Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 126 to 150 of 171

Thread: Incest?

  1. #126
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  2. #127
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zahvaljujući NSX, najpribližniji odgovor je dan u ovom obliku:
    Sexual relations between relatives who are forbidden by law to marry; for example, between father and daughter or mother and son.

    # Though each society has its own system for determining the range of people who fall into this category, every society has an incest taboo of some sort.
    I tu leži ona kvaka koju sam pominjao, samo sad nazvana the range of people. Šta kod nas obuhvata taj range u familijarnom stablu. Poslije koje grane ili koljena ili čega več nije incest ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  3. #128
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Stepenuje se isto i rodbina sa majcine strane mada je to manje zanimljivo kod nas Crnogoraca Dok po ocevoj liniji svi pobroje do devetog koljena po majcinoj strani najdalje se dodje do babine majke.
    2 zvonchica
    evo pravog odgovora.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #129
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cek da vidimo ako sam i ja ovo dobro ukapirala

    Primer stabla (lupam):
    Vuk (otac)
    Stana - Milovan (ovo su vec sledece generacije u padu, dakle ovaj izvan je ovome ispod roditelj a ovi na istom redu su "brat i sestra"-rodjaci)
    Ivan - Marija
    Dragan - Milica
    Mirko - Natasa

    Znaci, Mirko i Natasa su brat i sestra negde cetvrto koleno i sudeci po tome sto sam ja cula od ovih starijih sto se bave s tim ko je s kim rod, tek posle sestog kolena mozes se zaljubiti ili kresnuti sa nekim. Do sestog kolena nema sta da se dira, to ti dodje brat ili sestra Znaci Mirkovi i Natasini unucici bi mogli da se uzmu, ali pre toga nista... Sad, ko zna ko mu je rod u sestom kolenu.. To je vec druga prica. Ja znam negde do treceg kolena, i to samo otprilike po imenu i gde zive ali ovo ostalo ne. I kako da se ocekuje da se zna ko ti je rodjak tako daleko?! No "srecom", vazda se nadje neka baba ili tetka da prica ko je s kim rod A strasno...
    Last edited by Shiney; 09-11-06 at 23:48.

  5. #130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozes se ti kresati i sa manjim kolenima al ne valja da se uzimate i djecu da imate :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  6. #131
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shiney View Post
    Cek da vidimo ako sam i ja ovo dobro ukapirala

    Primer stabla (lupam):
    Vuk (otac)
    Stana - Milovan (ovo su vec sledece generacije u padu, dakle ovaj izvan je ovome ispod roditelj a ovi na istom redu su "brat i sestra"-rodjaci)
    Ivan - Marija
    Dragan - Milica
    Mirko - Natasa

    Znaci, Mirko i Natasa su brat i sestra negde cetvrto koleno i sudeci po tome sto sam ja cula od ovih starijih sto se bave s tim ko je s kim rod, tek posle sestog kolena mozes se zaljubiti ili kresnuti sa nekim. Do sestog kolena nema sta da se dira, to ti dodje brat ili sestra Znaci Mirkovi i Natasini unucici bi mogli da se uzmu, ali pre toga nista... Sad, ko zna ko mu je rod u sestom kolenu.. To je vec druga prica. Ja znam negde do treceg kolena, i to samo otprilike po imenu i gde zive ali ovo ostalo ne. I kako da se ocekuje da se zna ko ti je rodjak tako daleko?! No "srecom", vazda se nadje neka baba ili tetka da prica ko je s kim rod A strasno...
    Bogomi bi ti se odje grdno naljutili da brata od strica predstavis nekome-ovo mi je rodjak-bolje da ga osamaris,a da ne pricam o rodjenom bratu ili sestri.

    ja sam vrlo vezana za tetke,striceve,ujake i njihovu djecu,tako da mi sve ovo nije neobicno i stvarno ih drzim kao najrodjenije.
    moja djeca vikendom idu da prespavaju kod njih,vode ih ljeti na more,dodju da ih pokupe pa ih izvedu u grad,na sok,kolace,kao da su mi rodjena braca i sestre a mojoj djeci nijesu rodjeni ujaci i tetke.Mi tako funkcionisemo i nasi roditelji izmedju sebe.
    e sad,neki rodjaci sa kojima ni moj tata ne umije da objasni povezanost (a kaze mi, kad pitam ko je ovo-kako sine,coce, ne znas,to su nam najblizi rodjaci) me ne sjekiraju, ja cak kazem, da su samo iz istog sela kao moji,a to ti se zamjera najtrasnije.Divne li odive,cus iz istoga sela...a tvoj pradjed i moj djedo su bila djeca od dva brata od strica...mi smo blizuuu!!!

  7. #132
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shiney View Post
    Cek da vidimo ako sam i ja ovo dobro ukapirala

    Primer stabla (lupam):
    Vuk (otac)
    Stana - Milovan (ovo su vec sledece generacije u padu, dakle ovaj izvan je ovome ispod roditelj a ovi na istom redu su "brat i sestra"-rodjaci)
    Ivan - Marija
    Dragan - Milica
    Mirko - Natasa

    Znaci, Mirko i Natasa su brat i sestra negde cetvrto koleno i sudeci po tome sto sam ja cula od ovih starijih sto se bave s tim ko je s kim rod, tek posle sestog kolena mozes se zaljubiti ili kresnuti sa nekim. Do sestog kolena nema sta da se dira, to ti dodje brat ili sestra Znaci Mirkovi i Natasini unucici bi mogli da se uzmu, ali pre toga nista... Sad, ko zna ko mu je rod u sestom kolenu.. To je vec druga prica. Ja znam negde do treceg kolena, i to samo otprilike po imenu i gde zive ali ovo ostalo ne. I kako da se ocekuje da se zna ko ti je rodjak tako daleko?! No "srecom", vazda se nadje neka baba ili tetka da prica ko je s kim rod A strasno...

    Tachno si potrefila,

    otac mi je VUKO JANKOVIC,
    baba mi je Stana Todorovic sa Peljeva Brijega udata za Djeda Stanishu Jankovica, Stanisha Dragov, Drago Vukov, Vuko , Djurov, Djuro Jovanov, Jovan Jankov iz KLOPOTA -BRATONOZICI, Kekovici, Shakovici, Vuchelici, Darmanovici, Sekulovici, Toljevici, oli josh, a majka Darinka Pavicevic sa Ubala iz Kucha,

    Ako nijesmo u familiju,
    imam mladjega brata, koji je u formi i kome zena ne brani da ofrshti neshto sa strane.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #133
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahaha potrefih ti familiju Prilicno sam sigurna da nismo rod, ali odustacu od ponude, hvala ipak

  9. #134
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shiney View Post
    Hahaha potrefih ti familiju Prilicno sam sigurna da nismo rod, ali odustacu od ponude, hvala ipak
    A i nije neka ponuda,
    nishta od mene nije nauchio, majka ga kasno rodila,
    a mene prerano.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Shiney View Post
    Ja znam negde do treceg kolena, i to samo otprilike po imenu i gde zive ali ovo ostalo ne. I kako da se ocekuje da se zna ko ti je rodjak tako daleko?! No "srecom", vazda se nadje neka baba ili tetka da prica ko je s kim rod A strasno...
    Najvisi zakonom dozvoljeni koeficijent srodnosti za sklapanje braka je 6,25% ili prevedeno da mogu imati zajednickog shukundjeda. Moras jos jedno pokoljenje saznati ili se udati u Crnu Goru pa ce tamo sve provjeriti

  11. #136
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Hari, je li isto chukundjeda i shukundjeda ? Tj, je li to deda mog dede ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  12. #137
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Riječ šukundjed vuče korijen iz turskog jezika i označava krvno srodstvo: pra-pradjed, pradjedov otac ili djedov djed.
    Last edited by Hari Krisna; 10-11-06 at 18:49.

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Riječ šukundjed vuče korijen iz turskog jezika i označava krvno srodstvo: pra-pradjed, pradjedov otac ili djedov djed.
    Bas me zanima koliko ljudi zna tko i sto im je bio sukundjed...
    I od kojeg dide? S oceve ili majcine strane? A i taj dida je imao dvojicu dida, pa kojeg onda racunati?
    Zar nije ocito koliko je sve to bez smisla?
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  14. #139
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako mislis da je bas tako bez smisla procitaj kakve sve bolesti, devijacije... donosi inbred kod kerova, a ne kod ljudi. Zamisli samo logiku da neko zna rodoslov svoga kera, a ne zna svoj?

  15. #140
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Dostina novijih urban ql likova je takvo, naravno jos kad izvedu kera bez povoca na Goricu.

    Sto se devijacija tice vec od treceg koljena ako prije nije bilo inbreedinga su gotovo iste da ti dijete ne bude "devijantno" u bilo kom pogledu, znaci mozda je 98 vs 97,5%, relativno nebitan razlog rekao bih.

    A inbred kod kerova donosi devijacije zato sto budale pare direktne rodjake i dobijaju mutante, koje ce jos i dobro prodati jer je "cista" krv.
    She is only here to annoy herself!

  16. #141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako mislis da je bas tako bez smisla procitaj kakve sve bolesti, devijacije... donosi inbred kod kerova, a ne kod ljudi. Zamisli samo logiku da neko zna rodoslov svoga kera, a ne zna svoj?
    Ovo govoris kao da ce se netko seviti sa sukundjedom ili sukunbabom.
    Hari, ti si pametan covjek, zar ne vidis besmisao u tome? U kakvom uopce bliskom srodstvu mozes biti sa osobom s kojom ti je jedina zajednicka poveznica - sukundjed? Od njega sve ide dalje svojim putem, Vec je to dovoljno generacija da nemate blisko srodstvo, vec je ono toliko daleko da se moze zanemariti.
    Ako svaki novi potomak nosi 50% genetskog materijala od oca i isto toliko od majke, koliko zajednickog materijala moze imati sa osobom s kojom ima SAMO istog sukundjeda?

    Devijacije nastanu kod potomaka osoba koje su u krvnom srodstvu. Jesu li dokazane devijacije kod onih koje dijeli 5,6 koljena? Ne bih rekao. Ako jesu, molim link na relevantna istrazivanja.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  17. #142
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Pazi devijacije se dese i kod onih koji (relativno) uopste nisu u srodstvu, znaci recimo >30 koljena iliti da se ozenis nekom Australijankom sad. E sad mozda je u promilima veca mogucnost za devijaciju kod 5,6og koljena nego kod 30og.
    She is only here to annoy herself!

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Najvisi zakonom dozvoljeni koeficijent srodnosti za sklapanje braka je 6,25% ili prevedeno da mogu imati zajednickog shukundjeda. Moras jos jedno pokoljenje saznati ili se udati u Crnu Goru pa ce tamo sve provjeriti
    I choose the second option

  19. #144
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Ako svaki novi potomak nosi 50% genetskog materijala od oca i isto toliko od majke, koliko zajednickog materijala moze imati sa osobom s kojom ima SAMO istog sukundjeda?
    Kao sto je i napisano koeficijent srodnosti ako je isti sukundjed je 6,25% i kod jedne i kod druge osobe a iz toga se moze izracunati koliki bi bio inbred kod eventualnog potomka. Ne znam da li je po crnogorskom zakonu takav brak dozovljen ali kod velikog broja evropskih drzava jeste isto kao sto je i za blize srodnike zabranjen.
    Jesu li dokazane devijacije kod onih koje dijeli 5,6 koljena? Ne bih rekao. Ako jesu, molim link na relevantna istrazivanja.
    O devijacijama i inbredu doduse kod kerova mozes naci u jako puno radova Malcolma B.Willisa i prema njegovim istrazivanjima samo kod jako rijetkih rasa kerova je dozvoljeno maksimalno 10% iste krvi.

  20. #145
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Shiney, ja nijesam ni sumnjao u to da neces izabrati bolju opciju
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pazi devijacije se dese i kod onih koji (relativno) uopste nisu u srodstvu, znaci recimo >30 koljena iliti da se ozenis nekom Australijankom sad. E sad mozda je u promilima veca mogucnost za devijaciju kod 5,6og koljena nego kod 30og.
    Nijesu bas promili u pitanju nego malo vise, ali i to mogu provjeriti. Provjerio sam kod naseg cojeka koji se bavi genetikom i potvrdio je da se poslije devetog koljana iskljucuju devijacije koje bi se mogle vezati za krvno srodstvo i da je to naucno potvrdjivanje onih obicaja sto su nam preci ostavili. Mislim onoga sto kazu " ne valja se"

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kao sto je i napisano koeficijent srodnosti ako je isti sukundjed je 6,25% i kod jedne i kod druge osobe a iz toga se moze izracunati koliki bi bio inbred kod eventualnog potomka. Ne znam da li je po crnogorskom zakonu takav brak dozovljen ali kod velikog broja evropskih drzava jeste isto kao sto je i za blize srodnike zabranjen
    Mislim da je u vecini drzava dozvoljeno od treceg koljena...
    Enivej, koliko se na ovom topicu dalo vidjeti, mnogi su incest poistovjetili sa seksualnim iskoristavanjem maloljetnika (ono, otac skcerku, i tako dalje...). No, to nije bila tema,
    Mene sad zanima, kome bi ovdje smetalo da zna da mu se prijatelj sevi sa rodjakinjom u trecem koljenu? Ono, radi se o 2 odrasle i punoljetne osobe koje su dobrovoljno upustile se u to.
    Osudjivali bi ih ili bi vam bilo svejedno?
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  22. #147
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Mislim da je u vecini drzava dozvoljeno od treceg koljena...
    Enivej, koliko se na ovom topicu dalo vidjeti, mnogi su incest poistovjetili sa seksualnim iskoristavanjem maloljetnika (ono, otac skcerku, i tako dalje...). No, to nije bila tema,
    Mene sad zanima, kome bi ovdje smetalo da zna da mu se prijatelj sevi sa rodjakinjom u trecem koljenu? Ono, radi se o 2 odrasle i punoljetne osobe koje su dobrovoljno upustile se u to.
    Osudjivali bi ih ili bi vam bilo svejedno?
    Njihov problem anyway, osim ako ja ne muvam tu njegovu rodjaku :mrgreen:

    Hari

    http://www.ucl.ac.uk/~ucbhdjm/course...InbrDrift.html

    "In human societies where some families have a lot of wealth, or where a bridal dowry is paid, inbreeding is common. Examples are European royal families, and on the Indian subcontinent. Perhaps here the idea is to prevent the "recombination" of wealth with other families!

    In any case, mild inbreeding, such as mating between first cousins, or uncle-niece isn't so dangerous. Charles Darwin married his first cousin, Emma Wedgewood, and had an astonishing 10 children. Some were sickly or died young, but this was common in the days before penicillin. "


    Daklem ako oni cak first cousin ili drugo koljeno smatraju za ne tako opasno svako iduce je jos neopasnije
    She is only here to annoy herself!

  23. #148
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    narode ne mogu da odolim a da ne postavim pitanje iako ce izaci malo iz konteksta, ko ustvari od vas zna pravilnu definiciju koljena
    Prvo koljeno su ti roditelji i tvoja djeca. Drugo su braća i sestre, đedovi i babe, unuci. Treće su stričevi, ujaci i tetke. Četvrto njihova djeca. Koliko rođenja, toliko koljena.

  24. #149
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    ako malo pogledamo u proslost nemoguce je da nijesmo svi povezani,jedna studija je rekla da su svi evropljani potekli od 1500 ljudi, da li ovo znaci da je medju njima bilo incesta.
    Od 6 muškaraca i 8 žena. Dako se funestis javi, on bi ovo trebalo da zna.

  25. #150
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Prvo koljeno su ti roditelji i tvoja djeca. Drugo su braća i sestre, đedovi i babe, unuci. Treće su stričevi, ujaci i tetke. Četvrto njihova djeca. Koliko rođenja, toliko koljena.
    Nisam bas siguran.
    She is only here to annoy herself!

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 76
    Last Post: 12-01-06, 00:39
  2. INCEST!
    By Shelly in forum Sve i svašta
    Replies: 34
    Last Post: 13-09-04, 13:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •