na abortus ukoliko to zeli.

    Da pojasnim svoj stav: nisam za to da se zakonski zabrani abortus. Abortus definitivno nije lijepa stvar, ali se zalazem za to da ostane zakonski dozvoljen, kao sto je i do sad, do 3 mjeseca trudnoce. S obzirom da je medicinski stav da do 3 mjeseca mozak jos nije razvijen niti upravlja osnovnim zivotnim funkcijama, ne, s medicinske strane to nije cedomorstvo. BTW, Tijana, ako se ne varam, cedomorstvom se smatra ubojstvo rodjenog djeteta.
    A ako stvar gledamo s vjerske strane (a ja je ne gledam jer nisam vjernik, zapravo, uopce nisam -teist, onda ce vjernici reci da to je ubojstvo, jer smatraju da zivot pocinje od zaceca. Hm, ako se nakupina stanica moze nazvati zivim...

    Zakonska zabrana abortusa ga nece smanjiti vec, naprotiv, samo ce dovesti do negativnih posljedica.
    Dakle, abortus kao sredstvo kontracepcije i planiranja obitelji: NE
    Abortus kao pravo zene na izbor: DA

    Obavijestiti oca? Samo ako se to zeli, ne smatram to necim sto se "mora".
    Last edited by Argonaut; 31-10-06 at 12:23.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ma daaaaaaaj 2 short

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    nezeljena trudnoca i abortus da li je moralan ili ne da li podrzavate abortus ili ne
    razlozi za i protiv?

    da.. postoje momenti u zhivotu kada vam neshto nije potrebno (ne nisam sebichan, ko zna zna!)
    niasm ni hladnokrvno za abortus naravno, ali kad bih sebe stavio u neku ludu situaciju da mi se desi neshto tako.. a da nije bash vrijeme za to, preshao bih preko toga sa jedno DA valjda


    i ako je bas bas nesrecan slucaj da li treba obavijestiti oca ili sve na svoju ruku treba uzeti ?

    ma uvijek je nesrecan sluchaj, i naravno da treba obavjestiti oca.. ili majku! :P, ma koliko to bilo teshko. nazhalost, 90% danashnje omladine bi uzelo to u svoje ruke..

    THis mSG is 2 SHORT! :>

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    nezeljena trudnoca i abortus da li je moralan ili ne da li podrzavate abortus ili ne
    razlozi za i protiv?
    da li je abortus cedomorstvo?
    i ako je bas bas nesrecan slucaj da li treba obavijestiti oca ili sve na svoju ruku treba uzeti ?

    svi znamo kako se djeca prave, "NEzeljena trudnoca" sve to zavisi od zene,ako ona ima neke principe to se ne moze desiti, to jeste oce li da vjeruje momku na rijec,da ce da prekine kad je njemu nasladje-to je licno njena stvar!Svakoj se to moze desiti,al' sto sad treba da me neko ozeni zbog djeteta,a da hocu da ga zadrzim(a to jedino u slucaju da je taj "momak" neko sto bi pomisao na zajednicko dijete mene cinjelo srecnom) "momka" nista ne bi pitala,jer i on zna kako se djeca prave!

    definitivno ZA!
    Last edited by amok; 31-10-06 at 12:27.
    I lost my watch….now I’m lost in time

  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nekako mi je tupavo da djevojka sebe mozhe dovest` u takvu situaciju, ne znam shto bi se muchila kad ima toliko sredstava kontracepcije.
    Ali dobro, nikad ne znash shto te mozhe snac`, i ako je vec doshlo do toga - pa, prije sam za to da se abortira, no da dijete podizhu nezreli roditelji. Ipak je biti roditelj, ja mislim, - najodgovorniji i najtezhi posao.
    Never Complain, Never Explain

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pitanja su jasna a topick ne bi bio postavljen ovako da se ocekuje da se odgovorom na pull rijesi sve ovo

    o svim drugim opcijama zelim da odje pricamo zasto za zasto protiv zbog cega druge opcije i sl
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  8. #8
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    , i ako je vec doshlo do toga - pa, prije sam za to da se abortira, no da dijete podizhu nezreli roditelji. Ipak je biti roditelj, ja mislim, - najodgovorniji i najtezhi posao.
    interesantno je kako su "deca" zrela za seks,a nisu zreli za to da budu roditelji.Roditeljstvo se uci,kao i sve u zivotu...ne ocekuje se da odmah sve znas...danas i zene od 30 godina kazu da im je rano za dete..(haha,cuj rano)...i da nisu spremne(mos' misliti) ..I valjda iz tog razloga treba da abortiraju..
    A omladina,koja upraznjava seks,bar moze da se obrazuje po pitanju zastite...a ne.."pa **** ga,desilo se,odo da abortiram"..
    To je jedna stvar..druga stvar je sto muskarci peru ruke od svega toga(valjda je samo zena/devojka "kriva" ako ostane trudna),vidim da se misli da oni ne snose nikakvu odgovornost...???Jel me zezate?
    Amok?Ako zena ima principe?Muskarac ne treba da ih ima?Pa valjda OBOJE treba da se potrude da do toga ne dodje a ne da njega boli doope ,a ona da misli...?
    little bit of chocolate can always make you happy

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chokoladica View Post
    interesantno je kako su "deca" zrela za seks,a nisu zreli za to da budu roditelji.Roditeljstvo se uci,kao i sve u zivotu...ne ocekuje se da odmah sve znas...danas i zene od 30 godina kazu da im je rano za dete..(haha,cuj rano)...i da nisu spremne(mos' misliti) ..I valjda iz tog razloga treba da abortiraju..
    A omladina,koja upraznjava seks,bar moze da se obrazuje po pitanju zastite...a ne.."pa **** ga,desilo se,odo da abortiram"..
    To je jedna stvar..druga stvar je sto muskarci peru ruke od svega toga(valjda je samo zena/devojka "kriva" ako ostane trudna),vidim da se misli da oni ne snose nikakvu odgovornost...???Jel me zezate?
    Amok?Ako zena ima principe?Muskarac ne treba da ih ima?Pa valjda OBOJE treba da se potrude da do toga ne dodje a ne da njega boli doope ,a ona da misli...?
    a primjer ti je strasan,isto kao da kazes "djeca vole da jedu,a ne umiju da spreme rucak". Nece valjda "dijete" da podize dijete......

    aj pliz jos jednom procitaj moj post,i mozda vidis(pricam def.kroz sebe) da zena moze da garantuje samo za sebe(barem ja) pfff da ja razmisljam,sto ce njemu da dune,oce li malo "unutra" a malo "napolje" ne pada mi na pamet,i to za "OBOJE" to ako su neke bas duze veze u pitanju(u koje se ja nesto ne razumijem )
    I lost my watch….now I’m lost in time

  10. #10
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chokoladica View Post
    interesantno je kako su "deca" zrela za seks,a nisu zreli za to da budu roditelji.Roditeljstvo se uci,kao i sve u zivotu...ne ocekuje se da odmah sve znas...danas i zene od 30 godina kazu da im je rano za dete..(haha,cuj rano)...i da nisu spremne(mos' misliti) ..I valjda iz tog razloga treba da abortiraju..
    A omladina,koja upraznjava seks,bar moze da se obrazuje po pitanju zastite...a ne.."pa **** ga,desilo se,odo da abortiram"..
    To je jedna stvar..druga stvar je sto muskarci peru ruke od svega toga(valjda je samo zena/devojka "kriva" ako ostane trudna),vidim da se misli da oni ne snose nikakvu odgovornost...???Jel me zezate?
    Amok?Ako zena ima principe?Muskarac ne treba da ih ima?Pa valjda OBOJE treba da se potrude da do toga ne dodje a ne da njega boli doope ,a ona da misli...?
    Shto se tiche obrazovanja po pitanju zashtite - skroz se slazhem, i malo je chudno da danas postoje djevojke koje sebe dovedu do toga da abortiraju.
    Shto se tiche zrelosti za sex, ne znam samo kako mozhesh da izjednachavash SEX sa RODITELJSTVOM...
    Never Complain, Never Explain

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chokoladica View Post
    interesantno je kako su "deca" zrela za seks,a nisu zreli za to da budu roditelji.Roditeljstvo se uci,kao i sve u zivotu...
    Ne radi se tu ni o zrelosti, a ni o "ucenju" da se bude roditelj.
    Mozda ce (ti) zvucati sovinisticki, ali definitivno nisu svi ljudi sposobni biti roditelji. Da se mene pita, svatko bi, prije nego odluci imati djecu, prolazio psiho test za roditeljstvo. Jebote, pa za obican papir koji predstavlja vozacku dozvolu ljudi idu na psiho testove, testove inteligencije, zdravstvene preglede, pregled motorike... kada se zaposljavas, mnoge firme salju djelatnike na testiranja...

    Zasto ne bi uveli takva testiranja i za one koji zele biti roditelji?


    Na srecu da se mene ne pita. :evil:
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  12. #12
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok View Post
    a primjer ti je strasan,isto kao da kazes "djeca vole da jedu,a ne umiju da spreme rucak". Nece valjda "dijete" da podize dijete......

    aj pliz jos jednom procitaj moj post,i mozda vidis(pricam def.kroz sebe) da zena moze da garantuje samo za sebe(barem ja) pfff da ja razmisljam,sto ce njemu da dune,oce li malo "unutra" a malo "napolje" ne pada mi na pamet,i to za "OBOJE" to ako su neke bas duze veze u pitanju(u koje se ja nesto ne razumijem )
    zavisi draga sta podrazumevas pod "deca"
    ja vecinu ovde ne zelim da smatram decom,ali ovakvim postovima ...hm....pa ne znam,razmislicu dva puta.Smesno je sto poredis JELO sa SEKSOM..stvarno je smesno.Da bi covek upraznjavao sex trebalo bi i fizicki i psihicki da bude spreman za to...Ili mozda ne bi trebalo?
    Vidim da se "ne razumes" u duze veze...vidim..blago tebi..onda i treba da se osalanjas samo na sebe..kada sednes na mravinjak,ne mozes da znas koji te je mrav ujeo za dupe..pa budi pazljiva
    little bit of chocolate can always make you happy

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zavisi koja bi mi zatrudnjela...
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chokoladica View Post
    zavisi draga sta podrazumevas pod "deca"
    ja vecinu ovde ne zelim da smatram decom,ali ovakvim postovima ...hm....pa ne znam,razmislicu dva puta.Smesno je sto poredis JELO sa SEKSOM..stvarno je smesno.Da bi covek upraznjavao sex trebalo bi i fizicki i psihicki da bude spreman za to...Ili mozda ne bi trebalo?
    Vidim da se "ne razumes" u duze veze...vidim..blago tebi..onda i treba da se osalanjas samo na sebe..kada sednes na mravinjak,ne mozes da znas koji te je mrav ujeo za dupe..pa budi pazljiva
    ako je "smesno" slobodno se "nasmesi",smatram sex sa lijepom "poslasticom" tako ga ja dozivljavam!"psihicki" da bude spreman- po meni ne,oces da kazes da psihicki nestabilni ljudi ne traba da upraznjavaju sex?Mislim da je sex lijek za sve psihicke probleme
    I lost my watch….now I’m lost in time

  15. #15
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chokoladica View Post
    Smesno je sto poredis JELO sa SEKSOM..stvarno je smesno.Da bi covek upraznjavao sex trebalo bi i fizicki i psihicki da bude spreman za to...Ili mozda ne bi trebalo?
    Smijeshno je shto ti poredish sex sa podizanjem djece.
    Quote Originally Posted by chokoladica
    Vidim da se "ne razumes" u duze veze...vidim..blago tebi..onda i treba da se osalanjas samo na sebe..kada sednes na mravinjak,ne mozes da znas koji te je mrav ujeo za dupe..pa budi pazljiva
    Hmmm... Prije bi se reklo da se ti ne razumijesh ni u shta bez u duzhe veze. :?
    Never Complain, Never Explain

  16. #16
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amok View Post
    ako je "smesno" slobodno se "nasmesi",smatram sex sa lijepom "poslasticom" tako ga ja dozivljavam!"psihicki" da bude spreman- po meni ne,oces da kazes da psihicki nestabilni ljudi ne traba da upraznjavaju sex?Mislim da je sex lijek za sve psihicke probleme
    pazi kad uopste necu to da kazem..a ako si ti tako shvatila...onda mislim da nema potrebe da se trudim i da objasnjavam
    verujem da ce vecina ipak da shvati sta sam htela da kazem
    Ne moraju da se slazu..ali se nadam da ce da shvate
    little bit of chocolate can always make you happy

  17. #17
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Ne radi se tu ni o zrelosti, a ni o "ucenju" da se bude roditelj.
    Mozda ce (ti) zvucati sovinisticki, ali definitivno nisu svi ljudi sposobni biti roditelji. Da se mene pita, svatko bi, prije nego odluci imati djecu, prolazio psiho test za roditeljstvo. Jebote, pa za obican papir koji predstavlja vozacku dozvolu ljudi idu na psiho testove, testove inteligencije, zdravstvene preglede, pregled motorike... kada se zaposljavas, mnoge firme salju djelatnike na testiranja...

    Zasto ne bi uveli takva testiranja i za one koji zele biti roditelji?


    Na srecu da se mene ne pita. :evil:
    Ja se potpuno slazem sa tobom,medjutim tema odlazi u nekom cudnom pravcu.Inace,nije toliko ljudi nesposobno za roditeljstvo ,koliko se abortusa godisnje uradi..i jedino je to moja POENTA
    little bit of chocolate can always make you happy

  18. #18
    renaissance Guest

    Default

    Ja sam se zgrozila kada sam nedavno upoznala zivi primjerak koji je , vjerovali ili ne , imao 8 abortusa!!! Nekada su zene masovno praktikovale abortus kao jedino sredstvo kontracepcije.Bas sam sa majkom nedavno pricala o ovoj temi , i rekla mi je da je u njeno pero to bila potpuno 'normalna' stvar. Zene su cesto isle na 'ciscenje' kako su to one tada nazivale, i imale zahvate te prirode na svom tijelu i po nekoliko puta.Sledeci dan bi uredno dolazile na posao ,dok bi se osjecaj krivice rijetko pojavljivao...
    Meni je to monstruozno ponasanje , pogotovo sto su akteri pripadnici starijih generacija , a ne mi 'moralno degradirani' kako nas najcesce ti isti znaju zvati :mad:
    Sto se mene licno tice , ako sam odlucila da imam sexualne odnose , to znaci da za to moram da snosim odgovornost.Licno , nikada ne bih mogla da se odlucim za takav potez ,u kakvoj god da sam sijtuaciji , jer znam da bi me to isto vremenom upropastilo.Ne bih mogla zivjeti sa tim...
    Sto se tice abortusa 'za' ili 'protiv' , mislim da se to pravo ne moze oduzeti zeni.Veliki broj zena bi trazile pomoc kod tzv. nadri-ljekara , sto je jos vece zlo.Jedino se moze djelovati preventivno, u smislu sexualne edukacije.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Ja sam se zgrozila kada sam nedavno upoznala zivi primjerak koji je , vjerovali ili ne , imao 8 abortusa!!! Nekada su zene masovno praktikovale abortus kao jedino sredstvo kontracepcije.Bas sam sa majkom nedavno pricala o ovoj temi , i rekla mi je da je u njeno pero to bila potpuno 'normalna' stvar. Zene su cesto isle na 'ciscenje' kako su to one tada nazivale, i imale zahvate te prirode na svom tijelu i po nekoliko puta.Sledeci dan bi uredno dolazile na posao ,dok bi se osjecaj krivice rijetko pojavljivao...
    Meni je to monstruozno ponasanje , pogotovo sto su akteri pripadnici starijih generacija , a ne mi 'moralno degradirani' kako nas najcesce ti isti znaju zvati :mad:
    Sto se mene licno tice , ako sam odlucila da imam sexualne odnose , to znaci da za to moram da snosim odgovornost.Licno , nikada ne bih mogla da se odlucim za takav potez ,u kakvoj god da sam sijtuaciji , jer znam da bi me to isto vremenom upropastilo.Ne bih mogla zivjeti sa tim...
    Sto se tice abortusa 'za' ili 'protiv' , mislim da se to pravo ne moze oduzeti zeni.Veliki broj zena bi trazile pomoc kod tzv. nadri-ljekara , sto je jos vece zlo.Jedino se moze djelovati preventivno, u smislu sexualne edukacije.
    Bravo...to je sustina
    little bit of chocolate can always make you happy

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DA, za Crnu Goru koju volimo
    Liberal !

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vrlo sam ZA abortus...
    ono hsto reche neko da treba biti dovoljno zreo za sex, i za roditeljstvo...
    ne bih stavila znak jednakosti tu, ali svakako dovoljno zreo da snosish odgovornost za svoje postupke...
    konkretno, ako bi se meni desila nezheljela trudnoca, odmah bi zvala svog ginekologa, i bez dana razmishljanja zakazala intervenciju...
    dijete je nehsto shto mi, u ovom trenutku u zhivotu, apsolutno ne treba...
    da li bi "ponosni tata" znao? --nikad! sebichno mozhda jeste, ali ne bih mu rekla...

    dalje...
    prichalo se o tome chija je odgovornost...
    oboje snose jednaq odgovornost...
    mada, kad se radi o meni, situacije posmatram iz ugla "sve sama sebi",
    tako da ne ochekujem od bilo kog drugog da misli na mene ako sama necu...
    medjutim, kad se takve stvari vec dese--suludo je trazhiti krivca...

    neko je rekao da je chudno da se pored svih kontraceptivnih sredstava deshavaju i dalje nezheljene trudnoce...
    kad se sve uzme u obzir, trudnoca je chak i najbolja stvar koja moze da proizadje iz sexa bez zashtite (tj, ako vec mora biti posljedica)
    i nije toliko to chudno...
    jako malo ljudi znam koji pri svakom, ali bash svakom, odnosu koriste kondom
    (ako vec govorimo o tim jednokratnim sredstvima)
    a shto se ovih duzhih veza tiche, uglavnom ljudi poslije nekog vremena prestaju da redovno koriste kondome,
    a jako rijetko se sjete da bi ona mogla mozhda da predja na pilule...
    tako da, mogucnosti su nebrojene...
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_ica View Post
    ...
    prichalo se o tome chija je odgovornost...
    oboje snose jednaq odgovornost...
    mada, kad se radi o meni, situacije posmatram iz ugla "sve sama sebi",
    tako da ne ochekujem od bilo kog drugog da misli na mene ako sama necu...
    medjutim, kad se takve stvari vec dese--suludo je trazhiti krivca...
    Tacno Tako!
    I lost my watch….now I’m lost in time

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_ica View Post
    vrlo sam ZA abortus...
    ono hsto reche neko da treba biti dovoljno zreo za sex, i za roditeljstvo...
    ne bih stavila znak jednakosti tu, ali svakako dovoljno zreo da snosish odgovornost za svoje postupke...


    dalje...
    prichalo se o tome chija je odgovornost...
    oboje snose jednaq odgovornost...
    mada, kad se radi o meni, situacije posmatram iz ugla "sve sama sebi",
    tako da ne ochekujem od bilo kog drugog da misli na mene ako sama necu...
    medjutim, kad se takve stvari vec dese--suludo je trazhiti krivca...

    neko je rekao da je chudno da se pored svih kontraceptivnih sredstava deshavaju i dalje nezheljene trudnoce...
    kad se sve uzme u obzir, trudnoca je chak i najbolja stvar koja moze da proizadje iz sexa bez zashtite (tj, ako vec mora biti posljedica)
    naravno da se slazem sa cijelim postom ali ovo izdvojih kao kljucno!
    omaklo se ili ne valjda ja najbolje znam jesam li spremna ili nisam i sto cu dalje
    ne radi se samo tu o necijem 2go ili trecem zivotu prvenstveno se radi o mom!
    i tu imam puno pravo da odlucujem sta cu i kako cu..
    mozda s neke strane je sve to morbidno ili kako li vec..ali je tako
    mislim fala mojima da su mene zadrzali ali to ne znaci da bi ja u situaciji trudnoce"greska" ops i slicno zadrzala dijete ako ja nisam ni fizicki ni psihicki spremna na klinca..
    covjece ja se svakodnevno jezim kad vidim djecu kako zakeraju vriste placu i sl..nisam spremna i kraj !

    i sad ako gledamo posle meni je mnogo ljudskije i casnije abortus nego roditi dijete i kao dobri procenat ljudi sto cini posle isto to dijete maltretira nabija grizu savjest i djetetu i toim nekom gresniku za sve nedace i losh zivot..
    ako mi je lose nek mi bude lose samoj nego da neko crno dijete jos vucem u sopsrtveno nezadovoljsto i da stvaram mrznju i odboj...
    i sta na kraju ne dobijes ni dijete nego psihicki ostecenu osobu u startu
    a ko je kriv JA!
    pa radije bi sbortirala nego da neko trpi moj e"bubice" i da trazim krivce u drugima od roditelja do djeteta
    i da pricam kako bi bilo kako bi bilo i da zivim zivot koji za mrvu pa se nije ostvario zbog djeteta..
    ma daj
    Last edited by TiJaNaaaA; 31-10-06 at 14:38.
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    tesko da ima jos nesto da ti donosi najvise radosti u zivotu ako je zeljena ili najvecu moru,tugu,jad,ako je nezeljena,kao tudnoca!

    Gaga rece da je zrela da snosi odgovornost za svoje postupke,i ne sumnjam u to ,kao i vecina djevojaka ovdje,ali sta je sa onim djevojcicama koje sa 13,14,15 god stupaju u sex odnose,da li su i one zrele i odgovorne?

    Ako tudnoca treba da upropasti zivot jednoj djevojcici maloljetnoj,definitivno sam za abortus!
    Takodje sam prije za abortus nego za varijantu davanja djeteta u dom za nezbrinutu djecu, cim se rodi.(ima toga u CG a sve u svrhu ocuvanja obraza i casti djevojke :burp: )

    I naravno,apsolutno sam za abortus kao izraz slobodne volje zene i ne osudjujem nijednu zbog istog.

    E sad,zasto postoji kontracepcija,i zasto se mnoge zene ne obaziru na to i smatraju abortus vidom kontracepcije,njihov problem.

    Ne smatram abortus ubistvom ako se u regularnom vremenu obavi i ukoliko je zena cvrsto rijesila da prekine trudnocu a pritom nema neku stalnu,duzu,ozbiljnu vezu,onda smatram da ne mora ni da obavijesti partnera o tome.

    U slucaju ozbiljne veze (kao veze 2 ljudi koji se vole,postuju i razumiju) mislim da je fer popricati sa ocem,a on ako te voli,razumjece tvoje razloge,i bice uz tebe, a to je i te kako potrebno!!!

  25. #25
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naravno za, iz puuuno razloga
    Reč nastala od nemačkih reči bitte (molim) i danke (hvala).

Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Abortus ~ ZA i PROTIV i jos ponesto
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 29
    Last Post: 05-12-14, 14:23
  2. ..pa je abortirala...
    By Dzoni_Stulic in forum Sve i svašta
    Replies: 156
    Last Post: 03-12-05, 23:13
  3. Trudnoca...
    By Juice in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 28-07-05, 13:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •