Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 171

Thread: Incest?

  1. #76
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by chokoladica View Post
    A ja mislila da civilizacija napreduje...
    Corwin je odlicno odgovorio,samo sam ja njegovim prethodnikom prosto bila sokirana..ne zamerite
    Ne zamjeramo, ne brini. Kad bi zamjerali narodu to sto je ogranicen i neobrazovan, ne bi nikad prijatelja imali. Ajde se napregnite i pokusajte da sagledate siru sliku, mali zoom out napravite. Ja sam (parafrazirajuci Frojda, naravno) pokusao da dam pojednostavljenu sliku incesta kao psiholoskog momenta u zivotu jedinke, ne u smislu fizickog odnosa dvoje bliskih "rodjaka".
    Poenta posta je bila da pokazem da incestne misli nisu toliko strane i neuobicajene u psihickom razovoju djeteta, vec da su redovna pojava koja je uslovno receno "normalan" korak u psihickom razvoju; cilj nije bio niposto da se opravda incestno ponasanje. Incest, u svojoj originalnoj formi skrivene zelje, treba da ostane upravo to - skrivena zelja koju nikako ne treba ispunit.

    Da nacrtam: dokazano je da kada malo dijete (dijete do 3-4 godine zivota) naidje na prepreku u realizovanju nekog nagona, instinktno pozeli da tu prepreku eliminise (bila to stolica na koju se ne moze popet ili roditelj koji zabranjuje ispunjavanje zelje). Dakle, ako se majka djetetu zabrani da, ne znam, ode na terasu, dijete prvo pozeli da ubije majku i ode na tu po*ranu terasu! Ali to ne znaci da ce uradit bas to. Data zelja ce se javit na djelic sekunde, a onda ce preovladat "razum". E sad, ista stvar je i sa incestom - to sto postoje latentne zelje i nagoni ne znaci da ce se bjesomucno realizovat.

    Capito?
    I am the one who locks.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Placenice, ma nije to a priori nista lose, samo je cudno. I meni osobno ne bi odgovarao takav nacin zivota.
    BTW, ne vjerujem bas da ljudi koji nose isto prezime moraju nuzno biti rodjaci, pa cak ni daleki.
    Evo, jedan od mojih najboljih prijatelja iz Istre se preziva, npr., XYZ. Moj nastavnik u osnovnoj skoli u Splitu se prezivao isto tako. I sad su oni rodjaci?
    Ma kakvi, cak ni blizu. Nastavnik mi je dalmatinskih korijena, dok je taj frend pola iz Istre, a pola Talijan.
    Ili ono, nije valjda da su Milos Milosevic (najbolji hrvatski plivac) i Sloba kakvi rodjaci?
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  3. #78
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb 100 Yers Later

    Sad kad bi Frojd dosa u Crnu Goru da odrzi isto predavanje o pshickom razvoju djece ka prije skoro 100 godina, zapalili bi ga Djordana Bruna na Campo de' Fiori... i vikali bi: "Burn the witch! Burn the damn witch!" :hammer:

    I ovdje postoje ljudi koji iskreno vjeruju u progres...
    I am the one who locks.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Tijana svoj stav donosim o onome sto se ovdje da procitati. Inace, smatram da forumi, kao mjesta okupljanja raznolikih ljudi, mogu dati vrlo dobru sliku o stanju drustva. Davno je Arthur Conan Doyle izjavio nesto slicno, da se samo citanjem osmrtnica i crne kronike u novinama moze donijeti dobar stav o stanju drustva u cjelini.
    BTW, Istrani jesu u kurcu, ali i kao takvi su mi drazi od onih koji rodjaku od mamine rodjake smatraju rodom. Mislim, kakve to vise veze ima s rodom, to su vec odavno 2 razlicite familije.
    A te talijanske spike su prica za sebe, vecina ljudi koje ja znam smatraju se Hrvatima i ide im na zivce talijansko svojatanje Istre. Razlicitost u Istri da, dvojezisnost da, ali provaljivanje fora "Istra je talijanska" se bas i nece tolerirati, jer Istrani su odavno pokazali gdje smatraju da pripadaju.

    P.S. Ja nemam pojma tko je mamina tetka. Niti me pretjerano zanima.
    fulas dragi jako fulas
    cuj
    tvoj problem
    ja samo kazes da obicno fulas kad je u pitanju crna gora
    jednako smo mi africko pleme koliko i zagrepcani(da ne dijelim po zupanijama i da ne razglabam kakvo misljenje imam o kojoj hrvatskoj zupaniji a bila sam u skoro sve a ti ni do kotora nisi prnuo a prosipas mi pamet o cg i o uredjenju (istijani ukljucujuci i Peroj su blizi oblasti u cg kao cg samoj)

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Ako je neko razlicit', ne znaci da je automatski los.
    Necu te razapanjati ali me ne smatraj losim zbog moje tradicije.
    U mojoj familiji, tj. bratstvu ili izmedju plemenika istog prezimena, koliko god ti taj izraz zvucao divljacan i indijanski, ljudi se ne zene medjusobno. I ne smatram to nicim nenormalnim ni zatucanim, vec onim dijelom tradicionalnosti koji odobravam i smatram pozitivnim. Sta je tu dobro? Evo, na prvu loptu, dobro je sledece: nikada u tom kraju se nije rodio sa posledicama koje znaju imati bebe zacete medju bliskim rodjacima. Jednostavno "cista krv".
    Moja tetka je udata u Boki Kotorskoj u jednom malom mjestu u kom zivi nekih 15tak familija, ciji su se srodnici zenili medjusobom. Svaka druga ili treca kuca ima ili je imala chlana familije koji je rodjen sa fizickim i mentalnim defektima. Ima i slucajeva da su umirali jos pri porodjaju itd. itd.
    Pogledajte samo Pastrovice, koji su poznati po tome da su se zbog ocuvanja imovine zenili medjusobom, koliko ima takvih slucajeva.

    Poznato je da su Crnogorci izuzetno visok narod, mislim cak drugi po visini u svijetu, posle nekog naroda u Africi, zatim kao narod sa najvecim procentom HGH (human growth hormone) od sviha naroda SFRJ, a jos u proslom stoljecu su ih evropski putopisci opisivali kao visok i jako zdrav narod.

    @Njivice, banalizujes neke stvari...
    Ne vjerujem da je tolika muka, da se ne moze naci djevojka bez u svoje "selo".
    Kao ono kad su pitali cojeka iz jednog sela iz Pive:
    - Odakle si?
    - Iz sela Dubljevic iz Pive!
    - Kako se prezivas?
    - Dubljevic!
    - A od kojih ti je zena?
    - Od Dubljevica, iz kuce strikove!

    Konkretno znam familiju u Niksicu, bas Dubljevici o kojima sam pricao, imaju dva sina, oba imaju posledice fizicki vidljive, jer su im majka i otac relativno bliski rodjaci, par koljena (3-4-5).


    Sem toga, Crna Gora je sredina poznata po izuzetno srdacnim ljudima. I tu srdacnost i taj pozitivni dio mentaliteta duguje rodjastvu. Ja kada odem na selo moga oca, do porodicne kuce imam pjesacenja nekih 15minuta od autobuske stanice. Redovno svratim u par kuca, kod "rodjaka" koji su mi preko 7 koljena, samo isto prezime imamo, ti ljudi znaju sve o meni, ja sve o njima, kao dijete sam toliko puta jeo, ostajao kod njih, jer smo sem "rodjaci" i komsije (baba Dostinja, najbolja zena u 5 sela ) i jednostavno, moj dio zivota vezan za selo moga oca bez njih nema tu draz, pogotovo jer se radi o dobrim ljudima.

    jesi ti od dubljevica ono?;p
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    fulas dragi jako fulas
    cuj
    tvoj problem
    ja samo kazes da obicno fulas kad je u pitanju crna gora
    jednako smo mi africko pleme koliko i zagrepcani(da ne dijelim po zupanijama
    U cemu?
    Bas i nisam primijetio da je ljudima ovdje toliko bitno do kojeg koljena su s nekim u rodu. Barem ne u vecim sredinama. U manjim sredinama, recimo, ruralnim sredinama Slavonije di sam dosta cesto, tako nesto je bitno kao i u CG, i dodje mi da ih sve dignem u zrak kad me pitaju" a ciji si ti". Ma odjebite vise, sta vas briga!
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Placenice,
    mozda banalizujem, ali banalizujem zato sto je mnogo toga podrazumjevano sto ne mora, kao i obicno u mnogim situacijama. A ova tema nije za zaokruživanje, nego, jednostavno pitam konkretno šta je, da bi onda mogli da pričamo - za osudu ni/je. Banalizujem, jer mislim, smiješna se pitanja postavljaju, a opet možda nemaju veze sa incestom ili imaju. Čija/čiji si ? A odakle.... Pa se kroz maglu sjećaš je li ti neko rod ili nije.... Je li to trošenje resursa zvanog vrijeme i povjerenje ? Mene kad tako ispituju imam utisak ko da sam u policijsku stanicu i odma gubim povjerenje u tog što me ispituje. Kako bi bilo da tako đevojku ispituješ ? A opet što se prezimena tiće, to je najmanji povod da bi neko bio neka rodbinska veza. Gledano sa majčine strane, a igledano sa stanovišta prezimena koliko recimo Popovića, Pavlovića ima u cg reklo bi se da svi u oni u jednom koljenu nastali.... A mnogi se međusobom nisu vezivali unazad, mislim nisu se našli u porodičnim stablima po kom su rodu, nikako ..... Banalizujem, prije bih rekao, navodim potencijalni primjer, koji može nastat kao poslijedica ovake priće...
    Uzdravlje
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  7. #82
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Location: Location: Location: Location: Location:
    Posts
    833
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poznato je da su se Pashtrovici nekad uzimali medjusobno da bi sachuvali zemlju. Genetski poremecaji se ponekad istaknu tek poslije par generacija .Znate ono : majka mu je tetka
    give me THE red pill.
    wake me up.
    Bondar: No hay banda! There is no band. It is all an illusion

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by James_Hetfield View Post
    Poznato je da su se Pashtrovici nekad uzimali medjusobno da bi sachuvali zemlju. Genetski poremecaji se ponekad istaknu tek poslije par generacija .Znate ono : majka mu je tetka
    Nemo otkrivat mracne tajne svoga plemena...pogotovo ne odje
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  9. #84
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by James_Hetfield View Post
    Poznato je da su se Pashtrovici nekad uzimali medjusobno da bi sachuvali zemlju. Genetski poremecaji se ponekad istaknu tek poslije par generacija .Znate ono : majka mu je tetka
    nego !

    najjache da daju zemlju tamo nekom grbljaninu :mrgreen:
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  10. #85
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Ne zamjeramo, ne brini. Kad bi zamjerali narodu to sto je ogranicen i neobrazovan, ne bi nikad prijatelja imali. Ajde se napregnite i pokusajte da sagledate siru sliku, mali zoom out napravite. Ja sam (parafrazirajuci Frojda, naravno) pokusao da dam pojednostavljenu sliku incesta kao psiholoskog momenta u zivotu jedinke, ne u smislu fizickog odnosa dvoje bliskih "rodjaka".
    Poenta posta je bila da pokazem da incestne misli nisu toliko strane i neuobicajene u psihickom razovoju djeteta, vec da su redovna pojava koja je uslovno receno "normalan" korak u psihickom razvoju; cilj nije bio niposto da se opravda incestno ponasanje. Incest, u svojoj originalnoj formi skrivene zelje, treba da ostane upravo to - skrivena zelja koju nikako ne treba ispunit.

    Da nacrtam: dokazano je da kada malo dijete (dijete do 3-4 godine zivota) naidje na prepreku u realizovanju nekog nagona, instinktno pozeli da tu prepreku eliminise (bila to stolica na koju se ne moze popet ili roditelj koji zabranjuje ispunjavanje zelje). Dakle, ako se majka djetetu zabrani da, ne znam, ode na terasu, dijete prvo pozeli da ubije majku i ode na tu po*ranu terasu! Ali to ne znaci da ce uradit bas to. Data zelja ce se javit na djelic sekunde, a onda ce preovladat "razum". E sad, ista stvar je i sa incestom - to sto postoje latentne zelje i nagoni ne znaci da ce se bjesomucno realizovat.

    Capito?
    Jo no kapisko...nikako...sta ces,neobrazovano i zatucano...ALI SA ZDRAVIM RAZUMOM,hvala lepo
    little bit of chocolate can always make you happy

  11. #86
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    ne daj boze da sam neka vlast,pocinioci incesta mi se ne bi vadili iz zatvora!!!:mad:
    Prvo sto skoro uvijek ti bolesnici udaraju na svoju maloljetnu djecu jer rijetko ces naci dvoje poremecenih u jednoj porodici da to dobrovoljno rade.Pod incestom smatram iskljucivo odnose seksualne pripode u porodici.
    nije mi normalno naravno ni sexualno opstenje izmedju brace i sestara od striceva,tetaka i ujaka kao ni tetke,ujaci,stricevi sa djecom svog brata/sestre.

    Sto se tice ovoga drugoga potpuno sam protiv do 5-6 koljena mada vjerujem da se moze desiti,pa kako ko oce
    a sto se tice price da bi se tata naljutio ako bi startovao kumovu cerku,to naravno nema veze sa krvnim srodstvom nego ti se tata boji da ga sto ne obrukas kod kuma (da toj maloj ne napravis dijete ili je ne ostavis a ona gori od ljubavi) pa ko veli neka je drugi ,oni,ti nemoj sine!!!

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    a to ovi bolesni crnogorci jedini na svijet vode racuna o tome,jer jos zivimo u plemenskim zajednicama - u istom stanju svijesti zapravo
    zamisli taj idiotizam,da neko zna cijelu granu Petrovica,a da ne zna svoju

    aka treba neka usluga i help,svi se sjete "a mi smo rodjaci(12 koljeno)"-i to najblizi!:lolblue:
    I lost my watch….now I’m lost in time

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    argonaut jos jedna stvar da bi ti razbila iluzije
    ako vec idemo u usporedbu regiona
    e ovako stvari stoje recimo da smo 65% slicni dalmaciji
    5%hercegovcima 3% slavoncima 3%istrijanima npr recimo tako a sve ostalo dragi moj sve sje soj za sebe .... al sve ovo sto sam napisala moras zamisliti ispod """"" navodnika ...
    toliko mogu da ti dodam i nemoj meni vise prodavati spiku o dojmu i o psiho analizama jer svaka ti je upravo odje pala..
    tvoj je problem to sto tako mislis logicno je da nemas afiniteta prema starim tetama kao sto je tvoje mame tetka ali isto tako nemoj mi rec da bi ga onako socno uvalio sestricni (od mamine il tatine sestre brata) ili da bi se ozenio
    i nemoj mi pricu o slobodi i idndividui i o globalizmu valjat zna se dobor dje se ne umace a dje kondom ne smije ni da olabavi a ne pukne:monkey:
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  14. #89
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad je Djavo iskushava ISUSA,
    nedje na vrh neke LITICE,
    ajde skochi u PROVALIJU, tebe je BOG OTAC , on ce da te prihvati prije nego slomish glavu i prostresh se kao palachinka.

    ISUS Djavolu mirno i stalozeno ODGOVARA.

    DJAVOLE , DJAVO TE CRNI PONIO,
    TACHO JE DA JE MENE BOG OTAC, ALI MI RECHE DA GA NE IZAZIVAM.

    KAD SAM OSTAVIO SUPRUGU I SINA,
    ZBOG DRUGE KOJA JE MNOGE OSTAVILA, DODJE RED I NA MENE, DA ONA MENE OSTAVI, KAO BRABONJAK NA CEDILO.

    KAD SAM OZENIO RODJAKU OSMO KOLJENO,
    SVI SU MENE BILI DO KOLJENA,
    KAD SAM PRIJE SHEST GODINA POSLIJE ZDRAVOGA DJETETA OD DVADEST GODINA; DOBIO SINA AUTISTU,
    PONOVO SE SJETIH DJAVOLA.
    IMA BOGA, DA JE KOLIKO MACHKA, ZATO SE NE TREBA IGRATI SA SUDBINOM.

    MOZDA SU I MOJE GODINE BILE U PITANJU,
    ALI IPAK, TREBA BITI BOGOBOJAZLJIV I POSHTOVATI NEKA PRAVILA; KOJA SU MILENIJUMIMA ZACRTANA.

    ZLOUPOTREBA DJECE OD STRANE STARIJIH I RODITELJA,
    JE NAJGNUSNIJA STVAR I ZA SVAKU OSUDU,
    DRUSHTVO SE MORA PRAVNIM SREDSTVIMA STROGO BORITI DA ZASHTITI DJECU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    nemoj mi rec da bi ga onako socno uvalio sestricni (od mamine il tatine sestre brata) ili da bi se ozenio
    Normalno da to ne bi, ali kumovoj rodjakinji bi.
    nego, tema je potpuno zalutala, od incesta smo dosli do seksualnog iskoristavanja djece, a tu vec ni najmanje nije bitno radi li to netko iz oibitelj ili potpuni stranac.
    Valjda je prica pocela oko seksa (makar incestuoznog) izmedju dvoje odraslih ljudi koje su se same, bez prisile, u to upustile?

    BTW, Tijana, rodjen sam u Dalmaciji, 15 godina sam zivio u Splitu koji mi je i rodni grad, i danas imam poznanstva u Dalmaciji.
    Oni su danas, po nekim stvarima, katastrofa. Istrani su puno vise cool i neoptereceniji mnogim stvarima, makar i oni imaju svojih mana.
    Last edited by Argonaut; 04-11-06 at 17:30.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  16. #91
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chokoladica View Post
    Jo no kapisko...nikako...sta ces,neobrazovano i zatucano...ALI SA ZDRAVIM RAZUMOM,hvala lepo

    Sad kad bi Frojd dosa u Crnu Goru da odrzi isto predavanje o pshickom razvoju djece ka prije skoro 100 godina, zapalili bi ga Djordana Bruna na Campo de' Fiori... i vikali bi: "Burn the witch! Burn the damn witch!"

    I ovdje postoje ljudi koji iskreno vjeruju u progres...


    E jos kad bi znala ko su Frojd i Djordano Bruno... ma nema veze, bitno je da ti imas zdrav razum
    I am the one who locks.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Normalno da to ne bi, ali kumovoj rodjakinji bi.
    nego, tema je potpuno zalutala, od incesta smo dosli do seksualnog iskoristavanja djece, a tu vec ni najmanje nije bitno radi li to netko iz oibitelj ili potpuni stranac.
    Valjda je prica pocela oko seksa (makar incestuoznog) izmedju dvoje odraslih ljudi koje su se same, bez prisile, u to upustile?

    BTW, Tijana, rodjen sam u Dalmaciji, 15 godina sam zivio u Splitu koji mi je i rodni grad, i danas imam poznanstva u Dalmaciji.
    Oni su danas, po nekim stvarima, katastrofa. Istrani su puno vise cool i neoptereceniji mnogim stvarima, makar i oni imaju svojih mana.
    tema nije zalutala samo smo okreniuli ugao gledanja.
    da jeste bolesno to mladje starije posebno ako se radi o rodbinskoj ili "rodbinskoj" vezi i to i jeste incest.
    da meni su iskreno receno istrijani koma mnogo su inertni njima je pula centar svijeta i sl stvari ne svi ali dosta njih i pulezanski snobovi su koma i svi oni shto furaju ono shto je in u njihovim malim glavama dalmatinsko srce za istrijansku paru ne bi dala ni za sta

    tak da...hm ne znam jesu svi smo mi koma iskreno dragi moj ali opet dusa je jedno a smjer i tendencija drugo

    u dalmaciji si svima brat u istri krvnik i stranac..
    ne znam zao mi je zbog toga..
    a ti udri po kumovoj sestri i rodjaki slobodno ko ti brani samo nemo bratice dirat e ne sam sh bi bio incest nego i bi jos presao na onu drug stranu..
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    da meni su iskreno receno istrijani koma mnogo su inertni njima je pula centar svijeta
    Pula je ****** ako mene pitas. Da mi nema tamosnje ekipe...
    Inace, tu "inertnost" bi ja nazvao "boli me *****" stavom i vjeruj mi da i te kako pase kad ti se ljudi ne mijesaju previse u zivot.
    Rekao sam da nisu savrseni, ali barem ne vuku mentalitet provincije kakav se cesto moze vidjeti u Dalmaciji i to je ono sto mi u Dalmaciji smeta.
    BTW, neki i sami ovdje kazu nesto tipa "je, to ti je taj plemenski metalitet u glavi". Sto se njihovim izjavama ne bunis nego si se bas mene uhvatila!?
    Last edited by Argonaut; 04-11-06 at 19:31.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Pula je ****** ako mene pitas. Da mi nema tamosnje ekipe...
    Inace, tu "inertnost" bi ja nazvao "boli me *****" stavom i vjeruj mi da i te kako pase kad ti se ljudi ne mijesaju previse u zivot.
    Rekao sam da nisu savrseni, ali barem ne vuku mentalitet provincije kakav se cesto moze vidjeti u Dalmaciji i to je ono sto mi u Dalmaciji smeta.
    BTW, neki i sami ovdje kazu nesto tipa "je, to ti je taj plemenski metalitet u glavi". Sto se njihovim izjavama ne bunis nego si se bas mene uhvatila!?
    od nekih postove preskacem a tebe sam uvatila jer jos nogom nisi krocio na nasa tla a pricas svasta
    e da od srca ti preporucujem veceras na HRT1 u 22:55 Bernario Bertolucci i "Sanjari"
    pravi incestuidni film o blizancima koji se fukaju
    a posle toga orgije "Poslednji tango u parizu"
    E tu cu da svrsim na mrtvog Branda
    Last edited by TiJaNaaaA; 04-11-06 at 20:43.
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  20. #95
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Sad kad bi Frojd dosa u Crnu Goru da odrzi isto predavanje o pshickom razvoju djece ka prije skoro 100 godina, zapalili bi ga Djordana Bruna na Campo de' Fiori... i vikali bi: "Burn the witch! Burn the damn witch!"

    I ovdje postoje ljudi koji iskreno vjeruju u progres...

    E jos kad bi znala ko su Frojd i Djordano Bruno... ma nema veze, bitno je da ti imas zdrav razum
    Ne brini ti za mene
    Sreca pa ja nisam u "Crnu Goru" da me takva "pamet" okruzuje

    Ozbiljno covece,mani me frojdovskih teorija,incest je incest,mozes da ga gledas kako hoces,ali?
    Pricas o psiholoskom momentu.Ok.Ali "incest" nije psiholoski momenat,incest je CHIN,incest je kada dvoje bliskih rodjaka imaju polni odnos.U zivotu covek ima raznih"psiholoskih momenata".
    Pomislio si nekog da ubijes.
    Ubio si nekog.
    Jel to isto?Nije,naravno da nije...
    Sigurno smo svi mi masu puta u zivotu pomislili nesto sto nije trebalo,ali taj zdrav razum koji ti izgleda ne priznajes ,odgoj,vaspitanje..uticu ipak u velikoj meri na to da neke toliko ljigave i odvratne stvari necemo ni pomisliti.
    Mislim da je covek u problemu ako pomisli da spava sa nekim iz svoje uze porodice,a kamoli da to sprovede u delo,odnosno da "udje" u INCEST.
    Da li ti mene kapiras?
    Kazes da sagledamo sliku sire?Ali,zasto?Da bi opravdali incest?Da bi nam bio prihvatljiviji?
    Sigurna sam da ce se "sutra" naci neko isto tako "sirokih shvatanja i obrazovan" koji ce pokusati da posmatra pedofiliju kao "psiholoski momenat"..I onda bi i tu trebalo da napravimo siru sliku da bi nam to,jel te postalo prihvatljivije?Pa ne ide bre,ne ide..
    Da..mogu te dve stvari da stavim u isti kosh,podjednako su izopacene.
    little bit of chocolate can always make you happy

  21. #96
    renaissance Guest

    Default

    I sta zakljuciste? Je li incest normalan?

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Izgleda da je sad postalo moderno da je bas sve normalno

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    I sta zakljuciste? Je li incest normalan?
    ti donosi zakljucke je li ili nije niko odje nista nece zakljuciti i rijetko se dje mozemo sloziti svako ponese svoju"pobjedu" svoj "zakljucak" kao jedini pravi
    tako da ne znam sta ti zakljuci je li il ne bzv je uopste razmisljati je li ili nije
    tu normalnost niko i nije pominjao jer je nema
    mozda kod tebe ima
    e da glupav nacin pisacu samo da bi se pisalo zar ne mislis?

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Izgleda da je sad postalo moderno da je bas sve normalno

    kad je i moderno postalo normalno onda vidis da nema nenormalnog ili normalnog i nikad ga i nije bilo sve je stvar dogovora licnog dojma nekog pametnjakovica koji je odlucio da postavi stvari "na svoje mjesto" a ajd ti sad reci da je to normalno dokazi ne mozes mozes samo da se slozis i da ne razmisljas o tome vise
    sad zamislimo da je neko prije ....godina postavio stvari sasvim drugacije i da mi sad razglabamo da li su heteroseksualci normalni i da li smijes dovatit komsinicu prije sestre..bolesno krajnje moram priznati al sve je stvar dogovra i prihvatanja toga kao pravilnog a sta je normalno ili ne je tema za sebe subjektivno.
    samo ovim ne zelim reci da je npr incest normalan eb ga i ja se ne mogu oduprijeti dogovoru pametnjakovica (mada evo bar tu mogu reci da je normalno normalno a da nije moderno)
    karikiranje i rasprava o trendu manipulacija vrijednostima mi je prdnjava starog svata """MODERNOG drustva"""" da sam musko kao sto nijesam sad bi napisala krajnje onako prljavu recenicu kakvu zasluzuje to drustvo ..
    pf

    p.s sta mi bi (ovo nije normalno heh)
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  24. #99
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    I sta zakljuciste? Je li incest normalan?
    Samo obrazovanim ljudima i modernim..
    little bit of chocolate can always make you happy

  25. #100
    renaissance Guest

    Default

    Malo mi je ogavno kako pojedinci pokusavaju da pojednostave stvari...

    Moje misljenje je da se incest ne moze opravdati.Pogotovo ne danas!

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 76
    Last Post: 11-01-06, 23:39
  2. INCEST!
    By Shelly in forum Sve i svašta
    Replies: 34
    Last Post: 13-09-04, 12:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •