Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 171

Thread: Incest?

  1. #26
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    MONTENEGRO
    Posts
    263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolest je ako se znaju pa to urade naravno, ali sto se desava kad se ne poznaju, pa se slucajno nedje upoznaju, ali se ne dotaknu korjena i familija, ili se mozda i dotaknu, ali opet se nista ne poveze i oni se klepe? Ima i takvih slucajeva...
    Mila vilo pod Lovcenom, mili dome Crna Goro,
    Crne oci najmilije, MONTENEGRO IME TI JE!!!

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma sto znam,kazu da od biraca nema je*aca! :lolblue: :lolblue:
    I lost my watch….now I’m lost in time

  3. #28
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa nisam pametna, svi u dzep po jedan primjerak svog porodicnog stabla i pamet u glavu....Pa ko voli nek izvoli.....Al se ne zapitasmo i oko josh jedne stvari a to je ...djeca rodjena iz takvih brakova koja se ne rijetko radjaju sa nekim anomalijama, i cak je naucno dokazano, sta cemo sa njima....reci cemo nebitno je to, ipak su to djeca rodjena iz ljubavi....uzas ne zelim ni da mislim o tome Kud plovi ovaj brod...
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    E pa nisam pametna, svi u dzep po jedan primjerak svog porodicnog stabla i pamet u glavu....Pa ko voli nek izvoli.....Al se ne zapitasmo i oko josh jedne stvari a to je ...djeca rodjena iz takvih brakova koja se ne rijetko radjaju sa nekim anomalijama, i cak je naucno dokazano, sta cemo sa njima....reci cemo nebitno je to, ipak su to djeca rodjena iz ljubavi....uzas ne zelim ni da mislim o tome Kud plovi ovaj brod...
    a to jeste,Engleska je poznata po takvim brakovima (Past Tens) i kako izgledaju,Pih svi nesto crveni,grdni nesto.......:hardrock:
    I lost my watch….now I’m lost in time

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veliki broj Crnogorskih plemena vecinom primorskih je itekako praktikovao danasnji incest a tadasnju metodu za ocuvanjem svog bogatstva. To nije daleka Engleska, niti Anticka Grcka dje se Jokasta jebe sa svojim sinom i radja mu djecu, no Crna Gora prije par vjekova. Inace to je pogubno za djecu iz razloga sto se geni ne mijesaju.. Zenidba sa narodom od 4 il 3 koljena je ok i naucno i moralno, kolko mi je poznato.
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Pa jes, sto ces gledat prije da ozenis neku grdobu 8. koljeno nego onu koju bi inace ozenio a koja je 6. :roll:

    Charles Darwin & Emma Wedgewood: A Cousin Couple

    "When the principles of breeding and of inheritance are better understood, we shall not hear ignorant members of our legislature rejecting with scorn a plan for ascertaining by an easy method whether or not consanguineous marriages are injurious to man."


    ~ Charles Darwin. (1871)
    She is only here to annoy herself!

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post

    Sto se mene licno tice, neka malo dalja jebozovna sestra od strica/ujaka/tetke bi vazda mogla proc...sto veli jedan drugi "Nije mi je Gara rodila"
    hahaha e pa ludjaka ovoga

    Desilo mi se jednom ranije da se muvam sa curom i sasvim slucajno me pita za prezime kad ono isto!! I to smo bas neki bliznji rodjaci bili ali se ne gledasmo od malih nogu....
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  8. #33
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mi ovamo kod nas u SAD imamo kaldijance (Iracki katolici) koji se uzimaju medjusobno. npr. Brat uzme sestru od strica da bi bogatstvo ostalo u porodici... cudni ljudi zar ne

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako god okrenuli, po Darvinu ili po religijama, pocetak ljudske vrste pripada incestu. Prakticno ljudska vrsta je nastala iz incesta. Iako kod incesta postoji bioloski problem vezan za potomstvo, glavni problem je moralne prirode. U principu, ako nema prisile i nasilja ne osudjujem one koji to praktikuju, ali mi koji smo vaspitani drugacije ne samo da to ne mozemo zbog zabrane vec osjecamo gadjenje, odvratnost, pa i bijes na samo pominjanje toga. Taj osjecaj se moze kontrolisati, ali tesko eliminisati. Kad se malo bolje razmisli veoma je cudno da one prema kojima od najranijih godina gajimo pozitivna osjecanja kada je u pitanju seksualnost osjecamo odbojnost i gomilu negativnih osjecanja.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  10. #35
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation Glupost je neunistiva

    Ne mogu da vjerujem kolika kolicina gluposti je izrecena u nepune dvije strane ovoga topica! Toliki nivo neobrazovanosti i neinformisanosti odavno nisam vidio.

    Je li ko cuo kad za Edipov kompleks?

    Svaka djevojka je u ranom djetinjstvu mastala o tome da eleminise majku i zauzme njeno mjesto pored oca, isto ka sto je i svaki momak mastao o tome da ubije oca i "preuzme" majku. Svi odreda! Tek u pubertetu se sa roditelja nagon "premjesta" na druge osobe (najcesce) suprotnog pola. Ako se seksualni nagon uspjesno prebaci sa majke/oca na drugu osobu, subjekat prevazilazi Edipov kompleks. Naravno, sve se to odvija podsvjesno i u podsvijesti i ostaje, duboko zatrpano i cenzurisano drustvenim normama kojima nas hrane od najranijeg djetinjstva. Zasto je incest los? Zato sto su nam rekli da je tako.
    A da nam nisu rekli? Sto bi vas to sprijecilo da imate odnos sa - recimo - davno izgubljenom sestrom? Sto? Sto bi bilo kad bi imali sestru za koju ne znate? Recimo upoznas ribu, svidi ti se, opalis je, i $utra saznas da ti je to neka davno izgubljena sestra za koju nisi znao ni da je imas? Mislite da bi vas nesto sprijecilo da je opalite, da bi se upalila neka lampica u glavu? NE bi! Zato sto ne postoji nikakva organska blokada protiv toga. Jedina blokada je to sto je to drustveno neprihvatljivo.

    A kako se to pravda? Najcesce pricama kako bi incest unazadio ljudski rod jer bi radjala "defektna" djeca, jel? Ili jednostavno - zato sto je gadno? A da pitam ja vas nesto: zar ne bi postojala neka prirodna kocnica u glavu koja bi nas sprjecavala u tome, da je to stvarno toliko zlo ka sto se misli? Da je incest toliko neprirodan, ne bi bilo potrebe za drustvenim pravilima koja ga zabranjuju, zar ne? Jednostavno, ne bi ni znali da postoji tako nesto.

    Ali znamo, svako od nas dobro zna. Samo sto ne smije niko da prizna sebi, jer mu je podsvijest cenzurisala sve latentne misli koje idu u tom smjeru. Zato i sanjamo - i to nerijetko - da imamo odnose sa majkom, ocem, bratom, sestrom; san je jedini kanal kroz koji se date misli mogu slobodno manifestovat.

    I? Ko je u pravu sad?
    I am the one who locks.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da si malo pogrešno skapirao priču oko Edipovog/Elektra kompleksa. Normalna osoba, ona koja se pravilno razvija, prevaziđe ga oko 4. godine. Jednostavno odustane, shvati da ne može da se takmiči sa roditeljem istog pola i preda se. Odustaje od želje da bude odrasla i posjeduje roditelja i odluči da ostane dijete. Taj transfer na druge osobe postoji samo ako ga nije prevazišla na pravi način, odnosno ako je ostao negdje "zamaskiran" ispod površine.
    Incest je loš zato što UVIJEK i BEZ IZUZETAKA spriječava, odnosno narušava duhovni razvoj osobe koja ga praktikuje. Postoji i još bezbroj društvenih implikacija zbog kojih je ovo ponašanje proglašeno za zabranjeno i neprihvatljivo, ali ova je osnovna.

  12. #37
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Mislim da si malo pogrešno skapirao priču oko Edipovog/Elektra kompleksa. Normalna osoba, ona koja se pravilno razvija, prevaziđe ga oko 4. godine. Jednostavno odustane, shvati da ne može da se takmiči sa roditeljem istog pola i preda se. Odustaje od želje da bude odrasla i posjeduje roditelja i odluči da ostane dijete. Taj transfer na druge osobe postoji samo ako ga nije prevazišla na pravi način, odnosno ako je ostao negdje "zamaskiran" ispod površine.
    Incest je loš zato što UVIJEK i BEZ IZUZETAKA spriječava, odnosno narušava duhovni razvoj osobe koja ga praktikuje. Postoji i još bezbroj društvenih implikacija zbog kojih je ovo ponašanje proglašeno za zabranjeno i neprihvatljivo, ali ova je osnovna.

    Podvuceno stoji. Moja greska, zaletio sam se bio malo.
    Ali isto tako stoji i ostatak moje price. Koja je, na koncu, samo moja interpretacija Frojda.
    I am the one who locks.

  13. #38
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poznajem jednog chovjeka koji je "plod" greshne ljubavi izmedju oca i cherke. Zapravo - vise je to bilo silovanje, al da ne duljim-taj chovjek je psihichki stabilniji od dvije trecine forumasha, e jedino sto je malo grdnjikav. On ima dijete sad sasvim normalno i zdravo.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  14. #39
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,528
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    nazalost, mene je tetka plod djeda i oceve macehe.
    pa, ne bih rekao da je bas psihicki stabilna.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #40
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tvoja tetka (ocheva sestra) je plod TVOG djeda TVOG oca macehe?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Ja nijesam skapirao valjda je onda polusestra tvoga oca tako da ne vidim prob. A i ako nije psihicki stabilna sigurno nije do toga.
    She is only here to annoy herself!

  17. #42
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa nije to do njih, no do nje ocigledno
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  18. #43
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mi ovamo kod nas u SAD imamo kaldijance (Iracki katolici) koji se uzimaju medjusobno. npr. Brat uzme sestru od strica da bi bogatstvo ostalo u porodici... cudni ljudi zar ne
    I jevreji to praktikuju. U SAD jos 12 drzava dozvoljava zenidbu izmedju prvih rodjaka. Kazu da je Darvin bio ozenjen svojom prvom rodicom. To sam procitao na yahoo answers.
    A nas nazivaju divljacima.

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Hehe i Ajnstajn
    She is only here to annoy herself!

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    mn.nk.pg.gr.at.
    Posts
    1,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozete vi odje pisati shto god ocete. Iznositi nauchne fakte ili Edipove/Elektrine kompekse. Citirati Frojda i navoditi primjer Charlsa Darwina, ali meni jednostavno moj moralni kodeks ne dozavoljava da razmishljam o bilo kojoj sestri, pa i da je 5-to, 6-to koljeno (na dalje ih ne znam), na taj nachin. To je meni jednostavno ogavno. Da na taj nachin razmishljam o nekom prema kom imam neku potpuno ne-izopachenu, iskrenu, BRATSKU vrstu ljubavi je za mene potpuna nepoznanica i tema o kojoj razmishljam SAMO NA OVAKAV nachin i to kad naletim na ovakav topik ili pak eventualno napis u novinama. Pa zar pored toliko zena/mushakaraca oko nas ... Pih ...
    -dico tibi verum libertas optima rerum nunquam servili sub nexy vivito fili-

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Avetinjak View Post
    moj moralni kodeks ne dozavoljava da razmishljam o bilo kojoj sestri, pa i da je 5-to, 6-to koljeno (na dalje ih ne znam)
    Zar netko uopce zna tko mu je rodbina u 5 ili 6-tom koljenu!?
    Ja dalje od drugog nisam stigao...
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    K osto neko reče, svaka familija da izda svoje stablo u džepnom izdanju i da ga svi nose sa sobom, bilo u kupaće bilo u đins jakni!
    Nego, ja sam ranije mislio da je incest u stvari silovanje u porodici. A mislio sam da je silovanje privoliti jednu ili više strana na sexualno opštenje ( ne znam da nađem sad adekvatan izraz ). A porodica, to je kao najbliža grupacija - koja teži da opstane i da se razvija. To bi došlo nešto kao - mama, tata, 2 sina i 3 ćerke. A familija bi valjalo da bude nešto šire - ono tipa strika,teta i sva ona bliska rodbina. Valjda ?
    Međutim, ako se Pera i Jovana, iz neko njegovog daljeg robinstva, vole - ja ne vidim tu incest. Nekako to zvuči odvratno i bolesno, što i jeste. Ovo sam mislio na termin incest. Međutim, meni jeste logična ljubav između brata i sestre, ali to je ljubav koja ne bi trebalo da vodi ka silovanju, a to znači ni prema incestu. Isto tako odnos otac-ćerka, majka-sin. A opet, jako puno ovisi od vaspitanja.
    Uh pokušao sam da budem što kraći!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #48
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Ne mogu da vjerujem kolika kolicina gluposti je izrecena u nepune dvije strane ovoga topica! Toliki nivo neobrazovanosti i neinformisanosti odavno nisam vidio.


    A kako se to pravda? Najcesce pricama kako bi incest unazadio ljudski rod jer bi radjala "defektna" djeca, jel? Ili jednostavno - zato sto je gadno? A da pitam ja vas nesto: zar ne bi postojala neka prirodna kocnica u glavu koja bi nas sprjecavala u tome, da je to stvarno toliko zlo ka sto se misli? Da je incest toliko neprirodan, ne bi bilo potrebe za drustvenim pravilima koja ga zabranjuju, zar ne? Jednostavno, ne bi ni znali da postoji tako nesto.

    Ali znamo, svako od nas dobro zna. Samo sto ne smije niko da prizna sebi, jer mu je podsvijest cenzurisala sve latentne misli koje idu u tom smjeru. Zato i sanjamo - i to nerijetko - da imamo odnose sa majkom, ocem, bratom, sestrom; san je jedini kanal kroz koji se date misli mogu slobodno manifestovat.

    I? Ko je u pravu sad?
    Znas sta...pa pre cu da izaberem da budem neinformisana i neobrazovana nego izopacena!! O cemu ti pricas covece??
    Da,radjala bi se defektna deca.Zamisli da nema drustvenih normi i zamisli da se incest sprovodi kao nesto normalno,sta mislis za par decenija na sta bi ljudski rod licio?Na degenerike..bili bi puni anomalija,sa kratkim zivotnim vekom..da ne idem dalje...
    Ako ti sanjas o seksu sa clanovima svoje porodice ,treba da ides da se lecis..ne ti,nego svi koji tako razmisljaju.
    Ja kapiram demokratiju,modernizaciju,ali izopacenost i mentalnu nakaznost ne kapiram.I zivotinje bre imaju neki red i neka "pravila" a onda ti hoces da kazes da COVEK koji je ,bar ja mislim,visi nivo inteligencije u odnosu na zivotinje,ne treba da ima neke drustvene norme??
    Tebi defektnost nije dovoljan razlog zasto incest ne treba da postoji?

    Ti sigurno nisi u pravu,i ako ovaj tvoj post nije samo provokacija,da bi tema postala interesantnija...onda bi zaista,zaista trebalo da se zabrines.
    little bit of chocolate can always make you happy

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    cokoladice, malo me zabrinu ali polako.....
    ovdje nekako se sve zbrzalo.....
    Radjanje defektne djece ? Kad se ono desava ? Da uprostim, kad je jedna strana bila stara da da zdravu DNK ( ako mogu tako da kazem ), dakle moguce je pri odnosu mladog sa starijim ( bilo majka-sin ili otac-cerka ). Taj odnos je neprihvatljiv! Ali ne samo iz razloga deformiteta djeteta, nego sto je taj odnos bolestan! A sad pitam tebe, da li bi se defrmisano dete rodilo iz ljubavi mog primjera Pere i Jovane ( gdje su jako daleki rod jedan drugome, ni ne prezivaju se isto, ali su iste generacije i voledu se, ali to je po definiciji od pocetka topica - incest ???? )
    Sanjanje o seksu sa clanovima svoje porodice ????? Sta je tebi porodica ? Mama Tata Sin Ćerka ? Ili Baka Deka njihovo 6-oro djece među kojima je tvoj tata, a sa njima i tatina porodica ? Šta je familija, šta je rodbina ..... Nekako kod nas je sve zbrkano.
    Mislim da je defektnost deteta koji bi nastao iz incesta slab razlog zašto incest ne treba da postoji. Tj. ne može da bude jedini razlog. Da li postoji negdje tačna definicija incesta .... Ja sam postavio neko moje viđenje prije, ali me niko nije ispravio nekom tačnom stavkom. Jer ovo je osjetljiva tema da bi se baratalo i raspravljalo o njoj na osnovu sturih saznanja koja imamo....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  25. #50
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Beograd bre
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njivice...ja priznajem da manje vise ne ulazim u to defektnost-bolest...neprihvatljivo mi je i iz jednog i iz drugog razloga.A zna se sta je incest.Polni odnos izmedju BLISKIH RODJAKA.E sad,do kog "kolena" ces ti da racunas da ti je bliski rodjak,ja ne znam...
    Pravo da ti kazem..mene iznenadjuje sama cinjenica da se pokusava naci opravdanje za tako nesto..razumes?
    Ja imam i babu,dedu,mamu,tatu,brata,sestru,ali i dete...i jednostavno tako nesto mi je apsolutno neprihvatljivo.
    Ne mogu da verujem da neko moze da misli da incest nije dobar samo zato sto tako nalazu "drustvene norme"..stvarno ne mogu...
    little bit of chocolate can always make you happy

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 76
    Last Post: 11-01-06, 23:39
  2. INCEST!
    By Shelly in forum Sve i svašta
    Replies: 34
    Last Post: 13-09-04, 12:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •