Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 61

Thread: Tuce i nasilje na CG ulicama...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Tuce i nasilje na CG ulicama...

    Evo sad citam vijesti i ne mogu da vjerujem da je jos jedan mladic u tuci izgubio zivot.

    Sto je razlog sto nasem narodu tako malo treba da planu i da tako malo cijene svoj i tudji zivot? Kako se tome moze stati na kraj?
    Nastavimo li ovako za nekoliko godina nas nece biti jer cemo se poubijati izmedju sebe!

    Raspustenost? Besposlenost? Nema adekvatnih kazni?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Evo sad citam vijesti i ne mogu da vjerujem da je jos jedan mladic u tuci izgubio zivot.

    Sto je razlog sto nasem narodu tako malo treba da planu i da tako malo cijene svoj i tudji zivot? Kako se tome moze stati na kraj?
    Nastavimo li ovako za nekoliko godina nas nece biti jer cemo se poubijati izmedju sebe!

    Raspustenost? Besposlenost? Nema adekvatnih kazni?
    Odlicna tema, shrek!

    Mislim da odgovor lezi u ovim tvojim pitanjima. Raspustenost, besposlenost i blage kazne za zlocin!

    Mene ne cude ovoliki zlocini u ovom vremenu opsteg bespuca i beznadja. Ponekad pomislim da ih cak nema premnogo, a ima. Ogromne socijalne razlike, snovi o brzom bogatstvu, pa time i obracunavanje sa svakim ko stoji na putu bogacenja mladih i jakih momaka, zavist, ponos, odbrana casti od nadobudnih i nasrtljivih. Nerijetko ubijaju uvrijedjeni i ugrozeni. Svemu pogoduje i nepostojanje pravne drzave, pa su kazne neprimjerene tezini zlocina.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve se odigralo u jednoj ucmaloj kafani na Starom aerodromu (bolje je reci na Cemovskom polju)... Jedna ekipa napala drugu flasama i stolicama (nakon provokacije), da bi ovi odgovorili na isti nacin i pritom ubili covjeka... S obzirom kakva je tuca bila (tako se makar prica po predgradju), cudo je kako vise ljudi nije podleglo povredama (vise njih zadrzano je u bolnici zbog povreda)... Vise od svega, cudi postupak vlasnika krcme, koji je, uoci dolaska policije, UKLANJAO SVE TRAGOVE!
    Uglavnom, ukoliko ste citali novinske tekstove (kako se i sam bavim tom profesijom, sa sigurnoscu cu ustvrditi da su kreteni uzasno informisali javnost o svemu - niz netacnih informacija, navoda itd, ali to je stara prica), mogli ste zapaziti da su akteri incidenta bili mladi ljudi, od 17 do 23-24 godine... Dakle, starosna dob koja bi trebala predstavljati najzdravije tkivo ovog drustva. No, kod nas je sasvim suprotno... Kada pogledamo na sto grad lici petkom i subotom, kada svaki drugi 14+ klinac sa sobom nosi noz, kako onda ocekivati napredak... E, ovo je uzasno, ali isto tako, uzasno je da se na ovom topicu do sada pojavio svega jedan odgovor, a da bi, ukoliko sada otvorimo topic 'sto doruckuje Milo, a sto Pedja', do ujutru bilo 569 odgovora...
    Tuzno i porazno...

    Cheers!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kako su NOVINARI VASHI KOLEGE RADILI,
    tako smo dochekali,
    nema VANJSKIH NEPRIJATELJA,
    pa pochnimo od svojih najblizih, nekome moramo glavu skinut,
    da hebe oca u oca,
    tako nas NOVINARI VASPITASHE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Kako su NOVINARI VASHI KOLEGE RADILI,
    tako smo dochekali,
    nema VANJSKIH NEPRIJATELJA,
    pa pochnimo od svojih najblizih, nekome moramo glavu skinut,
    da hebe oca u oca,
    tako nas NOVINARI VASPITASHE.

    To je to...


    Cheers!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TartanArmy View Post
    Vise od svega, cudi postupak vlasnika krcme, koji je, uoci dolaska policije, UKLANJAO SVE TRAGOVE!
    Ne cudi ako se zna da je rodjeni brat Radovana Karadzica.
    Najveca tragedija nase omladine je upravo posjecivanje takvih mjesta,dje ih ne moze nista drugo snac do jad.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ne cudi ako se zna da je rodjeni brat Radovana Karadzica.
    Najveca tragedija nase omladine je upravo posjecivanje takvih mjesta,dje ih ne moze nista drugo snac do jad.
    Evo sad cujemo da kafana nije imala sve papire i da je ivse puta inspekcija trazila zatvaranje. KO je tu kriv???

    A da ne pominjem da ovakvih tuca ima po cijelom gradu. Hebes Karadzica - ali nemojmo traziti krivce na pogresnom mjestu.

    Sjecate se kad je murija prije par godina pocela da oduzima vozacke dozvole i kola? I kako su tih dana doveli u red cijeli medjugradski saobracaj? Dakle poenta je u neselektivnoj primjeni zakona. Nista vise.

    Nema potrebe za strozijim zakonima- vec samo da se dosljedno primjenjuju postojeci
    Vecina ljudi je zla

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema pravog zakona, a niti kulture u narod.
    Bijemo se u prsa da smo junacki narod, bogami i jesmo?????
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  9. #9
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Najveca tragedija nase omladine je upravo posjecivanje takvih mjesta,dje ih ne moze nista drugo snac do jad.
    Pa, zamisli samo... Subotom vece, ta kafana, iako je na periferiji, bukvalno je puna mladih ljudi!

    Cheers!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemate vi pojma zasto mladi ljudi idu u tu kafanu

    Ja osjecam da mene kao srbina gro ove drzave MRZI na nacionalnoj osnovi
    Da smatraju da sam nesto nizi zato sto sam takav

    I onda, fino, odes nedje dje ce neko da postuje to sto si srbin i sto si pravoslavac, u jedan ambijent totalne duhovne higijene (moj izbor je Duhovni Centar), mnogo jasnije vidis situaciju oko sebe. E sad, Ljudi na ovo mjesto dolaze isfrustrirani. Da se ne lazemo, sad svi vele nevazno sto je vlasnik Radovanov brat moglo se to desit svakome- ti momci su u tu kafanu isli upravo zato sto je taj covjek drzi. Iz radikalne emocije koju je drustvo u njima odgajilo. Srbi su, i od njih se ocekuje da budu radikali. Televizija ovdje samo o takvim srbima prica- o koljachima, ratnim zlocincima i radikalima. Isfrustrirani jer ih okolina MRZI, oni se pretvaraju u ono sto se od njih ocekuje da budu. Bilo je samo pitanje dana kad ce se to desiti u toj kafani. Ne zato sto je taj gazda to trazio i htio, jer je veoma dobar covjek, nego zato sto je brat jedne osobe (za mene jos boljeg covjeka, za neke zlocinca) kojoj su mediji stvorili mitski oreol.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  11. #11
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Herceg Novom, u Zelenici, par stotina metara u naselju, kad se udje sa magistrale, postoji kafana "Boze Pravde"...
    Siguran sam da se i tamo okuplja "elita" koja misli da ih neko vidi drugacije...
    Inace, totalna underground supa...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    nemate vi pojma zasto mladi ljudi idu u tu kafanu

    Ja osjecam da mene kao srbina gro ove drzave MRZI na nacionalnoj osnovi
    Da smatraju da sam nesto nizi zato sto sam takav

    I onda, fino, odes nedje dje ce neko da postuje to sto si srbin i sto si pravoslavac, u jedan ambijent totalne duhovne higijene (moj izbor je Duhovni Centar), mnogo jasnije vidis situaciju oko sebe. E sad, Ljudi na ovo mjesto dolaze isfrustrirani. Da se ne lazemo, sad svi vele nevazno sto je vlasnik Radovanov brat moglo se to desit svakome- ti momci su u tu kafanu isli upravo zato sto je taj covjek drzi. Iz radikalne emocije koju je drustvo u njima odgajilo. Srbi su, i od njih se ocekuje da budu radikali. Televizija ovdje samo o takvim srbima prica- o koljachima, ratnim zlocincima i radikalima. Isfrustrirani jer ih okolina MRZI, oni se pretvaraju u ono sto se od njih ocekuje da budu. Bilo je samo pitanje dana kad ce se to desiti u toj kafani. Ne zato sto je taj gazda to trazio i htio, jer je veoma dobar covjek, nego zato sto je brat jedne osobe (za mene jos boljeg covjeka, za neke zlocinca) kojoj su mediji stvorili mitski oreol.
    Mislim da si pogodio u centar i opisao duhovno stanje u kojem su neki mladi (i neki ostali) Srbi. Ne znam zasto je to tako, ali jeste tako, osjecam. Iz razlicitog pristupa drzavi i naciji crnogorskoj (da li smo Srbi i trebamo li biti dio srpske drzave) proisticu i razlicite frustracije i ponasanja. Licno mi je zao sto je to tako, slicno bih se ja osjecao u ovoj drzavi ukoliko bi mi oduzeli pravo da je smatram crnogorskom i da se izjasnjavam Crnogorcem. Naravno, mozemo mi pricati ovo i ono da su svi ovdje ravnopravni (sto je tacno po zakonu i ustavu) i da niko na nacionalnoj liniji nikoga ne ugrozava. Ali, po meni je najvaznije kako se ljudi osjecaju, a znam da mnogi Srbi osjecaju tjeskobu. Imam dobrog prijatelja koji se izjasnjava Srbinom a, kaze da je Crnogorac, i da bi se pisao kao Crnogorac da je vlast drugacija... Znam da ekstrema ima svuda, naravno i u crnogorskoj opciji, kojih bih se i ja rado odrekao, ali oni ne mogu, po meni, biti razlog da se negira drzava i nacija... Oni drugi koji nas vide kao dio srpskog korpusa, vjerujem, nakon referenduma narocito, imaju razloga da osjecaju tjeskobu.
    Elem, takvi traze relaks u takvim kafanama i vjerovatno nalaze, prkoseci sredini, pojacani i oslonjeni na radikalna imena kao sto je Karadzic. Sve je to u psihologiji poznato i ne treba ici dalje.

    Doduse, ne mislim da su samo takvi potencijalni vinovnici zlocina. Ima ih svuda, u svim opcijama, u svim nacijama i socijalnim slojevima. Toliko je potencijalnih razloga da se potegne oruzje. Sve je posledica vremena paradoksalnog i emocijama nabijenog.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Shto se omladina ne ugleda,
    na djeda Miljetu i Milodarku,
    volite se ljudi, zivot je TREPTAJ OKA, kratak za mrznju,
    a VJECHAN ZA LJUBAV.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Shto se omladina ne ugleda,
    na djeda Miljetu i Milodarku,
    volite se ljudi, zivot je TREPTAJ OKA, kratak za mrznju,
    a VJECHAN ZA LJUBAV.
    Svaka cast, nemam rijeci. Ljubav za sva vremena!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to zbog turbo folka.

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    U Herceg Novom, u Zelenici, par stotina metara u naselju, kad se udje sa magistrale, postoji kafana "Boze Pravde"...
    Siguran sam da se i tamo okuplja "elita" koja misli da ih neko vidi drugacije...
    Inace, totalna underground supa...
    hahahaah prolazio sam tuda,e ono je dno !
    Last edited by Hari Krisna; 31-10-06 at 13:33.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    hahahaah prolazio sam tuda,e ono je dno !
    A jeste li vidjeli na Radanovicima kafanu koja je odavno na prodaju: DOLINA MIRA! Isto ime vidjeh, ali ne na prodaju kod Bijelog Polja.

    Uvijek sam se pitao da li bi bila na prodaju da se zove: DOLINA RATA??? Mir nikad nije bio na cijeni, pogotovo u bircuzima ...

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razlog je sto smo zaostali uzasno. Sto smo iskompleksirani i sto smo siromasni jos uz sve to.
    Liberal !

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^the books of knjige^ View Post
    Razlog je sto smo zaostali uzasno. Sto smo iskompleksirani i sto smo siromasni jos uz sve to.
    To smo mi! Vjekovima!

  19. #19
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za sva ova dešavanja je kriva država u kojoj zakon važi samo za obične građane a za moćnike zakon ne važi. Stvorile su se podjele sindrom Dedinja bogataša moćnika koje država štiti a obični građani nemogu ni posao naći. Građani su revoltirani i ja ih potpuno shvatam.
    Last edited by Captain Jack Sparrow; 31-10-06 at 16:16.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne bih se bas slozio da siromastvo ima veze sa sve prisutnijom agresijom koja se zavrsava na ovako tragican nacin. Polako, ali sigurno kod nas nestaju neki davnosnji sistemi vrijednosti, neki minimum licnog postenja.....Vise nije sramota kad trojica izbubecaju jednoga, kad ga docekaju sipkama i toljagama ili kad se nadje muskarcina pa olesi od batina djevojku.... Vjerovatno da u svemu tome ima puno i kompleksa pa kad nema sta pokazati onda bar pokaze snagu sa, ili bez, prirucnih alatki, a kad popije par casica popije i ono malo mozga sto ima i efekti su poznati. Ko je krivac? Naravno drzava jer kazne (ako ih uopste bude) su banalne i bez ikakvog vaspitnog efekta.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alkohol + Turbo folk + Komplexi = Sigurna Tuca

  22. #22
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hmmm..kakve veze ima sad drzava sa tim sto je jedna grupa maltretirala djevojke iz Novog koje rade u toj kafani, a druga grupa zajedno sa tim momkom branili te djevojke od verbalnog ponizavanja? Da li sad to ima veze sa politikom, drzavom, nevaspitanjem ili klasichnim, godinama izvjezbanim bullyingom koji se razvio u agresiivnost i kriminal?
    Istina je da su novinari godinama sve informacije oblikovali na politichki nachin, zanemarivali najosnovnije drustvene probleme i vecina njih nisu sposobni da razlikuju sta je sta. Sumnjam da bi uopste i ovoliko analitichki reagovali da vlasnik te kafane nije imao tako 'zvuchno' prezime. Vrijeme je za neko drugo novinarstvo koje ce na objektivan nachin dostavljati informacije sa opstom drustvenom kritikom.

    p.s. Mileta, naravno da si u pravu, jer i za virtuelnu ljubaf treba imat' dushu.
    Last edited by LadyDaytona; 31-10-06 at 14:54.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vi kada je ovo od juce ovo traje vec 16 godina..... Zakljuci se mogu izvuci istrazivanjem odakle poticu nasilnici njihovi psiholoski profili, profil njihove familije i drustva.

    Crnogorsko drustvo je do kosti bolesno. Zakon tu ne moze biti preventivan ako nije pravedan. A zakon u cg nije pravedan. Drustvo nije pravedno i ne stiti zrtvu od nasilnika.

    No sto ja pricam kad vi to sve znate.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa kad chitam tekst nekog lika na drugom podforumu gdje opisuje lichnu analizu djeteta od 3-4god. da li je lezbo ili gay... slazem se je bolesnih do srzi zaista na slobodi previse.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da otvorimo SIGURNU MUSHKU KUCU,
    za CRNOGORSKI RUCHNI RAD,
    e jesmo MUNJE JEBESKE, da hebe OCA U OCA,
    pa nas Mandic posjeti onako MODRE , prije izbora a Ministar Stijepovic dodje da nas ljubi za televizuju , kao ono ROMSKO DIJETE NA KONIKU,
    kazu da je MALI DOBIO ALJERGIJU,
    OD ZETSKOG POLJUPCA IZ LJAJKOVICA I BALJABANA IZGLEDA SE KRV POMIJESHALA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pochetak radova na nashim jadnim ulicama!!!
    By Sailoreagle in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 26-06-05, 23:16
  2. nova astra na ulicama Pg
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 28-07-04, 00:23
  3. Na ulicama nije tijesno
    By Brzi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 29
    Last Post: 24-05-04, 20:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •