Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 151 to 171 of 171

Thread: Incest?

  1. #151
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Prvo koljeno su ti roditelji i tvoja djeca. Drugo su braća i sestre, đedovi i babe, unuci. Treće su stričevi, ujaci i tetke. Četvrto njihova djeca. Koliko rođenja, toliko koljena.
    Kako bre? Zar mi nije rodjena sestra prvo koljeno?
    Never Complain, Never Explain

  2. #152
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG
    Posts
    437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Heheheeh

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Kako bre? Zar mi nije rodjena sestra prvo koljeno?
    Hehe. Ne, vec sam objasnio ranije! Jer je tvoja majka rodila tene i nju, a ona se ne racuna, sto znaci da su bila 2 rodjenja, te je 2. stepen. Samo direktni potpomci i predci su 1. stepen!
    MAKE LOVE NOT SEX!!!

  3. #153
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Shto rade na ISLAND i FARSKA OSTRVA,
    ima li tamo koga, da nije ofrshtio rodjaku, izmedju koljena.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #154
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    NSX, za sve se moze doraditi prikladna teorija, ali u konkretnom slucaju rizik za autosomno recesivne bolesti je 1/4 ili 25% Na primjer u Indiji ima opisani primjer da je 20% konsangvinicnih brakova, a ucestalost nekih bolesti cak i par stotina procenata ucestalija nego kod djece rodjene u normalnim brakovima neopterecenim tim rizikom. Albinizam se pojavljuje u Evropi u odnosu 1:40.000 u takvim brakovima 1:200. E sad onaj koji prca rodjaku moze reci da ce napraviti manje nego 199 djece ali to ipak ne znaci da prvih petoro ne bude bas tako rodjenih.
    Mrzi me traziti koliki su procenti za hondrodistrofiju, kvadriplegiju, hipoplaziju, nanizam, heksadaktiliju, epilepsiju.... ali mislim da u Crnoj Gori nije zabiljezen nijedan slucaj bolesti fenilketourije. Kod nas se racuna prvo koljeno brat i sestra neki naucnici i svestenici davno su to racunali kao nulto koljeno pa se pokazivalo da kad dozvoljavaju brak u trecem koljenu ispadalo je da je cetvrto po drugom racunanju.... Iskreno receno ne znam koji mi djavo bi da se ukljucim u ovu diskusiju ali me nekako nervira kad je sve qul i sve normalno ali obecavam kad bude topic o prcanju koza necu rijeci napisati

  5. #155
    renaissance Guest

    Default

    Ne znam na sta ste tacno mislili , ali pokusacu da objasnim ovo kroz pojam krvnog srodstva.
    E sad... krvno srodstvo se racuna po pravoj i pobocnoj liniji.
    Ovdje se 'koljeno' moze poistovjetiti sa pravom linijom koja se racuna tako sto se broje rodjenja. Napr... prvi stepen - otac i sin (dakle , dijeli ih jedno rodjenje , rodjenje sina).Drugi stepen je djed i unuk (dijele ih dva rodjenja) , i treci stepen je pradjeda i praunuk , i td... Umjesto stepena uzmite koljena .
    Brat i sestra su u pobocnoj liniji , i oni su drugi stepen. Stric i bratanic su treci stepen , i tako dalje....

  6. #156
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Pa jes ako je bez krvnog srodstva 98% sansi da dijete nema nikakvih poremecaja a sa drugim koljenom 96% onda je ta razlika duplo jer je 4% dva puta vece od 2% jel tako Funestis?!

    Dal gore negdje rekoh da je sa trecim koljenom 97,5% znaci jos manja razlika.

    Znaci ako napravis 50oro djece s nekom eskimkom jedno ce imat neku falinku a sa sestrom od tetke imace dvoje djece, eto tako ispada.
    She is only here to annoy herself!

  7. #157
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loverboy View Post
    Hehe. Ne, vec sam objasnio ranije! Jer je tvoja majka rodila tene i nju, a ona se ne racuna, sto znaci da su bila 2 rodjenja, te je 2. stepen. Samo direktni potpomci i predci su 1. stepen!
    Akhm cekaj ako nas ima petoro rodjenih brace i sestara sa kojim sam 2. a sa kojim. 6. koljeno?!
    She is only here to annoy herself!

  8. #158
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    nastavak prethodnog topica,
    iskreno bih molio ako neko ima tu tabelu da je postavi odje kao post da malo konkretnije vidimo sta ima
    a povodom prethodnog posta koji sam postavio da navdem primjer malo plasticnije
    marko (momak) petrov
    petar ivanov
    ivan draganov
    dragan nikolin

    e a sad sa njene strane
    nikola i vesko su braca rodjena
    veskov je novo
    novova sestra je udata za njenoga djeda tj njena je baba majcina majka

    ima li odje mjest za razgovor i bi li mi neko od vas mogao reci koje su njih dvoje koljeno, sada me je ova prica o svemu ovome zaintrigirala i zainteresovala

  9. #159
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Ma klepaj
    She is only here to annoy herself!

  10. #160
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    NSX ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

  11. #161
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ma klepaj
    prvo pichi, pa poslije rachunaj,
    to je visha matematika, lomish mozak, bez te, bez ove, nebilo se BABA udavat u poprechnmoj liniji, da kvari hebachinu.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #162
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Ne znam na sta ste tacno mislili , ali pokusacu da objasnim ovo kroz pojam krvnog srodstva.
    E sad... krvno srodstvo se racuna po pravoj i pobocnoj liniji.
    Ovdje se 'koljeno' moze poistovjetiti sa pravom linijom koja se racuna tako sto se broje rodjenja. Napr... prvi stepen - otac i sin (dakle , dijeli ih jedno rodjenje , rodjenje sina).Drugi stepen je djed i unuk (dijele ih dva rodjenja) , i treci stepen je pradjeda i praunuk , i td... Umjesto stepena uzmite koljena .
    Brat i sestra su u pobocnoj liniji , i oni su drugi stepen. Stric i bratanic su treci stepen , i tako dalje....
    Sve tačno. Znam da crkva ovo malo drugačije računa, tako da ti braća i sestre jesu u prvom koljenu, a stričevi i tekte u drugom. Valjda uzimaju zajedniučkog pretka za odrednicu - kolko ti je on daleko taj si stepen srodstva. Mislim da se u CG tradicionalno prihvata ovo računanje, a ne zakonsko.

  13. #163
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG
    Posts
    437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Heheheeh

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Sve tačno. Znam da crkva ovo malo drugačije računa, tako da ti braća i sestre jesu u prvom koljenu, a stričevi i tekte u drugom. Valjda uzimaju zajedniučkog pretka za odrednicu - kolko ti je on daleko taj si stepen srodstva. Mislim da se u CG tradicionalno prihvata ovo računanje, a ne zakonsko.
    Ma yebes crkvena gledista u CG kad su pare u pitanju! Odje se sve oko toga vrti, a vjeruj mi svi dobor znaju kolko su blizu i daleko kad dodje do dijdeljenja zaostavstine, iliti mukom stecenija para! Onda rade i zakonski i nezakonsi redovi!
    MAKE LOVE NOT SEX!!!

  14. #164
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Sve tačno. Znam da crkva ovo malo drugačije računa, tako da ti braća i sestre jesu u prvom koljenu, a stričevi i tekte u drugom. Valjda uzimaju zajedniučkog pretka za odrednicu - kolko ti je on daleko taj si stepen srodstva. Mislim da se u CG tradicionalno prihvata ovo računanje, a ne zakonsko.

    Da...tacno je to sto si rekao.Kanonsko pravo je malo drugacije.Mislim da mi u narodu racunamo po kanonskom pravu, ali kada je rijec o zakonu , onda se koristi racunanje koje sam navela...

  15. #165
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ne znam koje je crkveno,koje je zakonsko,teke ja racunam da mi je brat,tata,majka i naravno moja djeca ono tzv "nulto koljeno" sto ga Hari pomenu a onda u prvo koljeno racunam strica,tetke i ujake,djecu od moga brata,babe,djedove i moju unucad (kad ih budem imala) e drugo koljeno su mi braca i sestre od strica,tetaka i ujaka,praunucad i tako redom!

    hebes zakon!!!

    ovo je bas po onome koga imam u porodici,a ko ima sestre ulaze u nulto i njihova djeca i prvo koljeno.

  16. #166
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa jes ako je bez krvnog srodstva 98% sansi da dijete nema nikakvih poremecaja a sa drugim koljenom 96% onda je ta razlika duplo jer je 4% dva puta vece od 2% jel tako Funestis?!

    Dal gore negdje rekoh da je sa trecim koljenom 97,5% znaci jos manja razlika.

    Znaci ako napravis 50oro djece s nekom eskimkom jedno ce imat neku falinku a sa sestrom od tetke imace dvoje djece, eto tako ispada.
    Nije to baš tako jednostavno.

    Radi se o Mendeleevom zakonima nasljedjivanja iz generacije u generaciju.

    Medjutim neću sad pisat o tome puno s obzirom da na netu ima dosta toga.

    u svakom slučaju evo mendeleovih zakona

    1. Mendelov zakon - zakon o jednoličnosti generacije F1 (engl. law of dominance). Taj zakon govori da križanjem čiste linije jedinki, tj. homozigotnih roditelja (AA, aa) nastaju potomci generacije F1 koji su međusobno identični.

    2. Mendelov zakon - zakon segregacije (engl. law of segregation). Zakon segregacije govori o razdvajanju alela tijekom mejoze u generaciji F2 uz stalne omjere pojedinih obilježja. Npr., kod monohibridnog križanja s dominacijom u generaciji F1 pojavit će se samo dominantna osobina, dok u generaciji F2 dominantna osobina dolazi u omjeru 3:1.

    3. Mendelov zakon - zakon nezavisnog nasljeđivanja (engl. law of independent assortment). Taj zakon govori o tome da se pojedina svojstva, koja se nasljeđuju odvojeno, pri križanju dviju jedinki raspoređuju slučajno, bez nekakva pravila (ako geni za ta dva svojstva nisu na istom haplotipu, tj. blizu jedan drugom na istom kromosomu).


    http://en.wikipedia.org/wiki/Mendelian_inheritance

    i na našem jeziku

    http://www.biol.pmf.hr/index.php?id=332&L=2

    E sada sve ovo gore se može predstaviti procentualno ali tek kao finalni rezultat, sami zakoni su čisto prirodni primjer računa vijerovatnoće.

    U stvari što su jedinke bliže rodom vijerovatnoća da će se pojaviti nasljedna recesivna bolest je veća za nekoliko puta.

    recimo idividue od kojih oboje imaju recesivan gen vijerovatnoća ispoljavanja je 1:4

    što su oni odaljeniji to je vijerovatnoća sve manja (kako se koljena razilaze).

    Oo+Oo= OO, Oo, Oo, oo-bolestan

    Kada bi ovo potomstvo tijerali da se uzima izmedju sebe rezultat bi bio katastrofalan i već u idućoj generaciji bi bilo dosta ponovo bolesnih (iako bi bio i veliki broj zdravih)

    Naravno ako su prva generacija uvijek zdravi

    OO+OO= OO uvijek

    onda nema straha.

    Ali ako je samo jedan nosilac a drugi zdrav opet imaš mogućnost pojavljivanja u 2 generciji

    1. generacija OO+Oo= OO, OO, Oo, Oo

    2. generacija za zadnje dvije individue je ista kao i onaj prvi primjer.

    Otprilike tako to ide i zato nije poželjno ulaziti u bliskisrodne veze jer neki skriven gen unutar rodjaka se na taj način može aktivirat u 1:4 slučaja.

  17. #167
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne znam koje je crkveno,koje je zakonsko,teke ja racunam da mi je brat,tata,majka i naravno moja djeca ono tzv "nulto koljeno" sto ga Hari pomenu a onda u prvo koljeno racunam strica,tetke i ujake,djecu od moga brata,babe,djedove i moju unucad (kad ih budem imala) e drugo koljeno su mi braca i sestre od strica,tetaka i ujaka,praunucad i tako redom!
    Ne mozes tako racunati, "nulto" koljeno ne postoji. Kao sto ne postoji ni "nulta " godina.
    Ljudi bi nekad stvarno svasta htjeli...
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  18. #168
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Ne mozes tako racunati, "nulto" koljeno ne postoji. Kao sto ne postoji ni "nulta " godina.
    Ljudi bi nekad stvarno svasta htjeli...
    vjerovatno si u pravu al ja ne smatram svog brata rodjakom,to je interno racunanje,nema bojazni da pokvarim nauku

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    vjerovatno si u pravu al ja ne smatram svog brata rodjakom,to je interno racunanje,nema bojazni da pokvarim nauku
    Da, ali ti "brat od tetke" nije "brat" vec rodjak. "Brat od strica" ti moze biti bratic, nikako ne "brat". Zna se sto su braca, a sto rodjaci.
    NIkad mi nisu bili jasni izrazi tipa "brat/sestra od tetke/ujaka/strica"... to su samo rodjaci.
    Netko je ovdje vec bio napisao, u CG bi se uvrijedili da "brata od tetke" nazoves rodjakom.

    Pitanje: recimo da vasa baka ima polusestru/polubrata, u kakvim ste rodbinskim odnosima sa njezinim potomcima i njezinim dijelom familije?
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  20. #170
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Da, ali ti "brat od tetke" nije "brat" vec rodjak. "Brat od strica" ti moze biti bratic, nikako ne "brat". Zna se sto su braca, a sto rodjaci.
    NIkad mi nisu bili jasni izrazi tipa "brat/sestra od tetke/ujaka/strica"... to su samo rodjaci.
    Netko je ovdje vec bio napisao, u CG bi se uvrijedili da "brata od tetke" nazoves rodjakom.

    Pitanje: recimo da vasa baka ima polusestru/polubrata, u kakvim ste rodbinskim odnosima sa njezinim potomcima i njezinim dijelom familije?
    Ne znam za brata od tetke al za brata od strica bi familija definitivno digla nos kad bi rekao da ti je samo rodjak!

    U CG je to potpuno prihvaceno kao nacin odredjivanja rodbine i pravo da ti kazem meni ne smeta.
    Za ono pitanje,ne znam u kakvim bih ja bila odnosima sa njenom rodbinom ali znam da bi moj tata (ako je njegova majka u pitanju) bio u stalnoj i bliskoj vezi sa njom kao tetkom i sa njenom djecom.

    U vezi bliskosti medju rodjacima reci cu ti da je stric mog tate (cija djeca zive u inostranstvu a on je bio sam u PG)dozivio tezi mozdani udar i nakon izlaska iz bolnice moj tata i stric su svakodnevno provodili vise sati kod njega,kupali ga presvlacili ga,prali itd.Ja ne mislim da su nesto lose uradili i strasno volim sto su tako postupili

  21. #171
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Da, ali ti "brat od tetke" nije "brat" vec rodjak. "Brat od strica" ti moze biti bratic, nikako ne "brat". Zna se sto su braca, a sto rodjaci.
    NIkad mi nisu bili jasni izrazi tipa "brat/sestra od tetke/ujaka/strica"... to su samo rodjaci.
    Netko je ovdje vec bio napisao, u CG bi se uvrijedili da "brata od tetke" nazoves rodjakom.
    Mislim da je zvonchica to napisala i skroz je tachno. Ja njih nikako ne smatram "samo rodjacima",ih, ne bi mi nikad oprostili da to kazem.

    Imam veliku familiju i sa mamine i sa tatine strane i prilichno smo vezani.Samo sa tatine strane imam 3 strica,jednu tetku i moja baka je podigla josh dvoje djece i iako im nije bila bioloshka majka i njih smatram stricem i tetkom i njihova djeca su mi bash kao najrodjeniji.. I sa mamine strane imam dva ujaka i imala sam tetku i oni su mi isto tako,najrodjeniji. Eto to mi je "uza" familija..

    Znam kad sam doshla na fax, da se moja cimerka krstila jer kad bih polozila ispit,prvo bih zvala mamu i tatu a onda redom..jednog,pa drugog ujaka,pa baku,pa dvije ujne,pa tetka,pa sestre od ujaka,pa bracu,striceve.. I tako sve 4 godine,poslije svakog ispita,dopunila bih rachun samo da im se javim. Ne pretjerujem. Ako nekog izostavim,ondmah bude da ga "manje volim",pa mi bude zao. Proshle godine sam se umalo izvikala na neku shalterushu u banci,kad mi je rekla da mi ujna nije nikakav rod..
    Last edited by Tammy; 13-11-06 at 16:22.
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 76
    Last Post: 12-01-06, 00:39
  2. INCEST!
    By Shelly in forum Sve i svašta
    Replies: 34
    Last Post: 13-09-04, 13:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •