Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 58

Thread: kontracepcija

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default kontracepcija

    dakle, koju vrstu zastite koristite da li su to kondomi tablete ili ovi novi flasteri
    i zanima me kad smo vec kod kotracepcijiskih flastera je li ko to probao i da li uopste ima povjerenja u tu vrstu zastite.
    a za tablete koje su se pokazale kao najbolje.. koji kondomi i vrsta su vam najugodniji?
    i naravno koju vrstu smatrate najsigurnijom kondom? ili se oslanjate na plodne dane?
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    rijetko koristim a kad moram (bas) isklj DUREX elite nekako mi najvise pasuju
    ...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG
    Posts
    437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    dakle, koju vrstu zastite koristite da li su to kondomi tablete ili ovi novi flasteri
    i zanima me kad smo vec kod kotracepcijiskih flastera je li ko to probao i da li uopste ima povjerenja u tu vrstu zastite.
    a za tablete koje su se pokazale kao najbolje.. koji kondomi i vrsta su vam najugodniji?
    i naravno koju vrstu smatrate najsigurnijom kondom? ili se oslanjate na plodne dane?
    Sto se tice kondoma, kod nas jedino valja durex. Najbolji koji sam ja probao jeste RFSU (mislim da je norveski ili svedski), odje samga nasa samo 1 i nikad vise, ali je extra. Ako dje podjete napolje uzmite zaliha obavezno!!! (ali provjerite rok trajanja):mrgreen:

    Sto se tice pilula, one nisu pitanje izbora i koje ti se svidjaju, vec ih MORA propisati ginekolog nakon provjere stanja hormona i jos par stvari. E sad je drugo pitanje kakve su ove kod nas pilule, a i ginekolozi!

    A flasteri nisu novi (kod nas naravno jesu), koriste se vec duze od 5 god na zapadu i dosta su popularni, ali meni iskreno izgledaju smijesni!:mrgreen: Kazu da je efikasnost 97% (sto znaci ako 100 puta vodite ljubav, 3 x cete zatrudnjet:mad: - salim se naravno).

    Tijana ovaj put sam ozbiljan, pa se nemoj ljutiti pa da mi Didi brise postove! :mrgreen:
    MAKE LOVE NOT SEX!!!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se pilula tice da njih propise ginekolog al ima 1000vrsta istih i u dogovrou s njim se one mogu promijeniti ja znam jedan zanimljiv slucaj iz moje blizine dje smo mogli po drugarici i njenom raspolozenju da znamo je li mijenjala tablete ili ne..dok nije nasla one uz koje se norm osjecala nismo imali ni mira ni spokoja...
    a kad normalno pises i ogovaras nema potrebe ni za obrazlozenjem ni za intervenicijom (s moje strane) kod didija il bilo kog drugog
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se "najudobnije" pokazao durex elite ali ga ne koristim zato sto je manji od ostalih (nemam pojma zasto, mislio sam da ja ne umijem da odmotam, al sam provjerio i za 3-4 santimetra je kraci), a ja bi volio da su i ovi ostali malo veci. Tako da u sustini koristim bilo koji durex ili trojan.

    Prosla djevojka mi je pila tablete i probala da mijenja u granicama dozvoljenog i svaki put je dozivljavala takve promjene raspolozenja da sam ja pizdio. Tako da mi je veoma drago sto ova danasnja djevojka ne pije te zajebancije (ili pije, al ja to ne znam, a ne prave joj picvajz u glavu)

    Flaster je za koristiti iskljucivo u kombinaciji sa drugim kontraceptivnim sredstvom. Ili kao ispomoc onima sto su "101% sigurni da ce da svrshe napolje".
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  6. #6
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    dakle, koju vrstu zastite koristite da li su to kondomi tablete ili ovi novi flasteri
    i zanima me kad smo vec kod kotracepcijiskih flastera je li ko to probao i da li uopste ima povjerenja u tu vrstu zastite.
    a maxe...zamisli...zalijepish hanzaplast na ispod trbuha i ne mozesh da dobijesh bebu????:mrgreen: :twisted: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

    a za tablete koje su se pokazale kao najbolje
    kao najbolje su se pokazale LOGest (al to je odaFFFno starudija:PPPxixixiixi)...najbolje su JASMINE...to sam dobila preporuku josh prije vishe od po godine od jedne ljekarke odje u pl....^thumbs up^ za njih...ali ih dolje nije bilo...do prije jedno mjesec mozhda 2..

    koji kondomi i vrsta su vam najugodniji?
    i naravno koju vrstu smatrate najsigurnijom kondom?
    DUREX DUREX i SAMO DUREX!!!ZHIVIO!!!!ZHIVIO ZHIVIO!aLELUJA

    ili se oslanjate na plodne dane?
    NEVER!!!!i ne mislim da probam....

    kako sam ja bila opshirna...e pa...i precizno i konkretno odgovorila na sva zadata pitanja...prawi sam marljiwko...a pfffffffffffff...axaxaxaxxaxaxxa
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 23-09-06 at 14:31.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    KoordinatniSystemKonfuzije
    Posts
    982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo i iskljuchivo kondomi...
    kad malo razmislish shta ti se sve mozhe desit,
    trudnoca ispadne josh i najbolja...

    ma,i gumu od fap-a ako treba,
    al bez zashtite ni pod tachkom razno-razno
    Sway Me, Take Me
    Thrill Me, Hold Me
    Bend Me, Ease Me
    You Have A Way With Me

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    kao najbolje su se pokazale LOGest (al to je odaFFFno starudija:PPPxixixiixi)...

    to sam dobila preporuku josh prije vishe od po godine od jedne ljekarke odje u pl....
    Ja sam pila Logest zimus jer sam imala neki hormonski disbalans i ugojila sam se od njih... :cry:

    Sve zavisi od osobe do osobe, meni doktorica nikad nije dala neke tablete a da mi prethodno nije uradila komplet analizu hormona i krvi, shto je normalno, jer se ljekovi nikada ne uzimaju na nechiju preporuku, nije to kutija keksa koja ce nekome da se svidi a nekome ne.
    Last edited by kIkICa; 24-09-06 at 17:11.



    Mademoiselle.

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo nesto o flasterima :

    Žene koje koriste kontracepcijske flastere imaju dvostruko veće izglede za stvaranje krvnih ugrušaka u nogama i plućima od onih koje uzimaju tradicionalne 'pilule'.


    Utvrdio je istraživački tim tvrtke Johnson and Johnson koja ih proizvodi, a na temelju tog otkrića američka FDA (Uprava za hranu i lijekove) dodala je upozorenje na deklaraciju njihova lijeka.

    S obzirom na činjenicu da krvni ugrušci mogu dovesti do infarkta i moždane kapi, FDA je tvrtku Johnson and Johnson zadužila da dodatno prati korisnice njihova transdermalnog flastera.

    Objašnjenje za tu pojavu znanstvenici pronalaze u činjenici da transdermalni flaster daje organizmu znatno veće doze estrogena nego kontracepcijska tableta.

    Osim toga, korištenje transdermalnog flastera može se poklopiti i s drugim faktorima rizika za infarkt ili moždanu kap, poput pušenja, prekomjerne težine, slabog kretanja ili operativnih zahvata.

    Treba napomenuti da je transdermalni flaster tvrtke Johnson and Johnson jedini kontracepcijski flaster koji je do sada odobrila FDA.

    Hina
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam do skoro koristila jennine tablete,po preporuci doktorice. Nisam se ugojila,nikakvih losih efekata nisam imala od njih. Sad mi je preporucila flastere,kaze ona ih vec neko vrijeme koristi jer ih je nabavljala u inostranstvu i kaze da je zastita jednaka kao i kod pilula. Jos nisam pocela da ih koristim,ali kad pocnem,javicu vam utiske.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a kolko $$$ dodje mjesecno sljedovanje tih jennine?

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Durex Tingle(sa ukusom mentola)
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ferarista View Post
    a kolko $$$ dodje mjesecno sljedovanje tih jennine?
    One se piju kutija od 21 komad pa pauza 7 dana i tako u krug.Tako da mjesecno otprilike ide jedna kutija a ona je,ovdje u BG oko 600 dinara,znaci oko 7-8 eura.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sure beats the price of condoms Thnx za info

  15. #15
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Ja sam pila Logest zimus jer sam imala neki hormonski disbalans i ugojila sam se od njih... :cry:

    Sve zavisi od osobe do osobe, meni doktorica nikad nije dala neke tablete a da mi prethodno nije uradila komplet analizu hormona i krvi, shto je normalno, jer se ljekovi nikada ne uzimaju na nechiju preporuku, nije to kutija keksa koja ce nekome da se svidi a nekome ne.
    ada pa nijesma toliki retardinho da ih uzmem samo na osnowu prepor00ke!!!:twisted: ...of course da se analaiza uradi...ali stwarno su mLLLogo dobre...najmanja je kolichina hormona koji utichu na gojaznost(sa kojom ti reche da si imala problema zbog LOGEST-a...josh manju dozu imaju nego LOGEST...)i ne "l00dish" od njih...samo se malo jache"uzdrmash"...xaxaxaxaxxaxxaxaxaxxaxa

  16. #16
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Ja sam pila Logest zimus jer sam imala neki hormonski disbalans i ugojila sam se od njih... :cry:
    Od tih tableta vazda neka muka - ili se udebljash, ili odlakavish... Pih!
    Never Complain, Never Explain

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mrzim tablete!!!

    Popila sam svega 2 u zivotu! (midola i smucilo mi se od njega!) Samo da me ovo zdravlje posluzi dobro...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bogami i ja tablete ne mogu ocima vidjet..
    sto se flastera tice radije cu onaj neefikasni protiv pusenja() stavit na celo nego te lijepit..
    kondomi su zakon...
    i tu znas da ..si visestruko zasticen
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Princezica.

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    samo se malo jache"uzdrmash"...xaxaxaxaxxaxxaxaxaxxaxa

    To mi treba!!! :mrgreen:



    Mademoiselle.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    To mi treba!!! :mrgreen:

    haahhahaha...ti otjesh ono da postanesh osjetljiva i na treptanje oka suprotnog spola, tj. dotichne mushke osobe jel?????:joint: ..e e...ima i toga...a ne na dodir majko milaaaaaaaaaaaaaaa:shock: :oops:

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Nije lose malo kombinovati,dureks+ plodni dani,tj apstinencija od 11 do 19 dana ciklusa

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Hmm to i nije bas tako pouzdano.
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Hmm to i nije bas tako pouzdano.
    evo konacno da se i nas2 slozimo..
    ni ja se ne bi osvrtala na taj kalendar ako nista drugo ono zbog mogucnosti da se zabrojis da ne bi bilo nekad 2+2=6 i 15 i 14 su isto
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pearl index
    Pearl index je vrijednost koja se koristi u medicinskoj znanosti za ocjenu ucinkovitosti kontracepcijskih metoda. Oznacuje broj nezeljenih trudnoca na 100 zena koje kontracepcijsku metodu koriste godinu dana. Pearl index za kondom je 3, za zenski kondom 5, dijafragmu 6, cervikalnu kapu 6-9, spermicidna sredstva 6, kontracepcijske tablete 0.1-0.9, spirala 1-3. Pearl index za metode prirodne kontracepcije usporediv je s vecinom ovih metoda ako se ispravno provodi. Medjutim, zbog nedovoljne discipline te povremene nepredvidljivosti prirodnih procesa taj broj za ove metode moze iznositi 2-20.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Hmm to i nije bas tako pouzdano.
    ja skroz zadovoljna vetj goooodinaaama

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hitna kontracepcija!
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 02-03-08, 02:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •