Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 101 to 125 of 184

Thread: O Podgorici, ljudima i drugim bakracima...

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jes da se ti nadas da se nece ulazit u to zasto bi se neko ovako hranio ali mene zivo interesuje zasto bi se neko OVOLIKO hranio!
    pojedes kilo mesa, kilo sira i jednu tunu dnevno? i to sve mimo majkine kuhinje?
    da nije malo mLogo?
    Last edited by zippy; 08-11-06 at 10:28.

  2. #102
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada momku je hobi bildovanje - valjda je ochigledno :P

  3. #103
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Western Nepal
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    1kg svjezeg sira 4e
    1kg piletine/ili smrznute ribe ~5e
    1tuna 1e
    ostalo
    UKUPNO: ~10e x 30 dana... kako stojis sa tablicom mnozenja?
    Nadam se da necemo ulaziti u to zasto bi se neko ovako hranio.

    Ajde mi objasni kako da 5e pretplate i 20tak eura ADSL-a i 5e poziva sa fixnog telefona sabijes ispod 15e, pa cu te u prkno poljubit...

    OK, ja sam nerealan...

    ...a ti si Dejvid Koperfild...

    Mislim da posle ovoga ja i ti necemo da komentarisemo bilo sta
    Ja te ne bi drza ni blizu kuce a ne u kucu da sam ti roditelj.

  4. #104
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default A da se vratimo na temu?

    Dakle, svako odredjuje nasto ce da trosi pare. Mi se jesmo navikli na prezivljavanje sa 150 eura mjesecno, pa nam se cini da je neoprostivo rasipnistvo trositi po 500-600 eura mjesecno. Naravno da ima i toga, potrosacko drustvo s jedne - i porast potreba koje treba zadovoljavati kako bi zivot licio na nesto vise od onog nasto smo navikli do sada.

    Ovdje je malo drugacije pitanje postavljeno. Slazem se da finansijska stabilnost i nezavisnost imaju veze sa tim, ali ovdje je bilo vise pitanje - duha. Zdravog i kritickog duha. Koji nece povuci svoju pjesmu "Milo je Acov brat" jer bi mozda najlutilo to nekog. O duhu koji ne pravi kompromise oko kljucnih stvari.

    Svaki pokret u ovom pospanom gradu se zaustavi poslije prve kafe...
    Vecina ljudi je zla

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Kako ne! Niko nema izdatke tipa:tel+internet 50-70e, izlasci 100-150e, neplanirani troskovi 50e, svi ste puni para pa ne vracate neki kredit 150-200e, ne kupujete po farmerice i majicu na tuski svakih 3 godine za 30e, nego kupite sebi parce garderobe za 50-100e, dje je odrzavanje auta i gorivo 100-200e, neces zivjet ka guzica no ces castiti nekoga ko slabije zaradjuje od familije, brata ili sestru studenta ili djeda ili babu penzionera.
    Ili ako zivite sami a nemate svoj stan, sto je odma 300e vise, ili ako ste uzeli stan na kredit, to je opet 200-300e.

    Crn je zivot odje i sa malo vise para, od 650e (btw. od danas mi firma placa 70e telefon :mrgreen: kako cu taj visak sa merakom da pojedem :mrgreen no je narod navikao da zivi od danas do sjutra, pa je dobro ako se ima za leb. Ja takav zivot necu da zivim, ko zeli, samo naprijed.
    Ti kazes, ajde skoro pristojan zivot. To i jeste samo to, pristojan zivot sa svakom iskalkulisanom parom i stiskanjem.

    Nego se odaljismo od teme.
    Nerealni ste masa.
    ako ja znam o chemu ti prichash ja se pomamio !!!
    izdrzhavash li ti sam tu familiju ili shto ... ?
    ja sam ti ovo rekao gledajuci sa svoje situacije sa tih 650e u ovom trenutku ja bih sa tim parama uzhiva, jer nemam izdatke kao ti , **** ga ali tako je ...
    normalno je da svako zheli vishe i ja zhelim mnogo vishe nego shto imam ali...
    koliko god bio taj standard uvijek ce nekome bit crn zhivot majstore i to je tako ...mozhda ne tebe ali nekome oce ...
    ti ako necesh takav zhivot ti radi ono shto mislish da ce ga promijenit,kako i shto ne znam!!!
    a to ko je nerealan to ne znam, i meni dosta puta zafali para pa gledam kako da dodjem do njih, i uvijek mi pane na pamet onaj mail shto je kruzhio netom jedno vrijeme,iznijecu mu sushtinu :
    "ako imash,krov nad glavom,3 obroka dnevno i pristojnu odjecu na sebi , bogati si od milijarde ljudi na zemlji"
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    1kg svjezeg sira 4e
    1kg piletine/ili smrznute ribe ~5e
    1tuna 1e
    ostalo
    UKUPNO: ~10e x 30 dana... kako stojis sa tablicom mnozenja?
    Nadam se da necemo ulaziti u to zasto bi se neko ovako hranio.

    Ajde mi objasni kako da 5e pretplate i 20tak eura ADSL-a i 5e poziva sa fixnog telefona sabijes ispod 15e, pa cu te u prkno poljubit...

    OK, ja sam nerealan...

    ...a ti si Dejvid Koperfild...

    Mislim da posle ovoga ja i ti necemo da komentarisemo bilo sta
    kao shto zippy reche....ako si u stanju da pojedesh po kilo toga sto si nabrojao dnevno onda ti svaka chast....

    druga stvar...ne pominjem ja adsl...kazem da suzbijesh telefonske pozive...i mislio sam po 15 a ne i fixni i mob 15e

    a to shto me zovesh dejvidom koperfildom...hahahaha e pa izvini momak ali eto...ja sam zrtvovao dosta zbog tog kredita ali sam to uradio i gotova stvar...ne vidim zashto bih bio mag ako prezivljavam mjesec sa 140 e??? mislish da nema takvih?

    oce para u pogreshne ruke nema shto...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    strani_placenik, koliko shvatih imas platu 650e i + 70e placen tel, i ti kazes da ti je mala plata????, svaka ti cast kad mozes tako nesto da izjavis!

    ili si mozda htio da kazes da su tvoje potrebe mnogo vece nego sto ti je plata, posto bi mi to normalnije bilo da mislis nego ovo
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  8. #108
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Angry

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Kako ne! Niko nema izdatke tipa:tel+internet 50-70e, izlasci 100-150e, neplanirani troskovi 50e, svi ste puni para pa ne vracate neki kredit 150-200e, ne kupujete po farmerice i majicu na tuski svakih 3 godine za 30e, nego kupite sebi parce garderobe za 50-100e, dje je odrzavanje auta i gorivo 100-200e, neces zivjet ka guzica no ces castiti nekoga ko slabije zaradjuje od familije, brata ili sestru studenta ili djeda ili babu penzionera.
    Ili ako zivite sami a nemate svoj stan, sto je odma 300e vise, ili ako ste uzeli stan na kredit, to je opet 200-300e.

    Crn je zivot odje i sa malo vise para, od 650e (btw. od danas mi firma placa 70e telefon :mrgreen: kako cu taj visak sa merakom da pojedem :mrgreen no je narod navikao da zivi od danas do sjutra, pa je dobro ako se ima za leb. Ja takav zivot necu da zivim, ko zeli, samo naprijed.
    Ti kazes, ajde skoro pristojan zivot. To i jeste samo to, pristojan zivot sa svakom iskalkulisanom parom i stiskanjem.

    Nego se odaljismo od teme.
    Nerealni ste masa.
    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Probaj da zivis sama sa 650e, ili da imas hobi koji zahtijeva 200-250e hrane, 200e kredita, mladjeg brata koji studira manje vise o tvom trosku, rashode tipa telefon, internet, pomaganje roditelja, pa ces da vidis jeli smijesno ili nije.
    Razmisljas ka' moja majka, meni nije lose, jer je drugima losije. Losa lokiga, jako losa.
    Ako se sprdas onda vrh.
    Ali ako se ne sprdas onda je svaki komentar na tvoje postove suvisan.
    Sto naprica covjece?
    Stan 300 eura? Ako zivis u centar jedino, no smanjis luksuz pa zivis dje kosta 200 eura namjesteni. Pa smanjis vozikanje po gradu.

    I taj hobi od 250 eura hrane je vise nego smijesan.
    I da vidimo kako to razmisljamo mi pacenici.
    Moj otac je poslije 30 godina rada u Radoje Dakic zavrsio na biro. I mjesecno prima 30 eura, koje nijesu redovno isplacivane. Tamo ce i da doceka penziju za 10 godina kad ispuni uslov da ide u penziju, posto ga sa 56 godina zivota niko nece primit na posao iako je fizicki jak.
    Majka mi radi u "Plantaze" kao knjigovodja. Stvarno je nijesam pitao za platu, ali pretpostavljam da sa prevozom, toplim obrokom i drugim dodacima dostigne blizu 300 eura.
    Brat stariji radi kod privatnika i ima platu 220 eura.
    Nas je 5toro u familiju,ja sam studenat 4 godine, brat mladji je u 2gi osnovne, imamo kucu. Pa sve troskove tipa hrane, telefona, interneta i ostalih racuna platimo. Sastavimo kraj sa krajem. I ne zalimo se niti kukamo kao ti koji imas platu 650 eura. To je 2,5 veca plata od prosjeka u Crnoj Gori:!:
    Samo ja nemam hobi od 250 eura sa hranom (vjerovatno bodi bilding i slicno ali nebitno), ne nosim ultra mega giga markiranu robu, ne kuvam ruckove preko telefona, i ne idem ni za hljeb ni na fakultet kolima nego pjeskobusom.
    Stavi prst na celo, pa se zapitaj vrijedi li taj hobi jedne prosjecne plate u Crnoj Gori.
    Ti sa 650 ne mozes sam da zivis, a nas 5toro mozemo? Interesantno.
    Tako da ce prije bit da je tvoja logika losa a ne moja (nasa).
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    sa 650 eura platom ja bih zivio i vise nego dobro 8)

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi lagano,ja mislim da je coek htio rec,da smo previse skromni i da su nas navikli na tih 150-200 pa nam se cini da su njegovih 650 luxuz. E pa nije tako. Mozda je za nase standarde to mnogo,ali svudje u svijetu mnogo manje od prosjeka. Al nasa mentalno izjebana nacija(e),na 10 eura vise od prosjeka gleda ko na dar s neba ko da nije sam zasluzio vise. Da ocu da se krpim od 1og do 1og tih 650 bi mi bile dovoljne,ali ako ocu da sam samostalan,da posjedujem auto,da mogu da izadjem,da jedem ponekad u restoranda,da mogu da otputujem,dignem kredit,makar jednom godisnje podjem nedje avionom,pa i castim ili poklonim (znaci sve stvari koje ne spadaju u luxuz na zapadu) tih 650 eur je mizerno.Nase potrosacke korpe su isuvise skromne,a to je posledica lose politike zadnjih 17 godina.Al nas narod voli da trpi,zato smo tu i dje smo sa 150eur prosjecne plate svi zadovoljni,a 650 eur izgledaju ko dzekpot na lutriji !

  11. #111
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    OK je sev to. Neskromni su bili AB revolucionari sa 1200 DM plate.
    Ne radi se ovdje o nikakvom trpljenju. Ja bih licno bio zadovoljan s 2000 eura platom, samo ima jedan problem. Ne mogu da nadjem budalu koja ce toliko da me plati? Ja da sam privatnik, pri ovoj svijesti ga prvi ne bih platio.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bogme se svaka plata moze potrosit, pa i ona od nekoliko iljada, al ako je trenutna situacija takva i kolike su plate, mislim da je 650e+70emob, vise nego extra plata
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    OK je sev to. Neskromni su bili AB revolucionari sa 1200 DM plate.
    Ne radi se ovdje o nikakvom trpljenju. Ja bih licno bio zadovoljan s 2000 eura platom, samo ima jedan problem. Ne mogu da nadjem budalu koja ce toliko da me plati? Ja da sam privatnik, pri ovoj svijesti ga prvi ne bih platio.
    bogami i ti ides iz krajnosti u krajnost, zamisli da ti taj sto ga placas 2000e zavrsava posao sa kojim ti zaradjujes 50 000 a? i odje se trenutno ne prica o tome koliko je placen koji posao, nego o nekim drugim stvarima
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    OK je sev to. Neskromni su bili AB revolucionari sa 1200 DM plate.
    Ne radi se ovdje o nikakvom trpljenju. Ja bih licno bio zadovoljan s 2000 eura platom, samo ima jedan problem. Ne mogu da nadjem budalu koja ce toliko da me plati? Ja da sam privatnik, pri ovoj svijesti ga prvi ne bih platio.
    znaci poslodavci zapadne evrope kod kojih su prosjecne plate preko iljadu eur-a,a cijene osnovnih potreba potrosaca ne mnogo vece nego u nas,su za tebe budale ?

  15. #115
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    bogme se svaka plata moze potrosit, pa i ona od nekoliko iljada, al ako je trenutna situacija takva i kolike su plate, mislim da je 650e+70emob, vise nego extra plata
    tacno tako.Ja sam imao i 800 eura platu, kao sto sam radio i za 300 i 150 i znam kako apetiti rastu...nikad se zalio nisam pa necu ni sad(trenutno nema posla).:-(
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    bogme se svaka plata moze potrosit, pa i ona od nekoliko iljada, al ako je trenutna situacija takva i kolike su plate, mislim da je 650e+70emob, vise nego extra plata
    naravno da se svaka plata da potrosit.ali odje nije rijec o rasipnistu niti o luxsuznim potrebama vec o onim osnovnim ljudskim potrebama koje za nase standarde predstavljaju luxuz jer smo gnjida od naroda.E te potrebe se ne mogu podmirit sa tih 650.Ja ne bi mogao.Mogao bi da krpim.A ne trazim ni bazen nit mercedes,vec neke stvari koje su za srednju klasu razvijenih zemalja normalne koliko nama hljeb i mlijeko.

  17. #117
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    tako je kako je.ja i ti ne mozemo tu nista promijenit.samo mozemo da se nadamo da ce bit bolje.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    naravno da se svaka plata da potrosit.ali odje nije rijec o rasipnistu niti o luxsuznim potrebama vec o onim osnovnim ljudskim potrebama koje za nase standarde predstavljaju luxuz jer smo gnjida od naroda.E te potrebe se ne mogu podmirit sa tih 650.Ja ne bi mogao.Mogao bi da krpim.A ne trazim ni bazen nit mercedes,vec neke stvari koje su za srednju klasu razvijenih zemalja normalne koliko nama hljeb i mlijeko.

    ako ti je osnova ljudska potreba da neko trosi na hranu oko 300e mjesecno, al na dodatnu hranu, ok, ja sam lud
    Last edited by DIDI; 08-11-06 at 20:35.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  19. #119
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa upravo to 650.000 ljudi govori "tako je,kako je" i miri se sa sa situaciom i eto danas maltene ista vlada na celu drzave.

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    ako ti je osnova ljudska potreba da neko trosi na hranu oko 300e mjesecno, al na dodatnu hranu, ok, ja sam lud
    dobro didi,evo ja sam na dijeti,al mozda bi za novogodisnje praznike posao do svedske da vidim kako mi je tetka,ili bi izveo djevojku u neki restoran,ili digao kredit da popravim auto,ili promjenio garnitutu ili posao avionom do BG ili ili ili da ne nabrajam. Znaci sve to odjednom ili makar 2-3 stvari,da ne moram da stekam mjesecima za nesto pojedinacno. To su po meni normalne stvari koje ce kod nas jos dugo bit luxuz.

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bogami vidim ja da vi mislite da je na zapad sve bajno, i da oni isto tako, kad im se cefne idu dje oce, al dobro, ja i dalje tvrdim da pored nase prosjecne plate od 250e do 300e, plata od 700 i nesto eura je vrh, za nase standarde, a nije ni u cro ni u bih bajno, a da ne pominjem srbiju, ja eto znam da u spaniji porodica koja ima primanja od 1500 do 2000e, krpi kraj sa krajem, a to je neki kao zapad???? njima jesu plate vece al im je i standard mnogo veci!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #122
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Sta ti znaci to "za nase standarde"?! Zivot je u EU vjerovali ili ne mozda cak i jeftiniji nego kod nas osim intelektualnih i zanatskih usluga. Hrana i pice u Njemackoj kostaju isto kao i kod nas, gorivo je mozda 10% skuplje, izdavanje stanova poprilicno pristupacno sem ako neces da zivis u centru, Internet i automobili MASU jeftiniji, kao i telefonija (mobilna i fiksna). I ja otprilike imam isti sistem i slicna primanja kao strani, kupim mozda ne toliko hrane i jos to svi kuci jedemo (naravno ne uzimam proteine kreatine itd. jer vise volim mesa da se nabucam).

    Evo fax mi je 150 mjesecno kad uracunam literaturu, Net i telefon i struju ja placam to je 150, za auto i motor izdvojim bar 150 a gdje su izlasci, odjeca, evo sad sam namjestaj kupio ...

    Mislim sve zavisi od toga kako se ko snadje i koji posa moze da radi, ja sad radim recimo ono sto nije moj fah(OK radim na kompu ali to nije to) ali mi donosi novca i snalazim se dobro.

    Radio sam kao administrator za bijednih 250 era i imao veliku odgovornost i odlucio sam da je to jako glupo sto radim bez obzira sto je posao bio relativno lak.

    Doduse onda nisam placao struju i fon i manje sam hrane kupovao za kucu i opet mi je to bilo malo.

    Sto se tice toga da se posao nalazi u slucaju da nemate vezu, to je tacno ali samo ako se nije prijavio neko sa vezom, logicno.

    Ogroman post ( :shock: ), eo necu vise.
    She is only here to annoy herself!

  23. #123
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    bogami i ti ides iz krajnosti u krajnost, zamisli da ti taj sto ga placas 2000e zavrsava posao sa kojim ti zaradjujes 50 000 a? i odje se trenutno ne prica o tome koliko je placen koji posao, nego o nekim drugim stvarima
    Covjek ne moze da zaradi para koliko moze da potrosi.
    Ja kao privatnik sam tu da zaradim, interesuje me samo profit.
    Ako mogu da nadjem nekoga da mi to zavrsi za 2000 a ne za 6000 kao sto mi recimo trazi radnik ,ja cu naravno da unajmim ovoga od 2000. A i ti bi sigurno.
    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    znaci poslodavci zapadne evrope kod kojih su prosjecne plate preko iljadu eur-a,a cijene osnovnih potreba potrosaca ne mnogo vece nego u nas,su za tebe budale ?
    Pa sad da cijene nijesu mnogo vece ne bih se slozio. Evo recimo u Bec, pricao mi je cimer, prosjecna plata mi je oko 1750-1800 eura, stan i je od 600-800 eura, pivo im je od 4eura pa na vise, ulaz u diskoteku od 10 eura pa na vise. Nijesu poslodavci zapadne evrope budale, nego im je cijena radne snage takva.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #124
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Bogami,sto vise para imamo to nam i apetiti rastu, a ja moram reci da bez obzira sto se bunite,sto se kao mirimo sa situacijom,ipak je za nas standard 650 eura prelijepa plata.


    ja imam 4-clanu porodicu pa sa nesto manje od 1000 eura (trenutno) sjajno prolazimo,bez $ekirancije oko bilo cega,sve se potkrpi i ADSL i fiksni i 4 mobilna,i 100 eura struje i benzina (2-je vozimo,auto se ne gasi),lijepo se i pojede i placaju sportovi za djecu i troskova koliko oces,tako da je stvarno potrebno imati velike prohtjeve i apetite pa reci da je malo 650 eura.

    Dobro je dok covjek moze da ih zaradi
    jel stvarno mozes da pojedes dnevno 1 kg sira???

  25. #125
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno mi je tezina da se objasnjavam odje, posto vidim da praznih glava ne fali..

    Ali ipak da razjasnimo neke stvari

    Nisam bodibilder...
    Ne smijem da jedem masnu hranu...

    kredit+odrzavanje auta+benzin+hrana+fixni+mobilni+familija+garderoba +skromni izlasci+troskovi chlanova familiji koji nisu finansijski nezavisni = ~600e nisu nikakve pare...

    Shvatili vi to ili ne shvatili, kako god ocete.
    Neko je rekao dobro, narodu je doveden na nista i navikao je na lose, samo da ne bude gore.

    @herkules, znam pojedine majstore godina oca koji na gradjevini zarade ~600e svaki mjesec... tako da tu pricu...
    @Koperfild, legendo, napisao si da ti je kredit bio 240 ili 340, a da si primao 200e, i nesto jos seljacki dolje u dnu posta neka negativna konotacija. A ja cu ti reci ovo: da ti tata i mama nisu pridavali da vrces da kredit, ***** bi ga vratio!
    Tezina mi je stvarno raspravljat se, da skratim, zivjeti se moze i od 300e, ali je pitanje kako?! Moj odgovor je: sa 600e malo kvalitetnije.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Dobro je dok covjek moze da ih zaradi
    jel stvarno mozes da pojedes dnevno 1 kg sira???
    Bez problema i to u dva obroka...
    U vecini ovih radnji imas svjezi sir podgoricke mljekare u pakovanju od 500gr... Podji, kupi, i probaj da ga pojedes u dva obroka... Ako ti bude mnogo, od mene imas rucak u kineskom restoranu..
    Samo podjes tamo, kazes konobaru da imas placen rucak za taj dan i narucis

    Rekoh, nerealni ste, cak i za to koliko je komplikovano pojest kilo sira, a ne z a sto drugo... (ne mislim explicitno na zvoncicu )
    Kilo piletine su vam tri x pileca prsa u Voda u Krshu...Probajte ih pojesti sa pola lepinje...

Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Otvara se Poljoprivredni fakultet u Podgorici
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 28-08-09, 08:57
  2. Oli Ren u Podgorici
    By Sthlm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 21-04-05, 16:09
  3. Zlo pod drugim imenom
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 12-02-05, 01:10
  4. EXIT04 promo zurka u Podgorici
    By popokatepetl in forum Muzika
    Replies: 9
    Last Post: 26-06-04, 16:43
  5. Crna Gora se ne bori protiv trgovine ljudima - Vasington
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 17-06-04, 07:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •